Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?

Shko poshtë 
+15
Luki
Delia
paioni
haxhiu
elona
Mister
Parapsikologu
Medalim
Tatoo
xhiti
Driniiiii
rrimtaf
Xili
BashKom
......
19 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyMon Sep 28, 2009 1:21 am

Une di vetem ket te vertet, mi goce se grate mbajen mend vetume burrat qe i kane bere per te qeshur.

Mirembetshi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyTue Sep 29, 2009 12:38 am

jo ti shum mire ke cek shum te verteta keto qe thua jan ee mor driniii sa pak burra ka tani..

e sa per ate thenje un do thoja. se grat me shum i mbajn mend ata burrra qe i lendojn se ata qe i bejn te qeshin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu


Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 56
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyTue Sep 29, 2009 4:34 pm

Mendoj se qe te dya ne menyrene tyre jane nga pak "shtriga" sepse populli thote: I menzut=ri leshon rruge, e ne kete rast si duket qe te dyat i verbon urrejtja (veti e shtrigave) dhe nuk behen te menqura....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mister
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 327
Registration date : 10/07/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyWed Sep 30, 2009 1:53 am

Burri i nuses
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu


Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 56
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyWed Sep 30, 2009 10:26 am

Tamam Mister...po te mos ishte burri i nuses i dobet, raporti do te ishte Ok.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyWed Sep 30, 2009 5:22 pm

Nusja sepse ka deshire te jet vete Zote Shtepie
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mister
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 327
Registration date : 10/07/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyThu Oct 01, 2009 1:32 pm

Parapsikologu
Sigurisht qe eshte e vertet se nese djali e don nenen njejt sikur para se te martohej,at'her edhe nusja do ta doje vjehrren.
Kuptohet se edhe nenat nuk mund te ecin me kohen e tanishme,por duhet ti kuptojme dhe ta dime se ato gjithnje i kemi nena deri ne vdekje.
Me gruan ndodh edhe divorci,por me nenen jo sepse ajo eshte e vetmja nene qe nuk mund ta ndrrojme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elona
Anëtar i ri
Anëtar i ri
elona


Female
Numri i postimeve : 106
Age : 46
Vendi : Rh
Registration date : 08/10/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySat Oct 03, 2009 6:33 pm

valla nusja me shtrig more esht Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Icon_biggrin Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Icon_biggrin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyMon Oct 05, 2009 11:52 am

Shkrimi është bart në temen njoftime :
Ju lutem përmbajuni rregullave Stafi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyThu Oct 08, 2009 11:09 pm

Nje nane i duhet 20 vjet mi ba djalin e saje burre, kurse nje nuse i duhen 5 minuta me ba ate...LOLO
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyThu Oct 08, 2009 11:48 pm

cila e gjen vendin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySat Oct 10, 2009 7:29 pm

e po driniiiii ku eshte problemi simbas teje , te djali te nene apo te nusja ????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 54
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySat Oct 10, 2009 7:46 pm

Vjehrra .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySat Oct 10, 2009 8:21 pm

nuk i dihet e verteta asnjeres
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySat Oct 10, 2009 8:59 pm

Si te pergjigjem une mi goce, ku ti sjell vetum tre faktor, harron faktorin e kater vjehrrin!
Une nje gje e di se nusja ime do ta don shume vjehrren time.
Pore keq per ty mi goce qe nje dit, ka me ardhe nje nuse e ka me ta rremby djalin ne mes te shtepis.
Kishin pas pyet nje her, nje vjeherr se a u gezove qe martove djalin, po kishe pase thone por kure jom martu vet jom gezu me shume.Kukuku qka thave edhe tiiiiiiiiiiiiiiiiiii i thane grateeeeeeeeeeeee
Mbrapsht në krye Shko poshtë
paioni
Anëtar i ri
Anëtar i ri
paioni


Numri i postimeve : 128
Registration date : 15/05/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySat Oct 10, 2009 9:03 pm

Asnjera nuk eshte shtrige, cfare jane keto tema. Si mund te jene shtriga? Edhe nena me vajzen zihen ndonjeher. kjo nuk do me thene se jan shtriga. Po ashtu dhe vjehrra me nusen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySat Oct 10, 2009 10:55 pm

Si te pergjigjem une mi goce, ku ti sjell vetum tre faktor, harron faktorin e kater vjehrrin!
Une nje gje e di se nusja ime do ta don shume vjehrren time.

Pore keq per ty mi goce qe nje dit, ka me ardhe nje nuse e ka me ta rremby djalin ne mes te shtepis.
Kishin pas pyet nje her, nje vjeherr se a u gezove qe martove djalin, po kishe pase thone por kure jom martu vet jom gezu me shume.Kukuku qka thave edhe tiiiiiiiiiiiiiiiiiii i thane grateeeeeeeeee




UN te sjella 3 faktoret kryesore. nuk anashkalova temen, ketu flitet per raporte nene ( vjeherr) nuse dhe burri ( djali)
Po kuptohe se nusja jote do ta doje shume vjehrrne tende se ajo e ka nene.Keq per mua ,jo un spajtohem me kete , nese un ja rrembej dikut djalin ne mes te shtepis si ti e cek edhe ajo let bej nje gje till kjo eshte shum ok dhe transparente,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySun Oct 11, 2009 3:06 pm

Kjo eshte "shum" ok dhe trasparente.

Une qe nga fillim kam ckur, qe nuk i njoh keto raporte.
Le te shpjegojn ata te cilet jane brenda ketyre raporteve-mardhenieve.

Une mendoj se nusja duhet te kutptoi, e sidomos ato qe i presni me tepih te kuqe, qe ka ardhure ne nje ambiente te ri dhe duhet adaptuare ati ambienti.
Thjeshte nusja duhet te kuptoj se nuk mund te jet burri i mir i saje, po qe nuk ka qen edhe djale i mir, ne radhe te pare.
E edhe vjehrra duhet te mos te harroi qe ka qen nuse, dhe duhet te kuptoj se biri-djali isaj nuk mund te jet i mir, po qe nuk eshte edhe bashkshort i mir, i lumtur.
Me mirkuptim dhe vullnet te mir qdo penges kalohet.
Tek ne ne Anadrin them Llafi i mire zbute edhe gurin.
Edhe une nuk anashkalova temen, mi goce pore sjella fktorin 4 .
Ne ate shtepi ku ka celsin faktori 4 Vjehrri ne ate shtepi nuk ka "SHTRGA".
Kete mos e harro.
Mirmbetshi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu


Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 56
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySun Oct 11, 2009 4:04 pm

Raporti vjeherr-nuse gjithenje ka qen pasoje e raportit nene-bir, sepse po ta respektonte sa duhet i biri te emen, nusja deshi s'deshi, per hir te burrit do ta respektonte (sepse ta doje nuk behet fjale), njesoj edhe ne anen tjeter, nese nena nuk e konsideron te birin prone te sajen dhe nese nuk pajtohet se ai tashme ka edhe dike qe e do dhe qe i dhuron dashurine, do te vazhdoje dhe do te rritet konflikti cdo dite e me shume. Pra si perfundim, raporti vjeherr-nuse eshte rezultat i raportit nene-bir.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySun Oct 11, 2009 4:26 pm

Nuk jane te gjithet Mami boiiiiii, cuna mamaje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptySun Oct 11, 2009 6:43 pm

Driniiiii pajtohem me shkrimin qe ke sjell me larte ,tamam fjal te qelluare ke then aty ama. me ket shkrimin qe ke cek ketu poshte.nuk po e kuptoj esencen e kesaj fjalise , Nuk jane te gjithet Mami boiiiiii, cuna mamaje;e po me mire sikur tishin te gjith till, se nuk do kishte mospajtim vjeherr- nuse,Shum here kam ndegju nga nenat tona te thon, fjala e nuses eshte e rende e fjala e djalite ta shpon zemren, e ka ne mesin ton nga meshkuijt qe thon se vjehrra eshte fajtore ..vall si do te ndihet veten ajo nene kur te kupton se djai i saje e bejn fajtore nenen e vet????? mos te harrojm se lidhjen burr -grua e lidhe interesi .Mund te ndodh tket edhe xhelozi mese vjehrres dhe nuses,vjehrrat kan frik se djali e ka len anashe nene dhe i kushtohet me shume gruase. nusja ka frik se bashkshorti me shum kujdeset per nenen se per te,Prap qendroj mbas fjales sime se per nje raporte te mire rolin kryesore e ka djali ( bashkshorti)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyMon Oct 12, 2009 5:04 pm

Nusja eshte me shtrig
sepse ska vjeherr qe nuk e don nafaken e Evladit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia


Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyMon Oct 12, 2009 5:11 pm

Po mir eke po ne shum rast eka edhe vjehrra sillet ndaj rese si ndal bishe kët po e them nga disa dëgjime të ndrishme ,
Sepse po qe se dëshiron të dominoj vjehrra në shtëpi së pari kalon mbi burrin e pastaj fëmijt e vetë për at nën po thuajsev fëmija nuk egzoston so fëmij por si nji shtyll dhe nuk kursen edhe a sfëmijën e vet që të dominoj si mbret ,kjo asht faktike ,ka disa ë nuk doj ti shofin djalin dhe nusen të kalojn mir nër veti dhe të kalojn një jet rinor po mendojn se jan ende ne kohën e kalura dhe u a prish lumturin përse nuk ekuptoj dot ,si në shum raste ndahen të rijnt mu për shkak të vjehërrës për sjellje të tyre .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyWed Oct 14, 2009 4:33 pm

o xili kushe i ka fajete se behet nusja shtrig .. kushe do thuash ti ???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Luki
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Luki


Male
Numri i postimeve : 664
Age : 46
Vendi : Prishtinë
Registration date : 03/10/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 EmptyThu Oct 15, 2009 10:31 am

Shtig behet ajo e cila eshte shtrige
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» E vërteta - cila është ajo?
» Cila eshte e meta e juaj?
» Cila eshte puna me e veshtire?
» Cila kombësi evropiane është më e mençur?
» Cila eshte moto e jetes suaj?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Sociologji-
Kërce tek: