Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë

Shko poshtë 
+27
rrebelja
E_Bukura
naqeta
besim78
rroni
**Lumi_
Dili
interesant
Mergimtari
Kosovarja
luan mreti
loredana
Lanetja
Clarence
Begu
Nezir Myrta
Ani
Euridika
gjakushi
perendim
shaban cakolli
Mysafir
xhavo_
fatlum
Sofra
Beton
Orfe@
31 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyThu Mar 27, 2008 4:12 am

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë 14627203_df2c4fc165_m

Ne shum tema folet per humbjen e ndjenjes kombetare nga shum shqiptar te Shqiperis, te tillet asimilohen ne grek , vendojm femijve emra sllav , grek dhe te huaj. Dhe me tragjikja martohen me burrat me te padeshiruar te Serbis, serbet e ketyre fshatrave te varfer duke mos mund te gjejn bashkeshorte nga gjaku i tyre , sepse askush nuk don te hyje ne ato fshatra te varfer , kan gjetur zgjidhje , ato kan gjetur vajza shqiptare nga Shqiperia, te cilat nuk pyesin per vite, per kombesi, religjion, pasuri, lokacion, pun qe duhet te bejn , sa femij duhet te lindin, cfar gjuhe duhet te flasin... Kto vajza te reja , ne disa raste raporti eshte 40 vjet per mashkullin serb, 20 per femren shqiptare, jan ber vegel per rritjen e natalitetit
Me shum se 40 "te rinj" nga zonat e komunave: Sjenic , Tutin dhe Tregu i Ri ( Novi Pazar) , jan martuar keto vite me vajza nga Shqiperia, jan mbledhur javes ne Buxhev te Sjenices. Organizata humanitare " Rashka e Vjeter " prej Beogradi organizoi nje shoqerim te kendshem ne shenj perkrahjeje dhe ndihme te vogel , cifteve te reja " serbo-shqiptare" ju ndan nga 500 euro.


Cdo dit e me shum vajza te reja nga Shqiperia gjejn fatin e tyre ketu ne Peshter. Kjo neve na gezon dhe "trimeron" , sepse po ngjallim shum fshtra SERBE ,nese ngelin gjall fshatrat, ngel edhe SERBIA - thot Momir Kovacevic , kryetar i deges '' Stare Rashke" ne Sjenic.


Fshtrat Serbe dhe te tjer fshatra ne Peshter , Golij dhe Rogozni kan ngel te zbrazura , sepse te rinjt, sidomos vajzat, kan ikur ne qytete. Ato qe kan ngelur skan mund te martohen , sepse asnje vajz nuk e don fshatin.

ka edhe me shum , mirpo perafersisht besoj e kuptut temen , dhe kjo me duket problem shum i madh , sepse vajzat e reja shqiptare po lindin femij flliqesirave sllave. Ky problem i njejt esht edhe ne FYR Maqedoni, shum vajza nga Sgqiperia po martohen me disa pleq , jo per dicka por per tjau punu tokat dhe per tua ruajtur derrat atyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyThu Mar 27, 2008 4:20 am

biligoa;

Kame lexuar per keta ngjarje, dhe ne ata momente ishte jashte logjikes sime qe te besoj qe ndodhe nje gje e tille,por nuk me kujohet ku kam lexuar si dhe kam derguar tek nje teme nga keta shkrime ne forumin tone ''bashkimikombetar''.per lexusit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyThu Mar 27, 2008 5:28 am

Sot çfar të ndëgjoshë nuk është për t'u habitur. Unë jam habitur një here, kur pos një pjese të qyqeve ( qytetarve) të tiranës ishte edhe një Korb ( Edi Rama) të cilët ju bashkangjitën koncertit të Bregoviçit madje mburreshin se ishin në atë koncert qyqet vajtën edhe i fyen gjithë qytetarët e Tiranës edhe popullin Shqiptar,duke shpallur shkavin Qytetar nderi.... Qyqet dhe Korbi korbin "Qytetar nderi" i dorzon edhe çelsin e Tiranës.

Dhe këtë mikun e Edi Rames erdhi koha e shohim në krye te protestës në Beligrad kundër pavarësisë së Kosovës, të cilit ja ndau çelsin më 1 prill 2006 Edi Rama në Tiranë mikut Goran Bregoviçit, këngëtarit çetnik dhe arkanistit serb, që kjo ndarje preku thell ndjenjat kombëtare të çdo shqiptari.

Prandaj si rrjedhojë e kësaj politike nga këta politikan aktual që i kemi po bien pre shumë të ri e të reja, deri aty ku edhe krijojnë martesa me serb, malazez, grek, italian etj etj, që është një gjë shumë e keqe dhe shumë përulëse, këto martesa janë si rezultat i politikës aktuale që fyen familjen shqiptare dhe kombin Shqiptar, martesa me ata nga të cilët ende kullojn gjak plagët e popullit në Kosovë plagët që janë dëshmi e shkaktuar nga populli që na preu dhe na dhunoj, na dëboj nga shtëpitë tona dhe, që nga ardhja e tyre në trojet tona, kanë vepruar aktivisht të na zhdukin si komb.

Martesat e tilla janë mjerim pikë së pari për ata prind që nuk kanë ditë të edukojnë fëmijë e ta mësojnë se cili është miku dhe cili është armiku.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyThu Mar 27, 2008 6:00 am

Para pak kohesh nuk di saktesisht vetum se i ka 2 muaj ishte nje emision si lloj dokumetari ne nje televizion serb,,B92''.

Ne ket emision flitej per martesat shqiptaro-serbe rrespektivisht per 50 femra ,,shqiptare''nga shqiperia te cilat ishin martue ne nje vend te shkret thuajse ne nje vend qe ishte gati ne shuarje e siper serb.

Te gjith meshkujt e ati vendi ishin mbi te 30-tat deri 45-tat nderkaq grat e tyre shqiptare po thuajse te gjitha nen ket moshe.
Qudia ma e madhe ishte se po thuajse te gjitha keto martesa kishin ndodh pas luftes ne Kosove.Me sa duket shteti serb ne shqiperi ka angazhu organizata qe merren vetum me qeshtjen e martesave ne mes te shqiptareve dhe serbeve.

Serbet nje komb me natalitet e mortalitet te lart si duket e kan ne plan qe permes te g jorave tona ta rilindin popullin e vet.

Tju them sinqerisht nga turpi e inati per je kohe te gjat e kam humb vetdijen.te asimilohet nje femer shqiptare me nje Sllavo-serb nuk ka ma keq pom doket po i shof para ardhsit e tyre duke u rrotullisur neper varrezat e tyre nga turpi i madh.

Turp turp i madh ska ku shkon ma keq,Ishalla Zoti na run neve dhe te afermit ton prej ketyre gjerave.Amin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyThu Mar 27, 2008 2:07 pm

Këtu edhe feja luan një rol shumë te madh! Aventurat e martesave me shkije e shkina kanë filluar qysh para kohës se Skenderbeut, por qe e ka ndërpre feja Islame.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyFri Mar 28, 2008 1:30 am

xhavo_ shkruajti:
Këtu edhe feja luan një rol shumë te madh! Aventurat e martesave me shkije e shkina kanë filluar qysh para kohës se Skenderbeut, por qe e ka ndërpre feja Islame.

Pajtona plotesisht me mendimin tuaj i nderuar,ne qe sa kohe e mbaj mend un jetojm dhe kemi jetu ne Medvegje ku shumica jan serb mirpo martesa me ta skemi pas kurr.E di nje rast qe nje shqiptar e ka marr nje serbe mirpo kjo serbja ka vesh kule si shqiptare ka fol shqipen e ka vnu shami.Do me than kjo ka qen diqka e mir sepse e ke kthy nje ortodoks ne fe tonen.

Nuk mbahet mend qe nje shqiptare e Medvegjes te jet martu me nje serb kjo ska ndodh kurr.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyFri Mar 28, 2008 1:44 am

fatlum shkruajti:
xhavo_ shkruajti:
Këtu edhe feja luan një rol shumë te madh! Aventurat e martesave me shkije e shkina kanë filluar qysh para kohës se Skenderbeut, por qe e ka ndërpre feja Islame.

Pajtona plotesisht me mendimin tuaj i nderuar,ne qe sa kohe e mbaj mend un jetojm dhe kemi jetu ne Medvegje ku shumica jan serb mirpo martesa me ta skemi pas kurr.E di nje rast qe nje shqiptar e ka marr nje serbe mirpo kjo serbja ka vesh kule si shqiptare ka fol shqipen e ka vnu shami.Do me than kjo ka qen diqka e mir sepse e ke kthy nje ortodoks ne fe tonen.

Nuk mbahet mend qe nje shqiptare e Medvegjes te jet martu me nje serb kjo ska ndodh kurr.

Po sigurisht pra dhe te besoj plotësisht. Këtu nuk është treguar e verteta më e madhe se ato femra kanë qenë katolike apo ortodokse.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyFri Mar 28, 2008 3:06 am

Une nuk mendoj personalishte qe luan rol feja ,se kemi fakte te shumta martesore qe martohen me ''raca'' te ndyshme.!

Por,nuk do te thote se nuk pajtohem edhe me mendimin e Xhavos kurre thote, nuk kane treguar te verteten ,nuk kemi fakte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 4:50 am

Shikojeni një emision dokumentar për fenomenin e martesës së vajzave shqiptare me
serb. Emisioni është i gjatë dhe në gjuhën serbe
Ka zona në Serbi që janë braktisur
me të madhe dhe problemi më i madh i atyre që kanë mbetur është ku të
gjejnë nuse!? Mashkujt nga 40, 50 vjet të pamartuar. Si duket serbët e
kanë gjetur zgjidhjen.
Shkojnë në viset veriore të Shqipërisë dhe
marrin nuse. Tani thonë se janë shumë të lumtur, ngase kanë filluar të
lindin edhe serbët e vegjël, dhe gjithandej po dëgjohet vaji i
vogëlushëve.

besoj se do ta kuptoni shkinishten

https://www.youtube.com/watch?v=u8In9_XI6MM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 50
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 7:34 am

pergezime per temen biligoa me vjen shum keq perse keto gjera ndodhin se femrat tona qe e ndiejn vehten shqipe te martohen me serb,turp esht,por ka dikush nuk ka karakter te njeriut as turpin nuk e ka sepse nje se ka pak moral nuk e ben ket kurr,me vjen shum keq qe keto gjera ndodhin ne trojet shqipe

Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 7:51 am

Asnjëherë nuk jam ndier më i zhgënjyar se sot me leximin e kësaj teme.Ndoshta do të isha njohur më heret për këtë që shkruani ju tani,por kurrën e kurrës nuk më ka shkuar mendja se një vajzë shqiptare nga Shqipëria mund të njollos gjakun shqiptar me ndytësirën serbe,e cila me shekuj nuk len gjë pa u përpjekur për të zhdukur shqiptarët!Martesa serbo-shqiptare kanë ndodhur edhe në Kosovë,por jo të shqiptareve me serb,por të serbeve me shqiptarë.Meshkujt shqiptar në Kosovë nga lakmia për pushtet merrnin femrat serbe,bija të pushtetarëve serb,po serbet e benin këtë martesb për interesa të shtetit serb,ku kohën kur hynin në shtrat me meshkujt tonë,meshkujt tanë ishin të denuar të ia falnin shpirtin gjarpërit dhe beheshin antikombëtarë të rexhur,të cilët vepronin kundër popullit të vet.Kjo që lexova këtu më bëri të ndjehem keq,po të kisha njohur përbajtëjen e saj,do e kaloja ,por uroj që shqiptarët të vetdijësohen dhe gjëra të tilla rreth ndotjes së gjakut shqiptar më të mos përseriten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 12:23 pm

Eshte hera e dyt qe shikoj ket emision dhe me vjen turp per ato shqiptare qe kan ardh ne ate vend te mallkum.

Nuk pajtona me Betonin se feja nuk ka ndikim,pasi qe keta serbet ne ket emision edhe vet e cekim se kerkojn vajza Ortodokse(prvosllavne).Se keta injorantat perveq qe kerkojn te jen te bukura kerkojn qe vajzat te jen edhe te fes tyne.Nderkoh qe vendaset thojn se ska kurrfar kushtesh per jet.

Me mir te mbetesh i pamartuar ter jeten se te marresh nje serb oj shqipe.Nese ketu feja nuk ka lujt nje rol te rendesishem ateher pse nuk i moren ato vajza te Kosoves apo edhe te Lugines qe i kan pas nen pushtet.

Ato qe martohen(sidomos ato te shqiperis qe nuk i lidh asgje me serb) me serb nuk kan as komb as fe,me vjen turp qe thuhet shqiptare per to.

Ne ket dokumentar thuhet citoj nje serbe,,qe ata nuk jan shqiptar jan katolik dhe kan emrat e njejt sikur ne''
Nje serb tjeter thot,,kur kan ardh prinderit e vajzave me shiku vendin dhe me pa si jetojm jan pajtu qe vajzat e tyre te kalojm ne Ortodoks dhe qe femijt e tyre ti emrojn ne emra serb''

Ja njera nga te martuarat ne ket fshat serb.
Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Serbjabl2

Eshte per te ardh keq qe kjo ,, shqiptarja'' thot se eshte nga Selci i shqiperis dhe nga 350 shtepi qe jan ne ate vend e kan vetum nje beqar.nderkaq 60 vajza prej tyre kan ardh dhe jan martu ne serbi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
perendim
Anëtar i ri
Anëtar i ri
perendim


Female
Numri i postimeve : 100
Age : 39
Registration date : 12/04/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 5:47 pm

Pershendetje per gjin.Mashkullore se ngelen me rusinka e moldave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
perendim
Anëtar i ri
Anëtar i ri
perendim


Female
Numri i postimeve : 100
Age : 39
Registration date : 12/04/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 5:49 pm

gurbetqarja shkruajti:
pergezime per temen biligoa me vjen shum keq perse keto gjera ndodhin se femrat tona qe e ndiejn vehten shqipe te martohen me serb,turp esht,por ka dikush nuk ka karakter te njeriut as turpin nuk e ka sepse nje se ka pak moral nuk e ben ket kurr,me vjen shum keq qe keto gjera ndodhin ne trojet shqipe



po po perurime po te kesh zorin e tine qka do te bajsh. kush ka faj?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 50
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 5:59 pm

pershendetje perendim me zor askush nuk mund te shy te martohesh me nje serb po fjal ka plot por esht se shum vajza kan len shqiptartet e kan ikur kjan marr serbin esht e mir kjo turp me vjen turp ta them por ka shum qe kan vepru ashtu se nuk esht nga zori por nga qejfi edhje pse ka qen serbi armiku yn gjithmon esht kjo e mir per ne me mir spo flas me shum sepse kush e ndien vehten shjqiptare nuk isha martuar kurr me serb me mir te vdes se te jetoi me shkaun ne nje dhom

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 6:15 pm

perendim shkruajti:
Pershendetje per gjin.Mashkullore se ngelen me rusinka e moldave

O i nderuar mos te gjithe gjin. mashkullore me nje thes t'i gjujsh,e urrej gjithçka qe eshte sllave .!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 50
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 7:26 pm

vlla beton mos u nervozo vlla me qiftin apo qiften e nikut perendim me sa e kuptova ne shkrim esht femer por me vjen shum keq kur kemi nje qe mund ta quajm shqiptar si perendim se me sa e kuptova nuk ka aspak gjak shqiptari qe nuk konsideron vehten si shqiptare

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 8:12 pm

Sod qka të shifësh apo qka të dëgjosh më është më mir të thuhet mashallah një fjal turke ,sod është gjithqka e mundur dhe nuk asht për tu habitur së paku në viset Shqiptare po flas për Kosovë Maqedoni dhe Luginën e Preshevës së paku nuk kam dëgjuar të ket ndodh kjo meshkujt Shiptarë po të marrin femra Serbe po femrat shqiptare të marin një serb për burr kët se kam dëgjuar as një nuk them që nuk ka por nuk di të ket ndodh ?
Saj për ket Vajzave nga Shqiprija kjo mua nuk në duket e quditëshme sepse kur kan arritur që ti mbushin trotuaret Italiane dhe Greke duke punuar si prostituta apo lavire (me keq ardhje e them kët por asht realitet )Si dhe disa siq e paska cek më larg edhe Sofra disa më shum kam respekt për Serbet se sa për një Shqiptar ktu unë i bëj pyetje vetë vetes se kush asht fajtor dhe ku jan djemët Shqiptar përse lejohet kjo por në anën tjeter as kush nuk mund të ia mohoj as kujt të drjetën për jetën e vetë po ja që disa nuk din me kën lidhin kuror.

Tjetra që mendoj unë ana positive ekëtyre martesave është se ata lindin fëmij dhe fëmija më shum anon anën e Nënës dhe nji dit kta fëmij do rriten dhe bahen ndoshat edhe pushtetar në kët shtet dhe do thpt se unë jam gjak shqiptari po qese jan ato me të vërtet Shqiptare
Sepse edhe në kohën e Titios në ish Jugosllavi ka qen më duket se po të mos gabohem të gjith funksonart Shqiptar të amrtuar me Serbe që ato vet u a kan imponuar që më mir ti ken në dor sepse Gruaja ka shum ndikim të madh tek Burri dhe Fëmija . pranadaj kjo dukuri si duket për disa qenka e re por jo Historija përsëritet .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjakushi
V.I.P
V.I.P
gjakushi


Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 9:54 pm

Po lidhen në këtë temë delikate për të sqaruar një fenomen !

Kosova pësoi nga sërbët siç u themi ne ! Megjithatë duhet ta analizojmë a është ashtu ?

Esad Mekuli shkruan për shumë shqiptarë sharraxhinj që punonin në Beograd. Edhe nga vendi im ka pasur shumë punëtor krahu. Ndër ta i iku ka qenë edhe vëllau i të famëshmit Habib Kaleshi, Komandant i Ballit Kombëtar, Nasufi. Ai për tu strehuar atje , për të ikur nga pushkatimi i sllavomaqedonasve, punon në Beograd por edhe në Mal të Zi.

Sa ishte gjallë , vetë thoshte se biri i tij ishte Sllobodan Millosheviqi. Se nëna e tij kishte qenë ajo që e kishte dashur dhe e kishte shpëtuar.

E vërteta qëndronte deri diku ! Sepse Sllobodani i ngjasonte shumë Nasuf Kaleshit.

Kushedi edhe sa e sa tipa të tillë kanë lindur nga baballarët shqiptarë e nga shkinat e sërbisë që pastaj i rritën dhe i ndërsyen kundër shqiptarëve të bëjnë krime!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjakushi
V.I.P
V.I.P
gjakushi


Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyMon Apr 14, 2008 10:00 pm

Xhelati më i madh i cili vrau e preu , shfaroi shumë fshatra dhe mbushi bunarët me shqiptarë më 1903 ishte Mikaili I Brodit !

Megjithatë, zbardhen faktet se ai ishte i Biri i Hasan Agës, një pasanik shqiptar i cili kishte zgjedhur nënën e tij dhe si pasoj e marrdhënieve që kishin, lindi Mikaili famëzi i cili, kur fitoj pushtet, e groposi në lamë Hasan Agën, duke ia lanë vetëm kokën mbi dhe me tre kuaj të lidhur pë shtezeri sikur fshin lamën ia thyen kokën duke e shkelur mbi kuajt !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyTue Apr 15, 2008 1:07 am

gjakushi shkruajti:
Xhelati më i madh i cili vrau e preu , shfaroi shumë fshatra dhe mbushi bunarët me shqiptarë më 1903 ishte Mikaili I Brodit !

Megjithatë, zbardhen faktet se ai ishte i Biri i Hasan Agës, një pasanik shqiptar i cili kishte zgjedhur nënën e tij dhe si pasoj e marrdhënieve që kishin, lindi Mikaili famëzi i cili, kur fitoj pushtet, e groposi në lamë Hasan Agën, duke ia lanë vetëm kokën mbi dhe me tre kuaj të lidhur pë shtezeri sikur fshin lamën ia thyen kokën duke e shkelur mbi kuajt !

Ndodh edhe kjo kur perzihet gjaku i mir me gjakun e prisht te serbeve...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyTue Apr 15, 2008 2:00 am

Ndodh edhe kjo kur perzihet gjaku i mir me gjakun e prisht te serbeve...

Po e vazhdoj fatlume kure perzihet gjaku i mire me gjakun e prisht te serbeve.......lindin millosha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyTue Apr 15, 2008 2:04 am

nuk kam "koment" vertetë , ende nuk ma kap logjika ime kete gje .
.. ka pas edhe femra shqiptare qe kan shku drejt vdekjes vetem e vetem per te mos rene ne kthetrat e turpit dhe mizorise..

nuk , nuk po mundem te pajtohem me kete te vertetë kaq te turpshme ,kaq perulëse , kaq te palogjikshme kaq te mjerë ..kaq te shkretë ..kaq fyese ..

sic e ka thene edhe i nderuari Sofra ,
"këto martesa janë si rezultat i politikës aktuale që fyen familjen shqiptare dhe kombin Shqiptar,"
..kjo politike (politikan)shikon interesin personal , le ne prapambetje rajone te tera te fshatrave , ku u mungon edukimi, shkollimi , mesimi ..
por prap.. prap e pajustifikueshme ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyTue Apr 15, 2008 2:10 am

Po mire, si eshte e mundur te mos kete asnje djal beqar ne ate fshat? Feja mund te luan ndonje rol, por mbi te gjitha shqiptarkat katolike, serbet ortodoks, mendoj se kane goxha dallim. Pastaj katoliket keta i kane edhe ne Kosove, cka u be keshtu?

Me duket rast i cuditshem mbi te gjitha?!!?

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë EmptyTue Apr 15, 2008 2:15 am

nuk eshte qeshtje feje o i nderuar Ani , nuk e dij c'ka eshte

po mendimi i Sofra eshte ai qe me se afermi i pergjiget kesaj pyetje .. politikat pro-serbe, pro-greke dhe anti-shqiptare te ndjekura ..ia arrijne edhe kesaj , duke shfrytezuar te ngratet , te padijshmit ..

ne te vertete nuk jane interesa personale te politikanve atje por jane kryekeput interesa antishqiptare , interesa te serbit dhe grekut ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 7Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Muzika sllave?
» Top Channel publikon dhunën e policisë sllave në Maqedoni
» Vajzat shkodrane nuse nè serbij?!!!
» JAM KRENAR/E QË JAM SHQIPTARË/E
» Rinia Shqiptare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: