Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Presheva Kerkon Ndihmë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Presheva Kerkon Ndihmë Empty
MesazhTitulli: Presheva Kerkon Ndihmë   Presheva Kerkon Ndihmë EmptySat Jan 17, 2009 4:59 pm

Njoftim
Llogaria bankare është:

1150-166795-0001-70
GJILAN KOSOVE
ProCredit Bank Kosovo
Gjilan
MBKORS22


Te nderuar bashkombas,me daten 26.12.2008 ndodhen arrestimet e 10 vllezerve tane ne Lugin te Presheves nen akuzen per krime lufte ne vitin 1999 ne rajonin e Gjilanit, akuz kjo e perpiluar nga prokuroria per krime lufte ne Beograd. Nder 10 te arrestuarit vetem 4 jane pjestare te UCK-es dhe te cilet me vone kane qene edhe pjestare te UCPMB-es kurse nga 6 te tjeret njeri prej tyre ka qen vetem pjestare i UCPMB-es,ndersa 5 prej te arrestuarve nuk kane qen pjestare te asnje lufte clirimtare.
Bashkkombas te nderuar ne besojm fuqishem ne pafajshmerin e tyre dhe do ta kerkojme ne vazhdimsi lirimin e menjehershem dhe te pakompromis te tyre.
Ne publik jane paraqitur grupe te ndryshme te cilat kerkojn mbledhje fondesh ne emer te ketyre arrestimeve, ne si Shoqat e OVL-UCPMB-es dhe si grup organizator te te gjithe aktiviteteve lidhur me keto arrestimeve ju bejme apel qe te mos bieni pre e ketyre grupeve. Per ne si organizator dhe si OVL-UCPMB ata njerez jane hajna te vertet keqperodues dhe te pa moralshem, ngase ne emer te kesaj ngjarje tentojne te perfitojne materialisht,ne jemi te njoftuar se kto grupe posedojne edhe blloqe faturash te UCPMB-es dhe organizatave dhe shoqatave te ndryshme,por u bejme thirrje te gjithe ketyre qe te pushojne kete veprimtari qyqare dhe aspak te moralshme,ngase sot ne duhet me shume se kurr uniteti.
Bashkombas te nderuar, ne si shoqat e OVL-UCPMB-es dhe si organizator i te gjitha aktiviteteve dhe te perkrahur nga familjet e te arrestuarve kemi hapur llogarin bankare ne te cilen ju do te beni deponimin e te hollave me qellim te realizimit te mbrojtjes juridike per keta vllezer te cilet jan arrestuar.

Llogaria bankare eshte kjo
1150-166795-0001-70
GJILAN KOSOVE
ProCredit Bank Kosovo
Gjilan
MBKORS22

Kurse ju te dashur vllezer qe jetoni brenda teritorit te Kosoves Lindore (Lugines se Presheves) ju njoftoj se qe nga neser 31.12.2008 zyra e shoqates se OVL-UCPMB-es do te jete e hapur qe nga ora 09:00 deri ne ora 16:00 ku ju mund te drejtoheni dhe te dergoni ndihmen tuaj.
Fondi i cili mblidhet ne xhirollogarin e cekur do te jete vetem per sigurimin e mbrojtjes,kurse fondi i cili mblidhet ne shoqat do te jete per kujdesin ndaj familjeve dhe nevojave te familjeve.
Ne besojme ne shqiprtin solidar te shqipetareve,andaj ju lus te kontriboni qe te vertetojme pafajsine e ketyre vllezerve te arrestuar dhe luften e drejte e per liri te gjithe UCK-es.
Te bashkuar vlejme me shume. dhe deshmimojme luften e paster te ketyre TRIMAVE.

Presheve 30.12.2008
kryetari i OVL-UCPMB-es
Sadat Nuhiu
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
PeriiKeputur
Anëtar
Anëtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 107
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

Presheva Kerkon Ndihmë Empty
MesazhTitulli: Re: Presheva Kerkon Ndihmë   Presheva Kerkon Ndihmë EmptyTue Jan 20, 2009 2:50 pm

Me te vertete Arrestimet e fundit ne Presheve qe ndoshen jane te pa baza, ne e dime se jane te pafajshem ata ushtare te arrestuar nga gjandermeria serbe, prandaj ju bej apel te gjithe shqiptareve kudo qe te jetojne qe sado pak te ndihmojne permes kesaj xhirollogarie keta ushtare te UCK-se per lirimin e tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
 
Presheva Kerkon Ndihmë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: