Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Flamuri i Kosovës

Shko poshtë 
+40
comeback
Luki
Mergimtari
Kasper
malesorja e Kosoves
Eva0506
tina
Driola
Ademi85
Martina
Fjona
anila
Xili
lilu
Guximi
njonidrenica
Pirro i Epirit
Kushtrimi86
stabili
MUHAMETII
Parapsikologu
istogalia
rroni
Orfe@
idol
Leka i Madh
amir1985
GERI_G
Ago Muji
Ani
Albea
zeriatdheut
Euridika
STUPCAT
Riki30
E_Bukura
Sofra
Urata
Delia
Beton
44 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 1:10 am

Leka i Madh shkruajti:
Ademi85 shkruajti:

o i nderuar ne flamurin e I.Rugova ishte e njejta shqiponje sikurse e SHqiperine per kete Kosova do te kishte diqka te perbashket me SHqiperise por e kundershtuat .E sa per flamurin qe ka Kosova sot ky do te ndryshohet mirpo duhet te kemi durim .

O Ademo, lere ti mos na uluro si ujk, e ka pasur shqiponjen, se ka pasur. Flamuri i Shalles, ne vetevete ngerthente turpin, sepse qe perpjekja e pare per ndryshim te flamurit. Kete flamur shqiptaret e Kosoves e kishin valevitur c'prej 1913'es e tehu, e kishin valevitur ne krah te Azem Galices, te Shaban Polluzhes, e kishin valevitur grupet ilegale shqiptare, e kish valevitur populli ne 1968 e 81 e 89. Rankovici e Titoja e Milloshevici u munduan te na hqein kete flamur. Nuk munden. Pastaj u munduan te na e ndryshonin. Nuk arriten. Ate cka nuk e arriti Rankovici, Tito e Milloshevici me kompani, e arriti Shalla me LDK ne.
pse flet vetem per te kalueren per kete flamur mendon qe nuk existon me?o lekë ,I.Rugova ishte gjeni dhe e ka menduar si do ti imponohet flamuri i Kosoves.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
njonidrenica
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 1:27 am

mendimi im asht per flamurin e republkes se kosoves se flamuri asht i imponum dhe besoj se dote nroht ather kur t ejet kosova metvrtet e panvarne
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 1:30 am

njonidrenica shkruajti:
mendimi im asht per flamurin e republkes se kosoves se flamuri asht i imponum dhe besoj se dote nroht ather kur t ejet kosova metvrtet e panvarne
ashtu eshte i nderuar.Flamuri i Kosoves eshte i imponuar dhe do te vjen ditakur do ta kemi flamuri te cilin ne e deshirojm.Duhet te kemi durim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 35
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 1:34 am

Flamuri i Kosoves nuk eshte ky veq esht i atyne qe po i thon vetit politikan se flamuri i Kosoves eshte ai qe kuq e zi dhe kyn flamuri me negjyra palidhje qe kemi sot eshte i pranushem vetem per ata qe i pranojn keta politikan sikur qe dikur e kanpranu nje fjalmur tjheter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:02 am

ekziston ndonje ngjyre palidhje? Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 35
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:07 am

Krejt jane palidhje sepse per shqiptaret vetem dy ngjyra jane me lidhje ato qe na tregojne historin dhe identitetin tone po menoj per ngjyrat KUQ E ZI, cila pej ketyne ngjyrave qe ka ky flamuri sot ka lidhjeeee me shqiptaret?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:14 am

ndoshta per shqiptaret ska lidhja. per mua po ngjyra e kalter
kam diqka qe ka te bej me te kalter Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 35
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:17 am

Po foli per shqiptaret pergjithsi e jo per indivit te veqant se ka edhe individ shqiptar qe i pelqen edhe fjala doberdan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:21 am

ngjyra e kalter simbolizon bashkimin evropian Naton

nga cilla gjuhe eshte fjala doberdan(-_+)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:23 am

Ai profeti juaj e ka folur me te madhe...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 35
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:24 am

Qka ka lidhje pra Nato me ne more djal po ti punt llug i ki niher e po menon per Nato a je ka she qe je coptu ne kater an a qeshtu po menon me shku ne Nato a? Fjala doberdan eshte shkinisht edhe ka individ qe kjo i pelqen sepse i kujton jeten e mire te tyne qe e kajn be ne ate kohe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:26 am

edhe keti qe e ki ne avatar i ka ra me permend shum here .sepse kishte lidhje me doberdana Shocked
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:28 am

Kasper shkruajti:
Qka ka lidhje pra Nato me ne more djal po ti punt llug i ki niher e po menon per Nato a je ka she qe je coptu ne kater an a qeshtu po menon me shku ne Nato a? Fjala doberdan eshte shkinisht edhe ka individ qe kjo i pelqen sepse i kujton jeten e mire te tyne qe e kajn be ne ate kohe.
jete te mir ska be asnje shqiptar ne ate kohe o Kasper
pritt Shocked ti ke bere jete tmir ne ate kohe a? Wow
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 35
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:41 am

Ademi85 dmth u pajtuat per ato ngjyrat me lidhje per ty e palidhje per mu, kjo eshte mire kur kuptoemi per diqka dhe vazhdojm per tjerat e nuk i perzijm krejt. Per ate kohe o i nderum nuk thash qe kam bo jet te mire po kan bo do shqiptar dhe jo pak e kush kan qen ata i din jo vetem tie une po edhe ni fmij, edhe me pas dasht une skam mujt me bo jet te mire nat kohe se kam qen i vogel po flasim per baballaret dhe gjyshrit tan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:48 am

Kasper shkruajti:
Ademi85 dmth u pajtuat per ato ngjyrat me lidhje per ty e palidhje per mu, kjo eshte mire kur kuptoemi per diqka dhe vazhdojm per tjerat e nuk i perzijm krejt. Per ate kohe o i nderum nuk thash qe kam bo jet te mire po kan bo do shqiptar dhe jo pak e kush kan qen ata i din jo vetem tie une po edhe ni fmij, edhe me pas dasht une skam mujt me bo jet te mire nat kohe se kam qen i vogel po flasim per baballaret dhe gjyshrit tan.
vetem ata qe kishin lidhje me serb kan bere jete te mir ne ate koh .Tradhtaret,spiunet dhe mendoj qe kishte asi shqiptar qe per interes te vet tradhtonte popullin e vett..E sa per flamur te Kosoves qe e ka sot nuk me pelqen .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 35
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 2:51 am

Une po thom qe ku e ki ujkun ti po me thu qe ku jan ferkemt aaahhhh, po qeshtu te thash edhe un se flamuri i kosoves qe ka sot nuk i pelqn kerkujt veq atyne qe pelqejn keta politikan njejt si ata qe e kan pelqy flamurin e rugoves sepse e kan pelqy ate politikan, ata qe kan dashur vendin e vet e kan dashur dhe qe e duan vendin e tyne e dojn veq ni flamur KUQ E ZI. Per tradhtar edhe spiun te thash edhe une se e pelqejn fjalen doberdan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 3:02 am

E sa per flamurin e sotit qe e ka Kosova nuk mundem me krahasu me ate te Rugova sepse ka shum dallime.
I nderuar askush nuk mund ta ndalon ta duash flamurin kombetar ,mirpo eshte e veshtir dy shtete ta kene nje flamur
e keni kundeshtuar ate flamur te Rugova jo qe kishte ndonje te keqe aty mirpo nga urrejta e madhe qe ndieni per te madhin I.RUGOVA.Vazhdo ta duash flamurin kombetar ,ti lejm flamurat e te gjitha, te punojm diqka te mire per Kosov
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 35
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 3:10 am

O shoq ti je ka fol me mene tonen une me temen per mu ai flamur i rugoves edhe ky qe kemi sot jane berllog arsye ka plot nese ki qejf ti thome rend nese ke kohe edhe nuk tmerr gjumi. Flamurin kombetar kuqe e zi jan mundu me na ndalu por skan mujt edhe pse njerzit kan dhon jete per ate flamur kurse per flamurin e rugoves apo per kto qe kemi sot kerkush ste nal me dasht edhe nuk e jep jeten kerkush, e kush te tha more burre i dheut se nuk po bojka dy shte me nje flamur? A ski pas atllas ne shkoll fillore asnjeher aty ne fund ne kopertin e ki pas gjith flamujt e shteteve dhe i gjen aty plot qe jane te njejt aahhhhh. e per flamur te rugoves une se kam kundershtu por se kam pranu ska ekzistu sikur qe nuk ekziston ky sot jo pse ka qen i rugoves po qe ska pas tboj me shqiptar edhe qe ka qen prijsi i par i kesaj valle qe po e vazhdojn kta te sotit. Per Kosoven njerzit po punojn sikur qe kan punu gjithmon edhe pse ti e une po rrim tani ktu te tjert po punojn ne kto momente.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 3:23 am

Kasper shkruajti:
O shoq ti je ka fol me mene tonen une me temen per mu ai flamur i rugoves edhe ky qe kemi sot jane berllog arsye ka plot nese ki qejf ti thome rend nese ke kohe edhe nuk tmerr gjumi. Flamurin kombetar kuqe e zi jan mundu me na ndalu por skan mujt edhe pse njerzit kan dhon jete per ate flamur kurse per flamurin e rugoves apo per kto qe kemi sot kerkush ste nal me dasht edhe nuk e jep jeten kerkush, e kush te tha more burre i dheut se nuk po bojka dy shte me nje flamur? A ski pas atllas ne shkoll fillore asnjeher aty ne fund ne kopertin e ki pas gjith flamujt e shteteve dhe i gjen aty plot qe jane te njejt aahhhhh. e per flamur te rugoves une se kam kundershtu por se kam pranu ska ekzistu sikur qe nuk ekziston ky sot jo pse ka qen i rugoves po qe ska pas tboj me shqiptar edhe qe ka qen prijsi i par i kesaj valle qe po e vazhdojn kta te sotit. Per Kosoven njerzit po punojn sikur qe kan punu gjithmon edhe pse ti e une po rrim tani ktu te tjert po punojn ne kto momente.
nese e shikon flamurin e Rugoves do ta kuptosh qe ka te bej diqka me shqiptar
Kush po punon per Kosoven?
Ma mire te themi kush po e shfrytzon Kosoven e varfer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 35
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 3:29 am

O shoq une kam pa ate flamur edhe nuk ka kergjome shqiptar per vet faktin se nuk eshte kuqe e zi dhe me shqiponje, e kush po punon per Kosoven po te thome qe une dhe ti tani jo po ka njerez qe punojn, edhe ajo qe keni thone se kush po e shfrtzojn nuk e keni keq po kan met more edhe do shqiptar te vertet qe spo e shfrytzojn nuk jane vra krejt jooo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ademi85
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Male
Numri i postimeve : 316
Age : 38
Vendi : StreetGameZerIstogCity
Registration date : 14/09/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 3:51 am

Kasper shkruajti:
O shoq une kam pa ate flamur edhe nuk ka kergjome shqiptar per vet faktin se nuk eshte kuqe e zi dhe me shqiponje, e kush po punon per Kosoven po te thome qe une dhe ti tani jo po ka njerez qe punojn, edhe ajo qe keni thone se kush po e shfrtzojn nuk e keni keq po kan met more edhe do shqiptar te vertet qe spo e shfrytzojn nuk jane vra krejt jooo.
thuani qe flamuri i I.Rugoves nuk e ka shqiponjen e flamurit Kombetar?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 4:30 am

Flamuri i Kosoves nuk na afron asgje te hiqit me ate Kombetar ,multietnicitet Flamur ha ha ha ku popullesia e kosoves me shume se 93 % jane Shqiptar,udheqsite jane ata qe e uline veten aq poshte dhe shume me vones i kuptoin gjerat ,te mos maren me regjitrimin e popullsis qe ne ditet e para e te delen para Botes te tregoijn nje Statistike siç eshte e jo artificiale te ndertohet nga Nderkombetaret .!

..dhe qe lejoin qe pranojne nje gje te tille te multietnicitetit per dy hunda njerez maxhup ardhacake rrugeve qe jane ne Kosove te ju jipet e drejta si mbi 93 % Shqiptare vendas !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 1:07 pm

skem qa folim flamur i imponuar flamur qe nuk te ngjall ndjenja flamur qe mendoj se nuk do te egziston shume gjate .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 1:17 pm

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Default Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Pixel-vfl73

rroni shikoje ki shoku kishte harxhu edhe lekun per te bleje nje Flamur ha ha ha ..shikoni Rrofte per krenarin e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 EmptySun Oct 12, 2008 1:24 pm

po Beton ndryshe nuk marrin veshe armiqet perposs grykes se pushkes , gjithehr ka qene formul e mir per ta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri i Kosovës   Flamuri i Kosovës - Faqe 6 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Flamuri i Kosovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 6 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Qeveria e Kosovës nuk çan kokën për kufijtë e Kosovës
» Flamuri Shqipetar
» Historia e Kosovës
» A do te ishte me mire po te ngritej Flamuri ne Prizren
» Beteja e Kosoves

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: