Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
NIPIIXHAXHIT
Anëtar i ri
Anëtar i ri
NIPIIXHAXHIT

Male
Numri i postimeve : 167
Age : 40
Vendi : te dardha
Registration date : 28/09/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyTue May 18, 2010 9:15 pm

ndryshe do te duket SHqiperia kur te arrimë bashkiminkombetar, por prap do te jet shumë e vogel per disa njerz qe per asnje qast nuk jan ndal se punuari ne me te mrapshtat menyra qe te arrinë ti thone veti "atdhetare"

MOS TE MENDOI DIKUSH SE E NESERMJA DO TE HESHTE PER GJITHË ATO VRASJE QE KANË NDODHUR E PO NDODHINE EDHE SOT,

Kolonel andej e kolonel kendej llafe koti janë keto, ata qe e paguan me jete kohen kur disa pasuroheshin nukdo harrohen kurrë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyWed May 19, 2010 12:18 am

Si po shifet,ju jeni të intresuar më tepër të luani, se sa të mesoni të vertettën, sepse dikush vërtet kështu shendosh komplekset, por më duhet të skjaroj për ata që vërtet e duan të vërtetën, Ka të verteta kur thuani se ka pasur flamur partiak(LDK) por ti dhe ata që kan qenë aty e din se në sallë mbrenda dhe jasht në ballkone ka valuar vetëm flamuri kombëtar, dhe ata në Himar, ku Greku e pretendon si tokë të vetën, nuk jan bërë gjërat rastësisht,pran ne i kemi lejuar të gjitha kamerat, të filmojnë, dhe pa më thuaj po të ishte e vërtet se ka valuar flamuri i Rugovës më siguri se pa e pa dikush ose pa e zërë syri i kamerës kishte më qenë e pa mundur, prandaj besom se ka qenë rrenë, e vërteta është se një kameraman e kishte pasur një flamur në çantë të cilin nuk ka arritur as ta shpalos, sepse sigurimi e ka ndaluar, edhe të pranishmit, më vonë folen se ne dukje kishte qenë si flamuri i Rugovës,por meqenëse nuk është shpaluar të shihet se di sakt se çfare ka mundur të jet, ketë e di vetë ai(kameramani)ai edhe mund të fletë të vertetën.
plotësisht pajtohem kur shkruani se edhe ne edhe Gafurri jemi një " bërllog" sepse nuk arritëm të sqarojmë mospajtimet e kinëse po pretendojmë për diqka më tepër, por të ndëruar,kuptomeni drejt, nga ana e ynë nuk ka munguar gadishmeria e dialogut, ka qenë dikush tjetër në mesin tonë i cili e ka pasur ketë çellim që e ka arritur, dhe tabi ai ju ka afruar Gafurrit sepse kur ne ishim afër njeri tjetrit ai ska pasur vend aty, arriti më mjeshtri të rrallë ta fut përçarjen dhe të na helmoj nga urrejtja e pa shpjegueshme, që ka qenë dhe është armiku shekullor i shqiptarëve.
Nuk është e vërtet, se ne jemi duke e rrejtur popullin ose duke e vjedhur ate, e vërteta është se në merin tonë ka pasur raste se i kanë bër hajnat por janë zanë shumica, më përgjegjësi më të lartë njerzore po ju them, vetëm një rast gjene se është plaçkitur, ose është kërcnuar dikush, por ama më fakte jo më ja fut kot si shumë të tjër, më i shkel gërmat në tastier e ku të del lë të dali. Jo vëllezër e motra këto gjëra nuk mund të fshehen sikurëse nuk do të mund të dshehën shumë të vërteta si dihën për mejdani, unë jam sheshit më emër dhe mbiemer, ju jeni më "emra" të fsheht e kendej akuzoni tjerët.
- Sistemi në të kaluarën ka qenë i atillë,që të gjitha ata që edhe sot i kan 10 vite, dikend e kan pasur diku, se edhe fshati ka qenë në Lidhjen Socialiste të popullit punues, edheProf. tan sot më ttuj akademik, dhe të ngjajshëm,dhe punëtorët e krahit dikun kanë punuar dhe shkolluar në qendra të ish Jugosllavisë, edhe sot pjestarët e ish TMK-së ju kan ndërtuar shkive shtëpia, dhe sot elita e jonë politike i thrret shkiet të kthehen në Kosovë, ka shumë ish pjestar të UÇ-së, të cilet i kan lidhur bizneset me shkie dhe gjërat janë sijanë,por një të vertet duhet ta keni të gjithë në mendje:

1. Më punua më shkie,dhe
2. më punu për shkie,
pra të nderuar bashkbisedue, janë dy dallime të forta, të gjith neve, baballarëve, vëllezërit e dikujt në atë kohë qe kemi qenë fat pjesë e kohës kanë punuar më shkie se i kan pasur arat afër,i kan pasur edhe kojshi, kan punuar edhe një fabrikë ose një administrat, por krejt tjetër është e mendoj është KRYSORJA QE DUHET DITUR, më punua për shkie e për intresa të tyre. këtu është thelbi, këtu qendron të kuptuarit e drejtë, gjuha është prej tuli thot ppulli, edhe letra duron çdo gjë që shkruan lapsi, por sikur të jemi real dhe të drejtë e mos të merremi më thash e theme e shpifje të ndyera,se vërtët ne shqiptarët ngjajm nga pak në buburrecat e kuq, sepse buburrecat e kuq e paskan zanat-adet kur të takohën në rrugë po kqyrkan më e mbyt njeri tjtrin pa kurgjë, askush nuk e di se nga ju ka ardhur kjo armiqësi.
Në ketë botë, askush nuk mund ti ik ralitetit dhe të vërtetës, shkenca ka shkuar shumë përpara, gjurmat nuk mund të fshihën, kushdo që ka qenë hyzmeqar i dikujt në çfar do mënyre qoft nuk do të mund të mshefen gjërat, se në fund të fundit vet " zotria " të cilit i ke bërë hyzmet tregon dhe argumentët flasin,historia shkruhet vetëm mbi bazën e fakteve dhe ngjarjeve të verteta, e jo më rrena, e shpifje, duke e etiketuar njeri tjetrin ke apo s'ke ashtu.
dhe në fund, e hangri e verteta rrenën nuk shitën ma etiketimet në baza kombëtare, sepse pikërisht kuzhinat e UDB-së i kan etiketuar veprimtaret e çështjes kombëtare, për më i nda nga populli, më i nda nga e vërteta sepse ato parulla atëhere janë shit, tash kemi tjetër kohë,gjërat duhet par në bardh e zi, pa argumente të faktizuara dhe të provuara nuk beson më askush.
- nese mendoni të pyetni, edhe më tutje, duhet të më drejtoheni më emër dhe mbiemër, të di më ke po flas. përshendetje, ndërsa ata që vazhdojnë të më fyejnë,të kursehën kur të takohemi sy më sy nese kan k... të mi thonë, se burrnia kështu se ka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyWed May 19, 2010 8:13 am

jo z hetemi, flm dhe me fal se te mundova , te pershendes me interesuan veq kto nuk jem ne gjykat te me pergjigjes, kto me kan interesuar pak a shum po e kuptoj perafersisht se qka si tek,klm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyWed May 19, 2010 9:39 am

Të falenderoj edhe unë për durimin që patët, dhe sinqeritetin që treguat,shihemi në ditë më të mira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhevati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 54
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyWed May 19, 2010 2:50 pm

Xhevat Hajdari Drenice
Qenkan duke bere gara partit e reja qe jane formue ,
a prralla po na tregoni a....
Ju ka dale boja ma te gjithve ,qe 10 vjet rrena ,pasuri per veti..
10 vjet i keni mbushe xhepat per veti ,e shume te rinje i keni marre ne qafe..
Besoje se nje dite te gjithe do te pergjigjeni per mashtrim te qytetareve dhe manipulim me ta..
Boole ma se na keni shurdhue me fjala ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyWed May 19, 2010 3:04 pm

Ti kur të kesh kohë, dhe kur të deshirosh më e pa të vërtetën eja të unë në Shtëpi,ken ta pyesish ju tregon, e shikoje pasurin time, do të bindesh,mendoj do ta ndrrosh mendimin e mos ja fut kot. " selam Malishevës" hajde burrri i dheut në vend.
e sa i përket partisë mos më perzi më te se unë nuk kam të bëjë fare më parti,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhevati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 54
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyWed May 19, 2010 3:12 pm

haaaa na knaqt fjala ku keni qen o zotni gjat luftes
ne fbksh te juve shumica jane farkiste e ldk-iste qe i njef krejt Drenica- ishe bashkpunetore te serbise.
Po sehste ka na interesone fare se kushe jeni,po pse po beni fushate politike..
Edhe ata pak atdhetare qe keni pase ju kane largue .
As qe i interesone kujte ,levizje ne kosove ka mi hanger qent po popullin e shkaterruan .
Pasuri ti nuk ke ndoshta po shiqo ata tjeret sa kane ba pasuni dhe sa kane vjedhe ..
Vtem krejt klane mafijash i keni ne kek e ku mos..
Nuk thashe per ju..se e di drenica se kushe je dhe sa pasuni ke...po per bandat e farkisteve te Tradhtarit Ahmet Krasniqi...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyWed May 19, 2010 3:29 pm

i nderuar, botën nuk mund ta ndreq askush, nese mundëm unë do të japi llogari vetëm për vete, unë gjatë luftës kam qenë në malet e Drenicës, një ushtar i thjesht i UÇK-së, kam vuajtur, dhe kam qenë pa bukë sikur të gjithë tjeret,1000 here kam pas rast me u largua nga Kosova por nuk jam larguar për asnjihëre, kam pasur mundësi edhe azil më marr në Suedi, në vitin 1986, dhe jam kthyer, kemi pasur një fjalë dhe besë me shoket e mi ( të mirë e të këqi shokët e mi janë) dhe deri sa u larguar serbi i fundit këtu kemi qenë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhevati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 54
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyWed May 19, 2010 6:54 pm

Po trima,skeni marre azil tuj vujte per atdhe..
E keni knaq krejt ,per ate jemi ba multietnik...
Se keni qen ushtri e Rugoves.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhevati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 54
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyWed May 19, 2010 6:59 pm

Kush spiunoi rastin e Radushës

Informatorët e përafërt me grupin e armatosur, përgjimi i telefonatave si dhe mundësia e organizimit të një kurthi, janë tre dyshimet që mund të kenë shpie grupin e armatosur pranë njësiteve speciale “Tigrat”, të cilat kishin zënë pritën në afërsi të Radushës në orët e para të mëngjesit të kaluar kur u vra Harun Aliu, Shaban Zenuni, Qemal Fejzullahu dhe Xhafer Shala.

Ministria e Brendshme ka shprehur dyshime pas publikimit të lajmit se operacioni ishte përgatitur pas sigurimit të informacioneve paraprake.

Të gjitha pistat e dyshimeve të miqve të afërt të të vrarëve janë se ato janë viktima të një kurthi apo spiunimi nga informatorë dhe shërbime të MPB-së, të cilët kanë ndjekur dhe kanë pasur njohuri për çdo lëvizje të grupit të armatosur, i cili fillimisht ishte goditur në Bllacë dhe së fundi fatalisht në Radushë.

Zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski ka theksuar se ajo që është thënë nga ministria është e tëra që është sqaruar për incidentin dhe se nuk jepen detaje plotësuese. Një nga dyshimet e familjarëve të të vrarëve janë se në trupin e tyre ishin vërejtur shenja dhe plagë nga ushtrimi i dhunës fizike, si dhëmbë të thyer, pjesë të mavijosura dhe të ënjtura të pjesës së poshtme të trupit dhe plumba në kokë.

Gjitha këto kanë shfaqur dyshimet dhe familjarët janë në pritje të një kërkese për ekspertizë më të detajuar. Dyshimet e organizatave joqeveritare shqiptare janë se në rastin e Radushës, MPB nuk ka bërë xhirime, që preferohen në disa aksione të saj, sidomos siç u emetua një video-xhirim nga ndërhyrja dhe bastisja në fshatin Novo Sellë të Zhelinës, ku u dhanë inserte filmike nga aksioni i njësiteve speciale.

Përfaqësuesit ndërkombëtarë në Shkup nuk kanë komentuar se a do të mbështesin ose jo një ekspertizë më të detajuar me ekspertë ndërkombëtarë të mjekësisë ligjore. (INA) /18 May 2010/V.I.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyThu May 20, 2010 12:10 am

nuk kam deshir të flas si gazetar me të degjuara e fjalë të thata, një gjë dihet ata u vran në pritë pabesisht dhe mizorisht, e vërteta do të dali, sado që mundohet dikush ta fsheh, nuk do të arrin, sikur të ngritët një komision neutral ekspertësh nga vendoret dhe ndërkombëtare,ndoshta mbi bazen e fakteve do të zbulohen gjërat,duke i analizuar të gjitha, edhe përgjimet e tel, edhe kontaktët e fundit më kë i kan pasur,edhe komisioni i pavarur të mbledh fakte dhe prova një javë mbrapa, por këtu mos të pëzihet politika, ndoshta do ti afrohën të vërtetës, dhe do të zbulohën gjërat, familjaret duhet të kërkojnë expertizë mjekoligjore të pa varur, po sikur të paguhën privat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptyThu May 20, 2010 9:51 pm

pse rreni qytetaret qe Prof Xhdalloshi nuk ishte kordinatoore i FBKSH,a spo ju vjen turp a.
Deri dje kishi nevoje per te ,e quat ne qiell e tashe rreni shpifni..
keni tregue kulturen e juaj ,dhe karakterin se kushe thirret ne bashkimin Kombetare.
KU edhe une kame qen anetare i tije dhe kemi plot rrespekte .
Shumica ju ka perkrahe sebep Prof sepse ai ka rrespekte .
SE ka qen edhe Shqiptare i pare qe ka perkrahe uck prej 1993.
Turp per ju,nuk arrini agje me rrena e mashtrime ,vetem ja keni humbe vleften vetvetes dhe fbksh te juaj ashtu keshtu te humbur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 12:41 am

Sinqerisht më vjen shumë keq që më Prof. Dalloshin ndodhi kështu, por duhet të jemi të sinqert, se ju e keni filluar ne shkrimin e par apo ne!!? Pastaj kur ju keni filluar me shkrime të tilla ju është dashur ta dini se edhe kundërreagime do të ketë.
E vërteta është se ju keni pasur autorizim për të përfaqsuar SHAIBK-në,posedoni edhe dokumentin, sa për FBKSH nuk e besojë, po ta keni dokumentin ju lutem tregojeni. Prandaj ju vetë jeni larguar keni ra pre e një zenke në kohën kur është mbajtur Kuvendi në Himarë, dhe për një moment të ju qdo gjë u shembë!!!?? Nuk e kam kuptuar kurr ketë gjest tuajn.
Pastaj se vërtet keni qenë të respektuar ne kemi dhenë edhe prova, kemi biseduar dy ditë para Kuvendit në Prishtinë, pastaj në kuvend ne emër të Diasporës ju kemi zgjedhur në kryesi të punës të Kuvendit, të cilën e keni pranuar më knaqësi, pastaj edhe fjalen ua kemi dhenë, dhe deri në atë moment nuk kemi pa shenja të mosknaqesisë të ju. Nuk e di nga na doli terë ai arsenal fjalësh fyese, përse su bëre burrë e të distancoheshe në Kuvend, atje e fole të kundertën, ne i kemi inqizimet.
unë megjithate ju falenderoj për krejt qka keni bërë për kauzen tonë kombëtare, ju nuk e pat të udhës që më tutje të jeni afër nesh, takort, çështja kombëtare është një oqean, ju zgjedhni vetë se më ke deshironi të punoni, ju urojmë punë të mbarë, por të lutëm edhe njihere z. Prof.Dalloshi, na leni ti punojmë punët tona, e mos i fut hundët aty ku nuk e ke vendin, përse më qdo kusht kërkoni armiqësi, e të grindeni si gratë e kqija, larg e ma largë ti prej nesh e ne prej juve, më zorë nuk shkonë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Prof Xhavit Dalloshi

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 60
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 11:00 am

Z.Ibush Hetemi
Ju pershendes se pari dhe shendet.
Ju i drejtoheni xhitit nje anetari tone si xhdalloshi,shpeshe njerezit ne forum perziejne keta anetare me emrin tim personal.
per kete edhe kam dal me emer e mbiemer,qe njerezit te me drejtohen me emer.
Sepse une nuk kam nevoje te dal me nik ,sepse nuk ja kam frigen askujte.
Une jam i njohur edhe per media e gazeta per shkrimet e mija dhe kritikat e hapura.
Zoteri me vjen keq ,qe ju mundoheni te manipuloni qytetaret se une kinse nuk pasna qen Kordinatoore i FBKSH.
Kete gabim e bani edhe G.Adili i cili kishte shume rrespekte ne mua edhe ju,po kure u largova ai u mundua te mashtroje qytetaret ,ju e demantut nje gje te tille se kishi nevoje per mua shume ,po te ja mbajshna anen G.Adili ju atehere u shkaterrojshi,
Per kete me keni falenderue shume dhe me keni prit si minister ne Prishtine.
Ja kam terhequr verejtjen nje qind here se ne FBKSH keni anetaresue pacifiste ishe ldk-iste.
Une kam qen Kordinatoore i te gjitha strukturave .
Ju mundoheni te rreni e mashtroni po rrena i ka kembet e shkurtera ,pse e beni nje gje te tille ,pa turp fare.
SE ju mendoni qe duke me shpalle mua si kinse jo KOrdinatoore te shpallni diken tjeter dhe te thuani ja ky ishte Kordinatoore i FBKSH per Evrope e jo XHDalloshi.
PO keto gjera nuk shiten dhe jane te kota sepse te gjithe Intelektualet Levizje qytetare gazeta media te shkruara dhe elektronike e dijne qe une ishna Kordinatoore.
JU ne Himare ja kam terhequr verejtjen se ne FBKSH keni rrugaq hajna ishe farkiste me keni thene pritni se me vone i rregullojme keto pune.
Sheremet pantina me Vella kure don del e kure don hyne ne Fbksh.
JU me keni thene vjet se ai eshte larguar dhe nuk ka pune me ju fare edhe ferati me ka thene me Cenin,ai ska pune me ne ,prap ju ka fute ne fbksh ,ai rexhep Pantina ka kontakte me B.Selmanin nje farkiste dhe nje ishe ldk -iste qe me vite vjedhe mashtron popullin dhe ska rrespekte ne kaqanik.
Ju me ata bashkpunoni me halitin ne belögjik nje Njeri qe eshte ne gjashte shoqata anetare dhe ne 4 ,5 parti.
Nuk cekni se anetaret e fbksh duke shkuar ne kuvende i zune prite Shaban berishes dhe ai nuk guxoi te vjen ne Kuvende.
Aty ne Kuvende erdhen shumica ishe LDK-iste dhe perkrahes te Rugoves PDK.
Une qyshe ne autobuse dhe ne kerre per transporte kam pas konflikte se ata e perkrahshin Ahmet Krasniqin nje tradhtare per atdhetaret dhe bashkpunetore i serbise i cili ne Gospiq kishte luftue ne anen e serbise kunder Fehmi Lladrovcit.
Atje kishin marre Flamurin e Rugoves dhe e qiten ta shpalosin ,dikushe ju ka kercnue.
Ne Kuvende nuk na late te diskutonim ,si ne kohen e Komunizmit mua edhe si Kordinatore ma nderpreu diskutimin Halit berani nje ishe LDK-Iste dhe bashkpunetore i Serbise.
JU ne njeren ane thauni se Sheremeti seshte asgje ne FBKSH a ne anen tjeter perqafoi e applauzoni per te .
Ai kishte frenat ne FBKSH ,se kure te don hy e dele .
Sa pasunin ka vellau i vet e ai ne kurriz te popullit duke e vjedhur,e prap ne Fronte.
me ke bashkpunon vellau i tije pyet ishe te UCK.
Pra shumicen ke te farkut .
Une kame marre shkrime nga disa ,qe kane shkrua kunder Ishe UCK Adem jashari dhe perkrahin Ahmet Krasniqin.
Ju ka tregue.
Aty ke te mire Hyzrine kacin dhe Azemin e ju ,po nuk keni fuqi as guxim ju kame thene qe te largoni ato grupe .
A seshte rrugaq ai njeri qe mua me kercnohet haptas se une nuk po guxojshna te leshoje Komunikata pa e pyetur ate persone qe per mua sishte asgje vetem rrugaq ,dhe ai bashkpunone me do tjere rrugaq qe ishin me farkun e tashe behen kinse me UCK sepse jane bere anetare te PDK.
Ku ne i dijme sepse kemi punua prej fillimit me UCK dhe kame qen Kryetare i Kryesise Fondi Vendlindja Therret dhe une kame organizue takimet me Bundestagun Gjerman per UCK -qe vete ke lexuar gazetat.
Dhe prej vitit 1993 kam mbajtur takime me shoke per UCK.
Une ju kam thene se bashkimi Kombetare nuk behet me Dezertore te luftes ishe Komuniste e hajna e shpifes.
Une nuk ngrindem me askend ,po ne jeten time gjithnje kam treguar te verteten e verteta pi pengon njerezve dallavergji qe jane mesuar te bejne jeten me njerez te tille.
E verteta te vret thojne nje fjale.
Une nuk i hyna kesaj pune ,po ju me befasuat kure lexova ate genjeshter te pa kripte kure thuani se une nuk pasna qene,,Kordinatoore i FBKSH".,marrina te tilla bejne disa ,,shqiptare".
Une kame menduar te jesim shoke ,ju vazhdoni punen e juaj po jo me rrena e mashtrime se ju ka dale boja ma ketyre marifetlleqeve.
Une shoket anetaresia ime kemi dhene doreheqje dhe nuk kemi pune kurre me njerez te tille .
Jeni te qete une asgje nuk ju kam bere ,e drejta ime eshte se a do jem anetare i juaj apo dikund tjeter.
Kurre ne jeten time nuk kam krijua armiqesi ,10 vite kam punuar me te UCK po kurre nuk kemi pas probleme ,edhe sote kemi bashkpunim dhe rrespekte.
Armiqesi krijon me njerez te pa pjekur dhe laraman .
QE kure te ken nevoje te ngritin te qojne ne qiell e kure s,ju vyne te ulin pertoke,kjo ka ndodhe me ju duke menduar se jeni forcue.Dhe nuk e deshironi te verteten.
Gra te keqija jane ata burra qe mirren me fjale te grave siq bete me mua.
JU pershendes dhe ju uroje suksese.
Ra nje pune e u pame thojne populli.EDhe ju ju lutna mos genjeni se genjeshtra i ka kembet e shkurtera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Prof Xhavit Dalloshi

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 60
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 11:03 am

Ja Njoftimi qe kame bere ne media pas genjeshtres qe leshoni ju.
Me keq ardhje .

''FBKSH'' Per Evrope jep Doreheqje nga te gjitha Strukturat e saja!
E Diel, 09-05-2010, 11:52am (GMT+1)

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 U1_1NJOFTIM i I ,,FBKSH“ PER EVROPE DHE VENDE TJERA:
''FBKSH'' Per Evrope jep Doreheqje nga te gjitha Strukturat e saja!
Ne mbledhjen e mbajtur te Kryesise Qndrore te ,,FBKSH" , degeve dhe nendegeve te saja per EVROPE me Daten:
8.05.2010. Mbledhja filloi ne ora 14,00
Rendi i Dites:
1 - Shqyrtimi i situates Politike ne trojet e Shqiperise Etnike…“!!
2 – Njoftim i Kryesise nga Kordinatoori per Kuvendin e trete te ,,Fbksh“..!
Kryesyte e ,,FBKSH“ per Evrope muarr kete vendim:
E gjithe Kryesia e ,,FBKSH“ Deget dhe Nendeget si dhe anetaresia e saje per Evrope:
Japin Doreheqje nga te gjitha strukturat…!
Arsyetim…!
Pas Kuvendit te -III-mbajtur ne Himare!
Kordinatoori dhe Kryesia ,anetresia e ,,FBKSH“ Per Evrope dhe vende tjera nuk duan qe te jene pjese…!
E Flamurit Multietnik…!
E Flamurit te I.Rugoves ,ku shume anetare te ,,FBKSH“ nga Kosova ne mbledhjen e Himares Shpalosen Flamurin e I.Rugova…!!!.
Qmenduria ska kufi ,askunde ne bote nuk ka Flamure personal te nje Kryetari apo Individi ..! Vetem shqiptaret bejne marrija te tilla…!
NUK jemi pjese e Kosoves Multietnike…!
Nuk jemi pjese e Rez:1244… !
Nuk Jemi Pjese e Planit Antishqiptare te Ahrtizarit… !
NUK jemi pjese e Enklavave te pastra etnike Serbe !
Nuk jemi pjese e Kombit Kosovare… !
Nuk Jemi pjese e Kushtetutes Antishqiptare ku ne te trajtohemi si Qytetare e jo si Komb …!
.Nuk jemi pjese e heqjes se Historise Shqiptare…!
Nuk jemi pjese e anetareve te ,,FBKSH“ ishe dezertore te luftes se lavdishme te ,,UCK“ Dezertore ishe ,,Farkiste qe per qellim kishin shkaterrimin e ,,UCK“ te Adem Jasharit dhe bashkpunuan me Forcat Serbe…!
Nuk jemi pjese e Politikes Servile,Pacifiste , te vajtimit e te nenshtrimit …!
Deklaratat per,,,Bashkim Kombetare „Si te ,,FDBK“ edhe ,,FBKSH“ jane deklarata Politike qe fare nuk kane te bejne me Bashkimin Kombetare ,po ne emer te saje perfitojne manipulantet ,dallavergjit qe jane pasurua per nje nate ne korriz te Popullit dhe fare ska te beje me realitetin!
Kryesia e ,,FBKSH“ per Evrope deklarone se ,,Bashkimi Kombetare nuk behet me ishe dezertore te Luftes se ,,UCK“, e as me njerez rrugaqe te cilet kercnojne anetaret e vete dhe zene prita njeri tjetrit ,qe eshte bere zakon te disa grupe banditesh e hajnash qe jane anetare ne Strukturat e ,,AKSH“-apo ,,FBKSH“.!
Disa Intelektual te pa pjekur bashkimin Kombetare e shohin si nje qeshtje te lehte,dhe nuk logjikojne se bashkimi Kombetare eshte nje qeshtje shume e rende qe do dijeni mund e sakrifica!
Bashkimi Kombetare nuk munde ta bejne ata qe mburren me ,,Shtetin e Kosoves „ Multietnike…!
Me ata qe shkaterruan qka ka shqiptare…!
Me ata qe perkrahin Kombin Kosovare…!
Nuk behet Bashkimi Kombetare me ata qe dikure kishin distancua dhe denuar shume Qytetare Shqiptare vetem pse kerkonin Kosoven Republike…!
Me ata qe ishin kunder Ndryshimeve Kushtetuese me 1989..!
Me ata qe ishin kunder luftes se ,,UCK“ te lavdishme…!
Me ata qe tradhtuan amanetin e deshmoreve dhe gjakun e tyre…..!
Me ata qe shkelen betimin e dhene para Adem Jasharit…!
Qeshtja Shqiptare eshte ne qorr sokak,te cilen gjendje e kane prue vete Shqiptaret dhe Politika Servile e tyre…!
Duke mos ju lene hapesire qe ne Politik te Inkuadrohen Patriot dhe Atdhetare te vertet te cilet dijne dhe kane guxim dhe strategji Politike qe qeshtjen shqiptare ta zgjidhin njehere e pergjithmone ,po ne politik kane afrua njerezit e pa afte dhe te korruptuar..qe per interesa personale shkaterruan dhe shkaterrojne gjithqka Shqiptare…!
Keta njerez te pa pergjegjshem e vene ne pykpyetje egzistencen e Popullit Shqiptare …!
Pra ,,FBKSH“ per Evrope !
Jep Doreheqje edhe per shkaqe Objektive dhe Subjektive…!
Nuk dojme te jemi bashkpunetore te atyre qe frontin perdorin per qellime te tyre ,perfituese apo mashtruese , me ata te cilet jane pijuna te Partive Politike…!
Ne ,,FBKSH“ ne trojet Shqiptare ka edhe anetare atdhetare te sinqerte ,po ata te sinqerte nuk kane fuqi qe te perballen me banda dhe rrugaqe te ndryshem ne fronte.
,,FBKSH“ per Evrope dhe Kordinatoori i saje edhe pas Doreheqjes do te Kontribojne per qeshtjen madhore Shqiptare,,po do te bashkpunojne vetem me atdhetare te vertet qe kontribojne me vepra konkrete se me fjala e kopalla jetojme me qindra vjet
Kryesia e ,,FBKSH“ dhe Kordinatoori per Evrope falenderone te gjithe anetaret ,Qytetaret Simpatizantet ,Gazetare dhe Media Elektronike dhe te shkruara per perkrahjen e tyre qe naj dhane ne momente me te veshtira per ne… !
Kryesia e pergjithshme e ,,FBKSH“ per Evrope…
Xhemajl Bega
Kordinatoori i ,,FBKSH“ per Evrope
Prof.xhavit dalloshi
Gjermani me 08.05.2010
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Prof Xhavit Dalloshi

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 60
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 11:15 am

Eshte e vertet se shumivca ne FBKSH perkrahni Kosoven republike sipas Planit te Ahrizarit nje plane antishqiptare dhe rez 1244.
kete sdi sa here me kane thene atje te ju ,ku une kam kundershtuar se nuk guxojme ne si Fronte te perkrahim nje gje te tille sepse atehere nuk ka nevoje te thirremi ne Fronte per bashkim. ne qoftese perkrahim kete status antishqiptare atehere ne po biejme ne pozitat e partive Politike.
Dhe une si anetare i CDU ne Gjermani ku kame kontakte shume te mira me Deputet te Bundestagut Gjermane dhe kontaktet me parti te ndryshme me se miri e dije se qfare statusi ka Kosova ,qe kurre si Intelektual nuk jame pajtuar dhe nuk pajtohem.
Sepse kosova nuk eshte shtet po ka nje statuse special te vetqeverisjes me emrin Republik po pa sovranitet dhe ushtri ,pa kombe dhe identitet kombetare dhe pa Flamure .
Me statuse special per serbet ne enklava mbrenda Kosoves dhe me veriun e ndare .
keto gjera i ka m thene edhe per mes shkrimeve te mija neper gazeta te ndryshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Prof Xhavit Dalloshi

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 60
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 11:35 am

Demantim i Ish-Kryesie dhe Kordinatorit te ,,FBKSH“ per Evrope dhe Vende tjera..!
E Marte, 18-05-2010, 07:50pm (GMT+1)

Me daten 18.05.2010 leshuar nga :- FBKSH QKI - nga Prishtina u leshua nje Reagim (Genjeshter) drejtuar Opinionit dhe gazetave te shkruara dhe Elektronike..!
KU Thuhet..!!!
Dorëheqja është akt moral dhe personal, por...!
Zotëri xhavit dalloshi, nuk e dimë(dhe do të ishte mirë t’ia sqaronte opinionit të gjerë) pse ofroni dorëheqje nga FBKSH-ja dhe strukturat e saj, kur ju nuk keni qenë pjesë e saj? Si afrohet dorëheqje për diçka që nuk ka të bëjë me juve e as me shokët Tuaj, ju nuk keni të bëni fare me FBKSH-në. Për hir të vërtetës ju e keni një vendim të SHAIBK-së të datës 17. VII: 2009,(ju e dini se çka shkruan në te në 7 pika) me të cilin ju jeni të ngarkuar të ushtroni veprimtarinë e koordinatorit për Evropë. Ju kaherë i keni ngatërruar kompetencat. Shpeshherë është dashur të ua tërheqim vërejtjen për paraqitjet e tua edhe në emër të një subjekti tjetër që fare nuk ka pasur të bëjë me autorizimet tua. Prandaj duke pasur parasysh veprimet e juaja, Këshilli i përgjithshëm i SHAIBK-së ju shkarkon menjëherë nga funksioni që keni pasur deri më sot.
Nëse keni harruar ne po ua përkujtojmë se ju jeni bashkuar vullnetarisht në aktivitetin e FBKSH-së, dhe në të njëjtën mënyrë mund edhe ta ndërpritni aktivitetin por nuk e kuptojmë përse tërë kjo ironi, dhe mllef ndaj shokëve që deri dje keni punuar bashkërisht!?
DEMANTIM I KETIJ REAGIMI ,TE LESHUAR NGA FBKSH-QKI – PRISHTINE
Une Kordinatori Kryesia ,anetaresia e jone e ,,FBKSH” per Evrope !
Te gjitha keto spekulime te pa baza,injoruese, shpifese i hedhim poshte si nje mashtrim qe mundohen ti bejne Opinionit te gjere , gazetave ,mediave te shkruara dhe Elektronike...nga njerez te pa pergjegjshem dhe pa kurrfare etike morale njerezore!
Ju thuani per hir te vertetes-kurse e verteta e juaj eshte rrena..!
Ju thuani nuk e kuptojme perse tere kjo ironi,dhe mllef ndaj shokeve qe deri dje keni punuar bashkarishte..!
A kendej thuani se nuk kam qene Kordinatoore i ketyre strukturave,qfare rrena..!
Une ne Njoftimin tim kam treguar arsyetimin tone se pse kemi dhene doreheqje.
Dhe ju pyes pse kjo ironi dhe mllef ,mashtrim, rrena vijne nga ju shoket qe deri dje kishi nevoje per ndihmen time dhe ndihmen e shokeve dhe antaresise sime...dhe punuam bashkarishte.
Pse ,zoterinje nuk dilni me nje deklarate falenderimi per punen tone qe kemi bere ,perkrahjen qe ja dham ne momentet me te veshtira.
Pse ?!...
Pse ne shqiptaret e kemi zakon qe kure te kemi nevoje per dikend e qojme ne qiell,po ne qoftese nuk pajtohet me mendimin e njerit apo dikushe largohet e shajme e qka si thojme.
A seshte kultura e jone e ulet..
Pse jetojme me shpifje rrena ,mashtrime ,nderskamsa kunder njeri tjetrit.
A thua valle se bashkimi Kombetare ka mbet ne 100 vete ..
A thua valle se Bashkimi Kombetare behet me genjeshtra mashtrime ,me hajna e rrugaq te ndryshem...qe zene prita anetareve te vete ..
Bashkimi behet duke i ofruar Kokat e shendosha ,Intelektual te mirfillte Atdhetare e patriot te vertet.
Jo zoterinje bashkimi nuk behet me Dezertore te luftes me ata qe vjedhen popullin dhe vjedhin e pasurohen per veti ne emer te ,,Patriotizmit”.
Me ata qe ishin kunder ishe ,,UCK” dhe bashkpunuan me Policine serbe.
Nuk behet bashkimi Kombetare me pacifiste ,me njerez mjeshter te rrenave e mashtrimeve.
Pse rreni ,mashtroni ,shpifni si femijet e djepit.
A mendoni se bashkimi Shqiptare keshtu behet duke genjyer e mashtrue qytetaret,a besoni se ju besone ndokushe fare ketyre rrenave mashtrimeve te juaja !
A mendoni se nuk na njofin populli se kushe qka jemi.! Kushe qka kontriboi per kete Popull..!
A nuk dine Populli se kushe punon e kushe e vjedhe Popullin.
Shume ,,patriote “ qe thirren tashe, gjate luftes u futshin ne dimija te grave e tashe na shiten ,,Atdhetare “ e ,,patriote”.
Te largohen nje Kryesi dege e nedege , e gjithe anetaresia don te thote diqka.
Siqe e dijne te gjithe se strukturat e ,,FBKSH” ne trojet Shqiptare kane qene edhe ne Evrope diaspore..!!
Keta njerez bijne ndeshe me deklaratat e tyre ,ku deklarojne se ne diaspore kan strukturat e tyre ! E ky eshe Prof.xhavit dalloshi.
,,SHAIBK” eshte nje Shoqate qe per qellim ka pase te regjistrohet ne Organet shteterore te Kosoves..!
Dhe eshte perdore si mbulese kinse Shoqat Humanitare..!
A ne fakte kane qene e njejta Strukture ,,,SHAIBK-FBKSH-AKSH ne te gjitha keto struktura kan qene te njetet anetare...! ,,
Pas shkaterrimit te ketyre strukturave dhe pas Pacifizimit te strukturave te ,,FBKSH”
U larguan shume anetare.
Ne moti ja kemi terhequr verejtjen se ne strukturat e ,,FBKSH” jane fute njerez me qellim qe te pacifizojne kete strukture dhe kjo ndodhi.
Keshtu qe te gjitha spekulimet nga Individe te pa pergjegjshem se nuk ka pas kryesi te -FBKSH –per Evrope dhe Kordinatoore jane te pa baza dhe mashtrim i qellimshem qe te mashtrojne Qytetaret dhe Opinionin e gjere.pas doreheqejes qe beme ne !
Sepse doreheqja e jone ishte nje shuplake e rende per strukturat e,FBKSH”sepse dihet se kushe jane ne radhet e tyre ,qfare njerez ka ne keto struktura.
Gjithmone duke mos perjashtuar edhe disa njerez qe nuk kane verejtje fare,po nuk kane guxim dhe fuqi qe ti largojne disa manipulues dhe rrugaq qe jane ne keto Struktura.
Kure dojne futen dhe kure te dojne dalin nga keto struktura njerezit.
Ju nuk keni fuqine qe ti largoni..
Keshtu disa njerez te pa pergjegjshem qe gjithmone thirren ne ,,Bashkimin Kombetare” a ne fakte jane vetem deklarata Politike asgje tjeter!
Mundohen qe me rrena e mashtrime te mshefin te verteten..! Per qka behet kjo marri dhe kjo genjeshter..!?..
Duhet cekur se ju shoket nga Kosova .lansoni edhe nje rrene tjeter ,se kinse ju na largoni edhe nga Strukturat e ,,SHAIBK”..!
Ku dihet se me pare Kryesia e ,,FBKSH” per Evrope dhe anetaresia e saje komplet kan leshue nje Njoftim si japin doreheqje nga te gjitha Strukturat e saja..!
Ju theksoni se menjehere ne shkarkomi nga Funksioni qe kemi pase..!
Absurde ..ska koment..ku dihet se ne qe moti jemi larguar vete nga keto struktura ,me njerez te pa pergjegjshem dhe pa moral njerezore dhe Politik..!
Tashe po e vertetoni se paskemi pase plote te drejte qe u larguam me kohe nga keto struktura..
Eshte bere zakon qe Reagimet e- FBKSH -Kosova nuk leshohen me emer e mbiemer te vertet ,po me pseudonime ,me emra te njerezve qe nuk Egzistojne..!
Ne kemi nje Kulture tjeter Demokratike dhe nuk jemi mesuar me nderskamsa ,mashtrime e shpifje te pa baza..!
Arsyetimet pse u larguam nga keto struktura ,te dashur Qytetare munde ti lexoni: ne Njoftimin leshuar me daten 9.05.2010.
Me duket se eshte Normale te largohemi nga nje Parti ,Shoqat apo Fronte.
Per Ish-Kryesine e pergjithshme te -FBKSH -per Evrope
Sekretari i pergjithshem i ,,FBKSH” per Gjermani
Kordinatoori ;
Prof.xhavit dalloshi
Gjermani;18.05.2010
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 2:28 pm

Nuk i lexova keto perplasje, te panevojshme ne tersi.
Ju hedha vetum nje sy, pore qet citat e lexova me shum se pes her "Pse rreni, mashtroni, shpifni si femijet e djepit".
Di dikush te me spjegoj se si genjejn-rrein, mashtroin femit e djepit.
Pres me padurim ket shpjegim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
NIPIIXHAXHIT
Anëtar i ri
Anëtar i ri
NIPIIXHAXHIT

Male
Numri i postimeve : 167
Age : 40
Vendi : te dardha
Registration date : 28/09/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 3:35 pm

"Pse rreni, mashtroni, shpifni si femijet e djepit".
Sigurisht qe kjo është shkruar vetem sa per t'mbushe faqet, rritë numrin e rreshtave.

POR SIDO QE T'JETE MOS TE MASHTROHET DUKUSH SE MUND ET FSHEH FAJESINÊ E VET duke perdorur foshnjet e fafajshme.
ATA QE SOT NUK JANÊ NE MESIN TONE NUK DO HARROHEN KURRË DIKUSH DO BMAJ PERGJITHESI!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Prof Xhavit Dalloshi

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 60
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 7:39 pm

I dashur Drinii
keni te drejte spsse eshte leshuar nje gabim
Ne vend qe te jete pse rreni ,mashtroni ,shpifni dhe jeni bere si femije te djepit(ketu dmth -qe ata nuk dijne asgje).
PO ja ju i t,holloni gjerat ,dhe kure te do njeriu kapet per nje kashte.
NUk dua polemika ,po e kam per detyre qe ne raste te tilla te jap pergjigje üper te verteten ,edhe pse e verteta nga njehere vret keq.
SE kena pune me te medhaja se te mirremi me gjera te kota .
Njerezit kane kohe te mirren me fjala e komente ne internet .
KU shifet se ne qfare gjendje jemi.
per kete edhe ne shoket vendosem qe te largohemi nga keto struktura ,qe qe 10 vite s,kane bere asgje ,dhe shume te rinje jane neper burgje e askujte sjanin.
PO ka forca qe punojne konkretishte dhe me vepra ,se fjaleve e komunikatave fallso ju ka dal boja.
Ti perkrahim njerezit ,vellezerit tone qe edhe jeten se kursejne per ne per femijet tone qe te kene nje te ardhme me te mire dhe te jetojne te lire.
JU pershendes dhe ju kerkoje falje per gabimet e leshuara .
Kushe punon gabone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 8:40 pm

I nderuar Dalloshi.
Ju siguroi juve dhe te gjith antarve te keti forumi, se une nuk hye ketu te gjej gabimet e tjetrit, por thjesht per te kominikuar, per te dhen nje mendim, dhe per te mesuar dicka.
Cdo frakcion, ndarje, perplasje, e nje subjekti-politik, apo levizje per mua eshte shqetsim, sidomos ne ato subjekte, e levizje me karakter Kombetar.
Deshira ime eshte qe ne te jemi sa me unik ne qeshtjen e shejt te Bashkimit.
Mirmbetshi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Prof Xhavit Dalloshi

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 60
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 9:23 pm

Driniiii
JU pershendes edhe njehere.
te kuptoje,po me beso se veshtire eshte te mirresh me qeshtje Kombetare.
Sepse jemi te tille ,kemi deshire te jemi te gjithe te paret.
Nuk e duam njeriun e zoti ,trimin te menqurin.
PO keme deshire te kemi prane vetes te ndegjueshmit ata qe nuk kritikojne dhe nuk bejne ze.
Sepse me ta me lehte e kane te manipulojne.
jemi te perqare dhe per kete jemi ne kete gjendje te mjeruar,po fajtore jemi vete ne.
Sepse ende nuk kemi nje levizje apo subjekt shqiptare te mirefillte.
I perkrahim ata qe nuk duhet perkrahe.
Ju shkojme mbarpa si dhente ,kure te behet vone themi ja se qka na benen.
Ishte UCK ate e shpartallune e shkaterruan vete ,Ishe shoket e luftes,per interesa personale.
Edhe tashe kure ne maqedoni u organizuan disa shoke qe ishin edhe themelues te ishe UCK dhe kesaje te rejes ,ku u bashkuan UKSH -UCK se bashku dikushe i tradhtoi.
I Tradhtoi pa meshire shoket e vete.
Sepse ja kane frigen se po ju humbe pushteti i tyre .
Ka nerskamsa dhe manipulime te ndryshme .
Me shume njerezit formojne levizje per qellime personale se per ti ndihmuar kombit.
Eshte bere tradite qe Bashkimin Kombetare ta perdorin per interesa Politike dhe jo te bejne diqka ne te vertete.
Ata qe e kane perme ata injorohen dhe sakrifikohen per popull dhe zhduken nga armiqte me ndihmen e ,,Shqiptareve".
NUK mjaftone qe dikushe te thirret ne bashkimin Kombetare.
Sepse njerezit me shume anetaresohen neper levizje sa per emer.
Ka plote raste e raste .
Dhe duke e pare qe ka njerez qe manipulojne ne emer te njefare ,,patriotizmi" ne une u larguam.
PO ka vende ku njeriu munde te jap kontributin e tije praktike.
Vetem nje po ja theme se me fjala e me deklarata boshe nuk fitojme as lirine po as bashkimi Kombetare nuk behet.
Duhet menquri ,sakrifica ,dituri ,trimeri ,guxim qe te arrijme qellimin tone finale.
Duke i ndihmuar qdo kushe ,dikushe me pak e dikushe me shume.
Duke i ndihmuar atdhetareve te vertet dhe patrioteve te vertet.
JO ti injorojme ti shajme ti perbuzim atdhetaret .
PO duke ju ndihmuar dhe perkrahe ,bile une them moralishte dhe politikishte ti perkrahim,se kemi te pushkes po edhe te Politikes, kemi trima.
Besoje se me keni kuptuar se qka dashta te theme ,pershkake situates se veshtire qe jemi.
Mos te mirremi me levizje organizata te kota ,se vetem humbim kohe.
Unik nuk mundemi te jemi me ata qe shfrytezojne situata per intersa personale .
Ata qe manipulojne me qytetare duhet luftuar dhe duhet qjerre masken.
SE bolle e vjedhem popullin ne emer te njefare ,,patriotizmi fallso".
Mos e bjere ujkun ne torishte thojne nje fjale popullore sepse ti han delet.
Atdhetaret e vertet po sakrifikohen ,kurse ato fallso po pasurohen.
JU pershendes Driniii
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 10:56 pm

Sot, pata fat më ndejtë më një njeri të menqur,dhe atdhetar, një prej shumë fjalëve të menqura qe i tha po ndaj ketë fjali që i përket kohës sot:
Mos u gjunjzoni nga shpifjet dhe fyerjet që ju bëjnë, sepse dikush tjetër armatim në intelektin e vetë nuk ka, nuk ka se çka tjetër më ju dhanë, " njeriu më çka ka lufton" prandaj nëse vërtet jeni duke punuar ashtu si e thoni, po shifet se keni një emër dhe ideal të fortë, por kurr mos e harroni se koha është faktori kryesor që shumë gjerave u jep përgjegje, si për të mirë si për të keqë, mbetët më u pa dhe deshmit flasin. Tashti edhe ne po e fuqizojmë mendimin brilant të këti patrioti dhe atdhetari të shquar, ju faleminderit për të gjitha ato shpifje, dhe ofendime që po na i dhuroni,ju faleminderit për të gjitha ato dame dhe mashtrime që po i bëni, më vie keqë vetëm për njerzit e luhatshëm dhe labil " pa kurrizor" sepse te të tillet është e mundshme të zenë vendë vend dhe të lanë vrragë dhe sheja këto fjalë fyese ,shpifje dhe ofendime, sepse të njerzit stabil,ata që na njofin dhe i njoihin këto akrobacione politke e di, dhe mund të marr më mend se si i kfalifikojnë këto gjëra, prandaj duke të urur suksese sinqerisht, edhe në të ardhmen në ketë drejtim qe ju po preferoni ju përshendesë,ne këtu e mbyllim ketë muhabet, sepse më këso shkrime nga largësia shumë njërzë azginohën dhe ju humbë kontrolla dhe kultura e të shprehurit, preferoj të vazhdojmë biseden kur të jemi afër. prandaj të lutëm shiko punët tua, e suksese dhe shendëtë juve dhe familjes suaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Prof Xhavit Dalloshi

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 60
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySat May 22, 2010 11:48 pm

Ibush te pershendes !
Une me duket se nuk shpifa asgje,po as nuk ofendova diken.
Une thashe te verteten dhe vetem te verteten.
Dikushe nga ju u mundua te shpife po pa argumente.
Une ju dhashe nje pergjigje te sinqerte.
Kure te pastrojshe oborrin nga keta njerez qe e dine ti.
Une ju jap perkrahjen time.
Po deri sa te jen njerez te tille qe skane rrespekte ne popull nuk dote keni jo perkrahjen time po te asnje atdhetari .
Une asgje nuk kam kunder teje personalishte ,ne ishim shoke dhe jemi,po pse pe merre barren e huaj mbi shpine.
Me te vertet nuk ka nevoje ta zgjatim.
Asgje asgje nuk kam me ju ,po siqe kemi biseduar pa i pastru do gjera nuk munde te hecni perpara.
JU nuk po keni fuqi te beni nje gje te tille.
Ju pershendes sinqerishte dhe ju uroi suksese.
Shoku duhet te pranoje edhe kritikat ,duhet mesuar ne sepse jemi large demokracise.
Si te kritikojme diken menjehere e shpallim armik.
Jo ai qe me kritikon eshte miku me i mire i jemi ,keshtu e kane edhe Politikanet Gjerman.
Ruaju nga ai qe te limone.
Edhe njehere ju pershendese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
afrim_m

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 44
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 EmptySun May 23, 2010 12:45 am

Zoteri te nderuar

Mos u lodhni shume, besoni se nuk merren kot vendime nga FDBK, sepse ne jemi ne ngjarje. Ne kemi pare se shume kriminel kan kecperdorur uniformen, dhe kan vjedhur antarsine qe ka ardhur nga perendimi "per te blere arme" etj... Dhe kur u nevojiten armet per te mbrojtur Brodecin, nuk ishin askund, i kishin mbyllur telefonat 2 jave perpara dhe ishin fshehur dite perpara!!!

Prandaj besoi se e ka kuptuar edhe Xhavit Dalloshi dhe shume te tjere, se kush jan keta LDKista, qe shiten trima dhe kecperdorin cdo gje kombetare shqiptare!!!

Prandaj eshte koha, qe te ndryshojme strategjine kombetare, qe te kerkojme te drejten tone, ta kerkojme ate politikisht, ta kerkojme ate edhe para antareve te CDU-se gjerman, dhe kjo gje nuk behet me arme, por me goje, me tru, sepse edhe antari i CDU-se nuk e ka armen ne brez!! Mbajtesi i armes dhe mbajtesi i lapsit duhet te kene dallim. Ka ardhur koha te bashkohemi politikisht, per te arritur Bashkimin Ushtarak!!


Dhe nese nuk na degjojne, askush nuk e anashkalon edhe ndryshimin e strategjise, dhe askush nuk thote, qe puna sot ne terren nuk mund te vazhdoje ne fshehtesi! Ketu ju zoteri Xh Dalloshi jeni ngutur shume, dhe keni menduar se ne do vazhdojme me pune pacifiste!!


Hutiu diten flen, naten punon! Diten eshte i qete, naten eshte aktiv, diten cdokush mund te mendoje se eshte "gjumash" dhe nuk punon fare, kur naten puna e tij nuk shifet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: