Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??

Shko poshtë 
+120
......
rrimtaf
agim__barja
haxhiu
Delia
xhiti
Labinot Drenica
arberia
xhema
Ramizi
Driniiiii
socratus
detektivi
an-di
tonche
laloni
klodian
Dritoni
PeriiKeputur
Muja e Halili
Hamitmatjani
tornado
Tigrina
ngadhenjimi
Liisi
dezertori
egzona-
Eva0506
L1ndush3
kercova
feratkoca
mentori
Veneta
Kushtrimi86
el43
Fjona
katunariplak
Luki
katunari
nikchee
che
Parapsikologu
buqe
Pirro i Epirit
zeriatdheut
stabili
Ademi85
Kasper
prishtinalia uk
Ago Muji
njomeza
Ibrahim Rugova
Martina
istogalia
njonidrenica
Çlirimi
anila
Ali Baba Tepelena
Arizona
morena
lilu
elisa
murturi
beri
voglushja
idol
rolling
besim78
echo
Mergimtari
Driola
luan mreti
eri M
meti1986
MUHAMETII
fi2a1
rroni
Urata
agim barja
nardlushnja
loredana
Lanetja
fati
Guximi
interesant
Mysafir
nadi
tom sojer
Xili
feneri
Lavdi
Orfe@
drit98
xhavo_
shkodrani_1
Ballistet
Ani
ai
xhevdeti
dibran
schumi
NetSerseri
shaban cakolli
meli
genta
BUKUROSHI
shpendi
azzurra
E_Bukura
perparimi
Riki30
Beton
Leka i Madh
kingXa
Sy kaltri
Sofra
petritkola
Kosovarja
silvi
Anna
124 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar



Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyThu Mar 20, 2008 6:27 pm

Petritkola, te lumte per kete shkrime te sjellur me siper, nga ju. S'ke qka i ben, disa edhe pse i kan syt, nuk duan te shohin, disa edhe pse kan vesh, nuk duan te ndegjojne...
Me gjithe respket, Premtimi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyThu Mar 20, 2008 10:10 pm

Epitaf per Sali Berishen

Poshte kesaj pllake qe eshte porta e ferrit,
Digjet shpirti i derrbederit.
Poshte kesaj pllake plote zift e zjarr,
Torturohet Jagua shqiptar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptySun Mar 30, 2008 3:40 am

Saturday, December 03, 2005
Sali Berisha ka shume miq...

Kame shume miq grek, gerthiti Sali Berisha. Kam Micotaqin, Kacotaqin, Tapotaqin, Karamanlisin, Taramanlisin, Pallamanrisin, etj.,
Bukur, kush te tha ti te mos kesh miq grek, por perse na i ke mbajtur sekret miqte e tu? Dhe per me teper ke urdheruar artopalantat e tu qe ta bejne miletin te besoje te kunderten, duke e paraqitur mungesen e miqesise greke si vyrtytin tuaj te pare. Cili eshte motivi i sekretit ? Dhe sa miqe te tjere te fsheht keni neper sirtare?
Jo vetem kaq, por kokoshi i eger, (sic e ja kam vene emrin tek shkrimi “Kete radhe isha me gorrillen”) na paska bere dhe vizita sekrete ne Greqi. Kete na e beri me dije qirje Kosta Braka qe zotron kopjen e dosjes se kokoshit.
E njejta gje si me miqte sekret “mosshkelja” e Saliut ne Greqi eshte prezantuar si medaljon patriotiko-nacionalsit.
Por ja qe na qenka e kunderta. Sa here dhe ne menyre sekrete Saliu na i ka vizituar Greqine?
Preferoje ta mbylle kete shkrim me deklaraten servile poshteruese te kokoshit te eger se marrdheniet me Janullatosin, mbretin de facto te Shqiprise, i ka madherisht te shkelqyera dhe te mbrekullueshme.
Eh, ty te shitofshin Zanat mor Kokosh Berisha.
Petrit Kola
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptySun Mar 30, 2008 4:42 pm

Unë mendoj se para se te votojmë (apo përcaktohemi) për parti duhet të votojmë për "koka" (njerëz të aftë) dhe para njerezve të aftë duhet të votojmë për vlerat dhe parimet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptySun Mar 30, 2008 9:36 pm

Xhavo,

Juve flisni ne parim, sikur te jeni ne mesim, teorikisht...
Realiteti , eshte komplet ndryshemanipulohet. Asnjehere nuk jane pyetur shqiptaret se ke do ti vene mbi krye. A e deshen shqiptaret Janullatosin per shembull?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptySun Mar 30, 2008 10:44 pm

petritkola shkruajti:
Xhavo,

Juve flisni ne parim, sikur te jeni ne mesim, teorikisht...
Realiteti , eshte komplet ndryshemanipulohet. Asnjehere nuk jane pyetur shqiptaret se ke do ti vene mbi krye. A e deshen shqiptaret Janullatosin per shembull?

Unë po them se ne si shqiptarë në përgjithësi duhet ta shfrytëzojmë të drejten e zgjedhjes dhe votës, për të bërë te pakten disa ndryshime, pasiqe ishte fjala për politikanet këtu.

Po e kanë dashtë edhe Janullatosin, bile edhe po e lusin me ndejt aty. Se kush, unë nuk e di!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptySun Mar 30, 2008 11:48 pm

Analizoni këtë poezi sikurse i kushtohet ngjarjeve të 97, dhe Gërdecit të këtyre javëve... dhe popullit nëpër këto vite që po kalon.
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Default Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Pixel-vfl73

Lulekuqet mbi mure

edhe këte shikone ju lutem.

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Default Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Pixel-vfl73

Skenderbeu: Skene Lufte

Për temën

Do të vie një ditë që mbi këto vuajtje të popullit dhe padrejtësi që po i bëhen të dal në sipërfaqe të tyre një njeri i cili do ta drejtojë vendin e bashkuar, shqipërinë e bashkuar.

Nga politikanët aktual asnjë nuk më duken të mirë, sepse janë nën ndikimin e të huajve, çka u thonë ata këta bëjnë Amin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyMon Mar 31, 2008 5:41 am

Shikone politikën e këtyre viteve.

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Default Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Pixel-vfl73

Luanet ne Parliamentin Shqiptar

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Default Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Pixel-vfl73

Sala dhe Gomeret qe na qeverisin!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
drit98
Fillestar/e
Fillestar/e
drit98


Male
Numri i postimeve : 10
Age : 111
Vendi : vlore
Profesioni/Hobi : historian
Registration date : 27/03/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyMon Mar 31, 2008 4:24 pm

a ka politikan diku ?????????????
une nuk njoh as edhe nje te tille
nese pyesni per perfitus te rastit ok
sepse kur mungon "tigri edhe edhe majmuni behet mbret "
prej vdekjes se ENVER HOXHES e zhdukjes se mr UKSHIN HOTIT nuk ka me politikan ne trojet shqiptare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyMon Mar 31, 2008 7:47 pm

Hashim Thaqi
Fatmir Limaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyTue Apr 01, 2008 4:03 am

Te qe derdhur gjaku i qelbur…



Shumica e popullsise lajmin e aksidentit fatlum te Gramoz Pashkos e priti me gezim ose indiference. Hareja do te kish shperthyer ne se ne helikopterin fatlum do te ish dhe Kryeminsitri yne i pander Sali Berisha.
Sikur te qe derdhur gjaku i qelbur ne vitet 1990-te nuk do te kishim 1997-te. Spiuni Neritan Ceka e pengoi turmen ti sulej bllokut dhe te lante hesapet ndaj ne po vuajme sot...
Ne se do te qe derdhur gjaku i qelbur ne vitin 1997 sot nuk do te kullonte cdo dite gjake i paster femijesh, shqiptaresh te pafajshem.
Ne se do te qe derdhur gjaku i qelbur nuk do te kishim Gradece, shkatrrim, urri, mizerrje…

Gjaku i qelbur

Gramoz Pashko fluturon,
ne pidhe te semes shkon,
Dhe une jam i gezuar.
I lumturuar do isha,
sikur ne helikopter te ish Sali Berisha,
Jagua i Shqiperise,
Qe na solli diten e zise,

Gjaku i qelbur i Shqiperise,
Duhej derdhur prej rinise,
Por spiuni Neritan Ceka,
Sipas urdhrave me theka,
Na kandisi, na shastisi,
Nga blloku i Ramos nuk na nisi,
Nga Atdhue na arratisi,
Ndaj gjak i paster derdhet sot.

Gjaku i qelbur i Shqiperise,
Duhej derdhur prej rinise,
Te mos kishim nentdhjeteshtate,
E Atdhe ne lengate…
Jo Nena me te zezen shami,
Qe varros te vetmin femi,

Gjaku i qelbur i Shqiperise,
Duhej derdhur prej rinise
Qe t’ mos fluturonte n’copa femija,
Ne Gerdec tek Shqiperia,

Gjaku i qelbur i Shqiperise,
duhej derdhur prej rinise,
Q’e ardhmja jone e zeze,
T’mos kendoj si kendez,
Mbi koken e cdo shqiptari,
qe po ikin si i marri,
Nga i ligu nga zuzari,
Se Atdhe nuk kane sot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyTue Apr 01, 2008 11:31 pm

Para disa ditesh nje qytetar i thjesht nga Fieri u shendra ne hero. Duke perplasur makine e tij ne godinen e presidences ai i dergoi nej mezash qarte politikaneve shqiptar.
Sa do te ishin gezuar shqiptaret ne se heroi nga Fieri makine e tij te mbushur me eksploziv ta perlaste ne godinen e parlamentit ku atje te mos mungonte asnje parlamentar, biles te qe i ftuar edhe presidenti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyTue Apr 01, 2008 11:41 pm

Sofra shkruajti:
Shikone politikën e këtyre viteve.

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Default Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Pixel-vfl73

Luanet ne Parliamentin Shqiptar

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Default Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Pixel-vfl73

Sala dhe Gomeret qe na qeverisin!!!


ha ha ha u kenaqa duke qeshur ha ha ha po ku i gjete Sofra keto linke hahahahah.

Une e adhuroje profesorin Riza Smaka eshte edhe profesor edhe analist edhe politikan shume i mire si dhe Esat Stavileci them si profesor i cili i njeh shume mire rrjedhat poltike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyWed Apr 02, 2008 5:26 am

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Default Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Pixel-vfl73

Mars 1997 - 2007 Albanian Anarchy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyWed Apr 02, 2008 2:04 pm

Berisha, nga strategjia “me duar të pastra”, tek strategjia “të gjithë me duar të pista”

[url=http://www.bashkimikombetar.com/javascript:void window.open('http://www.sot.com.al/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=68458', 'win2', 'status=no,toolbar=no,scrollbars=yes,titlebar=no,menubar=no,resizable=yes,width=640,height=480,directories=no,location=no');]Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Pdf_button [/url][url=http://www.bashkimikombetar.com/javascript:void window.open('http://www.sot.com.al/index2.php?option=com_content&task=view&id=68458&Itemid=1&pop=1&page=0', 'win2', 'status=no,toolbar=no,scrollbars=yes,titlebar=no,menubar=no,resizable=yes,width=640,height=480,directories=no,location=no');]Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 PrintButton [/url][url=http://www.bashkimikombetar.com/javascript:void window.open('http://www.sot.com.al/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=68458', 'win2', 'status=no,toolbar=no,scrollbars=yes,titlebar=no,menubar=no,resizable=yes,width=400,height=250,directories=no,location=no');]Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmailButton [/url]
Grada e perdoruesve-ve:Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Rating_starCili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Rating_starCili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Rating_starCili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Rating_starCili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Rating_star / 1
I varferI mire
Tuesday, 01 April 2008
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Berisha_sali_10 Nga Kastriot Myftaraj - Sali Berisha erdhi në pushtet në vitin 2005 me sloganin “me duar të pastra”. Rrugët e Shqipërisë u mbushën me postera ku paraqitej fotografia e Berishës me këtë slogan. Kuptimi i këtij slogani ishte se Berishës mund t’ i thuheshin shumë gjëra, se iu shemb shteti në 1997, se në kohën kur ai ishte në pushtet herën e parë lulëzuan firmat piramidale, por ama një gjë nuk mund t’ i thuhej atij, se i kishte bërë duart pis në aferat abuzuese dhe korruptive që u bënë gjatë qeverisjes së tij. Këtë supozim Berisha e ofronte si kapital politik se ai ishte njeriu i vetëm ndër politikanët që mund të luftonte korrupsionin.Me këtë strategji të “duarve të pastra”, Berisha u rikthye në pushtet në vitin 2005. Unë asnjëherë nuk kam besuar se Berisha mund ta luftonte korrupsionin, për faktin e thjeshtë se me kompetencat që ka kryeministri në Shqipëri, ai nuk mund të marrë përsipër luftën kundër korrupsionit, do të thotë luftën kundër të korruptuarve. Ajo që mund të bënte Berisha ishte të mos lejonte aferat korruptive të përmasave të mëdha në administratën e tij. Tashmë është evidente se Berisha nuk e ka bërë këtë gjë, madje as që ka dashur ta bëjë. Shpërthimi i Gërdecit zbuloi një aferë megakorruptive, në të cilën kryeministri Berisha nuk mund të mos i ketë futur duart, derisa e lejoi që të ndodhte. Është e pamundur që ajo që ndodhte në Gërdec t’ i ketë shpëtuar perceptimit të Berishës, kur dihet se ai është një maniak i informacionit, që ka praktikisht një shërbim sekret privat, dhe që është shumë i informuar, jo vetëm kur është në pushtet, që ka mundësi më të mëdha informimi, por edhe kur është në opozitë. Berisha mund të thotë gjithçka, por jo se është i painformuar për atë që ndodh në Shqipëri. Afera që zbuloi shpërthimi i Gërdecit e bëri të qartë se Berisha u rikthye herën e dytë në pushtet me synimin e qartë për t’ u pasuruar ai vetë, familja e tij, dhe rrethi i të afërmve të tij. Tashmë që skandali i Gërdecit e ka bërë Berishën të ndjehet i rrezikuar, se ndëshkimi i tij për atë që ndodhi mund të shkojë përtej lëshimit të kolltukut kryeministror, ai ka dalë me një strategji të re, që mund të përcaktohet si “Të gjithë me duar të papastra”. Që në seancën e parë parlamentare pas ngjarjes së Gërdecit, Berisha filloi të zbatojë strategjinë e mësipërme, duke lëshuar kumte shantazhi në adresë të opozitës dhe të kundërshtarëve të tij brenda PD se të gjithë i kemi duart të papastra. Mesazhi kryesor i Berishës për opozitën dhe kundërshtarët e tij brenda në parti është se në rast se doni ta bëni kraterin e Gërdecit “varrin” tim politik, atëherë do t’ u tërheq të gjithëve brenda. Berisha, në mënyrën e vet, kërcënon se, nëse ndëshkohet ai për aferën e Gërdecit, atëherë si pasojë e dosjeve që do të publikohen dhe do t’ i shkojnë Prokurorisë, në Shqipëri do të ketë një revolucion politik, të ngjashëm me atë që pa Italia në vitet 1992-1993, kur doli nga skena thuajse e gjithë klasa politike, e të dy krahëve, në të majtë dhe në të djathtë. Në fakt opozita duket se e ka marrë saktë kumtin e Berishës “Të gjithë me duar të papastra” dhe nuk po punon siç duhet për të artikuluar me anë të ekspertëve të saj juridikë akuzën për kryeministrin Berisha. PS mund të çonte në Prokurori një kallëzim për kryeministrin Berisha, ku të artikulohej teoria e saj juridiko-penale se si kryeministri është përgjegjës për ngjarjen e Gërdecit. Para disa kohësh Erion Braçe dorëzoi në prokurori një dokument të këtij lloji për një kryetar komune. Por duket se opozita nuk dëshiron ta bëjë këtë gjë për Berishën, se disa burra të zgjuar e kuptojnë se penalizmi i Berishës për shkak të VKM (Vendim i Këshillit të Ministrave) hap një praktikë juridike, sipas së cilës duhej trajtuar të gjitha aferat që kanë ndodhur në Shqipëri para dhe pas Berishës, jo vetëm ato të qeverisjes qendrore, por edhe ato të qeverisjes vendore, pra edhe sa i përket përgjegjësisë së Edi Ramës sa i përket drejtimit të Bashkisë së Tiranës. Prandaj opozita nuk është shumë serioze në artikulimin e përgjegjësisë penale të Berishës. Opozita shprehu një mosdashje të qartë për t’ i hyrë në thellësi përgjegjësisë së qeveritarëve, duke përfshirë edhe Berishën, për skandalin e Gërdecit, duke refuzuar komisionin parlamentar për hetimin e kësaj çështjeje. Arsyetimi i opozitës se nuk duhej të bëhej hetim parlamentar derisa po hetonte Prokuroria nuk është bindës. Në SHBA, pas ngjarjes së 11 shtatorit 2001 ecën paralel dy hetime, ai i prokurorisë dhe FBI, si instancë hetimore në varësi të Zyrës së Prokurorit të Përgjithshëm, dhe ai i bërë nga komisioni parlamentar. Kështu funksionon parimi i ndarjes dhe kontrollit reciprok të pushteteve. Në rast se Berisha do të shpëtojë pa u ndëshkuar penalisht për tragjedinë e Gërdecit dhe aferën korruptive që solli atë, kjo do të ndodhë pikërisht se opozita nuk e do këtë gjë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyWed Apr 02, 2008 2:05 pm

Edi Rama, leje ndërtimi Delijorgjit te parku i autobusëve dhe uzina “Dinamo”


Tuesday, 01 April 2008
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Rama_edi_150


Fenomeni Delijorgji nuk është fenomen që ka përfshirë vetëm klikën “Berisha”, por edhe opozitën shqiptare, ose më mirë me thënë klikën “Rama”. Tashmë ky fenomen është shndërruar në një rrezik për shoqërinë shqiptare, duke bërë evident faktin se e gjithë politika shqiptare është mbërthyer nga kthetrat e mafies. Nëse nga data 15 mars deri më sot është bërë evident fakti, që Sali Berisha është njeriu i përzierë familjarisht në aferën “Delijorgji” dhe aferën “Gërdec”, fakti tjetër që të tmerron, është se në të gjithë këtë aferë janë përzierë të gjithë bashkë, të majtë dhe të djathtë, pozitë dhe opozitë.Të gjithë në unison në qendër të aktivitetit të tyre politik kanë si qëllim fashitjen e skandalit të Gërdecit dhe të trafikut të armëve, pa pasur në mendje intensifikimin e luftës të tyre kundër pushtetit okult të Berishës. I pari është Ilir Meta që në mënyrë të qëllimshme u largua nga loja opozitare, duke iu kthyer opozitës me kreun e PS Rama, për shiun që ra në rrugën “Komuna e Parisit”, kur gjithë Shqipëria vajtonte për Gërdecin. Për të vazhduar më tej me Ramën, Majkon, Gjinushin e kompani. Fakti më determinant i përfshirjes së opozitës është se janë edhe dy deputetë socialistë të përfshirë në këtë aferë. Kush janë emrat askush nuk i bën të ditur? Por një fakt shumë sinjifikativ dhe tronditës, është se në lojën Delijorgji na është përfshirë edhe kreu i opozitës Edi Rama. Në lejet e pra të vitit që u miratuan, emri i parë në listën e Edi Ramës ishte emri i Mihal Delijorgjit, emër i përfshirë këto ditë në trafikun e armëve dhe masakrën e Gërdecit. Delijorgji rezulton të ketë marrë leje ndërtim për pallate te parku i autobuzëve në rrugën e Kavajës dhe në uzinën e vjetër “Dinamo”. Kryeopozitari dhe kryebashkiaku Rama na del i përzierë në afera të pista. Në rrugën e Kavajës, Delijorgji ndërtonte mbi një pronë të cilën e ka pasur në pronësi burri i një deputete socialiste. Ndërsa në pronësinë e uzinës “Dinamo” kemi të bëjmë me një pronësi të bashkisë të Tiranës e cila i ka kaluar për ndërtim Delijorgjit. E gjithë afera e Ramës mesa duket është ndërthurur më së miri me të njëjtin biznesmen që është i lidhur edhe Sali Berisha. Politika shqiptare flet shumë nëpërmjet shoqërive të përbashkëta të kësaj kategorie, ku politikanë dhe biznesmenë të dyshimtë janë së bashku shkaktarë të tragjedive si ajo e Gërdecit. Nëse bëhet një paralele midis Ramës dhe Berishës del qartë se filli i bashkëpunimit të tyre kalon nëpërmjet qarqeve të shkurtra të bizneseve të pista. Lidhjet mafioze midis Delijorgit-Berishës dhe Rama-Gonxhe mesa duket përfundojnë me pallate që mbyllin sytë e kryeprokurores Rama. Koincidenca e mbiemrave midis kryebashkiakut dhe kryeprokurores përfundon me lidhje të shkurtra Delijorgji-Shkëlzen. Nëse dikush është në gjendje të zgjidhë gjithë këtë rebus mafioz politiko-ekonomik, padyshim që do të marrë çmimin nobël për paqen. Pasi ndërthurja e interesave të tilla nuk po sjell gjë tjetër veçse tragjedi si ajo e Gërdecit dhe korrupsion si ai i Bashkisë së Tiranës. Qerthulli mafioz fillon me Majkon e tankeve, vazhdon me Ramën e pallateve dhe mbyllet me Berishën e predhave. Gjithë politika lundron në liqenin korruptiv të Delijorgjit. Gërdeci mund dhe të harrohej para interesave të Ramës, Berishës, Majkos e shumë krerëve të politikës shqiptare. tashmë në Shqipëri ka triumfuar mafia dhe dhuna. Berisha është një pasues i mjerë i strategjisë korruptive të parardhësve, duke u bërë mjeshtër i organizimit të aferave qindra milionë euro. Tashmë kryeministri ynë nuk përfaqëson figurën e “Plakut Dogsboru” por figurën e “Oqil Oqilovit” të korruptuar. Ndërsa në anën tjetër e “derit Maç”, Edi Rama, përfaqëson më së miri figurën e një despoti të pasuruar me lëk të pista dhe biznese të pista. Të dy së bashku plotësojnë në mënyrë kuptimplote shprehjen e një loje me letra: “ të ka ngelur Deri Maç”. “De fakto” dhe “de jure”, këta të dy i kanë ngelur në derë Shqipërisë si një “nuskë magjie”, që sjell vetëm keq për shqiptarët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyThu Apr 03, 2008 2:34 am

Stefanaq Pollo, Ramiz Alia, Sali Berisha, Fatos Nano.

Sh. Ramiz Alia : Pluralizmi eshte nje fenomen i pashmangshem. Gorbaçov e gjithe Kampi i Varshaves e ka miratu pluralizmin. Ne duhet te krijojme partite e ne krye te tyre te vendosim njerzit tane. Te fillojme me nje parti. Nga gjitha debatet e informacionet njerezit e pershtatshem jeni ti sh. Fatos dhe ti shoku Sali. Tani vazhdoni sh. Stefanaq per emrat e partive qe do te drejtojne politiken Shqitare ne pluralizem.

Sh. Stefanaq Pollo : Ne kemi Frontin Democratik Shqiptar, qe eshte organizata me e madhe ne Shqiperi e qe perfshin te gjitha shtresat e shoqrise sone. Kjo organizate eshte plotshisht nen kontrollin tone. Atje kemi njerezit tane qe kane nje eksperience te madhe ne qeshtjet delikate organizative. Kjo organizate do te transformohet ne parti e do marre emrin Partia Demokratike Shqiptare.
Ndersa Parti e Punes se Shqiprise per shume arsye historike qe tashme dihen mire dhe qe ne te ruajme strukturen njerzore te partise tone do te ndryshoje vetem emrin. Kjo parti do te perfaqsoje Shqiprine kudo ne bote e do jete partia kryesore e Shqiptareve. Kjo parti do marre emrin e Shqiprise sot. Pra emri i shqiprise eshte Shqipria Socialiste dhe partia do te quhet Partia Socialiste e Shqiprise.
Keshtuqe ne kemi nen kontroll çdo gje me dy parti qe vijne nga organizmat e Diktatures se Ploretariatit e sipas mesimeve te te paharrueshmit sh. Enver Hoxha. Dakort persa i perket simbolikes e aspekteve filozofike ?

Te gjithe dakort.

Sh. Ramiz Alia : Persa i perket drejtuesve. Ti shoku Sali do te jeni drejtuesi i Partise Demokratike, ndersa ti Shoku Fatos do te jeni drejtuesi i Partise Socialiste. Dakort ? Ka kusht ndonje vrejtje ?

Sh. Sali Berisha : Shoku Ramiz kam nje kerkese. Une jam antar i PPSH tash 25 vjet e i kam sherbyer pa asnje rezerve partise. Me lini ne krye te Partise sone asaj Socialiste. Pastaj nuk shkon qe une te drejtoj nje parti qe do te jete kundra partise sone.

Sh. Fatos : Jo, jo, jo gjerat jane te qarta. Ne direktivat e Gorbaçovit thuhet qarte qe ne krye te partive te majta do te jene ekonomiste, per te mbajtur ekonomine nen kontrollin e forcave te majta. E ju sh. Sali jeni mjek.

Sh. Ramiz : Po kjo eshte e vertete. Sh. Fatos eshte nder ekonomistet tane me te mire. Ai do te jete drejtuesi i Partise Socialiste !!! Pastaj ju do te keni rast per ta trguar besnikerine ndaj PPSH edhe kur te drejtoni PD shoku Sali.

Mbledhja mbyllet. Ne korridor dialogu mes sh. Sali Berisha e sh. Fatos Nano.

Sh. Sali : Kete qe me keni punuar sot do ta paguani shume rende sh. Fatos. Ju nuk keni per ta drejtuar kurre partine tone.

Sh. Fatos : Ky eshte vendimi i Partise.

Sh. Sali : Leri ato. Te njoh mire une. Ky ishte nje puç i vertete i organizuar nga ju !!!

Ketu fillon konflikti mes Sali Berishes e Fatos Nanos. Pikrisht per vendimin se kush do ta drejtonte Partine Socialiste!!! Dhe nuk vonoi shume e Sali Berisha e futi ne burg Fatos Nanon
per ti hequr mundesine qe te drejtonte Partine Socialiste.

Dialogu vazhdon....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyThu Apr 03, 2008 3:27 am

https://www.youtube.com/watch?v=1ln-njFmPHc&feature=related
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyThu Apr 03, 2008 3:34 am

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Default Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Pixel-vfl73

Sali Berisha vdiç
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyFri Apr 04, 2008 4:28 am

Berishës në Bukuresht i ngërdheshet fantazma e Çausheskut

Wednesday, 02 April 2008
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Caushesku_nikola Nga Kastriot Myftaraj - Në korridoret dhe sallat ku po të mbahet takimi i NATO në Bukuresht, në imagjinatën e të ftuarve, do të endet hija e të zotit të shtëpisë, njeriut që ndërtoi pallatin gjigand ku do të mbahet takimi, ish-diktatorit rumun Çausheskut. Çaushesku, është i vetmi nga diktatorët e vendeve komuniste që largua nga pushteti duke u vrarë. Takimi i NATO në pushtet do t’ i ngjajë një drame të Shekspirit ku pritet të shfaqet fantazma. Kryetarët e shteteve dhe të qeverive të vendeve anëtare të NATO, si dhe të partneritetit për paqe, pjesëmarrës në takim, janë mysafirë në pallatin e “mbretit” të vrarë.Fantazma e Çausheskut, duke u ngërdheshur, do t’ i thotë botës: Unë u vrava jo se isha diktator, por se nuk pranova atë, Marrëveshjen e Katovicës. Fantazma tjetër politike në pallatin e famshëm të kryeqytetit rumun do të jetë kryeministri Berisha. Kur Berisha të ngjitë shkallët, ecë në korridoret dhe futet në sallat e pallatit të Causheskut, do të ndjejë në çdo cep hijen e Çausheskut, duke iu ngërdheshur dhe duke thënë: Mirëmbrëma! Unë u vrava se ndryshe nga padroni yt Ramiz Alia, nuk pranova të shpikja një opozitar fiktiv si ty dhe ta dorëzoja pushtetin tek ai. Unë u bëra personazhi kryesor i tragjedisë se nuk pranova farsën e pluralizmit. Padroni yt mësoi nga ajo që më ndodhi mua dhe vuri në skenë farsën e pluralizmit me ty, si personazhin kryesor. Por duket se tashmë edhe për ty kanë ardhur ditë të këqija, kur ndoshta do të duhet të përdorësh helikopterin si unë. Por mos harro se ai helikopter nuk të con kurrkund, këtë e provova unë. Në takimin e NATO Berisha do të perceptohet si njeriu më i ngjashëm me Çausheskun nga të gjithë të pranishmit. Ai është kryetari i qeverisë që kur të kthehet nga takimi e presin ditë të vështira, protesta për dorëheqjen e tij. Vizita në pallatin e Çausheskut në Bukuresht, mund të jetë vizita e fundit e Berishës si shtetar në një vend të huaj. Në rast se do të jetë kështu atëherë këtu do të ketë një ironi mjaft sinjifikuese se Berisha është njeriu që u katapultua në krye të partisë së parë të madhe opozitare në Shqipëri, për të shpëtuar regjimin e homologut shqiptar të Çausheskut nga falimentimi total. Në rast se nuk do të ishte bërë në dhjetor farsa e pluralizmit politik, që i dha PPSH në pushtet të drejtën të mbetej në lojë si aktor politik i pluralizmit, atëherë regjimi i partisë-shtet komuniste thjesht do të kishte qenë i detyruar të shpallte falimentimin politik dhe ekonomik, duke mos qenë në gjendje t’ i jepte dhe ushqimin minimal popullit të uritur. Pluralizmi i luajtur si farsë me ndihmën e opozitarëve si Berisha, bëri që partia-shtet komuniste të gjente një alibi për atë që ndodhi në ditët pas pluralizmit, eksodin masiv të qindra mijë njerëzve jashtë vendit, që shërbeu si valvul shkarkimi, si dhe për të tërhequr ndihmat humanitare nga Perëndimi në sajë të të cilave shqiptarët nuk vdiqën nga uria në 1991. Tashmë, 18 vjet pas kësaj ngjarjeje, Berisha gjendet i sulmuar nga ish-partia e tij, e cila në sajë të farsës së pluralizmit mundi të përshtatet duke ndryshuar emrin dhe duke u paraqitur si parti e majtë perëndimore, gjë të cilën në atë kohë kryetari i tashëm i PS, Edi Rama e denonconte publikisht si një farsë dhe kërkonte shkrirjen e PPSH si parakusht për t’ u krijuar një e majtë realisht perëndimore në Shqipëri. Por nuk ndodhi kështu dhe Rama sot është në krye të PS, ndërsa Berisha në pushtet, është i atakuar si Ramiz Alia në 1990. Sot Berisha nuk ka rrugë tjetër veçse të përsëritë skenarin e dhjetorit 1990 në trajtë karikature, pra të përdorë Edi Ramën, ashtu siç e përdori Ramiz Alia Berishën në vitin 1990, për të bërë një marrëveshje për kalimin e pushtetit, ose më saktë të aparencës së pushtetit, që si atëherë dhe sot do të jetë në duart e një establishmenti mafioz politiko-ekonomik që sot është bërë shumë i sofistikuar, dhe që ka Delijorgjin si simbolin e tij, të lidhur si me Berishën ashtu dhe me Ramën. Ramiz Alia atëherë negocioi me Berishën dorëzimin e pushtetit, duke vënë si një nga kushtet që ai (Ramiz Alia) të mos arrestohej dhe dënohej me burgim, fjalë që Berisha me sa duket nuk e mbajti. Tashmë Berisha, i vënë në pozitën e Ramiz Alisë, duket se kërkon të njëjtën gjë nga Edi Rama dhe Ilir Meta, gjë për të cilën precedenti i paktit të tij me Ramiz Alinë nuk është se i jep siguri. Fantazma e Çausheskut do t’ i ngërdheshet Berishës dhe do t’ i thotë: Mirëmbrëma o komunist që luajte farsën e antikomunistit për 18 vjet! Ti je më i keq se unë dhe se Enver Hoxha, se siç ka thënë ai idhulli yt, Vaclav Haveli: Më i keq se komunisti është antikomunisti ish-komunist! Po tani çfarë do të bësh? Tashmë je në situatën në të cilën gjendesha unë atëherë. A do të japë dorëheqjen kryeministri Berisha pas kthimit nga Bukureshti? Një gjë është e sigurt. Berisha tashmë është një fantazmë politike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptyFri Apr 04, 2008 6:04 pm

................


Edituar për herë të fundit nga biligoa në Sun Apr 06, 2008 8:44 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptySat Apr 05, 2008 12:29 am

Hashim Thaçi
Bamir Topi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptySat Apr 05, 2008 7:36 am

biligoa shkruajti:
petritkola shkruajti:

Berishës në Bukuresht i ngërdheshet fantazma e Çausheskut

Wednesday, 02 April 2008
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Caushesku_nikola



Gjithashtu, une vlerësoi se marrja e ftesës së anëtarësimit është rezultat i punës së të gjithë shqiptarëve dhe jo vetëm i partive

Merita eshte e Amerikes dhe fakti qe shqiptaret jane proamerikan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lavdi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Lavdi


Female
Numri i postimeve : 162
Age : 57
Vendi : Kosove
Registration date : 30/03/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptySat Apr 05, 2008 8:28 am

Humor me Edi Ramen.

Keto jane pjelle e imja, eshte i share ai qe kopjon.

1)- Edi premtoi qe Po te fitoj ne zgjedhje do te lahet tek Shatervani qe beri Sala tek ish-Zogu i Zi.
-Shpresojme qe te mos harroj mbathjet.

2)-E dini cili eshte ndryshimi midis Zogut te Zi dhe Penisit te Edi Rames???
-Asnje, te dy prishen me dore.

3)-Edi hoqi breket, Olldashit i dolen te palarat.
E vetmja qe se rruan eshte Xhoana.

4)-Tosi duke pare famen e Edit i vajti mendja te zhvishet edhe ai.
-Keshtu do te behem president sepse rriten sondazhet.
-Mire e ka topet nuk rrine kurre vetem

5)-E dini ç'fare i thote Edi te dashures ne ate foton kur ajo e prek??
-Une kam ti nuk ke, i mburret.
-Mua me ka thene mami qe kur te rritem mund te kem sa te dua.

6)-Ish e dashura ime me la duke me thene
-"Te gjithe meshkujt njesoj jeni"
-Pasi pa fotot e Edit me mori ne telefon per tu lidhur prape.
-Ka ndryshuar mendje.

7)-Edi i thote penisit.
-Do shkojme ne kinema sonte?
-OK, shpresojme qe nuk japin ndonje film Porno se na duhet te rrime ne kembe gjithe filmin.

8- E dini ndryshimin midis Penisit te Edit dhe nje te burgosuri??
-Edi se mban dot brenda, i dyti se lene te dali jashte.

9)-Lajmerojne Edin, ka dale lajmi qe ke dale me penis perjashta.
-Pergjigjet, Tani do te perhapet goje me goje.


10)-Djemte e Tiranes nuk do te votojne per Edin.
-Ne miting tha: PO fitova une do te kete barazi per te gjithe.

11)- E dini pse Edi nuk e ka te madhe?
-Sepse Shqiperia eshte nje vend i pazhvilluar.

12)-Me perpara Penisi quhej ndryshe, nuk po e them (k***)
-E dini pse ndryshoi emer??
-Kur doli video e Inis Gjonit, te gjithe thoshin.
- E PeInis?

13)-Po te shikoni mire foto, Edi ka nje tatuazh ne penis, ka vizatuar 1 Euro.
-Keshtu kur zbavitet i rriten kusimet dhe nuk nevrikoset nese nje femer i ha te gjitha parate.

14)-E dini kush noton me shpejt Edi apo Jozefina Topalli??
-Edi sepse ka timon.

15)-Edi lere edhe ne mes te detit nuk mbytet kurre.
-Sepse eshte Trap

16)-E dini pse dhoma ku Edi po luante me PC ishte e vogel??
-Keshtu i dukej sikur e kishte me te madhe.

17)-Edi Rama i respekton shume grate.
-Kur i sheh i ngrihet, kur i hyn heq kapelen, kur i del perkulet.


https://i.servimg.com/u/f43/12/13/66/99/foto_e10.jpg

pershenetje petritEkola te dergon edirama
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 EmptySat Apr 05, 2008 8:58 am

petritkola shkruajti:
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Default Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Pixel-vfl73

Sali Berisha vdiç

Arrow confused
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 33Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Next
 Similar topics
-
» Cili instrument ju pelqen me se shumti? Dhe pse?
» Si duhet te jete nje politikan/e i/e mire per Shqiptaret ??
» O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON PER KET POPULL
» Çfar duhet te beje nje politikan qe ta duan shqiptaret?
» Gezuar per shum mot.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: