Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??

Shko poshtë 
+120
......
rrimtaf
agim__barja
haxhiu
Delia
xhiti
Labinot Drenica
arberia
xhema
Ramizi
Driniiiii
socratus
detektivi
an-di
tonche
laloni
klodian
Dritoni
PeriiKeputur
Muja e Halili
Hamitmatjani
tornado
Tigrina
ngadhenjimi
Liisi
dezertori
egzona-
Eva0506
L1ndush3
kercova
feratkoca
mentori
Veneta
Kushtrimi86
el43
Fjona
katunariplak
Luki
katunari
nikchee
che
Parapsikologu
buqe
Pirro i Epirit
zeriatdheut
stabili
Ademi85
Kasper
prishtinalia uk
Ago Muji
njomeza
Ibrahim Rugova
Martina
istogalia
njonidrenica
Çlirimi
anila
Ali Baba Tepelena
Arizona
morena
lilu
elisa
murturi
beri
voglushja
idol
rolling
besim78
echo
Mergimtari
Driola
luan mreti
eri M
meti1986
MUHAMETII
fi2a1
rroni
Urata
agim barja
nardlushnja
loredana
Lanetja
fati
Guximi
interesant
Mysafir
nadi
tom sojer
Xili
feneri
Lavdi
Orfe@
drit98
xhavo_
shkodrani_1
Ballistet
Ani
ai
xhevdeti
dibran
schumi
NetSerseri
shaban cakolli
meli
genta
BUKUROSHI
shpendi
azzurra
E_Bukura
perparimi
Riki30
Beton
Leka i Madh
kingXa
Sy kaltri
Sofra
petritkola
Kosovarja
silvi
Anna
124 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Next
AutoriMesazh
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptySat Dec 15, 2007 12:05 am

Hashim Thacin fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
schumi
Përjashtuar
Përjashtuar
schumi


Male
Numri i postimeve : 123
Age : 43
Registration date : 15/11/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptySat Dec 15, 2007 1:15 am

Asnje nga politikanet aktual.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guest
Vizitor
avatar



Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptySat Dec 15, 2007 1:17 am

Sabri Fejzullahu

a negativ e kam hashim Thaqin ne Kosove edhe Erion Braqe ne shqiperi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyTue Dec 25, 2007 2:27 am

Perderisa nuk e deshmoj asnjeri politikan i sotit qe e don popullin e vet, s'kam si ta pelqej asnjerin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibran
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 8
Registration date : 12/12/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyFri Dec 28, 2007 12:08 pm

nuk ka kush tieter pos Akademik Nexhat Dacit , qe po i vuan sot pasojat e trathtarve politikan te kosoves vetem pse nuk ju bind urdhrave te Unmikut , si keta qe kan qellim vetem Karriken e jan ne gjendje me ba gjthqka edhe koalicone me koshtuniv=cen vetem me qen ne kryet te institucionve pamvarsisht a e meritojn a jo , me pelqen ehde Albin Kurti qe eshte guximtar , dhe Agim Qeku po ashtu e te tjeret ne Kosove jan vetem per karrike dhe interes te vetin ndersa ne shqipri Bamir Topi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibran
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 8
Registration date : 12/12/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyFri Dec 28, 2007 12:43 pm

Nexhat Daci,Ibrahim Rugova,Fehmi Agani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyFri Dec 28, 2007 1:07 pm

Albin Kurti.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
xhevdeti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 5
Registration date : 27/12/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: deti   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyFri Dec 28, 2007 10:14 pm

meju than te drejten me pelqen si politikan dhe si trim deri dikun fatmir lima tjert pome dhamin syt kur poj shof ishalla so marre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhevdeti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 5
Registration date : 27/12/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyFri Dec 28, 2007 10:20 pm

ne shqipri politikan maj fort edhe maj sinqert se pandeli majko nuk ka sot per sot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptySat Dec 29, 2007 12:28 am

HASHIM THAÇI

Z

E
M
R
A
E

K
O
S
O
V
E
S
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 40
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptySat Dec 29, 2007 1:07 am

Kape njanin e mshoj tjetrit ,krjet njesoj jan ,mos vet ,asnje hiq.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
ai
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 2
Registration date : 19/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: ...   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptySun Dec 30, 2007 4:30 pm

per mua politikani me i mire eshte arben xhaferri , eksperienca dhe largpamesia e tij e bejne politikanin me te mire qe kane pasur ndonjeher shqiptaret kudo qe ndodhen .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptySun Dec 30, 2007 10:16 pm

me Pëlqen Hashim Thaçi
Fatmir Limaj


kam një kësjhillë për ty Dibran më duket eke Familjar Nexhat Dacin ky eka tregu veten çdo herë në parlament jau ka ndal Mikrofonat Luftëtarve të UÇK-së e ky është njeri nga Kosova Lindore
me ardhë ne vendin tonë meu bër ZOTË
nuk ka shanca ni Nexhat Dac
kan qen shum te tjer dhe ja kan mbath kesaj toke
ketu Kosovari do te sundon tani i erdhi radha DRENICES
çdo her jan Vrar DRENICA
e Zorragjit jan ulur ne kariga bolllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll u këndu ajo këngë në Kosovë

Rroft HASHIM THAÇI

RROFTË PDK

RROFSHIN LUFTËTARET E UÇK-së
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptySun Dec 30, 2007 10:39 pm

Mua personlisht më pëlqen thuajse asnjë pak Daci deri diku .

Politikani duhet të jet i pjekur fizikisht dhe politikisht si dhe te ket së paku njohuri në politik e jo vetëm të ja fusin si ju pëlqen e pastaj nuk ju del as kund ajo që flasin.
Saj përket Thaqit asht i rij dhe mendoj se do te ket koh te bëhet nji politikan i mir por sa për fillim aji ende pa ja nis veq dy premtime i shkeli që në start
1. Tha se do ta shpallim pavarsin pas 10 djetorit dhe as gjë
2. tha para kombeve të bashkumeve viti i rij do e pres Kosoven me qeveri të formuar edhe kjo as kund ???
E të tjerat do i shofim më von.se ado i plotson apo jo .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyWed Mar 19, 2008 6:30 pm

Edhe Nezir Myrtaj më pëlqen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyWed Mar 19, 2008 6:42 pm

Bujar Nishani me pelqen, ndersa qe nuk me pelqejne ka shume.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyWed Mar 19, 2008 7:42 pm

Mendoj se politikan kemi mjafte te mire,por politikani i mire simbas kohes sotme eshte Bamir Topi.

Sipas opionit Botrore dhe Shqiptarve.
Sidoemos sipas opinionit Amerikan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyWed Mar 19, 2008 11:35 pm

Per mendimin tim Sali Berisha eshte politikani me i mire...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyWed Mar 19, 2008 11:41 pm

Kosovarja shkruajti:
Per mendimin tim Sali Berisha eshte politikani me i mire...

Kosovarja, ka ndjenje diktatori ky por normal i mire eshte per shume gjera. Ja nje rast:
"Kurr kishte nje mbledhje nderkombetare ne Sofje te Bullgarise, Sali Berisha ishte prezent dhe tha se Kosova duhet te fitoje pavarsine. Jeremic direkt reagoi duke thene se Shqiperia mos mirret me c'eshtjen e brendshme te Serbise, ndersa reagimi i Sales ishte:"politika konolizatore e Serbise nuk eshte politike e brendshme e saj".

Pra Sali Berisha eshte kombetar eshte edhe i mencur nga pervoja, per kunder faktit te shume politikaneve Kosovare qe mezi flisnin ne konferencat nderkombetare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyThu Mar 20, 2008 12:57 am

Kosovarja!
Wednesday, September 05, 2007


Kolonel Sali Berisha provokon...


Qe ketej e tutje qirie Berishen do ta quajme kolonel te asfalise greke, Genci Pollon toger dhe te ashtuquajturit "profesora" qirie Adrian Papajani dhe Agron Nishku do ti quajme kaptera.
Pra kolonel Sali Berisha mori urdher te provokoje shqiptaret nepermjet toger Genci Pollos dhe kapterave Adrian Papajani dhe Agron Nishku.

Bosat grek te kolonel Berishes deshen te testonin punen e bere nga gjeneral Janullatosi per greqizimin dhe aneksimin e Shqiperise se Jugut ndaj dhane urdhrin e sforcuar sahanlepiresve te tyre shqiptare, te cilet hartuan tekstin e historise ne te cilin territoret greke shtrihen deri ne Vlore..
Ne fakt, furnizuesi me nafte i makines ushtarake serbe kolonel i asfalise greke Sali Berisha, sipas shembullit te serbeve te cileve u sherbeu, kerkon te shpalli simotren e Republika Serbskaja ne Jug te Shqiperise. Ai kerkon te shpalli Republiken e grekerve por u ndesh me reagimin shqiptar, te cilet bene thirrje qe te rrembehen armet perpara kesaj tradhetie kombetare....
...

Kolonel Sali Berisha dhe kolonel Fatos Nano me gjithje perpjekjet greko-serbo-ruse per ti mbajtur ne politiken shqiptare qe nepermjet tyre te diktojne fatkeqesine dhe mjerimin shqiptar do te shporren se shpejti, ndaj bosat e tyre greko-serbo-rus jane te detyruar te japin urdhra edhe me te sforcuara se sa provokimi me tekstin e historise...

Shqiptar, po luhet finalaja!
Shqiptar jini vigjilent!

Petrit Kola


Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyThu Mar 20, 2008 12:58 am

Kosovarja!
Sunday, March 11, 2007


Amaneti i babes...?


Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Greek+flag
Para shume vitesh kur perpiqesha te tregoja fytyren dhe misionin e vertete te "heroit" te demokracise, "nacionalistit" dhe "clirimtarit" tone nga zgjedha komuniste, zotit Sali Berisha shpesh here konsiderohesha si i padrejte dhe qe nuk pasqyroja sakte realitetin.
Me ndihmen e kohes qe punon ne favor te se vertetes duke i cjerre masken veprimeve antidemokratike dhe antikombetare puna me eshte lehtesuar se tepermi.
Nje ndihme e madhe me eshte dhene edhe nga ana e bosave te zotit Sali Berisha te cilet po e urdherojne te kryeje veprime te sforcuara c'fare bene qe shqiptaret te shohin fytyren e vertete te ish presidentit dhe kryeministrit tone te "ndruar".
C'fare u be me amanetin e babes?
Ne vitet e para te 1990-tes kur zoti Berisha ishte president i Shqiperise deklaroi se ceshtjen came ja kishte lene amanet baba, per ta shitur....apo per ta mbrojtur?
Ka te ngjare qe amaneti i babes te jete shitja sepse kete vit zoti Berisha e mohoi egzistencen e ceshtjes came duke marre fare hapur qendrimin zyrtar te qeverise greke.
Zoti Berisha nuk na ka thene por ka te ngjare qe babai i tij ti kete lene edhe nje amanet tjeter, ate te ceshtjes greke ne Shqiperi.
Para nje muaji, Presidenti grek i kerkoi zotit Berisha qe ky i fundit te mbante fjalen e dhene dhe te shpallte Himaren greke.
Veshtire eshte qe te pranohet Himara greke kur Saranda ne kufije nuk eshte e tille,ndaj kryetar te Bashkise atje ai ka instaluar nje sherbetor te grekut dhe bashkia Sarande eshte kthyer ne dege te sherbimit sekret grek.
A ka me amanete te tjera qe babi i ka lene zotit Sali Berisha...? A eshte amanet babe lufta e bere nga qeveria shqiptare qe Kosova te mos marri pavarsine...?


Petrit Kola



Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyThu Mar 20, 2008 1:00 am

Wednesday, September 12, 2007


Kolonel Sali Berisha genjen


Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 1981-ukshiniNepermjet toger Genci AmbasadaGreke Pollos koloneli leshoi per publikun e gjere shqiptar genjeshtren e radhes.
Botimi i tekstit te historise ku kufiri grek vendoset ne Vlore-tha koloneli eshte nje pakujdesi naive, nje shkarje pa tendence dhe pa qellim te keq.
Koloneli genjen.
Shikoni foton e mesiperme. Ne te, para trupit gjykues jugosllav, ne vitin 1981 i pandehur eshte grupi i Ukshin Hotit. Vete Ukshini eshte personi i dyte ne foto ne se numerimi fillon nga a majta ne te djathte.
Aktakuza e prokuroreve jugosllave eshte e njejte me ate te aplikuar nga koloneli ndaj Ukshin Hotit ne vitin 1994 kur ndaloi qarkullimin e librit "Filozofia e zgjidhjes se ceshtjes shqiptare" qe ishte shtypur ne Durres.
Ne se do te pranonim shkarrjen naive te kolonelit ne rastin e librit te historise ku Greqia na merr Vloren, si mund te shpjegohet ngjarja e vitit 1994 me librin e Ukshin Hotit, ku "Filozofise se zgjidhjes se ceshtjes shqiptare" i ndalohet qarkullimi ne Shqiperine "demokratike te fjales se lire"?
Kolonel Sali EnverRamizMicotaqJanullatosMilloshevicJago Berisha genjen.
Shihet qarte vija antishqiptare e aktivitetit te tij.

Petrit Kola
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyThu Mar 20, 2008 1:02 am

Sunday, May 14, 2006
Sa i pafytyre mund te jete i pafytyri?

I pafytyri, do te ngreje obelisk ne qender te Tiranes ne perkujtim te viktimave te komunizmit. Por sa i pafytyre mund te jete i pafytyri?
Pas 25 vjete antarsie aktive si komunist me teser dhe sekretar i organizatave te PPSH qe percaktonin fatin (jete e vdejkjen) e viktimave te asaj periudhe, i pafytyri na flete per obelisqe. Por sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
Pasi e vune te bente rolin e “disidentit” me shkrimet ne “Zerin e Popullit”, i pafytyri kandidoi ne favor te PPSH. Sa i pafytyre eshte i pafytyri?
Pas asaj, i pafytyri mori urdher te kapte kreun e PD-se. Sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
“Bashkefajtor dhe bashkevuajtes”; na tha i pafytyri duke barazuar xhelatin (veten e tij) me viktimen dhe tani pranon se ka pasur viktima, por pa fajtor!!! Sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
Pasi i zhdepi ne dru viktimat e komunizmit (ish te perndjekurit) qe protestonin ne menyre paqesore dhe demokratike ne favor te te drejtave te tyre, i pafytyri na flet per padrejtesite qe i jane bere atyre! Sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
E ndersa ja premtoi pronen ish pronareve, asnje kacidhe nuk ja ktheu. Sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
E ndersa e deboi nga Atdheu dhe i vodhi votat Leka Zogut tani i uron ditelindjen. Sa i pafytyre mund te jete i pafytyri?
Pasi u perpoq te likujdonte politikisht Azem Hajdarin, i pafytyri na e cileson ate si “Hero te Demokracise”. Sa i pafytyre mund te jete i pafytyri?
E instaloi Janullatosin ne krye te Kishes Autoqefale Shqiptare dhe ketej morri “zvarre” priftin grek ne Gjirokaster. Sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
E ndersa e shpalli person te padeshirueshem Nikon, tani merr urdhra prej tij. Sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
E ndersa do te ndertonte obelisk ne kujtim te Camerise martire ndertoi ne territorin shqiptar mauzelumin e ushtareve grek. Sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
E ndersa na fliste per fjalen e lire, rrihte dhe gjakoste gazetar, digjte redaksi gazetash. Sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
E ndersa instaloi ne Shqiperi kulturen e korrupsionit tani po na e “lufton” ate. Sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
E ndersa vete e vendosi keshilltarin e tij Kryeprokuror dhe tani po na e sulmon. Sa i pafytyre munde te jete i pafytyri?
E ndersa na e futi Nanon ne burg per vjedhje, pastaj e mohoi dhe kerkoj edhe falje. Sa i pafytyre mund te jete i pafytyri?
Pas asaj, na e akuzoi ate, Nanon, per korrupsion dhe te lidhur me krimin dhe me pas i dha amnisti personale. Sa i pafytyre mund te jete i pafytyri?
E ndersa hiqet si dashamires i shqiptareve te Kosoves, pavaresine do qe t’ja japi me pikatore. Sa i pafytyre mund te jete i pafytyri?



Vertet, sa i pafytyre mund te jete i pafytyri?

Petrit Kola
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ballistet
Fillestar/e
Fillestar/e
Ballistet


Numri i postimeve : 10
Vendi : VJENE Austri
Registration date : 14/03/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyThu Mar 20, 2008 3:47 am

:fla:ALI AHMETI Pa dyshim
Kam teper arsye natyrisht nuk jane personale,sjam i ludhur familjarisht apo lokalisht,por per momentin eshte me modesti dhe me korekti ne pikpamje te mbrojtjes te interesave kombetare....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shkodrani_1
Përjashtuar
Përjashtuar
shkodrani_1


Numri i postimeve : 27
Registration date : 16/03/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 EmptyThu Mar 20, 2008 5:55 pm

Sali Berisha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 33Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Next
 Similar topics
-
» Cili instrument ju pelqen me se shumti? Dhe pse?
» O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON PER KET POPULL
» Si duhet te jete nje politikan/e i/e mire per Shqiptaret ??
» Çfar duhet te beje nje politikan qe ta duan shqiptaret?
» Gezuar per shum mot.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: