Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:12 pm

KOMUNIKATË SHTYPI E LIDHJES NDËRKOMBËTARE TË POETËVE SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE “PEGASI” ALBANIA DATË 30.12.2012
PËRMBYLLJE DINJITOZE E VEPRIMTARIVE TË LIDHJES PËR VITIN 2010
“PEGASI DHE TALENTET E RINJ”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:12 pm

NË KËTË VEPRIMTARI MORËN PJESË KRYESISHT TALENTE TË RINJ, TË ARDHUR NGA TIRANA, GJIROKASTRA, PËRMETI, TEPELENA, SARANDA, POR ME KUMTET E TYRE KONTRIBUAN DENJËSISHT POETET DHE SHKRIMTARËT : AGRON SHELE, SHQIPONJA DURO, ENKELEJDA FEJZO (BELGJIKË); HASIJE SELISHTA, ALBINA IDRIZI (KOSOVË) ALEKSANDRA SHABANI (MAJLINDA), JORGO TELO, KRISTO STOJA, MIMOZA LLAVDANITI, SHEZAIR KOKO, AFRODHITI SHEHU, ALKETA PONDE, PANDELI SULI, ALEKSANDËR POGAÇE (AKTOR) VOLTIZA DUROELEFTERIA KALLOJERI, ASIM PETA(SHQIPËRI), LEDIANA PAJA (SHBA).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:13 pm

POSAÇËRISHT PËR KËTË VEPRIMTARI ISHTE PËRGATITUR DHE NJË PASQYRIM I VEPRIMTARIVE TË SHUMTA LETRARE TË LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA, VEPRAVE TË SHUMTA LETRARE TË BOTUARA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:13 pm

KY MATERIAL FILMIK U PREZANTUA GJATË GJITHË KOHËS SË VEPRIMTARISË QË LA MBRESA TË SHUMTA PËR VEPRIMTARITË E ORGANIZUARA.
PO KËSHTU U NDOQËN DHE DY INTERVISTA TË DHËNA NË TELEVIZIONET TË PRESIDENTIT TË LIDHJES NË VITIN 2009 DHE 2010, NË CILAT SHPREHESHIN MENDIMET EDHE TË POETËVE TË VENDEVE TË NDRYSHME TË BOTËS, TË CILËT KANË ARDHUR NË GJIROKASTËR PËR SIMPOZIUME NDËRKOMBËTARE TË LETËRSISË.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:14 pm

DUHET THEKSUAR SE NË KËTË VEPRIMTARI MORËN PJESË EDHE POETË DHE ARTISTË TË QYTETIT TË GJIROKASTRËS, STUDENTË, NXËNËS TË SHKOLLA TË MESME TË QYTETIT, MËSUES LËTËRSIE, DREJTOR SHKOLLASH DHE INSTITUCIONESH, PERSONELI DHE BANORË TË SHTËPISË SË MOSHUARVE GJIROKASTËR (TË APASIONUAR NDAJ LETËRSISË, PUNONJËS TË ORGANEVE TË RENDIT DHE PËRFAQËSUES VENDORË.. MBI 150 PJESËMARRËS. DUHET THEKSUAR SE NË KËTË VEPRIMTARI KISHIN ARDHUR SHUMË TË FTUAR EDHE PËR TË FOKUSUARËN EVENIMENTIT ANXHELA QIRUSHIN ME NOVELËNE SAJ TË PARË “ENIGMA E DEBORABAHUT NGA OSNABRUKU”. KISHTE PREZENCE EDHE TE DROPULLITËVE NGA ORIGJINOHET BABAI I SAJ. VEPRIMTARIA E ARRITI QËLLIMIN E SAJ ME SKENARINE PËRGATITUR, ME PREZENCËN E APARATURES ELEKTRONIKE DHE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:14 pm

MUZIKORE, ME FILMIN DHE FOTOGRAFIMIN GJITHË VEPRIMTARISË.
U PREZANTUA DHE LIBRI “SKËNDERBEU NJË HISTORI POLITIKE” I AUREL PLASARIT, ROMANI MODERN “BËRTHAMA” I EIR PLASARIT, LIBRI “PUTHËRIME BUZËSH” I NEBIH BUNJAHUT, “SHIPWRECKS DELAYED” NJË LIBËR 15 GJUHËSH I NADIA CELLA POP RUMANI , KANDIDATE PËR ÇMIMIN “NOBEL”, KU MES 19 PËRKTHYESVE NGA BOTA ISHIN DHE PËRKTHIMET E NADIAS NË GJUHËN SHQIPE NGA ALEKSANDRA SHABANI (MAJLINDA), DHE LIBRI “Ich liebe dich, Adlia LOVE STORY MIMOZA AHMETI. U PREZANTUAN GJITHASHTU GAZETAT “EMBRIONI “ I SHKOLLËS 9 VJEÇARE NEPRAVISHTË (DREJTUAR NGA KRIJUESI SHEZAIR KOKO), “SHPRESIMI I JETËS” ORGAN I SHTËPISË SË MOSHUARVE GJIROKASTËR, DREJTUAR NGA Z. ARIANIT MUHO SI DHE GAZETA “GËTE” (DREJTUAR NGA KRIJUESI ASTRIT REÇKA). TË GJITHA KËTO ORGANE BOTOHEN NËN KUJDESIN E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA. N ËKËTË VEPRIMTARI GJITHASHTU U LEXUA KUMTI :
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:15 pm

“KANË ÇELUR MIMOZAT”

NJË MIMOZË QË PO MATUROHET NË DËSHIRIMIN E SAJ POETIK
MIMOZA REXHVELAJ- FIERAKJA E SHKODRANIZUAR
ANETARE E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA SI DHE Retrospektiva: Enkelejda Fejzo… Kur hidhte rrënjë “PEGASI”. PËRSHËNDETI PJESËMARRËSIT NW EMWR TW I.W.A (OHAJO SHBA) DHE W.P.S POETI KRISTAQ F. SHABANI.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:15 pm

LOKALI BASHKËKOHOR “FANTAZIA “ GJIROKASTËR, ME KËTË RAST SHTROI NJË KOKTEIL –BANKET DHE MANDEJ GJITHË PJESËMARËRSIT VIJUAN NË NJË MBRËMJE VALLËZIMI SHUMË DINAMIKE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:16 pm

Ngado shpërthyen urimet për Vitin e Ri 2010… përshendetje erdhën edhe nga larg nëpërmejt telefonit…
NGA SEKRETARI I PËRGJITHSHËM AGRON SHELE DHE POETJA SHQIPONJA DURO, QË UA TRANSMETUAM PJESËMARRËSVE..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:16 pm

Falënderojmë gjithë poetët që morën pjesë me mendimet dhe kumtet e tyre nga Shqipëria, Kosova dhe vendet e tjera në veprimtarinë e madhe poetike “PEGASI DHE TALENTET E RINJ” zhvilluar në lokalin “FANTAZIA “ GJIROKASTËR, KU TALENTET E RINJ, DISKUTUAN ME NJË AUTORITET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:16 pm

PROFESIONAL PËR TË FOKUSUARËN, ANXHELA QIRUSHI ,PWR VEPRËN E SAJ “ENIGMA E DEBORAHUT NGA OSNABRUKU”.
NË EMËR TË LNPSHA “PEGASI” JU UROJMË TË GJITHËVE:” GËZUAR VITIN E RI 2011 DHE SUKSESE NË JETTË DHE VEPRIMTARINË SHKRIMORE!”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:17 pm

KRISTAQ F. SHABANI PRESIDENTI I LNPSHA “PEGASI ALBANIA (GJIROKASTËR)
AGRON SHELE, SEKRETAR I PËRGJITHSHËM I LNPSH “PEGASI” ALBANIA (BELGJIKË)
PETRO DUDI , N/KRYETAR I PËRGJITHSHËM I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA (TIRANË)
LEDIANA PAJA, Z/PRESIDENTE E LNPSHA “PEGASI “ALBANIA” (SHBA)
LUMO KOLLESHI SEKRETAR I PËRGJITHSHËM I LIDHJES SË KRIJUESVE “PEGASI “ ALBANIA (PËRMET)
MIMOZA AHMETI , POETE , ENRIETA SINA W.P.S , POETE, MAJLINDA RAMA W.PS POETE (FIER), MIRADIJE RAMIQI W.P.S (KOSOVW), ANTON GOJÇAJ W.P.S (MAL I ZI) ALEKSANDRA SHABANI (MAJLINDA) U.P.L.I,W.P.S ((GJIROKASTËR), NEBIH BUNJAKU W.P.S (KOSOVË)ANËTARE TË PRESIDENCËS SË LNPSHA “PEGASI” ALBANIA.Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: