Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next
AutoriMesazh
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Oct 23, 2008 6:19 pm

GAFURR ADILI:ISHINGER I BASHKIMIT EVROPIAN, PĖRMES INTEGRIMIT TĖ PĖRBASHKĖT TĖ KOSOVĖS DHE SERBISĖ NĖ BASHKIMIN EVROPIAN, PO NA PARALAJMRON RIKOLONILIZIMIN E KOSOVĖS NGA SERBIA NAZI-FASHISTE…!Pėrmes shkrimit t’im, tė publikuar me 14 shtator 2008, me titullin: “RREZIQET QE I KANOSEN KOSOVĖS DHE GJITHĖ KOMBIT SHQIPTAR”, tė publikuar nė masmedian e shkruar (gazeta NDRYSHE e Tiranės dhe revista KUVENDI) dhe elektronike (www.dervina.com, www.albania-today.com www.pashtriku.org, www.neneshqiperi.info etj…) shqiptare, nė ate qė unė e parashoh si rreziku i dytė, ėshtė qė Kosova dhe Serbia tė pranohen bashkarisht nė Bashkrimin Evropian, kurse R. e Shqipėrisė tė mos pranohet nė BE, por tė pranohet vetėm nė NATO.

Dhe, nėse do tė ndodhė kjo, atėherė qytetarėt, librat, kultura, arti dhe mallrat nga R. e Shqipėrisė nuk do tė mund tė hyjnė nė Kosovė, sepse atyre do t’iu duhet vizat hyrėse pėr nė shtetet e Bashkimit Evropian, kurse nga ana tjetėr, nė Kosovė lirshėm dhe pa kurrėfarė pengese do tė hyjnė qytetarėt, librat, kultura, arti dhe mallrat e Serbisė, pasi qė midis Kosovės dhe Serbisė nuk do tė ketė pika doganore (ato qė serbėt i digjnin pas 17 shkurtit tė v. 2008), ashtu siē nuk ka as midis Francės dhe Gjermanisė, apo edhe midis shteteve tė tjera tė BE-sė. Pra, kufiri shqiptaro-shqiptar, midis Republikės sė Shqipėrisė dhe”Republikės” sė Kosovės, do tė rikėthehej nė gjendjen e para v. 1999, nė njė kufi me gjemba telash pėr shqiptarėt e Shqipėrisė Etnike kėndej dhe andej lumit DRIN, qė nuk do tė ishte asgjė tjetėr pėrveē njė TURP i radhės pėr tė gjithė ata shqiptarė e shqiptare, qė janė thirrur e po thirren pėr atdhetarė e atdhetare shqiptare dhe pėr bashkėluftėtarė e bashkėluftėtare tė dėshmorėve tė kombit, por qė nė fakt…, si dhe njė KRIM i radhės i Evropės Plakė, tė maskuar me maskėn e njė Evrope tė Bashkuar apo edhe moderne, por qė nė fakt ka ngelur po e njejta Evropė Plakė, e cila padrejtėsisht e ndėrshkoi kombin shqiptar dhe e legjitimoi pushtimin, aneksimin dhe kolonizalizimin sllavo-grekė tė trojeve etnike tė Shqipėrisė Natyrale dhe tė Kombit Shqiptar, padrejtėsi kjo qė Evropa Plakė me emrin Evropa e Bashkuar, nuk ėshtė nė gjendje ta korrigjojė as edhe tani nė Shek. XXI, dhe qė Kosovės “sė pavarur e sovrane”, as edhe pas shpalljes sė “pavarėsisė” sė saj (mė 17shkurt 2008), pėrmes zotit Volfgang Ishinger, i paralajmėron dhe i ofron rikolonizimin e ri pėrmes integrimit tė pėrbashkėt nė BE.

Pėrfundimisht kėrkoj, qė tė gjithė ata qė kanė keqpėrdorur djersėn e popullit dhe gjakun e dėshmorėve tė kombit, si dhe tė gjitha ata “trima” qė ēėshtjen kombėtare e kanė patur dhe e kanė konceptuar si hobi, si dhe qė kanė qenė dhe janė tė rrjeshtuar nė radhėt e FBKSH-AKSH-sė, tė mbyllin gojėt e tyre e tė mos lehin si ato qentė e rrugėve, nėpėr ato rrugėt e metropoleve Evropės Plakė, si dhe tė mos na detyrojnė qė publikisht dhe me fakte kontrete t’ua mbyllim gojėrat e tyre tė ish UDB-sė sebo-jugosllave dhe tani tė DBK-sė sllavo-maqedonase, si dhe BIA serbe dhe ASFILA greke. Prandej, KUJDES SE ĒKA PO…! Tiranė, 21 tetor 2008.

http://www.albania-today.com/index.php?news=169
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Oct 23, 2008 6:31 pm

PO a ende merni me kete idijote me kete ytybet po lene more se ska gje prej ty se vetem nje genjshtare nje klyshe me cadrat te vendosura i din ai ku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kacimix
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 104
Age : 40
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Sporti , Muzika
Registration date : 26/10/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Sun Nov 02, 2008 1:16 am

jam ne pajtim te plote me fbksh-ne dhe aksh-ne . e dime se disa thone jo lufte ne internet e kesi lloj gjerash por me se miri eshte qe para kohe te mobilizohemi dhe te pergatitemi se shkau nuk e ka lene me kaq . garda e car llazarit eshte duke vepruar qe moti i cili se fundmi u pa ne kumanoven te ilirides perendimore qe behen gati e presin momentin e duhur. dhe kjo eshte arsyeja se pse i perkrah keto frymezime WinkWink wetem wazhdoni !!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Sat Nov 08, 2008 7:01 pm

FRONTI PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR - FBKSH ,
SEKRETARIATI VENDIMMARRĖS I KRYESISĖ QENDRORE TĖ FBKSH,
Prot. Nr. 0011- 08 - 11 - 07 / AKT PUBLIK.
Tiranė, Prishtinė, Shkup, Tivar, Bujanoc-Preshevė dhe Prevezė, mė 07 nėntor 2008;LETĖR E HAPUR

Drejtuar :

- Zotit Smajl LATIFI, Kryetar i Levizjes pėr Integrim dhe Bashkim (LIB),
- Zotit Avni KLINAKU, Kryetar ė Levizjės pėr Bashkim (LBD),
- Zoti Emrush XHEMAJLI, Kryetar i Levizjės Popullore tė Kosovės (LPK),
- Zotit Albin KURTI. Kryetar i Levizjės VETĖVENDOSJE (LV) ..........

LENI DEMAGOGJITĖ TUAJA PERFIDE DHE BASHKOHUNI ME FRONTIN PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR (FBKSH) DHE STRUKTURAT E TIJ, NDĖR TĖ CILAT KA QENEĖDHE ĖSHTĖ(KRAHAS SIGURIMI KOMBĖTAR SHQIPTAR-SKSH DHE FONDI KOMBĖTAR SHQIPTAR-FKSH) EDHE ARMATA KOMBĖTARE SHQIPTARE (AKSH), SEPSE NĖ TĖ KUNDĖRTĖN SHUMĖ RĖNDĖ DO T'IU NDĖSHKOJĖ KOMBI SHQIPTAR DHE HISTORIA JONĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE....!

KRYETARI I FRONTIT PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR (FBKSH),

PROF. DR. BASHKIM MITROVICA NGA MITROVICA (D. V.),

ZV. KRYETARI I FRONTIT PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR (FBKSH),

PROF. ALBAN KOSOVA NGA DRENICA (D. V.),

ZĖDHĖNĖSI POLTIK I FRONTIT PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR (FBKSH),

MR. GAFURR ADILI NGA KĖRCOVA NĖ TIRANĖ (D. V.)TIRANĖ, 07 NĖNTOR 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Sat Nov 08, 2008 8:11 pm

O na cmendet me keto deklarata me keto trillime duke u rekllamuar ne internet edhe etu nuk mundet me e be SHqiperij E LE ME ME VEPRA duke mare njerzit ne qafe qe kure ju kame then tregoni ku i keni cadrat e Gafru Adilit MOSE BENI SHAKA ME POPULLIN E SHKRET mos merni djemt ne qafe duke menduar se ka vertet dickatdhetare e ne fakt te gjith trillimet e njerzeve qe rine Rugeve TRANES duke bere deklarate te semuara turp te keni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Sat Nov 08, 2008 8:30 pm

Mos me ta merre mendja, ende ka deklarata te tilla!
Ore zotrinje, po perse po e ulni veten me keto deklarata!
Po demagogjia juaj cila eshte?
Shtrohet pyetja, keto figura pse te ju bashkohen juve, pse ju mos te iu bashkoheni njerit prej tyre, organizates se tyre???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Sat Nov 08, 2008 9:26 pm

Organizatoret e rezistences kombetare nuk duhet te kene qendrim deklarativ komplentativ (dmth pasiv, sodites, prites) por sulmues, zgjidhes dhe rrembyes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Nov 13, 2008 4:44 am

KOMUNIKATĖ NR. 9 E FBKSH :
Prot. Nr. 009-08-11-12 (AKT PUBLIK).
KĖSHILLI ORGANIZATIV I KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR,
INSITUCIONI QĖ DUHET TĖ NA BASHKOJĖ TĖ GJITHĖ....!


Shoqata Atdhetare pėr Identitet dhe Bashkim Kombėtar (SHABIK), me silinė e saj nė Tiranė dhe Kryetar Prof. Dr. HULUSI HAKO, si dhe Dega e saj nė Prishtinė dhe me Kryetar zotin IBUSH HETEMI, as nuk ka qenė dhe as nuk ėshtė pjesė e Frotit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH) dhe tė strukturave tė tij, por qė vetėm nė kuadė tė Kėshillit Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar kanė vepruar dhe koordinuar aktivitetet e tyre tė pėrbashkta pėr pėrgaditjen, organizimin dhe mbajtjen me sukses tė Kuvendit Mbarėkombėtar Shqiptar.

Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH) konsideron qė, Kėshilli Organizativ i Kuvendit Mbarėkombėtar, me Kryetar Gjeneral (nė rezervė) KUDUSI LAMA, ku krahas FBKSH-sė dhe SHAIBK-sė, bėjnė pjesė edhe shumė intelektualė e intelektuale atdhetare nga tė gjitha trojet etnike tė Shqipėrise Natyrale dhe nga diaspora shqiptare, ka qenė dhe ėshtė institucioni i vetėm mbarėkombėtar qė duhet t'i bashkojė tė gjitha partitė, organiziatat dhe shoqatat atdhetare, si dhe tė gjithė intelektualėt atdhtarė dhe masat e gjėra popullore, pa dallim krahine, feje, ideje, gjinie dhe pėrkatesie partiake, qė kanė qenė dhe janė PRO ribashkimit kombėtar tė shqiptarėve dhe tė trojeve tė tyre nė njė komb - shtet tė vetėm, me emrin SHQIPERI.


Kryetari i FBKSH-sė,
Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v),

Zedhenesi Politik i FBKSH-sė,
Mr. Gafurr ADILI (d.v)

Tiranė - Prishtinė, 12 nėntor 2008.

**********************************************************

GAFURR ADILI:
KOSOVA MĖ LEHTĖ DHE MĖ SHPEJT MUNDET TĖ RIBASHKOHET ME REPUBLIKĖN E SHQIPĖRISĖ SE SA AJO TĖ BĖHĖT SHTET I PAVARUR DHE SOVRAN…!


Pėrafėrsisht, ky ka qenė njėri ndėr konkluzionet e shumtė tė Kuvendi tė Dytė Kombėtar tė Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), tė mbajtur mė 16 shtator tė vitit 2006, nė Prizrenin Historik, tė cilin konkluzion, krahas shumė konkluioneve tė tjera, ndėr tė cilėt ishte edhe ai se, Kosova ka qenė dhe mbetet nyja gordiane e zgjidhjes fatlume tė ēėshtjes madhore komėtare - ribashkimit kombėtar tė shqiptarėve dhe tė trojeve tė tyre nė njė komb - shtet tė vetėm kombėtar, me emrin SHQIPĖRI, tė cilat konkluzione shumė tė arėsyeshme dhe tė logjikshme, nė cilėsinė e Zėdhėnėsit Politik tė FBKSH-sė, unė arrijta qė t’i publikoja, jo vetėm pėrmes intervistės s’ime (nė shtator tė vitit 2006) nė gazetėn mė tė guximshme e atdhetare shqiptare "Epoka e Re" tė Prishtinės, por edhe mė vonė pėrmes shumė intervistave tė tjera dhe artikujve tė publikuar nė tė gjitha mas-mediat e shkruara dhe elektronike shqiptare.


Situatat e krijuara aktuale nė Kosovėn e „pavarur“, por jo edhe sovrane, kur krahas "Pakos Ahtisaari" mbi bazėn e sė cilės ėshtė miratuar edhe Kushtetuta e „Republikės“ sė Kosovės, vepron edhe Rezoluta 1244 e KS tė OKB-sė, ku Kosova ishte sanksionuar si njė Protektorat i OKB-ve, si dhe mbi bazėn e sė cilės rezulutė (1244), qė vazhdon ende tė mbahet nė fuqi, Kosova gjithēka mund tė quhet por kurrėn e kurrės jo shtet i pavarur e sovran, edhe EULEX vetėm do ta zėvendėsojė UNMIK dhe do tė vazhdojė tė ruajė "status quon" e brishtė nė Kosovė, ashtu siē pėr gati njė dekadė veproi dhe e ruajti edhe UNMIK.


Edhe marrėveshja Bruksel-Beograd, e para disa ditėve, kishte kėtė qėllim dhe si njė marrėveshje kompromisi e rradhės, ashtu siē dikur ishte edhe Rambuje, Parisi, Kumanova dhe nė fund edhe bisedimet e zhvilluara (viteve tė fundit) nė Vjenė, ku pėr pasojė (gjatė kėtyre kompromiseve tė lidershipit zyrtar tė Prishtinės, tė emėrtuar edhe s’i "Grupi i Unitetit") shumė rėndė u dėmtua dhe po vazhdon tė dėmtohet jo vetėm Kosova, por edhe e gjithė ēėshtja jonė kombėtare shqiptare.


Gjatė, gjithė kėtyre viteve (prej gati dy dekatash), kur edhe Republika e Shqipėrisė, pėrmes Presidentit tė saj, tė atėhershėm (nė vitin 1991), zotit Ramiz ALIA, i cili edhe sot e kėsaj dite drejton frenat e tė gjithė politikės zyrtare (tė gjitha partive politike) tė Tiranės dhe tė satelitėve tė tyre nė Prishtinė dhe nė Tetovė, por jo edhe tė FBKSH-sė, e nėnshkruajti dhe e ratifikoi Kartėn e Helsinkit tė OESB-sė, pėr mosndryshimin e kufinjėve, tė cilėn nuk e kishte njohur, as tė nėnshkruar dhe as tė ratifikuar nga Shqipėria e "diktatorit" Enver HOXHA, e gjithė bashkėsia ndėrkomėtare aktualisht po pėrballet me dy parimet kryesore tė politikės sė saj globale:


1. Parimin e Wilsinian pėr tė drejtėn e vetėvendosjes sė popujve dhe

2. Parimin e Helsinkit pėr mosndryshimin e kufijėve.


Por, sipas analizave tona politike, qė po i bėjmė ne tė Sekretaritait Vendimmarrės tė Kryesisė Qendrore tė FBKSH-sė, dhe nė vecanti edhe me grupin e kėshilltarėve tė mi, nga Tirana, Prishtina, Shkupi, Ulqini dhe Preshevė-Bujanoci, bashkėsia ndėkombėtare shumė shpejt do tė pėrballet me rėnien pėr tokė tė Parimit tė Helsinkit ( tė mosndryshimin w kufijėve) dhe jetėsimin e zbatimin e Parimit Wilsonian ( tė drejtės sė vetėvendosjes sė popujve), sepse shumė shpejt Osetia Jugore dhe Abhazia (qė kanė shpallur mėvetėsitė e tyre, por qė nuk munden tė mbijetojnė si shtete tė pavaruara e sovrane, sepse nuk kanė as potenciale njerėzore dhe as resurse ekonomike, si dhe pėr arėsye tė tjera gjeostrategjike) do tė detyrohen qė tė

bashkon me Rusinė, sepse shumė shpejt edhe "Republika Srbska" nė Bosnjė - Hercegovinė, si edhe

Kosova Veriore ( Leposavici dhe Zubin Potoku, por kurrėn e kurrės jo edhe pjesa veriore e Mitrovicės, sė paku pėr FBKSH-nė dhe strukturat e tij) do t’i bashkohen Serbisė, dhe me kėtė rast do tė fillojė (nė v. 2009) edhe rikonfigurimin i kufijėve nė Ballkan, i cili rikonfigurim do tė duhet edhe do tė pėrfundojė (nė v. 2012) me krijimin e komb - shteteve etnike nė Ballkan si :

Shqipėria Etnike, Greqia Etnike, Bullgaria Etnike, Serbia Etnike dhe Kroacia Etnike,

dhe pėrfundimisht Ballkani do tė pėrfundojė tė quhet e tė vazhdojė ta mbajė epitetin deritanishėm tė njė "fuēie baroti", si dhe po ky Ballkan, nga njė rajon krizash e luftėrash, nga ku kanė shpėrthyer, jo vetėm Lufta e Parė Botėrore ( pas gjithė atyre luftėrave ballkanike), por edhe Lufta e Dytė Botėrore, do tė shndėrrohet nė njė oazė paqe e stabiliteti, paqė kjo qė do tė rrezatojė nė tė gjithė Evopėn e Bashkuar (BE).


Prandej, edhe kam kėrkuar, si dhe vazhdoj tė kėrkoj, qė tė gjitha forcat atdhetare shqiptare (partitė politike dhe shoqatat joqeveritare), si dhe intelektualėt atdhetarė shqiptarė dhe masat e gjėra popullore atdhetare shqiptare, pa dallim krahine, feje, ideje dhe gjinie, tė bashkohen rreth Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSh) dhe tė strukturave tė tij, ndėr tė cilat ka qenė edhe ėshtė edhe

Armata Kombėtare Shqiptare (AKSH), ku FBKSH ka qenė dhe mbetet, jo vetėm inicatiori dhe organizatori, por edhe bartėsi i tė gjitha aktiviteteve, tė Mbledhjes Themeluese tė Kėshillit Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar (25 nėntor 2006, te hotel Tirana nė Tiranė) dhe tė Mbledhjes Parakuvendore tė Kuvendit Mbarėkombėtar (14-15 qershor 2008, te hotel Romana nė Durrės), si dhe tė revistės peridike "Kuvendi"tė Kėshillit Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar, qė pėr mendimin t’im (gjykuar sipas situatave politike aktuale, tė krijuara jo vetėm nė Ballkan, por edhe nė rrafshin global tė politikės ndėrkombėtare), Kuvendi Mbarėkombėtar Shqiptar doemos do tė duhet tė mbahet gjatė pranverės sė vitit qė vjen, mė sė voni deri mė 10 qeshor tė vitit 2009.


Kam kėrkuar dhe vazhdoj tė kėrkoj qė, tė gjithė shqiptarėt e Shqipėrisė Etnike dhe tė diasporės shqiptare,

si dhe mbi tė gjitha politikanėt zyrtarė tė Tiranės, tė Prishtinės, tė Tetovės, tė Uliqinit, tė Preshevė-Bujanocit dhe tė kombėsisė shqiptare tė Ēamėrisė, pėrfundimisht tė binden se ribashkimi kombėtar shqiptar ėshtė e vetmja alternativė e shqiptarėve, dhe tė gjitha alternativat e tjera, tė provuara e tė shtruara pėr zgjidhje deri mė tani (pėr gati dy dekada me rradhė), ndėr tė cilat ishte edhe Kosova shtet i pavarur dhe sovran, si dhe e ashtuquajura ILIRIDA nė FYROM (IRJM), ishin vetėm njė humbje kotė e kohės prej gati dy dekatash, prandej pėrfundimisht kėrkoj qė tė gjithė atdhetarėt shqiptar, kudo qė ata aktualisht ndodhen, nė trojet etnike tė Shqipėrisė Natyrale apo nė diasporėn shqiptare, doemos duhet tė bashkohen rreth FBKSH-sė,

qė ka pėrfaqėsuar e po pėrfaqėson njė mendim tė organizuar dhe njė veprim tė organizuar e tė konsoliduar nė tė gjitha trojet e Shqipėrisė Etnike dhe nė diasporėn shqiptare, por qė realisht ka nevojė pėr njė masovizim e pėrkushtim edhe mė tė madh nga tė gjithė ata shqiptarė dhe shqiptare, qė nė damarėt e tyre dhe tė familjeve tė tyre, historikisht iu ka rrjedhur dhe po iu rrjedh vetėm gjak shqiptari, tė atij gjaku tė Heroit Kombėtar, Gjergj Kastrioti - SKENDERBEUT dhe tė bijėve, tė nipėrve dhe tė stėrnipėve tė Tij,

gjatė gjithė historisė sonė tė lavdishme kombėtare, tė shkruar me gjak e barot, e deri te dėshmorėt e kombit shqiptar tė rėnė gjatė luftėrave tė fundit tė UĒK- AKSH-sė.Tiranė, 10 nėtor 2008.
http://www.al-today.com/index.php?news=200
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Nov 13, 2008 3:12 pm

Gafur Adili bashkpuntoret e tije ne mes te Tiranes po pregatisin politiken anti Kombetare andaj nuk duhet shiquar keto ytybet qe juajn nje loje te flliqt me shpifje per te nxitur nje lufte vellaverasje duhet permbysur keta kryminel te ndyte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 35
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Nov 13, 2008 3:40 pm

Bla bla bla se 8 vjet ,me te njetat Komunikata jeni bere bajat, kercnime,improvizime, lavdata, por pa veprime konkrete. Luftetaret e Gafurit nuk rrin ne istikame, por ne internet, kan hapur vija fronti!.

Na ishte nje here UēK, nuk perseritet me.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
forca1
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Male
Numri i postimeve : 88
Vendi : GJERMANI
Profesioni/Hobi : PILOT
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Nov 13, 2008 3:47 pm

skan vleft keto deklarata.....

PO qe te ishte kjo ushteri kombetare e vertet do kishte ber do akcjone ne veri te renda saqe edhe ne Washington , Mosk e Peking do te ndihen::::.......

deklarata jan ber bolllllllll/mjaft po nuk po ka akcjone ose berje te ketyre deklaratave.

shpresoj se Udheheqesi i kesaj ushterije duhet te jap derheqje dhe te merr ket barr nje njeri i cili nuk jap vetem deklarata por jap edhe zjarrr

Ju pershendes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feratkoca
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 29
Vendi : Shqiperi/Mitrovicė
Registration date : 21/10/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Nov 13, 2008 3:55 pm

Zotrinje te nderuar kisha dashur vetem nje pergjigjeje nga ju:
Qka na del nga keto komunikat nga FBKSH-AKSH ?

A kan bere ndonje aktivitet pra konkret prej themelimit te saj ?

Ndonje pergjigjeje konkrete kerkoj nga ju
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.feratkoca.multiply.com
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Nov 17, 2008 4:20 pm

KOMUNIKATĖ NR. 10 E FBKSH

ARMATA KOMĖTARE SHQIPTARE ( AKSH ) AS NUK KA VEPRUAR

DHE AS NUK VEPRON NĖ R. E SHQIPĖRISĖ DHE NĖ R. E KOSOVĖS.…!


Sekretariati Vendimmarrės i Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), nė kuadėr tė sė cilit AKSH ėshtė pėrfaqėsuar dhe pėrfaqėsohet pėrmes Shefit tė Shtabit tė Pėrgjithshėm, ėshtė i shtrėnguar qė edhe njėherė tė rikonfirmojė dhe tė ripublikojė vendimin e Kuvendit tė Dytė Kombėtar tė FBKSH-sė (shtator 2006), se AKSH nuk ka vepruar dhe nuk vepron aty veprojnė uniformat e ushtrive shqiptare dhe tė aleatėve tanė (KFOR) nė Republikėn e Kosovės.

Prandaj, pėr sa mė sipėr theksuam, del se tė gjithė ata individė apo grupe qė deklarohen, apo edhe qė janė shfaqur e po shfaqen nėpėr disa vende e zona tė caktuara tė Kosovės, tė cilėt edhe po e plackisin popullin tonė, gjoja se janė pjestarė tė AKSH-sė, dhe nė emėr tė AKSH-sė, e kemi thėnė me dhjetėra herė dhe po e ripėrsėrisim edhe me kėtė rast, pėrmes kėsajė komunikate (nr.10 dt. 15 shtator 2008), se ato banda e ata banditė kanė qenė dhe janė segmente antishqiptare, tė cilat kanė punuar, punojnė dhe edhe nė tė ardhmen do tė punojnė pėr pėrbaltjen e FBKSH-sė dhe tė idealit tė ribashkimit kombėtar shqiptar, i cili po na afrohet dhe shumė shpejt edhe do tė bėhet njė realitet fatlum pėr tė gjithė shqiptarėt e Shqipėrisė Etnike dhe tė diasporės tonė shqiptare.

Kryetari i FBKSH-sė,

Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.)

Zėdhėnėsi Politik i FBKSH-sė.

Mr. Gafurr ADILI (d.v)

Tiranė-Prishtinė, 15 nėntor 2008.

******************************************************

KOMUNIKATĖ NR. 11 E FBKSH

Prot. Nr. 0011-08-11-16 (AKT PUBLIK)

SHPĖRTHIMI NĖ PRISHTINĖ, NUK ĖSHTĖ VEPĖR SHQIPTARE, POR ĖSHTĖ VEPĖR E QARQEVE SEKRETE SERBE NĖ KOSOVĖ....!

Sekretariati Vendimmarrės i Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), nė mbledhjen e tij (tė jashtėzakonshme), tė mbajtur midis 15 dhe 16 nėntorit tė vitit 2008, pasi i analizoi tė gjitha situatat e krijuara nė tė gjitha trojet etnike tė Shqipėrisė Natyrale, dhe mė theks tė vecant nė Kosovė dhe pėr rreth saj, para opinionit publik kombėtar dhe atij ndėrkombėtar, del me kėto qėndrime politike, si mė poshtė vijon :

1. Shpėrthimi nė Prishtinė nuk ėshtė vepėr shqiptare, por ajo ėshtė njė vepėr e rradhės e qarqeve (shėrbimeve sekrete) serbe nė Kosovė, tė cilat kanė qenė dhe janė shumė aktive nė gjithė territorin e Kosovės, dhe qė numėrojnė njė kontigjent prej mbi 5.000 vetash (ish oficerė tė UDB-sė dhe tė KOS), tė cilat veprojnė e janė shumė mirė tė organizur dhe aktiv nė: Mitrovicė, Pejė, Gjilan, Prishtinė dhe mbi tė gjitha nė tė gjitha enklavat serbe (Gracanicė, Cagllavicė, Ranilluk, Shterpcė....), ku edhe gjejnė strehė dhe mbėshtetje morale e materiale, pėr tė kryer akte diversioniste e terroriste brenda territorit tė Kosovės dhe mė gjėrė, sic edhe ishte akti i tyre mė i ri terrorist, te Selia e Pėrfaqėsuesit Civil tė Bashkimit Evropian, Zotit Pieter Feith, me qėllimin e tyre qė, edhe kėtė akt shumė tė turpshėm e banal, t'ua mveshin shqiptarėve, ashtu sic vepruan (mė 17 dhe 18 mars tė vitit 2004), kur vetė i dogjėn kishat dhe manastiret e tyre dhe pėr kėtė u pėrpoqėn t'i fajėsonin shqiptarėt, por qė nuk ia arrijtėn, sepse edhe atėherė ishte Departamenti pėr Diploaci i Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), qė edhe kėtė kartė tė fėlliqur (ashtu si kartat e tjera tė mėvonshme e tė fėlliqura), serbėve dhe Serbisė ua dogji nė duartė e tyre, pėrballė bashkėsisė demokratike ndėrkombėtare, gjatė takimeve tė rregullta e konfidenciale tė deritanishme.

2. Shqiptarėt, kudo qė ata ndodhen (nė trojet etnike tė Shqipėrisė Natyrale apo nė diasporėn shqiptare), pėrfundimisht duhet tė binden, se politika zyrtare e Prishtinės shumė shpejt do ta pranojė Planin e Zotit Ban Ki Mun, qė ėshtė njė plan pėr ndarjen pėrfundimtare tė Kosovės, ashtu sic ata dikur e pranuan edhe "Planin Ahtisaari", qė i kishte hjedhur themelet faktike tė kėsaj ndarje, ndarje kjo qė do tė shumė shpejt do tė kėthehet edhe nė njė ndarje juridike ("de jure"), e cila (sic edhe kemi deklaruar qė nė vitin e kaluar dhe nė vazhdim, pėrmes deklaratave dhe komunikata tona, si dhe shkrimeve tė shumta tė eksponentėve kryesorė e tė shumtė tė FBKSH-sė), nė Ballkan po na vjen rrjedhshėm, dhe e cila edhe do tė na e sjelli edhe "lojėn domino" dhe rėnien pėr tokė tė Parimit tė Helsinkit (pėr mosndryshimin e kufijėve), i cili binte ndesh dhe pamundėsonte zbatimin e Parimit Wilsonian (tė sė drejtės sė vetėvendosjes sė popujve), qė nėnkupton edhe rikonfigurimin e kufijėve nė Ballkan dhe njohjen pėrfundimtare tė sė drejtės sė vetėvendosjes edhe pėr popullin shqiptar, njė e drejtė kjo e garantuar nga dhjetėra konventa e rezoluta tė OKB-ve, dhe e pranuar dhe e njohur pėr tė gjithė popujt e Botės, por qė padrejtėsisht (deri mė tani) e mohuar vetėm pėr popullin shqiptar, si dhe pėrfundimin e kolonializimit tė kombit shqiptar dhe tė trojeve tė tij, veprim ky qė gjithashtu nė Ballkan do tė na e sjelli edhe krijimin e komb - shteteve etnike, si : Shqipėria Etnike, Bullgaria Etnike, Greqia Etnike, Serbia Etnike dhe Kroacia Etnike, dhe Ballkani pėrfundimisht nga njė oazė "fuci baroti" do tė shėndrrohet nė njė oazė paqe e stabiliteti, paqė e stabilitet ky qė do tė rrezatojė, jo vetėm nė Evropėn e Bashkuar, por edhe mė gjėrė, nė gjithėn Botėn e trazuar nga krizat e shumta (ekonomiko-politike) qė janė shfaqur dhe.......

3. Sekretariati Vendimmarrės i Frontit pėr Bashkim Kombėtar, bėnė thirrje qė tė gjithė kėshillat e FBKSH-sė dhe anėtarėsia e gjėrė e FBKSH-sė, si dhe simpatizantėt e ribashkimit kombėtar, jo vetėm nė trojet etnike tė Shqipėrisė Natyrale por edhe nė diasporėn shqiptare, tė rrisin vigjilencėn e tyre politiko - kombėtare dhe shtojnė aktivitetet e tyre atdhetare pėr beteja tė reja atdhetaro - luftarake, si dhe gjithashtu vazhdojmė tė kėrkojmė, qė tė gjithė shqiptarėt, kudo qė ata ndodhen (nė tojet etnike tė Shqipėrisė Natyrale apo nė diasporėn shqiptare), pa dallim krahine, feje, gjinie, ideje dhe bindjesh politiko- ideologjike, tė bashkohen rreth Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH) dhe strukturave tė tij, ndėr tė cilat ka qenė dhe ėshtė edhe Armata Kombėtare Shqiptare (AKSH).

4. Sekretariati Vendimmarrės i Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (pėrmes Komunikatės Nr.10, tė dt. 15 nėntor tė v. 2008), ka deklaruar se: Armata Kombėtare Shqiptare (AKSH) nuk vepron as nė R. e Shqipėrisė (vendim ky qė do ta rrespektojė edhe nė vazhdim) dhe as nė R. e Kosovės, por nėse shqiptarėve do t'iu imponohet lufta (gjė qė as nuk e kemi dashur dhe as nuk e duam ne tė FBKSH-sė dhe i gjithė kombi ynė, sepse ajo sjellė tragjedi dhe viktima), atėherė Sekretariati Vendimmarrės i Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar, ku Armata Kombėtare Shqiptare (AKSH) ėshtė e pėrfaqėsuar pėrmes Shefit tė Shtabit tė Pėrgjithshėm tė AKSH-sė, do tė detyrohet qė konform situatave tė krijuara nė Ballkan edhe tė anulojė vendimet e mėhershme dhe tė nxjerri vendime tė tjera, prandej tė gjithė shqiptarėt, kudo qė ata aktualisht ndodhen (nė trojet e Shqipėrisė Natyrale apo nė diasporėn shqiptare), pėrfundimisht duhet tė jenė tė bindur dhe shumė krenar, se ky Komb e ky At-Mėmėdhe, ka bijė e bija qė do tė dijnė t'i dalin pėr zot dhe pėrfundimisht edhe ta fitojnė luftėn pėr clirim antikolonial dhe ribashkim kombėtar shqiptar.

RROFTĖ SHQIPĖRIA ETNIKE !

RROFTĖ KOMBI SHQIPTAR !

RROFTĖ FBKSH - AKSH !

Kryetari i FBKSH-sė,

Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.)

Zėdhėnėsi Politik i FBKSH-sė.

Mr. Gafurr ADILI (d.v.)

Tiranė-Prishtinė, 16 nėntor 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 105
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Nov 17, 2008 4:36 pm

hahahahahahhaha per deklarata & reklama neper televizione keta te mire jane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Nov 20, 2008 4:51 pm

KOMUNIKATĖ NR. 12 E FBKSH


Prot. Nr. 0012 - 08 - 11 - 19 ( AKT PUBLIK )

KUVENDI I TRETĖ ( I JASHTĖZAKONSHĖM ) KOMBĖTAR

I FRONTIT PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR ( FBKSH )

DO TĖ MBAHET GJATĖ PRANVERĖS SĖ VITIT 2009....!


Sekretariati Vendimmarrės i Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), nė mbledhjen e tij tė nėntorit 2008, pasi diskutoi mbi situatat e jashtėzakonshme nė trojet shqiptare tė Shqipėrisė Etnike, dhe me theks tė vecantė nė Kosovė, diskutoi edhe pėr gjendjen organizative tė FBKSH-sė dhe tė strukturave tė tij, dhe me kėtė rast vendosi si mė poshtė vijon :

1. Kuvendi i Dytė ( i jashtzakonshėm ) Kombėtar i FBKSH-sė ėshtė mbajtur nė vjeshtė tė vitit 2005, dhe bazuar nė Statutin e FBKSH (tė miratuar nė Kuvendin Themelues tė FBKSH-sė, korrik 2002), pėr shkak tė situatave tė krijuara dhe tė jashtėzakonshme nė trojet shqiptare tė Shqipėrisė Etnike dhe edhe nė arenėn ndėrkombėtare, Kuvendi i Tretė ( i jashtėzakonshėm ) Kombėtar i FBKSH-sė, tė mbahet gjatė pranverės ( muajit maj ) tė vitit 2009, prandej nga janari dhe deri mė1 prill tė v. 2009 duhet tė kenė pėrfunduar tė gjitha kuvendet e 25 kėshillave tė nėnzonave tė FBKSH-sė, nė tė gjitha trojet e Shqipėrisė Etnike dhe nė diasporėn shqiptare, si dhe tė jenė zgjedhur edhe delegatėt e delegatet e Kuvendit tė Tretė Kombėtar tė FBKSH-sė, tė cilave kuvende, mė sė voni deri mė 31 dhjetor tė vitit 2008, Sekretariati Vendimmarrės i FBKSH-sė do t'iu ketė dorėzuar pėr diskutim edhe Projekt-Tezat e Ribashkimit Kombėtar Shqiptar.

2. Nga 1 prilli dhe deri mė 1 maj tė vitit 2009, Sekretariatit Vendimmarrės tė FBKSH-sė duhet t’i jenė dorėzuar tė gjitha vėrejtjet dhe sygjerimet e kuvendeve tė 25 kėllave tė nėnzonave tė FBKSH-sė mbi Projekt-Tezave tė Ribashkimit Kombėtar, tė gjtha raportet ( me shkrim ) tė kuvendeve tė mbajtura nė tė gjitha kėshillat e FBKSH-sė, mbi aktivitetet e deritanishme tė kėtyre kėshillave dhe tė gjitha raportet mbi gjendjen organizative e financiare (mbi kuatizacionet e anėtarėsisė dhe kontributet e grumbulluara) tė detajuara ( me shkrim ) dhe tė gjitha procesverbalet me tė gjitha diskutimet e sygjerimet pėrkatėse pėr Projekt-Tezat e Ribashkimit Kombėtar dhe tė infrastrukturės ligjore (Statutit dhe Rregullores sė Brendshme tė FBKSH-sė dhe Rregullores sė Disciplinės sė AKSH-sė) , si dhe tė gjitha listat e delegatėve e delegateve tė Kuvendit tė Tretė Kombėtar tė Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar.

3. Nuk duhet harruar se, as nė kuvendet e 25 kėshillave tė nėnzonave tė FBKSH-sė dhe as nė Kuvendin e Tretė Kombėtar tė FBKSH-sė, nuk do tė tolerohet tė marrin pjesė dhe as tė zgjedhin e tė zgjidhen nė drejtimin e kėtyre kėshillave, si dhe as tė delegohen s'i delegatė e delegate tė Kuvendit tė Tretė tė FBKSH, tė gjithė ata qė deri me 31 dhjetor 2008 nuk e kanė zbatuar dhe nuk e kanė pėrmbushur Statutin e FBKSH-sė, i cili decidivisht qenien anėtar tė FBKSH-sė e ka sanksionuar si mė poshtė:

QENIA ANĖTAR I FBKSH DHE STRUKTURAVE TĖ TIJ DON TĖ THOTĖ :

a) tė pranojsh Platformėn Politike dhe Statutin e FBKSH,

b) tė bėjsh pjesė nė njė nga kėshillat e FBKSH,

c) tė paguajsh antarėsinė (kuatizacionin) mujore, dhe

d) kushdo nuk i pėrmbush 3 (tre) kushtet e sipėrcekura, gjithēka mundet tė jetė (simpatizantė e dashamirės i FBKSH-sė dhe i ribashkimit kombėtar shqiptar), si dhe luftėtar e luftėtare e Armatės Kombėtar Shqiptare (AKSH), por kurrėn e kurrės jo anėtar i FBKSH-sė dhe drejtues i strukturave tė tij: Armatės Kombėtare Shqiptare (AKSH), Sigurimit Kombėtar Shqiptar (SKSH) dhe Fondit Kombėtar Shqiptar (FKSH), si dhe as nuk mundet tė zgjedhi dhe as tė zgjidhet, jo vetėm nė kryesitė e kėshillave tė FBKSH-sė, por edhe tė zgjidhet delegat apo delegate nė Kuvendin Kombėtar (organ mė i lartė) tė FKSH-sė, ku edhe zgjidhet:

Kryetari (direkt nga delegatėt e kuvendit),

Kėshilli i Pėrgjithshėm,

Kryesia Qendrore dhe

Sekretariati Vendimmarrės i Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH).

4. Sekretariati Vendimmarrės i FBKSH-sė kėrkon qė, krahas kandidaturės sė zotit Bashkim MITROVICA dhe zotit Gafurr ADILI, nė Kuvendin e Tretė ( tė jashtėzakonshėm ) Kombėtar tė FBKSH-sė, tė paraqiten edhe kandidatura tė tjera pėr Kryetar tė Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH).

Kryetari i FBKSH-sė,

Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.),

Zv. Kryetar i Parė i FBKSH-sė,

Mr. Ēlirim PRESHEVA (d.v),

Zėdhėnėsi Politik i FBKSH-sė,

Gafurr ADILI (d.v).

Tiranė-Prishtinė-Shkup, mė 19 nėntor 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Nov 27, 2008 7:10 pm

TRAKTET E SHPERNDARA NGA AKSH‏:

27/11/08fronti.blog.com
---------------------------------------------------------------------------------------

KOMUNIKATĖ NR . 13 E FBKSH :
QEVERIA E UNITETIT KOMBĖTAR TĖ KOSOVĖS

IMPERATIV DHE DOMOSDOSHMĖRI E KOHĖS......!


Sekretariati Vendimmarrės i Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), nė mbledhjen e tij tė jashtėzakonshme, tė mbajtur mė 25 nėntor 2008, pasi analizoi situatat e krijuara nė Kosovė, nxorri kėto konkluza dhe vendime, si mė poshtė vijon :1. Qeveria PDK - LDK e R. sė Kosovės, me nė krye zotin Hashim THAĒI, ėshtė fajtore pėr gjithēka ka ndodhur nė Kosovė dhe pėr Kosovėn nė arenėn ndėrkombėtare. Zoti Thaci dhe qeveria e Tij, aktualisht ndodhet midis dy alternativave:

a) tė ptanojė Planin prej 6 pikash tė Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-ve,

gjė qė do tė ishte njė tradhėti e rradhės ndaj Kosovės dhe popullit tė saj,

ose

b) tė japė dorėheqje.

Prandej, Sekretariati Vendimmarrės i Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), gjykon qė, para se Qeveria THAĒI tė japė dorėheqje, zoti Fatmir Sejdiu, zoti Jakup Krasniqi dhe zoti Hashim Thaci duhet tė shkojnė nė Tiranė dhe tė takohen e tė konsultohen me Zėdhėnėsin Politik tė FBKSH, zotin Gafurr ADILI, sepse FBKSH prej kohėsh e ka tė pėrpiluar Programin e njė Qeverie tė Unitetit Kombėtar tė Kosovės.2. Qeveria e Unitetit Kombėtar tė Kosovės (QUKK), e kryesuar nga FBKSH dhe strukturat e tij, do tė jetė njė qeveri e spektit tė gjėrė dhe gjithpėrfshirėse, qė do tė thotė se, nė QUKK do tė pėrfshihen tė gjitha partitė parlamentare (tė pozitės dhe tė opozitės), shoqatat e dala nga lufta e UĒK-sė, organizatat dhe partitė politike atdhetare: Lėvizja Vetėvendosje (LV), Lėvizja pėr Bashkim (LB) dhe Lėvizja pėr Integrim e Bashkim Kombėtar (LIBK), si dhe shumė intelektualė atdhetarė tė Akademisė sė Shkencave e tė Arteve tė Kosovės (ASHAK) dhe tė Universitetit tė Prishtinės.3. Frontit pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH) me tė gjitha strukturat e tij, ndėr tė cilat ėshtė edhe Armata Kombėtare Shqiptare (AKSH), janė tė gatshme qė, nė kėto situata tė jashtėzakonshme dhe nė kėto momente historike, tė marrin pėrsipėr pėrgjegjėsi tė jashtėzakonshme dhe tė jenė bartėsit kryesor tė proceseve tė unitetit kombėtar shqiptar, fillimisht nė Kosovė, dhe mė pas edhe nė tė gjitha trojet etnike tė Shqipėrisė Natyrale, si dhe nė pėrshpejtimin e procesit tė ribashkimit kombėtar tė tė gjithė shqiptarėve dhe tė trojeve tė tyre nė njė komb - shtet tė vetėm, me emrin Shqipėri.


Pėr Sekretariatin Vendimmarrės tė FBKSH- sė :

Kryetari i FBKSH-sė,

Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.),Zv. Kryetari i Parė i FBKSH-sė,

Mr. Ēlirim PRESHEVA (d.v.)Tiranė-Prishtinė, 25. 11. 2008.


fronti.blog.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Thu Nov 27, 2008 9:07 pm

Mergimtari shkruajti:
hahahahahahhaha per deklarata & reklama neper televizione keta te mire jane.
łseriozishte shume qesharake me mire te rekllamojne popain po nuk e dije pse stafi i lejone te behen keto shkrime qe postohen po nuk kemi fushate elktorale ketu o SHQIPO pergjigju njeher me mendjen tende jo me mendjen e Bardhil Mamutit e Gafru Adilit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Sat Nov 29, 2008 4:02 am

Oh zeri mos u merzit per postimet te mia, kjo forum e ka emerin BASHKIM KOMBETAR... pra te gjithe kemi ide te ndryshme se si te behet kjo... Besoj se te gjitha postimet qe i bej nga media te ndryshme pasurojne forumin dhe i ben te ditut antareve per ngjarjet dhe komentet te fundit ne sferen KOMBETARE,,,

Nese une postoj diqka nga nje njeri nuk do te thote se e perkrah ate mendim por ta pakten imformohem dhe informoj ata qe ndoshta do ti kishte kalluar lajmi importante....
Me respekt...
******************************************************
DEKLARATĖ PUBLIKE E ZĖDHĖNSIT POLITIK TĖ FBKSH:„ARMATA E REPUBLIKĖS SĖ KOSOVĖS“ (ARK) NJĖ SAJESĖ TJETĖR E SERBISĖ NĖ KOSOVĖ..!


"Armata e Republikės sė Kosovės" (ARK), e cila pėrmes postės elektronike (njė e-maili anonim), dje e morri pėrsipėr aktin terrorrist tė 14 nėntorit 2008, mbi Selinė e BE-sė nė Prishtinė, ėshtė njė sajesė tjetėr (e rradhės) e Serbisė.Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), qė nė momentin e shpėrthimit nė Prishtinė, pėrmes njė komunikate tė lėshuar nga Sekretariati Vendimmarrės i FBKSH-sė, me titullin :SHPĖRTHIMI NĖ PRISHTINĖ NUK ĖSHTĖ VEPĖR E SHQIPTARĖVE, POR ĖSHTĖ…,

kėtė akt tė shėmtuar e vandal e cilėsoi si njė akt terrorist tė segmenteve agjenturore (ish UDB-sė dhe ish KOS-it) tė Serbisė nė Kosovė.Gjithashtu, edhe njė herė, kėrkojmė qė tė gjitha strukturat e FBKSH-sė nė Zonėn Nr.2 (Kosova Historike), me nė krye zotin Alban KOSOVA, tė rrisin vigjilencėn e tyre dhe edhe mė shumė tė intensifikojnė aktivitetet e tyre atdhetare pė tė penguar dhe pėr tė parandaluar aktet diversioniste e terrorriste tė Serbisė nė Kosovė,

si dhe nga ana tjetėr, nga populli ynė nė Kosovė ripėrsėrisim kėrkesėn tonė tė mėhershme qė tė mos bie pre dhe viktimė e armiqėve tanė, por tė vazhdojė tė tregojė dinjitet dhe atdhedashuri kombėtare pėr ribashkimin kombėtar shqiptar me mjete demokratike, ndėr tė cilat ėshtė edhe e drejta vetėvendosjes pėrmes njė referendumi mbarėpopullor (plebishitar) e gjithėkombėtar tė shqiptarėve nė tė gjitha trojet etnike tė Shqipėrisė Natyrale.ORA E RIBASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR PO AFRON !PRANDEJ EDHE KĖRKOJMĖ QĖ TĖ BASHKOHEMI RRETH FRONTIT PĖR BASHKIM KOMBĖTAR (FBKSH) DHE RRETH ARMATĖS KOMBĖTAR SHQIPTARE (AKSH)...!Zėdhėnėsi Politik i FBKSH-sė,

Mr. Gafurr ADILI (d.v.)Tiranė, 28 nėntor 2008.


http://fronti.blog.com/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Dec 01, 2008 5:39 pm

JA TE FUNDIT NGA FBKSH - GJITHE JU QE KENI VEREJTJE PER ORGANIZATEN OSE GAFURR ADILIN.. LIRISHT MUND TE i DERGONI EMAIL TEK gafurradili@hotmail.com besoni se ju pergjigjet...
--------------------------------------------------------

PARALAJMĖRIM I KRYETARIT TĖ FBKSH:


KĖTĖ RADHĖ LUFTA JONĖ NUK DO TĖ ZHVILLOHET NĖ TROJET E SHQIPĖRISĖ ETNIKE, POR AJO (NĖSE DO TĖ NA IMPONOHET) DO TĖ ZHVILLOHET NĖ THELLĖSI TĖ TERRITORRIT TĖ SERBISĖ…!


Ky paralajmėrim i drejtohet Serbisė dhe gjithė bashkėsisė ndėrkombėtare: OKB-ve, BE, SHBA dhe NATO-sė.

Gjithashtu, edhe njėherė (pėr herė tė fundit) nga tė gjithė drejtuesit e lartė tė institucioneve tė Kosovės:

Kryetari i Kosovės, zoti Fatmir SEJDIU,
Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, zoti Jakup KRASNIQI,
dhe nga Kryeministri i Kosovės, zoti Hashim THACI,


si dhe tė gjithė liderėt e partive politike (opozitare) tė Kosovės;

zoti Ramush HARADINAJ (AAK),
zoti Nexhat DACI (LDD),
zoti Bexhet PACOLLI (AKR),
zoti Agim CEKU ( PSP),
zoti Albin KURTI (LV),
zoti Avni KLINAKU (LB) dhe
zoti Smajl LATIFI (LIBK),KĖRKOJ QĖ:

Sa mė parė tė shkojnė nė Tiranė, te Zėdhėnėsi Politik i FBKSH-AKSH-sė, Mr. Gafurr ADILI, qė bashkarisht tė krijojnė Qeverinė e Unitetit Kombėtar tė Kosovės (QUKK), sepse situatat e krijuara e tė disfavorshme pėr Kosovėn dhe gjithė ēėshtjen tonė kombėtare, tė krijuara edhe me gabimet dhe fajet e tyre (tė sipėrcekurėve), qė nga viti 1999 e nė vazhdim, dhe mbi tė gjitha qė nga 17 shkurti 2008 e deri mė sot, duhet tė jenė tė pafalshme pėr FBKSH-nė, por FBKSH gjykon qė me kėto gabime e faje, tė liderėve tė sipėrcekur me lart, nuk duhet tė merremi sot, kur armėt e Serbisė vrigėllojnė mbi Kosovė, por me kėto gabime e faje tė linderėve politikė tė Pishtinės dhe tė Tiranės, si dhe tė Tetovės, Ulqinit dhe tė Preshevė- Bujanocit do tė merremi vetėm nė kuadėr tė Parlamentit tė Republikės sė Shqipėrisė sė Ribashkuar.


RROFTĖ KOMBI SHQIPTAR!
RROFTĖ SHQIPERIA ETNIKE!
RROFTĖ FBKSH-AKSH!


Kryetari i FBKSH e Komandant Suprem i AKSH,
Prof. Dr. Bashkim MITROVICA.

Toplicė (Molla e Kuqe), mė 31 nėntor 2008.

http://fronti.blog.com/
*******************************************************************
FRONTI PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR (FBKSH)
Ju fton pėr BASHKĖPUNIM

NĖSE JE I PAKĖNAQUR
• ME VEPRIMET POLITIKE TĖ SHTETIT SHQIPTAR
• ME KOSOVĖN SHUMĖ-ETNIKE
• ME PARTITĖ POLITIKE SHQIPTARE NĖ TREVAT ETNIKE
• ME GJENDJEN E PĖRGJITHSHME SHQIPTARE KUDO NĖ BALLKAN

NĖSE JE SHQIPTAR
• THUA SE E DO RIBASHKIMIN KOMBĖTAR
• JE I GATSHĖM QĖ MENDIMET TĖ PASOHEN ME VEPRA KONKRETE
• JE I GATSHĖM ME U ANGAZHUAR
• JE I GATSHĖM ME FLIJUAR

EJA NĖ FBKSH
• E THEMELUAR NĖ KORRIK TĖ VITIT 2002 NĖ TIRANĖ
• PĖR RIBASHKIMIN E KOMBIT SHQIPTAR NĖ NJĖ SHTET TĖ VETĖM
• ME ANĖTARĖ NGA TĖRĖ TROJET ETNIKE

FBKSH
• ĖSHTĖ ORGANIZIM POLITIKO-USHTARAK MBARĖKOMBĖTAR QĖ SHTRIHET NĖ TĖ GJITHA TROJET SHQIPTARE TĖ SHQIPĖRISĖ ETNIKE
FBKSH NĖ GJIRIN E SAJ KA
• ARMATĖN KOMBĖTARE SHQIPTARE (AKSH)- dorė tė djathtė
• SIGURIMIN KOMBĖTAR SHQIPTAR (SKSH) - dorė tė majtė
• FONDIN KOMBĖTAR SHQIPTAR (FKSH)- kėmbėt
• KRYESINĖ QENDRORE - kokė tė njė trupi

AKSH
• FAKTOR STABILITETI NĖ BALLKAN
SIGURIMI KOMBĖTAR SHQIPTAR (SKSH)
• TRAJTON SIGURINĖ KOMBĖTARE NĖ NIVEL ETNIK, RAJONAL DHE BOTĖROR
FONDI KOMBĖTAR SHQIPTAR (FKSH)
• GRUMBULLON TĖ MIRA MATERIALE QĖ BĖHET NĖ BAZA VULLNETARE NGA ATA SHQIPTAR QĖ E DUAN ATDHEUN E TYRE
• FINANCON TĖ GJITHA VEPRIMET E FBKSH-ės, DHE STRUKTURAVE TĖ SAJ.
KRYESIA QENDRORE E FBKSH-ės
• MBLEDH INFORMATA, ANALIZON DHE SJELL VENDIME QĖ KA TĖ BĖJ ME STRUKTURAT E SAJ DHE ĒĖSHTJEN KOMBĖTARE

RIBASHKIMI KOMBĖTAR
• NUK ĖSHTĖ ĖNDĖRR-POR REALITET
• VARET NGA SHQIPTARĖT E JO NGA TĖ HUAJT
• JETĖSOHET DUKE QENĖ TĖ BASHKUAR E JO TĖ PĖRĒARĖ
• ĖSHTĖ PĖRPARIM DHE MIRĖQENIE

FBKSH I THOTĖ MJAFT MĖ
• FJALĖVE BOSHE PA VEPRIME KONKRETE
• INDIVIDĖVE QĖ ĒĖSHTJEN KOMBĖTARE E PĖRDORIN PĖR MARKETING
• PĖRĒARJEVE BRENDA SHQIPTARE LIDHUR ME IDENTITETIN, FLAMURIN E GJUHĖN

PĖR FBKSH EKZISTON VETĖM
• NJĖ SHTET SHQIPTAR
• NJĖ KOMB SHQIPTAR
• NJĖ GJUHĖ SHQIPTARE
• NJĖ USHTRI SHQIPTARE
• NJĖ FLAMUR SHQIPTAR (Foto e Flamurit)

NĖSE I DO KĖTO IDEALE KA VEND EDHE PĖR TY NĖ FBKSH-EJA TĖ
• FLASIM SHQIP
• KUVENDOJM SHQIP
• VEPROJM SHQIP
• FRYMOJM SHQIP
• JETOJMĖ SHQIP


KONTAKTO FBKSH-ėn
JU MIRĖPRESIM

• Zėdhėnėsi Politik dhe Sekretari i Kėshillit Organizator tė Kuvendit Mbarėkombėtar-GAFURR ADILI
• Tel:00355 (0)692735656
• E-mail: gafurradili@hotmail.com

http://fronti.blog.com/
******************************************************************
GAFURR ADILI: HEROINA SHQIPTARE MARIE SHLLAKU…!

Kombi Shqiptar, gjatė gjithė historisė sė tij tė shkruar me gjak e barot,
krahas Teutės dhe Bubulinės, si dhe Heroinės Shote GALICA dhe dėshmoreve tė kombit: Ylfete HUMOLLI, Nyrije ZEKAJ, Xhevė Krasniqi-LADROVCI dhe…, nga gjiri i tij nxorri edhe Heroinėn Marie SHLLAKU,
njė studente 23 vjeēare nga Shkodra, e cila para Gjyqit Ushtarak nė Prizren, mė 1946, ka deklaruar kėshtu:

„ NE LUFTUAM QĖ PJESET MĖ TĖ DHIMBSHME TĖ ATDHEUT T’IA KTHENIM MĖMĖS SĖ VET. POR, E KUPTOJ SE KJO GJĖ S’DO TĖ MUND TĖ BĖHĖT SOT. MEGJITHATĖ, EDHE PAS VDEKJĖS SONĖ, DJEMTĖ DHE VAJZAT SHQIPTARE DO TĖ VAZHDOJNĖ LUFTĖN TONĖ DERISA KOSOVĖN T’IA BASHKOJNĖ SHQIPĖRISĖ“.

Qėllimi im, pėrmes kėtij shkrimi, pėr Heroinėn Shqiptare Marie SHLLAKU, nuk ėshtė qė tė lartėsoj veten t’ime apo formacionin politiko-ushtarak, Frontin pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), dhe strukturat e tij, ndėr tė cilat ka qenė dhe ėshtė Armata Kombėtare Shqiptare (AKSH), por pėrkundarzi, qėllimi im, ėshtė qė fillimisht t’i rikujtoj e latėsoj heroniat tona kombėtare, sepse duke i latėsuar vetėm heronjt dhe dėshmorėt e kombit, mua mė ėshtė dukur e po mė duket se iu kemi mbetur borxh nėnave dhe motrave tona atdhetare shqiptare, tė cilat jo vetėm na kanė lindur dhe rritur, por edhe na kanė frymėzuar me atdhedashuri dhe na kanė brumosur edhe me idealin e ēlirimit e tė ribashkimit kombėtar tė shqiptarėve dhe tė trojeve tė tyre nė njė shtet tė vetėm kombėtar, me emrin Shqipėria Etnike.

Gjithashtu, pėrmes kėtij shkrimi, synoj e dėshiroj qė, gjithė miqėve dhe armiqėve dhe dashamirėsve dhe kundėrshtarėve tė ribashkimit kombėtar shqiptar, dhe mbi tė gjitha gjithė anėtarėve tė FBKSH-sė e luftėtarėve tė AKSH-sė, t’iu them se, idenė e ribashkimit kombėtar shqiptar nuk e shpika unė dhe as bashkėluftėtarėt e mi tė FBKSH-sė dhe tė AKSH-sė, sepse kjo ide kaq madhore e fisnike ishte dhe ėshtė edhe aspirata shekullore e Kombit Shqiptar dhe amaneti i tė gjithė heronjėve e dėshmorėve tė Kombit e tė Atdheut.
Bazamenti i Platformės Politike tė FBKSH ka qenė dhe mbetet Platforma e Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit (10 Qershor 1878), Deklarata e Pavarėsisė Kombėtar (28 Nėntor tė vitit 1912), Rezoluta e Konferencės sė Bujanit (31 dhjetor 1943 dhe 1 e 2 janar tė vitit 1944), Programi i Lėvizes Atdhetare ( tė fshehtė) Shqiptare: NDSH, LRBSH, GR, OMLK, LKĒKVSHJ, PKMLSH, LPRK, ORSH, FRSH, LKĒK… dhe Betimi i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK) si dhe betimi i gjithė dėshmorėve tė Kombit e tė Atdheut, qė nga Lidhja Shqiptare e Prizrenit e deri nė ditėt e sotme, qė kanė rėnė, po biejnė dhe qė edhe nė tė ardhmen, deri nė realizimin e ribashkimit kombėtar shqiptar, do tė biejnė pėr jetėsimin e ribashkimit kombėtar tė shqiptarėve e tė trojeve tė tyre nė njė komb-shtet tė vetėm, me emrin Republika e Shqipėrisė sė Ribashkuar.

LAVDI E PĖRJETSHME JETĖS DHE VEPRĖS SĖ HERONJĖVE E DĖSHORĖVE TĖ KOMBIT!
Tiranė, 30 nėntor 2008.

http://fronti.blog.com/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Dec 01, 2008 5:41 pm

Po qfare po ben Gafurr Adili dhe ne pergjithesi gjithe FBKSH, qe te ekzistoje nje shtet shqiptar, nuk mjafton te merren me deklarata e komunikata, por duhet ta konkretizojne ne veper ate qe kerkojne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Argent
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 244
Age : 41
Vendi : Ilirida
Registration date : 12/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Dec 01, 2008 6:31 pm

Vepra duet o zotri jo deklarata populli shqiptare eshte ngopur me deklarata dhe premtime ketu duet udheqes te forte jo te tregojne pralla deri sa te ulene ne karike e pastaj arojne cfare kan thene po arojne shume shpejt keta bura.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
HENA
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 1
Age : 34
Vendi : qwertyu
Registration date : 01/12/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Dec 01, 2008 10:48 pm

PARALAJMĖRIM I KRYETARIT TĖ FBKSH:

KĖTĖ RADHĖ LUFTA JONĖ NUK DO TĖ ZHVILLOHET NĖ TROJET E SHQIPĖRISĖ ETNIKE, POR AJO (NĖSE DO TĖ NA IMPONOHET) DO TĖ ZHVILLOHET NĖ THELLĖSI TĖ TERRITORRIT TĖ SERBISĖ…!


Ky paralajmėrim i drejtohet Serbisė dhe gjithė bashkėsisė ndėrkombėtare: OKB-ve, BE, SHBA dhe NATO-sė.

Gjithashtu, edhe njėherė (pėr herė tė fundit) nga tė gjithė drejtuesit e lartė tė institucioneve tė Kosovės:

Kryetari i Kosovės, zoti Fatmir SEJDIU,
Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, zoti Jakup KRASNIQI,
dhe nga Kryeministri i Kosovės, zoti Hashim THACI,

si dhe tė gjithė liderėt e partive politike (opozitare) tė Kosovės;

zoti Ramush HARADINAJ (AAK),
zoti Nexhat DACI (LDD),
zoti Bexhet PACOLLI (AKR),


zoti Agim CEKU ( PSP),

zoti Albin KURTI (LV),
zoti Avni KLINAKU (LB) dhe
zoti Smajl LATIFI (LIBK),


KĖRKOJ QĖ:


Sa mė parė tė shkojnė nė Tiranė, te Zėdhėnėsi Politik i FBKSH-AKSH-sė, Mr. Gafurr ADILI, qė bashkarisht tė krijojnė Qeverinė e Unitetit Kombėtar tė Kosovės (QUKK), sepse situatat e krijuara e tė disfavorshme pėr Kosovėn dhe gjithė ēėshtjen tonė kombėtare, tė krijuara edhe me gabimet dhe fajet e tyre (tė sipėrcekurėve), qė nga viti 1999 e nė vazhdim, dhe mbi tė gjitha qė nga 17 shkurti 2008 e deri mė sot, duhet tė jenė tė pafalshme pėr FBKSH-nė, por FBKSH gjykon qė me kėto gabime e faje, tė liderėve tė sipėrcekur me lart, nuk duhet tė merremi sot, kur armėt e Serbisė vrigėllojnė mbi Kosovė, por me kėto gabime e faje tė linderėve politikė tė Pishtinės dhe tė Tiranės, si dhe tė Tetovės, Ulqinit dhe tė Preshevė- Bujanocit do tė merremi vetėm nė kuadėr tė Parlamentit tė Republikės sė Shqipėrisė sė Ribashkuar.RROFTĖ KOMBI SHQIPTAR!
RROFTĖ SHQIPERIA ETNIKE!
RROFTĖ FBKSH-AKSH!


Kryetari i FBKSH e Komandant Suprem i AKSH,
Prof. Dr. Bashkim MITROVICA.

Toplicė (Molla e Kuqe), mė 31 nėntor 2008
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 105
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Dec 01, 2008 11:07 pm

HAHAHAHAHAH Qesharak jeni , pse nuk krijoni njė cirk kėshtu qė do dimė pėrse qeshim.

Pikė sė pari forumi Bashkimi Kombėtar ėshtė forum i pavarur edhe kėtu nuk ka as Fatmira as Hashima as Jakupa as Ramusha , etj...

Sė dyti po shihet se ēfarė deklarate serioze :
Toplicė (Molla e Kuqe), mė 31 nėntor 2008

Po prej cilės Mollė tė Kuqe ? Po lėrini kėto deklarata se vetėm veten po e ulni.

Tani mė 31 nėntor 2008 : prej kur muaji nėntor i ka 31 ditė ?
Me sa di unė sot ėshtė i pari dhjetor(01/12/2008).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gjura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 35
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Dec 01, 2008 11:15 pm

Sa rendesi qe i jepe vetes zotriu Gafur Adili.

Ju ben thirje te gjithe atyre burrave, qe disa prej tyre , pas vetit kane nje histori te ngjeshur me veprimtari.

Kjo thyrje nuk i ndihmon aspak ēeshtes, per te cilen eshte fjala.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Dec 03, 2008 1:06 am

FRONTI PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR (FBKSH)

Ju fton pėr BASHKĖPUNIM
NĖSE JE I PAKĖNAQUR
• ME VEPRIMET POLITIKE TĖ SHTETIT SHQIPTAR
• ME KOSOVĖN SHUMĖ-ETNIKE
• ME PARTITĖ POLITIKE SHQIPTARE NĖ TREVAT ETNIKE
• ME GJENDJEN E PĖRGJITHSHME SHQIPTARE KUDO NĖ BALLKAN
NĖSE JE SHQIPTAR
• THUA SE E DO RIBASHKIMIN KOMBĖTAR
• JE I GATSHĖM QĖ MENDIMET TĖ PASOHEN ME VEPRA KONKRETE
• JE I GATSHĖM ME U ANGAZHUAR
• JE I GATSHĖM ME FLIJUAR
EJA NĖ FBKSH
• E THEMELUAR NĖ KORRIK TĖ VITIT 2002 NĖ TIRANĖ
• PĖR RIBASHKIMIN E KOMBIT SHQIPTAR NĖ NJĖ SHTET TĖ VETĖM
• ME ANĖTARĖ NGA TĖRĖ TROJET ETNIKE
FBKSH
• ĖSHTĖ ORGANIZIM POLITIKO-USHTARAK MBARĖKOMBĖTAR QĖ SHTRIHET NĖ TĖ GJITHA TROJET SHQIPTARE TĖ SHQIPĖRISĖ ETNIKE
FBKSH NĖ GJIRIN E SAJ KA
• ARMATĖN KOMBĖTARE SHQIPTARE (AKSH)- dorė tė djathtė
• SIGURIMIN KOMBĖTAR SHQIPTAR (SKSH) - dorė tė majtė
• FONDIN KOMBĖTAR SHQIPTAR (FKSH)- kėmbėt
• KRYESINĖ QENDRORE - kokė tė njė trupi
AKSH

• FAKTOR STABILITETI NĖ BALLKAN
SIGURIMI KOMBĖTAR SHQIPTAR (SKSH)

• TRAJTON SIGURINĖ KOMBĖTARE NĖ NIVEL ETNIK, RAJONAL DHE
BOTĖROR
FONDI KOMBĖTAR SHQIPTAR (FKSH)
• GRUMBULLON TĖ MIRA MATERIALE QĖ BĖHET NĖ BAZA VULLNETARE NGA ATA SHQIPTAR QĖ E DUAN ATDHEUN E TYRE
• FINANCON TĖ GJITHA VEPRIMET E FBKSH-ės, DHE STRUKTURAVE TĖ SAJ.
KRYESIA QENDRORE E FBKSH-sė
• MBLEDH INFORMATA, ANALIZON DHE SJELL VENDIME QĖ KA TĖ BĖJ ME STRUKTURAT E SAJ DHE ĒĖSHTJEN KOMBĖTARE
RIBASHKIMI KOMBĖTAR
• NUK ĖSHTĖ ĖNDĖRR-POR REALITET
• VARET NGA SHQIPTARĖT E JO NGA TĖ HUAJT
• JETĖSOHET DUKE QENĖ TĖ BASHKUAR E JO TĖ PĖRĒARĖ
• ĖSHTĖ PĖRPARIM DHE MIRĖQENIE
FBKSH I THOTĖ MJAFT MĖ
• FJALĖVE BOSHE PA VEPRIME KONKRETE
• INDIVIDĖVE QĖ ĒĖSHTJEN KOMBĖTARE E PĖRDORIN PĖR MARKETING
• PĖRĒARJEVE BRENDA SHQIPTARE LIDHUR ME IDENTITETIN, FLAMURIN E GJUHĖN
PĖR FBKSH EKZISTON VETĖM
• NJĖ SHTET SHQIPTAR
• NJĖ KOMB SHQIPTAR
• NJĖ GJUHĖ SHQIPTARE
• NJĖ USHTRI SHQIPTARE
• NJĖ FLAMUR SHQIPTAR
NĖSE I DO KĖTO IDEALE KA VEND EDHE PĖR TY NĖ FBKSH-EJA TĖ
• FLASIM SHQIP
• KUVENDOJM SHQIP
• VEPROJM SHQIP
• FRYMOJM SHQIP
• JETOJMĖ SHQIP
KONTAKTO FBKSH-nė
JU MIRĖPRESIM
Zėdhėnėsi Politik dhe Sekretari i Kėshillit Organizator tė Kuvendit Mbarėkombėtar-GAFURR ADILI


• Tel:00355 (0)692735656
• E-mail:
\n
gafurradili@hotmail.comKjo adresė e-mail-i ėshtė e mbrojtur nga spam bots, duhet tė aktivizoni Java skriptet pėr tė parė atėMbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 21Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: