Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next
AutoriMesazh
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
agrono

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 40
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyTue Nov 17, 2009 4:34 pm

UKSH, AKSH, OKSH, EKSH.

Krejt kena me bo nje ushtri.
Por lerni keto pune te UKSH-se jan punet e Nevzat Halilit, trimit te "madh".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyTue Nov 17, 2009 6:08 pm

Ja perforcim per ate qe thote aksh... Keto jane shenja per ata qe i kuptojne


Dështimi për në BE, kthen 2001-shin !!!


Mosmarrja ftesë për fillimin e bisedimeve për hyrje në Bashkimin Evropian, mund të sjellë probleme të reja në Maqedoni. Xhezai Shaqiri, ish-komandant Hoxha, ka thënë për "Lajm" se politika e Gruevskit vazhdon të nxisë probleme dhe rreziku për trazira të ndryshme është aktual në çdo moment.

"Arsye për trazira shqiptarët në Maqedoni kanë pasur shumë herë për të bërë. Por, deri tani kanë bërë jashtëzakonisht durim. Na morën në qafë këto liderët shqiptarë që po marrin pjesë në qeveri. Në politikën e Gruevskit ka pasur shumë arsye për ta filluar punën aty ku kishte mbet nga viti 2001", tha Shaqiri. Sipas tij, mënyra më e mirë për shqiptarët është që të gjendet një alternativë tjetër nga shtresa intelektuale, e mençur dhe analistëve të ndryshëm të pavarur.

Ish-komandant Hoxha ku vazhdon ta mbajë zonë të lirë Tanushën, konsideron se shqiptarët një kohë të gjatë janë peng e politikës së Gruevskit. "Si në kohën e PDSH-së edhe tani të BDI-së shqiptarët ka kohë që janë peng e politikë së Gruevskit. Besoj se kjo do të vazhdojë derisa shqiptarët nuk vetëdijesohen dhe nuk gjejnë alternative tjera që mos të vuajnë nga gabimet e Gruevskit", tha Hoxha.

Ish-deputeti në parlamentin e Maqedonisë ka kritikuar edhe ministrat shqiptarë, të cilët siç i quan ai e mbrojnë politikën e kryeministrit. "Një gjysmë zëri e thotë Rafiz Haliti, se shqiptarët me ose pa maqedonasit do të hyjnë në BE, menjëherë del ministri i Gruevskit, Musa Xhaferi dhe e demanton atë duke e mbrojtur politikën e Gruevskit", tha Shaqiri. Ai ka porositur se shqiptarët nuk duhet të jenë pjesë dhe peng i atyre problemeve që i kanë maqedonasit me të tjerët. "Përkundrazi, Gruevski nuk është aspak mirënjohës me lojalitetin që e kanë treguar shqiptarët në Maqedoni", tha Xhezair Shaqiri.

Nga ana tjetër, kryetari i Bashkimit Demokratik Kombëtar (BDK), Hysni Shaqiri, i cili nga pozita e deputetit në vitin 2001 iu bashkua UÇK-së ka theksuar se shqiptarët po vazhdojnë një politik të gabueshme. "Shqiptarët kanë gabuar që nga momenti kur nuk u bënë faktorë për zgjedhjen e emrit me Greqinë. Tek e fundit sa kanë të drejtë grekët aq kemi të drejtë edhe ne. Tani shqiptarët nuk kanë asnjë far roli dhe kështu siç janë nuk do të mundë të bëjnë asgjë edhe nëse Maqedonia merr përgjigje negative për të hyrë në BE", tha Hysni Shaqiri.

Hoxha: Ahmeti gaboi me UÇK-në që në vitin 2001

"Ali Ahmeti kur ta thotë një gjë duhet ta mbajë fjalën. Ai e di fort mirë se nga koha e viti 2002-2006, është dashur ta rregullojë çështjen e ushtarëve të UÇK-së. Ai nuk është i aftë me e detyruar Gruevskin për asgjë. Për këto arsye Greuvski del dhe e mohon Ahmetin se nuk po punohet asgjë për zgjidhjen e statusit të ish-ushtarëve të UÇK-së. Deri në vitin 2004 është dashur të miratohet Marrëveshja e Ohrit dhe në tre faza të dorëzohet armatimi i UÇK-së. Ai ka bërë gabim, pasi pa konsultimin e asnjërit prej komandantëve e dorëzoi komplet armatimin", tha Xhezair Shaqiri - Hoxha.

http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/2183.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyTue Nov 17, 2009 9:28 pm

ndegjoni une skam te drejt askujt ti them hyr apo mos hyr une nuk po ju genjej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyTue Nov 17, 2009 9:42 pm

aksh
pse ende lajmeroesh me amblemen aksh e jo uksh..
ku jeni ne qiell si ushtia e Bujar Bukoshit,,
Apo jeni ushtria e menduh thaqit arben xhaferit qe bashkpunojne me rezhimin maqedonas me Ali Ahmetin .
A me G.adil pijanecin me platformen antishqiptare koqogafurriste...
haaaaa na knaqt..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyTue Nov 17, 2009 9:48 pm

Kordinatori i shaibk Per diaspore keto dite do te takohet me perfaqesuesit diplomatik amerikan ne Gjermani1
Do shpaloset opcioni i shaibk dhe vizionet e kordinatorit per bashkimin kombetare .
ky eshte nje suksese me i madhe i koordinatorit tone te zoti i cili di te dperton aty ku duhet.
Prof.Yne i dashur atdhetari patrioti i shquar i qeshtjes shqiptare Prof.Xhavit Dalloshi kordinatore i fbksh shaibk per diasporen shiptare ( apo perfaqesues dipülomatik per evrope bote)..
O babo ..te lumte ...lum ne qe te kemi..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano
Fillestar/e
Fillestar/e
fano

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 52
Vendi : Ilirida
Registration date : 09/09/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyWed Nov 18, 2009 8:22 pm

2013, viti i Shqipërisë natyrale


Politika e fundit e Nikolla Gruevskit, e konsideruar si nacionaliste ka bërë që shumë shqiptarë të kërkojnë zgjidhje tjera alternative. Analisti dhe politologu nga Shqipëria, Koço Danaj në një bisedë për “Lajm” ka pohuar se shqiptarët po shkojnë drejt formimit të Shqipërisë natyrale, e cila në vetvete do të ketë të gjitha trojet ku jetojnë shqiptarët. “2010 është viti i fillimit të ndërtimit të Shqipërisë natyrale. Ajo lëvizje që quhet sot Vetëvendosje, mos të habiteni kur në të ardhmen do të quhet parti politike, rreth të cilës do të grumbullohen të gjithë ata shqiptarë që duan të mbeten shqiptarë me mentalitet progresiv. Këta shqiptarë normalisht që do të ndeshen me ata evropeistë të cilët do të pranojnë vetëm origjinën ta kenë shqiptare, si për shembull maqedonas, serb apo grek me origjinë shqiptare”, tha fillimisht Danaj.
Ai pikëpamjet e tij për rrjedhat e politikës në Ballkan, i ka shkruar edhe në librin e fundit “Platforma e Shqipërisë natyrale”, të cilin e ka përkthyer edhe në maqedonisht, serbisht, greqisht dhe anglisht. “Në kopertinë kam vënë orën e Ismail Qemalit, duke i ndërruar vetëm katër numrat. Vitin 2013 e konsideroj si vit të konfederatës Shqipëri-Kosovë që pastaj do të pasohet edhe me bashkimin e trojeve tjera shqiptare rreth këtij trungu”, tha Danaj. Sipas tij, bashkësia ndërkombëtare është duke rregulluar gabimet e të së kaluarës dhe ka mbetur vetëm çështja shqiptare pa u rregulluar. “Puna e shqiptarëve deri tani ka qenë vetëm e arnuar. Marrëveshja e Konçulit, Rambujesë, Ohrit, janë vetëm marrëveshje arnimi. Çështja shqiptare ka nevojë për riformatim siç kishte nevojë çështja kroate, sllovene etj. Drejtësia e vonuar ndaj shqiptarëve, kurrsesi nuk do të jetë këtë herë drejtësi e cunguar”, tha Koço Danaj.
Përballë megalomanisë, të natyralizmit, koherent, konstant, dhe konsistent të Nikolla Gruevskit, sipas Danajt politikanët shqiptar të Shqipërisë lindore që aktualisht dhe përkohësisht ndodhen brenda shtetit të Maqedonisë, nuk kanë nevojë të flasin me terma dyshues, por kanë nevojë të flasin hapur përpara popullit që ata përfaqësojnë. Ai e ka vlerësuar deklaratën e Rafiz Halitit se shqiptarët me ose pa maqedonasit do të futen në BE, por e ka konsideruar si të pamjaftueshëm. “Politikanët shqiptarë duhet të kapërcejnë një handikap. Përballë tyre është nacionalizimi i Gruevskit, i cili po përfiton nga lobi pro-sllavë në BE, veçanërisht kundër shqiptarëve që janë pro-amerikanë. Ata duhet të mësohen, e të thonë se trojet ku ata banojnë çfarë janë? Pjesë e Maqedonisë perëndimore ose Shqipërisë lindore”, tha Danaj. Ai sqaroi se shqiptarët që jetojnë në trojet e tyre mund të hyjnë në Evropë jo në rrugën që kërkon të hyjë Gruevski, por si qytetarë dinjitoz, siç janë vetë shqiptarët.
Në fund ai ka porositur BDI-në e cila përfaqëson shqiptarët në Qeverinë e Maqedonisë se emri i ri duhet të jetë Republika e Maqedonisë veriore dhe Shqipërisë lindore. “Ahmeti nuk duhet të lëvizë nga toponimi gjeografik ku quhet ‘Shqipëri lindore’, të tjerat le t’ia lë Gruevskit, Cërvenkovskit etj. Ai kurrsesi nuk duhet të shndërrohet në vasal i Gruevskit, Solanës, Oli Renit, Zhak Baros, të cilët mund të jenë demokratë, por nuk janë Shqiptarë”, tha Danaj. /BEKRI AJDINI/
Ahmeti, Thaçi e Selmani janë shqiptaro-maqedonas
“Duke e shtruar në tavolinë të gjithë problematikën e çështjes shqiptare që sot përbën çështjen kryesore të Ballkanit, atëherë do të zgjidhen të gjitha çështjet tjera të territoreve. Politika shqiptare në Shqipërinë lindore duhet të kërkojë që ajo të ketë emrin e saj. Të gjitha ata, Ahmeti, Selmani, Thaçi etj, për momentin janë shqiptaro-maqedonas”, tha Danaj.
Danaj: Në administratën turke, kishte më shumë shqiptarë se në atë maqedonase
“Ahmeti nuk duhet të hyjë në qeveri vetëm të fusë njerëz në punë. Sepse, në perandorinë turke ka pasur më shumë shqiptarë se sot në administratën maqedonase. Në perandorinë turke ka pasur edhe kryeministra shqiptarë, por luftonin për Turqinë”, tha Danaj.
Maqedonia duhet të ndahet!
“Maqedonia duhet të ndahet në mënyrë paqësore midis shqiptarëve dhe maqedonasve. Të cilët shqiptarë më pas do të bashkohen në mënyrë të vazhdueshme me trungun e tyre, me Shqipërinë. Kjo do ta realizojë atë që qarkullon sot në të gjitha kancelaritë evropiane që quhet Shqipëri natyrale”, tha Danaj.

http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/2202.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano
Fillestar/e
Fillestar/e
fano

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 52
Vendi : Ilirida
Registration date : 09/09/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyWed Nov 18, 2009 8:23 pm

E ardhmja e popullit shqiptar do te behet realitet dhe e sigurt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyWed Nov 18, 2009 9:48 pm

Ky eshte nje shkrim realist .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyWed Nov 18, 2009 11:09 pm

I nderuar AKSH ne filli iu pershendes, dhe iu uroj suksese.
Pakeqkuptime iu kisha lutur si vlla, qe mos te veproni si, bariu, me fshatini, per ujkun.
Se po kam frig se po talle, ne kohen me te duhur.
Ne qofte se arrini te beni diq ne te mir te popullit, mos kursen, qona selam edhe neve, jemi me ju.
Selamin e pranoim vetum per male, jo per net, e H me pes yje, nga keto po na dhembin syt!
Edhe nje her pun te mbar, dhe suksese.
Mirmbetshi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyWed Nov 18, 2009 11:16 pm

kjo i bi thrret prizren mori shkoder . hajde trrim se ta kam motre ama kenge??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyWed Nov 18, 2009 11:30 pm

Nje burr i urte, po bisedonte mbi gjendjen tone ne pergjithesi dhe mbi mundesite e zgjedhjes se ceshtjes kombetare.
Mirpo nje njeri ende pa i analizue fjalet e burrit, ben shaka, e putje, dhe e kundershton ate, vetum e vetum per te hedhur poshte mundesite e zgjedhjeve , te problemve te tona te shumeta.
Burri ka durim, por dikur merzitet dhe po i thot atij: njerit.
Une e di se si merr vesh ti e disa si ti.
Juve duhet tere naten me ju H-Dajak e tere diten me ju tregue, se dje e kishim serbin pushtus, e sote kemi disa tjer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano
Fillestar/e
Fillestar/e
fano

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 52
Vendi : Ilirida
Registration date : 09/09/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 12:57 am

Bashkimi i popullit ton do te jet realitet dhe i vertet, bashkimi me nje komb menje flamur me nje shqiperi, fillimi nuk do te jet larg por afer prej dites qe do fillon dhe do te vazhdon deri ne perfundimin e trojeve tona dhe bashkimin e kombit ton shqiptar, do ta kuptojna ne se si do jet fillimi, por mos e humbni shpresen se do te jet endra e shqiptarit realitet i vertet me siguri se do bashkohemi.
kam shum per te treguar qe ju ta kuptoni por per qeshtje sigurie nuk do te shkruaj, por te jeni te sigurt se do te fillon shum shpejt do te fillon, dhe do te bashkohemi me nje shtet me nje komb me nje flamur te shqipes.
ju pershendes te ghitheve mos humbni shpresen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 1:03 am

ndegjoni une emrin aksh e kam dhe nuk e nderro sepse kam then se jan edhe pjestaret e aksh-se ne uksh jan shum trima aty qe nje far mnyre jena tradhtuar nga udheqsit tan qe po ngajn mas karrigve dhe atyre ju thojm mjaft se nje dit do te ju gjykon vet populli .

deklarata dot te ket veq atere ku do te ket aksjon sepse jemi ngopur me deklarata boshe sepse jan lodhur populli me kso lloj deklarata sa per shaibk une e qmoj lart punen e tyre por ata nuk kan te bejn fare me plan programin e fbksh ja dul fjala ime ne fillim qe kam cituar a u harru fbksh a e lan anash fbksh-ne dhe e futen shaibk shaibk nuk ka fare plan program siq ka pasur fbksh ne nje far kohe a e vorrosen fbksh-ne dhe aksh-ne kjo ehste shum e vertet me falni vellezer po e kam prej zemres se palsur se shum ndjersa a derdh e shum gjaki a derdh per formimin e fbksh-se dhe te aksh-se ku eshte sot del nje far bashkim shqipria thot fbksh- kosova del qetri thot ja aksh nuk vepron ne kosov dhe nuk eshte shtabi i aksh-se ne kosov dhe lanson apo qet deklarat ku thot ngha shtabi i pergjithshem i aksh-se ne prizeren kjo eshte disi pak e quditshme shikohet se fbksh-ne dhe aksh-ne e kan marrun disa individ qe e quan drejt shkatrrimit dhe e vorrosen pergjithmon ku ka qen bashkim mitrovica kur eshte dhen urdhri per hyrjen ne pjesen veriore te mitrovices ku ka qen qetri kur eshte luftuar ne ilirid ku te gjith i kan futur vesht ne lesh dhe tash dalin me deklarta thon jo shaibk jo kshtu jo asht mjaft me keto une po mendoj jo veq une po shum luftetar tjer qe ka ardhur koha qe te kemi nje forc nje armat nje ushtri e cila eshte e mobilizuar dhe e organizuar fort mir dhe nuk do te ket trima te internetit sepse keta trima ran dhe ja ku eshte aksh sot sepse fort mir e dini sa mundi eshte ber per themelimin e saj sot njerzit hajn dhe qe jan vrar nen ombrellen e aksh-se dhe shum jan ne burgje qe kalben per shkak qe ken qen ne aksh. mjaft me fjal
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 9:11 am

RROFSH AKSH,, Na duhen shume si ju... Shiko punen tuaj te shejnt dhe mos u merzit fare cfar thone skeptiket.... Koha dot tregoje .....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 10:40 am

siq po shifet aksh
ke te drejte shaibk ne kosove kane marre ne dore shpijunat udba
dhe klika e thaqit
nje qind grupe jane da.
po vendosin vetem tre veta dhe shkaterruan anetaresine.
Problemi eshte sepunojne nen ndikimin e qeverise .
dhe jane njerez te dyshimte.
me pare shaibk fbksh ishte shume e mire e forte
e shkaterroi adili dhe nja dy persona ne kosove qe jkane ne shaibk tashe .
ishalla aksh uksh jane te sinqert e me te vertet patriot
se kushe po vjen po tradhton.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 1:39 pm

po keshtu shkaterruan aksh
dhe shaibk jane te shenderrue ne dy tre persona vegla te qevrise.
shume autoritet kishin tashe tradhto gafurri tradhto keta ne kosove
ka mbet vetem ai i diaspores
edhe ketij udbashet komunistet e shaibk ,nje dite ja bijn punen mu largue!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano
Fillestar/e
Fillestar/e
fano

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 52
Vendi : Ilirida
Registration date : 09/09/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 6:47 pm

(USHTRIJA KOMBETARE SHQIPTARE) esht ushtrija e vertet dhe ushtri per bashkimin e trojeve shqiptare dhe baskimin e popullit ton njeher e perghithmon ajo qe do te fillon dhe do te mbaron deri ne bashkimin e nje shqiprije etnike me nje flamur me nje komb por tradhtaret nuk do te ken vend ne token shqiptare UKSH ja nuk asht ushtri interneti por ushtri e vertet dhe realitet i kombit ton me respekt ju pershendes te ghitheve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 7:13 pm

a keni keta te shaibk te kosoves ne uksh apo jo
verejtje mos pranoni Gafurra e katrahura te kosoves farkista tahir zema
se do tja sheni sherrin
komandantet duhet te jene te paster jo partiak atdhetare .
Jo Gafurro koqo danaj thaqoista alioista ramushoista sejdioista
Dhe nejrez te shaibk fbksh qe punojne me qeverine servile te kosoves.
pergjigjje.
verifikoni njerezit se shume thojne jemi kane ne uck po jane farkiste.
Adem jashari eshte gjalle
Dhe kontaktoni me Prof.XhDalloshi kordinatorin e shaibk fbksh per diaspore nje patriot atdhetare i madhe.
Se ky ka probleme me udbashet e ndryshem ne kosove etj vende.
te ky person nuk kane shance tradhtaret te anetaresohen-
pergjigjje-
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 7:14 pm

ndegjoni une nuk flas paushalle une flas vetem si eshte raliteti e raliteti eshte i hidhur per fbksh sepse na shkatrruan jo pak po shum uksh ka qen e parapar te themelohet pas 5 vite apo ne vitin 2014 por ja raliteti qe na shtyu qe te themelohet ne vitin 2009 uksh e ka plan programin ashtu siq e ka pasur uck uck ucpmb aksh fbksh te gjitha njesitet e saj e kam fjalen per aksh jan inkuadruar ne uksh dhe prandaj ne nuk i hekim emrat aksh apo simbulet . njesitet elite te uksh-se do te jen me emertimin siq kan qen ne aksh njesiti kobra njesiti anakonda njesiti skenderbeu .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 7:19 pm

me jep pergjigjje a keni G afurr tradhtarin aty.
dhe keni kujdes se kushe nuk behet me ju dhe nuk ju perkrahe me njerez te tille
dhe a keni keta tradhtaret e fbksh shaibk te kosoves .
ka njerez te mire edhe ne shaibk fbksh ne kosove po jo ata udheheqes te larte qe bashkpunojn me qeverin me parti politike dhe shkaterruan fbksh aksh jane te shkaterrue e dhe shaibk.
ti fut shpijunat ne te.
lexo me larte dhe me jep pergjigjjen qe ta kerkova aksh apo fano..
mos ju hik pergjigjjes.
adem jashari ehte gjalle
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 7:25 pm

aksh,fano
lexo me larte dhe jepem pergjigjje---
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano
Fillestar/e
Fillestar/e
fano

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 52
Vendi : Ilirida
Registration date : 09/09/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 7:37 pm

ne UKSH jan patirotat e vertet e jo tradhtar ne uksh nuk do te ket ven per tradhtar po do jet me njerz te paster.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano
Fillestar/e
Fillestar/e
fano

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 52
Vendi : Ilirida
Registration date : 09/09/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 7:40 pm

Te gjithe ata qe jan tradhtar do te japin pergjigjje para popullit, se do ikin nga toka shqiptare se nuk do ket ven per tradhtar e me udbasha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 7:49 pm

fano mos ju hik pergjegjes
A keno tradhtarin G Adili e do tjere apo jo
ne qoftese ke njerez te tille qe vrau shoket e vet e u pallke nga tirana tradhtoi aksh dhe denoncoi me emra qe ti burgos rezhimi maqedonas takohet me sherbimin sekret maqedonas te qafa e thane s dhe formon parti
As nje anetare skeni me pas.
Dhe ne qoftese i funi nga kossova apo ne kosove ne uksh ata qe vjedhen mashtruan popullin njerez te partive politike servile asnje anetare ska me ju perkrahe.
ne qoftese keni anetare atdhetare patriot te vertet do keni perkrahje shume.
Po pergjigjjen a komunikoni me Kordinatorin e shaibk per evrop nje patriot atdhetare politikan analiste dhe organizatore i takimeve te uck me gjerman.
Pres pergjigje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fano
Fillestar/e
Fillestar/e
fano

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 52
Vendi : Ilirida
Registration date : 09/09/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 EmptyThu Nov 19, 2009 8:07 pm

mos mendo se dikush ka nejt ne ghum dhe nuk dihet se kush esht tradhtar e kush jo G-adili luftar te internetit ka sa te dush, por ne UKSH nuk ka ven dhe nuk do ket ven per asi trima interneti, por me njerz te paster me patriota te vertet qe jan te paster me ghak shqiptari, nje dit do ta kuptosh per te ghith ata tradhtar te kombit ton qe kan qen se do te tregohen te ghith haptas kush ka qen tradhtar UKSH esht formu me patriota te vertet me ghak shqiptari qe do te lufton vetem per tokat tona per bashkimin e trojeve tona dhe pastrimin e te ghith tradhtareve nga kjo tok shqiptare edhe do jet e paster se ne at menyr ne kemi parparsi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 19 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 19 e 21Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: