Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lajmet nga Rajoni

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySun Jun 06, 2010 10:42 pm

Lajmet nga Rajoni F.0426135855770_m

Nje i ri i mbrojtjes së të drejtave të njeriut, ai u
bë i famshëm në mbarë botën me bllogun e tij në internet si
administrator i grupit më të njohur antifashist në Serbi.

Atë e
fascinon politika, ndërsa ëndrra e tij është bota pa racizëm,
antisemitizëm, urrejtje dhe diskriminim. Para disa ditësh televizioni
Serb B92 publikoi një intervistë me Rastkon, ndërsa më pas ai u
intervistua edhe nga BBC. Rastko i tha BBC-së se idetë e tij nuk janë të
pranuara nga nacionalistët serbë, ndërsa disa prej tyre edhe e kishin
kërcënuar me vdekje. Por ai tha se nuk do të heqë dorë nga shkrimi.

bllogun e tij në mes tjerash Pocesta shkroi:
“Unë jam Serb,
por...
1. Pranoj Kosovën si shtet të pavarur
2. Pranoj se Ratko
Mladic dhe Radovan Karagjiq kanë qenë kriminelë lufte
3. Pranoj se në
Srebrenicë ka ndodhur gjenocidi
4. E dua BE-në dhe NATO-n
Unë jam
serb, por jam real!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 59
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 12:38 am

ehu po ta lavdrofshin serbet a perendi keta qe shiten patriota nga qerdhja e sebise ah Allah a je ka sheh e ndegjone .
O Riki o Xhiti,o Drini besonju spiunave besonje se keshtu do e arrijna bashkimin me tradhetar ordinera !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 12:44 am

Cito :
ehu po ta lavdrofshin serbet a perendi keta qe shiten patriota nga
qerdhja e sebise ah Allah a je ka sheh e ndegjone .
O Riki o Xhiti,o
Drini besonju spiunave besonje se keshtu do e arrijna bashkimin me
tradhetar ordinera


Avashe mor zotri avashe se nuk je ti ase tjeri me shqiptare se un .Se solla nje lajme kjo nuk do thot se jam pro serbise.
Edhe gjermaniN austriaki,turku etj etj te kan shpall lufte po sot e ke Aleat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 12:46 am

Xhemshiti ku e ke mir e ke mir, edhe une u cudita kur pashe ket tem.
Kjo tem per kontiner, mendimi ime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 59
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 12:50 am

Drini
O vella nese ke pakes gjak shqiptari shiqoi ne harte nga ku lajmrohet se dhe pastaj lejone te shkruaj nje shpiun qe behet patriot!
Shikoje ne flamur te hartes nga lajmrohet ,nga serbija o shqiptar vdiqa bre do luaj prej mendeve me kesi patriota shpiuna
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 12:58 am

Xhemshit nuk jam une faktor ne ket forum qe mundem te bej dicka. Une jam vetum antar i thjesht, ama une dhash mendimin tim per ket tem, dhe ky eshte postimi im i fundit ne ket tem, ta injoroim te gjithe ket tem se per lajme nga sebija nuk kemi ne nevoj ne Shqiptaret,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 1:01 am

Cito :
Drini
O vella nese ke pakes gjak shqiptari shiqoi ne harte nga ku
lajmrohet se dhe pastaj lejone te shkruaj nje shpiun qe behet patriot!
Shikoje
ne flamur te hartes nga lajmrohet ,nga serbija o shqiptar vdiqa bre
do luaj prej mendeve me kesi patriota shpiuna


Hahhahhahhahhaha he mo Hagji cfare do thuash me kete se jam ka lajmrohem nga serbija hahhah Nje gje do ta them haptase se me cfare do emri se je kyq e kam dite se je haxhija e thon besoj burrave ik mo se e lumtur jam se jam femere te pakten kam dinjitet te paster si vet loti .....

E sa per temen te them un ty se ky eshte lajm nga agjensite e lajmeve po deshe demantoe po deshe jo por te lutem lerni patriotizmin anashe .Lajmi eshte lajm dhe duhet pranu si te till. Ju se deklaroheni ''patrijot'' e shikon si hyn delegacijonet nga serbij dhe ju nga atje o burra na thrret vendlindja hahhahha l
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 1:14 am

Cito :
Xhemshit nuk jam une faktor ne ket forum qe mundem te bej dicka.
Une jam vetum antar i thjesht, ama une dhash mendimin tim per ket tem,
dhe ky eshte postimi im i fundit ne ket tem, ta injoroim te gjithe ket
tem se per lajme nga sebija nuk kemi ne nevoj ne ShqiptaretEshte e drejt e cdo antarit te jap mendimine vete,deshem ne tjerta apo jo ta pranojm eshte qeshtje tjeter.Nuk duhete shikohen gjerat vetem nga syri kritik por duhete ta mbroshe realen .Una jam femre dhe nuk ju besoja syve kur kam pare linkun per martesat e shqiptarve me serbe bile edhe ketu perebrenda kosoves shum shpejt hyri ne veshe te shurdher lajmi !!!!!! ketu flitet per nje te miture lirisht munde ta quaj till,por mir eshte ajo fjala e populli ''Ku thon se ku ka dreza shum,merr shporten e vogel''?/

edhe nese mbyllet tema per mua eshte egal se thon gjermanet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 1:19 am

Edhe nje gje harrova te ju them ty Haxhi dhe ty Drini,

E lexuat mir lajmin?
sa un e di kosova po ben te pa mundren ta nje serbija shtet e ky djali qenka pro!!!
tani simbas jushe nuk duhete te na nje serbia shtetin ton a!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 44
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 3:19 am

pershendetje Fiona ,me qense ketu nuk ka pas as tema e as shum burra qe kan diskutu lirshum dhe kan fol me zemer ka del shpirti,tash kur te del nej tem se qka emndojn serbet per ne keta qohen pesh keta turpat e ton,nuk e di a mendojn keta ndonej her ndryshe perveq me u mundu me ja ba dikut bajat keta shohin vetem drejt dhe me nej sy ,te fyn te shajn pa e dit kush je pa e vlersu nej nejri,pa ja lexu asnje shkrim mendimiet idet vetem fbajtat ,fyjt dhe tregoj turpin e pa shqiptarit qe sod e kesaj dite i ka lan ne meshiren e serbit !

kur ne nuk e dim se c mendon armiku ather na duhet te heshtim sipas jush ?
Ne Shqiptaret nuk na lidh asgje me serbin dhe skemi asnje interes,por ajo qe gjen lidhje esht vetem politika per biznes e politikanav ton ,se hajn prej tyre dhe rrojn ka pamoraliteti i tyre qe e kan pas dhe e gezojn fol tjeter kujt,Deshmorve te liris.
Mu personalisht nuk me intereson qka mendon nje serr per shqiptar se e di hala pa fol se ai politiken e ka rren regjim dhe interes per poshtrim kaq ka aj dhe sdin ma shum,nacionalizmi i tepruar te ben racist dhe nej dit do tju kethehen tytat ndermjet veti dhe do t ekenaqem me ta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
Xhevati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 54
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 2:01 pm

e more vllezen mos i prek bashkpunetoret e serbise se te kallin flake.
A pe shehe se si embrojne njeri tjetrin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 4:02 pm

Cito :
] pershendetje Fiona ,me qense ketu nuk ka pas as tema e as shum burra qe
kan diskutu lirshum dhe kan fol me zemer ka del shpirti,tash kur te
del nej tem se qka emndojn serbet per ne keta qohen pesh keta turpat e
ton,nuk e di a mendojn keta ndonej her ndryshe perveq me u mundu me ja
ba dikut bajat keta shohin vetem drejt dhe me nej sy ,te fyn te shajn
pa e dit kush je pa e vlersu nej nejri,pa ja lexu asnje shkrim mendimiet
idet vetem fbajtat ,fyjt dhe tregoj turpin e pa shqiptarit qe sod e
kesaj dite i ka lan ne meshiren e serbit !

kur ne nuk e dim se c
mendon armiku ather na duhet te heshtim sipas jush ?
Ne Shqiptaret
nuk na lidh asgje me serbin dhe skemi asnje interes,por ajo qe gjen
lidhje esht vetem politika per biznes e politikanav ton ,se hajn prej
tyre dhe rrojn ka pamoraliteti i tyre qe e kan pas dhe e gezojn fol
tjeter kujt,Deshmorve te liris.
Mu personalisht nuk me intereson qka
mendon nje serr per shqiptar se e di hala pa fol se ai politiken e ka
rren regjim dhe interes per poshtrim kaq ka aj dhe sdin ma
shum,nacionalizmi i tepruar te ben racist dhe nej dit do tju kethehen
tytat ndermjet veti dhe do t ekenaqem me ta
Po kete e ceka dhe un, se nje dite patjeter do bashkpunojm si dy shtete demokratik ,cdo dite punohet drejt kesaj qeshtjes,Por ka nejrz till edhe ketu si ne serbi si kan deshte te vrasin kete djalin vetem del me nje opinijon shum te sinqerte, dhe sikur te dilnin edhe elitate e larta politik te serbis po me te njejte deklerat nuk di cfare kundershim do kishte.Ne edhe punojm te jem shtet demokratik edhe nuk dum te jemi !! eshte cudi e madhe me ne shqiptare askushe nuk na kupton neve se ne radhe te par nuk dim ta kuptojm veten ton apo ti bejm nje analiz opinionitn ton .Sote ne ShBA, ke
300 mijë shqiptarë qe jetojn atje, ne gjermanin ke diku 200 mij, 5 miljon shqiptare i ke ne turqi qe kan migru qe nga 1912 ne austri 100 mij kjo simbase statistikse se eshte ber ne 2007 nga cia.Dhe gjithe keto shtet edhe tjera kuptohet kan qen ne konflikt me SHqiPTARET,Turqija te ka sundu saqe deshti tet humb edhe gjuhen. PO ashtu edhe shtetet tjera me radh..dhe sote aleatin me te afert e ke Turqin .Pse po bejm kete bashkpunim athua valla kemi harru konfliktet qe kishim me keto shtete apo nuk duam ti cekim se kemi pase interesa ndaj tyre dhe e shkume e harrum!


Por edhe nje gje nuk do le pa permendure;Konfliktet qe kisha me haxhiun nuk kam qen te natyres personale aspak .Nuk e njoh kete indivi dhe ase nuk me njeh nuk ja dua te keqen nese mendon aje nje gje till te jet i sigurte nese un ja dua te keqen keti '' All'ahu ma desht mua te ligen '' por nuk din te bej debate aspak dhe cuditem si ekzistojn njerz till qe vin ketu deh nxerin inatin qe kan nga faktoret tjere !Nese ky zotriu ka inate personale me diken tjeter ekzistojn menyra me e drejte ti del perball dhe tja numron teten nese eshte asi burri dhe te mbaroj konfliktet nje her e gjithmon mos ti ndyt tjert gabimishte,Une cdo her kam mbroj dinjitetin tim me nder dhe do embroj cdo here Per mua eshte kapitull i mbyllure dijalogu me haxhiun dhe deri sa un jam ketu ne kete forum aje do e kete STOP te detyruare kyqjen ne forum,DERI sa te tregon sinqeritetin ndaj mej dhe te me kerkoj falje PUBLIKISHT se eshte mundu ne cdo aspekt ne cdo menyre te me njellose emrin tim pa pasure ide kush jam dhe nga vije nga c'familje rrjedhi duke me etiketu me shum emra te shokve te vete manjak.


Edituar për herë të fundit nga fionaa në Thu Jun 17, 2010 12:17 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 44
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 5:42 pm

Xhevati

e more vllezen mos i prek bashkpunetoret e serbise se te kallin flake.
A pe shehe se si embrojne njeri tjetrin.


Ore shoku xhevat ti pak si shum po dishe he burr,ti si ke hala dhjet shkrime e po me tregon kush esht shqiptar e kush asht bahskpuntor i serbis,ti mos fol ma se ne drenic shpihuna keni hala njani prej tyre je ti ,ketu ti qe se njeh askend dhe i thot shpihun tikujt,ket pjell te shprehjev e kan edhe disa antar te tjer ketu ne forum disa kriminela sigurisht se je njani prej tyre ; se sjeni ju per debat as per bashkim Kombetar e as te pushkes se ju tregojn fjalt e pista qe i keni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
Xhevati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 54
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 7:20 pm

Jo une ste njofe fare.
po te njofin hashimi e Lushtaku se kushe je
keta thojne se ti je bishti i serbise se kure ne kena luftue ti je kane tu lujte kumore neper pufa te zvicrres
NUk pe shofim at patriotizmin e juaj askunde
shpijun noshta je ti se drenica ka shpijuna po ata i kemi hudhe ne berlloge
e me ata berlloga ke punue ti deri tashe edhe ata tu largun.
Po mue spom intereson se kushe je hiq se per mue nuk egziston hiq
RRnofte hashimi Lushtaku KUpi e shume shoke tjere a trima te drenices
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 8:55 pm

Cito :
Jo une ste njofe fare.
po te njofin hashimi e Lushtaku se kushe je
keta
thojne se ti je bishti i serbise se kure ne kena luftue ti je kane tu
lujte kumore neper pufa te zvicrres
NUk pe shofim at patriotizmin e
juaj askunde
shpijun noshta je ti se drenica ka shpijuna po ata i
kemi hudhe ne berlloge
e me ata berlloga ke punue ti deri tashe edhe
ata tu largun.
Po mue spom intereson se kushe je hiq se per mue nuk
egziston hiq
RRnofte hashimi Lushtaku KUpi e shume shoke tjere a
trima te drenices


O xhevati,te lutem nese ke diq per temen thuaj e lere se ne ketu mbas pc asnje nuk njihemi, e mos u merrni me paragjykim edhe ashtu qenkeni me moshe ku duhet ti klasifikoshe gjerat ashtu si duhete e jo te flasesh ne ajer.Sepse asnjeri nuk kemi te drejte te mburremi per qeshtjen kombetare se eshte qeshtje se i takon cdo njerite e jo vetem drenicakut shqiptare po gjith shqiperis etnik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jul 12, 2010 2:40 pm

Beograd, 12 korrik - Shefi i diplomacisë serbe Vuk Jeremiq pret që në
Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së të formohet shumica e cila konsideron
që një zgjidhje kompromisi për Kosovën mund të arrihet kryekëput
nëpërmjet negocitave të reja.
"Debati në Asamblenë e Përgjithshme do
të jetë një moment i së vërtetës dhe me siguri episodi më kritik në
strategjinë tonë diplomatike", sipas QIK-ut është shprehur Jeremiq për
të përditshmen "Blic" të Beogradit. Sipas tij, rezultati i saj do të
vendosë rrugëtimin e ardhshëm të procesit të Kosovës, duke shtuar se për
Beogradin do të jetë "shumë më vështirë sesa herën e kaluar". Ministri i
Jashtëm serb thotë se GJND së shpejti mund të shprehë opinionin, duke
thënë se serbët "kanë arsye për optimizëm". Sipas Jeremiqit "Gjykata nuk
do të mbështesë shkeljen e së drejtës ndërkombëtare, duke i dhënë
legjitimitet shpalljes së njëanshme të pavarësisë".
I pyetur nëse
ndarja e re territoriale mund të jetë një zgjidhje e volitshme për
Serbinë, Jeremiq vlerësoi se forcat e Serbisë janë të drejtuara për "një
fillim të ri në procesin negocitor", ndërsa këtë e kundërshtojnë
fuqishëm "disa shtete jashtëzakonisht të forta". "Por meqenëse
dëshirojmë që të arrihet një kompromis, jemi të gatshëm që të bëhemi
fleksibilë, por nuk mund të nisim dialogun nga cilido pozicion nga ai që
e kemi pasur në momentin kur shqiptarët u ngritën nga tryeza dhe u
përcaktuan për shpalljen e secesionit (shkëputjes)", thotë Jeremiq. Nga
ana tjetër rezolutën e Parlamentit Evropian, e cila u bën thirrje pesë
vendeve të BE-së që ta njohin pavarësinë e Kosovës, Jeremiq e konsideron
"aksion kryekëput për të ushtruar presion mbi Serbinë dhe aleatët e saj
në BE, që”, sipas tij, "gjithsesi nuk është lajm i mirë"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySat Sep 04, 2010 11:15 pm

Disa dhjetëra persona kanë protestuar të shtunën në qytezën Merosin, në Serbi, pasi që kuptuan se 50 shqiptarëve të Kosovës u janë lëshuar dokumentet se janë banorë të kësaj komune.

Sipas agjencisë Beta, pas marrjes së pasaportave serbe , shqiptarët janë bërë edhe pjesë e listave të votuesve të kësaj komune.

Sipas protestuesve, shqiptarët e Kosovës që posedojnë dokumente serbe janë banorë fiktiv në Merosinë, ngase ata u pajisën me pasaporta serbe vetëm sa për udhëtuar pa viza në shtetet e Schengenit.

Organizatorët e protestës deklaruan se do presin një javë për të parë reagimin e qeverisë serbe, e nëse s’do ketë asnjë reagim, atëherë protesta do radikalizohet


Ua sa me befasoj ky lajm nuk e dija se jeton dikush nga KOSOVA NE SERBI aqe me pak 50 vet!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySat Sep 04, 2010 11:33 pm

Keshtu filloi edhe ne Kosove , kjo sot ne Sanxhak :
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySat Sep 04, 2010 11:36 pm

Sinqerisht Arber ,nuk e dija se ka shqiptare duke banu ne serbi!!
Bash kureshtar jam te di ca bejn atje?me cfar merren?Cfar gjuhe flasin?


Edituar për herë të fundit nga fionaa në Mon Sep 06, 2010 12:24 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySat Sep 04, 2010 11:39 pm

Ata jane shqiptare te asimiluar , ja si sihte aj vend para 106 viteve :
Inqizimi i pare ne Novi Pazar , rruga qe shifet ne video eshte akoma edhe sot gjalle , por sot jane te asimiluar ne Boshnjak :
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySat Sep 04, 2010 11:46 pm

Shume vido e mire sa vite daton dhe sa mir eshte rujture!Por mu duke se pash do me rroba sikur te turvq?edhe me arme! si ushtar duken


Ama cudi se nuk kan pas pak ndjenja atdhe dashuris ! gjat kohes se luftes?
Ata shqiptaret qe kan ik qe sa koh ne turqi edhe ata jan asimilu ,por nuk kan nderpre lidhjet me njerz e gjakut te vete,besa edhe po i dergojn femijet ne shkollim ne Kosov Shqiperi,e kta te jetojn ne mesin e sllave cudi cfar nuk paska?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyWed Sep 08, 2010 11:53 pmSerbia ia dërgoi sonte Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara propozimin e rezolutës për Kosovën, i cili është harmonizuar me Bashkimin Evropian, transmeton botimi elektronik i gazetës Blic. Teksti i rezolutës së re e zëvendëson atë të rezolutës së mëparshme dhe në këtë propozim-rezolutë nuk do të ketë amendamente.

Teksti i plotë i rezolutës së re është ky:

a) Të vetëdijshëm për qëllimet dhe parimet e Kombeve të Bashkuara;

b) Duke marrë parasysh funksionet dhe autorizimet e saj mbi bazë të kartës së Kombeve të Bashkuara;

c) Duke përkujtuar në rezolutën e saj 63/3 nga data 8 tetor 2008, me të cilën kërkohet nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë që të japë mendimin e saj këshillëdhënës në lidhje me pyetjen: “A është shpallja e njëanshme e pavarësisë nga ana e organeve të përkohshme vetëqeverisëse në Kosovë në përputhje me të drejtën ndërkombëtare?”;

d) Duke pranuar me respekt mendimin këshillëdhënës të GJND-së nga data 22 korrik 2010 se shpallja e njëanshme e pavarësisë së Kosovës është në përputhje me të drejtën ndërkombëtare kur bëhet fjalë për Kosovën dhe pas shqyrtimit të vëmendshëm të saj, duke përfshirë edhe çështjet për të cilat është dhënë mendimi;

e) Merr në dijeni përmbajtjen e GJND-së lidhur me atë se shpallja e njëanshme e pavarësisë së Kosovës është në përputhje me të drejtën ndërkombëtare kur bëhet fjalë për Kosovën, si përgjigje në kërkesën e Asamblesë së Përgjithshme;

f) Përshëndet gatishmërinë e Bashkimit Evropian për të lehtësuar procesin e dialogut ndërmjet palëve. Procesi i dialogut vetvetiu do të jetë faktor i paqes, sigurisë dh stabilitetit në rajon. Ky dialog ka për qëllim të avancojë bashkëpunimin, të realizojë përparim në rrugën drejt BE-së dhe të përmirësojë jetesën e njerëzve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyThu Sep 09, 2010 2:18 am

Beograd, 8 shtator – Serbia nuk guxon të pranojë ultimatumin e BE-së për rezolutë të´

përbashkët mbi Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të KB në New York, ndryshe serbët në Kosovë do të ndërmarrin iniciativën që të fitojnë shtetësinë ruse, i ka thënë agjencisë serbe të lajmeve SRNA, kryetari i të ashtuquajturit Këshill Kombëtar serb të Kosovës Veriore, Milan Ivanoviq.

SERRBET E KOSOVES E SHOFIN SHPETIMIN NE SHTETSIN RUSE

“Nëse kjo rezolutë miratohet, dhe e pranon presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, pa pëlqimin e Rusisë, do të nisim iniciativën për njohjen e shtetësisë ruse për serbët e Kosovës, sepse Rusia di të mbrojë qytetarët e vet kudo që të jenë ata”, ka thënë Ivanoviq me rastin e informatave nga burime të BE-së se Serbia do të pranojë deklaratën e përbashkët për Kosovën.

Ivanoviq ka vlerësuar se është absolutisht e papranueshme rezoluta me të cilën parashihet statusi special për Veriun e Kosovës, eksterritorialiteti i manastireve serbe dhe vazhdimi i negociatave mbi çështjet teknike, sepse kështu pranohet pavarësia e Kosovës.

Ai ka thënë se serbët në Kosovë kanë marrë garancione të forta nga Federata ruse se nuk do të pajtohet me rezolutën, e cila konfirmon pavarësinë e Kosovës.

Ivanoviq ka thënë se është e drejtë e serbëve që jetojnë në Kosovë që të shfrytëzojnë të gjitha mjetet politike e demokratike për të demonstruar mosbesimin ndaj autoriteteve të Serbisë dhe të qëndrojnë në mbrojtjen e Kosovës nën përbërjen e Serbisë, përkatësisht të drejtat legjitime se kanë qenë dhe do të mbesin qytetarë të Serbisë.

Veprimet e para konkrete, delegatët e Kuvendit të Bashkësisë së Komunave dhe vendbanimeve serbe në Kosovë do të ndërmerren, siç ka theksuar Ivanoviq menjëherë pas përfundimit të Asamblesë së Përgjithshme të KB, e cila fillon punën nesër në New York.

Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, dhe përfaqësuesja e Lartë e BE-së për politikë të Jashtme, Catherine Ashton, janë marrë vesh mbrëmë që Beogadi e Brukseli të vazhdojnë dialogun mbi harmonizimin e qëndrimeve rreth Rezolutës për Kosovën, është kumtuar nga kabineti i presidentit të Serbisë.

OPA -qeky esht lajm se jo mahi tash luft e RUSI, shum kollaj mund te ndodh nese rusia ja man me shpall serrbin me kosov zon interesi rasti sikurse ne gjerogji, luje mac kryt e bullit kan me naj lan kamt e arushes ne dor.e na skem as maca ma se leje ma ushtar!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyThu Sep 09, 2010 10:08 am


Rusia sun pi kshir qato qe i ka po i mbron edhe tjert hahaha hajde mashalla po ktyre kah mos ju shkon mendja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyThu Sep 09, 2010 10:53 am

Serbia i ka punet mir o bashkom

me politik po na shkaterron dal ngadal me ndihmen e eu dhe servileve tradhtareve shqiptare .
QE po dijne me na mashtrue kete popull budalle.
E arrijti qellimin.
Ndryshimi i rezolutes eshte kozmetike ...
Asgje ska ne te mire te shqiptareve ..
Une kam thene se Serbia Rusia do ta njofin republiken e kosoves...
Sepse kjo republik eshte nen serbi sipas rez1244 dhe Planit te Ahrtizarit nje plan antishqiptare .
edhe rezoluta eshte ne dem te shqiptareve..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lajmet nga Rajoni
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: