Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cila eshte embelsira juaj e preferuar??

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
MARY
Anëtar
Anëtar
MARY

Female
Numri i postimeve : 261
Age : 34
Vendi : VL
Profesioni/Hobi : music
Registration date : 28/03/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptySat Mar 29, 2008 7:26 am

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Cake_carotte

Gjithsecili prej nesh ka preferencat e tij per embelsirat. Po ju cfare preferenca keni??
Cila eshte embelsira qe ju pelqen me teper??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptySun Mar 30, 2008 9:59 pm

Aha,embelsirat mepelqejne te gjitha znj,Mary ndoshta pas gjithë atyre ëmbëlsirave edhe ndonjë e hidhur e vogel,po jo shumë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyMon Mar 31, 2008 2:26 am

Urime per teme MARY.!

Ka nga shume ata embelsira qe me pelqein,qe nuk do te gjej dote kohe te gjitha me i thene.!!

Do ta veçoja Tirami'su

Nuk mund te them se ballkllava nuk me pelqen Razz
Harova ta them edhe edhe edhe nuk kane mbairm edhe Very Happy te gjitha me pelqein.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyMon Mar 31, 2008 5:36 am

Nga gjithe embelsitat vecoj Ka bu nine dhe Su li ne
Do ti pershkruaj si pregaditen te recetat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 46
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyMon Mar 31, 2008 8:51 am

me peklqejn te gjitha embelsirat sic tha edhe vllau beton por bakllava shum e mir esht ama po ta prish koken shum e embel hahaha por me se shumti i ha embelsirat qe jan bitter

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyMon Mar 31, 2008 8:55 am

Bakllaven me arra


Edituar për herë të fundit nga vesa në Tue Jul 15, 2008 10:09 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyFri Apr 04, 2008 1:31 am

Nga gjithe embelsitat vecoj Ka bu nine dhe Su li ne

biligoia ;

kam deshire te dij se ç'fare jane keta , jane embelsiar shqiptare.??? keni ndonj Foto apo recet gatimi te sjellni ne teme. FLM.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyFri Apr 04, 2008 11:22 am

Provoni bananet e skuqura me mjalte. Merren bananet dhe qerrohen. Bananet te mos jene shume te pjekura. Persegjati priten me thike dy ose tre rriska. Merren riskat dhe skuqen ne tigan me pak gjalp, jo shume se zbuten. Merren me kujdes dhe vendosen ne pjate dhe siper u hidhet mjalti. Gati. Provojeni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyTue Jul 15, 2008 2:41 am

tom sojer

Kam provuar bananet me cokollat ne ''grill'' te pjekuara shume te mira e hap ne mes Bananen e mbushe me cokollat dhe e pjek ne ''grill'' shume e mire pa me qerru fare provoni !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyTue Jul 15, 2008 12:48 pm

T'gjitha, haha, shum ja kam inati embelsirave, ku t'i shoh i asgjesoj, hahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
lilu
Moderator
Moderator
lilu

Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 41
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyTue Jul 15, 2008 12:55 pm

shume me pelqen kabunia, kremkaramel, shendetlia dhe eshte nje embelsire qe quhet tre qumesht eshte e mrekullueshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyTue Jul 15, 2008 3:45 pm

Embelsia ime me e preferuar eshte ajo qe nuk eshte e embel prej sheqeri, ketij "vrasesi te bardhe".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lilu
Moderator
Moderator
lilu

Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 41
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyTue Jul 15, 2008 4:03 pm

embalsirat jane shume te mira, ooo i dua shume
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyTue Jul 15, 2008 4:07 pm

Eee Lilu po pastaj "qan" se si ta leshosh peshen e tepert!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyTue Jul 15, 2008 4:09 pm

asnje me shume se bakkalva nuk me pelqen,
une i dua te gjitha embelsirat por bakllava me pelqen teper
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyTue Jul 15, 2008 6:50 pm

guximi shkruajti:
T'gjitha, haha, shum ja kam inati embelsirave, ku t'i shoh i asgjesoj, hahahaha

qysh koke si une ti, edhe une si ti shoh i paramenoj si armik edhe i ha krejt bre Razz

Ronaldot i ha shum asi Rolladat Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyTue Jul 15, 2008 6:54 pm

une i ha per qefi, per mos mi vra se um dhimsen Razz Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyThu Jul 17, 2008 1:06 am

Prej te gjitha "Embelsirave" me se shumti me pelqen mishi, ahahhaha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyThu Jul 17, 2008 1:07 am

Premtimi shkruajti:
Prej te gjitha "Embelsirave" me se shumti me pelqen mishi, ahahhaha.

mua prej te gjithe embelsirat me pelqen PESHKU ! Very Happy

Per temen

Tirami'su me pelqen shume .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
spirito
Anëtar
Anëtar
spirito

Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyThu Jul 17, 2008 2:10 am

suli.... Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elisa
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
elisa

Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyThu Jul 17, 2008 11:10 am

bakllava edhe me shume arra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyThu Jul 17, 2008 11:47 am

spirito shkruajti:
suli.... Very Happy

S'ma kapi ?
C'fare eshte ky sende => suli.?

Per temen;

Bakllav me krrip me arra bajat ! Very Happy

Fruta te Cocos!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
lilu
Moderator
Moderator
lilu

Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 41
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyThu Jul 17, 2008 5:04 pm

me pelqen shume nje embelsire qe behet me tre qumesht eshte shum e mire, eshte italiane. me pelqejne shume tortat me cokollat, me geshtenja dhe lajthi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
morena
Anëtar
Anëtar
morena

Numri i postimeve : 298
Registration date : 21/03/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptyThu Jul 17, 2008 5:05 pm

Bakllavaja qe ben mami im fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? EmptySat Jul 19, 2008 11:44 pm

Beton shkruajti:
spirito shkruajti:
suli.... Very Happy

S'ma kapi ?
C'fare eshte ky sende => suli.?

Per temen;

Bakllav me krrip me arra bajat ! Very Happy

Fruta te Cocos!



SULI

20 kilogram Mana ( Dud ) te zijen derisa te ngele 1,5 litre, i hedhim  0,300 gr. djalpe -telyn , 1 kg mijell i ziem per 10 minuta dhe masen me luge buke e hedhim ne tepsi piqet me se nje ore ne tenperatue 25O" 
Eshte vertete shum e shishme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty
MesazhTitulli: Re: Cila eshte embelsira juaj e preferuar??   Cila eshte embelsira juaj e preferuar?? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cila eshte embelsira juaj e preferuar??
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Kuzhina-
Kërce tek: