Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptySun Aug 09, 2009 11:23 pm

Kush jane organizatoret e te ashtuquajturit Kuvendi i Dyte i FBKSH ne Zonen Nr. 2-Kosova Historike ?


ATA JANE :1. Ibush HETEMI, i moshes rreth 50 vjeq, Kryetar i Deges se Shoqates Atdhetare per Identitet dhe Bashkim Kombetar (SHAIBK), me Seli ne Tirane,
nga nje fshat i Drenasit, i lindur jo ne fshatin e familjes se Tij, por atje (ne fshatin Ujmir) ku babai i Tij kishte qene polic i kriminelit Aleksander Rankovic, i cili (ibush HETEMI) me heret opinionit kombetar i ishte prezantuar me nofken Alban Kosova dhe tani i eshte prezantuar, jo me emrin e mbiemrin e Tij te vertete, siq ka bere (nga viti 2003 dhe ne vazhdim) Zedhenesi Politik (Perfaqesuesi Publik) i FBKSH-se dhe te gjitha strukturave te tij: AKSH, SKSH dhe FKSH, Magjistri i shkencave juridiko-ekonomike Gafurr ADILI, por (nga Kuvendi i Dyte i Kukavajkave te Serbise) opinionit kombetar shqiptar i eshte prezantuar si Bashkim Shqiperia, dhe pas marrjes se "pushtetit" ne Kosove nga Zoti Hashim Thaci, ky fare Alban Kosova apo Bashkim Shqiperia (IBUSH HETEMI) na u ngrit ne detyre dhe nga Drenasi na erdhi ne Prishtine, dhe ate ne Ministrine e Mireqenies Sociale te Republikes se Kosoves, per cka deshmon se Zoti Ibush HETEMI (djali i policit te Rankovicit), prej kohesh eshte kapur nga SHIK (Kadri Veseli apo Azem Syla) i
PDK-se se Zotit Hashim THACI, ashtu sic keta zoterinj (Azem Syla me CO) kane vperuar e veprojne edhe me ata te KEK-ut ne Prishtine.2. Azem BOGICI, i moshes rreth 55 vjeq, Kryetar i SHAIBK ne Prishtine, me Seli ne Tirane, i cili banden e tij prej 40 vetash e nxorri ne TV KLAN KOSOVA dhe ne gazeta LAJM te Prishtines dhe opinionit kombetar iu prezantua me nofken Komandant Shpetimi, dhe qe ka qene (pas viteve 90-te, ne kohen e suprimimit te Autonomise se Kosoves nga krimineli Millosheviq) ish Drejtor i dhunshem ne Feronikel te Drenasit, ish Gllogovcit, dhe i cili ka manipuluar e manipulon me e-mailet: shaibkprishtina@hotmail.com dhe koheve te fundit edhe me e-mailin: fbkshprishtina@hotmail.com dhe i cili shume prane Selise se Alenaca per Ardhmerine e Kosoves (AAK) ka disa lokale, te cilat i ka rrembyer pas luftes ne Kosove, dhe nga te cilet lokale per cdo muaj fiton (minimumi) 10 mije euro , por qe ne asnje dokument legal nuk figuron qe, ky ish spiun i Serbise dhe i bandes se kriminelit Millosheviq, te kete paguar anetaresine mujore si anetar i Deges se SHAIBK ne Kosove.3. Ferhat YMERI, i moshes rreth 60 vjeq, Sekretar dhe Arketar i Deges se SHAIBK ne Kosove, si dhe mik, vellau i gruas se Smajl BAJRAKTARI, Kryetar i Nendeges se SHAIBK per Mitrovice dhe Nenkryetar i Ibush HETEMIT (Kryetar i Degeq se SHAIBK ne Kosove), i cili (Ferhat Ymeri), dikur ka figuruar ne listat e Komandantit Legjendar te UCK-se, Heroit Adem JASHARI, per likuidimin e tij si spiun i Serbise ne Kosove;4. Mejtush HAXHIU, i moshes rreth 50 vjeq, nga Mitrovica, nje eksponent i SHAIBK ne Mitrovice, motra e te cilit ka qene dhe eshte e martuar me nje serb te Serbise, dhe i cili me sms Zotin Adili (para disa ditesh) e ka kercenuar ne emer te Avni Rrustemit, por qe mjerani ka harruar se as motra dhe as qika e Avni Rrustemit nuk ka fjet (nuk....) dhe as nuk ka qene e martuar me shka Serbie, siq ka qene dhe eshte motra e shqipefolesit Metush Haxhiu nga nje fshat i Mitrovices.5. Xhaferr SYLA, i moshes 56 vjeqe, nga Burimi (ish Istogu), i Republikes se Kosoves, ish Drejtor i Bibliotekes Kombetare te Prishtines, i larguar (per shkak te keqperdorimeve te lloj-llojshme) dhe i zevendesuar nga Sali Bashota (i aferm i Sokol Bashota, ish anetar i SHP te UCK), ndaj te cilit (Zotit Sali Bashota) gjithcka ka shpifur ky manjak, dhe i cili rregullisht ka manipuluar edhe me e-maile femrash dhe te motres se tij, me emrin Agnesa, si dhe shqiptareve koheve te fundit iu ka shkruar dhe po iu shkruan (shpif) edhe permes: aksh_berisha@hotmail.com6. Sheremet PANTINA, nga Qendresa (ish Gllareva) e Klines, i prezantuar me nofken "SHARRI", i perjashtuar (qe nga viti 2006) nga rradhet e FBKSH ne Gjermani, per shperdorime financiare te FBKSH-se ne Gjermani dhe si spiun i Sherbimit Sekret (DPA) te Gjermanise, i cili pas kesaj periudhe, pas perjashtimit nga rradhet e FBKSH-se (permes vellaut te Tij - Rexhep Pantina ne Prizren dhe permes Ibush Hetemit, te cilin e ka blere duke ia derguar 360 euro nga Fondi i FBKSH-se ne Gjermani), rregullisht ka grumbulluar informacione nga rradhet tona ne Kosove dhe keto informacone ia ka shitur, ashtu siq i ka pas shitur (gjate vitit 2003) edhe dy filmime te AKSH-se te Televizioni Austriak ORF dhe te BBC e Anglise, me te cilat para ka blere trojet e gjithe shqiptareve ne Qendrese (ish Gllareve) te Klines dhe vellaut te tij (Rexhep Pantina) ne Prizren i ka ndertuar nje vile shume te bukur.7.. Xhavit DALLOSHI, mbi 50 vjeq, me origjine nga Lagja e Magjupeve te Kaqanikut, spiun i Sherbimit Sekret (DPA) te Gjermanise, dhe me banim ne Bochum te Gjermanise, i cili opinionit shqiptar i eshte prezantuar si profesor, por qe permes shkrimeve te tij opinioni shqiptar eshte bindur se ai nuk eshte asgje tjeter perpos nje analfabet, sepse ai nuk ka shprehur as njohurite minimale ne drejteshkrimin e gjuhes shqipe dhe si anetar i CDU, por qe ne fakt ka qene vetem nje DETEKTIV PRIVAT (spiun) i Sherbimit Sekret (DPA) te Gjermanise, dhe qe ne fakt kurre nuk ka qene as anetar i FBKSH-se dhe as Koordinator i SHAIBK per Evrope, siq edhe i eshte prezantuar (ka manipuluar) me opinionin tone kombetar, apo siq edhe ka manipuluar (i ka tmerruar), ne vere te vitit 2009, femijet e shokut tone (te plagosur me atentat nga sllavo-maqedonasit) ne Shkup.Keta spinua te Serbise kane harruar se, perderisa Struktura Inteligjente e FBKSH-se, Sigurimi Kombetar Shqiptar (SKSH), ka arrijtur qe permes Nendrejtorise se Zbulimit "Herojt e Heshtur" te SKSH, qe ka vepruar edhe ne thellesi te territorit te Serbise dhe te Greqise, qe ashtu si Serbise dhe Greqise, edhe segmenteve te Serbise dhe te Greqise ne IRJM, ua ka djegur kartat e tyre ne duar e tyre, edhe Nendrejtoria e Kunderzbulimit te SKSH "Syri i Shqiponjes", qe ka vepruar ne hapsrat e trojeve etnike te Shqiperise Natyrale (apo Historike) dhe brenda rradheve te FBKSH-se dhe te strukturave te tij, rregullisht dhe sistematikisht e ka ndjekur edhe agjenturen sllavo-greke brenda hapsirave shqiptare te Shqiperise Etnike dhe me theks te veqante ne Kosove, por edhe brenda FBKSH-se dhe SHAIBK-se (me selite e tyre ne Tirane), ku Serbia edhe e ka lene kontigjentin e saj me mbi 50 mije spiuna shqipfoles, qofshin keta djeme te policeve te Rankoviqit, apo edhe drejtor te dhunshem te Millosheviqit.


Por, keta plehera e jashteqitje te Kosoves Kreshnike, kurre nuk duhet te harrojne se SKSH ka patur dhe ka edhe nje Nendrejtori, dhe ate
Nendrejtorine e Ndeshkimit "Hakmarrja" te SKSH, prandej........Prishtine, 25 qershor 2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptySun Aug 09, 2009 11:24 pm

CFARE PO NDODHE KJO TANI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 12:10 am

o agim po ky ka qen kordinator per evrop i SHAIBK pse se kan demontu deri me tani ky ka plot shkrim ,kam lexuar plot inervista te tina.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 12:37 am

dhe agim, ky njeri kurr nuk ka jetu ne bochom un jetoj ne gjermani dhe e kum pa ket njeri ne tubime ma heret me MUJ RUGOVEN PEVATQUS I UCK-s dhe ky ika organizuar oto tubime dhe e ka sjell muj rugoven vllavin e deshmorit te fahri fazliut Nebihin edhe ky i LKCK-S dhe ky njeri ika sjell kta njerz ne rrethina tona pra neper gjermani .prase me fillu lufta dhe plot tjer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 12:45 am

e kam fjalen pe xhavit dalloshin agim- bajra spo e kuptoj ket univers......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 1:49 am

pom befason agim-bajra me kto plasime veq se nuk muj pa tu kundervu se per ket person ki informata te gabuara, per tjert nuk po injoh per ket zotri dalloshin po. un jam qe 20 vite ne gjermani dhe kur u ka fol ky njeri per uck e kum zan te qmendur. se nuk kam besuar se ekziston diq e till se pse dhe skam qen ne rrjedha dhe pak mosha jam kan i ri.ky njeri ka qen shok me te madhin Fehmi lladrovcin dhe kan marr pjes se bashku ne grev urie ne bon te gjermanis.kunder politikes pacifiste te rugoves kunder sales qe kerkonte nji aotonomi kulturore perne shokit,edim krejt.po njashtu ky zotri dalloshi,njashtu e ka ftuar prof.dr shefqet can hasi njashtu per informim te rretheve tona dhe mar gjer pra zotri hasi asht nji studius dhe hulumtues i historiografis te personave dhe politikajve tan ne pergjithsi. njashtu dhe me shukri klinakun shokit kta njerz jan gjall, krejt perveq Fehmiut dhe plus un jam nga ferizaji,veqse persa edi un ky njeri jeton ne nji fshat ku aty nuk ka fare aste nji magjup po edhe nese ka,shka lidhje kjo me ket. ne ferizaj e kem plot qytetin dhe tash dhe ju ne mitrovic keni polot te till. agim-bajra nese don ta sfidosh per aspekte dhe arsy te tua esht diq tjeter veqse nuk asht real ne ket menyr,e kishtir se kynjeri ka deshmitar gjall. pa marr parasysh ban shka te dush.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 9:15 am


per sheremet Pantinan o agim barja a mos a sheremet ahmeti apo na tranove more!?Nuk kemi sherbime te zbulimeve sepse spiuni se nxen spiunin!


http://www.google.fr/search?hl=fr&q=+Sheremet+PANTINA&btnG=Recherche+Google&meta=&aq=&oq=
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 9:25 am

Heidelberg të Gjermanisë
Në nderim të njëvjetorit të shpalljes së Kosovës shtet të pavarur dhe sovran, shoqata
''Iliria'' në qytetin Heidelberg të Gjermanisë, më 21 shkurt, organizoi një mbrëmje festive
nën moton: ''Për pavarësinë e Kosovës, të festojmë të gjithë së
bashku''. Pas intonimit të himnit kombëtar dhe atij të Republikës së
Kosovës, të pranishmit me një fjalë rasti i përshëndeti kryetari i
shoqatës Sheremet Pantina.Valle
dhe këngë me motive patriotike, poezi për Republikën dhe lirinë, për
figurat më me emër të kombit, për gjuhë dhe flamur, për të pranishmit
sollën fëmijët të cilët veprojnë në grupin letrar të shoqatës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 9:26 am

Kush feston pavaresin multietnike kush ka mundesi te behet kryetar i shoqerise ILIRIA ?vetem spiunet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 9:34 am

agim barja vetem perpara se na qudite me shqiptar me emra te ndryshem dhe populli eshte si shtazet,iperkrah apo si perkrah kur ne pozita i qesin qeveritaret e po dihet çka paska luftue perkosoven e shqiptarin!Ske faje qe thuash kush eshte kundra uçk eshte tradhetar!Ti me kete fjale dmth se uçk n e kan udhehequr spiunet !Dhe per kete ke ik dhe nuk je kyq ne TMK apo tani ne FSK!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 12:11 pm

une asgje nuk e nencmova ketu askend por me befasoi kjo ne AL-TODAY KY SHKRIM DENONCIM PUBLIK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 12:13 pm

Ky artikull i plote eshte ne fqen SHQIPERIA SOT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 12:25 pm

23 shtator 2008

NJOFTIM :ARRESTMI I IBUSH HETEMIT ISHTE I RASTIT


Ne disa mjete të informimit publik në Kosovë dhe Shqiperi është publikuar informacioni së gjëja unë Ibush Hetemi, nga Prishtina është paraburgosë nga Sigurimi publik i SHPK-së-Stacionini policor nr.1

i Prishtinës -DKKO . Ju njoftojë se unë jam liruar nga organet policore
në të njajtën ditë më datën 22.09.2008 , në ora 15:40.
Jam arrestuar si përson i rastit thuhet në letrën dërguar mediave nga ana e Ibush Hetemit.

Prishinë , 23. 09. 2008. Flori Bruqi
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ky veq paska qen i burgosur dhe biri i kujt kuku per ne!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 12:37 pm

ALBAN KOSAVA
Më mirë ta bësh Viçidolin si Shqipëria dhe jo Shqipërinë si Viçidoli!
02 June, 2008 03:45:00


Germezoni:
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Font_decrease
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Font_enlargeËshtë bërë e zakonshme, që mbas çdo deklarate të Berishës, të ndjesh: çudi, habi e çoroditje. Por në deklaratën e fundit, të dhënë në një intervistë për gazetën italiane “Corriere Della Sera”, ku deklaronte se vendi ynë është
një vend i hapur për energjinë atomike dhe se për pesë vjet, italianët
mund ta kenë gati një central nuklear në Shqipëri, këto ndjesi ishin
vërtet në shkallën sipërore, gati shokuese, për çdo shqiptar të përgjegjshëm, me ndërgjegje kombëtare dhe memorje historike.se Saliu i beson edhe vetë turlisë së broçkullave të tij të përditshme
dhe sidomos kësaj të fundit, pa dyshim që ai është një individ i
lajthitur, shumë herë më i lajthitur nga cilido prej atyre që kurohen
brenda dritareve me hekura të spitalit Nr. 5. Por në qoftë se ai
nëpërmjet bombave dhe shashkave mediatike, kërkon të bëjë shou dhe të
tallet me këtë popull të rraskapitur, atëherë është një karagjoz i pa
ndreqshëm dhe cinik.


Duke qenë se lajthitjet dhe
shashkat mediatike të Berishës, janë më tepër se të përditshme, jo
vetëm opinioni, por edhe politika, jo gjithmonë i merr ato seriozisht.
Dhe një nga qëllimet e kësaj strategjie të Berishës, është pikërisht
synimi që politika të merret me budallallëqet e tij të radhës, duke
lënë në planin e dorës së dytë hallet dhe shqetësimet reale të popullit,
gjithmonë në rritje. Dhe shpesh herë, fatkeqësisht, ja ka arritur këtij
qëllimi. Janë harxhuar energji të jashtëzakonshme, për trajtimin e
teorive idioteske, të denja për librin Gines: Shqipëria një euro,
Shqipëria në moshën e internetit, qeveria e shërbesave (funerale),
qeveria e duarve të pastra, toleranca zero ndaj krimit
dhe korrupsionit etj, etj. Dhe vetëm kur varfëria filloi të trokiste në
çdo derë shqiptari të thjeshtë, politika u kujtua të merrej edhe me
rritjen galoponte të çmimeve, inflacionin, pa punësinë, pa sigurinë e
jetës, rritjen e krimit etj. Por deklarata nukleare e Berishës,
pavarësisht nga budallallëku i rradhës, duhet marrë seriozisht. Jo
vetëm nga politika e media, por edhe nga çdo qytetar i thjeshtë.


Më tepër se sa idetë paranojake nukleare të Berishës, të cilat pakkush i beson, më tepër duhet të shqetësohemi, për modelin e
funksionimit të këtij individi, që fatkeqësisht është në krye të
shtetit shqiptar, ndërkohë që me bëmat e tij, duhet të ishte ose në
burg, ose pacient i përhershëm në psikiatri, për mënyrën
e trajtimit të vendit tonë, të tokës tonë, të mëmëdheut tonë të
përbashkët. Bie në sy, fare hapur, se ai e konsideron veten më tepër se
mbret, ndërsa Shqipërinë si një çiflig të tij personal, që mund ta
përdorë si të dojë, t’ja falë apo shesë, mikut më të parë, që mund të
ndërtojë pa u druajtur nga asgjë centrale nukleare për llogari të
Evropës, kombinate për përpunimin e
plehrave të Italisë, fabrika çimentoje për llogari të arabëve, qytete
turistike për llogari të dhëndërit të tij. Po si mund të bësh deklarata
publike, në nivel ndërkombëtar, për ndërtimin e centraleve nukleare në
vendin tonë dhe si mund të deklarosh se Shqipëria është vend i hapur
për energjinë atomike, kur këto probleme nuk i ke diskutuar e miratuar
me forcën politike që drejton, me aleatët, me kabinetin qeveritar
(nocione të bardha për Berishën), me opozitën e sidomos me popullin
tënd për cilin përgjërohesh e aq më tepër flet në emër të tij?! Cili
shqiptar është pyetur dhe është shprehur se është dakord që në Shqipëri
të ndërtohen centrale nukleare? Edhe po të pyeten, besoj se vetëm ata
që vuajnë nga sindromi i verbërisë berishiane, do të jenë dakord për
një gjë të tillë. Por ata janë pak dhe nuk përfaqësojnë popullin
shqiptar. Të ndërtosh kombinate plehrash dhe centrale bërthamore në Shqipëri, për llogari të të huajve, është njësoj sikur t’i falësh Maqedonisë, Malit të Zi, apo miqve të ri, pjesët e mbetura të Shën Naunit, Vermoshit, apo Sazanin,
Porto Palermon, Bishtin e Pallës, ndoshta edhe Himarën, të cilën e ka
shitur Bollano para Saliut. Pyete Sali popullin me Referendum! Vetëm
atëherë kur ai të votojë teoritë e tua nukleare, atëherë gjëmo Sali
nëpër gjithë botën, me gjithë fuqinë e gurmazit tënd, se je i hapur dhe
i gatshëm që për llogari të të huajve, popullit tënd t’i falësh
rrezatim radioaktiv, sëmundje kanceroze, mjedis të ndotur, ujë të
fëlliqur, mjerim e mjerim pa fund.


Mentaliteti
dhe ndjenja e çifligarit, bajraktarit, apo mbretit, e kanë shtyrë
Berishën, gjatë 17 vjetëve të demokracisë, ta katandisi Shqipërinë,
vendin më të varfër, jo vetëm të Evropës, por edhe të botës. Ky
mentalitet, ri ndezi luftën e klasave, shpiku dhe realizoi teorinë e
“tokës së djegur”, “çekut të bardhë”, “rrethimit me tela gjembi”,
djegies dhe shkatërrimit të çdo produkti “socialist”, nenin 24/1, organizoi piramidat,
nëpërmjet të cilave grabiti në mënyrë të pamëshirshme, më tepër se një
të tretën e popullit shqiptar, krijoi rrethanat për trazirat e vitit
1997, përdori ushtrinë dhe armët kimike kundër popullit të tij,
projektoi 14 shtatorin, goditjen e institucioneve e deri tek tragjedia
“Gërdec”. Kjo psikologji, e bën Berishën, që të jetë një demagog në
luftën ndaj krimit dhe korrupsionit, duke dënuar maksimalisht
“krahëthyerit”, qoftë edhe për një përpjekje jo ligjore për t’u
punësuar jashtë shtetit dhe mbrojtur peshkaqenët e korrupsionit:
Mediun, Bashën etj, apo individë të tjerë, të
inkriminuar dhe akuzuar për krime të rënda ndaj popullit, si Gazidede,
Sefgjini. Me këta të fundit, jo vetëm që nuk distancohet, s’ka se si,
pasi janë ortakë, por i ka ngritur në nivele të larta shtetërore. E
kështu mund të veprohet, vetëm kur të mbushet mendja top, se Shqipëria
është çifligu tënd personal dhe të gjithë të tjerët çifçinj.


Jo,
Berisha, Shqipëria nuk është çifligu tënd! Atë nuk mund ta trajtosh si
një mall pa vlerë. Yt atë, Rama, në Viçidol, të ka lënë vetëm, një
shtëpi, jo kullë, tashmë gati e rrënuar, të cilën ke vite e vite pa e
parë, disa bokërima dhe tre qiparisa që thahen çdo ditë e më tepër. Në
qoftë se dëshiron ndërtoje atje “centralin bërthamor”. Ndoshta të
ndihmon me para edhe Argita apo Basha, që janë pasuruar goxha mirë këto
vitet e fundit. Por më mirë hiq dorë nga këto ide paranojake dhe
mundohu që ta bësh Viçidolin si Shqipëria dhe jo Shqipërinë si Viçidoli.


Nga Alban Kosova

Shtoni ne:
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Delicious_14x14 del.icio.us |
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Digg_16x16 Digg
Komente (7 vendosur):
Sokol Halili

ne
02 June, 2008 05:40:40
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Avatar

Alban Kosova eshte nje pseudonim. Personi qe fshihet pas ketij pseudonimi derdh nje bresheri fyerjesh dhe sharjesh raciste kunder nje fshati shqiptar. Kjo eshte e papranueshme per nje gazete shume te rendesishme dhe serioze sic eshte gazeta "Zeri i Popullit".
Gazeta ka bere se pakti tre shkelje te renda nepermjet kesaj pacavurje te botuar ketu siper:
E para, mbeshtet dhe perhap diskriminim krahinor, krim i denuar nga Kodi Penal i Republikes se Shqiperise.
E dyta, boton nga nje "person", i cili ka frike te publikoje emrin e tij te vertete. Cfare te mire mund te pres publiku shqiptar nga nje anonim autor flet-rrufeshe Enveriste qe i disriminon shqiptaret bazuar ne pozicionin krahinor te tyre.
E treta, nuk mendoj qe PS dhe ZP duhet te pozicionohen kunder energjise
atomike. Per tu sqaruar me mire lexoni artikun kryesor te Financial
Times se dites se shtune, date 31 Maj 2008.
Faleminderit,
Sokol Halili, doctoral student, NYU
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 12:40 pm

nga Zoti Hashim Thaci, ky fare Alban Kosova apo
Bashkim Shqiperia (IBUSH HETEMI) na u ngrit ne detyre dhe nga Drenasi
na erdhi ne Prishtine, dhe ate ne Ministrine e Mireqenies Sociale te
Republikes se Kosoves, per cka deshmon se Zoti Ibush HETEMI (djali i
policit te Rankovicit), prej kohesh eshte kapur nga SHIK (Kadri Veseli
apo Azem Syla)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 12:55 pm

Azem Bogiqi koka prezentue si komandant Shpetim nga maqedonia,zot a e shifni ?Ky pin kafe edhe ne tetove!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 12:59 pm

azem bogiqi
http://www.google.fr/search?hl=fr&q=+Azem+BOGICI&btnG=Recherche+Google&meta=&aq=&oq=
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 1:05 pm

fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyMon Aug 10, 2009 1:08 pm

Ku jan luftetaret e uçk ?Nuk paskan vrare spiuna po del ashiqare i paskan lane me na shtyp aaaaaa prape e kon e paskan vra bre te uçk_es ?Po te gjitha pozitat e qeveris se kosoves i paskan ne dore spiunat e çka me prite nga rrenat qe na thone ne ju kemi çlirue ?Nuk na pasket çlirue pos na pasket rujt spiunat qe prape me na shtyppppppp
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyThu Aug 20, 2009 7:33 pm

Kuku none po me dhembe barku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyThu Aug 20, 2009 7:41 pm

Haxhi
Agim Bajra po luan rolin e udbasheve serbe dhe bashkpunetoreve te tyre.
Keta e kan largue G.Adilin prej FBKSH AKSH se ky tradhtoi keta dhe nuk eshte mire me koke ky kishte luajt prej memndeve dhe eshte i semure psikik thojna ata.
Prej inati qe keta kan largue kete sepse skishte autoritet dhe ky zeri e shjake dhe ky Agimi si shpijun serbe sllave kete Adilin dhe zeri thoshte se e ka rre.
Ky Qlirim Presheva vet G.Adili i ka njollosur keta shoke komandanta te aksh.nga kosova.
Ky vetem ka shkruajt paushall fare .
Se vet eshte tradhtari dhe i paguar nga sherbimet sllavo maqedonase te shkaterroi keto struktura .
Po sja ka arrijte dhe Fbksh AKSH egziston pa G.Adilin ky ska qyshe thojne shoket as dy veta ma dhe te dyshimte.
Kosova presheve dhe shkupi jane bashk.
Azem Bogiqi eshte nga kosova dhe eshte mjaft trim Po edhe keta tjeret .
Lexo deklaraten e FBKSHzona 2 Kosova heroike.
Pasi keta kan shpall tradhtare G.Adilin.
E ky Agim bajra u kuptuam qe po perkrahke ata qe tradhtojne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyThu Aug 20, 2009 7:57 pm

KOMUNIKATË PUBLIKE NR. 2 E KËSHILLIT ORGANIZATIV TË KUVENDIT MBARËKOMBËTAR
Postuar më datën: 2008-06-16 15:18:45 nga admin4 :: Kategoria: Lajmet kryesore


» Opcionet për artikullinPROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Fav Bëj favorit këtë artikull
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Printer Pritoje këtë artikull
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Dergoja_shokut Dërgo tek shoku/shoqja
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Chat Shto koment këtë artikull

- Më 14 dhe 15 qershor 2008, te Hotel ROMANA në Durrës, u mbajtë dhe me sukses të plotë i përfundoi punimet Mbledhja Parakuvendore e Kuvendit Mbarëkombëtar, ku morën pjesë mbi 200 përfaqësuesë e përfaqësuese nga të gjitha trevat etnike shqiptare dhe nga diaspora shqiptare.
- Mbledhja Parakuvendore e Kuvendit Mbarëkombëtar u hap me intonimin e Himnit Kombëtar dhe me një minutë heshtje në nderim të të gjithë dëshmorëve të kombit shqiptar.
- Punimet e saj, Mbledhja Parakuvendore e Kuvendit Mbarëkombëtar, i zhvilloi në tri seanca:
-
1) Seanca Paraplenare,
2) Seanca Plenare dhe
3) Seanca Përfundimtare.

- Në Seancën Paraplenare u prezantuan të përfaqësuesit, të cilët më pas diskutuan edhe mbi situatën politike në hapësirat shqiptare, si dhe prezantuan edhe propozime konkrete për domosdoshmërinë e mbajtjes së Kuvendit Mbarëkombëtar.

- Në Seancën Plenare, në emër të Kryesisë së Këshillit Organizativ të Kuvendit Mbarëkombëtar, Sekretari i Përgjithshëm lexoi Raportin e Punës së Këshillit Organizativ të Kuvendit Mbarëkombëtar, që nga themelimi (më 25 Nëntor 2006, te Hotel Tirana në Tiranë) dhe deri në Mbledhjen Parakuvendore të Kuvendit Mbarëkombëtar.

- Gjithashtu, në përfundim të kësaj seance, u nxorën përfundimet dhe vendimet e Mbledhjes Parakuvendore, si më poshtë vijon :

1) Kuvendit Mbarëkombëtar doemos duhet të mbahet para festave të Nëntorit 2008 ;
2) Për krijimin dhe konsolidimin e 7 (shtatë) komisioneve të Kuvendit Mbarëkombëtar u ngarkua Këshilli Organizativ I Kuvendit Mbarëkombëtar ;
3) Kuvendi Mbarëkombëtar do të miratojë Tezat e Finalizimit të Bashkimit Kombëtar, si dhe Programin dhe Statutin e Asamblesë Kombëtare Shqiptare, të cilat (opinionit publik kombëtar dhe ndërkombëtar) do t’i bëhen të njohura edhe përmes një Memorandumi të Kuvendit Kombëtar.
4) Të gjithë përfaqësuesve të Mbledhjes Parakuvendore të Kuvendit Mbarëkombëtar, iu dorëzuan Projekt-Tezat e Finalizimit të Bashkimit Kombëtar, vërejtjet dhe sygjerimet e të cilave, Kryesisë Qendrore të Këshillit Organizativ të Kuvendit Mbarëkombëtar, duhet t’i dorëzohen deri më 1 tetor 2008.

- Mbledhja Parakuvendore e Kuvendit Mbarëkombëtar konsolidoi edhe Këshillin Organizativ të Kuvendit Mbarëkombëtar me këtë përmbajtje:

1. Kryetari, Gjeneral Kudusi LAMA (Tiranë);
2. Zv. Kyetari, Prof. Dr. Hulusi HAKO (Tiranë);
3. Zv. Kryetari, Kolonel Sejdi VESELI (Prishtinë);
4. Zv. Kryetari, Kolonele Shyhrete GOSALCI (Prishtinë);
5. Sekretar i Përgjithshëm, Mr. Gafurr ADILI (Iliridë në Tiranë);
6. Anëtare, juriste Leonora GREIÇEVCI, (Prishtinë, në Gjermani);
7. Anëtar, ekonomist Gani Smakaj (Drenicë);
8. Anëtar, Xhevit BISLIMI (ish deputet i Kuvendit të Kosovës);
9. Anëtar, Mulla OSMAN MUSLIU (Drenicë);
10. Prof. Dr. Hava ISMAJLI (Dekan në Fak. Juridik-Prishtinë);
11. Prof. Dr. Sabri KADRIU (Prishtinë);
12. Prof. Dr. Musa LIMANI (Prishtinë);
13. Ali LAJCI – Deputet i Kuvendit të Kosovës;
14. Hasan MUJA – Deputet i Kuvendit të Kosovës;
15. Adem HAJDARAJ (Gjakovë)
16. Ismail BAJRAKTARI (Mitrovicë);
17. Hyzri SALIU (Ferizaj);
18. Sali BYTYCI (Prizren);
19. Ibush HETEMI (SHAIBK-Kosovë);
20. Prof. M. M. (Preshevë);
21. Hysni SHAQIRI (BDK-Maqedoni);
22. Xhavit DALLOSHI (Kacanik-Diasporë);
23. Nasër SHATRI (Burim i Kosovës);
24. Kristo ÇIPA (Himarë);
25. Laureta PETOSHATI (Vlorë);
26. Genc LLAKAJ (Sekretar i Përgjithshëm i SHAIBK - Tiranë);
27. Luljeta HETEMI (Drenicë-Tiranë);
28. Valbona DACI (Fier);
29. Ahmet VELCANI (Kryetar i Shoqatës Shpiragu);
30. Prof. Dr. Iliaz AHMETI ;
31. Merjola SKËNDAJ (Rinia e Bashkuar Kombëtare - Tiranë);
32. Qemal ISUFI (Kryetar i Shoqatës Mallakastra);
33. Ali DACI (Mal i Zi);
34. Qemal DANAJ (Shoqata Labëria);
35. Emin FAZLIA (Prishtinë-Gjermani);
36. Zef ÇUPI (Durrës);
37. Halil KATANA (Tropojë).

- Këshilli Organizativ (37 anëtarësh) i Kuvendit Mbarëkombëtar, në Mbledhjen e tij të Parë, krahas të tjerave, krijoi edhe 7 (shtatë) komisionet përkatëse :

• KOMISIONI PËR PËRGATITJEN E DOKUMENTEVE TË KUVENDIT MBARËKOMBËTAR :
1. Kryetar, Prof. Dr. Musa LIMANI (Prishtinë);
2. Anëtar, Prof. Dr.Zejnulla GRUDA (Prishtinë);
3. Anëtar, Dr. Doc. Selaudin KUCAJ (Tiranë);
4. Anëtar, Politikolog Xhevat BISLIMI (Viti e Kosovës)
5. Anëtar, Prof. Hysni SHAQIRI (Kryetar i BDK - Shkup);
6. Anëtar, Politikolog Koço DANAJ (Politikolog - Tiranë);
7. Anëtar, Prof. Xhavit DALLOSHI (Gjermani);

• KOMISIONI PËR GRUMBULLIMIN E FONDEVE PËR KUVENDIN MBARËKOMBËTAR :
1. Kryetar, Prof. Dr. Sabri KADRIU (Prishtinë);
2. Anëtar, z. Zef Çupi (Durrës);
3. Anëtar, Femi LUCA, SHAIBK (Tiranë);

• KOMISIONI PËR MBIKQYRJEN E FONDEVE TË KUVENDIT MBARËKOMBËTAR :
1. Kryetar, Jurist - Ibush HETEMI (Prishtinë);
2. Anëtar, juriste Leonora GRAIÇEVSI (Diaspora);

• KOMISIONI PËR PJESËMARRJEN E TË GJITHA FAMILJEVE TË DËSHMORËVE TË KOMBIT NË KUVENDIN MBARËKOMBËTAR :
1. Kryetar, Mulla OSMAN MUSLIU (Drenicë) ;
2. Anëtare, Luljeta HETEMI (Tiranë - Drenicë);
3. Anëtar Emin FAZLIU (Prishtinë - Gjermani);
4. Anëtar, Ahmet VELÇANI (Fier);
5. Anëtar, Qemal ISUFI (Mallakastër);

 KOMISIONI NË MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN DHE MASMEDIAT:
1. Kryetar, Genc LLAKAJ (Jurist - Tiranë);
2. Anëtare, Laureta PETOSHATI (Vlorë);
3. Anëtar, Prof. Hyzri SALIU (Ferizaj);
4. Anëtare, Merjola SKËNDAJ (Tiranë);
5. Valbona DACI (gazetare - Fier);

 KOMISIONI PËR MIRËNJOHJE, FALENDERIME DHE SHPËRBLIME
1. Kryetar, Sali BYTYCI (Prizren)
2. Ismail BAJRAKTARI (Drenicë)
3. Omer MAMO
1. Nimet MUSAJ

• KOMISIONI PËR PËRGATITJEN E KUVENDIT MBARËKOMBËTAR:

Këtë komision e udhëheq Kryesia Qendrore e Këshillit Organizativ të Kuvendit Mbarëkombëtar, së bashku me të gjithë kryetarët e komisioneve të sipërcekura.

PËR KRYESINË QENDRORE TË KËSHILLIT ORGANIZATIV TË KUVENDIT MBARËKOMBËTAR:

Sekretari i Përgjithshëm, Mr. Gafurr ADILI_____________

Durrës - Tiranë, 16 Qershor 2008
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyThu Aug 20, 2009 7:59 pm

Haxhi ja kushe jan keta shoke te gjithe komandant te Aksh..
Ky qe 10 vite punoi me ta ,po tashe kur e pa se nuk mund te manipulon vjedhe ma shkruan kunder tyre ,ka met vet i ngrati me sherbime sllave dhe do shpijuna si Agim Bajra ju paha bashkangjit.
Po ne kosove dhe diaspore medvegj presheve bujanovce shqiperi ska asnje afer vetes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyThu Aug 20, 2009 8:04 pm

PRINTOJE


ME POPULLORET


VERSION PDF


VERSION XML


TXT version

Autor :

Ibush HetemiReklamoni tek Tribuna Shqiptare
Reklamoni tek një nga publikimet
më serioze shqiptare në internet
http://tribunashqiptare.com


AlbemigranT.com
Faqja e emigrantëve shqiptar
www.albemigrant.com


google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);


Nga Ibush Hetemi*
Për Kosovën është e papranueshme propozimi i Dana Rohrabaker..., e Avni Klinakut dhe sojit të tyre. Shkëmbimi i territoreve do të thotë sikur Serbia do t’i jipte Kosovës pjesë të territorit të saj, e të merrte një pjesë të territorit të Kosovës. Mirëpo në këtë rast nuk kemi të bëjmë me një gjë të tillë, sepse edhe ato troje për të cilat mendohet “të shkëmbehen” me Kosovën i takojnë SHQIPËRISË ETNIKE


Shqiëria Etnike dikur kishe 120 mijë kilometra katror, sot pjesa më e madhe e atyre tokave është e okupuar nga “shtetet demokratike të Evropës”. Sipas A. K. BOGDAN-it, “Shqiptarët i përkasin njërit prej kombeve më të vjetër të Evropës. Shqipëria është banuar nga 14 konfederata të fiseve Pellazge, të udhëhequr nga Mbretër që e shikonin para-ardhjen e tyre nga Akili”. Vendi i fundit ku Ilirët gjetën strehim në këto dyndje barbare ishin Malet e Epirit, Thesalisë, Maqedonisë Perëndimore dhe Dalmacisë”. Pas kësaj, Serbët, Kroatët dhe fise të tjera Sllave, shumë shpejt dyndën Moesinë, Trakën, Maqedoninë dhe Greqinë, bile sulmuan edhe Kretën. Megjithatë Bizantinët i nënshtruan ata. Por Bullgarët (Bolgars, Volgars), një rrace me origjinë nga Turqit Altaik dhe rracës Urgike të bashkëkohësve të tyre Mordovins dhe Çuvasheve në Rusinë Veriore, i nënshtruan Serbët në fund të shekullit të nëntë. c**** i tyre, Simoni i Madh (A.D. 893 – 927), i konvertuar në Kirshterizmin Ortodoks, e zgjeroi mbretërinë e tij nga malet Karpate e deri në detin Adriatik, duke përfshirë këtu Shqipërinë, Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi të sotshëm”. ( Botuar në revistën Amerikane ‘THE BARNES REVIEW’,
New York, Mars/Prill 2000, Volumi VI, Numri 2., nga A. K. BOGDAN).
Për Kosovën është e papranueshme propozimi i Dana Rohrabaker... e Avni Klinakut dhe sojit të tyre. Shkëmbimi i territoreve do të thotë sikur Serbia do t’i jipte Kosovës pjesë të territorit të saj, e të merrte një pjesë të territorit të Kosovës. Mirëpo në këtë rast nuk kemi të bëjmë me një gjë të tillë, sepse edhe ato troje për të cilat mendohet “të shkëmbehen” me Kosovën i takojnë SHQIPËRISË ETNIKE (lexo edhe ato pjesë të tokës për të cilat mendohet të shkëmbehen janë pjesë integrale, respektivisht toka shqiptare), prandaj Serbia nuk po jep asgjë, ndërkohë Kosova me “shkëmbim territoresh të propozuar ” do t’ia legjitimonte ose thënë më shkurt Kosova do të humbte një pjesë të tokës së vet për të marrë një pjesë tjetër të tokës së vetë në një anë tjetër. Shqipëria Etnike dhe tërësia e tokave shqiptare dikur jo fortë largë kanë qenë një tërësi, dhe pa dëshirën e saj ato janë copëtuar sipas “kuteve” të të tjerëve. Ajo tërësi, respektivisht ajo Shqiëri Etnike dikur kishe 120 mijë kilometra katror, sot pjesa më e madhe e atyre toka është e okupuar nga “shtetet demokratike të Evropës” . Për shkëmbimin e territoreve sipas propozimit të Dana Rohrabaker... dhe të tjerëve, është prononcuar edhe ambasadori austriak Wolfgang Petrich. Diplomati austriak Ambasadori hodhi poshtë tezën e "këmbimit të territoreve midis Serbisë dhe Kosovës" të Dana Rohrabacher-it (senator amerikan). Në lidhje me këtë është prononcuar edhe profesori i nderuar i kauzës gjithkombëtare z. Mehdi Hyseni: “Sa i përket domethënies politike, juridike, historike dhe praktike të tezës "këmbim territoresh midis Kosovës dhe Serbisë" të Dana Rohrabacher-it, këtë vlerësim e bëra në artikullin paraprak, të titulluar "NUK ËSHTË FJALA PËR KËMBIM TERRITORESH MIDIS KOSOVËS DHE SERBISË, POR PËR RINDARJEN DHE PËR RICOPËTIMIN E TERRITORIT SHQIPTAR NË FAVOR TË SERBISË KOLONIALISTE!", publikuar në www.albaniapress.com, 03.08.2009 dhe në www.telegrafi.com, 04.08.2009)”. Në vazhdim professor Mehdiu thotë: “Ky është gabimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU EmptyThu Aug 20, 2009 8:27 pm

Qlirim presheva vet G.Adili
Ky psikopat i semure qe nuk la kend pa e sha Ne shqiperi maqedoni kosove presheve bujanovce diaspore.
Dhe ne funde mnbet vetem....
haaaaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: