Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 SI KALOVE DITEN?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySat Apr 09, 2011 7:20 pm

Cito :

--------------------------------------------------------------------------------

+
----
-keq
sepse mbreme eshte ndal uji ne gjithe Mitrovicen sepse kan hedh helm ne ujesjells
por tani erdhi uji dhe nuk guxon askush ta pij kete ujė
ooo sa keq xili mos u merzit se do ja rregullojn shum shpejt pi lengje e pastrohun me qaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySat Apr 09, 2011 7:27 pm

hahhahah ēaj po pi valla Fionaa
por une dhe ashtu nuk pi uje te thjeshte por te gazuar pi cdo here
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySun Apr 10, 2011 4:20 pm

shum mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 35
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySun Apr 10, 2011 10:36 pm

Mir shum ska me mire

_________________
VESA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySun Apr 10, 2011 10:57 pm

sikur kjo siper
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySun Apr 10, 2011 11:11 pm

p
Cito :
hahhahah ēaj po pi valla Fionaa
por une dhe ashtu nuk pi uje te thjeshte por te gazuar pi cdo here


psh herba apo glina?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySun Apr 10, 2011 11:16 pm

Dea dhe Heba
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySun Apr 10, 2011 11:18 pm

ME DEA PER HIGJEN APO
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptyMon Apr 11, 2011 10:33 am

jo

shum mire kam kalu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySat Apr 16, 2011 12:58 am

Cito :
+
----
-
Mir shum ska me mire


sa here lexoj te kjo tem cdo her cuditem me shum nga e mere vesa gjith ket energji te ndihet cdo her mir , ndodh te kem dite te mir por ndodhe te mos me shkoj cdo gje ok dhe merzitem apo nuk jam ne disponim ama me ty ndodhe ekunderta cdo her ndihesh mir do isha falenderu te ne tregoshe ket kure nga kjo energji ? simbase mundesis kuptohet Rolling Eyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySat Apr 16, 2011 11:50 am

super
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySun Apr 17, 2011 7:02 pm

Dizel, sot po e kaloj, aiiiiiiiiiiiiiiiii dit e bukur, me pascen ne shatravn, apo ne qarrshi te vogel edhe ma mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 35
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySun Apr 17, 2011 7:48 pm

Shum bukur si nje princesh ne krahet e princit

_________________
VESA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptyMon Apr 18, 2011 12:22 am

Cito :
Dizel, sot po e kaloj, aiiiiiiiiiiiiiiiii dit e bukur, me pascen ne shatravn, apo ne qarrshi te vogel edhe ma mire.
po ti pse nuk e shkruan me princeshen !!shiko vesa sa hepi ndihet se ka ne krah princin e saj dhe cdo her ndihet e lumtur mos i hyr ne hak princeshes tend se gjynaf geek geek
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptyFri Apr 29, 2011 3:59 pm

Oooooooooo bubu sa keq, me Green njė kilogram buke, 50 cent, e me ju mbajt dertet-gajlet  botes.

******************************************

Unė ende nuk e kam filluar ditėn shkak ėshtė nata e gjate qe i erdhi fundi.
Pa i mbyllur sytė.
Edhe pse nuk po me mungon dėshira e vullneti qe ta filloi, disi unė ne kėtė dit ende nuk jam zgjuar, edhe pse dielli po shkėlqen, e qielli vetėm me njė ngjyer qenka.
Si ta filloi kėtė dite...!
Ku pak gjera po me bėjnė qe te me rrahė zemra.
Era e lehtė qe po fryn, disi si me porosit qe te ike pake ne natyre, por mendja me thotė lexo diēka ne net, e zemra  kundėrshton, nuk dėshiron te helmohet  edhe me, nga zėrat, te "QYQEVE" qe na vinė i nga vendlindja.
Vendosa te largohem nga kėta zėra.
Te iki te liqeni, jo qe ti mbylli veshtė nga dallgėt, por te konsumoj pakė energji,
Me kėngėn.
Kur pranvera ishte ne Prishtinė...Edituar pėr herė tė fundit nga Driniiiii nė Sun Apr 09, 2017 3:23 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySat Apr 30, 2011 12:47 am

ca te them per diten e sodit?zakonisht te premteve jam shum e merzitur nuk edi pse Sad ashtu iku dita ne mengjes shum e ngrysur sikur se disponimi im mir se vjen vikendi Cool
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySat Dec 03, 2011 12:40 am

Si thoshte Arberia dikur. Top fare hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptyMon Dec 05, 2011 10:09 pm

\Rutine e perditshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptySun Sep 02, 2012 8:07 pm

e lodhur e lodhur e lodhur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 35
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptyTue Sep 18, 2012 11:43 am

Si gjith mon Ok.

_________________
VESA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptyWed Oct 31, 2012 9:56 pm

shume mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agnesa12
Fillestar/e
Fillestar/e
agnesa12

Female
Numri i postimeve : 2
Age : 37
Vendi : drenas
Registration date : 02/11/2012

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptyFri Nov 02, 2012 2:46 pm

shum mir flm kiss
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptyTue Nov 27, 2012 12:44 am

sikur kjo siper
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptyMon Apr 01, 2013 1:00 am

Nje dite e rrall, te ju them te vertetn nje muaj i merzitshe qe ketu ne ishull qe nuk mbahet mend, edhe pse ketu shum pak bjen bor ket vit, ky muaj eshte disi ndryshe, kodrinat i ka mbulu debora, e ne bjrigjet e liqenti fryn nje er e ftoft, klim baltike.
Sot u zgjova si qdo her, por i gezuar pak pasi iku marsi muaj qe une nuk e dua  cdo her por me shume ne ket vite pasi ben edhe shum te ftofte.
Duke shikuar ne dritare mendoi si ta kaloi diten, ku te ike ne kinema jo dic qe mua me pelqe, ne biblotek isha vikendin qe iku, shume museume kame vizitu ketu ne ishull, te ik ne natyr ben te ftofte. Ku te vrai vetin?
Duke ndegjua radion nga radio kshilloin qe te vizitohet Ulster Museum ne Belfast pasi per fest pasken pergadit disa surpriza.
Qetesia ka mbulu lagjen time edhe  zogjet nuk i ndegjon duke kendu, edhe ata ndoshta jane ne hall si ta kaloin diten si une ne ket acar.
Ne Ulster Museum e fillova me kohen e gurit, duke kaluar ne pavarsin e Irlandes dhe ndarjes se saj, sa shume ngjashmeri ka me Shqiperin tone ky vend, duke ecur shpesh ndegjoje gjuh te ndryshme si frengjisht, spanjollisht, gjermanisht dhe anglisht matan liqenit nga USA. Une iu kam lakmi amerikanve me origjin irlandeze qe vin dhe i vizitoin tokat e varret e te parve.
Ne secilin kate qe vizitoja  shumica ishin te huaj, vendasit ndoshta ende ishin ne gjume... Ku ta di, ndoshta kjo ishte edhe surpriza, qe rekomandonte  radio per museumin?
Ne katin e kater  hasi ne With over 13,500 works of art spanning five centuries, the Government Art Collection of UK art in the world. Qe ne fillim ne ate salle te gjer me plot heshtje ishte edhe nje portret oil ng Thomas Phillips te Georg Gordon Noel Byron, 6the Baron Byron (1788-1813-14) i ber diku ne Shqiperin tone me vesh shqipetare, e shikova  nje kohe dhe me mend ika per nje kohe ne shqiperi, ku aty nuk ben te ftofte, edhe ne dimer, ku aty ke te gjitha, te gjithat bukurit qe i ka Kriju i madhi Zot, por nje gje mungon si ne kohen e Byronit uniteti mes nevi, kudo e cdo kend ashtu si ne ket forum.
Un kot ika ne ate museum pa ditur se do te hasi ne ate arte, te mrekulluseshum qe me knaqi shpirtin dhe per nje koh u gjenda me mend ne shqiperi dhe harrova te ftoftin.
Dhe ju antar-e te nderuara futi kot ne forum se do hasni ne ndonje surperiz si une sot.
Nje dite e rrall, me te ftofte, por me nje perfundim te veqante qe me beri te lumtur.
Attachments
SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 AttachmentGordon%20Byron%20in%20Albanian%20Dress,%20by%20Thomas%20Phillips.jpg
Gordon
You don't have permission to download attachments.
(27 Kb) Downloaded 4 times

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Driniiiii nė Sun Apr 09, 2017 3:24 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 35
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 EmptyMon Apr 08, 2013 4:09 pm

shum mie si gjdo her ok

_________________
VESA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: SI KALOVE DITEN?   SI KALOVE DITEN? - Faqe 11 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
SI KALOVE DITEN?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 11 e 12Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: