Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

  Kush ka qenë Skendërbeu!

Shko poshtë 
+4
xhema
detektivi
Driniiiii
......
8 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyMon Nov 05, 2012 12:20 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyMon Nov 05, 2012 2:20 am

Po he cte shtyri te hapish ket tem...?! Prap von shum von si gjithmon e vonuar. 16/07/09 Dhe tani jemi ne 04/11/12 apo ke harru...?
Pse kot hap temen dhe nuk jep mendimin tend. Bobobo cfar pyetje kush ka qen Skenderbeu...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 43
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyMon Nov 05, 2012 7:29 pm

ishte komandant i emruar nga kryqzatat
mbyti shum musliman qe nuk ndegjuan te nderrojne feneprejardhja e tije ortoodkse nga nena e mbretereve serb
dhe kishte pushtetin neper male pa e qliruar as nje qytet
po disa tradhtare antikombetare shqiptare katolik e ngritin kete figur vetem pse kishte perkrahjen e vatikanit dhe kryqezatave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 43
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyMon Nov 05, 2012 7:30 pm

Emisioni: Opinion | Tema: SKENDERBEU MIT APO REALITET | Data: Data: 16-07-2009
Fakte dhe te verteta qe kurre si ka ndegjue populli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 43
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyMon Nov 05, 2012 7:31 pm

Anetare nderi shume mire qe ke fute kete tem e verteta eshte ne ate faqe ne youtube qe ke plasue
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 57
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyMon Nov 05, 2012 10:51 pm

un as qe guxoj te flas per ket figur mitike legjendare, kur dihet se eperjetuam ne vet, dhe me luften e fundit te UCK-s dhe spo mundim te i konkretizojm apo te i perafrojm gjerat si deshmitar okular dhe pjes marres ne kte lufté

E asesi te them diq pra 500 viteve kuturu apo paragjykime te atij apo keti shkrimtari e historiani,kur un mendoj se let te mirret pikrisht shkenca -histotia e historianet njerz perkates dhe ma kompeten sado pak a shum ne ket tem dhe me ket figur tonen historike pa dyshim.....)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyTue Nov 06, 2012 1:39 am

Po ne rregull ore detektiv qe antarja e nderit qe ka hapur ket tem pas ketyre vitve, am per mendimin tim nuke eshte ne rregull pasi nuk e sjell ter vidjon komplet 2:11 minuta por vetum 4 minuta . Xhem cben ti maroju qefin antares se nderit dhe detektivit se do ju mbetet hatri...! Qe Gjergji esht i yni hahahaha


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Tue Nov 06, 2012 9:20 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 57
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyTue Nov 06, 2012 1:49 am

Drini- ti e din se kto gjera nuk shkojn per qef e hater e dikujt kjo esht vetvrasje e jona mirremi shum me vese e jo me gjera konkrete.

Popujt tjer krijojn mite e ne i kemi, dhe i hudhim posht sa apsurda qe jem more na te mjeret....!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyTue Nov 06, 2012 4:55 am

Skenderbeu me mire tkishte qe vazal i turqies se vazal i Napolit te princit Ferdinant.
Pse e them kete,sepse serbija qe vazal i turkut dhe e fitoi shtetin serb ne trojet tona.
Skenderbeu ne vitet 1453 i shkoi ne ndihme Ferdinantit qe donte ta humbte fotelen nga princi i Torantos Antonios dhe Skenderbeu e la vendin e vete te masakrohet nga turqit me qellim dhe ne itali vrau ushtrin e Antonios mbrapa si nje dhelper,vrau civil,burra pleq gra dhunoi e vrau dhe femi.
Tegjitha shkrimet e lirindaseve shqiptar e krijuan si mit tonin per ti mbrojtur interesat e veta personale siq sot e bene nje gje te tille letersia shqiptare.
Luften e Skenderbeut e ndoqi edhe lufta e fundit e uçkes ,ku ne tri lufterat qe i zhvilloi i zhvilloi me tradheti.Dhe tani a duhet qe tradhetin ta shkruajm si fitore ?
Hajde Drini hajde na shtjello keto tri lufterat e uçkes a jane atedhetare,apo tradhetare.Trego vetem te verteten se ke fakte me vagona.Nese nuk ke ti japi une.
Gjere sa nuk thuhet e verteta kurr bashkim e lumturi nuk di gjejme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 43
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyTue Nov 06, 2012 1:32 pm

O Drini kete e thojne Historianet Shqoptare Expertet e jo une
po tash jan zbulue dokumente te Historise se vertet
ne shqiptaret jemi mesue te jetojme me rrena dallavere mashtrime duke hijeshue historine.
Tradhtaret i Shpqllim Patriot .
Atdhetaret Tradhtare .
Humbjet i festojme si kete ;;Pavaresine e Kosoves", Pavaresine e Shqiperise"
Ku dihet se ishin humbje nuk festohen humbjet o burr.
Shqiperine e coptuan ne ate kohe .Kosova shaplli pavaresi Multietnike duke naj nderrue kombin Historin dhe Flamurin! Pa qen e pamvarur thojne Shtet.
Pa sovranitet pa ushtri ,me enklava serbe te coptum e te shkaterrum.
Pse behet tash ky far dialogu Poltik ,pse naj afrojne modele Gjermane Italiane kur qenkemi shtet.Me nje popull gjumash e me Politikan te korruptuar ,hajna e kriminel nuk do te kemi shtet kurre!
Mos te mashtrojme veten se na denon Historia.Krijojm mite te rreshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyTue Nov 06, 2012 9:32 pm

Xhem kam te njetin mendim si ju.Shefqet hape nje tem dhe diskutoim per UCK, pa keqkuptime luftet e fundit qe beren shqipetaret ishin te ndryshme me ato te Skenderbeut, ky eshte mendimi im.
Detektiv kosoven nuk e pavarsun por e bastartun injorantet, ky ka qen dhe eshte mendimi im, ama kjo tem nuk ka te bej me pavarsit, dhe per mendimin tim eshte vetum nje provokim...
Gjith te mirat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyTue Nov 06, 2012 10:10 pm

Njer nga musafiret ne ate video , eshte vetevar para nje ose dy muaj !
Quhet Ardian Klosi : http://www.cityradio.al/index.php/2011-04-19-12-28-43/city-flash/337-adrian-klosi-i-jep-fund-jetes-vetvaret-me-litar
"Prej muajsh Klosi ndodhej ne nje gjendje te rende depressive."
Pra , i lon mensh :)

Tjetri mysfair ne studio eshte Fatos Ljuboja = Vlleh , srbofil , gjakprishur ,qe shpesh here e marrin serbet si shembull .
Ne krye te atij emisioni eshte (me falni ne shprehje) pederasti Blend Fevziu qe edhe emrin e ka ndryshuar , dhe qe nuk ja vlen as te humbeni kohe te shiqoni emisonet e tij qe dihet ,edhe qe eshte e qarte se mysafiret i ka shumicen te njetit antishqiptare = pederasta te perbetuar .
-Pervetem se Top channel ,asnje tjeter kanal-TV ne Shqiperi nuk eshte per te shiquar .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyFri Nov 09, 2012 12:19 am

E paske harrue edhe nje akademik Godon qe kapte kapakun e kokes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyFri Nov 09, 2012 2:27 am

Cito :
Njer nga musafiret ne ate video , eshte vetevar para nje ose dy muaj !
Quhet Ardian Klosi : http://www.cityradio.al/index.php/2011-04-19-12-28-43/city-flash/337-adrian-klosi-i-jep-fund-jetes-vetvaret-me-litar
"Prej muajsh Klosi ndodhej ne nje gjendje te rende depressive."
Pra , i lon mensh :)

Tjetri mysfair ne studio eshte Fatos Ljuboja = Vlleh , srbofil , gjakprishur ,qe shpesh here e marrin serbet si shembull .
Ne krye te atij emisioni eshte (me falni ne shprehje) pederasti Blend Fevziu qe edhe emrin e ka ndryshuar , dhe qe nuk ja vlen as te humbeni kohe te shiqoni emisonet e tij qe dihet ,edhe qe eshte e qarte se mysafiret i ka shumicen te njetit antishqiptare = pederasta te perbetuar .
-Pervetem se Top channel ,asnje tjeter kanal-TV ne Shqiperi nuk eshte per te shiquar


Arber e keqja te ne shqiptaret se kurr nuk e kemi pranu realitetin ashtu siq eshte ,por me doemos jemi mundu ti ndryshojm gjerat si ne kemi deshiru,Nuk jan njerz te rrueges por kan goxha vite ne skenat politike , se sikur te kishin fol pro Skenderbeut do i kishm ngrit ne pjederstalet me te larta te mundshme ..Se luftoj per bashkimi e trojve shqiptare ket nuk mund ta mohoj njeri , por edhe se prehu e vrau ne bashkpunim me kishat PER TI konvertu ne fen krishter kjo tani dihet shum mir .sikur se dihet se eshte nip serbi ket e thot madje edhe Noli ....historia mir eshte te shikohe edhe nje her si ishte sepse ka shum gjera qe rrin akoma nen hije ?po ashtu sikur ti shikoj gjerat mir e mir edhe gjat lufte se fundit uqk -ja kan qen fare te pa kordinuar mes veti dhe nese ne e mohojm nje gje till po i tregojn vete gjerat vet ushtaret e komandantet se po rrin tani atje ne hage.Prandaj nuk duhet nxitura ...sikur ta lem egoizim anash mir do ishte.Duhet te jemi realista dhe te pranojm fajin ashtu si e meritojm te marim shembullin e Amerikes psh kur kandidati per president i shtriu doren fitusit ne ket rast Obames per fitore , mbase ai eshte ndi i shkatrruar por te verteten nuk mund ta mohoj njeri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyFri Nov 09, 2012 2:32 am

Cito :
Po ne rregull ore detektiv qe antarja e nderit qe ka hapur ket tem pas ketyre vitve, am per mendimin tim nuke eshte ne rregull pasi nuk e sjell ter vidjon komplet 2:11 minuta por vetum 4 minuta . Xhem cben ti maroju qefin antares se nderit dhe detektivit se do ju mbetet hatri...! Qe Gjergji esht i yni hahahaha

Mos duhet te marr leje nga ti un cfar tema te sjell?nese don me diskutu urdhero e mos u be i tepert cdo her te mundohesh te tregohesh gjoja vetem po them diqka siq jem mesu me dy rreshta ti shofim , kur nuk ke matrijal te mjaftushem qendro larg se do dukesh me i mequr!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyFri Nov 09, 2012 8:07 pm

Nuk eshte qe dikush ne nje emision , qe ska pesh fare as "gazetari" qe e udheheq ate kanal e as musafiret qe jane aty te flasin per Skenderbeun dhe tju merren si serioze,
pa zbuluar asgje , pa qen historian , per kundrazi (te njohur) antishqiptare , dhe kjo me shume sepse prekin ndenjat fetare dikuj , qe ne realitet me shume ngjan si perqarje se sa qe
e kane marre mundin disa analfabet-kinse "po e mbroj Fen " duke sulmuar Skenderbeut edhe gjdo tjeter figure historike te kombit tone dhe duke patur me shume simpati te turku se te Feja dhe Kombi yne.
Merrni shembull nga persona te njejt ne ate video qe para nje viti thonin kshtu , moter Fiona : https://www.youtube.com/watch?v=nUAwy5TdiEE
Na ben gaz i botes dhe ju i paraqitni te njejtit si historian serioz !
Per SKENDERBEUN kan shkru historianet qe nga shekulli i mesem , dhe s'kemi nevoj per keta debilat .po per cudi , pasi e merreni nga ana fetare gjithehere , pse nuk sulmoni Osmanet kurre , qe perdhunonin gra,
qe vjedhen femije (ne kete rast Skenderbeu e Hamza e 100000 tjere), qe lane nenat shqiptare pa femije , a lejohet kshtu me iSLAM ?
Qe Sulltani ishte dhender i Brankovicit dhe aleat i tij ne lufte kunder shqiptareve , kete kurre nuk e cekni ?
Me respekt Fiona e jone :)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 43
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyFri Nov 09, 2012 8:23 pm

sa dhunoi skenderbeu ,sa musliman vrau pse se thue kete.
Fuhet thene te verteten e histori rrena.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptyFri Nov 09, 2012 11:10 pm

Nuk po e filloi me nje hahaha edhe pse me shtyni te qeshi, mi goce.
Ju keni hapur me shum se 156 tema ne ket forum pa lejen time, dhe nuk ke nevoi te merrni leje nga une, forumi eshte i tegjithve pa perjashtim, dhe jo vetum i juaj qe mendoni.
Un nuk kyqem ne forum qe te diskutoi e aq me pake te lexoi temat e tua me 7 e 13 shikime, dhe te sjelli shkarravina qe ja humbin vleren keti forumi e kombit shqipetar. Un nuk do hargjoi energji dhe te mirrem me njerz te qmendur, qe shpetim kan litarin, dhe as me temat qe sjell, sepse kam pun me te mencura, pa dyshym do rri larg shum larg, temave qe hapni ju, por jo jo nuk do heshti ku ju e tetjeret padallim qe fyen kombin tim.
Nuk do heshti dhe as nuk do rri larg, edhe ne qoft qe do dukem i menqur per ju goce.

Detektiv nuk ja kam zanat te dal jasht teme, ja qe ju me shtyni. Detektiv burri ti thua se UCK nuk i vrajti tradhtart bashkpuntoret e armikut gati ne cdo postim. Detektiv burri beru i sinqert dhe thua te verteten, po te kishe ti mundesi te vrajsh bashkpuntoret e armikut tend qka do te besh do ti vrajshe apo do ti lesh qe te vrasin ty dhe fisin e kombi tend.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptySat Nov 10, 2012 1:03 am

Drini

Tani sipas jush nese uçk eshte fjale hynore dhe ne brendin e saj kan qen njerezit tradhetar dhe na kan tradhetue qe ne keto tri lufterat e fundit,sipas jush ne duhet ta perkrahim tradhetin si fitore te kujt jeni ne pajtim Drini ?A si fitore te tradhetareve ,apo humbje tonen qe nuk i bashkuan trojet ?Kush na qenka fajtor per mos bashkimin e trojeve,sipas juve ?
Murat Jasharin a e keni lexue se tan ata qe e udhehoqen luften e uçk es ken tradhetar.Ti nese e marrish fjalen hynore uçk e don ta mbron je fajtor sa je i rende!Ushtaret e uçk nuk kan faj ta din se urdheri zbatohet dhe veprone.
Ushtaret kurr nuk jan tradhetar,pos prinsi!
Po me duket se nuk paske horizont dhe dashuri per bashki
m.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptySat Nov 10, 2012 6:41 pm

Me keni keqkuptu o Shefqet. Do ishte me mir qe UCK ti vriste tradhtaret apo qe i la te gjall kjo ishte pyetja ime per detektivin. Mund te pergjigji edhe ju.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptySun Nov 11, 2012 12:30 am

Drini
Nuk ka pasur uçk te vertete.
Po te kishte pasur kish vra tradhetaret e jo mi lan gjalle e me na qeveris keta tradhetar sotttttttt.

Po te kisha qen ne uçk ma kishe ndegjue zanin,por fole rrij veze e vezja a ka lesh ?
Qe tri luftera i patem nja ne kosove
nja ne iliride
nje ne luginen e presheves dhe qe te trijat na tradhetuan.
E kush mi vra keta ?
Atdhetaret duhet mu ngjalle e mi teleisur ne lule te ballit keta tradhetar,por kurr nuk paskan vrare tradhetar tradhetaret,pos kan vrare atdhetar e shpallur atdhetaret tradhetar.Kjo eshte nje qind mij e vertete,por e verteta po na djege prapanicen dhe jemi ku jemi ne bishte te peles.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptySun Nov 11, 2012 12:41 am

Cito :
Nuk po e filloi me nje hahaha edhe pse me shtyni te qeshi, mi goce.
Ju keni hapur me shum se 156 tema ne ket forum pa lejen time, dhe nuk ke nevoi te merrni leje nga une, forumi eshte i tegjithve pa perjashtim, dhe jo vetum i juaj qe mendoni.
Un nuk kyqem ne forum qe te diskutoi e aq me pake te lexoi temat e tua me 7 e 13 shikime, dhe te sjelli shkarravina qe ja humbin vleren keti forumi e kombit shqipetar. Un nuk do hargjoi energji dhe te mirrem me njerz te qmendur, qe shpetim kan litarin, dhe as me temat qe sjell, sepse kam pun me te mencura, pa dyshym do rri larg shum larg, temave qe hapni ju, por jo jo nuk do heshti ku ju e tetjeret padallim qe fyen kombin tim.
Nuk do heshti dhe as nuk do rri larg, edhe ne qoft qe do dukem i menqur per ju goce.

Ne ket rast menyra me mir eshte injorimi sja vlen tet pergjigjem per ket citat kur injoranca ka verbu te pamurit sory
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptySun Nov 11, 2012 12:53 am

Atehere Detektiv&Shefqet burri Skenderbeu mir ju paska ber bashkpuntorve te sulltanit qe i paska vra muslimanet osmanlinje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptySun Nov 11, 2012 1:19 am

Cito :
Nuk eshte qe dikush ne nje emision , qe ska pesh fare as "gazetari" qe e udheheq ate kanal e as musafiret qe jane aty te flasin per Skenderbeun dhe tju merren si serioze,
pa zbuluar asgje , pa qen historian , per kundrazi (te njohur) antishqiptare , dhe kjo me shume sepse prekin ndenjat fetare dikuj , qe ne realitet me shume ngjan si perqarje se sa qe
e kane marre mundin disa analfabet-kinse "po e mbroj Fen " duke sulmuar Skenderbeut edhe gjdo tjeter figure historike te kombit tone dhe duke patur me shume simpati te turku se te Feja dhe Kombi yne.
Merrni shembull nga persona te njejt ne ate video qe para nje viti thonin kshtu , moter Fiona : https://www.youtube.com/watch?v=nUAwy5TdiEE
Na ben gaz i botes dhe ju i paraqitni te njejtit si historian serioz !
Per SKENDERBEUN kan shkru historianet qe nga shekulli i mesem , dhe s'kemi nevoj per keta debilat .po per cudi , pasi e merreni nga ana fetare gjithehere , pse nuk sulmoni Osmanet kurre , qe perdhunonin gra,
qe vjedhen femije (ne kete rast Skenderbeu e Hamza e 100000 tjere), qe lane nenat shqiptare pa femije , a lejohet kshtu me iSLAM ?
Qe Sulltani ishte dhender i Brankovicit dhe aleat i tij ne lufte kunder shqiptareve , kete kurre nuk e cekni ?
Me respekt Fiona e jone :)

Historiant shum mir bejn se rrin indiferent ndaj figures te Skenderbeut, dhe un pajtohem ne njefar menyre me mir le te rrin gjerat pa u zbuluar se frika eshte se mos po dalin shum tadhtar mandje duhet ti prishin monomentet sikur se zogut dhe xhaxhit ............

Nuk du te hy ne detal se kush esht Blendin apo Ai tjetri se kot ti perserisim gjerat nga e para...do kaloj ne nje pik tjeter me te ndishme.

Dhunimin edhe shqiptaret e kan ber ne kohen kur ishte shqiperia e madhe , psh jo vetem se kan dhunu gra serbe shqiptaret po edhe kan vjedhe saqe edhe vathet nga veshet u a heqnin me gjith mish femrav serbe.Shqiptaret nje numer shum i madhe jan miq me serbet mos do thuash jo ? pra u miqesun me deshir se egoja ish ne pytej edhe ashtu shka te mir nuk ka ase shkin te keqe (eshte fjal e popullit kjo) skan pas faj Razz Nuk jemi per kurban ase Ne per zote.....Un nuk jam ketu te mbroj Sulltanin jeni shum gabim i nderuar Arber por du ti hapim mir syt e te dim mir kush ishte mik i shqiptareve musliman... sepse un nuk du ti them neser femive te mi njher ky ishte hero e heren tjeter tradhtar.

Skenderbeu e luftoj islamin ket smund ta mohoj njeri,Eshte fakt i pamohueshem geoneollogjia "serbe" e skenderbeut, lidhja e tij me "serbet" (ortodoxet ne fakt) dhe lidhja e tij me Napolin dhe Papatin (Papen), keta jan fakte historike inderuar Arber ku fatkeqesisht shqiptaret nuk e kan pas fatin ta shkruaj historin nga te paret e vete po krejt nga dikush tjeter e kan kopjuafro


Mbrapsht në krye Shko poshtë
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! EmptySun Nov 11, 2012 7:41 pm

Drini
Po qe keta musliman nuk kan dashur tja kethejn shpaten turkut,e me çlirue veten nga thundrat osmane e serbe mire ua ka bere,pajtohem plotesisht me ju,por nese ka qen shkaku i masakrave qe nuk kan dashur te konvertohen ne te krishter ortodoks serb apo rus,kemi te bejme me nje tjeter lloj tradhetia.A ka falilje shqiptare ne bote qe ne gjakun e tyre nuk jan martesa me serb ?Une them se ka martesa ne çdo familje shqiptare.Pra Skenderbeu na la amanet kete forme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

 Kush ka qenë Skendërbeu! Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ka qenë Skendërbeu!    Kush ka qenë Skendërbeu! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush ka qenë Skendërbeu!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kush ka qenë Isa Boletini?
» Kush ka qenë Enver Hoxha?
» Kush ka qenë Mahmut Bakalli!?
» Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
» Origjina e Skenderbeut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: