Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
AutoriMesazh
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyTue Nov 10, 2009 1:16 pm

Medalin shkep sa te mundesh + se mir asht puna .

Nuk po themi qe te jipen detaje sekrete por se paku ju qe jeni ne Udheheqsi jeni msuar nga e kaluar a e qe te mos perseriten gabimet ,Suekse.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyTue Nov 10, 2009 3:43 pm

Delia ndegjo gjdo ushtri pa marr parasysh karakterin e saj sado perfesioniste te jet ajo ka gabime pa marr parasysh edhe aksh ka pasur gabimi ashtu edhe uck uck ucpmb kan pasur gabime por gabimet jan permisuar dhe se fundu UKSH se shpejti do te dal ne sken qe shum fort jemi duke e pritur por jemi duke punuar ne at drejtim ku gjdo gje te jet ne rregull dhe mos te ket keqperdorime sikur ne te kaluren gjdo pjestar do te indentifikohet nga nje emer po kod te cilin e ka sekret per opinion e ky emer apo kjo shifer e identifikon nga keqperdorimet .
uksh do te del me status me krye komandant me web faqe te cilen jemi duke pasur shum veshtersi sepse nuk po na lajn serverat qe jan te rezervuar apo te okupuar nga njerzt qe nuk dojn qe te jet nje pasqyre per opinion por ja shum veshtersi jemi duke punuar ne at drejtim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyTue Nov 10, 2009 4:13 pm

AKSH
po pse perseri nji gje e till si ne kosov dul uqk-ja tani dulen farka, parka, sorra te bardha ,te zeza,dhe pse po fillohet me ushtri ktu ne forum, shumica jan kunder ktyre ushtrive. Pra na kem fsk-n shqipria ne nato shka po na vyn nji ushtri qfare do qoft, dhe pasi qenke ne rrjedha te lutem nji elaborim te qeshtjes dhe te gjendjes ton globale pres me shpres te me pergjigjes.Kalo mir ne mesin ton arbror.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 39
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyTue Nov 10, 2009 4:46 pm

Medalim

Te njohe shume mire,je njeriu yne i AKSH dhe antar i SHAIBK.
Ju lutem punoni dhe krijone sa ma shpejte atje ku jetoni,sepse koha kalon dhe nuk duhet te presim nga tradhetaret ndihme.

Krijone shoqaten zidhi antaret dhe lejen ta qone i madhi prof Xhavit Dalloshi
Nderrimet e mija per ty dhe shoket e tu .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tosybell
Anëtar i ri
Anëtar i ri
tosybell

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 30
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyTue Nov 10, 2009 5:56 pm

i nderumi aksh


une po pres shum pi premtimeve tuaja shpresoj mos te dal i zhgenjyer, po e pres qat 1mujshin deri sat bohet dhe ta shoh se a do te del ne sken UKSH, deshira ime esht qe te shfaqet kjo ushtri kombtare dhe fjalet e tua te jen realitet.
Ktu ka shum kundershtime ndaj teje sdi sa pi vreni, thuhet qe jan vetem fjal te kota kto per UKSH ...

SHPRESOJ DHE DESHIRA IME ESHT TE DEL E VERTET KJO GJE QE THUNI I NDERUAR !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyTue Nov 10, 2009 6:43 pm

nedegjo kur eshte dal uck ne fillim thojshin jan dora e zez e serbis kur eshte dal uck e maqedonis thojshin jan kriminela kur eshte dal ucpmb thojshin jan njerzit e arkanit po dojn me i shti ne shtos shqiptaret e me i shpengul kur dul aksh thojshin ja kjo eshte pjes e udb-se te serbis qe i ka njerzit e vet por ja qka ndodhi ndodhi e kunderta por une fjalt e disa individve nuk mundem i ndal sepse te gjith e kan at mendiin e ti .
UKSH une e lajmrova daljen ne sken te saj dhe shpresoj qe do te del se shpejti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 39
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyWed Nov 11, 2009 3:59 am

AKSH

Kushdo çka do le te thone ,kane thene nga friga dhe do te thone!E kur te na shohin kane per tu tranuar nga gezimi,dhe menxi presin tu themi bashkohuna neve ne fitoren e shejte.E mos i merr fjalet e ketyre si te keqija!Gullshimi eshte ne pyetje !!!

Por edhe nese na thone se eshte pjelle e serbijes,edhe ketu diçka nuk eshte ne rregulle sepse mesiguri e shofin dike qe ka bashkpunue me serb,e ai eshte ne mesin tone,Dhe nuk eshte e quditshme qe na bjene moralii ne popull!(Nje molle e qelbur i qelbe te gjitha mollat)Per kete duhet qel syt kater,.Por ata ma e dine mire se çka do i gjene? Ata jane me denime te shqiptuar dhe kudo qe do hasim,nuk ka meshire se e kan teprue ne çdo aspekte .Ata qe jane mesue me tradhetue njeqind here jepi amnisti atij i rritet morr ,dhe i mbetet embel dhe thote se po lozi si po me teket .<Me keta kupa eshte mbushur,populli pret sy hapur kah,dhe veshet i ka ngritur zanin te na ndegjone.


Bashkimi i trevave tona nuk eshte ka ja kerkojm kerkujna,pos ato qe na uzurpuan dhe ne trojet tona krijuan shtete pa qen shtetas te kesaj toke!

Keta erdhen ne tokat tona me strajca ne krih,dhe pasi i dhame streh,naten si me thene na prejten ne buke !
Ne vendlindjen tende te jetone si i huaj,une nuk e shoh te udhes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 67
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyWed Nov 11, 2009 12:45 pm

Ju prifet e mbara te bijet e Komebit.
Ti harrojem partija e ti lem ideologjia, per shqypetarin ashete Shqypetaria, ju uroj sukeses UKSH

RROFET

USHTRIA KOMBETARE SHQIPETARE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyWed Nov 11, 2009 8:19 pm

ashtu eshte por nje fjal popullore thot mal pa ujq nuk pa pol pastroje malin nga ta edhe ne se shpejti do ti qesim publike emrat e atyre personave qe jan duke bashkpunuar me sllavomaqedonasit por do ti ndalojm ata
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyFri Nov 13, 2009 9:23 am

Koço Danaj edhe fqinjëve ju flet ne gjuhen e tyre


Publikuar më 12 nëntor, 2009 në orën 23:52 ( Para 7 orë e 28 minutave )Opinion |
Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Font_plusDeklarata te FBKSH - Faqe 18 Font_min
Written by Pano Hallko, 12 November 2009

…Fragment nga libri Platforma e Shqiperise Natyrale
Fazat e formimit të Shqipërisë Natyrale
- Formimi i Shqipërisë Natyrale duhet të kalojë nëpër disa faza:

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 699211tnik_A
- Faza e parë eshte ndermarrja nga qeveritë e Shqipërise dhe të Kosovës të heqjes se kontrolleve kufitare Shqipëri-Kosovë, të heqjes së taksave dhe doganave midis Shqipërisë dhe Kosovës. Faza e dytë duhet të jetë fillimi i procedurave për krijimin e sistemit unik arsimor midis Shqipërisë dhe Kosovës sipas parimit: Një Komb-Një gjuhë-Një abetare Faza e tretë do të jetë krijimi i forumit partiak mbarëshqiptar me miratimin e partive kryesore shqiptare në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Luginë të Preshevës, Ulqin dhe shqiptarët e Çamërisë Faza e katërt do të jetë nisma nga Presidenca e Republikës së Shqipërisë së procedurave të bashkimit bazuar në Kushtetutën e Shqipërisë dhe veçanërisht në Preambulën e saj. Kushtetuta nuk diskutohet, ajo është e detyrueshme për tu zbatuar. Presidenti i Shqipërisë dhe ai i Kosovës formojnë dhe bashkëdrejtojnë Këshillin e të Urtëve me dijetarë dhe ekspertë të të gjitha fushave -Faza e pestë do të jetë krijimi i Konfederatës Shqipëri-Kosove dhe e drejta e Referendumit. Njëkohësisht duhet të zhvillohet edhe kërkesa për federalizimin e Maqedonisë.
Nënfaza e pestë; problemi i Kosovës Veriore. Qeveria e Konfederatës së Shqipërisë dhe ajo e Sërbisë duhet të fillojnë bisedimet fillimisht duke e shpallur Kosovën Veriore Zonë të Lirë të hapur për të dy kombet. Pranë Presidencës së Konfederatës Shqipëri-Kosovë krijohet Qendra Koordinuese për çështjen e Kosovës Veriore. -Faza e gjashtë do të jetë çështja e shqiptarëve të krahinës së Çamërise. Politika greke duhet të pranojë fillimisht se në rajonin shqiptar të Çamerisë ka jetuar një minoritet shqiptar ndaj të cilit është ushtruar gjenocid dhe të cilit i janë rrëmbyer me forcë të gjitha të drejtat deri ne deportim. Per kët ë arsye, fillimisht krahina e Çamerise duhet te shpallet Zonë e Lirë midis Shqiperisë dhe Greqisë. Të gjithë shqiptarëve të dëbuar me forcë në mesin e shekullit te kaluar ju njihet e drejta e rikthimit në trojet e tyre. Pastaj do te jete referendumi ai që do të vendosë për fatin e mëtejshëm të minoritetit shqiptar në krahinën e Çamërisë.
Faza e shtatë do të jetë bashkimi në një shtet të vetëm i cili do te ketë disa pakica etnike brenda territorit të tij, ashtu sic do te ketë disa pakica kombëtare jashtë territorit te Shqiperisë Natyrale.
Për vite të tëra, autori i këtij libri me nivel të lartë njohjeje dhe analizë të mprehtë, ka përcjellë zhvillimet politike në Ballkan e më gjerë, zhvillime të cilat, të paktën brenda Ballkanit, “ngado të rrotullohesh”, do të grishin çështjen ende të hapur e të pazgjidhur shqiptare. Shumëkush, përfshi këtu edhe analistë të mirënjohur paralelisht me vlerësimet maksimale të tyre për Koço Danajn, në pjesën e oponencës që i kanë bërë me togfjalësha të ndërtuar enkas, kanë perceptuar dhe emetuar përshtypjen se ky i fundit “ka raste kur gjykon edhe me pathos”!Në shpirt`humbjen që përftuam në vitet e këtij kapitalizmi sa banal aq edhe të egër “allashqiptarçe”, ne shqiptarët ndoshta kemi vonuar të kuptojmë pulsimin mentar të autorit. Ashtu siç shumë njerëz edhe nga fusha e letrave, kanë thënë brenda vetes:-“Me vend i ka sa thotë, por kush ua ka ngenë atyre gjërave”. Megjithëkëto, autori “edhe pa lejen tonë” përbën në individualitetin dhe personalitetin e vet njërin nga përfaqësuesit më të spikatur të Pararojës shqiptare në 20 vitet e fundit. Nëse pranojmë përkufizimin:- “Avanguarda është kundërvënie ndaj Normës”, autori i këtij libri mund të quhet pa frikë disident, një lloj disidenti “i çuditshëm”, në një mjedis të përçudnuar i cili ende po paraqet në formën më të shëmtuar të mundshme, shoqërinë e konsumit-“made in Albania”. E ky farë realiteti pa pikë realizmi në ndërdijen e vet, ky ambient politik i cili me shijen e mosshijes që futi në modën e të jetuarit të tij, i cili çdo ditë përtyp rregullisht turpin dhe trupin e vet në... emër të jetës(!), jo rrallë brenda vetvetes, ndoshta e ka cilësuar atë edhe si një lloj “Don Kishoti” të shekullit të XXI-të! Të paktë ishin ata që e kanë konsideruar autorin si një “bilbil parëverak”-thënë me stilin Lasgushian të viteve `30-të të shekullit të kaluar. Ndër gjithë këto vlerësime sipas shijeve të opinionistëve dhe opinionbërësve(e kryesisht këtyre të fundit), ka patur edhe mëndje që janë mëdyshur, që janë stepur dhe matur, edhe kur puna ua ka dashur të kundërshtojnë. Por sot ndoshta të gjithë duhet t`i njohim atij meritën e të thënit të gjërave ashiqare. Më parë se kaq ndoshta duhet t`i njohim një meritë tjetër:-Faktin që ai në gjithë këto vite pati NJË ZË, në të njëjtën valë, me të njëjtin intensitet, me koherencë bindëse, në të gjitha zhvillimet e viteve të fundit në skenën e Teatrit Ballkanik. Pasi është vështirë të gjesh shumë njerëz brenda hartës administrative të Shqipërisë që të jenë njëherazi:-Joeuroskeptikë dhe Joetnoskeptikë.
Njohja e thellë, e kryesisht ndershmëria intelektuale i japin atij luksin t`i shikojë të gjithë drejt në sy, aktorë dhe faktorë të politikës së këtyre 20 viteve, vite të cilët ne me një mundim mbinjerëzor, përpiqemi t`i quajmë edhe demokraci.
Mendimi i tij i artikuluar në publicistikë dhe prononcime në ekranet tona, na çon disi larg, në ditët e Migjenit. Ai këlthiste në kohën e vet, kur avangardistët që kundërshtonin Normën numëroheshin me gishtat e njërës dorë: -“Neve nuk na duhen kryevepra, na duhen shkrimtarë që dinë me pasqyrue realitetin, që jetojnë, që e shohin jetën pa perde, pa temjan, pa frikë. N`dashtë se nuk e njohin mirë stilistikën ose bajn` gabime të vargut ose gramatikore... S`prish punë. Stilistët do të lindin më vonë, nga këta, me përpjekje”. Kurse Koço Danaj i ka të gjitha këto cilësi që i mungonin kohës së Migjenit, pra thënë në mënyrë figurative është një lloj tjetër Migjeni në piskamën e vet të shekullit të XXI-të. Patjetër që nuk na nderon fakti që gazetarë seriozë të këtij vendi ëndërrojnë me të drejtë sot, të arrijmë nivelin cilësor të gazetarisë së viteve `30-të. Ky libër i Koço Danajt nuk është Doktrinë Shovene si ato që u hartuan nga viti 1840 e këtej në Ballkan, nuk është folklor, por as edhe një teori vetanake e tij. Ai nuk bën thirrje për luftë, nuk kërkon spastrime etnike si ato që u realizuan me kryq në dorë në vitet 1913-1945, përkundrazi ka dy Referenca në veprën e tij: Traktatet Ndërkombëtare dhe Kuvendet Mbarëshqiptare në semantikën e tyre. Brenda këtyre dy shtyllave, ai shikon dhe kërkon zgjidhjen e çështjes shqiptare. Madje ai edhe fqinjëve u drejtohet paqësisht, e u bën nderin t`u flasë në gjuhët e tyre. Kur themi fqinjëve, kuptojmë atyre që janë të ndryshëm nga ne, pasi paradoksalisht, sot shqiptarët janë i vetmi komb që bëjnë “komshillëk” me...vetveten!
Prandaj ai zgjidhjen nuk e sheh të realizueshme me dhe vetëm në rrugë, pa i mohuar asaj rëndësinë. Brenda një kombi lidhjet janë më së pari të gjakut, mentare, shpirtërore, logjike, e pastaj edhe fizike. Nga të gjithë këta faktorë, ai i mëshon atij të dytit, lidhjes mentare. Prandaj ai revokon Kuvendet e Shqiptarëve, qysh prej Lezhës, e deri në Bujan, duke sjellë në këtë libër, esencën e programeve të tyre. Ai është europian, është pro ecjes dhe plotësimit të Bashkimit Europian, njeh mirë faktin se Europa që firmosi padrejtësitë e mëdha, sot ka tjetër këndvështrim e vizion, por i mëshon faktit që shqiptarët duhet të hyjnë edhe administrativisht në vendin e natyrshëm të tyre në Europë, me identitetin e tyre kombëtar, të gdhendur mbi letrën biometrike.
Vitet e fundit, edhe nga llagëmi i politikës janë hedhur disa shashka patriotike. Madje, ata urdhërojnë edhe ndonjë intelektual shpirtshitur, të shkruajë për ta e për ndjenjën e tyre kombëtare. Janë të drejtkuptuar, ata sapo e kanë parë Sahatin e Koços. Ndoshta këtë specie paska njohur Marksi, kur thoshte: -“Bunkeri i fundit i delexhinjve, është patriotizmi”. Megjithatë, ata do të jenë kurdoqoftë të mirë- dhe mik- pritur të Koço Danajt.
Po mbyllet një shekull jo i zakontë në Historinë e Europës, por edhe të botës. Në Historitë serioze të kombeve, një shekull histori nuk i ka më shumë se 10 faqe kompiuterike të shkruara. Padrejtësitë e bëra pas luftërave shkatërruese që vulosi fillimi i shekullit që po mbyllet, ishin shumë herë më të rënda sesa vrasjet, djegiet, shkatërrimet, ç`rrënjosjet dhe përzëniet me zjarr e me hekur të pjesëve të tëra të kombit tonë nga trojet e tij etnike, mijëvjeçare, natyrore, të natyrshme. Pikërisht, zgjidhjen e këtyre padrejtësive, bën thirrje autori për ta përuruar në mbyllje të këtij shekulli. Sahati i autorit shënon orën 00, por edhe 00.01(në histori), në vitin 2013. Ismail Qemali të cilit aq shumë i detyrohet ky komb- “por që nuk pati një “gradë shkencore”(?!?), thoshte: -“Fatet e popujve të vegjël, kalojnë nga dyert e tragjedive të mëdha”. Patjetër që ai burrë i madh shteti, “edhe pse nuk u bë dot “rector”, në nocionin tragjedi nuk ka parashikuar hark kohor përtej shekullit. Sepse në se do të ishte kështu, fjala tragjedi do ta humbiste kuptimin. Po mbushen njëqind vjet me këtë tragjedi, ajo është “mplakur” në vite, por kullon e tëra gjak njësoj si nga venat e një 20 vjeçari. “Fjetina” e përjetshme botërore e partive politike ka kohë që e ka humbur “inventarin”; edhe atje janë fshirë shumë emra partish, ideologjish, fesh... Këtë fakt e njeh mirë autori, prandaj ai nuk bëhet pjesë e programeve partiake, pavarësisht rolit të tyre. Ai i bën thirrje ndërgjegjes intelektuale të kombit, të bashkohet në një Marrëveshje të Madhe, Historike, i fton ata në Kuvend, e jo thjesht në parlament. Ky plan, gjallon e mëton, dhe ka garantuar gjakimin e tij si thelbi i përpjekjeve ndërbrezore, madje kapërcen ndjeshëm kufijtë e një brezi, duke numëruar nga sot. Andaj është në dorë të partive të zgjedhin se ku do të donin të bënin pjesë...

Marrë nga Tirana Observer
Vërëjtje: Artikujt e botuar në albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmërisht mendimet e stafit moderues!
Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Vleresimi_ac
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyFri Nov 13, 2009 12:51 pm

keto jane platforma danoiste gafurroiste qe nuk kane kurrfare kuptimi.
Platforme e njerezve qe nuk kane vizione te kjarta politike kombetare.
E njerezve te tipit Adili qe pas platformes Kuvendi kombetare qe tradhtoi manipuloi dhe bene pazarlleqe me rezhimin maqedonas .
Ju bashkanigjitet nje platforme anti kombetare qe ska lidhje me bashkimin kombetare.
Po te presim kete platforme gafurroiste edhe 200 vjet a 1000 vjet skemi mu bashkue.
Platforma nuk mund te bejne njerezit qe tradhtojne idealet kombetare njerez te deshtum e pijanec ( te cilet jane te semure dhe vendin kane ne pskiatri).
Njerez te cilet ne emer te patriotizmit ne thojza pasurohen dhe vjedhin popullin.
A andej bashkpunojne me ke do dhe shiten lehte.
keta njerez duhet te pergjigjen denophen nga patriotet per tradhti kombetare e jo te na qesin platforma qe skane fare lidhje me asgje kombetare.
Adem Jashari eshte gjalle..
Jo jo nuk mund kushe te tradhtoi gjakun e deshmoreve .
une jm gjalle do te hakmerrem-
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 39
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyFri Nov 13, 2009 1:16 pm

FAZA E PARE ME RRENA.,
PSE ?
PO KETA ME QELLIM KAN BERE KUFI MES VEDI QE TA MBJELIN SHQIPTARI SHQIPTARIN!

Faza e dyte;Kemi nje gjuhe nje abetare,por me histori pakes te ndryshuar sipas deshirave te tyre !

Forumet mbarkombetare veq jane nga dy palet!

Faza e katerte;

Sipas kushtetutes se shqiperise e kosoves dhe serbise nuk shkruan se do behet bashkimi i shqiptareve!
Preambula a e dine çka shkruan ne te ?Kur shkruhet?

Jo ma te urte se keta qe jane duke e shtyp shqiptarin nuk e di a kan sy e vesh hahaaaa!

Faza e peste
Konfederata shqiptare,sa quditerisht vertete !Po sa shtete shqiptare na qenkan ne kontinentin e ballkanit ?Perralla ky te paska shkrue!
A e dini çka eshte konfederata dhe Republika e Federata ?A po referendumi eshte dashure moti te behet vone tani vone!Dhe faza e shtate qe thiote analziaku Koqe Dana nje shtete te perbashket,edhe mijera vjet kjo hipoteze nuk ka mundesi te zbatohen as ne praktike as ne teori

Po e vertete eshte kethyer koha e mjerimit te Millosh Gjergj Nilolles,sepse ketyre u konvenone keshtu dhe ka me vazhdue keshtu perhere dhe kurrr shqiptaret e varfer nuk kane me pas guximin me marr me vrrulle kane cofe jo vdekur!

Evropes si i thojn keta qe i kemi mbi supe ashtue dhe vendosin e kush pis historjani shqipfoles eshte qe thote se europa padrejtesisht po na ndane trojet ?Kush e pisa ?!Vete pisat qe po e qeverisin shqiptarin e bejne tradhetin e ja lane here serbei e here europes!


Marksi, kur thoshte: -“Bunkeri i fundit i delexhinjve, është patriotizmi”Qetu'ketu) e paska qellue ;vertete tradhetaret shitur jane patriote,sepse per ta tradhetue popullin duhet me çen tradhetar patriot ! ! !

E di qe lufterat dhe popujt e roberuar i lejn me qellim per me nise luftera kinse çlirimtare dhe perhere ne vend te çlirimit djegje plaqkitje debime e masakra per tu pakesue numri i popullates!Bani ma pakes femi dhe ska lufte dhe keni mundesi qe ta edukoni me vlera famezore!E jo gjashte e dhjete femi e secili desh e dadhur pa shkolle e pa dituri as nuk e dine çka eshte atedheu,pos si i fishkelloin ashtu veprone siq po vepron populli i yne!

Vitin 2013 as qe kemi shanca me pare kushe di se ku do na qesin fortunat ku as dites nuk po i dihet se ka naj qet parapnicat!

Nje ta dini se njerezija boterore

.................................................


Per çdo pese vjet bene ekspertizem ne nje shtet per ta verifikue se a e meritone ai popull te jete shtet apo ta shkatrroin me temel!Edhe neve shqiptareve a mendoni qe nuk na bejne kete ekspertizen se a e meritojna shtetesin ?
Me shkrue ma teper per hipotezen time si kritik nuk do e kuptoni brendin e fundit te shkrimit tim!

KLM shqiptar, flini e mos e lodhni mendjen,se po ta lodhni mendjen do te zbuloni diç e ma mire rrini dhe mua me thoni parazit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyFri Nov 13, 2009 2:39 pm

sedi si qysh tek veq qeshtu po na knohet kanga veq po don me na mujt e rana. nese behet ashtu krejt kan me perqafu sepse kinse pa luft, e kjo nuk dot te zbatohet kurr,ksaj i thon ban men e rri ne vend.(dhe shqiptart do te vrapojn si mas koqeve te dashit) kIshe jena tuj ba bashkimin....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 39
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyFri Nov 13, 2009 2:53 pm

xhema

Populli eshte i vobeket nga truri dhe me u thene se vetem me lufte arrihet bashkimi te thone se paske luajtur menq!
E po tu thuash se me dialog do e arrijna bashkimin tane mbas rrushit sikurse dhelpera qe nuk mujke me mbrri dhe thonte se nuk eshte pjekur rrushi hala!

Edhe keto qeveri thone se hala nuk eshte pjekur populli per bashkim apo per shtetesi si do merrne!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyFri Nov 13, 2009 4:52 pm

SHAHIN:
eceka dhe un se nuk besoj fare nketo dokrra se me muhabet e gjymysh e raki po na vijka bashkimi kombetar, por do presum,edhe pak koha sepse, koha asht pecaktus i shum gjerave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 39
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyFri Nov 13, 2009 4:57 pm

Xhema

Koha po shkone dhe varferia nuk po hiqet

Ne pushtet me shekuj te njejtit me te njejten politike
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyFri Nov 13, 2009 6:01 pm

jo shokit un nuk kam probleme me varfri e kam rrogen ma te madhe se ata ne parlament te kosoves dhe kryetari i kosoves nuk besoj se ka ardhura ma te mdha se un,po nejse harrova se vjedha e tyre ma shum marrin po nejse. A populli po, te mjert ata po qte besh disi vet po i votojn....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyFri Nov 13, 2009 9:51 pm

platforma koqo gafurriste.
E prej k..... ska asgje.
Mke here ishte nje platforme e fbksh nje mbajtje e nje kuvendi mbare kombetare.
po pastaj u be tradhtija dhe me propzimin e disa udnbasheve farkisteve ldk oisteve hajnave rrenacakeve diligjinjeve mashtriuesve ,
Njerez pa koncept pa kulture familare njerezore .
Njerez pa ide kombetare po lamigji mashtruesgji dulen me platforme tjeter shqiperia natyrale pa qmeri pa koncept .
Dhe ne vend qe te mbahet nje kuvend kombetare te zgjidhet nje qeveri kombetare .
Keta naj afrojne nje pkatforme koqo gafurriste lakmiiste tradhtaroiste magjupiste hajniste shpijuniste.
Haaa na knaqen me rrena koqo gafurristet ,qe tere keto vite bashkpunuan me njerez te udbes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptySat Nov 14, 2009 7:17 am

Besoj se te gjithe duhej te perkrahim kete formacion te ri e quajtur UKSH ..

Vecanerisht besoj se ka nevoj per diqka ne Illiride sepse shume keq duket puna atije..

Koha ka treguar se nuk duan sllavomaqedonasit te jetojne me ne te barabarte..

Pra nese ata nuk duan 1 here ne nuk duam 100 here, dhe ndarjen ata ate duan por vec Tetova,Gostivari dhe Dibra te ndahet sepse keshtu shqiparet te mbetur dot mund ti kontrollojne si te kene qef... Po jo nese ka ndarje athere do e ndajme sic duam ne... Me Kumanoven,Shkupin,Tetoven,Gostivarin,Dibren,Strugen,Oherin,Kercoven, dhe rrethet te Prespes,Manastirit,Prilepit,Velesit, dhe Krusheves.....

Dhe i themi beni si te keni qef me pjesen tjeter....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 39
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptySat Nov 14, 2009 1:34 pm

Shqipo


Deshira juaj esjte e mrekullushme,e realiteti tjeter kund!

Une nje te vertete po ta them;Qe sa vjet po punoje me ndertue nje shtepi si qeni si zezaku si robijashi si sklleveri dhe a me besoni shpirti te hunda me ka ardhe e nuk po mundem ti bije se perfunduari.
Kur nuk dojne Mahmutat as Magbullat nuk munden me te ndihmue!
Bashkarishte arrihet diçka ,e shqiptar nese mundesh dy te bene bashk e qe nuk e spiunoin neri tjetrin jo une buke me ngrene por balte e çka te doni.

Thonin dikur per ndarjen e trojeve ne maqedoni dhe shkembim trojesh dhe xhafer belba nuk e dinte thelbin por as nje shqiptar,sepse akademija e sh.m; me plane e kane bere kete slloge,se çka kane ne tru shqiptaret e tjere!

çka po due me te thene se neper trojet shqiptare po ngulin kufij kujt pi qohet,dhe po te debonin nga toka e te pareve!

Ne te gjithe shqiptaret fale kemi shumeee e pune hiq,e ne mes vedi mu vrare e mu rroke a vendin e pare e kemi ne bote,!Kosova po ndahet ne copa copa po kujt ti thua ?Maqedonia po e dike vete se ne çfare gjendje qenka situata e mjerimit dhe katastrofes e disa shqipmajmuna mire thone se ata maqedoni nuk ua ngul!Ne mal te zi punoin me udben e tyre kundra njani tjetrit ,ne luginen e presheves nisoj !Keshtu arrihet bashkimi dhe shkembimi eh medet qe kerkund nuk jemi as me mend as me trup fizik!
Bahet mire bahet mbas do kohe kur vdesim ne e sherr femive qe kane te drejte te na dhine varret! Po ashtu keshtu i kemi dhire e shkretue qe nuk jemi duke pare se vareferia e kokes dhe interesi une se une jam dhe nuk lejoj tjeter kane mbi mua edhe pse dine ma teper nuk e dojna dhe !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptySat Nov 14, 2009 4:16 pm

Prof.Xhavit Dalloshi

Anëtarë i CDU Gjermani!VOTONI PER KOSOVARIZMIN!

VOTONI PER MULTIETNICITETIN!Për çdo dite nga Politikanet Kosovare President e Qeveri Lider te partive politike dëgjojmë thirrjet dilni ne zgjedhje!Dilni ne zgjedhje votoni për ne !

Votoni për ne qe ishim dhe jena ne pushtet ,ne ju ,,sjellim mrekullia”!

Po këta janë Lider te partive politike qe me çdo kusht duan pushtetin!

Këta sa here qe afrohen zgjedhjet bëjnë premtime marramendëse ,premtime boshe rrena mashtrime!

Ju sjellim ketë ,bëjmë ketë ne ,,te mirë te qytetareve ne te mirë të Kosovës”.

Po fare të mire na sollën deri tash ! Premtojnë rryme 24 ore pune mirëqenie sociale te mira të tjera

Po qe 10 vite nuk pame as një rezultat konkret!

Këta kane sjell mirëqenie për veten e tyre për familjen e tyre po për qytetaret asgjë .

.

PO behet pyetja si mund ete sjellin te mira ata qe nuk ju sollën te mira qytetareve qe 10 vite qe ishin ne pushtet.

Si mund ti ndryshojnë gjerat ata qe nuk i ndryshuan qe 10 vjet e disa qe 20 vjet!

Ata janë prapë ata !

Këta rrejnë mashtrojnë manipulojnë votat prapë që të fitojnë.

Qytetare dole apo nuk dole ne votim ata kane fitoren te sigurt!

Edhe në zdgedhjet e kaluara këta ju premtuan ju mashtruan !Shumica e qytetarëve i thane jo zgjedhjeve atëherë po ata prapë edhe pa votën e juaj fituan.
Edhe në këto zgjedhje nuk do te votojnë mbi 70 % e qytetareve!


Fitorja e tyre është e sigurt se ata prapë vjedhin votat !

Për këta pushtetarë qe për çdo dite shkatërrojnë gjithçka që është shqiptare e votojnë edhe te vdekurit.

Këta mburren me te ,,arriturat e tyre antishqiptare” .

Këta na thonë se mos dalja ne zgjedhje i tregon botes se ne nuk jemi për ,,Demokraci” ,,Liri” .

Dëmtojnë imazhin e Kosovës Multietnike etj!

Dëmtojnë ,,Shtetin e Kosovës” kështu thoshte edhe Rrahman Morina Ali Shukriu etj që sot janë ne pushtet po nuk kane kontrolle ne te gjithë vendin!

Këta Lider te partive politike Kosovare *te cilët kanë hequr dorë me dëshirën e tyre prej identitetit shqiptare nuk ju vjen turp fare dhe këta thonë se Kosova është Multietnike !

Këtyre nuk ju vjen turp qe ne zyrat e tyre ne kuvend parlament ne për komuna te valon flamuri Multietnik ! E jo ai Kombëtare shqiptare!

Këtyre nuk ju vjen turp ta quajnë veten dhe popullin kosovare një term serbe!

Ne jemi shqiptare të Kosovës jemi shqiptare kemi një gjak shqiptari si ne Shqipëri Ilirid mal të zi Çamëri Preshevë e Bujanovc po jo kosovarë!

Këta me dëshire dhe mburren kurë veten e quajnë Ministrat kosovare politika kosovare TV kosovare shkollat kosovare spitalet kosovare Kali Kosovar Gomari kosovare e çka jo kosovare.

Po te dalësh ne zgjedhje çka fiton qytetari !

Asgjë nuk përfiton ti qytetarë!,Po me votën tënde përfitojnë partitë politike dhe liderët e saje.

Ata pasurohen edhe me shumë!

Me daljen ne zgjedhje qytetaret i tregojnë botes se ne përkrahim korrupsionin hajninë mashtrimin!

Me daljen ne zgjedhje i tregojmë botës se ne i shkojmë mbrapa Liderëve politik qe shkatërrojnë qenien shqiptare qe 20 vjet ,tregojmë se i shkojmë mbrapa mbrapa komunisteve Titisteve qe prej LKJ LKK vetëm emrin kane ndërruarën dhe prapë ata janë.

Ata te bashkim Vllaznimit.

Ku këtyre ju kane bashkëngjit edhe ata Lider te UCK qe kishin luftua për Bashkimin Kombëtare po tash lakmia, interesi ja ka bërë mendjen kos kështu që edhe këta janë bë si ata Komunistët e kuq te Titos e Millosheviqit.

Të dalësh në zgjedhje do të thotë se ty qytetare po pranon Kosovën Multietnike !

Do te thotë se ty qytetare po pranon ,,pavarësinë e Kosovës “ sipas planit te Ahtisarit një plan

antishqiptarë dhe sipas Rez : 1244 që donë të thotë se Kosova ka Emrin,, Republikë” po nën sovranitetin serbe!

Pra ,,shtet “ pa sovranitet pa ushtri !

Te dalësh në zgjedhje donë të thotë se ne vete po pranojmë Flamurin Multietnikë që me dëshire pranuan këta Qeveritare dhe Politikan ne pushtet pa shtet!

Te Dalësh në zgjedhje donë të thotë se ju ne përkrahim Enklavat serbe brenda Kosovës!

Të dalësh në zgjedhje dhe të japësh votën tënde do të thotë se këtyre Politikaneve qe hiqen çka ka shqiptare po ja zgjasim pushtetin.!

Të dalësh ne zgjedhje donë të thotë se ti po pranon varfërinë skamjen mjerimin anarkinë hajninë mashtrimin!

Të dalësh në zgjedhje donë të thotë se ne ju po pranojmë Kosovën pa sovranitet pa ushtri pa identitet kombëtare,po pranojmë flamurin Multietnike po pranojmë Bashkim Vllaznimit e ri si në kohën e Titos prapë Tito!Qytetare Mos dil ne zgjedhje!

Po te mos dalësh ne zgjedhje dhe te mos votosh çka do të fitoshë!

Mos dalja ne zgjedhje do të thotë se ti je i vetëdijshëm ,se ne ju po i kuptojmë gjerat mashtrimet manipulimet qe j kanë bere këta politikan qe 20 vjet.

Po mos të dalësh ne zgjedhje i tregon botes se askush nuk mund të luan me ty me ne!

Po tregon se je i vetëdijshëm dhe i thua jo Flamurit Multietnik i thua jo bashkim Vllaznimit te ri!

Ku dihet se nuk mund te quhemi Multietnikë se ne jemi etnik dhe jemi mbi 92% shqiptare dhe kemi gjak shqiptari !

I thua botes dhe këtyre mashtruesve se ne nuk jemi Kosovare *ju politikan jeni Kosovare dhe quani veten si te doni se ju nuk ju vjen turp se nuk keni Gjak shqiptari po gjak servilesh!

I thuani jo Decentralizimit ne baza etnike ,jo enklavave serbe si ne Bosnje!

JU qytetare me mos daljen në zgjedhje i tregoni botës dhe këtyre Liderëve Politik qe ju Qytetarë të dashur duani atdheun kombin më shumë se partitë politike kosovare , se ju duani vetëm një Flamur një Komb se ju duani vetëm Flamurin kuq e zi qe me shekuj u la me gjak shqiptari!

E tash po done me na pështjellë me Gjak të përzier te lloj llojshem!

Me gjak qe nuk është i yni ,me gjak te huaj!

Me mos daljen në zgjedhje tregoni se doni atdheun fëmijët e juve ,doni kombin bashkimin kombëtare.

Duam atë që na takon si të gjithë popujve tjerë ne boten Demokratike.

Qytetare te dashur me mos daljen në zgjedhje i tregojmë botes demokratike se askush nuk mundet te manipuloi me ne .

Se ne dijme dhe jemi të aftë te logjikojmë me kokat tona e jo me imponime të të tjerëve.

Tregojmë se duam atdheun kombin fëmijët tone më shumë se gjithçka.

Duam lirin e vërtet e jo fallso ,duam shqiptarizmin e jo Kosovarizmin e imponuar një komb ë i ri i krijuar nga njerëz gjak përzier.

Tregojmë se nuk përzihet gjaku i shqiptarit qe u krijua me shekuj u krijua me grykën e pushkës e nuk u zhduk kurrë nga armiq e as tradhtare!

Qytetare mos të dalësh ne zgjedhje ju thua këtyre Politikaneve kosovare dhe te huaj se askush nuk mundet te manipulon me ty .

Qytetare me mos daljen ne zgjedhje i thua jo Rezolutës 1244 i thua jo Kosovës Multietnike!

Po ne duam një shtet një kombe një flamurë ,ne duam një referendum gjithë popullore ku populli vete te vendos për fatin e vet se si do të jeton.

E jo me imponime pazarllëqe në kurriz tëndin!

Kjo e drejtë për një referendum gjithë popullorë ju lejua te gjitha shteteve fqinje pse mos te na takon edhe neve.

Rrofsh sa malet o populli shqiptarë mos u përkul, mos u bjerë ne gjunjë Sahanlëpirësve armiqve tonë shekullorë qëndroi shtrëngatave, po qëndro i fortë në këmbët e tua,mos u përkulë shqiptarë!.

SHQIPTARE MOS RRI PO DUKU SHQIPTARE!

Gjermani më 14.11.2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 39
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyMon Nov 16, 2009 7:28 pm

shqipo ndegjo uksh eshte para themelimit gjdo gje eshte ka shkon per se mbari uksh nuk vepron vetem ne ilirid apo ne maqedoni po ne te gjitha trojet shqiptare uksh eshte duke e ber palin ku dhe kur te veproj per fillim sepse gjdo fillim e ka veshtersin e vet dhe jemi duke shkuar ne hapa te sigurt e nuk po bejm hop a e kapercyer kanallin por dita kur do te del uksh ne sken do te jet me aksjon.kaq per ketu mir u pafshim se shepjti ne faqen zyrtare te uksh-se atje gjdo gje do te jet per informim dhe se shpejti do te bejm publike e- mailin dhe nr tel si dhe faqen zyrtare qe do te jen nga shtabi i pergjithshem.


mir u ndegjofshim vellezer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 39
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyMon Nov 16, 2009 7:37 pm

aksh

ti vete je ka e tradhetone aksh,sepse del nga vetja jote nga armata kombetare ne ushtri kombetare!
Ushtrit munden me qen mercenare te llojeve te ndryshme ndersa armata ka shtabe e garnizone ne atedhe e ushtrit munden mu shkep!!!!!!Pse nuk e heqesh germen "a" pra dhe zevendesoje me "u"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tosybell
Anëtar i ri
Anëtar i ri
tosybell

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 30
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyMon Nov 16, 2009 10:19 pm

AKSH

ti ki thon qe per ni muj do te del UKSH ne sken pooo si duket nuk paska kurgjo :S:S
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 EmptyMon Nov 16, 2009 10:49 pm

aksh
tu kane perzie kabllat.
Aksh ka e qe doni me formue uksh -pse more bani hajgare nderroni emrin-
Po me mire ishte aksh.
Ku ka shtabet ne te gjitha trojet shqiptare .
ne shqiperi po shtohet numri i hatashem ne kosove e presheve e bujanovc e ilirid..
A doni me formue si te adilit sa per interenet mu afirmue pak e tani te formoni parti pa anetare sia ai pasi u pasunue .
A e keni perme-
Une jam gjalle Adem jashari ,do te hakmirrem.mos luani me gjakun tim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 18 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 18 e 21Shko tek faqja : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: