Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lajmet nga Rajoni

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutoriMesazh
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyThu Jan 26, 2012 8:43 pm

Bore e madhe edhe ne rajon ,rruga kulle rozhaje e mbyllur per qarkullim .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyThu Jan 26, 2012 9:19 pm

i myti bora ,shiu fryma
se jan que pesh o rrmtaf.se njef askush njeri tjetrin.
popull qe sbeson ne agje .vetem mashtrime hajni ,e qka jo..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyFri Jan 27, 2012 11:48 pm

Bora e ftoft do shkrihet, si "republika" e kosoves ne rajon qe po shkrihet.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyFri Jan 27, 2012 11:48 pm

Bora e ftoft do shkrihet, si "republika" e kosoves ne rajon qe po shkrihet.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyWed Feb 08, 2012 1:54 am

Miqte Europiane me ne Krye Gjermanin e perkrahin Kosoven sikur me 1921 Arvanitasit qe i perkrahu Ludvigu i Bavarise dhe djali i tije Otto duke i zhdukur fizikisht dhe duke i detyruar te krishteret Arvanitas te behen Greker .
E bajshit me shendet 1244..
Miqte e Kosoves e kan me mike Qipron Rumanine Spanjen dhe Greqine .
E mbrapa ketyre mshifet Serbia dhe miqesia e Gjermaneve dhe popujve te tjere te kesaj Bashkesie.
Qe kan me na ba me zi se Arvanitasve ne Greqi.me 1821.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyMon Feb 20, 2012 7:48 pm

perkrahin kosoven nen serbi...sipas 1244,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyTue Feb 28, 2012 3:33 am

DETEKTIVI- as un skam pa hala pamvarsi e me serbi ksi, mishmashi veq te na sheh.

Historia po na perseritet bile dhe ma keq,na thojshin ata politikualt tan ateher per ndryshimin kushtetutes e 74-s se nuk esht kurgja bile nuk luan kurfar rroli por na dul me gugj, bile e pam te gjith por ata ma mir qe e perjetun vet.

Edhe tash nuk ka lidhje nuk qon pesh e kshtu me radh edhe kjo dot del edhe ma G...!

Ka qen nji tem ktu ne forum,.. A dot ket luft ne trojet shqiptare, un edhe ateher kam than po,por kto far rezuluta e fusnota,po shifet kjart se po shkon ne at drejtim,por si dot na del ksaj radhe mbetet per tu pa.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyTue Feb 28, 2012 4:21 pm

aha xhem ja ka fute dupllo serbia dhe Rrahmanoviqet shqiptare
per qdo vjet po na ngjhallen Rrahman Morinat
populli pi do forte se shumica qasi jane...
tradhtari e don tradhtarin
kurre shtet as liri as jete te mire
me vuajtje me vella vrasje me skamje haj medet ,sallamadi e sevdallek pa rrym e pa buk.
kushe ne bote seshte tu naj rras e ky popull me salltanat e me mashtrime jeten e kan que dhe kan me que
qka kan fitue ,te trashet e sules ja kan prue..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyWed Feb 29, 2012 1:27 am

Shtypi gjerman: Fusnota e deklaron Kosovën pjesë të Serbisë

Pas disa muajsh ndërprerjeje këtë të martë do të fillojnë negociatat mes Beogradit dhe Kosovës, e cila para 4 vjetësh shpalli pavarësinë. Në një analizë të zhvillimeve të fundit agjencia gjermane e lajmeve DPA shkruan se delegacionet e të dyja palëve pritet të gjejnë një zgjidhje për përfaqësimin e Kosovës në konferencat ndërkombëtare.
Kompromisi për këtë çështje është kërkesë qendrore e Bashkimit Evropian ndaj Beogradit, i cili deri më tani ka bojkotuar të gjitha takimet multinacionale, nëse në to kanë marrë pjesë përfaqësuesit e Prishtinës. Sipas DPA-së, propozimi që ka bërë Bashkimi Evropian për zgjidhjen e problemit të përfaqësimit të Kosovës paraqet një kundërthënie në vetvete. Në tabelën me emrin e Kosovës do të ketë dy fusnota, njëra e deklaron Kosovën si pjesë të Serbisë, tjetra nënvizon pavarësinë e saj. DPA-ja nënvizon se ndërmjetësi i BE-së, Robert Cooper, deri më tani ka njoftuar për disa kompromise, por menaxhimi i përbashkët i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është aq i komplikuar, saqë nuk do të mund të zbatohet edhe për një kohë të gjatë. Edhe qarkullimi i lirë i mallrave do të mbetet një ëndërr.
DPA-ja shkruan më tutje se Serbia nuk ka plotësuar asnjë kërkesë të BE-së që nga samiti i dhjetorit, kur asaj iu refuzua statusi i kandidatit. “Praktikisht nuk është përmbushur asnjë kërkesë, por janë ndërtuar disa fshatra të Potemkinit”. Qëllim i kësaj politike të Brukselit dhe të shumë vendeve të BE-së, sipas DPA-së, është që Serbia të marrë statusin e vendit kandidat. DPA-ja përkujton se ditëve të fundit misioni i BE-së në Kosovë, EULEX, dhe trupat e NATO-s (KFOR) njoftuan se barrikadat e ngritura nga serbët në verë në veri të Kosovës tashmë janë hequr. Po ashtu, sipas këtyre organizatave, pikëkalimet kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak janë të hapura. Lajmi erdhi tamam me kohë, sepse Brukseli kërkon nga Beogradi të mundësojë qarkullimin e lirë të KFOR-it dhe EULEX-it. Por, sipas DPA-së, ata që kanë ngritur barrikadat dhe autoritetet e komunave serbe në veri të Kosovës menjëherë i kanë përgënjeshtruar këto njoftime. Bllokimi i rrugëve vazhdon, shkruan DPA-ja.
Kjo agjenci po ashtu rikujton se Bashkimi Evropian kishte deklaruar se Serbia ka bërë “hapa shumë të mëdhenj” në reformimin e sistemit të korruptuar gjyqësor. Por, sipas DPA-së, ishte gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung”, e cila në fund të dhjetorit citonte një raport konfidencial të ekspertëve juridikë të Komisionit Evropian, ku pjesë të reformës së kryer në Serbi quheshin “shembull shkollor për përqeshjen e drejtësisë”. Në këtë raport po ashtu kritikohej ndikimi i politikës në drejtësinë serbe. Me gjithë këto fakte, duket se BE-ja është e gatshme t’ia hapë portat Serbisë. /koha/
http://info-kosova.net/lajme/702-shtypi-gjerman-fusnota-e-deklaron-kosoven-pjese-te-serbise.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyFri Mar 02, 2012 1:45 am

Un mendoj se nuk esht edhe aq tragjike, ka rrugdalje tjera por kushtojn ma shum energji,dhe duhet nji vigjilenc ma e madhe dhe kordinim popull dhe politik,besoj plotsisht se dot ta kalojm me sukse n´baz te disa parametrave rezulltati dot del pozitiv.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lajmet nga Rajoni
Mbrapsht në krye 
Faqja 6 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: