Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON PER KET POPULL

Shko poshtë 
AutoriMesazh
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON  PER KET POPULL Empty
MesazhTitulli: O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON PER KET POPULL   O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON  PER KET POPULL EmptySun May 03, 2009 9:47 pm

DHE PER KOMB SE POPULLI NDOSHTA JAU FAL, POR HISTORIA KUR E PER JET NUK JAU FALE GABIMET E JUAJA SE SA DESHMOR KAN RA OLLTART E ATDHEUT! EJU SOT ME LUAJT ME GJAKUN E HEROJVE TE KOMBIT.PO HARONI KOLLTUQET E BUTA TE LEKURES,THUAJNI VETVETS S T O P NJIHER E PERGJITHMON VEPRONI ME VEPER, SE VEPRA ASHT E TRIMAVE KURSE MISHI ASHT I KRYMBAVE >>>>>>>VEPER DHE VETEM ME VEPRA MUNDENI KET POPULL TJA CILNI SYT QE TE SHOHIN PAK DRIT. OJU POLITIKANET E SOTSHEM LENI INTERESAT PARTIJAKE PERVJELNI KRAHET DHE MENDONI PER POPULLIN SE EDHE EKONOMISHT JAN FUT NE BUZE TE HUMNERES!!!!!

O JU GARDA POLITIKE LENI THANAT-THASHAT AKUZA NDAJ NJERI TJETRIT BASHKOHUNI SE JEMI MATE FORT SE DUHET TA DINI ANMIKU DESHIRON TE JENI TE PERQAR DHE TE HASMUAR NERMJEVETI!!! KAM PAS NJI XHAXHA OSMAN BUNJAKU –DHE SHABAN BUNJAKU GJITHNJI KISHIN THAN CDO SHQIPTAR DUHET TA DIN NE REND TE PAR TA KET NE MEND DHE ME ZEMER TE VEPROJN PER KOMBIN DHE ATDHE.CDO SHQIPTAR QE NUK MENDON NE RED TE PAR PER KOMBIN E VET AI ASHT I DAMSHEM EDHE PER TE TJERET.OSMAN BUNJAKU DHE SHABAN BUNJAKU ASHT TRUGU I BUNJAKEVE TE SAMADREXHES ME SHOKET E VET DHAN JETEN PER KOMB DHE ATDHE. KETA ISHIN MARTIRET LUFTES SE DYT BOTRORE QE VUN THEMELIN E DEMOKRCIS SE SOTME.

E JU POLITIKANET TE SOTEM MENDONI MENDONI MENDONI DHE MOS I HARONI MARTIRT EKOMBIT,XHON SERECIN,OSMAN BUNJAKUN, SHABAN BUNJAKUN,REXHEP BUNJAKU,SHABAN POLLUZHA.MEHMET GRADICA,MULLA IDRIZIN GILANI.UKSHIN KOVACICA.AHMET SELACI.ILMI ZARICI.SHERIF TERSTENA.AJET BUNJAKU.MILAZIM BUNJAKU........ADEM JASHARI.HAMZ JASHARI.ZAIR PAJAZITI.ISMET JASHARI............L AV DI QOFSHIN VEPRAT DHE SHPIRTI ITYRE L A V D I.

MOS I HARONI MARTIRET KOMBIT QE SAKRIFIKUN JETEN PER IDEALET EPOPULLIT PER KOMB E ATDHE.MOS LUAJNI ME GJAKUN ETYRE SE EDHE

ALL-LLAHU JU DENON SI MOS TEKINI DERT PER KOMBIN DHE POPLLIN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON  PER KET POPULL Empty
MesazhTitulli: Re: O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON PER KET POPULL   O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON  PER KET POPULL EmptySun May 03, 2009 9:48 pmPër politikanët:Dhe kolltuku ku ke hipur

duke hequr nderen zvarrë

është trekëmbëshi që përditë

varret kombi në litar,

mbasi dora e armikut

ty me shok’ të heq për hundë.

Rroftë miku yt i huaj,

që për dita loz e qesh.Koha dridhet e përdridhet

do vij dita që do zgjidhet

dhe nga trasta pemë e kalbur

do e mos që jashtë do të hidhet.Koha dridhet e përdridhet

prej gradimit katër shkallë

nuk dot mbetet gjë në dorë

veç se vulë e zezë në ballë.Mirëpo ju që s’keni pasur as nevojë as gjë te keqe,

më përpara se te gjithë i thatë te ligut peqe,

që të zini një kolltuk

aq u ulet u përkulet

sa ne pragun e armikut vajtët si kopil u ngulët,

as s’ju hahet as s’ju pihet

vetëm titullin e doni të dihet.Tek sa fshati i varfër digjet krye kurva nis e krihet.

Si do mos ju dredharak ju me zemra aq te nxira,

ju dinak ju shushunja ju gjahtar ne errësira,

ohh ç’na pa syri ç’na pa syri

hunda juaj ku nuk hyri

te i miri te i ligu te spiuni me i ndyri,

dallavere neper zyra dallavere ne Pazar,

dallavere me te huaj dallavere me shqiptar,

vetëm, vetëm dallavere

dhe ne dem te këtij vendi

qe ju rriti qe ju ngriti qe ju ngopi qe ju tundi.A e dini që fitimi brenda katër vjet mizor

nuk ësht i yti, nuk ësht’imi,

është i kombit arbëror,

Ësht’ i syrit në lot mekur, ësht’ i vëndit djegur, pjekur.Ju do thoni si të doni…po e drejta dërmon hekur!

Edhe kujtoni tash e tutje,

me te tilla dallavere kukuvajka

do përtype zog e zoga si përpara,por

JOOO GRUSHTI DO TE BJER

PERMBI KRY JET E ZUZAREVE

KOHA ESHTE E MASKARAENJEVE

POR ATDHEU ESHTE I SHQIPTAREVE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON PER KET POPULL
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: