Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

  Kush ka qenë Skendërbeu!

Shko poshtë 
+4
xhema
detektivi
Driniiiii
......
8 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySun Nov 11, 2012 8:33 pm

Atdhetar

Kete storje e ndegjova ne keto momente dhe ja vlejka me ndegjue .

Maks Velo qenka nje qen i poshter,qe Thaqit i thote se nuk paskan dashur te qohen ne lufte kundra sllaveve maqedonas,sepse keta jan zotera te ketij vendit,e shqiptaret skllever.

Ky qen gruan e vete e paska pasur agjente te sigurimit Enverist dhe me habit qe Enver e paska lene ne jete kete qen.Ketu shifet se Enveri nuk ka masakrue tradhetar,por atdhetar.
Menduh Thaqin as qe ja ipshin fjalen metode enveriste.
Drini ,nese Skenda ka vra tradhetar musliman ateherit,mire ua ka bere.
Por tradhetit e tri lufterave keta tradhetar tonet misliman,ortodoks e kretjen kush duhet mi masakrue ?Vetem une e kisha marr persiper dhe ti laj duart me gjakun e tradhetareve dhe tju peshurri mbi gjakun e tyre te prishte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySun Nov 11, 2012 9:13 pm

Kunglli mbi uj nuk shkon gjithmon, nje dit kalbet, themi tek ne ne anadrin, o Shefqet.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySun Nov 11, 2012 10:07 pm

@shefqet
Nuk eshte vetem MAX VELO , por edhe gazetari i njejte edhe Fatos Ljuboja aty eshte sikurse qe eshte ne videon e temes , pra te njejtit faqezi .

@Fiona
Me vjen keq qe shkruan ashtu per shqiptaret qe kinse "kane dhunuar shkina" gje qe nuk eshte e vertete , ose jau kan kput veshin me jau vjedh vath't , une per vete skam degjuar .por nese qenka ashtu (qe nuk eshte tema ) atehere mbuloje me argumente , sjell donje link serioz qe shqiptaret paskan dhunu shkina ?

-Skenderbeu kishe edhe Musliman brenda ne familjen e tij (Hamza), nuk i vrau .
Me mire beni pytje vehtes njehere se sa Musliman kishte ne kohen e Skenderbeut para se te merrni mundin ti sulmoni figurat kombetare pa asnje argument , pervetem se te atyre qe mbajne anen e osmaneve dhe fallsifikojne historine .
Skenderbeu luftoi edhe kunder te Krishtereve , edhe kunder Brankovicit ,ashtu shkruajne librat ne kohen e tij dhe kot mundoheni .....Ai luftoi per Komb , he-i lumt shpata .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyMon Nov 12, 2012 10:22 pm

Cfar muhalifi shqiptaret pasken ber krime ndai grave serbe, kur paska qen Shqiperia e madhe, ia vlen te k yqesh ne forumin BK te lexosh kesi postime.
Athua nga i paska mesu keto histori antarja e nderit...?

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyThu Nov 15, 2012 10:35 pm

Drini,atdhetar e xhem bash me Detektivin


O burra skemi bre histrori te shkrume e te mjeret na.

Histori po marrim nga turku,anglia,france ,vatikani
As nje lufte nuk ka qen e pastert ne bote historikishte.PO kam ndegjue nga pleqet,se kur ka ik serbia e pare,thojshin qe shkinave vathet nga veshi ua kan shkulur,dhe kan ik deshen e dathe.
Por keta serbet na kan kalue qindra here ma keq.
Lufterat nuk e kan bash qashtu siq mendoni se po qohemi me luftue mu çlirue !Por niset lufta me marveshje ndermet dy paleve dhe ate nga nderkombetaret !Nese e shohin se e meritoin lirin ja japin,nese e shohin se jan popull si shtazet ja fusin edhe nje here roberin apo edhe dy e tri a kater here,e nese e shohin se nuk ka gje pozitive nga ai popull ka mundesi edhe me zhduk nga toka dhe ate vend e mbushin me popuj te tjere.Kete nuk e them nga koka ime ,por keshtue shkruhet tek nderkombetaret.
Kush eshte jurist i forte e dine se çka shkruhet tek e drejta nderkombetare publike.

Drini ,nuk po me pergjigjesh ende ne ato pyetje qe ti parashtrova bre burr

A PO FRIGOHESH APO NUK DONE ME THENE TE VERTETEN

Ketu po ti parashtroi edhe nje here
Qeto tri luftera qe u zhvilluan si ne Kosove,iliride dhe ne luginen e presheves a na tradhetuan me luften e uçk es apo triumfuan
Jep argumente he burr se nuk te bejm gje nese e thua te verteten
Hajt qit allti perpjet se nuk bahet nomi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyFri Nov 16, 2012 3:58 am

Cito :
@Fiona
Me vjen keq qe shkruan ashtu per shqiptaret qe kinse "kane dhunuar shkina" gje qe nuk eshte e vertete , ose jau kan kput veshin me jau vjedh vath't , une per vete skam degjuar .por nese qenka ashtu (qe nuk eshte tema ) atehere mbuloje me argumente , sjell donje link serioz qe shqiptaret paskan dhunu shkina ?

-Skenderbeu kishe edhe Musliman brenda ne familjen e tij (Hamza), nuk i vrau .
Me mire beni pytje vehtes njehere se sa Musliman kishte ne kohen e Skenderbeut para se te merrni mundin ti sulmoni figurat kombetare pa asnje argument , pervetem se te atyre qe mbajne anen e osmaneve dhe fallsifikojne historine .
Skenderbeu luftoi edhe kunder te Krishtereve , edhe kunder Brankovicit ,ashtu shkruajne librat ne kohen e tij dhe kot mundoheni .....Ai luftoi per Komb , he-i lumt shpata .

Arber e verteta sado e hidhur te jet ajo duhet thuhet, nuk u ndiva krenare per ate ket te vertet qe thash, pa merak rri se edhe mua me dhemb fakti se sote nuk di ku ka gjyshi (nga babi)varrin se u masakru nga udba serbe atje ne kercov Sad ama per faktin se ne po behemi viktima cdo her e ceka ket gje .Se kan vjedh e kan dhunu ket e kan tregu brez pas brezi qe nga koha kur ishte e ashtu quajtura Shqiperie madhe ,kur hyri gjermani ca thon italjani qe pushtoj ballkanin?pra fshati Koloshin ishte i banuar me serbe (afer istogut eshte ) bageti e shum gjera tjera matrial u muaren shqiptaret nga aty mallin e kan shit ne Rahovec ateher si qender tregtar qe ishte .....

Shqiptaret edhe tokat i punonin thoshin me arme ne brez pa e pengu askush .....

Arber edhe ne luften e fundit jan perserit gjerat, ik shko ne kosova e shiko smund ti gjesh 10 familje se nuk kan konfisku ne pronat serbe mbase largimet te serbev .. ja un kam komshit e mi, besom edhe bageti edhe arme e shum shum gjera martiale i kan se i kan marr nga serbet dhe cfar kan ber ne fund i kan ven flaken shpive te serbve.A nuk esht kjo hakmarrje e PIST madje ? mua me perkujtojn serbet vetem emblem e tyre se kan ber ke shpija Ime Mad dhe me duket se aty sillen akoma ata manjak e jo te mar gjerat e tyre matriale te fus ne shpin time larg coft.


Ceshtja e skenderbeut eshte shum e nderlikuar Arber,madje ase pro krenaren nuk e kishte siq eshte tani.Mu nuk me interesojn osmanet ase nje popull tjeter un du te di historin e vertet te shqiptarve .Nuk duhet harruar se flasim per vitin 1400 .Historjan akoma nuk kan dal me nje vendim unik nga cili vend ishte skenderi dhe ne cfar date ka lind ne radh te par,pastaj te na flsin per luften e skenderit ?historiant vetem kan kopju te them historin e M.Barleti prift qe shkroi historin per skenderin ishte i pari
tjert e kan shkru si i esht pershtat atyre ne kohen komuniste.....mir tha ministri turk te rishikojm njeher historin pale te flasim ateher kush ishte hero e kush tradhtar.?


Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyFri Nov 16, 2012 11:31 pm

PO shumica nuk e dijne Historine e vertet,sepse Historia e skenderbeut eshte shkruar nga keshilltari i tije personal Marlin Barleti,normal qe qdo keshilltare mbrone ate qe punon per te.ne kohen e Rrahman Morines keshilltaret e tije shkruanin mir per Rrahman Morinen.
Po shenimet Historianet flasin ndryshe nga se ne e spjegojme apo duam ti hijeshojme gjerat sipas deshires.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySat Nov 17, 2012 5:27 pm

Mos u ngutni he burr

Se historin po na shkruain ata qe na dogjen ska faj as Atdhetari as Drini es Detektivi
PO ja lexone kete artikull dhe arsyetnini edhe storjet qe patriotat me bateria ne etiketoin atdhetaret tradhetar,marre e kuku per neve .
https://www.youtube.com/watch?v=immORdwe6u8

https://www.youtube.com/watch?v=got42OzZsRg

A ka shqiptar ne Kanada qe e vret qenin Bahtir Hamzain qe shpif kundra atdhetareve siq jan; Isuf Gervalla,Kadri Manit,Haxhi Kuçit e tjereve.Dhe i etiketon si UDBASHA te serbise.

Nga ky spiun marrin informata te rreme dhe i shendrroin ne te verteta .Keta tradhetar kan emra e ata jan;
Avdi Ibrahimi dhe Reshat Badallaj,qe udhehiqen nga spiuni Bahtir Hamzai.

Reshat Badallaj jeton ne gjermani,dhe ky qen mburet qe paska qen organizator i uçk dhe na thote se luften e kemi fitue.A na u betuan se luften e kemi nis mi bashkuar trojet shqiptare!Dhe a nuk shihni shqiptar se si i keni punet e mjera?

Pse atehere Reshat Badallaj nuk shkon ne kosove,por bene huti me popull duke shkrue kinse per shpiunat e vete;pse nuk eshte ne kuvendin e Kosoves ???????????????Por qendron ne diaspore me detyra te zeza.
Keta kan krijuar trekendeshin,qe lidhe ; Gjermanin, e Kosoven bashk me Kanadan.


EDhe Avdi Ibrahimi vellezer shqiptar ka punue ne nje pune aq te ndishme ne mbrojtjen popullore te ish jugosllavise ne suhareke dhe ate qe nga vitit 1984 gjer ne vitin 1987.Dhe ja si na genjen se nga puna me hoqen sepse kam qen iredentist i denuar ne ushtrin jugosllave ne vitin 1981.

I denuar me 1981

I punsuar 1984 gjer me 1987
.........................................
Konkludoni me rradak e jo me byth
A paskan vdek Avni Rrustemat a?

A ua rroke koka o shqiptar,nuk e kishin marr ne pune serbet po te kishte qen kundra jugosllavise ?
Nese ka qen i denuar me 1981,pse serbet e morren ne pune ne MPP te jugosllavise,pas vitit 1981 ! Nuk e kan larguar serbet nga vendi i punes,por ky ka kerkuar nje gje te tille per me then qe edhe mua serbet me debuan si teprice teknologjike.Dhe si per detyre kishte qe ti shtine ne dore atdhetaret.Kete detyre e kishte ndaj meje,ku e aktivizoi edhe Reshat qen Badallen te me etiketoi njeri te udbes pa kurrefare argumenti.

Fleni shqiptar fleni se gjumi u rrit nje dite!
Nese nje uje nuk leviz vendit ate uje shqiptaret e pine,e pin edhe ujin e rrembishem siq jan te rrembyshem keta spiuna si Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi dhe Bahtir Hamza e qe mes ketyre gjinden Sulferat serboshqiptar.

Ky edhe mbas luftes ka qen ne KEK te Prizrenit i punesuar,ka marr ne pune nga komunat e tjera me ja rujte prapanicen.K me keta te punesuar kan vjedhe pronat shoqerore ne Prizren ,dhe ne ato prona kan ndertue ndertesa e shtepi qe Avdiut ilegalisht u bejne pagaesa si psh.Rexhep Pantina.Tani si serbia edhe qeveria e thaqit e ka debuar si serbet kinse si person" non grta".....Por me qellime ogurezeza.


Storjet e Bahtri Hamzes qe bazohet Reshat udbash Badallaj dhe Avdi Ibrahimi

000000000000000000000000000000000000000000000000000

Ne kete storje bazohet Reshat Badallaj duke e akuzuar atdhetarin Kadri Manin

https://www.youtube.com/watch?v=immORdwe6u8

.E din qen per cilet e kam fjalen, ku Reshat Badallaj ja ngjet te shkretiti Kadri Manit kinse ne podrume i paska egzekutuar.Reshat Badallaj bazohet me fjalet e nje qenit te juaj qe shkruan nga Kanadaja njefare Bahtir Hamza.
Ky qen edhe per mua si ti me shpifet duke thene se une paskam punue si polic ne suhareke dhe podujeve .Dhe ne Podujeve me paska punsue Veli Kuçi shoki yt Avdios Aliosi.Qe me kete Veliun ne stacionin e autobusave me provokojshit hajde na trego pse ti nuk te kendoin neper kenge e Osman Gegen Dervish Shaqa e kendon sepse ky e ka ngrite flamurin ne vitin 1968 neper suhareke .

Edhe ndaj meje Reshat Badallaj bazohet ne fjalet e Bahtir Hamzes kinse kam qen Polic ne Suhareke e ne Podujeve .Rrena dhe shpifje pa kripe.

Ja storja e Bahtri Hamzait ku bazohet Reshat shpiuni.

https://www.youtube.com/watch?v=got42OzZsRg

E ke nxite Reshat Budallen majmunin kinse Haxhiun e kan que udba mi nise demostratat ?
Mos more mos mu ban armik ?
PO Reshati vete deklaron,se ne vitin 1989 ka organizue dy mij demostrues per me shkue ne prishtine ne demostrata dhe nga demostruesit e tij ishin vrare dy te medhenje dhe nje femi.Ateherit Reshat Badallen e paska nxite udba me organizue demostrata.Dhe Reshat Badallaj paska gisht ne vrasjen e ketyre te tre Zhurjaneve dhe mbi gjakun e ketyre ky te shete atdhetarizem !Pse nuk e vran Reshat qenin serbet ?
Sepse edhe tani serbeve u nevoitet te ngrene m*** !!!..Reshati ja nisi kundra meje me shpifje duke mendue se nxjerr qime nga veza ,duke e ndegjuar Avdi Ibrahimin,dhe si shkas qe ne nje teme i thash se kusheriri i Reshatit Imri Badallaj ka marr per grua nxenesen e vete!Ky ma demanton kete,dhe thote se jo nxensen por studenten e vete.Pra siq thone pleqet jo buka por kulaqi....
.........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySat Nov 17, 2012 5:28 pm

Mos u ngutni he burr

Se historin po na shkruain ata qe na dogjen ska faj as Atdhetari as Drini es Detektivi
PO ja lexone kete artikull dhe arsyetnini edhe storjet qe patriotat me bateria ne etiketoin atdhetaret tradhetar,marre e kuku per neve .
https://www.youtube.com/watch?v=immORdwe6u8

https://www.youtube.com/watch?v=got42OzZsRg

A ka shqiptar ne Kanada qe e vret qenin Bahtir Hamzain qe shpif kundra atdhetareve siq jan; Isuf Gervalla,Kadri Manit,Haxhi Kuçit e tjereve.Dhe i etiketon si UDBASHA te serbise.

Nga ky spiun marrin informata te rreme dhe i shendrroin ne te verteta .Keta tradhetar kan emra e ata jan;
Avdi Ibrahimi dhe Reshat Badallaj,qe udhehiqen nga spiuni Bahtir Hamzai.

Reshat Badallaj jeton ne gjermani,dhe ky qen mburet qe paska qen organizator i uçk dhe na thote se luften e kemi fitue.A na u betuan se luften e kemi nis mi bashkuar trojet shqiptare!Dhe a nuk shihni shqiptar se si i keni punet e mjera?

Pse atehere Reshat Badallaj nuk shkon ne kosove,por bene huti me popull duke shkrue kinse per shpiunat e vete;pse nuk eshte ne kuvendin e Kosoves ???????????????Por qendron ne diaspore me detyra te zeza.
Keta kan krijuar trekendeshin,qe lidhe ; Gjermanin, e Kosoven bashk me Kanadan.


EDhe Avdi Ibrahimi vellezer shqiptar ka punue ne nje pune aq te ndishme ne mbrojtjen popullore te ish jugosllavise ne suhareke dhe ate qe nga vitit 1984 gjer ne vitin 1987.Dhe ja si na genjen se nga puna me hoqen sepse kam qen iredentist i denuar ne ushtrin jugosllave ne vitin 1981.

I denuar me 1981

I punsuar 1984 gjer me 1987
.........................................
Konkludoni me rradak e jo me byth
A paskan vdek Avni Rrustemat a?

A ua rroke koka o shqiptar,nuk e kishin marr ne pune serbet po te kishte qen kundra jugosllavise ?
Nese ka qen i denuar me 1981,pse serbet e morren ne pune ne MPP te jugosllavise,pas vitit 1981 ! Nuk e kan larguar serbet nga vendi i punes,por ky ka kerkuar nje gje te tille per me then qe edhe mua serbet me debuan si teprice teknologjike.Dhe si per detyre kishte qe ti shtine ne dore atdhetaret.Kete detyre e kishte ndaj meje,ku e aktivizoi edhe Reshat qen Badallen te me etiketoi njeri te udbes pa kurrefare argumenti.

Fleni shqiptar fleni se gjumi u rrit nje dite!
Nese nje uje nuk leviz vendit ate uje shqiptaret e pine,e pin edhe ujin e rrembishem siq jan te rrembyshem keta spiuna si Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi dhe Bahtir Hamza e qe mes ketyre gjinden Sulferat serboshqiptar.

Ky edhe mbas luftes ka qen ne KEK te Prizrenit i punesuar,ka marr ne pune nga komunat e tjera me ja rujte prapanicen.K me keta te punesuar kan vjedhe pronat shoqerore ne Prizren ,dhe ne ato prona kan ndertue ndertesa e shtepi qe Avdiut ilegalisht u bejne pagaesa si psh.Rexhep Pantina.Tani si serbia edhe qeveria e thaqit e ka debuar si serbet kinse si person" non grta".....Por me qellime ogurezeza.


Storjet e Bahtri Hamzes qe bazohet Reshat udbash Badallaj dhe Avdi Ibrahimi

000000000000000000000000000000000000000000000000000

Ne kete storje bazohet Reshat Badallaj duke e akuzuar atdhetarin Kadri Manin

https://www.youtube.com/watch?v=immORdwe6u8

.E din qen per cilet e kam fjalen, ku Reshat Badallaj ja ngjet te shkretiti Kadri Manit kinse ne podrume i paska egzekutuar.Reshat Badallaj bazohet me fjalet e nje qenit te juaj qe shkruan nga Kanadaja njefare Bahtir Hamza.
Ky qen edhe per mua si ti me shpifet duke thene se une paskam punue si polic ne suhareke dhe podujeve .Dhe ne Podujeve me paska punsue Veli Kuçi shoki yt Avdios Aliosi.Qe me kete Veliun ne stacionin e autobusave me provokojshit hajde na trego pse ti nuk te kendoin neper kenge e Osman Gegen Dervish Shaqa e kendon sepse ky e ka ngrite flamurin ne vitin 1968 neper suhareke .

Edhe ndaj meje Reshat Badallaj bazohet ne fjalet e Bahtir Hamzes kinse kam qen Polic ne Suhareke e ne Podujeve .Rrena dhe shpifje pa kripe.

Ja storja e Bahtri Hamzait ku bazohet Reshat shpiuni.

https://www.youtube.com/watch?v=got42OzZsRg

E ke nxite Reshat Budallen majmunin kinse Haxhiun e kan que udba mi nise demostratat ?
Mos more mos mu ban armik ?
PO Reshati vete deklaron,se ne vitin 1989 ka organizue dy mij demostrues per me shkue ne prishtine ne demostrata dhe nga demostruesit e tij ishin vrare dy te medhenje dhe nje femi.Ateherit Reshat Badallen e paska nxite udba me organizue demostrata.Dhe Reshat Badallaj paska gisht ne vrasjen e ketyre te tre Zhurjaneve dhe mbi gjakun e ketyre ky te shete atdhetarizem !Pse nuk e vran Reshat qenin serbet ?
Sepse edhe tani serbeve u nevoitet te ngrene m*** !!!..Reshati ja nisi kundra meje me shpifje duke mendue se nxjerr qime nga veza ,duke e ndegjuar Avdi Ibrahimin,dhe si shkas qe ne nje teme i thash se kusheriri i Reshatit Imri Badallaj ka marr per grua nxenesen e vete!Ky ma demanton kete,dhe thote se jo nxensen por studenten e vete.Pra siq thone pleqet jo buka por kulaqi....
.........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyFri Dec 14, 2012 8:45 pm

Gjergj Kastrioti Skënderbeu - Hero Kombëtar

Gjergj Kastrioti - Skënderbeu (6 maj 1405- 17 janar 1468) sintetizon një epokë të tërë historike që mori emrin e tij: luftën njëshekullore kundër pushtimit osman (fundi i shek. XIV - fundi i shek. XV). Nën udhëheqjen e tij, lufta e shqiptarëve u ngrit në një shkallë më të lartë e më të organizuar dhe shënoi një kthesë vendimtare në zhvillimin politik të Shqipërisë.
Gjergj Kastrioti - Skënderbeu ishte përfaqësuesi më konsekuent dhe më i shquar i elitës drejtuese shqiptarë që udhëhoqi më vendosmëri frontin e luftës së shqiptarëve kundër pushtuesve osmanë. Ai realizoi të parin bashkim të shqiptarëve, Lidhjen Shqiptare të Lezhës, e cila hapi rrugën e krijimit të shtetit të pavarur shqiptar, themeluesi i të cilit u bë ai vetë. Kujdes të veçantë Skënderbeu i kushtoi ruajtjes së burimeve të brendshme ekonomike, tek të cilat u mbështet lufta. Duke fuqizuar mbrojtjen në brezin kufitar, në lindje e në jug, ai i dha mundësi banorëve të viseve të lira të zhvillonin një veprimtari ekonomike deri diku normale.
Krahas mbrojtjes së vendit, Skënderbeu i kushtoi vëmendje çlirimit të viseve të pushtuara që ndikoi në formimin e mëtejshëm të lidhjeve më banorët e këtyre viseve dhe në forcimin e bashkimin e të gjithë popullit shqiptar. Aftësitë e Skënderbeut si burrë shteti spikatën edhe në marrëdhëniet me vendet e tjera. Duke pasur të qartë së rrezikut osman mund t’i bëhej ballë vetëm më sukses vetëm me forca të bashkuara, Skënderbeu kërkoi pareshtur pjesëmarrjen e vendeve evropiane në luftë kundër armikut të përbashkët.
Në kushtet e pabarazisë së theksuar ndërmjet forcave osmane dhe atyre shqiptare, Skënderbeu përpunoi strategjinë dhe taktikën e tij luftarake, në bazë të së cilës qëndronte mendimi se fitorja nuk mund të varej nga numri i ushtarëve. Ai mbante armikun në alarm të përhershëm, i priste rrugën e fuqizimet dhe, pasi e kishte futur në kurth, e godiste me sulme të fuqishme e të befasishme.
Skënderbeu u shndërrua në simbol të luftës për liri e pavarësi. Ai mbeti një figurë e dashur për shqiptarët edhe pas vdekjes së tij. Kujtimi i tij mbeti gjithnjë i gjallë nëpër këngët, gojëdhënat e tregimet e shumta popullore që i dhanë atij tiparet e një figure legjendare.
Vepra dhe figura e Skënderbeut kishte përmasa dhe rëndësi evropiane. Ai u vlerësua lart nga personalitetet e shquara evropiane të kohës. Këtë e dëshmon edhe fakti së për Skënderbeun është shkruar një literaturë e shumëllojshme, prej qindra vëllimesh, të botuara në shumë gjuhë, dhe në të katër anët e botës. Ndër autorët shqiptarë janë Marin Barleti, Fan Noli, Sabri Godo, Fatos Daci.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySat Dec 15, 2012 12:51 am

Tema është Kush ka qenë Skënderbeu!Antari i forumit shefqet ka dalur nga tema dhe po merret me do emra tjer, çka ka lidhje këtu në këtë temë tani emrat Jusf Gërvalla,Kadri Mani,Haxhi Kuçi,Avdi Ibrahimi,Reshat Badallaj,Bahtir Hamza,ne youtube duket spikeri tuj sqaru se Haxhi Kuçi është spiuni i UDB-së.Kurse ky shefqet nuk duket te jete emri i vërtet ne të cilin shkruan,por po duket se është vetë Haxhi Kuçi,ku kam lexuar shum shkrime kunder ketij far Haxhiut.Kam lexuar disa shkrime ku e demaskon Avdiu dhe Reshati Haxhiun,për shpifje,ofendime,sharje nga më të ndyra që mund të shkruaj një njeri në kushte normale,ky haxhiu ka përdorur dhe përdor qindra emra të rrejshëm për ti përbaltur të gjithë shqiptarët.këtu në forumin "bashkimi kombetar",lexova disa komente nga shefqet dhe u shokova me fjalorin e ndyr që po përdor,u shokova se çka komenton për herion tonë kombëtar Skëndërbeun.Po ju jap një shkrim si më poshte se çka kanë shkruar kundër Haxhi Kuçit,ku në forum paraqitet me emri shefqet:

KUSH ËSHTË SPIUNI I UDB-ËS, QË FYEN HEROIN E KOMBIT, MEHË (RAMË) UKËN*?266
Share
* Kush ishte Mehë Uka?

* Kush ngriti padi penale, për tradhëti, rrena, shpifje dhe bashkëpunim me Arkanin, kundër ashkaliut Haxhi Kuçi?

* Perse ky gabel kërkon vrasjen e të gjithë shqiptarëve dhe komandanteve të UÇK-ës?

* Si distancohet edhe vëllau i tij,nga kumbara i Arkanit?

* Me sa emra anonim paraqitet, ky spiun?

* Cili udbash e dergoi në Prishtinë?

* Si e njoftoi Arkani, gabelin të ik nga Kosova dhe perse thotë se ika nga shqiptarët?

* Si genjen ky gabel se Akademiku Rexhep Qosja, kinse i ka thenë”Rrexohe një bust serb dhe nerase të vrasin unë do shkruaj liber”

* Si e punësoi një milic në llotarinë jugosllave dhe si vodhi popullin, Haxhi Kuçi?

* Perse në Suharekë dhe fshatrat përreth njihet si Haxhi Zeza dhe Haxhi Kuçka?

* Kërkoni në google: Video HAXHI KUÇI dhe me HAXHI KUQI DHE SHIHNI SE CILI ËSHTË KY SPIUN ME DAMKË

Për Ju RESHAT BADALLAJ

Ehu, burra! Këtyre ditëve, kumbara i Zhelko Razhnjatoviqit- Arkanit, kriminelit nderkombëtar dhe kasapit të shqiptarëve, që lëshoi kosen e vdekjes në kokat shqiptare, Haxhi Kuçi, një gabel (ai thotë se eshtë Ashkali), që gjatë luftës e shoqëroi dhe e voziti me veturen “Mercedes”, ngjyrë portokalli në të mbyllur, nëpër fshatrat e Kosoves e që më vonë u bë hataja e kasaphana, merrë guximin dhe në internet, shpif dhe genjen paturpësisht se HEROI I KOMBIT MEHË UKA, ka qenë tradhtar, ka spiunuar shokët dhe ka bashkepunuar me Serbinë.

O TEMPORA, O MORES!

Na del një gabel dhe spiun me damkë, Haxhi Kuçi, që në Suharekë e në fshatrat perreth, njihet si Haxhi Zeza dhe Haxhi Kuçka, i zenë ngushtë, pranon se ka qenë kumbara e Arkanit, por “fajin” i´a hedh Ukë Bytyqit, kinse ai ia paska “futur” në veturë,por tani Uka nuk flet më sepse Ai ka ikur nga kjo botë, eshtë vrarë. Gjë që nuk eshtë fare e vertetë sepse ka shumë deshmitar të gjallë, se Haxhi zeza, ecte me fedellëk me Arkanin i fryer si gjel deti, duke futur lemeri në popullatën e atjeshme, duke thenë se askush tani nuk guxon te më “nguc”.

Haxhi Kuçka, perpos kriminelit nderkombetar, Arkanit, që preu nëna shqiptare me hanxhar, preu edhe koka foshnjash duke thithur tamblin nga krahrori e nenës, dhunoi e si eshtë më zi, shoqëroi dhe voziti edhe pesë gjaksor tjerë, mjekërpalarë, me gjasë zbatonin planin e Sreten Lukiqit “PATKOI”, per spastrimin etnik, të shqiptarëve nga trojet e tyre. Por, Haxhi Zeza-Kuçka, thotë dhe e arsyeton se ata kanë qenë “Akademik?”. Po ç´deshen “akademiket” në fshatrat e Suharekes? Si u futen vetem në veturen e Haxhi Zezes dhe si ka mundësi të ulen brenda pesè dhe vozitesi gjashtë? Deri më tani, ky hajvan, kurrë nuk tregoi se kush ishin “akademiket?”…

Spiuni me damkë, Haxhi Kuçka, klyshi i Arkanit, nuk ndalej me kaq, por, ky qen serbi, për në fshatin Mushtisht, ka shoqëruar dhe vozitur me kengë serbe edhe nje çetnik tjeter. Edhe ketë mundohet ta arsyeton dhe ta fus minaren në thes, duke thenë se ky ka qenë vozites autobusi? Nejse, po e marrim rrenën e keti faqeziu. Po si ka mundesi te shoqerohen vetem nga ky dhe vetem me veturen e tij edhe pse i´a terhoqen vrejtjen vazhdimisht shokët, bile me njerin kishte pasur delikt verbal…

Argati i tij per interesa Serbe, daton heret, me shperthimin e Demonstratave Revulucionare-studentore ne vitin 1981, që bënë kthesë të madhe historike në kombin tonë… Dihet botërisht, se UDB-ja serbosllave, e dergon si langua per të nuhatur ferkemin e organizatoreve te Demonstratave. Ky gabel, thotë se ky e “nisi”, hajde rrenë hajde! Nga anet tona thuhet se eshtë turp per burrin me rre-genjyer. Por, Haxhi gabeli ka dy hektar surrat dhe nuk ka gajle se e jep një hektar. Jam deshmitar dhe kam spjeguar me heret, se e nisi me Nazen, punetore e menzes, një vajzë flokë gjatë, ngjyrë ari. Mirëpo e zëm se Haxhi gabeli!? Me kë? Kush ishin shoket tjerë? Ka shumë të ngjarë se kur me arrestuan mua, Muharrem Mehmetaj, me derguan ne doren e UDB-asheve; Zenel Celina e Latif Dulla, me thanë: Kemi fakte, se ke qenë në ball te Demonstratave. E ka parë maxhupi. Kush eshtë maxhupi e pyet Zenel qeni? Haxhia, pergjigjet Latif zagari. Doren në zemer nuk e permendin mbemrin.

Sido që të jetë, propozoi të shikohet VIDEO NË Y.TUBE DHE VETEM KLIKONI HAXHI KUÇI DHE KUQI, DHE SHIKONI BISEDEN ME Z. STUBLLEN. Se si dhe cka bisedon me te. Dhe sot, ky gabel, mundohet te KAP BAJRAKUN E LIRISË. TURP!

Ky duhet te rrefehet, se ke e kë e ka marrurr në qafë. Nuk guxon, se nuk ka gjak shqiptari ndër dej, sepse shumë te palara dalin…

Shtrohet një pyetje shumë naive, por mendoni vetem pak dhe thirrne logjiken:SI KA MUNDESI NJË ORGANIZATOR I DEMONSTRATAVE QE TRONDITI THEMELET E JUGOSLLAVISË DHE MOS TË BURGOSET…? Kesaj nga anet tona i thuhet:KENI QENË BASHKËPUNËTOR I KASAPËVE. Po tjetera, si ka mundesi, të mos i “futet” një therrë në kembë dhe asnjë shuplakë fytyres! Keni parë Ju?M e siguri jo, vetem te Haxhi Kucka. Por keta, gjaksor kanë berë gosti me def e violinë. I perkujtojm keti gabeli, se perpos kazamateve serbosllave, qe u dergjen bijtën dhe bijat me të fortë te kombit, 700.000 (shtateqindemije) shqiptarë kaluan nepër duartë e UDB-ËS. KU ISHE TI HAXHI KUCKA SI “NISMETAR”? Ne cilin burg? Ne dorën e cilit UDBASH? Fol, ku? Jepe nje fakt, nje deshmi. Vetem një jo më shumë… Nga 2500 spiuna qe Serbia kishte shperndarë në Ballkan, 800 ishin vetëm në Kosovë,ku ishe ti more Haxhi Zeza?

Kur shpertheu lufta e USHTRISË ÇLIRIMTARE TË KOSOVËS, E UDHEHQUR NGA KOMANDANTI LEGJENDAR ADEM JASHARI, Haxhi Kucka, per yzmetin qe i´a kishte berë cetnikeve dhe klanit te Zemunit, Arkani e kishte premtuar se do ta bejne komandir milicije. Por, ushtria jonë e lavdishme, i ktheu mbrapsht bishat e karpateve ka kishin ardhur. HAXHI ZEZËS I´U AFROHET LAKU RRETHË QAFES. Ketë haber, Haxhi qeni e merrë nga kumbara i tij ARKANI. Ik me bishtë nder vegë. Kalon ky zagar ne Itali. Atje e njohin shoket dhe nga friga, kalon ne Gjermani. Në Gjermani, nuk la gje të zezë, pa folur per UÇK-ën, ketë e pranon edhe vetë gjurmoni me thellë ne deklaratat e tij. Gjermanët, miqtë tanë e kuptojn se genjen dhe se ishte kalabrocionist, te sojit të MATA HARIT, rrospie burrë dhe spiun e flakin si qen në në rrugë.

Në Kosovë, nuk kishte ku të kthehej se e priste fati i ESAT PASHËS. Në Kosovë, ia kishin lidhur teneqen ne bisht se KY ESHTË TRADHTAR. Ik në Francë.

Dyshohet se me urdhër të Serbisë, kalon në Francë. Atje ku eshtë strehuar:Karagjorgjeviqi, Ahmet Zogu, Esat Pashë Toptani, që edhe sot e ka varrin të ushtaret serb…

HAXHI KUÇI, SPIUNI I SERBISË VAZHDON KUNDER KOMBIT SHQIPTAR DHE ASNJË FJALË KUNDER ARKANIT

Çuditërisht, gabeli Haxhi Kucka, akoma edhe sot e kesaj dite, nuk ndrron kursin antishqiptar. Vazhdon të mallkoj kombin tonë: Nuk ka komb shqiptar… duhet zhdukur ky komb sepse… të gjithë shqiptarët duhet futur ne një gropë dhe duhet varrosur të gjithë… komandantet e UÇK-ës, duhet zenë… duhet lidhur per banderi dhe duhet vrarë….

Ky gabel, asnjë ma te grimën fjalë nuk e thotë kunder çetnikeve dhe kunder kasapit boteror ARKANIT. Perse?

Për të gjitha këto që i shkruam ne do t´ia JAPIM ORIGJINAL SE ÇKA THOTË AI VET DHE DO TË BINDUNI SE KUSH ESHTË KY TRADHTAR DHE SPIUN…

Se sa i poshter ka qenë dhe eshtë EDHE VELLAU I VETË DISTANCOHET. Ketë e pranon vet Haxhi Kuçka, ne letrën që iu drejtohet Xhemil Zeqirit, per ndihmë. Mikun tim XHEMIL ZEQIRIN E PRET NË BESË KY TRADHTAR I KOMBIT. Xhemil Zeqiri, eshtë atdhetar shumë i shquar i rrafshit kombetar. Terë jeten ja kushtoi atdheut dhe SHQIPERISË MËMË. Gjithmonë kunder bandave sllavojugor. Kurrë nuk u tremb. Lufoi si lua. Harroi konak e prag shtepie. Jetoi syrgjyn gjallë dhe kurrë nuk ra pishman, qe nuk u rrit aty ku i kishte ra koka per tokë. Edhe sot në pleqeri nuk ndalet. Gjithmonë në ball të furtunave. Amanet ja la djemeve dhe nipave kurrë mos u ndalni deri NË BASHKIMIN E TROJEVE TË ARBËRIT… Ketë burrë e preu në BESË, ky langua HAXHI ZEZA.

Ankohet dhe vajton se perse askush nga shqiptaret nuk i´a botojn shkarravinat e keti gabeli. Mendon se redaktoret, kryeredaktoret, moderatoret… të shtypit të shkruar dhe elektronik, se janë budallejn, të botojn; rrena,shpifje, inskenime, propagandë antishqiptare…

Shumë sosh me thanë se automatikisht, emri i keti zagari nuk mund te futetn ne posten e tyre dhe të gjithë e dijne si afro 100 emra te falsifikuar paraqitet:Shefqet, Perparim, Osman, Nengurra, Selim, migja preq… dhe sa naiv eshtë të gjitha i plason ne ate antishqiptar…

Shih për këtë, në shkrimet e mia mundohet të gje “qime në ve”, ju betohem në të madhin Zot, vetem shikoni. Ne gabelit i themi: Ja ku eshtë ujku, gabeli kerkon ku eshtë ferkemi. Shkarravinat e keti gabeli,para ca ditesh, i´a dergova një shkrimtari në Shqiperi dhe ja se çfarë pergjigje me dha: Reshat, mos humb kohë me këtë njeri të poshtër… ky pranon se ka qenë dhe eshtë antikombetar dhe analfabet dhe po ta zë per të madhe që merresh me ketë vagabond…

Nderkaq, miku tjetër, psikolog me profision A.G., thotë se ky njeri eshtë i SMURË MENTAL…

Haxhi Kuçka, thotë edhe ketë: Te gjitha shoqatat ne Gjermani i ka organizuar Serbia. Po,po, besoni edhe ketë e thotë. Merreni me mend. Ne si shoqate, perpos afro njëmilion marka qe derguam per luften, telefona celular ne Shtab, patem edhe anetar shoqate qe ranë ne fushen e nderit kunder cetnikeve dhe mercenareve rus…

Spiuni me damkë genjen se tani i ndjeri Kadri Mani, paska ngritur padi penale kunder meje. Ku, kur? Bene publike ta shohin.

Genjeshter e kulluar. Lere Kadri Manin. Ti ngre padi publike kunder meje. Se po te them publikisht, se ke vozitur Arkanin dhe shoqeruar, ngre padi penale qe po te them se ke vozitur pesë gjaksoret serbian, bene padi penale, se publikisht po te them se ke vozitur dhe shoqeruar,nje cetnik tjeter dhe ti thua se ka qene vozites autobusi, ngre padi penale se po te them se eshtë distancuar vellau i yt, qe e thua vet, ngre padi penal se po te them se je gabel e jo shqiptar, edhe pse thua se je ashkali, ngre padi penale, se po te them se ke keni dhene se nuk ka komb shqiptar, ngre padi penale, se publikisht po te them se keni thene se shiptaret pa dallim duhet varrosur me nje gropë, ngre padi penale more qeni serb, se publikisht po te them se keni thenë se

të gjithë komandantet e UÇK-ës, zini lidhni per banderi dhe vritni, ngre padi penale kunder meje se si genjeni kinse te ka thenë Akademik Rexhep Qosja,hiqe një bust serb dhe si te vrasin une do shkruaj liber per ty. S´te vjen turp more qen! Ngre padi penale kunder meje qe edhe kunder UCK-es, thoni se bashkepunoni me faktorin nderkombetar dhe zgerdhihesh si qen i zgjebosur, ngre padi penale edhe per ate qe thua vet se ke ikur nga shqiptaret dhe ma bahen shqiptaret…Ngre padi penale kunder meje se te kam then,se nje policë te ka punesuar ne Llotarin serbe dhe je akuzuar per HAJN. Ne nuk kemi frikë nga spiunet e zhupaneve dhe vojvodeve. Klyshi serb, Haxhi Kuci, flet per B. Hamzen. Pyete ate o klyshi serb se ka e ka burimin ajo? Perse per ty e jo per dike tjeter? Perse?Kurrë nuk i´u pergjigj pyetjeve te mia publike, qe ia bera lidhur me Arkanin. Kercente degë, ne degë si korb shetites. Ndjell kob e mort kunder kombit tonë. Akoma i bie kombanave te zisë kunder shqiptareve. Mos i ben pyetjeve mia bisht, ore hajvan! Kerkon te fus ne sherr me te tjeret,sepse eshtë i shkolluar dhe “shtavitur” nga UDBA SERBE. PO POPULLI NA NJEH TE GJITHEVE ORE GOMAR!

Unë, publikisht i kam thenë TRADHAR; Sylejman Limanit, gjykatesit hetues,Pjeter Pergjokes, gjyqtarit, tani avokat, Skender Morines, kryeprkuror publik, Mifail Ajazajt, drejtorit te burgut, të gjithë udbasheve, Azem Vllasit, avokat dhe keshilltar i kryeministrit, te ngren padi penale kunder meje, vetem nje fjale eshtë shpifje. Nuk guxuan. Nuk guxuan,sepse kurre në jeten time NUK KAM SHKRUAR PA FAKTE. UNË KAM EMER E MBIEMËR: ME QUAJN RESHAT BADALLAJ,ZHUR

PADI PENALE PER TRADHETI DHE SHPIFJE KUNDER HAXHI KUÇKES KA NGRITUR AVDI IBRAHIMI

Avdi Ibrahimi, zavendeskomandant i Ruzhdi Saramatit, ne zonën e Pashtrikut, lufetar i pashoq, qe luftoi kunder bandave cetniko-serbiane qe zotronte makinerin me moderne luftarake, nuk u tremb, nuk u terhoq. Me nje rast, para se te sulmohen nga aeroplanet luftarak, nga minahedhesit, nga te gjitha anet pate thene: Burra, ketu nuk duhen fjalet, ketu tani flet PUSHKA. Ketu luftohet deri ne vdekje. JA VDEKJE JA LIRI. Luftonte dhe kendonte kengen e Qerqiz Topullit…

Dhe shih per ketë, ky langua i klanit te Zemunit, shpif dhe rrenë edhe kunder keti. Avdiu, ngre padi penale, kunder keti klyshi. Doren ne zemer une personalisht nuk pajtohem,sepse ky klysh duhet denuar sipas MBROJTJES KOMBETARE SHQIPTARE E THEMELUAR NE SHKODER KU THUHET: TREDHTARET DUHET DENUAR PA GJYQ E PA AFAT…

Kjo qe eshtë e vertetë e madhe kerkoni ne google, denoncimin publik, kunder keti klyshi serb, per shpifje, rrena, njolosje…

Lexues te nderuar,

Po i botojm per Ju, se KUSH ËSHTË HEROI I KOMBIT MEHË UKA?

Per veten time asnje fjale, vetem ca faksimile origjinale dhe se e din mire ky klysh serbe se ne lufte vetem nga konaku im ishin nen uniforne e kobandën e Adem Jasharit, dhjetë burra dhe një vajzë. Tevidja dhe Mirjeti nuk jane me dhe Kush ËSHTË KLYSHI SERB HAXHI KUCI, SE CKA THOTË AI VET KUNDER KOMBIT TONË DHE… DHE MOS HARRONI KLIKONI NE GOOGLE VIDEO HAXHI KUÇI DHE KUQI. DEGJONI TE GJITHA BISEDAT E TIJ, FJALORIN GABELESH SI SI JU DREJTOHET AKADEMIKUT, CA VIDEO I KA SHLYERË…

VETEM KUJDES SE I TRISHTON FEMIJET ME SURRATIN E TI TE NJË MAXHUPI SERBIAN…

Ne jemi shume te hapur per kritikë, nuk jemi kunder fjales se lirë, por duhet te jepen fakte, per Mehen, Avdiun e te tjeret, e ne veqanti per KOMBIN TIM….

Mos harroni te shikoni edhe biseda tjera me shume njerzë, ne fjalorin maxhupesh, ku permend fjale me te rendat, qe nuk i perkasin elementeve te kultures shqiptare. Ndonese, e ka kulturen e vete te ashkaliut, eshtë puna e tij, por jo ne kulturen tonë dhe thote se nuk i botojn shkarravinat e tij…

Gabeli, kercnon edhe me vrasje, te vritet ky, ai e ai. se akoma kam ndihmen e Arkanit dhe krejt ne fund, BERE PUSHKËN TOP E BIRI I SHKINËS…

P.S. Mehë Uka, ka qenë dhenderri i autorit

Kesaj radhe kaq nga unë, RESHAT BADALLAJ, ne qender, ktheni majtas te xhamia e parë…

Gropa e Zhurit, dhjetor 2012

JA KUSH ISHTE MEHË UKA, QË FYEN KLYSHI I ARKANIT HAXHI KUÇI

(Meha ishte nder te paret qe e kishte kuptuar se per Kosovë po fryen veriu i sertë

Ne muzgun e kesaj date Meha kthehej nga një mision tejet i rendësishem kombëtar, per te bashkuar me një trung Ushtrinë Çlirimtare te Kosoves me Levizjen Kombetare per Çlirimin e Kosovës

Meha ishte nder burrat me te fortë te kombit dhe kishte me se shumti autoritet ne ilegalitet

I urrente pa masë tradhtaret dhe frikacaket

Perse heshtin ata qe dikur krenoheshin me Mehen?

Shume shkolla,rruge,kaserma ushtarake, sheshe mbane emrin e ketij vigani dher se ne qender te Mitrovices, Meha është i ngulur ne Bronz,shendrit permendorja e Tij me doren ne kobure

Per nder te Mehe Ukes qe kishte datelindje dhe u vra ne dhjetor, e shkruajm kete shkrim te pakten per t´ia trazuar eshtrat se dikush mendon per ketë burrë.)

Sot, ndalemi ne vitin 1996 dhe numrat shendrrohen ne emer. Atë ditë Kosoven e ne veçanti Shalen e Bajgores e kishte kapluar zymtësia.Atë ditë Kreshtëbardha e Barelit dukej hijerendë. Hijerendë dukej edhe shtepia e Ramë Hajdin Ramës, sepse kishte marrur kumtin se Mehen ia kishte vrarë milicia serbiane diku midis fshatit Lushtë e Braboniq në jug-perendim të Mitrovices. Ndodhi kjo ne muzgun e 29 dhjetorit te vitit 1996,qe kthehej nga një mision tejet i rendesishem kombetar,bashkimin e UÇK-es dhe LKÇK-es, ne nje trung,qe Serbisë nuk i konvenonte. Lakorja e jetes se Tij nisi ne Shalë dhe vaji i parë foshnjarak i perzierë me KRISMA PUSHKESH. Ketu midis malesh e kreshtash te thepisura te Shales se Bajgores,Meha PIU UJIN BILUR të ketyre bjeshkeve. Ketu u ushqye me MUSHTIN KOMBETAR NGA KRAHRORI I NËNË GJYLËS. Eh, ne keto vise lisat nuk pyesin sa ti leshojnë rrenjet thellë. Meha udhen e drites e nisi ne vendlindje,ndersa e vazhdoi ne Mitrovicë e Prishtinë, ku do te formohet dhe burrerohet ne periudhen ku shqiptaret e Kosoves do t´i perjetonin ngjarjet me te rendesishme ne historine e tyre te shumevuajtur, do te shprehej profesor Istrefi…

Nuk do mend se ish vrasja e ish te burgosurit politik, nga Shala e Bajgores eshte nje prej atyre vrasjeve me te mistershme, qe ka ngjare ne vitin 1996, ne Kosovë. Është kjo një vrasje me njeqindenjë pikëpyetje, që zgjon po kaq dilema.por e cila,misterin reth saj e thellon gjithnjë e me teper. Mirepo,kush ishte Mehë Uka dhe perse, ne fakt,vdekja e Tij është kaq e mistershme per opinionin publik në Kosovë e më gjerë?

Mehë Uka ishte një i burgosur politik,femijë minatori,i cili gjatë viteve të tetëdhjeta,praktikisht, tri herë u arrestua nga UDB-ja serbe,perkatesisht nga kuislinget shqiptarë,qe sherbenin ne to,po kaq herë u denua nga gjykata e instaluar serbe dhe per kete i mbajti me teper se nente vjete burg duke “shetitur” prej një burgu ne burgun tjeter,prej nje kazamati ne kazamatin tjeter dhe duke i perjetuar keshtu te gjithe rrathet e ferrit serb.

Kur e mbaron vuajtjen e fundit te denimit,Mehë Uka,pa e humbur elanin e tij per jetë, gjithnjë optimist dhe i pa thyeshem,shkoi ne Prishtinë per ta vazhduar fakultetin. Madje, pikerisht, Meha ishte njeri prej nismetareve te parë te themelimit te Unionit te Studenteve te Pavarur te Universitetit te Prishtines, dhe kryetar i dytë i kesaj organizate te vetme studentore ne kete Univirsitet. Mirepo, me te mbaruar shkollimin, Mehë Uka nuk do te ndaloje ne Prishtinë, por do te kthehet ne vendlindje qe te punesohet ne shkollen e atjeshme tetevjecare ne cilesinë e arsimtarit. Ç´është e verteta, Mehë Uka e kishte arsyen e plotë per t´u kthyerë ne vendlindje dhe per te vepruar atje. Dihet se fshati i tij i lindjes është nje vend blektoral ne te cilin, ashtu sikurse ne shumicen e fshatrave te tjerë te kesaj ane jetojnë minatoret e “Trepçes” te Stantergut me familjet e tyre. Ne fakt, eshtë fjala per një rajon te cilin, pas çfaredo marrveshjeje Serbia ne te gjitha projektet e parasheh si teritor te saj…

Mu per kete arsye, shtepia e Mehë Ukës per pesë-gjashtë vjet është bastisur nga milicia serbiane dhe tradhtaret shqiptare me teper se tridhjete here,dhe po aq herë Meha është derguar ne milici, ku eshtë keqtrajtuar dhe kercnuar qe te mos punojë dhe, sic shpreheshin udbashet dhe langojtë kuisling shqiptarë “qe te le popullin rehat”. Mirepo, Mehë Uka ishte i pathyeshem.Andaj, te gjitha keto edhe e shtojnë mistorizitetin mbi vrasjen e Tij ne ate natë te acartë dimri…

TRUNGU I FAMILJES SE MEHË RAMË UKËS

Legjenda e Mehë Ukës ka lindur nga vatrat familjare,sepse familja e Ukajve ka deshmuar brez pas brezi se njihet per qendresë heroike kunder te gjithë pushtuesve qe kanë dashur ta shkelin Kosoven me qizmen e okupatorit e ne veqanti kunder pushtuesve serbo-sllavë.Pra, historikisht Shala e Bajgores është një vater e qendreses se vazhdueshme kunder çdo pushtuesi e dhune. Pra, zakonisht, trimat lindin nga një trung i forte qe ka traditë kryengritese,traditë atdhetare. Dhe nga trung i fortë ka lindur familja e Mehë Ukes. Po e bejme nje veshtrim kronologjik te kesaj familje…

Bali Ukë Bajgora, ka qenë trim i rrallë që ne Shalë kishte udhehequr luften kunder pushtueseve, trimerin e Baliut e kishte lavdruar edhe ushtia e Stambollit. Si burrë kishte qenë shumë i zhvilluar, qe i perngjante kreshnikeve te lashtesisë, qe thonë se ishte perbirë femija neper krahun e gezofit te tij.

Ukshin Ukë Bajgora,ky trim ne historinë shqiptare njihet me emrin Ukshin Kovaçica. Deri sa ishte kaçak mali, nena e Mehes i kishte gatuar gjate tere kohes sa kishte luftuar kunder çdo pushtuesi…

Edhe një Mehë tjeter, Mehë Ukë Bajgora, kishte berë kerdi ne pushtuesit serb. Keshtuqe serbet kishin paguar para marramendse per ta vrarë Mehen…

Per Bislim Bajgoren, jane shume te paktë ata atdhetarë te cilet nuk kane lexuar,degjuar neper oda rrefime dhe kenge per kete trim me zë…

Hajdin Ukë Bajgora,babai i Ramë Ukes, gjyshi i Mehes, ra me pushkë ne dorë kunder serbeve…

MEHË UKA NISET NË UDHËN E LIRISË

“… Detyra ime do të jetë te mos hesht,

por të mbrojë lirinë, e të vdes para se të shoh

fundin e saj”.

Bruti

Mehë Uka. ne vitin 1979, ende pa i mbushur 18-të pranverat bie ne ilegalitet dhe nisë udhen e lirisë. Ne ketë vit, ende sundonte epoka e kultit të qenit plak Titos, kur shumë zeshem farkohej “vellazerim-bashkimi” me serbianet, qe shqiptareve i´a kishin ngulur thiken prapa kurrizit qe kishte prekur mish e asht, ka pasur langoje shqiptare qe fotografin e satrapit Tito e kishin te ngulur ne baskin 16-teshe ne murin e odave. Dhe keta tradhtare te kombit i jepnin vetes te drejt te thonin se jane te barabartë me te tjeret,formohet ne Gjimnazin Matematikor te Prishtines një grup të rinjesh qe do te luftonte per zgjimin e ndjenjave te popullit shqiptar nga gjumi mashtrues ku i kishte vene politika titiste. Ne kete grup gjendej edhe Mehë Uka, i cili per shkak se manifestonte vullnet te pathyeshem per t´i bere rezistencë politikes gjenocidale qe aplikohej per degjenerimin dhe shtypjen e shqiptareve tri here u ndodh prapa grilave te burgut, pa e nderprerë pa asnjë çast veprimtarinë e tij politike. Keshtu qe ne vitin 1979, Meha me shoket e grupit shperndajnë afishe me parullen kryesore:”Trepça punon-Beogradi nderton!” dhe me tekst percjelles “profesorë të nderuar, ua tregoni te verteten nxenesve!”. Djelmoshat guximtarë pas nentë muajsh arrin t´i zbulojë milicia shqiptaro-serbe, e cila e rrethon shtepinë e “nacionalisteve te mitur” Dhe keshtu rrumbullakson edhe nje aksion kunder shqiptareve duke arritur te kapë terë grupin. Por,meqe ishte fjala per nje grup, sipas ligjit, ” i kategorise se te mitureve” organet e SPB-es perpiqen te perdorin metoden “filtruese” Me qellim te spastrimit “te ndjenjave nacionaliste shqiptare” nga koka e ketyre djelmoshave. Kercnimet dhe keshillat qe te terhiqen nga rruga e “gabuar” nuk i japin rezultatet qe synonin organet e milicise serbiane,keshtu MEHË UKA SËRISH MERRË UDHËN KAH LIRIA!

Shperthimi i Demonstratave te vitit 1981, Mehë Ukën e zenë si maturant ne Gjimnazin Matematikor ne Prishtinë. Demonstratat liridashese (kuislinget,langojt i quanin demonstrata klunderevulucionare.Shih per ketë, nje klysh shkine me emrin Musa Prushi,keto demonstrata i quajti demonstrata famekeqe, ky klysh kurve edhe sot mbrojti ligjet serbiane duke thene se ne shtetin e tij ne serbine okupuse nuk ka patur ligje denim me vdekje, ky nip shkau i tredhur nga amshuret te zhupaneve e vojvodeve, per heronjte e kombit,vetem pse kane qene anetare te LPK-es,vjelle vrere. Ky zog shkine eshte i familjes se Hysen Prushit,bashkepunetorit te devotshem serbiane,lexoni ne google. Ky i paguar serbiane,eshte nje korb shetites qe del me emra te ndryshem neper portale. Ne i kemi bere te fotokopjuara te gjitha shkarravinat te sojit te nje shkau qe nje dite te zene vend ne librin e ardhshem, origjinal se cka thote ai pa asnje nderhyrje…), Mehes i japin fuqi te pashtershme per t´u hudhur ne aksione. Qetesia shpirtrore Mehes iu kishte tretur qysh ne vitin e dyte te shkolles se mesme,duke i zavendsuar me ndenjat e çiltera qe shperthenin dita-dites, Ai deshironte te shperndante mjegullen qe nje pjese te madhe te shqiptareve ua kishte verbuar sytë. Meha behej halë ne sy dhe prap e burgosin dhe denohet…

Dosjet e mfshehta te Mehes pergatiteshin nga kuislinget shqiptarë. Por Mehë Uka ishte i qartë: “Do te luftojë deri ne frymen e fundit per Kosoven Republikë”. Okupimi e mundonte shume Mehe Uken. Dhe, prandaj ai vazhdon serish me guxim te pashoq aktivitetin e tij per t´a bere te qarte armikut se KOSOVA ËSHTË KOSOVË E ASSESI SERBI, sic pretendojn edhe sot qarqet shoveniste serbe…

Me 7 mars 1982,heret ne mengjes shtepin e keti patrioti e kishin rrethuar forca te shumeta e te tmerrshme policore serbiane dhe langoje te ndyre te kombit; 6 pjestarë te sigurimit, nje komion milice dhe 5 inspektor. Keta langoje gjate bastisjes ia konfiskojne cdo gje shqiptare Vendimi mbante nenshkrimin e tradhtarit te kombit,MEHMET MALIQIT, babait te Shkelzenit. Familja e Mehes njoftohet sipas vendimit nr. 71/82, se Meha eshte privuar nga liria,nenshkrimi ishte sipas zagarit,gjykatesit hetues, Rexhep Kacanikut…

Me pas Mehe Uka serish burgoset, kesaj radhe Meha arrestohet ne sherbimin uushtarak dhe vetem se pranon se eshte anetare I LEVIZJES POPULLORE TE KOSOVES DENOHET ME 7 VJET BURG. Ne grupin e trathtareve te kombit qe e denuan MEHË UKËN ISHIN: HILMI ZHITIA, YMER OSAJ… Nga vuajtjet e shumta te keti vigani te popullit, mu kujtuan vargjet e Kadares:

Eh, burgjet e Korçes,shtatë palë shkallë,

Bir Fehim i nenes,tretur ne hapsanë.

Kush te shtron dyshekun, kush te hedh jorganë,

bir Fehim i nenes tretur ne hapsanë.

SI U VRA ISH – I BURGOSURI POLITIK MEHË UKA….???

Më 29 dhjetor 1996, Mehë Uka, familjes se tij i kishte thenë se po shkonte ne Mitrovicë,ngase i kishte disa punë atje, porse,po atë natë,para darke do te kethehej ne shtepi,sepse vajza e Mehes kishte ditelindjen. Mirëpo, askush nga anetaret e familjes se tij nuk kishte menduar se kjo do te ishte hera e fundit qe do ta shohin Mehen te gjallë dhe se ky do te ishte udhetimi i tij i fundit per ne qytetin e minatoreve.

Për habi te familjes,do te kaloje ajo natë, pastaj edhe një ditë edhe nje natë dhe një ditë dhe një natë tjeter, dhe ne diten e tretë dy milicë do te trokasin ne dyertë e familjes se Ramë Ukes ne fshatin malor ne Bajgorë. Djali i Mehes, Dardani dhe vajza Shota i kishin parë milicet – njeri i uniformuar e tjeteri civil, dhe i kishin bere zë babait te Mehes, Rames qe te dal dhe te shohë se per çfarë kishin ardhur ata milicë.Milici i uniformuar e pyet:”A je ti babai i Mehë Ukes?” Plaku Ramë e pohon ketë duke pandehur se keta do t´ia bejnë ditur se sikur edhe shumë herë më par,Mehen e tij e kishin ne arrest. Mirepo, i kesaj here ishte i kobeshem. “Djalin tend MEHEN E KE TE VDEKUR NE MORG TE PRISHTINËS DHE MUND TA SHKONI E TA MERRNI”, kishte thenë milici serb me arragancë. “Çka paska ndodhur me birin tim Mehen” – kishte pyetur Rama,duke i quajtur me vendosmeri – “te poshter e katil” – dhe pa e shprehur dhembjen e tij para miliceve te okupatorit. “Djali te është vrarë”, – i thote shkurt e troç milici i uniformuar. “Po kush e vrau djalin tim,or gjaksorë?”, pyet babai trim i Mehes dhe kerkon sakicën per të BËRË HATANË…

Velleterit e Mehes, Rasimi e Baliu me te birin dhe nje dajë i Mehes, nisen per ne Prishtinë, hynë ne morgun e spitalit per ta indentifikuar kufomen e Mehes. E marrin atë në një arkivol dhe e kthejnë, tashmë te vdekur ne fshatin e lindjes ne Bajgorë. Varrimi i Mehes behet te nesermen ne Bajgorë dhe marrin pjesë bashkombasit e tij nga te gjitha viset e pushtuara shqiptare. Mirepo,dilemat megjitheketë lidhur me ate se si U VRA MEHË UKA NGELEN.

Ne fakt, lidhur me kete mund te parashtrohet vetem një pyetje e thjeshtë:”A thua se si dhe ne ç´menyrë ne atë çast dhe ne at vend u gjenden forca aq te medha policore bile edhe me “ninxha-kapela”, ne ate erresire ne mes fshatit Lushte dhe brabaniq ne jug-perendim te Mitrovices. Kur gjaksoret e vrane Mehen, askush nuk i ndodhi pranë. Me kete rast m´u kujtuan ca fragmente nga nje kengë popullore e Shqiperisë se jugut, e kenduar, pas ngjarjeve te 1981-it ne Kosove.

Shqiptari perballë shqiptareve

Armaten e Nishit O, djemtë e Kosoves

E kishit ne shpinë Nenat, qysh u qanë?

Perballë U.D.B.-në Kur u morri plumbi,

Në zemer lirinë Kush u ndodhej pranë??

Amanet baltë e Kosovës

Amanet po të le

Ma mori plumbi i mizorit

Nëna s´di ku e ka varrin.

Mehë Uka pas vetes la bashkeshorten RESMIE BADALLAJ-UKA, djalin Dardanin, vajzat; Shoten dhe Arten dhe tre muaj pas vrasjes lindi DJALI QE E PAGEZUAN MEHË. Pra, NUK MBETI SOFRA THATË.

I QOFTË I LEHTË DHEU I LEHTË DHEU I SHQIPERISË MËMË!

JA KUSH ËSHTË KLYSHI SERB, HAXHI LATIF KUÇI

profili
mesazh
2006-06-26

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am

Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin

Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin

Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!

Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.

Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose

Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am

Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri

A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am

O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete çenka çudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere çdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.

Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!

Zot i madhe Perendi
çka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!

Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!

nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,

JA FAXIMILET ORIGJINALE TË RESHAT BADALLAJT

KLIKO NE FOTOGRAFI PER TA HAPUR NE MADHSI ORGJINALE:

Forumist të nderuar më vjen pështir kur njerëz të tipit të Haxhis,kur fshihen prapa lloj-lloj emrash të rrejshëm,e në këtë rast me emrin shefqet,për ta sharë e ofenduar
gjithë shqiptarin.Gjatë leximit të këtij shkrimi keni për tu shokuar se si ky bastard kërkon ta vorrosë për së gjalli gjithë kombin shqiptar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySat Dec 15, 2012 1:04 am

VIDEO: HAXHI KUÇI,QENI I ARKANIT LEH NGA FRANCA23
Share
Përgjigje Haxhi Kuçit,bashkëpunëtorit të Zhelko Razhnjateviçit-Arkanit

HAXHI KUÇI,QENI I ARKANIT LEH NGA FRANCA


Autor Shkrimi: RESHAT BADALLAJ

Nga RESHAT BADALLAJ

* Në shkrimet e mia nuk merret me temen, por në çdo shkrim thotë se”YMRI BADALLAJ E KA MARRE NXENËSEN E VETË PËR GRUA…”
* Haxhi Kuçi, taksist e shetiti Arkanin,kriminelin serbian nëpër Kosovë dhe a ndodhi kasaphana në këto vende
* A thua e ka derguar Arkanin ne Zhur?
* Si e dergoi UDB-ja Haxhi Kuçin, si spiun ne vitin 1981, kur plasen Demonstratat dhe ky genjen se ka qenë organizator dhe SI KA MUNDESI TË MOS I HY ASNJË THERRË NË KËMBË
* Si e vodhi Haxhi Kuçi popullin me lotari
* Perse deshtën ta vrasin Haxhi Kuçin te UÇK-ës, sic thotë ai
* Haxhiu, ky langua thotë se ka kater diploma te shkollave te larta dhe te fakultetit juridik dhe ne fakt nuk e ka asnjë
* Perse e deboi Gjermania?
* Perse ne Francë Haxhi Kuçi shkruhet maxhup,por ai thotë ashkali dhe perse e ruan policia e atjeshme?
* Ky zagar thotë se është poet popullor
* Perse thotë ky klysh serbi se të gjithë shqiptaret duhet vrarë
* Perse ky hajvan nuk ka te drejt të kthehet ne Kosovë?
* Me se miri ky klysh shkau e demanton vetveten, shiko videot e tij,por kujdes femijet se mos trishtohen nga ky gabel
* Kujdes familjet shqiptare,sepse ky gabel therret ne familje dhe ndryshon zerin dhe prezentohet me emra anonim

Nga RESHAT BADALLAJ

Këtë reagim po e fillojë me një thenje të shkrimtarit të madh rus Dostojevskit, i këshillonte njerëzit që i janë nisur në rrugë, të mos gjuajnë me gurë çdo qen qe leh me ta se vonohen. Edhe sot kjo eshtë shumë e vertetë, por kur ke të bësh me qen sokakesh, si në këtë rast, Haxhi Kuçi, është më kuptimplote thenja popullore shqiptare “qenit tregoja shtagën”, që pastaj edhe kur të ngordhin, te perdorish për ta shtyrë drejt një grope që të mos kalbet vendi. Por, vendi nuk qelbet vetem prej ngordhesirava dhe mërcinave të pashpirt, por edhe prej atyre mercinave që akoma kanë frymëmarrje por janë të pamoral fare.
Soji i Haxhi Kuçit, pretendojnë të jenë intelektual por janë injorant, pretendojnë të jenë të sinqert, por në të vertetë janë shpifës, trillues e bastard…
Gjatë jetes time, sa shkruaj më ka ra hise të polemizojë me intelektual,politikanë, si i thonë fjales me njerëz te kultures dhe te artit. Por, i kam kursyerë fjalet dhe i´u kam permbajtur elementeve te kulturës shqiptare. Ndonese nuk jemi pajtuar kemi mbetur miqë të mirë, edhe sot e kesaj dite pimë kafe bashkë. Bile ne gusht te keti viti, një mik erdhi ne konakun tim, per te më bërë për hair dasmen e djalit, që nuk e kisha parë moti, por ne ndarje me tha:”Reshat, e fitove nga unë betejen…” Jo i thash. Nuk fitova unë, fituan faktet, fituam te dy, a nuk e sheh qe edhe tani jemi bashkë dhe u ndam me shterngim duarsh.
Por, doren në zemer kunder tradhtareve te kombit kurrë nuk kam zgjedhur mjete. Kam tejkaluar edhe elementet e kultures se kombit tim.
Çuditërisht, ketë vit, më ra hise të polemizojë me dy tradhtarë qe edhe sot e kesaj dite e ushtrojn zanatin e vjetur kunder kombit shqiptar. Keta zagarë të pushtuesit kurrë nuk reaguan publikisht si burrat. Shkarraviteshin me emra tebdil, të maskuar me lloj-lloj nofkash. Ndonese gjithmonë kerkoja nga këta që të dalin në pazar siç dalin burrat. Deri kur i kapa me pelë perdore. Gjithmonë duke i´u falenderuar:moderatoreve,kryredaktoreve,drejtoreve, te shtypit te shkruar e elektronik, se nga vijnë.
Shih për këtë, Haxhi Kuçi, në Zeri i Kosoves, del me nofken Gjovani Antonio, ne Kosovarimedia me Nengurra, ne tung.ch me Rrahimi, ne kosovapress me Perparimi, ne Zemrashqiptare me Osman Zhuri, me kete nofkë ka dalur edhe nje spiun tjeter, ne prishtinapress dhe ne shume sosh mos t´i permendi me radhë.
Kur u kap me pelë perdore, s´pati qare pa e pranuar dhe te gjitha keto i barti ne portalin e ti privat. Ne cdo shkrim, nuk reagon rreth temes, psh, te Historiku i Flamurit, te Tradhtaret ne zonen kufitare… Kete e beri krejt me qellim i ndersyerë nga Beogradi qe te degjoj edhe frymemarrjen e atdhetareve. Dhe unë, shkrova shkrimin: BEOGRAD,LIDHI ZAGARET QE I KE LESHUAR RRUGEVE TE EVROPES…
Haxhi Kuçi, vozitesi dhe bashkepunetori i Arkanit, do te rrefej me poshtë, kurrë nuk me hodhi dorashken si burrat, e as qe kemi luajtur me ashik bashkë, por, kercente degë më degë si korb shetites i paguar nga Serbia fashiste i biente kumbanave te mortit te kombit tonë dhe me një vend thotë: … po të kisha mundesi do ti varrosja te gjithe shqiptaret ne nje gropë, do ti vrisja te gjithe komandantet e UCK-es,… keshtu shprehet ky spiun me damkë. Kurrë nuk pati guxim publikisht T´I LIDH KIJET ME MUA…
KUSH ËSHTË HAXHI KUÇI?
Haxhi Kuçi, eshtë pjella e Latif Krasniqit nga fshati Janqist i komunes se Malisheves. Latif Krasniqi me familje zhdryp ne sheher (zbret ne qytet),ne Suharekë. Jo vetem qe ndrron konak, por ndrron edhe gallapin (mbiemrin) dhe e merrë KUÇI. Duke e percjellur se kush eshte Haxhi Kuçi,ky tradhtarë dhe spiuni me damkë i kombit, ecem gjurmeve te tij, qe shane cdo gjë shqiptare,personalite me nam, psh. për Adem Demaçin, Simbolin e Restinces Shqiptare,eshtë kroat…
Haxhi Latif Kuçi, ka qenë bashkepunetori shumë i ngushtë i ZHELKO RAZHNATOVIÇ- ARKANIT. Haxhi Kuçi, qe ne popullaten e Suharekes, njihet si Haxhi ZEZA, qe edhe familja e tij e ngushtë janë distancuar nga ky sojsëz, ka punuar taksit. Se ishte burre shumë i poshter asnje kolegë i tij nuk kishte folur.
Kur kishte ardhur ARKANI në Kosovë, për të vrarë e per të prerë shqiptaret si berrat, ishte i interesuar shumë per te pergatitur terenin PËR KASAPHANË. Haxhi ZEZA e kishte vozitur vullnetarisht, jo vetem ne fshatrat e kesaj ane por ne shume fshatra te Kosoves etnikisht te pasterta. Gjë që as vet Haxhiu nuk e mohon ketë,por e pranon. E pranon se nuk ka qare,sepse akoma janë njerzit e gjallë marrin frymë.
Zhelko Razhnatoviç-ARKANI, ka qenë kriminel nderkombetar. Kasapi i shqiptareve (jo vetem i shqiptareve), i lindur ne vitin 1952, djal i nje ushtaraku kriminel serb. Ky kasap i Ballkanit, e udhehoqi banden terroriste “TIGRAT”, qe ne Kosovë, preu e therri shqiptaret me hanxhar e sakicë (sopate), preu koka femijesh,dhunoi vajza e gra shqiptare,preu foshnja ne gji duke thithur tamlin e krahrorit të nenës. Preu me hynxhar barkun e nenave shtatezena shqiptare (per te kuptuar me mire ti Haxhi spiuni-gratë me yzër),duke vurë bast se çka ka brenda djal apo vajzë. Therri plaka e njerzë sakat e djem HASRETI o hajvan!
Dhe, ketë kriminel te pashpit e shoqeronte dhe e voziste,çuni i LATIF KRASNIQIT-KUÇI, HAXHI KUÇI,por sic thash më lartë njihet ne ketë anë HAXHI ZEZA.
Tani popullata e atjeshme, nga ky spiun me damkë HAXHI KUÇ-ZEZA, po kerkon: Ku e ke vozitur ketë kriminel qe beri KASAPHANË ne ketë anë? Çka keni biseduar me te? Neper cilat fshatra te Kosoves e keni derguar dhe aka ndodher HATAJA ne keto fshatra? A e ke derguar në Zhur dhe ne zonen kufitare? Çfarë emra i afrove Arkanit Haxhi Zeza? Perse nuk te foli asnjë taksist? Perse thoje se tani askush nuk guxon me më “nguc” se e kam shpinen e fortë? Perse nuk ra pishman,por akoma i mallkon shqiptaret dhe kerkon t´i vrasish dhe te gjithe t´i fusesh ne nje gropë? Akoma nuk je ngopur me gjakun shqiptar more qen bir qeni!? Perse nuk i kerkove falje popullit tim more kelysh shkau…?
A din ti more hajvan, se atje po thonë se edhe xhenazen (kufomen), nuk do ta lene ne TOKË E ARBËRIT, sepse qelbet ai vend.
Perse ecje me fëdellek, me ARKANIN, taman si Esat Pasha-Toptani, tradhtari i sojit tend, krejt me qellim te fusje temerr e lemëri ne popullaten e Kosoves. A sheh si ndryshojn kohrat ore qen shkau. I ku nena jote Serbi. Edhe ti ike bashke me ta ne theqafje. Ata kurre nuk do kthehen me, e as ti kurre as per se gjalli e as per se vdekuri ore edepsës. Avni Rrustemi e shtriu per tokë qenin Esat Pasha. A e din ku? Ne Francë.- Aty ku je ti. Ku te ruanë policia franceze. Perse…?
ÇKA THOTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI DHE SI GËNJEN…?
Spiuni me damkë, Haxhi Kuçi, i kendon kenke vetes duke genjyerë publikisht fa fije turpi.Natyrisht se ky nuk ka fare turp sepse eshtë i zier safi në kazanin e Beogradit dhe i shtafitur mirë neper kanalet famëkeqe te UDB-ËS E OZNA-S. Thotë se eshtë gazetar,poet popullor, i diplomuat ne tri shkolla te larta dhe bile ne fakultet juridik. Eh, kuku medet! Vetem nje vertetohe. Mos me thuaj mi kane djekur, se behesh per hu biki,ore zagar i Serbisë. Spiuni i felliqur e me damkë çetnikoserbian,Haxhi Kuçi, tenton te fus MINAREN NË THES.
Dhe jo rastesisht, ne Suharekë dhe fshatrat perreth thuhet se Haxhi Kuçi, eshtë:rrencë,spiun,dallaverxhi… per te cilat do ju japim fakte te pakontestueshme.
Ky spiun me emer te rrejshem dhe me diplomë te huaj, ne fshatin e thellë malor ne Sllapuzhan, fillon si mesues, por me te kuptuar se kush eshtë dhe me diplomë falese e flakin nga puna dhe sic thone me shqelma b… si një gomer. E jo si genjen spiuni dhe langoi shka Haxhi Kuçi,si i papershtatshem. Genjeshter e kulluar o hajvan!
Spiuni i deshmuar i zhupaneve, Haxhi Kuçi, fillon dallaveren tjeter te radhes. Fillon punen ne nje kiosk ne Suharekë. I lindur per rrena,dallavere dhe hajn, Haxhi Kuçin desh e vranë me bukë ne gojë si qen te zgjebosur. Nje njeri,ne kete qytet,fiton lotari dhe Haxhiu shkon ne Prishtinë dhe e dergon personalisht, por parat ky bir qeni i fut ne xhepine tij. Shikoni videon e vet. Edhe pse mundohet te shlyej ca gjera.
Thote ky hajvan se eshte gazetar,poet, sic thote ai popullor, pos shikoni qe ky njeri nuk e njeh alfabetin e gjuhes shqipe, shikone dejtshkrimin dhe do t´a plasni gazit. Shikoni me nje vend ku thote:Bisedë informatike e jo informative…
UDB-JA SERBE E DERGON LANGOIN E VOJVODEVE, HAXHI KUÇIN NË PRISHTINË NË VITIN 1981 SI SPIUN
UDB-ja famëkeqe serbosllave, ne Kosovë, e kishte ngritur rrjetin e spiuneve taman si te marimanges. Kishte angazhur shume langoj kunder shqiptareve duke i dhene epitete te pameritueshme, si eshtë me zi. Me te dalluarit ishin qent e Titos,komunistat qe i besonin nje rusi me emrin Tito. Qent e keti rusi, shqipfolesit nuk linin gur e dru bashkë kunder popullates shqiptare te pambrojtur nga Serbia edhe pse zoteronte makinerin e luftes. Komunist te mirë titist nuk ka. Te rralle jane ata qe nuk kane gjynah. Zoti eshtë i madh.
Demonstratat e vitit 1981, benë kthesë të madhe historike ne historinë e njerzimit. Serbia e krajlit e njihte mire rrezikun dhe angazhoi spiunet me te tmershem; ne teren,polici,ushteri,gjyqe,prekurori,politikë…
Te mos e zgjas shume se kam shkruar disa here. Por, kur plasi une isha aty. Ne anen e djathte,ku merrej buka sherbente nje grua me emrin Naze, keshtu e njihnim ne. Isha i ulur ne anen e majte me Miriman Mujen.Nje vajze e gjate, u ndodhe e para dhe kinse po fjaloset me Nazen e gjuajti buken dhe filloi. Une nuk mund te them se e nisa,se nuk e nisa. Turp eshte te genjehet. Ate dite, ne Prishtinë luante Partizani i Beogradit futboll. Kurre nuk ju ndava Demonstratave. Isha ne ball, e deshmon Lulije Kukaj, e anes Suharekes. Mjerisht, duhet ta them kete, se nga ana ime morrem pjese une dhe Hajredin Muja.
Kam thene dhe po e them publikisht se disa shokë flinin si lopë te Simici,nuk e prishen terezinë. E aspak nuk eshtë e vertete sic thote langoi serbian Haxhi Kuci. Ne u burgosem familjarisht, si pjesemarres aktiv te Demonstratave. Nderkaq, vositesi dhe besniku i kriminelit çetnik-ARKANIT, HAXHI KUÇI do te merre bajrakun…
Pra, HAXHI KUÇIN E DERGON UDB-JA DHE OZN-A SPIUN, ja perse: Sic thote vete ky koshkrete shiko biseden me z. Stubllen.Perse te ky zoteri? Thua se ishte drejtor.Ç´kerkove aty? Si ka mundesi te nis ti Demonstrata dhe te mos burgosesh e ne u burgosem me mijera. Vetem 700.000 kaluam neper duarte e udbashesve dhe gjaksoreve, neper gjyqe e burgje, si nuk u zbulove ti si organizator? Si dole i palagur more qen bir qeni i krajl Nikolles e sternipi i Car Lazarit. Mos ta degjoj me kete fjale more zagar. Morre vesh. Morra thuaj. Ty atje te paska derguar UDBA SI AGJENT I FLLIQUR. Ke per te dhene edhe per kete llogari. Te mos ishe langua nuk thua se ke shkruar ne vjershe çupa-çupa nena dhe thua se je patrot. O qeni serb, familjet kane dhenë shume gjak per kete vend, jane dergjur neper kazamatet serosllave e ti ha m…. Mor qeni shka perse nuk te vjene turp e ta peshurrsha Serbinë!
Ne shkrimet e mia ja se çka shkarravit:”Ymri Badallaj e ka marre nxenesen e vet per grua…” Ky spiun me damkë ja deformon edhe emrin e prof.dr Imriut. Eshtë shumë e vertet se prof.dr.Imriu eshtë martuar me ish studenten. Dr. Imriu tani ka femije me te dhe ka krijuar familje te shendosh. Dhe ç´te keqe ka more hajvan? Dhe ky langua i shkenisë,miku i Arkanit, Haxhi Kuçi, thotë… pyete Ymrie Beqen, qe ka qenë nzor pi kusherinit ton…” shprehte shoku i Zhelkos. Po cka ka tema me punet private more derri ta…. e kupton se çka dua te them….
HAXHI LATIF KUÇI NDERRON KOMBIN SHKRUHET MAXHUP
Tradhetari i kombit shqipar, Haxhi Kuçi, tashme ka hyre ne kronologjine shqiptare si spiun, ik nga Kosova si spiun i Serbise, qe pranon vet,degjone me vemendje, ne Gjermani, nuk ka lene gje te zezë ne ketë tokë pa share e pa shpifur kunder kombit tone, kunder UÇK-ës dhe kunder komandanteve te tyre. Gjermania per shpifje te tilla dhe rrena te keti soji e debon nga kjo toke.
Spiuni, langua çetnikoserbian,me emrin HAXHI KUÇI, detyrohet te ik ne Francë. Qeni atje shkruhet maxhup,por sic thote ai shkruhet ASHKALI. Nuk e di se cfare dallimi ka ashkaliu e maxhupi. Mendoj se ke bërë mire, se taman te pershtatet nga zanati,kultura,surrati,fjalori. Per hajr!
Haxhi maxhupi ke shumë pyetje t´iu pergjigjesh popullit e mua. Por ama mos provo me rrena dhe dallavere sikur qe ke be me te tjeret se te une nuk te pijn uje. Shume borxh i ke Shqiperise Etnike. Akoma me tingllon ne vesh, klithma e nje plake qe mblodha per ty, ne gusht, ku tha: “Or bir, ai Haxhija dite te bardh mos paft. Zoti eshte i Madh or bir po thojn se nje djal atje ja lidhin per krevati si budall, le ta shehe se cka eshte evladi. Zoti i ardh akut ishalla…” Ketë selam e ke nga vendi dikur i yti. Mirë eshtë qe mendon te kthehesh atje, mos harro merre një thes me veti per t´i mbledh eshtrat e DESHMOREVE DHE HERONJEVE TE KOMBIT…
Lexova ne shtypin elektronik dhe të shkruar, se ndaj keti tradhtari,rrenci, shpitsi, eshtë ngritur padi penale. Kjo nuk eshtë mjaftë per ketë. Do te duhej tredhur,ose sterelizuar. Femijte e ti eshte mire te dergohen ne dializë, per t´ia nderruar gjakun.
Dhe krejt ne fund, kam nje pyetje: Kur e vranë Zhelko Razhnjetovicin-ARKANIN ne vitin 2000 a mbajte zi per të?
Kesaj radhe kaq nga unë, RESHAT BADALLAJ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySat Dec 15, 2012 11:27 pm

Cudi me kete HAXHI KUÇIN (Shefqet? ) !
Postimet i ka shkruar nga Franca pra !
Interesant .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySun Dec 16, 2012 1:06 pm


Për të ja bërë të qartë shefqet dhe detektiv që njollosin figurat e Kombit Shqiptar,dhe me apo padashje po bëhen pjesë e gënjeshtarve spekulimeve e falsifikimeve sllave dhe greke e në veçanti të atyre serbe të cilët po hargjojnë miliona dollar për ti përvetësuar figurat më të ndritshme kombëtare shqiptare siç janë KONSTANDINI I MADH,SKËNDERBEU,KUKUZELIN,JISTULIANIN,e së fundmi dhe GONXHE BOJAXHIUN humanistën e madhe ndërkombëtare NËNË TEREZËN.Shikoni më poshtë shkrimin që alarmon se shqiptarët duhet ti lënë inatet personale e religjioze dhe të mirren më vetën e tyre dhe ti mbrojnë kudo ndodhen vlerat e tyre kombëtare shqiptare,në këtë rast ftoj edhe shefqet e detektiv nëse nuk ju ka bërë gjaku uj ti kthehen vetës së tyre dhe ti lënë njollosjet e figurave të çmuara kombëtare shqiptare ti vlerësoj shkenca historike.

Shoqatat japin alarmin, Serbia po na vjedh heroin

0 Pergjigje by Loverboy Published on 22-12-11 16:17
Serbia është duke bërë çdo gjë për të përvetësuar figurën e madhe të perandorit të madh romak me origjinë dardane, Konstandinin e Madh. Për ta bërë këtë, shteti serb është duke bërë fushatë të ashpër në të gjitha instancat botërore, që nga Vatikani e deri në Hollivud, dhe për këtë janë angazhuar jo vetëm presidenti i shtetit serb, por edhe të gjitha institucionet shkencore e kulturore. Madje, shteti serb ka dhënën 100 milionë dollarë që Hollivudi të bëjë një film me skenar të një serbi për Konstandinin e Madh, që ky të paraqitet si serb. Kështu u tha dje në Tribunën shkencore që u mbajt nën organizimin shoqatave "Gallabi", "Aton Pashku" , "Miqtë ë Amerikës", Unioni i letrarëve të kryeqytetit, për figurën e kësaj figure botërore, posaçërisht më rastin e 1700 vjetorit të legalizimit të krishterimit, po nga ky perandor. Po në këtë tribun është thënë se një grup hulumtuesish kanë ardhur ne përfundim se varri i Konstandinit të Madh është diku në Kosovë, por të gjeturat e sakta do të bëhen të ditura vitin e ardhshëm, po në një aktivitet të ngjashëm. Një ndër organizatorët e këtij aktiviteti, Frrok Kristaj, është shprehur se shoqëria shqiptare duhet të shqetësohet seriozisht me ofensivën serbe për të tjetërsuar figurën e heroit dhe ka shtuar se shteti serb me vite është duke u munduar të përvetësojë figurat tona heroike, si Skënderbeun, Nënë Terezën, Kukuzelin, Jistulianin, e të tjerë. Ai ua sheh për të madhe institucioneve tona shkencore, si në Kosovë ashtu edhe në Shqipëri, që nuk merren me ndriçimin e figurave të njohura botërore, që dalin nga paraardhësit tanë. Ai ka thënë se nuk mund të merret si shkas vendlindja e Konstandinit, Nishi i sotëm, që ai të paraqitet si serb, pasi, sipas Kristajt, dihet se në kohën kur lindi legalizuesi i krishterimin në Perandorinë romake, Nishi ishte ndër qytetet kryesore të Dardanisë. "Por, ç't'i bësh pasi shtetet shqiptare heshtin, sikur që heshtin edhe akademitë tona, kurse akademitë sllave e greke shpifin e grabisin, kurse akademikët tanë heshtin", ka thënë Kristaj. Ndërsa kryetari i shoqatës "Galabi", Islam Veliu, është shprehur se aktiviteti i sotëm për Konstandinin e Madh është vetëm fillimi i disa aktiviteteve që në ta ardhmen do të organizohen për të kujtuar figurën e Konstandinit të Madh. "Vitin e ardhshëm do të mbahet një simpozium shkencor, ndërsa më 2013, po në Prishtinë, parashihet të mbahet një Konferencë ndërkombëtare për figurën e Konstandinit të Madh", ka thënë Valiu. Ndërsa, në referatin e tij, Besim Morina është shprehur se Konstandini i Madh, i dalë nga gjiri i popullit dardan, në "Ediktin e Milanos", më 313 e shpalli krishterimin fe zyrtare, duke u dhënë fund persekutimeve të krishterëve. "Pra, paqësimi i Kishës si dhe mbarimi i përndjekjeve të mëdha kundër të krishterëve mbajnë vulën ilire, sikur e kanë theksuar studiuesit", ka pohuar Morina. Për Konstandinin e Madh dhe figurën e tij, gjatë tribunës, folën edhe studiues të tjerë, si: Prend Buzhala, Ramadan Musliu, Arben Arifi, etj. //kosovasot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyMon Dec 31, 2012 1:14 pm

GJERGJ KASTRIOTI SKËNDERBEU KA QENË DHE MBETET NJË NGA FIGURAT MË TË MËDHA TË MBARË KOMBIT SHQIPTAR! TË GJITHË ATA NJERËZ QË E DINË MIRË HISTORIN KANË RESPEKT TË VEÇANT PËR tË MADHIN SKËNDERBE!nDJEHEMI KRENAR TË GJITHË SHQUPTARET QE KEMI NJË HERO NË GJIRIN SHQIPTAR!LAVDI JETËS DHE VEPRËS HEROIKE TË GJERGJ KASTRIOTIT SKENDËRBEUT!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota


Female
Numri i postimeve : 219
Age : 27
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyMon Dec 31, 2012 3:01 pm

I mjere eshte ai popull qe ka nevoj per heronje!!Por Skenderbeu duhet dhe meriton te vlersohet sa me shume qe eshte e mundur!!...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyTue Jan 01, 2013 11:26 pm

Edhe me i mjere eshte ai popull qe nuk di te vlersoi heronjet.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota


Female
Numri i postimeve : 219
Age : 27
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyTue Jan 01, 2013 11:57 pm

Por edhe me i mjerë eshte ai popull qe i vlerson shume heronjet dhe nuk mendon fare per viktimat!!...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyThu Jan 03, 2013 10:49 pm

Dreni Drenova
po patrioti qe po na shitesh bre
paske perzi Nana tereza me skenderbeun
po a je i mjere a po ke mangu ne krye
Kjo e ngrata kurre si ka permend shqiptaret e ti ,haaaaa qesharak kane
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyFri Jan 04, 2013 1:18 pm

Detektiv ti po paraqitesh sikur je shqiptari ma i madh ne botë.Unë vërtet diçka të tillë do ta dëshiroja nga ju.Ndoshta shkrimet qe kam publikuar nuk keni patur mundësi ti lexoni në tërësi.Unë kam permend se shoqata shqiptare po japin alarmin se si serbet po paguajnë miliona dollar për ti përvetësuar figurat e mëdha të kombit shqiptar.Nuk është edukat dhe as kulturë,por as nuk është në traditën tonë shqiptaren me sha dhe me ofendu,prandaj ndoshta edhe nuk del hapur me emër e mbiemër po fshihesh me nofkën detektivi?Të ftoj sinqerisht të sillesh ndryshe dhe mos ofendo,por debato ashtu siç duhet debatuar dhe gjithçka që ke fakte prezentoi publikisht dhe e vërteta është e pranueshme për të gjithë.Kurse ofendimi,fyerja,paraqitja se je dikushi janë të palogjikshme dhe të shkaktojnë dëm vetëm ty dhe askujt tjetër.Personalisht repektoj të gjithë ata që thonë të vërtetën,respektoj të gjitha religjionet fetare,respektoj mendimin e lirë,po mendimi i lirë duhet të thuhet me gjuhën e fakteve dhe jo duke ofenduar ata që nuk janë në një mendje me ty, apo me mua.Ne edhe mund të mos pajtohemi në shum gjëra,por nuk kemi nevoj ta fyejmë e ofendojmë njëri tjetrin.uroj që të keni shëndet të mirë fizik e mendor.Se shqiptarët mjaftë kanë hequr të zit e ullirit ng armiqtë e tyre shekullor,duke u vrarë,masakruar,duke i sharë e ofenduar.Të pakten ne shqiptarët në mes vete të mos shahemi e fyhemi pa arsye.edhe unë nuk pajtohem me politikanët që nuk kujdesën sa duhet për shqiptarin,por kujdesen vetëm për veten dhe familjet e tyre duke u pasuruar nga djersa e popullit të varfër.Por nëse fyejmë e ofendojmë ata vetëm vazhdojnë të qëndrojnë në pushtet spese i mbështesin edhe të hujat për interesat e tyre.Shpresoj të më mirëkuptoni.Të garantoj se kurrë në jetën time nuk kam qenë i mjerë dhe kurrë nuk do të jem i till as në të ardhmën.Ndëras mendjen dhe trurin e kam të kthjellët dhe kurrë as nuk më ka munguar e as nuk do të më mungojë asgjë deri në vdekje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyFri Jan 04, 2013 5:53 pm

kushe eshte shqiptare i madh apo i vogel per secilin flet puna e tije ,veprat etija dhe mundi qe ka be per Shqiptarizem.
As ti e as une nuk vleresojme punen e njeri tjetrit.
Po jane njerezit qe e dijne punen e secilit ,flasin veprat e jo fjalet.
me fjala e me kopalla na knaqen njerezit.
Mos u ofendo ne qoftese dikush kritikon tradhtaret bashkpunetoret e huaj dhe ata serbe.
Ofendohet vetem ai qe eshte i perlym me ato petka.
Une fare nuk merzitem pse me kritikon dikushe ,secilit nuk i üelqen njeri.
Per diken je i mir e per diken je i keq- eshte normal.
Te mires sduhet thene keq e as te keqes mire keshtu kam lind e do te vdes duke i emeruar gjerat ashtu siq jane.
Nuk dua te jem i mire per te keqijet per tradhtaret.
Kjo pune nuk me merzit hiq....ama..
kure flas shkruaj vetem me gjuhen e fakteve e jo me rrena siq thua ti.
Jam kritik dhe vete kritik-po nuk e dije politiken te lemoje njerez per interes se kam tradit familjare.
Pse te mos kritikoshe dhe ofendoshe njerzit qe jane per ofendim..
Sa per mue as nje dite disa politikan si kishna lan ne pushtet po dihet ku e kan vendin hajnat dhe kriminelet qe vjedhin popullin.PO fajet i ka populli gjumash dhe disa,,trima" patriot me bateri...qe vrapojne here ne ate parti e here ne tjetren ...
Une sjam i tille se po te jem ku me dijte qfare pozite do te ishna sote....
Do mbes i varfer e me zemer shqiptari funde e krye...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptyFri Jan 04, 2013 7:10 pm

Per detektivin edhe Fionen ,
Si e komentoni kete fotografi nga nje autor i Krishtere per Skenderbeun , pasi qe jeni te bindur qe paska vrare Shqiptare-Musliman Skenderbeu :

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 541890_478778072173035_1707125009_n
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySat Jan 05, 2013 1:33 am

Pse nuk pergjigjesh kur te pyeta o detektiv ?
Cka eshte puna jote qe gjdo teme devijon ?
Edhe njiher po te pyes , nga e din ti (qe nuk solle asnje argument) qe Skenderbeu paska qene gjysem shka e paska masakru shqiptar te perkatesise Muslimane ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySat Jan 05, 2013 1:54 am

O Arber ke ndegju ate thenj, qe burri lidhet me fjalet qe thet, e bagetia me litar. Shikoje daten e hapjes se temes, dhe menyren se si eshte hap, ju nuk do keni pergjigjeje as nga antarja e nderit e as nga detektiv, pasi keta nuk kane argumente per shkrimet qe sjellin, thjesht keto jane vetum intriga se si te bastardoin forumin BK. Por jo vetum ket forum por edhe shume forume tjera shqipetare. Mirmbetshi
Mungesat i ke pa arsye ne formu.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 EmptySat Jan 05, 2013 2:16 am

@Driniiiii
Pamvarsisht raporteve ne forum , mundohem te kem respekt te anetaret qe jemi edhe ndoshta nje kohe goxha te gjate ketu , por disi ka hy nje propagande e re perqarese , qe une besoj , qe shumica e tyre i bejne pa qellim te keq dhe nuk e dijne as vete qe jane propaganda sllavo-greke , derisa sa hodhen miliona dollare neper bote me shekuj per te pervetusuar Skenderbeun fqinjet , dhe sja dolen .
Tani tentimi tjeter i greko-sllaveve eshte , nepermes religjionit se normal qe "SKENDERBU U MUNGON TE TJEREVE , SKENDERBE NUK KANE TJERAT KOMBE " dhe ksi tema dezinformuese kohen e fundit lexon shpesh njeriu , qe duhet ndalur keta se eshte mjafte.
Skenderbeu i luftoi okupatoret , si Turq e sllave poashtu edhe italian , keto jane shkruar BARDH E ZI qe ne ate kohe .


Edituar për herë të fundit nga Atdhetari në Sat Jan 05, 2013 2:46 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

 Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush ka qenë Skendërbeu!
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kush ka qenë Isa Boletini?
» Kush ka qenë Mahmut Bakalli!?
» Kush ka qenë Enver Hoxha?
» Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
» Origjina e Skenderbeut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: