Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??

Shko poshtë 
+120
......
rrimtaf
agim__barja
haxhiu
Delia
xhiti
Labinot Drenica
arberia
xhema
Ramizi
Driniiiii
socratus
detektivi
an-di
tonche
laloni
klodian
Dritoni
PeriiKeputur
Muja e Halili
Hamitmatjani
tornado
Tigrina
ngadhenjimi
Liisi
dezertori
egzona-
Eva0506
L1ndush3
kercova
feratkoca
mentori
Veneta
Kushtrimi86
el43
Fjona
katunariplak
Luki
katunari
nikchee
che
Parapsikologu
buqe
Pirro i Epirit
zeriatdheut
stabili
Ademi85
Kasper
prishtinalia uk
Ago Muji
njomeza
Ibrahim Rugova
Martina
istogalia
njonidrenica
Çlirimi
anila
Ali Baba Tepelena
Arizona
morena
lilu
elisa
murturi
beri
voglushja
idol
rolling
besim78
echo
Mergimtari
Driola
luan mreti
eri M
meti1986
MUHAMETII
fi2a1
rroni
Urata
agim barja
nardlushnja
loredana
Lanetja
fati
Guximi
interesant
Mysafir
nadi
tom sojer
Xili
feneri
Lavdi
Orfe@
drit98
xhavo_
shkodrani_1
Ballistet
Ani
ai
xhevdeti
dibran
schumi
NetSerseri
shaban cakolli
meli
genta
BUKUROSHI
shpendi
azzurra
E_Bukura
perparimi
Riki30
Beton
Leka i Madh
kingXa
Sy kaltri
Sofra
petritkola
Kosovarja
silvi
Anna
124 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptySat Sep 29, 2007 3:36 am

Mua më pëlqen edhe Avni Klinaku, Raif Çela dhe Sabit Gashi si politikan të cilët kto ditë pritet të dalin publikisht me një organizmi politik për Bashkim Kombëtar ....

Të presim se çka do të na sjellin ditët e ardhme....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptySun Sep 30, 2007 6:43 pm

Edhe une sikurse Kolapetrit, pra nese mendojm per te vdekurit, te zhdukurit dhe te gjallet, ateher pa asnje dyshim do te thoja se me pelqen Ukshin HOTI. Kur them me pelqen nuk e mendoj per nga bukuria, megjithse ka qen edhe i bukur, por eshte njeri nder me te miret, ne mos me i miri. Kurse per te tjeret nuk munde te them qe me pelqen asnje, ngase qe te gjithe jane te infektuar me semundjen tani me te njohur...

Bukur kalofshi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptySun Sep 30, 2007 10:13 pm

Politikanet te infektuar me smundjen e korrupcionit qe me pare ishte problem dhe eshte smundja e Sides sod poltikajt tan kemi me smundjen e KORRUPCIONIT dhe cili shprohet pyetja me i miri aj qe din te punoj dhe mos ti bjer kjo smundje dhe mendoj e marrim si politikan qe ende thrret dhe proteston kunder cdo gjeje te huej eshte ALBINI .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guest
Vizitor
avatar



Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptySun Sep 30, 2007 10:42 pm

Nese eshte e vertet se edhe LECI ka hy ne politike tu Kosoves, pres qe nashta e simpatizoj LECIN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyWed Oct 03, 2007 3:46 am

Mua me pelqen nese vazhdon ne ket menyre me fol Lulzim basha .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyThu Oct 18, 2007 11:38 pm

Më pëlqen ma së shumti

HASHIM THAQI

BAMIR TOPI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyFri Oct 19, 2007 12:45 am

mua me pelqen aj qe punon per interes te atdheut e jo te vetit dhe per te pasur nji emer shimica punojn per ta fituar nji reputacion ne arenen poltike hiq me shum si kombetare nuk po shikoj as nji njiher per njihere .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyFri Oct 19, 2007 2:35 am

Iq asnje nuk me pelqen, se asnje nuk eshte duke ber asgje per Kosoven ton, per pamvarsin e Kosoves punojn e vjedhin vetem per mi rregullu shtepiat e veta, q'far politikan jan keta.

Te kishte hy ne politik Anaa e kisha zgjedh pernjeher,se kur flet Anaa per politik eshte si Sali bìBerisha qe i dalin edhe damaret e fytit prjashta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyFri Oct 19, 2007 2:52 am

jo se une bej pastrim po te hyj ne poltik dhe nuk ben se skan shanc me vjedh me keshtu qe une sjam per aty .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi


Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptySun Oct 21, 2007 2:49 am

NE SHQIPERI ME PELQEN JOZEFINA TOPALLI
NE KOSOV ME PELQEN ULPIANA LAMA
NE MAQEDONI NE PELQEN ERMIRA MEMETI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptySun Oct 21, 2007 3:43 pm

Politikani ma i Respektuari për mua është

Kosovë -- Hashim Thaqi
Shqipëri -- Bamir Topi
Maqedoni - Ali Ahmeti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BUKUROSHI
Fillestar/e
Fillestar/e
BUKUROSHI


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 40
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : student i faklultetit te mjeksis
Registration date : 11/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptySun Oct 21, 2007 9:52 pm

Politikani me i pelqyeri nga une eshte ai i cili ben per kit popull une skisha me e e vequ asnjerin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.beki.4t.com
genta
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 42
Registration date : 02/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyMon Oct 22, 2007 2:28 pm

Për figurë më pëlqen Melihate Tërmkolli i kan hije gënjeshtrat
Për politikan sbën Nëna si Ukshin Hoti përulem para veprës së te madhit
eh mor Xili paske gusto dhe dijeni Hashim Thaqi shefi i karburanteve të Kosovës edhe gjysmën e Maqedonisë e kontrollon nga i morri lekët ky patriot e Xhavit Haliti ku ishin këta kur u dogj familja e Adem Jasharit ?????!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyMon Oct 22, 2007 2:33 pm

Genta keta kur kan qen ne Luftë
njerzit thonin se Serbia po i vran policët e vetë
e Melihate Termkolli esht diktatore me fal se nuk po dishe gjë
mos eke nga Familja ti Melihaten

i am PDK KOSOVA
I LOVE YOOU HASHIM THAQI
FATMIR LIMAJ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
genta
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 42
Registration date : 02/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyMon Oct 22, 2007 2:42 pm

Për figurë më pëlqen Melihate Tërmkolli i kan hije gënjeshtrat lexo hahahahaaa
eh mor Xili paske gusto dhe dijeni Hashim Thaqi shefi i karburanteve të Kosovës edhe gjysmën e Maqedonisë e kontrollon nga i morri lekët ky patriot e Xhavit Haliti ku ishin këta kur u dogj familja e Adem Jasharit ?????!!!!!!
tani pergjigjmu në këtë pyetje
nuk di shum po lexoj shum ....................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyMon Oct 22, 2007 2:50 pm

GENTA të them une Ty se

Hashim Thaqi ka qen pjestar i Ushrtisë Çlirimtare të Kosoves
nga viti 1991 së bashku me komandantin Legjendar Adem Jasharin
dhe kur ka fillu lufta në prekaz ky ka qen ne studime në Zvicërr dhe ka ardh ne Formimin e UÇK-së
dhe ato thash e thëme kush ti ka then ata jan njerez qe nuk e duan dhe nuk e kan dashur as nje her Luften e Lavdishme të UÇK-së
ka akoma njerez qe shajn pse UÇK-ja i perzoni shkiet nga Kosova se kan fjet me serbin flliqnajk
prandaj jam i lumtur qe kam qen ne sherbim te luftes sëUÇK-së Jam Krenar që Jam SHQIPTARË
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyFri Nov 30, 2007 1:38 am

Esat Stavileci dhe Sejdi Veseli .....

Ja një artikull nga Sejdi Veseli.

Pazarllëqet e Vjenës, reprizë e Kongresit të Berlinit!



Shkruan: Sejdi VESELI

Të ashtuquajturat Bisedime të Vjenës po nxjerrin në shesh një të vërtet të pakontestueshme, zhgënjyese, thjesht të hidhur për popullin shqiptar, se disa nga qarqe ndërkombëtare në raport me interesat legjitime të tyre, vazhdojnë të sillen sipas avazeve të vjetra, sipas atyre të Kongresit të Berlinit, të Konferencës së Londrës dhe të Versajës..., por për nga forma më të rafinuar, pra, të kamufluar me nevojën e jetësimit të njërës nga normat e demokracisë më të avancuar, me atë të decentralizimit të pushtetit vendor.

Siç edhe dihet këto të ashtuquajtura bisedime teknike, në realitet pazarllëqe me pjesë të territorit kosovar u përgatiten sipas skenarëve të përpiluara nga ndërmjetësit (përmbaruesit) ndërkombëtar, në përputhje të plotë me kërkesat serbomëdha të Beogradit zyrtar dhe të kreut të Kishës Ortodokse “shënsaviane”, prapa shpinës së popullit shqiptar të Kosovës.

Po kështu u vazhdua edhe pas fillimit të këtyre pazarllëqeve. Si për rendin e punës ashtu dhe për datën e zhvillimit të fazave të tyre, ndërmjetësuesit (përmbaruesit) e “pa anshëm” ndërkombëtar e njoftuan palën shqiptare, vetëm atëherë pasi i kishin harmonizuar qëndrimet e tyre me Beogradin zyrtar.

“Për çudi”, nga pala shqipfolëse, jo vetëm se nuk pati as edhe një reagim të vetëm ndaj këtij trajtimi jo të barabartë që i bëhej asaj, në raport me palën serbijane, por ajo u vetë nënçmua skajshmërish, duke pranuar që ministrat e të ashtuquajturave IPVQ të Kosovës të pranojnë të ulen si të “barabartë” për nga rangu edhe me këshilltarët e Tadiqit dhe Koshtunicës!

Zaten as që mund të pritet ndonjë qëndrim dinjitoz nga ata që shkelin me pafytyrësi obligimet nga kontrata me zgjedhësit e tyre. Siç dihet këta besëpakë, ishin ngarkuar me përgjegjësi, se do të punojnë me përkushtim për krijimin e parakushteve për vetëvendosje të popullit të kësaj krahine shqiptare, të ndarë dhunshëm nga tërësia e natyrshme e Shqipërisë Etnike, të aneksuar nga Serbia hegjemoniste dhe të çliruar pas një shekulli, falë luftës heroike e Famëmadhes UÇK dhe sakrificave sublime të bijve dhe bijave të saj, të mbështetur më në fund edhe nga Fuqia më e madhe e kohës NATO-ja.

Çka është edhe më keq, pala shqipfolëse e pranoj këtë pabarazi aq nënçmuese në raport me palën serbe, me siguri e magjepsur nga kamerat televizive dhe për hir të interesave meskine. Me ç’rast u dëshmua katërçipërisht karakteri i saj prej pa kurrizorësh. Ajo nuk ishte e gatshme, bile vetëm njëherë të kundërshtoj (as sa për sy e faqe) edhe “këshillat” e atyre qarqeve të caktuara ndërkombëtare të dëshmuara si tradicionalisht proserbijane.

Çka është shumë më keq, edhe pse kjo pabarazi shprehej në shumë drejtime edhe pse këto takime do të zhvillohen ndërmjet dy vendeve, të cilat para pak kohësh kishin dalë nga një luftë shumë e përgjakshme, ku njëri vend, Serbia në pozitën e pushtuesit barbar që kishte ushtruar gjenocidin, ndërsa vendi tjetër, Kosova në pozitën e çlirimtarit që ishte mbrojtur, edhe pse shihej qartë se kjo pabarazi ishte e inskenuar nga vetë përmbaruesit ndërkombëtar, krejt kjo palës shqipfolëse nuk i bëri përshtypje. Edhe me këtë rast, pala shqipfolëse e ri zbulojë pafytyrësinë e saj, duke dëshmuar se deklarimet mëhershme të saj nuk ishin tjetër pos demagogji dhe për qëllime mashtruese ndaj popullit, si p.sh.: “për sovranitetin e Kosovës dhe për rregullimin e brendshëm të saj, nuk do të bisedojë me Serbinë, sepse kjo është çështje e brendshme e Kosovës”.

Andaj, edhe nuk është për t’u çuditur se edhe pjesëmarrja e palës shqipfolëse në takimet e Vjenës, rezulton me kapitullimin e saj, para palës serbijane.

Parashtrohet pyetja pse?

Sepse, ajo duke pranuar të ulet në një tryezë me gjakësorët serbijan, shkeli mbi lotët, gjakun dhe hirin e dëshmorëve të kombit dhe të martirëve shqiptar.

Sepse, ajo me vetë pranimin që të ulet për të biseduar me delegacionin e shtetit, i cili nuk e ka dhënë edhe gjestin më të vogël të pendesës për gjenocidin që ushtroi ndaj popullit shqiptar, bëri faljen e saj.

Sepse, ajo e bëri jo vetëm legalizimin ndërkombëtar të enklavave ekzistuese serbijane, por edhe të kontrollit serbijan të rreth 30% të territorit të Kosovës...

Se kush janë ata që “përfaqësuan” interesat e drejta të shqiptarëve edhe në Vjenë, mjafton të lexohen edhe sipërfaqësisht deklarimet e tyre, në lidhje me deklarimet e disa përfaqësuesve të institucioneve relevante ndërkombëtare, për mundësinë e shtyrjes së marrjes se vendimit për statusin e ardhshëm të Kosovës. Në këto deklarata, vërehet shqetësimi i thellë, jo pse mund të shtyhet vendosja e statusit të ardhshëm të Kosovës, por pse atyre do t’u sosen rrenat dhe nuk do të kenë mundësi që të vazhdojnë me mashtrimin e popullit, sepse do ta humbin besimin.

Epilogu i këtyre far bisedimeve është dëshmia e pakontestueshme, se ishte i drejtë kundërshtimi në vazhdimësi dhe i vendosur i këtyre pazarllëqeve nga Lëvizja Vetëvendosje, nga disa subjekte politike dhe nga Simboli i rezistencës Bacë Adem Demaçi!

Epilogu i këtyre farë bisedimeve (pazarllëqeve) ka ndikuar fuqishëm që të ngjizet, rritet dhe përforcohet dyshimi i bazuar në popull, veçanërisht te ajo pjesë e cila e çmon drejt gjakun dhe sakrificat sublime të djemve dhe vashave të tij, se mos po përsëritet historia e hidhur, sidomos, ajo me Evropën njerkë.

Do të duhej ta kuptojnë përfundimisht, sa nuk është bërë tepër vonë, të gjithë ata të cilët krekosen se janë të mandatuar me votën e lirë të shqiptarëve, se nuk do të lejohen që për hir të interesave të tyre të liga dhe meskine, të luajnë me interesat legjitime të popullit, se po vazhduan si ja kanë nisur me siguri nuk do të mund t’i ikin përgjegjësisë!

Është momenti i fundit, që të mandatuarit e popullit t’i lënë anash interesat e tyre të liga dhe meskine dhe të vihen në shërbim të interesave legjitime të popullit që ua fali besimin me votën e tij, duke marr vendime të drejta dhe të guximshme:

1. Për pezullimin e çfarëdo forme të bisedimeve me palën serbijane, deri në momentin kur të krijohen rrethanat për të trajtuar tema, të natyrshme për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet dy vendeve në fqinjësi, siç janë: - definimi i vijës kufitare; - përcaktimi i vlerës së dëmshpërblimit në mjete financiare ose mallra që duhet të paguaj shteti i mundur - Serbia, vendit fitues - Kosovës, për dëmet që ka sjellë lufta (reparacionet e luftës); - kthimi i tërë dokumentacionit dhe fondeve të plaçkitura nga Serbia...

2. Për organizimin e referendumit gjithëpopullor për vetëvendosje në tërë territorin e Kosovës. Natyrisht nën mbikëqyrjen ndërkombëtare.

Tjetër rrugë nuk ka! Kjo është rruga e vetme për sigurimin e një baze të shëndosh për një paqe të qëndrueshme në Ballkanin e lodhur nga politika hegjemoniste sllavo-greke!

Nuk ka arsyetim më të qëndrueshëm për vendime të tilla, se sa vullneti i më se dy milionë shqiptarëve, të cilët përbëjnë më tepër se 90% të banorëve të Kosovës. Vullnet ky i legjitimuar nga lufta e armatosur çlirimtare, të cilën u detyruan ta bëjnë shqiptarët, jo pse kishin pretendime territoriale ndaj trojeve etnike të popujve me të cilët kufizohen, por për t’u çliruar nga terrori i organizuar dhe sistematik shtetëror i përmasave të gjenocidit, që ushtrohej mbi ta nga pushtuesi serbo-çetnik, gjatë një shekulli të tërë. Kjo është një e vërtetë e pakontestueshme, e cila nuk mund të kontestohet as nga Bashkësia Ndërkombëtare, sepse ky terror i shtetit serbijan u ushtrua ndaj shqiptarëve të të gjitha moshave dhe gjinive, para syve të saj!

Por, si duket Bashkësia Ndërkombëtare është “viktimë” e një opinioni të gabuar për shqiptarët. Opinion ky i ndërtuar, jo vetë duke u bazuar në rrenat e pushtuesve të trojeve shqiptare, por edhe në ato të disa politikanëve shqipfolës dhe servil, për të cilët komb dhe atëmemëdhe është paraja dhe jeta e shthurur, si dhe të shumicës së përkthyesve shqipfolës, të cilët sillen si ajo lopa, për të cilën me rëndësi është të kenë çka kullosin, e pse u kërcejnë 20 mëzetër në shpinë as që mërziten fare!

Ka shumë argumente të qëndrueshme që më shtyjnë të besoj se Bashkësia Ndërkombëtare nuk ka qenë dhe nuk është e interesuar për ta pasur një opinion real për shqiptarët dhe kërkesat e tyre të drejta. Ajo në raport me interesat jetike dhe të ligjshme të shqiptarëve mbetet e ngujuar brenda mendësisë oto (pis)markiane, sepse po të ishte ndryshe ajo do t’u thoshte stop, sjelljeve dhe veprimeve të disa qarqeve prosllave të saj.

Po të ishte ndryshe, ajo do të merrte qëndrim të prerë dhe do të deklaronte hapur:

- Se zgjidhja e drejtë dhe e qëndrueshme e çështjes shqiptare, mund të arrihet vetëm duke korrigjuar padrejtësitë historike që u janë bërë këtij populli liridashës, nga vetë Bashkësia Ndërkombëtare, duke filluar që nga Kongresi i Berlinit e deri të Marrëveshjet e Kumanovës dhe Ohrit!

- Ajo do t’u thoshte prerë këtyre qarqeve, që t’ia vejnë gishtin kokës dhe të rishikojnë sjelljet e tyre në raport me shqiptarët, para se t’i kalojnë kufijtë e durimit të tyre.

- Se është në të mirën e përgjithshme që mos ta sjellin punën për t’u kaluar kufijtë e durimit të shqiptarëve, sepse po u kaluan këta kufij, pasojat do të jenë, jo vetëm të paparashikueshme, por edhe vështirë të riparueshme! Si pasojë e hileve të njëpasnjëshme të Bashkësisë Ndërkombëtare dhe të kolaboracionistëve shqipfolës, shqiptarët do të detyrohen të përgatiten për të vazhduar rezistencën dhe për të sakrifikuar çfarë është e domosdoshme, deri në krijimin e kushteve optimale për të shfrytëzuar të drejtën e tyre të pa tjetërsueshme dhe të ligjshme, për t’u vetëpërcaktuar dhe për të vetëvendosur për të ardhmen, vetëm në bazë të vullnetit të tyre të lirë! Me siguri, për zhvillimet që me siguri do të pasojnë, nëse nëpërkëmbën edhe njëherë interesat jetike dhe të ligjshme të shqiptarëve, përgjegjësia nuk do të bie mbi ta!

Prishtinë, më 24 tetor 2006
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyTue Dec 11, 2007 12:27 am

Cili politikan per momentin eshte me i mire ne Kosove,cilit duhet t'i bashkangjitet populli se mi kan perzi nuk kuptoi fare ..!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 40
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyTue Dec 11, 2007 12:28 am

Asnje hiq se kem per mashalla...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyTue Dec 11, 2007 12:29 am

Edi Rama.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyTue Dec 11, 2007 12:30 am

Asnjeri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyTue Dec 11, 2007 12:41 am

Edi rama edhe njiher i shkon poltika i ka te gjitha censin trimrin guzimin larpashmerin dhe me nji fjal nese ky e merr nej her voten per ta qeversi shqiperin do ta shikoni se si do te ec perpara ne zhvillim shikoni tiranen qe e ka ky si kryetar bashkesije .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
NetSerseri
Anëtar i ri
Anëtar i ri
NetSerseri


Male
Numri i postimeve : 75
Age : 36
Vendi : Rahovec/Prishtinë
Profesioni/Hobi : Studnet
Registration date : 14/12/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyFri Dec 14, 2007 7:54 pm

Nuk më pëlqen as një politikan momentalit. e nëse flasim për të kaluarën atëher me plot kuptimin e fjlës e them që më pëlqen Enver Hoxha edhe si udhëheqës edhe si politikan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
NetSerseri
Anëtar i ri
Anëtar i ri
NetSerseri


Male
Numri i postimeve : 75
Age : 36
Vendi : Rahovec/Prishtinë
Profesioni/Hobi : Studnet
Registration date : 14/12/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyFri Dec 14, 2007 7:55 pm

Dhe kisha pas një kërkes te moderatorët e web faqes nëse është e mundshme të e hapin një tem për Enver Hoxhën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 EmptyFri Dec 14, 2007 8:06 pm

nese flasim per te vdekurit kemi skenderbeun athere figura me emadhe kombetare dhe e pazenvensuar ne trojet shqipatre ,nese eshte per politikajt e sodit athere une me edin se ndrroj asnji dhe hashim thaqin .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 33Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
 Similar topics
-
» Cili instrument ju pelqen me se shumti? Dhe pse?
» O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON PER KET POPULL
» Si duhet te jete nje politikan/e i/e mire per Shqiptaret ??
» Çfar duhet te beje nje politikan qe ta duan shqiptaret?
» Gezuar per shum mot.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: