Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kaliforni: Kryebashkiaku premton ndihmë për ndërtimin e xham

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi


Male
Numri i postimeve : 429
Age : 73
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

Kaliforni: Kryebashkiaku premton ndihmë për ndërtimin e xham Empty
MesazhTitulli: Kaliforni: Kryebashkiaku premton ndihmë për ndërtimin e xham   Kaliforni: Kryebashkiaku premton ndihmë për ndërtimin e xham EmptyFri Jun 03, 2011 10:23 pm



Kaliforni: Kryebashkiaku premton ndihmë për ndërtimin e xhamisë

Kryebashkiaku i qytetit Temecula të Kalifornisë në SHBA, Ron Roberts, përveç lejes për ndërtimin e xhamisë, ai premtoi edhe ndihma tjera shtesë

Roberts, gjatë takimit me liderët musliman të këtij vendi, i informoi ata për disa projekte lokale dhe u premtoi se qyteti do t’ju ofroj ndihmë në çdo mënyrë të mundshme në ndërtimin e xhamisë.

"Jam shumë i kënaqur që së shpejti bashkëqytetarët tanë do të kenë xhaminë e tyre. Është e drejte e çdo qytetari që të ketë vendin ku mund t’i kryej ritet fetare. Unë jam këtu për të ndihmuar, unë kam një staf që është i gatshëm të ndihmoj ndërtimin e xhamisë tuaj ," tha Roberts.

Gjatë qëndrimit në qendrën islame, kryebashkiaku Roberts mori një kopje të Kur’anit nga imami i xhamisë Mahmoud Ramoush.

Islamgjakova.net
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kaliforni: Kryebashkiaku premton ndihmë për ndërtimin e xham
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» FITORE BUNJAKU-NJË POETE QË PREMTON
» Mbreti i Bahrejnit dhuron troje për ndërtimin e një Katedral
» Apel per ndihmë
» Presheva Kerkon Ndihmë
»  Shkencëtarët kërkojnë ndihmë nga fetarët

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: