Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptyMon Feb 20, 2012 11:00 pm

Zgjohi o shqiptar nga gjumi, sa nuk eshte ber von...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptyFri Feb 24, 2012 8:41 pm

Danaj: Parlamenti i Kosoves tashme nuk ka pengesa juridike per tu bashkuar me Sh...qiperineE Enjte, 23 Shkurt 2012 22:29 | | | Eshte kaotike situata politike ne Kosove. Pavarsisht kercenimeve te Dell se kush eshte kunder corbes se bisedimeve eshte antiamerikan apo anti europian, duket se edhe ai vete eshte i trullosur dhe kaotik. Pavarisht deklaratave te Thacit se bishti 1244 eshte sukses, perseri edhe ai eshte i trullosur. Por e trullosur eshte edhe opozita. Prit te presim. E trullosur eshte edhe Tirana zyrtare, pa ide, pa mendim. Megjithate, situata nuk eshte pa rrugedalje, qe ujin ta coje ne Mullirin e Shqiperise natyrale. Serbet, e kam thene edhe njehere tjeter, ne minutat shtese e bene golin dhe jane ne avantazh. Nuk eshte koha as per tu inatosur, as per te share arbitrin. Ate le ta bejne qytetaret. Politika kerkon ide, rrugezgjidhje, kerkon barazim dhe golin e fitores. A eshte e mundshme?Duket se eshte. Politika serbe nuk u pajtua me Ahtisarin dhe perpunoi Ahtisarin Plus, te cilin duket se po e zbaton. Edhe politika shqiptare nuk ishte shume dakord me Ahtisarin, por e pranoi ate per te realizuar shkeputjen juridike nga S erbia. Dhe e realizoi, ka sot 88 shtete qe e njohin juridikisht, mes tyre edhe fuqite me te medha. (Sikur ta njihte pavarsine e Shqiperise natyrale qe shpalli Ismail Qemali, te pakten nje nga fuqite e medha, Britania per shembull, sot do te ishte ndryshe)Por le te kthehemi tek problemi aktual. Kosova do te kete nje bisht, qe do te jete 1244. Duan apo nuk duan shqiptaret, bishti do te jete. Cfare te bejme? Te vajtojme, te mashtrojme, te bejme deklarata, protesta etj etj? Disa jane bere, disa edhe do te behen. Por problemi nuk zgjidhet. Me te dfrejte disa thone se me shenjen dalluese 1244, Kosova kthehet 10 vjet prapa. Nuk kane plotesisht te drejte, sepse 88 shtetet qe e kane njohur juridikisht nuk do ti terheqin njohjet e tyre, se ambasadat e nuk do te mbyllen etj etj. Cila mund te jete zgjidhja, pas te ciles duhet te kapet politika shqiptare dhe ta ktheje situaten ne favor. Shtesa 1244, praktikisht eleminon Planin Ahtisari, i cili plan e ndalonte Kosoven te bashkohej me nje shtet tjeter, pra me Shqiperine. Tashme rruga eshte e hapur. Pse? Po sepse na kthyet ne vitin 1999, me Rezoluten 1244. Tashme do te vendosim nga duhet te shkojme? Dhe ky vendim duhet te jete: Bashkim me Shqiperine. Kjo duhet bere sot, neser do jete vone, eshte e vetmja zgjidhje. Ne lojen politike duhet te gjesh shtigje per te dale. Dhe shtegu eshte i hapur. Por a do te shkoje drejt tij, Thaci, Krasniqi, Kurti, Jahjaga, Mustafa, Shala, Ceku etj etj. Deri tani nuk e shohin shtegun, por kaosin. Shfrytezojeni 1244 per tu bashkuar me Shqiperine. Nuk keni asnje pengese juridike tashme. Neqoftese nuk do ta beni, do te thote se nuk doni te bashkoheni. Por atehere, poltika serbe, do beje edhe golin e dyte dhe perfundimisht Kosova do shndrrohet ne Bisht i Serbise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySat Feb 25, 2012 12:24 am

Siç transmetojnë mediat serbe, Tadic e ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes, që sipas tij, në forumet rajonale Prishtina do të përfaqësohet “nën ombrellën e Rezolutës 1244 të OKB, që do të thotë se Kosova nuk do të jetë e pranishme si shtet i pavarur”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySat Feb 25, 2012 12:27 am

Pranimi i fusnotës me Rezolutën e tejkaluar 1244, është prapakthim dhe do të njihet nga historia si tradhti kombëtare dhe veprim plotësisht - kundër Republikës së Kosovës si shtet sovran e i pavarur”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySat Feb 25, 2012 12:30 am

ca rezulute pash nderin ka vdek rezuluta 12 44 !e tha edhe thaqi mbrem ne rubikon, nuk edi nese keni pas rastin te shikoni?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySat Feb 25, 2012 12:42 am

Thaqi kur flet , per mua eshte sikur e shkrun ne akull , e akullin e le ne Diell .
Aq ka vleft ai kriminel !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySat Feb 25, 2012 12:42 am

Fjala e Albin Kurtit gjatë konferencës së sotme për media - 24 shkurt 2012

Kosovës ia hoqën Republikën dhe ia shtuan fusnotën. Sot, në Bruksel, përfaqësuesit e kryeministrit të Kosovës, u morën vesh me Serbinë edhe për përmbajtjen e fusnotës.

Fusnota i ka dy elemente: së pari, Rezolutën 1244 dhe, së dyti, mendimin këshillues të GjND-së. As pavarësia dhe as shpallja e pavarësisë nuk janë elemente të fusnotës. Aty vetëm sa thuhet në mënyrë njoftuese se për çfarë ishte ky mendim këshillues i GjND-së.

Kjo marrëveshje nuk ka të bëjë vetëm me përfaqësimin por edhe me bashkëpunimin rajonal. Pra, Republika e Kosovës kësisoj privatizohet. Atë mund t’ia shfaqim vetes sonë por jo edhe të tjerëve. Jemi Republikë vetë-me-veti. Mirëpo, kjo është saktësisht e kundërta e konceptit të Republikës.

Qëndrimi personal i kryeministrit aktual, pa diskutim të Qeverisë dhe pa vendim të Kuvendit, u shndërrua në marrëveshje me Serbinë. Kjo është marrëveshje personale e kryeministrit ndaj së cilës nuk duhet të obligohen institucionet e shtetit dhe shoqëria e populli ynë. Serbia, nëse don, le t’ia vendos fusnotën vetes së saj, por jo neve.

Me këtë marrëveshje, 4 vjet pas shpalljes së pavarësisë, Kosovës përsëri po i bëhet statusi i papërcaktuar, përsëri për Kosovën e paqartë po legjitimohen dy palë: vetë Kosova por edhe Serbia. Dialogu i Brukselit 2011/2012 po na kthen te negociatat e Vjenës 2006/2007. Madje, është edhe më keq se kaq. Sepse, tashmë është hequr fjala ’Republikë’ nga emri ynë. Statusi bëhet i papërcaktuar në kuptimin që nuk dihet se çka do të jetë porse dihet që s’do të jetë Republika meqë atë e hoqën paraprakisht.

Rezultatet e dialogut në Bruksel janë realizim i kërkesave të Serbisë. Serbia tashmë nuk po i arrin qëllimet e saj përkundër kryeministrit të Kosovës, por nëpërmjet kryeministrit të Kosovës. Sepse ai po e konsideron pushtetin e tij shumë të rëndësishëm sesa shtetin e Kosovën.

Prandaj, të hënën, me 27 shkurt, duke filluar nga ora 12:00, në sheshin ”Nëna Terezë” dhe para Qeverisë së Kosovës, do të mbajmë një demonstratë paqësore. Kjo demonstratë e parë do të zgjasë katër orë. Ajo do ta pezullojë për katër orë punën e kësaj Qeverie që po na e pezullon shtetin dhe pavarësinë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySat Feb 25, 2012 12:48 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySat Feb 25, 2012 2:09 am

https://www.youtube.com/watch?v=CxpJRJqWqrs
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySun Feb 26, 2012 2:51 am

Krijohet konfederata Serbi-Kosove
Shkruan: (Koco Danaj), 25 Shkurt 2012
Lista per shqiperi natyrale, denonocon Marreveshjen midis Prishtines dhe Beogradit si nje marreveshje antishqiptare.

Per me teper, kjo Mareveshje behet ne momentin kur kombi shqiptar pergatitet te festoje 100 vjetorin e shpalljes se pavarsise se Shqiprise natyrale. Me kete marreveshje, fituan serbet, fitoi nacionalizmi serb dhe ata qe humben jane shqiptaret. Me kete marreveshje, Koosva u largua me shume nga shqiperia dhe u afrua me shume me serbine, me kete marreveshje prishtina u largua me shume nga Tirana dhe u afrua me shume me beogradin. Me kete marreveshje Serbia dhe Kosova u lidhen edhe me fusnote, perderisa pranohet rezoluta 1244 dhe mendimi I GJND. Me kete marreveshje u hodhen themelet e Konfederates se ardheshme Serbi-Kosove. Me kete Marrveshje fitoi teza e Boris Tadic per te aplikuar ne marrdheniet me Kosoven modelin e dy Gjermanive, modelin e Irlandes se veriut etj. Me kete marreveshje , te pershendetur me nje nxitim te madh nga Brukseli proserb, nga politikanet me te larte te Tiranes dhe Prishtines, hapet nje vater e re krize para se ciles ne te ardhmen kriza aktuale e BE do te jete nje loje femijesh, me kete Marreveshje Ballkani u rikthye si Fuci Baruti. Cilat jane arsyet? Ato do te behen te qarta ditete dhe javet e ardheshme, por nje gje dihet deri me tani. Thaci dhe mbeshtetesit e tij vertetuan hapur se preferojne me shume Beogradin se sa Tiranen. Sa jane ata ne Kosove? Sipas Gallupit jane 19 perqind. Ndersa ata qe jane 81 perqind dhe qe duan Tiranen para beogradit, sot jane te humbur.

Por edhe politikanet e Tiranes, Berisha, Topi etj etj me nxitimin qe treguan per ta pershndetur kete marreveshje antishqiptare, treguan se preferojne te sundone ne Vilajet se sa te qeverisin ne shtet.

Proserbet ne Prishtine dhe Tirane me mbeshtetjen e lobit proserb ne Bruksel, arriten nje fitore. Shqiptaret ne Tirane dhe Prishtine pesuan nje disfate. Por as te paret nuk e kane fituar luften dhe as te dytet nuk e kane humbur luften. Proserbet e Prishtines me kete Marreveshje hodhen themelet e Konfederates Serbi-Kosove. Proserbet e Tiranes jane dakord me nje gje te tille. Tashme, Thaci dhe grupi I tij antishqiptar, mund te vazhdoje I qete ne thellimin e marrdhenieve me beogradin. Tashme ata I lidh me Beogradin Fusnota. Tashme Tirana largohet shume me teper nga Prishtina. Dhe ato I largon me shume perseri Fusnota. Ne pluralizem, secili ka te drejte te zgjedhe rrugen e tij. Tashme eshte e qarte se ne Prishtine grupi drejtues qe qeverise e deshiron Konfederten me Serbine. Dhe nje pjese e opozites, perseri e deshiron nje gje te tille. Ata jane perfaqesues ten je shtrese shqiptaresh qe nostalgjine ndaj Beogradit e konkretizuan me Konfederaten. Ata jane vetem 19 perqind.

Por cfare duhet bere? Tashme ka vetem nje rruge? Referendumi. Shqiptaret ne Kosove duhet te kerkojne referendumin per te shfaqur qendrimin e tyre. Ata jane 81 perqind. Jane shumica derrmuese. Ata duhet te shprehen se duan Konfederate me Serbine apo bashkim me Shqiperine. LSHN ju ben thirrje te gjithe deputeteve shqiptare qe I kane mbetur besnike idealeve te mijra patrioteve, idealeve te adem jasharit, te shprehen qarte se duan te bashkohen me serbine apo me Shqiperine. Ju ben thirrje te gjithe intelektualeve qe te shprehen hapur se me ke duan te bashkejtojne. Duan te kthehen ne vitin 1974 apo duhet te shkojne drejt 28 nentorit 2012. Kjo tashme eshte nje loje me letra te hapura. Tashme ne Prishtine dhe Tirane proserbet kane dale hapur, por edhe shqiptaret tashme duhet te dalin hapur. Prandaj tashme duhet Vetem Referendum. Dhe kete referendum do ta fitojne shqiptaret dhe ky referendum do ti hape rruge Shqiperise natyrale dhe do ta hedhe ne koshin e plehrave Marreveshjen qe kerkon te krijoje konfederaten Serbi-Kosove.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySun Feb 26, 2012 3:35 pm

ky koqo danaj eshte nje kerkush hiq
interesgjinje per para e fitime personale
deri dje u quajte grek e tradhtare e sote....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySat Mar 03, 2012 1:25 pm

https://www.youtube.com/watch?v=57lhXVm7lww&feature=player_profilepage
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySun Mar 04, 2012 11:09 pm

Lajmet e fundit nga ...?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptyTue Mar 06, 2012 6:12 pm

Punëtorët e MUP-it serb do largohen nga puna(thot Bajram Rexhepi)


Po heret ju paska ra nder mend edhe mas 10 vite spo e dijtkan kush qenkan Mupcat qesharke shum shtet i fort bile bile edhe poi paguajkan qe me mar informata e me i qu ne serbi kjo se besoj qe ndodh kund ne bot , me i pagu armiqt,, po te kishin qen shqiptar qe moti do ishin burgos e harru po kta ja shkie e per mos tja prish qejfin beligradit duhet te punohet si na thojn , po deri kur mor Popull kshtu se .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptyTue Mar 06, 2012 6:24 pm

Kryeministri sërish injoron Kullën e Jasharajve
(Ngadal po del ne fush kush asht zmija apo gjarpni ,pse nuk hyn ne kullen e Jasharve me emrin a jasharve arriti deri ku asht e tash nuk ka nevoj ma per ta .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptyWed Mar 21, 2012 10:15 pm

(E plotësuar) Gjykatësi kryesues në rastin "Kleçka" ka urdhëruar lirimin e të pandehurve nga paraburgimi.

Kjo, pasi trupi gjykues ka marrë vendim që deklaratat dhe ditarët e Agim Zogajt, i njohur si Dëshmitari X, janë të papranueshme, raporton REL.

"Gjykatësit kanë vlerësuar se prokuroria nuk i ka përmbushur disa standarde të caktuara procedurale dhe për këtë arsye dëshmia e Agim Zogajt është e papranueshme", thuhet në njoftimin e EULEX-it.

"Rasti Kleçka" përfshin deputetin Fatmir Limaj dhe nëntë ish-ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët akuzohen për krime kundër popullatës civile gjatë luftës më 1999.

EULEX-i konfirmon se "Trupi gjykues në rastin ‘Kleçka’ ka marrë vendim që deklaratat dhe ditarët e Agim Zogajt, i njohur si Dëshmitari X, janë të papranueshme. Këtë vendim e ka marrë trupi gjykues, i përbërë nga dy gjykatës të EULEX-it dhe një gjykatës vendas".

"Gjykatësit kanë vlerësuar se prokuroria nuk i ka përmbushur disa standarde të caktuara procedurale, dhe për këtë arsye dëshmia e Agim Zogajt është e papranueshme. Ekipeve të prokurorisë dhe të mbrojtjes u është kërkuar që t’i paraqesin deklaratat e tyre përfundimtare përpara se të nxiret aktgjykimi për këtë rast" thuhet në komunikatë.

Në ndërkohë, gjykatësi kryesues ka urdhëruar lirimin e të pandehurve nga paraburgimi. Mbrojtja dhe prokuroria do të kenë të drejtën e ankesës pasi të shpallet aktgjykimi.

Pas përfundimit të seancës gjyqësore avokati mbrojtës Tahir Rrecaj ka thënë se më në fund drejtësia triumfoi. Ai pret që edhe aktgjykimi të jetë lirues dhe dëshmitarët të shpallen të pafajshëm. Siç dihet, padia ndaj dhjetë ish-luftëtarëve të UÇK-së ishte ngritur nga Prokuroria e EULEX-it, duke u bazuar në dëshmitë e dëshmitarit tashmë të ndjerë, Agim Zogaj, i njohur si dëshmitari “X”. Aktvendimi pritet të jepet brenda disa ditësh. Ndërsa sot pritet që Trupi Gjykues të vendosë nëse do t’i lirojë nga paraburgimi dhe arresti shtëpiak të akuzuarit.

Prishtinë, 21 mars – Trupi Gjykues i Gjykatës së Qarkut, në Prishtinë, në rastin “Kleçka” i ka shpallur të papranueshme të gjitha deklaratat dhe ditarët e dëshmitarit “X”, me arsyetimin se deklaratat i ka dhënë në cilësinë e të pandehurit dhe jo në cilësinë e dëshmitarit bashkëpunues. Sipas Trupit Gjykues, edhe ditarët hidhen poshtë për shkak se dëshmitari “X” ka vdekur dhe nuk mund t’i mbrojë ato që i ka shkruar.
Pas përfundimit të seancës gjyqësore avokati mbrojtës Tahir Rrecaj ka thënë se më në fund drejtësia triumfoi. Ai pret që edhe aktgjykimi të jetë lirues dhe dëshmitarët të shpallen të pafajshëm. Siç dihet, padia ndaj dhjetë ish-luftëtarëve të UÇK-së ishte ngritur nga Prokuroria e EULEX-it, duke u bazuar në dëshmitë e dëshmitarit tashmë të ndjerë, Agim Zogaj, i njohur si dëshmitari “X”. Aktvendimi pritet të jepet brenda disa ditësh. Ndërsa sot pritet që Trupi Gjykues të vendosë nëse do t’i lirojë nga paraburgimi dhe arresti shtëpiak të akuzuarit.
Nje lajm i mir, pranvera filloi mebar.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySun Apr 01, 2012 11:10 am

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 F1_31qeveros1333209457


Edituar për herë të fundit nga BashKom në Sun Apr 01, 2012 11:13 am, edituar 2 herë gjithsej (Reason for editing : Turpi që nuk mund të mbahet mend per një Shtet .)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySun Apr 01, 2012 11:24 am

Turpi që nuk mund të mbahet mend per një Shtet . Kjo ndodh vetëm ne Kosov dhe po nga kush se tash po duket ese me kend po bisedojn dhe për qka kjo asht shkoll për kta politikant ,(po kta e mir me bodiguarda ,po vaj halli për kta policët e shkret ne mes mali dhe ky provokim )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptyThu Apr 05, 2012 11:31 am

lajmet e fundit ,nga kosova KEK-u po i shkyq borgjlinjte nga rrjeti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptyWed Apr 11, 2012 1:18 am

Kastrati: Mbroni familjet tuaja në VeriTë zhgënjyer me situatën e sigurisë në veriun e Mitrovicës, shqiptarët kërkojnë ndihmën e shtetit për t’u mbrojtur. Gjatë ditës së martë ata zbritën në jug dhe i kërkuan mbrojtje kryetarit të Komunës së Mitrovicës.

Pas takimit me banorët kryetari i komunës së Mitrovicës zhvilloi një takim me banorët e lagjes së Boshnjakëve dhe gjatë kësaj vizite ai porositi banorët që tani e tutje secili me forcat vetjake të mbrojnë familjet e tyre.

“Secili shqiptar ta mbrojë familjen e vet. Kjo nuk do të thotë që policia nuk do të ofrojë siguri mirëpo them që secili shqiptar i veriut, që sheh ndonjë rrezik të mbrohet në formë vetjake”, deklaroi Avni Kastrati, Kryetar i Komunës së Mitrovicës.

Teksa kryetari thotë që shqiptarët tani e tutje duhet të vetëmbrohen nga serbët e veriut, banorët shqiptarë ankohen se Policia e Kosovës po iu konfiskon edhe ato pak armë me të cilat ndihen më të sigurtë.

Të hënën serbët e veriut shkatërruan pikën statike të Policisë së Kosovës. Pas tentativave të dështuara të Policisë së Kosovës për t’u vendosur në veri, shumë banorë janë parë me valixhe duke u larguar nga shtëpitë e tyre për të gjetur një strehë më të sigurt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptyWed Apr 11, 2012 1:38 am

Ku eshte vllazrim bashkimi athua scratch fjal fjal dhe vetem fjal fjal
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySun Apr 15, 2012 1:58 am

Si?Nuk paska as nje lajme...
https://www.youtube.com/watch?feature...&v=xd0jOoizEPU
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptyThu Apr 19, 2012 12:33 pm

KOMBI YNE ESHTE NE HALLE TE MEDHA, SOT QE NJE POSTIM NGA NJE GRUP RINOR ,PRE KONIN E FAMSHEMVRASESIN QE PERDOR FEMIJ USHTAR DHE MEDJA E BERI PROBLEM NDERKOMBTAR. TE RINJTE SHQIPTAR KISHIN KRIJUAR FONDACJON PER AFRIKEN KUNDRE KONIT. PER MITROVICEN NUK KUJTOHET KUSH. NE NJE NATE U VRANE 20 SHQIPTARE, NE MIROVICE KANE MBETUR VETEM 100 SHQIPTAR NGA 50.000 MIJE QE QENE PARA 1990. SOT SITUATA ESHTE SHPERTHYESE. SERBET PO PUNOIN DHE FORTE BILE. ATA KANE STRATEGJI , SIC QE DHE RASTI I VRASJEVE TE FUNDIT NE MAQEDONI, 5 VRASJET TE CILAT ISHIN KURDISUR E KRYER NGA ZBULIMI GREK DHE SERB. NE DUHET TE SHKUNDEMI,MJAFTE ME DEKLARATA QE KONSUMOHEN SA DALIN.DUHET TE KETE NJE VEMENDJE TE FOKUSUAR KOMBETARE NE MITROVIC. A, DERGUT GJA NE MITROVIC, SOT, A, SHKUT NE MITROVIC, A, FOLET ME TELEFON ME MITROVICEN.. A, U DHATE SHPRESA DHE FORCE VLLEZERVE TANE ATJE, QE SHTETET SHQIPTARE I KAN LANE JETIM. TE GJITH NE MITROVIC. NE DUHET TE JEMI ATJE ME RININ NE BALLE, KJO ESHTE DINJITETI YNE KOMBTARE ESHTE SHTEPIA JONE QE PO NA E RREMBEJNE. LAD BIZHGA 2012 HAPSIR SHQIPTARE.

Gazeta Tema
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptyFri May 04, 2012 5:52 pm

lajmi i fundit Mona LIsa ne yutube titulli Mona Lisa Revealed
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 EmptySat May 05, 2012 11:40 pm

Kryeministri turk Erdogan ne nje interviste per kanalin shteteror turk deklaron se Turqia do mbeshtese vellezerit shqiptare nese do jete e nevojshme me trupa ushtarake , ai shtoj me tej se populli shqiptar ka te drejten e vetevendosjes per krijimin e nje shteti te madh shqiptar , dhe se UCK nuk eshte organizate rebele terroriste por vullneti i shqiptareve per te mbrojtur trojet e tyre. Erdogan ka kercenuar me shperberje te maqedonise dhe gjithe ballkanit nese te drejtat e shqiptareve nuk merren parasysh. Ai shtoi se trupat kombetare turke jane ne gadishmeri dhe do ndihmojne shqiptaret per clirimin e trojeve shqiptare. Kjo deklarate ka bere qe ministrat e jashtem grek dhe serb te reagojne ashper.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Faqe 23 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina
Mbrapsht në krye 
Faqja 23 e 26Shko tek faqja : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: