Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyThu Aug 20, 2009 8:30 pm

9. Anëtar, Mulla OSMAN MUSLIU (Drenicë);eshte qe ja vlen si ma i verteti e per tjere...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyThu Aug 20, 2009 8:51 pm

ka deshtue ai kuvend o haxhi prej psikopatit e shkaterroi qka ka ,se siq thuhet e paskan pague sherbimet e huaja sllave ....,
Pyet Fbksh aksh kosoven....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyThu Aug 20, 2009 9:30 pm

35. Emin Fazlia Burri qe ter jeten ja kushtoi Shqiperis Etnike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyThu Aug 20, 2009 9:40 pm

Po ishin shume patriota ,po shoket thojne se ky fare adili ke te prishe kubendin me shishe te alkolit ne gjep..
Dhe filloi ti shaje te gjithe Akademiket thojne shumica leshoi kuvendin vetem komisionet menzi e kan mbajte...
Po pas selljeve te tija rrugaqesh thuhet se hyri perqarja dhe kete e larguan nga strukturat ,ky ateher mbet vet dhe formoi fdbk me nja dy veta...pran vetes kurva....
Dhe shaibk shqiperi u nda nga ky dhe shaibk ne kosove e gjetiu u ndane...
Keshtu e kishim ne shqiptaret pasunohen per veti tani tradhtojne...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyThu Aug 20, 2009 11:15 pm

xhiti
Po mire bugjeti a mos e ka vjedh Adili?Dikush duhet te jep llogari!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyFri Aug 21, 2009 4:04 pm

po krejt per veti e ka nal dhe as nje uniform arm ska ble thuhet per aksh...
Dhe ne fund erdh perqarja per shkak te tradhtise thuhet..
PO o Haxhi shqiptaret gjithmone kan tradhtare .
Po sa njeri i levizjeve eshte vra nga kushe vet nga anetaret e tyre qe shumica ishin bashkpunetore te shkijeve..
Dhe edhe sote jane..
per at skena liri dhe veshtire se do te kemi ndonjehere.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptySat Aug 22, 2009 1:48 pm

Ibush Hetemi ihetemi@...Reagim në shkrimin:

DENONCIM PUBLIK I SIGURIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR (SKSH) TË FRONTIT PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR (FBKSH), nga PROF. DR. (KOLONEL) ÇLIRIM PRESHEVA”, të publikuar më 25 qershor në “Shqipëria Sot”

E vërteta ka një gjuhë dhe vetëm një rrugë!Shkruan:

Ibush HetemiMe shkrimin e sipërpërmendur para opinionit paraqitet kolonel Çlirim Presheva, duke “denoncuar” një grup atdhetarësh të dëshmuar( si patriotë dhe luftëtar të kauzës gjithë kombëtare) prej kohësh. Nga ky shkrim, në lajthitje mund të bie ndoshta ndonjë bashkëkombës nga Mërgata Shqiptare, për shkak të informimit jo të drejt, por, assesi nuk mund të bie në lajthitje një bashkëkombës që jeton e vepron në Kosovë, respektivisht në DRENICËN KRESHNIKE DHE HEROIKE, për faktin se të apostrofuarit njihen fare mirë. Për veprimtarin e tyre patriotike e din e gjithë DRENICA. Prandaj z. Çlirim PRESHEVA mos u mundoni t’i hidhni “hi syve” popullit. SHQIPËRIA ETNIKE nuk ka alternativ, por kësaj rruge mund t’i shkojnë vetëm njerëzit që kanë “çejz kombëtar”. Dikur mendonim se me kësi lloj çejzi janë të pajisur - mbushur njerëzit siç janë Gafurr Adili me shokë e shoqe të FBKSH-së dhe jo vetëm të FBKSH-së. Mirëpo me kalimin e kohës, respektivisht me rastin e publikimit të Komunikatës Përfundimtare të 10 majit, 2009, u pa fytyra e vërtetë e z. Gafurr Adilit. Të themi se Çlirim PRESHEVA është vet Gafurr Adili. E përkujtojm opinionin e nderuar se që nga 10 maji i këtij viti Gafurr Adili herë pas here na paraqitet me shkrime të ndryshme në ueb faqe të tija, të internetit. Sikur të shkruante tema analitike dhe komente përmbajtjesore( me theks të veçantë- pro kombëtare) me siguri se shumë kush do ti thoshte aferim i qoftë. Mirëpo, do të thosha mjerisht nga një “psikopat”, alkoolist dhe një njeri i shfrenuar nuk mund të presësh asgjë tjetër përveç shpifjeve, sharjeve dhe ofendimeve nga më të ndryshmet. Fatmirësisht gënjeshtrat si kjo e këtij shkrimi tashmë çdo qytetar i Kosovës dhe jo vetëm i Kosovës është në gjendje t’i deshifrojë- t’i kuptojë. Po, po t’i deshifroj – t’i kuptojë, madje fare lehtë. Lexues të nderuar në qoftë se i analizojmë shkrimet e deritashme të Gafurr Adilit fare lehtë mund të vërehet se është gjuha e njëjtë e të folurit, gabimet e njëjta gjuhësore, dhe stili i njëjtë i të shkruarit etj. Çka donë të thotë se ish-FBKSH-në(lexo sipas Gafurr Adilit) dhe tash FDKSH-në e udhëheqë vetëm një njeri, dhe ky i luan disa role (disa role për mejdani e disa role i mban të fshehta, gjëja se t’i frikësoj ata që nuk i përkulen). Vetëm mendja e sëmur e tipit të Gafurr Adilit mund të fantazoj dhe t’i shtjellojë shpifjet dhe gënjeshtrat të apostrofuara si në shkrimin e sipërpërmendur, (lexo si në shkrimin e dt. 25 qershor) dhe si të tilla t’i plasoj në ato ueb faqe të internetit që ai i kontrollon në mënyrën e vet (përndryshe si mund të komentohet mos publikimi i Deklaratës Publike të lëshuar nga zona nr. 2 Kosova Historike, me ç’rast kundërshtohet Deklarata Përfundimtare e 10 majit 2009, Deklaratë e të ashtuquajturës Sekretariatit vendimmarrës). Mllefin më të madh e ke ndaj meje - Ibush Hetemit, kryetar i Shoqatës Atdhetare për Identitet dhe ybshkim Kombëtar, e jo i degës së shoqatës së imagjinuar nga koka jote. Meqë e përmende emrin tim, me leje të lexuesve do t’i thosha dy tri fjalë për vete, jo sa për tu arsyetuar, por, për të mundur lexuesi i nderuar, dhe jo vetëm lexuesi i drejtpërdrejt të kuptojë se deri ku mund të shkoj imagjinata e një alkoolisti. Ibush Hetemi, është i lindur në Ujëmirë. Jetoj në Skenderaj me familje. Babë e babagjysh kemi jetuar me ndër, të pajisur me edukatë dhe kulturë kombëtare, kemi qenë të respektuar në mjedisin ku kemi jetuar, nga të afërmit dhe familja e gjerë si edhe bashkëkombësit kemi qenë të respektuar. Shkollën e mesme të gjimnazit e kam kryer në Skenderaj ndërsa Fakultetin Juridik në Prishtinë, kam punuar në Qendrën për Punë Sociale në Skenderaj në lëmin e shërbimeve Sociale si ekspert i kësaj lëmi. Aktivitetin tim kombëtar e dine bashkëkombësit dhe bashkëfshatarët më të cilët jetojë dhe veprojë.

Viteve të nëntëdhjeta jam marr me çështje humanitare dhe kam qenë një ndër themeluesit e Shoqatës Humanitare Bamirëse “ Nëna Tereze” për komunën e Skenderajt, e cila ka vepruar prej viti 1990 -2002, kur pastaj ka pësuar ndryshime,me të përfunduar aktivitetin tim në shoqatën e sipërpërmendur jam dekoruar me mirënjohje. Dalja e UÇK-së, për here të pare në fshatin Llaushë, mua dhe shokët na gjeti të gatshëm për veprim, prandaj me kënaqësi dhe i shtyre nga ideali im iu bashkëngjita radhëve të UÇK-së dhe aty qëndrova deri në përfundim të luftës. Edhe unë si shumë bashkëkombës të mi për fatin e familjes time nuk dija asgjë, madje as ku ndodhej. Tek me mbarimin e luftës kam mësuar për familje, ndërkaq ti z. Gafurr Adili bashkë me bashkëmendimtarët e tu, keni shëtitur prej një vendi në një vend tjetër, respektivisht prej një kafeneje në kafene tjetër, duke “vuajtur shumë për atdhe” dhe duke na dërguar përshëndetje: “Kosovë jemi me ju”!!!?, përndryshe nëse nuk është ashtu trego çfarë ke bërë ti për kombin?

Është e vërtetë se babai i im ndjesë pastë ka punuar një kohë shumë të shkurtër si polic, por shumë shpejt në moshën 43 vjeçare e kanë larguar nga puna si i pa dëgjueshëm dhe i pa përshtatshëm për pushtetin e atëhershëm, këtë e din e terë Drenica, respektivisht vendlindja fsh. Abri, e sidomos fshati Ujmirë. Për t’i vërtetuar këto fjalë që t’i thash, urdhëro eja në DRENICË dhe pyeti banorët e këtushëm.

Shtrohet pyetja, përse je duke u fshehur pas fytyrave sekrete, dhe pse sulmon dhe përdor fjalor primitiv, pse shanë, pse shpif dhe pse fantazon emra të ndryshëm duke i etiketuar njerëzit që deri dje ke punuar bashkë me ta, për çështjen madhore, për ribashkimin kombëtar, për një SHQIPËRI ETNIKE?

Përgjigjja është fare e kuptueshme, je duke kaluar një periudhë shumë të vështirë, ke kriza nervore, si pasojë e veprimeve të dëmshme, të shpifjeve, të mashtrimeve, të braktisjes së farefisit etj. etj. Të ka zënë “ahti” i vëllezërve dhe i motrave të idealit, ata të cilët i ke mashtruar dhe i ke keqpërdorur parat e tyre, tani të gjithë këta njerëz, edhe pse më vonesë kërkojnë llogari nga ti. Sipas meje(lexo siç më ka informuar vet Alban Kosova, si i pari i FBKSH-së për Kosovë, krizat nervore t’u kanë paraqitur edhe nga momenti kur je informuar se organi më i lartë i FBKSH-së për zonën nr. 2, cili vepron në Kosovë, pra Kuvendi i II-të Kosova Historike ka kërkuar nga KUVENDI (i radhës -i III-të)mbarëkombëtar që duhet të mbahet gjatë këtij viti, ka kërkuar që të ju shkarkojë nga të gjitha funksionet për shkak të tradhtisë së idealit, për shkak të ndërrimit të kursit dhe të betimit të dhënë. Ti ke menduar se mund të luash me atdhetar të DRENICËS KRESHNIKE si donë vet, jo ore “torbesh” jo, një gjë të tillë nuk do ta përjetosh në të ardhmen, madje as nën petkun e ndonjë FDKSH-je, aq më tepër kur shihet qartazi loja jote me emra, respektivisht kinse i njeh se kush janë aktorët e kuvendit. Këtë e bënë për t’i sulmuar ata, të shtrembërohet veprimtaria atdhetare e tyre për të futur huti tek organet e pushtetit etj. Jo, Jo, Gafurr Adili, këto ekuivoke bajate nuk i hanë më as qeni, ju e dini se FBKSH-ja e Kosovës ju ka kundërshtuar haptas edhe në mbledhjen parakuvendore qe u mbajt me dt.15 dhe 16 qershor 2008 në Durrës, kanë qenë prezent afro 200 veta, edhe ata që kanë qenë të pranishëm sot mund të prononcohen.

Të jeni i sigurt se Delegatët-përfaqësues 128 sa ishin prezent në KUVEND, ku kam qenë edhe unë i ftuar në cilësi të mysafirit, si përfaqësues i SHAIBK-së e jo si shpifni ju për të fshehur vetën, janë zotuar se do të shkohet deri në fund me konluzat dhe vendimet e Kuvendit, sidomos, tani siç jam informuar unë, ata veç kanë formuar komisionin prej 7 anëtarësh (të përfaqësuar nga të gjitha trojet shqiptare) i cili do të qet në shesh punën tënde, shpifjet që i ke bërë, inskenimet dhe trillimet që i ke bërë, parat që i ke shpenzuar, mjetet tjera me vlerë, do të shikohet se borxhet që i përmend pse janë krijuar si dhe të gjitha të bëmat tjera, qofshin pozitive apo negative., Siç kam kuptuar nga përgjegjësit e FBKSH-së zona nr. Kosova Historike, komisioni i sipërpërmendur do t’i publikojë të gjitha të dhënat që do t’i mbledh në terren, në Kërçovën tënde, në Zvicër ku ke jetuar dhe punuar derisa ke qenë me familje, prej kur je në Tiranë e kështu me radhë. Përndryshe unë nuk kam fjalor të fëlliqur si ti, dhe i pa besë si ti z. G. Adili, por opinionit po i jap fjalën se nëse juve nga komisioni mbarëkombëtar vlerësoheni si i pa fajshëm dhe i dobishëm për çështjen kombëtare, unë do t’i përgjigjem gjyqit të POPULLIT, por nëse del e kundërta FBKSH-ja e Kosovës kërkon që POPULLI të ju shpall tradhtar të kombit. Kërcënimet dhe shkrimet e liga si tuajat nuk me trembin përkundrazi thonë një fjalë popullore qe e përdorin gratë, “ shyqyr qe ra kjo dekë e u pamë “ vërtetë ju pamë ne e besoj se ju ka parë tërë opinioni shqiptar, vetëm ju nuk po e shihni vetën!! Më kërcënoni mua kurse unë po ju them, me pas mundësi edhe roje ju kisha siguruar vetëm e vetëm që të mos ju gjejë ndonjë e keqe, derisa të informohet opinioni mbarëkombëtar për bëmet e juaja. Ju duhet të rroni dhe të përjetoni, respektivisht me sytë tuaj duhet ta shikoni dhe veshët tuaj të dëgjoni vlerësimin qe do t’ju jap opinioni shqiptar, kjo kishte me qenë dëshira e ime edhe sikur të jetë dëshirë e fundit. Ndërkaq njerëzit qe i ke share dhe ofenduar në format më drastike nuk besoj se do të ju harrojnë ndonjëherë! Si dhe pse është vrarë një shqiptar nga dora e babait tëndë e dimë, mirëpo ne nuk mund të trillojmë se atë e ka bërë babai juaj me qellim, unë më nderë me thane nuk jam ti për me i shtrembëruar gjërat. Metodat e tua të fëlliqura, do të thosha të tipit Stalinist, janë aq të dukshme sa më nuk po mundesh të fshihesh, aludoni se kinse unë paskam pasur lidhje me pushtetin aktual, respektivisht me z. Hashim Thaçin, (për të cilin kam respekt dhe e çmoj shumë) i cili edhe më paska graduar!!!, po mundohesh qe me një gur ti “vrasësh dy zogj “ më vjen keq, por është e vërtet mua nuk më njeh fare Z. H.Thaçi, dhe as të tjerët qe i ke përmendur, kjo është pjellë e juaja, e mendjes se sëmur.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptySat Aug 22, 2009 1:50 pm

Ne Sigurimin Kombetare eshte qdo anetare i Fbksh..
Ky Qlirim ,,Presheva " egziston ne qiell..
Po lexoni os hok e mos u mirrni me fjale te grave te keqija t llojit G.Adili e rrenave te tija.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptySat Aug 22, 2009 1:59 pm

http://www.biibu.com/home.php Ceshtja Damir Fazllic dhe vizita e tij ne Shqiperi te merkuren ka ashpersuar me tej tonet e opozites ne kuvend. Nenkryetari i grupit parlementar socialist Erjon Brace kritikoi edhe rolin e policise qe sipas tij e shoqeroi biznesmenin boshnjak gjate vizites se tij disa oreshe ne Tirane. Ministri i Brendshem, Bujar Nishani theksoi se nuk ka patur eskorte per shoqerimin e Fazllic po jane punonjesit e terminalit te aeroportit te cilet zbatojne detyren duke ushtruar kontrollet. Me pas Brace rreshtoi nje sere emrash VIP te krimit serb qe jane te lidhur me Damir Fazllic. Nderkohe Nenkryetari i grupit parlamentar socialist, Brace, u fokusua tek ajo qe e quajti pushtimi serb i ekonomise shqiptare. Shqiperia, 95 perqind te importit te energjise e merr nga Serbia. Veprat ne infastrukture 'po na i ndertojne' serbet. E gjithe pergjegjesia bie mbi kryeministrin Berisha", u shpreh Brace. Ndersa ministri Nishani tha se eshte mese normale qe kompanite te kene deget dhe te investojne ne vende te ndryshme te botes. Brace kerkoi qe presidenti i Republikes te reagoje menjehere pasi sipas tij kjo eshte nje ceshtje e sigurise kombetare e te kerkoje doreheqjen e ministrit te Jashtem, Lulzim Basha, ne te kundert theksoi Brace ne do te udheheqim shqiptaret per te larguar pushtimin serb nga Shqiperia. Mjaft i ashper ka qene reagimi edhe nga Pandeli Majko i cili e quajti viziten e Fazllic ne Tirane si nje gjest te paprecedent kur shteti gjunjezohet perballe nje njeriu me nje CV kriminale te pergjakshme. "Dje Fazllic na solli ketu hijen e Dushan Bukoshes. Per sa kohe do te vazhdoje t'i kemi keta horra ne Shqiperi", u shpreh Majko.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyMon May 17, 2010 4:59 pm

Më në fund përgjegjen zotrit si Çlirim Presheva e Gafurra e shumë tjerë e morren përgjegjen nga Kuvendi i Himarës i mbajtur më 24.04.2010. ku kanë marr pjesë 284 përfaqsues-delegat. Gjerat kan dal për mejdani.
Nuk është hera e par se atëdhetarët dhe patriotët e vërtet shahën e shpallen "tradhtar" besa edhe janë vrar pabesisht.
Në ketë rast dihet kush është kush, kush ka krijuar parti politike, e kush nuk ka levizur nga betimi dhe fjala e dhenë, por po më vjen keçë nga ata të cilët janë mashtruar.
O burra "në qoft se është hangër pitja tepsija është mbetë" do të kemi rast edhe më vonë që të identifikohen secili kush çka është. vetë keni durim. ju faleminderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyMon May 17, 2010 5:03 pm

ehh, kadal beg se ka hendek, kuku për ju e kuku për ne, qe ju nuk e dini kush është çlirim Presheva, një demagog modern i shkolluar,që punon si kameleoni,jo more çfar edhe kameleoni do ta kishte lakmi. shihemi në shkrime tjera se shpejti, do të fillojn maskat të bien, dhe fytyra e vërtet do të dal për të gjithë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
afrim_m

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 44
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyMon May 17, 2010 9:34 pm

Zoteri
Ju ne Himare jeni distancu nga AKSH!! Perse e keni bere kete? Ju e dini, se FDBK ka heshtur forcen ushtarake, e ju jeni distancu (keni shuar forcen ushtarake).
Si e spjegoni kete?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
afrim_m

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 44
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyMon May 17, 2010 9:38 pm

ne vend heshtur*, pushuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 12:53 am

çdo kohë i ka trimat e vet,prandaj ju mos mbani gajlen se si janë shkruar apo si janë shprehur gjërat,edhe në fund të fundit çfar ju duhet juve kjo? do të bëni hetime si zakonisht!? gjërat do të rrjedhin natyrshëm, azgjë nuk do të ndodh para kohës por edhe pas kohës nuk do të jemi. jemi shumë të interesuar se vetëm e verteta të dali në fushë sado e hidhur të jet ajo, ne nuk kemi studiuar ndonjë "psikologji" por filozofin e popullit e njohim sepse jemi populli vet, sepse jemi shkolluar nga buka e ti dhe kemi veshur opingen që na e ka dhan ai. dhe në fund ati do ti dorzohemi dhe do ti pëgjigjemi më faqe të bardh, dhasht zotti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
afrim_m

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 44
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 2:50 am

Asgje nuk me duhen mua, por po shifet se kush jeni. Sipas shkrimeve dhe veprimeve tuaj edhe lexuesit ketu e kuptoine se kush jeni, dhe cfare qellimesh keni.

Ju kundershtuat veprimet per pushimin e forces ushtarake, dhe tani vete distancoheni nga forca ushtarake! Pra shifet se cilet kan qen qellimet dhe interesat tuaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 7:48 am

Ibush mir se vjen dhe kishe ba mir me i skjaru do gjera se esht ba mjegull e madhe,klm .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 3:20 pm

Duke u nisur nga vet fakti se kam dal më emër dhe mbiemër të vërtët, do të jem në shërbim të vërtetës, ju i ndëruar kishte me qenë mirë konkretisht të bëni një varg pyetjesh që juve dhe të tjerëve ju intereson, unë më knaqësi do të ju përgjegjëm,dhe duhet të më besoni se nuk i lakoj dhe nuk ju iki pyetjeve sado provokative të jenë ato, një përjashtim më duhet ta bëjë, shoket dhe veprimtarin nuk e dekonspiroj, edhe nëse tani nuk kam raporte të mira më te.
pra kushdo që deshiron ta degjoj të vërtetën urdhëroni jam në sherbimin tuaj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 3:40 pm

ku qendron dallimi mes fbksh dhe shaibk.
dhe a esht nji struktur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 3:54 pm

Jo, nuk është e njejta struktur sepse SHAIBK është shoqatë jo qeveritare më program kombëtar,dhe është e regjistruar legalisht në R.e Kosovës.
e vërteta është se mund të jenë anëtar që janë dhe kanë qenë edhe në FBKSH edhe në SHAIBK, kjo është e kuptueshme sepse programin e kan të përafërt, por mënyra e veprimit dallon si nata me ditë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 4:16 pm

po si e skjaroni z Ibush, se emri juaj dhe te dhanat personale me emer e mbiemer jan ne internet se je biri i nji udbashi etj.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 4:48 pm

Nese më njihni nuk kam nevoj të skjarohëm se e kupton se është shpifje,nga kundershtarët "patriot" sepse kjo mënyrë e shpifjeve te njërzit "miop" e han pazari,por nese nuk më njef dhe e deshiron të vërtetën, dhe nuk ke paragjykime, do të përpiqem ta shpjegoj.

zanafillja është pak më largë, por sherri ka fiiluar në mbledhjen parakuvendore në Durrës,ka qenë një kundërshtim i hapt dhe shum i vendosur i imi më Z. G.Adilin, në ndër kohë ka ndërhye në mënyrë pëfide dora e djathët për këto gjëra Hysni Elshani, të cilin e kam dashur dhe i kam besuar më shumë se qdo kujt tjetër, kemi udhtuat natën edhe ditën,kemi bërë betimin s'bashku në Flamur,dhe në Librin e shenjt, por ai i shkeli të gjitha, nuk u durua që ti flasim gjërat në ravolin si burrat, por më sulmoi prapa shpine, prap ndërhyri G.Adili, na ndau dhe Hysniut i tha le ketë punë sepse unë e rregulloj, nuk e kam besuar dhe nuk e kam imagjinuar kurr një gjë të tillë, në veprimtarin time në FBKSH kam qenë(mendoj në organe drejtuese) që nga viti 2004, më par kam qenë në detyra tjera, ndodhi një thyrje e keqe që nuk kishte mundësi të riparohej, atëhere filloj gërmimi i mundësive të ngjesin bishta dhe forma tjera të shpifjeve nga G.Adili, e në veqanti nga shoku i im më i afërt Hysni Elshani,edhe pse i mundësova që të vie e të kërkon falje në Kryesi të Kosovës,dhe të fillon punën më shokë nuk deshi!!.
Kishte pasur plane të fshehta,që të vie vet kordinator për Kosovë ku edhe sot ka ardhur, nuk e di pse nuk e ka kërkuar ne ekishim vendosur atëhere.
Pyetja ishte si ta menjanojm Ibushin nga veprimtaria ku ishte? dhe e gjetën.
- Në Kohën kur babai i im ka qenë polic viti 1956 unë kamë qenë foshnje e posalindur, babi im ka punuar shumë shkurt dhe është larguar si i pa përshtatëshëm në pezion të parakohshëm, bilës një kohë kemi pasur edhe probleme nga pushteti. Për punën e babit gjat përiudhës sa ka punuar ka mundësi të mblidhen fakte, i dim vendët ku ka punuar, njërzit janë akoma të gjallë qe e kan njohur, dhe dhanë deshmi për te, një gjë të tillë e kemi filluar, janë mbi 28 deshmitar të moshave të ndryshme që e kan njohur, dhe kan deshmuae se vërtët ka qenë me popullin apo kundër ti, çka është e vërteta pse deri sa hapur e kam kundërshtuar G.Adilin dhe meteorët e ti, isha i mirë, madje shok dhe vëlla i idealit,e tjera. Organet më të larta të FBKSH-së, si Kuvendët e n/zonave të zonës nr. 2, Kryesia e Zonës nr. 2 dhe se fundi Kuvendi i zonës nr. 2 i ka dhenë përgjegjen shkrimeve të ndyra dhe shpifjeve të ulëta të Gafurrit me shokë,dhe në fund edhe Kuvendi i III-të i FBKSH-së i vendosi gjërat në vend të vet.
Tani jemi këtu, po sijur të ishte e vërtët ajo qe shkruan G.Adili, dhe ju që bëni pytjen,mendoni ju se do të arrinim ti organizonim 284 veta përfaqsues-delegat të udhtojnë për Himarë më dt. 24.04.2010. mendojeni pak nuk janë anëtar por përfaqsues.dmth. se egziston një organizim i fuqishëm, që më " udbasha" e njejrëz të fjalorit Gafurrqe nuk kryhen dhe nuk organizohet, sot, nuk mundësh hi me i qit syve askujt, do të ket kohë dhe do të takohemi përseri më të vërtetën, azgjë në ketë botë nuk dua më shumë se sa kur të vie koha e shum kush prej atyre që kan h... do të ju vie turp sa turpi do ti ndjek deri në varr. kërkoj falje që kam shkruar shumë, por nuk është as 00.1% e asaj që do ta shpalosi një ditë, më data,fakte dhe emra e mbiemra.kësaj radhe kaq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
ibush hetemi

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 64
Vendi : Ujmirë,KK i Klinës,tani në Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 4:50 pm

kërkoj falje për gabimet në shkrim sepse jam ca i tendosur, dhe në vend të pa përshtatshëm për të shkruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 4:59 pm

si e komentoni faktin se ne himar kan ardh njerz me flamura partiak si aj i rugoves e keshtu dishka e tj......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhevati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 54
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 5:48 pm

Ne kohen e Titos e sidomos te rankoviqit pa qene sherbetore i tyre nuk ke munde te jeshe as Rroktare e leje me Polic Drejtore shkolle apo ne nje pozit.
Tashe po na dalin te gjithe,,patriota" me bateri.
Po me qene aq patrot nuk jemi ku jemi.
Po ku qenkan ato organizata levizje e keta patriot me bateri.
QE spo i shofim kerkunde me pune konkrete ,vetem Komunikata deklarata e agje.
Populli u shkaterrua ,u hiq qka ka shqiptare dhe ju mirri me fjala jo ky jo une.
Ne Himare keni qene 284 thuani ,po sa Udbashi ka qen sa LDK-isti nuk po tregoni.
A dini zotni qe njerezit e UDBES po shetiten sa nje nje parti sa ne nje levizje..
Ju keshni G.Adilin a j juve..
jeni nje berlloge.asgje mes hume...
Ai ka formue parti Politike ju parti Politike ,ku parti kemi sa te duashe.
Atdhetaret e vertete po largohen nga ju nga Adili ,vetem po rreni me duket se asgje ska as nga ju..
sa te mundeni vjedhne poullin dhe pasuronu ,se nje dite e gjithe hajnia do ju del per hunde.
Po ju njofim te gjitheve o zoteri.
Me udbashe e me fjalore te gafurrit nuk organizohet asgje.
bashe me udbashe organizohet qka mos sepse ata kane pervoje te madhe ne kete drejtim.
Po ku po ju mbesin atdhetaret e vertet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
afrim_m

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 44
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 EmptyTue May 18, 2010 8:42 pm

Une i kam pare fotografite e takimit ne Himare! Ne ate dhome, qe mund qe quhet nje hapesire shkolle, me se shumti i zen 70 vete (pasi shumica e njerzve ishin ulur edhe prane njeri tjetrit). Perse nuk thuani 100 vete, por flisni per 284 vete.


Mbi te gjitha, edhe po ti kishit bashkuar dhe po te kishin kuvenduar 284 vete, perseri ju dhe FDBK jeni percarre, dhe nuk i keni ndihmuar aspak ceshtjes!

Pikerisht per kete arsye shume njerez distancohen nga ju (te dy palet). Dhe fahin per kete e keni ju zoteri, sepse edhe pse G. Adili me shoke ndoshta u nguten para nje viti me vendimin e pushimit te forces ushtarake (arsye ka patur shume), ju mbas nje viti beni edhe me keq, distancoheni nga forca ushtarake!

Mua nuk me intereson kush cfare ka thene, kush si ka then: Une vetem di, se njerez (duke qen anonim, me nofka) kan bere gjera te keqia ne Kosove ne emer te formacionit ushtarak! Prandaj ka patur mjaft arsye per te ndaluar ato veprime! Nuk dua te hy ne detail.


Sot eshte momenti per te dal hapur, per te kerkuar te drejten e Bashkimit Kombetar ne menyre te hapur, me emer dhe mbiemer.
Edhe ju e keni kete strategji (keni dal hapur me emer dhe mbiemer), por perseri pak me vone se FDBK dhe me kec, keni lene formacionin ushtarak krejtesisht larg dhe distancoheni nga ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: