Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?

Shko poshtë 
+76
haxhiu
agim__barja
arbeni24
Medalim
Isa Uka
Tatoo
arberia
eri Tr
xhiti
Ada_Kondi
xhema
socratus
ramadan mekaniku
an-di
Lancelot
detektivi
sokrati
Aktiv
PeriiKeputur
VINCA
ngadhenjimi
Hamitmatjani
anila
Kasper
Blerti_Gashi
Mirushe
gjakushi
Gjura
Eva0506
ylari
MUHAMETII
paioni
feneri
MARY
besim78
aurora jasini
Parapsikologu
istogalia
Roza
alban kita
Loti
Mergimtari
Xili
Eagle Eye
Argent
Euridika
E_Bukura
ariana18
stabili
cuni
Ali Baba Tepelena
xhavo_
nardlushnja
lilu
tom sojer
Jeetaa
zeriatdheut
rolling
Mister
murturi
fina
Orfe@
MARIA
USHTARILIRIS
Zogisti_Legalist
Delia
Leka i Madh
Ago Muji
Beton
prizreni73
Riki30
Aquila
ss1
Sofra
Anna
petritkola
80 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Next
AutoriMesazh
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 3:00 pm

I dashur Zeri i atdheut idealet une i kam paraqitur shume here megjithese ju nuk bindeni por kjo nuk me intereson fare,Ti mund te kesh cfare do lloj mendimi per mua ska problem por mendimin tim nuk ke te drete ta gjykosh por vetem ta pranosh se ske cben.Gjithsesi me ate qe ke thene per ta sjelle ne Tetove nuk dua te besoj se te gjithe ne ate qytet jane me idete si te tuat sepse kjo besome nuk eshte per nderin tuaj.Megjithate mesohu te flasesh ne emrin tend jo ne emer te te gjithe Tetoves....ndonjehere mendimi i njerit nuk vlen per tjeterin.Te pershendes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 3:15 pm

E nderuar Maria Tetova gjithnje ka qene dhe SHqiperija nene por un nuk e dije se per cfare idealesh po flet ty ketu dhe te jeshe e bindur se poqe se ai Janutallosi i jote shkel Tetoven dije se si ujqerit ne kope te deleve ishin versulle mbi ate flliqesine sepse dihet mire shume se Tetova ishte barikada e Sllavomaedoneve
ty e nderuar na cmende ketu me kete Janutallosin tend ty nuk kishe pase gje tjeter nese ty e ndjen veten shqipetare kishe shkruaj ne nje teme per Kombin tend por y jo sic duket Kombi per ty qenka Greqja sepse po e shofe qe flete ne hije E HIENAVE greke qe masakroje nje popull te tere ne Camerine tone te robruar ty asnje gje nuk tha per kete po na cane veshet cdo dite me Janutallose GREKE po ti nuk pate as nje reshte te shkruajsh per popullin e martirizuar te Kosoves per popullin e masakruar te Camerise jo nuk e ke bere asnje reshte ketu une po shofe Idealin tend me gjake Greku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 3:15 pm

Akoma diskutoni per nje uzurpator te kishes ortodokse shqiptare???!!!

"Hiresia" e tij Janullatos le ta gjeje vete vendin se ku te varroset fizikisht, por moralisht eshte varrosur prej shume kohesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 3:56 pm

O zeri i atdheut hapi mire syte dhe shiko temen shkruan gje per Camerine apo per Kosoven?A nuk eshte tema per Hiresine etij?Ka tema fjalen komb?Kosove?Cameri?Mbase ti je mesuar te flasish jashte teme dhe tja fusish kot por une pergjigjem dhe jam pikerisht ketu vetem dhe vetem per te komentuar temen asgje me shume sepse shume thjesht nuk me interesojne te tjerat.Apo te nis te flas per krizen ekonomike ?Po ke per te thene dicka per temen thuaje per ndryshe mos ja fut kot dhe mos perserit kaq shume sepse me lodhe ,ndonje gje te re ke?Sa per Camerine pergjigju pyetjeve qe kam bere une nja goxha shkrimeve me pare dhe kur ti mar une timet do ti maresh dhe ti te tuat sepse vetem te te japin nuk ka duhet edhe te japesh.Eva po ti nga e gjete kete faqe apo shkarazi te kaloi syri nejse duhet te dish shume gjera meqe qenke kaq e sigurt dhe ne kete rast duhet te pranoj ate qe thua edhe pse e ke te kopiuar ok por heres tjeter shkruaj dicka me te re se kete e kam dlexuar uhuuuuhuuuu sa here nuk i mbaj mend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:06 pm

Moj e Semura e kishes ty une te thashe ku keshkruajt per Kombin tend ne temat tjera jo ne kete teme te ndyte te qelbsires janutallose po te them q pse nuk ke shkruajt ne temat tjera per Kombin deri sa ty e quan veten Shqiptare e sa per kete ty asnje fjale nuk ke thene per Camerine po vetme Per HIENAT greke mose u mundo te tregoshe pralla tani s u zure ngushte dhe nuk dine se cfare te thuash dhe hajte gjoja se zeri nuk shkruan per temen une per temen te kame thane cdo here se janutallosi duhet te ngrehet zvare per ruge kjo eshte per teme dhe te kame thene edhe me pare te kame pyet pse shkollat greke ne Korce Devolle e shume qytete te JUGUT te SHqiperise ti nuk ke dhane pergjigje tani ti done pergjigje nga une pergjigjeja ime eshte per y dhe Janutallosin tend me ju lidhe ne nje male te madhe e me ju lane te dyve bashke duke shiquar njeri tjetrin te haheni pr jete e mote
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:16 pm

Cito :
Maria shkruajti: Eva po ti nga e gjete kete faqe apo shkarazi te kaloi syri nejse duhet te dish shume gjera meqe qenke kaq e sigurt dhe ne kete rast duhet te pranoj ate qe thua edhe pse e ke te kopiuar ok por heres tjeter shkruaj dicka me te re se kete e kam dlexuar uhuuuuhuuuu sa here nuk i mbaj mend.

Maria, shume e sigurte jam ne ato qe them, ik dhe shiko mire, hap syte se ke dhe tema te tjera per HIRESINE ketu ne kete forum, por nuk e kuptoj pse i paske futur turinjte tek fjalet e mia? Cfare kerkon te thuash moj Marie, se na qenke nje perfaqesuese e Janullatos agjentit, hajdutit dhe uzurpatorit ne nje forum shqiptar?

Mos i zgjat shume keto bishta se te priten, hajde avullohu qe ketu, zonje, zoteri cfare je, nuk e di, si keni fytyre akoma te derdellisni per nje kriminel, perfaqesues i atyre qe kane lyer duart me gjak shqiptaresh patritote dhe memedhetare ne shekuj...??!!

Ai Janullatosi jot eshte perfaqesuesi i atyre qe kane derdhur gjak shqiptaresh qe te mos flitej shqip ne Sqiperi, te mos kendohej shqip, te mos hapeshin shkolla shqipe, dhe nje nga pasardhesit e atyre qe u vrane ne themelet e shkolles shqiptare jam dhe une, moj Marie .

Prandaj mos guxo te vish ne faqe shqiptare, te na shesesh pallavra per padronet e tu. Mos kujtoje askush se shqiptaret do e durojne edhe per shume gjate ate HIRESI qe ka pushtuar kishen e e te perndriturit imzot Fan Noli, qe e ka bllokuar ate kishe te nderuar dhe ortodokset shqiptare, i falen zotit neper shtepite e tyre, sepse nuk kane pse te durojne te psallturat e nje derri grek.

Besoj se u sqarove, "zonja" Janullatos....

Vazhdo tani, ke fyerje, ????? Sepse ketu per kete pune te kane derguar ty edhe ca si ty ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ylari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
ylari


Female
Numri i postimeve : 801
Age : 38
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:32 pm

Me nder qofsh Maria....Pash se me paske falemenderuar me lart ,por nderi eshte i imi,thash fjalen qe ai meriton apo jo.

Mos ki merak Maria dot votojm edhe dot e vorosim ati ku do emeritoje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:37 pm

Profeti shqiptar Petrit Kola thote;

Ne ato qe ndodhin ne Shqiperi, Janullatos Qillomandroja ka pjesen e tij dhe ka per ta paguar cmimin ai dhe misioni i tij ne Shqiperi. Shume shpejt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:37 pm

ylari shkruajti:
Me nder qofsh Maria....Pash se me paske falemenderuar me lart ,por nderi eshte i imi,thash fjalen qe ai meriton apo jo.

Mos ki merak Maria dot votojm edhe dot e vorosim ati ku do emeritoje.
Hahaha Ylari, po nuk e meriton te vorroset hiq, sepse dhe token e ben piss ashtu siq ishte vet ai.
Duhet djegur ne nje ambient te mbyllur, ne menyre qe te mos thith ajrin e eshtrave te tije as kush.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ylari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
ylari


Female
Numri i postimeve : 801
Age : 38
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:39 pm

Po djegur po por do na mbys era e keqe edhe ma keq do bjer bomba atomike do kemi helmim keshtu qe me mir le ta fusin ne ndonje qosh te dheut afer ferave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:41 pm

ylari shkruajti:
Po djegur po por do na mbys era e keqe edhe ma keq do bjer bomba atomike do kemi helmim keshtu qe me mir le ta fusin ne ndonje qosh te dheut afer ferave.
Ylari, te thash se duhet djegur ne nje ambient te mbyllur, p.sh ne ndonje tunel te thelle nentoksor, ne menyre qe te mos del era e eshtrave te tije.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ylari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
ylari


Female
Numri i postimeve : 801
Age : 38
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:42 pm

Ah, ani de jam dakort vota ime shkon aty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:43 pm

Kur Janullatos merr nën kontroll nyjen kryesore të tuneleve nëntokësore të Tiranës


Saturday, 19 January 2008
Nga Kastriot Myftaraj - Nyja kryesore e rrjetit të tuneleve nëntokësore, të ndërtuar në kohën e komunizmit dhe që përshkon kryq e tërthor Tiranën, gjendet pikërisht në kryqëzimin ku është hyrja kryesore e Ministrisë së Mbrojtjes.Kjo nyje është një kryqëzim i shumëfishtë i tuneleve nëntokësore që vijnë nga drejtime të ndryshme, dhe nëpërmjet saj mund të kalosh lehtë në të gjitha linjat e rrjetit të tuneleve. Një tjetër qytet nëntokësor është poshtëë qytetit të dukshëm të Tiranës. Këtë gjë banorët e Tiranës e kanë ditur që në kohën e komunizmit, kur ky qytet nëntokësor po ndërtohej nga regjimi i asaj kohe, si një minimetro e vërtetë, që i binte kryq e tërthor Tiranës, me një dendësi të veçantë në qendër dhe përreth saj, ku ishin përqëndruar rezidencat e niveleve të larta të nomenklaturës, si zyrat, ashtu dhe banesat. Pavarësisht se këto tunele nuk përdoren më sot dhe mirëmbajtja e tyre është lënë pas dorë, nyja kryesore e rrjetit të tuneleve mbetet një objekt i rëndësisë së veçantë, se nëpërmjet saj mund të qarkullohet lehtësisht nëpërmjet rrjetit të tuneleve drejt ndërtesave ku janë vendosur të gjitha institucionet kryesore të shtetit shqiptar, përfaqësitë diplomatike të huaja, kompani të rëndësishme ndërkombëtare që operojnë në Shqipëri etj. Sot nyja kryesore e rrjetit të tuneleve nëntokësore të Tiranës, praktikisht është nën kontrollin e kryepeshkopit grek të Kishës Ortodokse Shqiptare, Anastasios Janullatos. Kjo për faktin se që nga tunelet që gjenden poshtëë truallit ku po ndërtohet katedralja ortodokse, në sheshin mes Ministrisë së Mbrojtjes dhe selisë së PS, duhen vetëm pak metra për të dalë tek nyja kryesore e rrjetit të tuneleve. Nuk është e rastit që Janullatos e kërkoi ndërtimin e katedrales pikërisht në këtë vend. Ai nuk donte të ndërtonte vetëm një kishë të madhe, në qendër të Tiranës, por edhe të shtinte në dorë nyjen kryesore të rrjetit të tuneleve. Në fillim Janullatos u shti sikur donte ta ndërtonte kishën në lulishten përballë selisë së Bankës së Shqipërisë, praktikisht me dalje në Sheshin “Skënderbej”, dhe pastaj kur nuk mundi ta ndërtojë atje, se u bë zhurmë e madhe, u shti sikur u tregua i moderuar dhe hoqi dorë nga ky projekt duke kërkuar që ta ndërtojë atje ku po e ndërton sot, gjë që iu pranua nga Edi Rama. Në fakt Janullatos e dinte që nuk mund ta ndërtonte kishën drejtpërdrejt në Sheshin “Skënderbej” dhe as që donte ta ndërtonte. Ai donte ta ndërtonte pikërisht atje ku iu dha e drejta ta ndërtojë, për të shtënë në dorë nyjen qendrore të rrjetit të tuneleve. Se ç’ kuptim tjetër ka që Janullatos po e ndërton katedralen gjigande në atë ku nuk ka një hapësirë të gjerë ku mund të mblidhen besimtarët në hyrje të kishës. Janullatosi, të cilit nuk i mungojnë paratë që ia jep Greqia, gjë që duket nga kishat e mëdha prej betoni, që mbjell gjithandej në Shqipëri, mund ta kishte ndërtuar kishën edhe në një vend jetër më të përshtatshëm, p.sh. duke blerë truallin e gropës së Ajdin Sejdisë, ku ka më shumë hapësirë për t’ u grumbulluar besimtarët. Por Janullatosit i duhej pikërisht ai vend për shkak të pozicionit strategjik, në lidhje me nyjen kryesore të rrjetit të tuneleve. Duke konsideruar që Janullatosi është shtetas i një vendi si Greqia, ku kisha dhe shteti nuk janë të ndarë, dhe për më tepër i një shteti si Greqia që vazhdon të ruajë juridikisht gjendjen e luftës me Greqinë, atëherë është me të vërtetë skandaloze që një objekt kaq delikat dhe me një rëndësi kaq strategjike, në çdo rrethanë, të bjerë në dorë të Janullatosit. Duke kërkuar që ta ndërtojë katedralen e tij gjigande praktikisht mbi nyjen kryesore të rrjetit të tuneleve nëntokësore të Tiranës, Janullatos e konfirmoi se ai nuk është thjesht prift, as thjesht kryepeshkop, por edhe shefi i spiunazhit grek në Shqipëri. Se përse i duhet kjo gjë Janullatosit dhe Greqisë do ta tregojë koha. Por një gjë është e sigurt, që ata nuk e duan kot dhe llogarisin që ta përdorin në një mënyrë ose në një tjetër në situatat e ndërlikuara që parashikojnë të krijohen në Shqipëri, sigurisht edhe me kontributin e Greqisë. Në çdo vend serioz kjo që ka ndodhur do të shihej si një çështje që prek sigurinë nacionale, por në Shqipëri nuk ndodh kështu.
Tjetri >
Mrre nga Sot

Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:52 pm

[quote="petritkola


Fsati qe duket nuk do kallauz. Por misioni i Janullatosit i sponsorizuar nga Junaniste dhe sllavoortodokset e rusosllavise ka arritur te mposhte vlerat ma te shenjta të Autoqefalisë së Kishes Ortodokse Shqiptare. Gjith kjo prapavi ka qene strategji që edhe postuesja Eva0506 më lart ia ritregonte Maries, misionare e Janullatosit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 4:55 pm

Se shpejti kane per ta gjetur... bashke me tradhetaret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
paioni
Anëtar i ri
Anëtar i ri
paioni


Numri i postimeve : 128
Registration date : 15/05/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 5:02 pm

Janutallosi me gjithe Maria duhet varose ne Himalaje me u ngri ne akullnaja mose te duket fare raca e qelbur e ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 5:06 pm

petritkola shkruajti:
Se shpejti kane per ta gjetur... bashke me tradhetaret.
Ashtu dhe une mndoj, shum shpejt 1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
USHTARILIRIS
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 52
Registration date : 28/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 5:11 pm

KY ndytesyre Janutallose duhet te dije se eshte ne toke SHqiptare duhet te dije se me ke ka te beje po nje dite prej diteve i vjen radha kemi me e vra kete moster qe na e qelbi ATDHEUN tone po e marim ne ne Kosove dhe e shkrime ne shkritoret e Trepces ku shkrihet Hekuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 5:14 pm

USHTARILIRIS shkruajti:
KY ndytesyre Janutallose duhet te dije se eshte ne toke SHqiptare duhet te dije se me ke ka te beje po nje dite prej diteve i vjen radha kemi me e vra kete moster qe na e qelbi ATDHEUN tone po e marim ne ne Kosove dhe e shkrime ne shkritoret e Trepces ku shkrihet Hekuri
Ushtari i Lirise, nuk e di se a ke ndegjuar per " Grupin Masakra ", do e kapim ne ne dore dhe dijme se cfare i bejme, kesaj ndryresire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 5:28 pm

Zeri i atdheut mos me hidh pluhur ne sy mua,nejse une per camerine dhe te tjerat ju kam lene te shijni dhe te thoni cbudallalek ju ka mendja kujt i intereson une te thashe pergjigju pyetjeve qe te pergjigjem pastaj kur je jashte valles derdellet shume ,mos na cmen si shume edhe relizo ndonje gje nga ato qe thua se u lodha vetem me levdata do ta bej do ta bej....he mo bejeni kush jundalon?Aman se na enjtet nuk u lodhe me fjale.Ca per temat e shtetit tone une kam nje njohje me te madhe edhe sikur ti thesha cdo fitonja ju prape ato tuajat do theshit qe keshtu nuk ja vlen.Sa per semurllekun nuk po dime cili tamam eshte i semure ketu,kujt i pelqente holokausi,dhuna,xhaxhi dhe genocidi ?Mbase te semurin do ta gjeje po te shikohesh ne pasqyre.EVA PO TY PERSE TE DOGJI KAQ SEPSE KISHA TE DREJTE?Epo kujt i djeg le ta mbaje.Une jam ajo ne rast se nuk e ke kuptuar nga emri ti e dashur a ke mundesi te avullohesh qe ketu se si keto batutat e tua kam degjuar shume shko shaj ndonje tjeter ok se ju kam mesuar idete si forum,kujt nuk i pelqen te lexoje nuk lexon qe keshtu ti mos lexo ato qe shkruaj.Por kur moj e dashura Eva nuk do me detyrosh dhe nuk te lejoj as te me udhezosh cdo them dhe cdo shkruaj ,ju mbase jeni mesuar te behet si te thoni ju por une e kam thene qe mendim per hater nuk ndroj.Nuk te pelqen mendimi im?MOS E LEXO MOJ GRUA!!!!!Perderisa e lexon do te thote qe do ta lexosh qe keshtu mos derdellit kot ok?Une jam besimtare dhe kur shikoj qe cenohet besimi im reagoj dhe do kundershtoj do apo nuk do ti sepse nuk te llogaris sic nuk me llogarit ti.Ylari nuk te falemenderova por te falenderova gjithsesi ju votoni per punet tuaja ne per Janullatosin votuam me referendum ne 1994 dhe vedosem qe te rije qe keshtu nuk ju ka mbetur perse te votoni sepse tashme kemi votuar ne.Petrit profet i them vetem apostujve dhe Zotit me vjen keq qe ke ide kaq te madhe per veten dhe sa per shkrimin aman o Zot se u lodha me te njejtat gjera ndo nje gje te re keni?Bibikim tashme jam pergjigjur njehere.Ylari po je edhe goce moj mos bej femije se le nam. Feneri shoku keto i kane thene te tjere.Paioni ritu edhe pak dhe pastaj shkruaj kerko dhe ndonje informacion se te jesh me te shumtit eshte e lehte dhe e volitshme sigurisht.ushtar(se pertova te te shkruaj te gjithe ate) por kur o burre i dheut thona ,me fal por mos je gje kusheri me Zerin e atdheut se te njejtat ide paskeni,Aman aman ne cduar jane femijet e shkrete dhe pastaj flisni per janullatosin?Shikoni ore vetet tuaja se late nam.Po mos hendero se nuk te le njeri ta maresh....edhe ne rast se kisha ndonje dyshim qe mund te ishit pak vrases tani nuk kam me.Vrasja me paramendim,genocidi rezimi i demokracise denohen ,me burgim te perjetshem.Mirupafshim dhe Zoti Cilido qofte Ai ju dhente mend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 5:35 pm

Shume keq ta paskan formuluar raportin qe mbajte me lart Marie..!!! Me sa duket ata qe e kane shkruar kane pasur frike nga fjala qe ka thene ketu Petritkola:

Se shpejti kane per ta gjetur... bashke me tradhetaret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 5:37 pm

Maria,

Une jam Profeti i Shqiptareve... Zeusi me ka nise..

Ndiqi ngjarjet me vemendje... nuk do te kaloi shume. Nuk do te merzitesh nga pritja se do te jete e shkurter.
Ata qe duhet, kane dale te gjithe atje ku duhet. Jane bashkruar dhe diskretetuar. Kjo qe pjesa me e veshtire. Zgjidhja do te jete e lehte dhe e shpejt.
Perqendrou!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 5:42 pm

O grekofile cdo shqiptare dhe cd ushtare i atedhut e dine urejtjen ndaj grekut tend dhe janutallosit ti mose u ben budallice ketu sepse shume mire te ka thene EVA po ty nuk te pelqen dhe i iken bisedes se saje dhe te petritit po ti moje grekofile si mendne se nuk dota bejm a po ti mundohsh te ju ikish gerave se une te kame thene edhe me larte se ti je nje gjake prishur grekofile klysh te janutllosit ty kure te themi te flasesh per temat e KOmbit yu ike atyre ketu dote thote se vetem mboren idealin e grekut raca me e fliqte ne europe jane duht te dishe kete nuk shkone me kalimera kalispera haklamukla taklamukla oj e nderuar greko file demokracija e sali qenit ja u solli kete se po te ishte I MADHI ENVER HOXHA TE KISHTE zhduke nga faqja e dheut me gjithe janutallose po tani po derllet ketu palle per kishen askushe nuk eshte kunder fese ortodokse jame kuder teje dhe janutallosit mos u mundohuni me percare popullin SHqiptare nuk dote ja arini kure vazhdo me avzin e grekofiles ti shqipetare me gjake greku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ylari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
ylari


Female
Numri i postimeve : 801
Age : 38
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 5:45 pm

Ylari nuk te falemenderova por te falenderova gjithsesi ju votoni per punet tuaja ne per Janullatosin votuam me referendum ne 1994 dhe vedosem qe te rije qe keshtu nuk ju ka mbetur perse te votoni sepse tashme kemi votuar ne.

Shum mir qe keni votuar ju keshtu qe nuk na leni neve te humbim koh me ate njeri te kot se ne kemi shum me pun intelegjente te bejme ende.


Ylari po je edhe goce moj mos bej femije se le nam.

Ate qe jam goc di te shprehem ne ate menyr qe me takon mua dhe di te dalloj te bardhen me te zezen se kan shum dallime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 EmptySun Nov 16, 2008 5:46 pm

Maria,

Ka ustallar si Janullatos, Fazllici, Berisha, Nano, Rama.. por ka edhe ushtallare mbi ustallar si...

Po vjen koha e ushtallareve mbi ustallare.
Perqendrohu!

Profeti Petrit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 12 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?
Mbrapsht në krye 
Faqja 12 e 25Shko tek faqja : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Next
 Similar topics
-
» ÇËSHTJA SHQIPTARE DHE KONFERENCAT NDËRKOMËTARE
» Dhe sa duhet te presim akoma sa ????????
» Duhet te flsim
» Pse duhet te kemi frike !
» S'duhet heshtur për identitetin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: