Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 EmptyMon Jan 11, 2010 4:26 pm

Për aftësi organizative Muhameti do të merrte pjesë aktive, së bashku me të rinjtë, në rindërtimin e vendit. Duke qenë se vinte nga një familje me tradita atdhetare gjatë punës së tij ai do të shprehte qartë idealet demokratike, ideale, të cilat i shprehte dhe i mbështeste vetëm te rinia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 EmptyMon Jan 11, 2010 4:26 pm

Njerëzit e thjeshtë, të cilët e kanë njohur dhe sot e kësaj dite flasin me respekt. Në sintezë ata shprehen: Aftësitë e tij drejtuese binin shpejt në sy; ndërsa përsa i përket komunikimit ai dinte të bisedonte dhe të argumentonte mendimet e shprehura, prandaj të bënte gjithmonë për vete. Problemet e ngritura në mbledhjet e rinisë kishin të bënin me probleme që ishin në interes të Atdheut dhe të Kombit. Ai e konsideronte shumë të rëndësishme infrastrukturëne vendit, prandaj merrte pjesë aktive në të gjithë ndërtimet e hekurudhave dhe arterieve të rëndësishme të vendit. Ai thoshte gjithmonë se e ardhmja i takon rinisë dhe gjithë shpresën dhe besimin e kishte bazuar tek kjo moshë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 EmptyMon Jan 11, 2010 4:26 pm

Pas diplomimit, do të punonte në Ministrinë e Brendshme si Inxhinier Ndërtimi, ku korrektesa dhe ndershmëria do e rendisnin si një nga kuadriot më me përvojë dhe dsevotshmëri të lartë për kryerjen me dinjitet të detyrës së ngarkuar.

Jeta e tij do të ndërpritej më 20 maj të vitit 1958, kur sapo kishte mbushur vetëm 28 vjeç. Pas një sëmundje të rëndë, e cila e shkëputi këtë lule në moshën më të bukur të rinisë. Kushdo që e ka njohur dhe ka punuar me Mustafa Muçenjin, do të shprehë mbresa të pashlyeshme dhe të paharrueshme, pasi sjellja shembullore, karakteri bujar, si vetë tradita e krahinës, e cila e lindi, e rriti dhe e dukoi me vlerat më të larta, portretizonin këtë djalë me shpirt të pastër dhe zemër të bardhë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 EmptyMon Jan 11, 2010 4:26 pmNgushëllimMë datën 18 tetor 2009 u ndanë nga jeta Sulo Mehmet Lumani 47 vjeç, Shkëlqim Adil Memo 42 vjeç me bashkëshorten dhe 2 fëmijët. Ata humbën jetën aksidentalisht në rrugën automobilistike (autostradë) në afërsi të Janinës (Greqi) duke lënë në pikëllim familjarët , prindërit dh egjithë bashkëfshatarët e tyre.

Ngushëllojmë nga zemra z. Mehmet Lumani si dhe Diellore Memo për këtë humbje të rëndë. Ngushëllojmë gjithashtu z. Muharrem Xhakollari për vdekjen para kohe të bashkëshortes Fatime Xhakollari si dhe familjen Hoxha për humbjen e djalit, Dilaver Hoxha.

Familjen Hasan Memo për vdekjen e babait të tyre Rushit Memo.

Familjen e Pëllumb Muhaj për vdekjen e prindit të tyre, Hysen Muhaj.Redaksia e gazetës “Katundishta”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 EmptyMon Jan 11, 2010 4:27 pm

SPONSORË TË NUMRIT 10

Redaksia e gazetës falënderon sponsorit e saj, zotërinjtë :Fredi Pëllumb Muçaj, Hetem Zenel Brahimi, Adriatik Elmas Muçaj, Flamur Xhafer Jaçe, Adriatik Hasan Qamo, Petrit Kadri Aliaj, Artan Elmas Muçaj, Hasan Elmas Muçaj, të cilët u
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 EmptyMon Jan 11, 2010 4:27 pm

treguan të gatshëm për daljen e numrit të gazetës “Katundishta”Drejtor dhe botues: Kristaq F. Shabani I.Ë.A, Ë.P.S Mobil ++3556925056

Zevendësdrejtor: Hasna Qamo

Kryeredaktor: Myrteza Ago

Redaktore: Merita Jakupi

Këshilli botues:Qazim Jakupi , (Kryetar), Avdulla Hoxha, Guri Baçi, Astrit Mërkuri, Donjaldo Hoxha, Arben Dosti, Agron Shele, Bektash Jaçe, Selami Deliu, Islam Kalemi Mobil 0692151052, 081422092

Adresa e redaksisë:

Lagjja “Selam Musai”, pallati 87 Tepelenë ,Telefoni 08142092 Mobil 0692151052

Gazetën do ta gjeni: Katundishtë(Shkolla 9 vjeçare); Këlcyrë: Sali Canaj, Përmet: Avdyl Deliu, Gjirokastër: Pëllumb Hoxh, Tiranë: Qazim Jakupi, Sarandë: Astrit Kasaj, Tepelenë: Shkëlqim Kalemi, Durrës: Muhamet Hoxha, Vlorë: Nexhip Mërkuri, Athinë: Xhemali CanajMbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
"Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes - Faqe 5 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes
Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: