Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 110
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty
MesazhTitulli: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'   'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' EmptyTue May 13, 2008 6:09 pm

A ma mire buke e kripe ne atdhe, apo buke e mjalte ne tretdhe?

Pse nuk ktheheni ne atdhe, qofte edhe me sa ma pak fitime, ne gjiun e popullit shqiptar, ne frymen e historise kombetare? Ku te pushon trupi e shpirti, sikur ne atdheun shqiptar? Pse shumica e shqiptareve jetojne neper bote edhe ma keq se ne atdhe, jetojne podrumeve-supra e punetor krahu, pastrime e punet ma te ndyeta, shkallmohen e humbin gjithcka - edhe nuk kthehen ne atdhe?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty
MesazhTitulli: Re: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'   'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' EmptyTue May 13, 2008 6:46 pm

KU të duket balta më e ambël se mjalta , tha çajupi dhe vetë kohën e kaloj në Zvicër e në zagorje !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty
MesazhTitulli: Re: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'   'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' EmptySun Jun 15, 2008 1:53 am

nuk me kujtohet nje thenje cili ka thene

Vlera e njeriut eshte sa meson dhe sa dashuron

Mjerimet e Atdheut tone nuk perfunduan ..........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Argent
Anëtar
Anëtar
Argent

Male
Numri i postimeve : 244
Age : 44
Vendi : Ilirida
Registration date : 12/08/2008

'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty
MesazhTitulli: Re: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'   'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' EmptyTue Aug 19, 2008 10:58 pm

po qe eshet balta si mjalta ne vendin tende ,pse mergimtaret nuk i rikthhen te hajn ate mjalte por qendrojn ne mergim ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 32
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty
MesazhTitulli: Re: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'   'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' EmptyThu Oct 30, 2008 2:26 am

ooo sa jm merzit me shku ne ks....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
RAMMI
Fillestar/e
Fillestar/e
RAMMI

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 110
Vendi : gjermani
Registration date : 30/11/2008

'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty
MesazhTitulli: Re: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'   'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' EmptyWed Dec 03, 2008 7:58 pm

Po tentoi te pergjigjem ne ket teme( ne ket pyetje)!!!!!!!!!
Un jam mergimetar .Edhe un sikur mergimetaret e tjer ne kohen kur e bragetisa vendelindjen nuk mendova ma gjat por se vetem per vete.Isha i ri dhe nuk dija te dalloi mire te miren nga e drejta.RRuga me solli ne perendim por diqka kisha harruar (pa dashje) zemra ime ishte mbetur aty ku kam lind.Nuk ka mbramje qe nuk kujtoi pragun e shtepise...nuk ka jave qe nuk shof ne enderr oborrin e shtepis.Mundesia qe te kthehem me esht kufizuar dhe malli per ,,shtepi" me djeg...qdo dit qe kalon eshte vetem nje dit e humbur.Me mall do ti merrja er baltes se Kosoves...por si?????KUR??? Qysh???
Nuk mund te tregoi shkakun pse nuk mund te kthehem...sepse nuk ka asnje arsye qe arsyeton mungesen time ne vendelindje.Kan kaluar shum vite qe nuk kam qen ne shtepi....Do te kisha deshir qe te ktheja ate dite kur dola nga shtepia dhe ati te riu (vetvetes) tia them vetem dy fjal..ate qe kam dhe ndiej ne zemer le ta thojn vargjet e nje kenge qe e kam shkruar un

rruga e mbar o shoku im
t`lutem tash mos m`shiko ne sy
se mu kan mbush syte me lot
se prap me ty smuj vi ne shpi
te lutem shok mos me lut kot
se prap ket vere me ty sun vi

***** e merzitur n`oborrin tim
perqafoje njeher per mu
por mos ja permend emrin tim
se boll shpirti iu ka helmu
veq fshija lotin me nje mindil
e at mindil ma bjer mu

at mindil ma bjer n`gyrbet
shok i dashur t`lus edhe i her
se veq aj mindil merzin ma hjek
loteve t`nanes kur tju marr er
se me ka plak ky i zi gyrbet
pa shku ne shpi as nje vere

kur te pyesin motrat per mua
ku kem vellaun ku na ka mbet??
veq ban me dor kah preron dielli
por mos permend fjalen gyrbet
se u dhem zemra e nxihet qielli
se sme kan pa qe shum vjet
!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty
MesazhTitulli: Re: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'   'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' EmptyWed Dec 03, 2008 11:24 pm

Kjo temë padyshim, na obligon të bëhemi ma gjykues per pozitën që kemi ! A thua, kjo botë, gjegjësisht këto njërës, ( kombet e tjera ) e kanë këtë hall! Përse shqiptarët janë kaq të prekur nga këto plagë shekullore ?

E vërteta është kjo! Kështu na rrëmbyen degdisjet dhe na bënë të ndjejmë katandinë ! Se vetëm shqiptarët nisen në shtigje pa i pasur të siguruara ato që duhet. Nëse nesër ndodh Bashkimi, s'do të thotë se sdo të ketë shtigje. Por i Bashkuari edhe në shtigje është i fortë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
beti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
beti

Female
Numri i postimeve : 103
Age : 38
Vendi : maqedonij
Registration date : 10/09/2008

'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty
MesazhTitulli: Re: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'   'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' EmptyThu Dec 04, 2008 11:00 am

Argent shkruajti:
po qe eshet balta si mjalta ne vendin tende ,pse mergimtaret nuk i rikthhen te hajn ate mjalte por qendrojn ne mergim ?
edhe un jam me ty kur kthehen gurbetqaret na shesin neve pallavra kshtu ashtu kishe spo rijet ne ket vend e nga ana qeter smujkan me nejt pa balten haahahahh diqka e pa kapshme per mua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty
MesazhTitulli: Re: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'   'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' EmptyMon Dec 08, 2008 1:22 am

beti shkruajti:
Argent shkruajti:
po qe eshet balta si mjalta ne vendin tende ,pse mergimtaret nuk i rikthhen te hajn ate mjalte por qendrojn ne mergim ?
edhe un jam me ty kur kthehen gurbetqaret na shesin neve pallavra kshtu ashtu kishe spo rijet ne ket vend e nga ana qeter smujkan me nejt pa balten haahahahh diqka e pa kapshme per mua

Mos i pergjithsoni gjerat ! Pajtohem me ju, nese do thuani disa. Ka shume faktore pse nuk kthehen sot mergimtaret. Nuk eshte e patjetersuheshme qe te kthehen te gjithe, apo shumica. Me e rendesishme eshte qe mos te asmimilohen gjeneratat e reja. Ngase edhe nga atje ( mergimi) kan dhene mjafte, vazhdojne te japin, dhe do japin per atdheun e tyre.
Po une, ju, e te tjeret qe kemi qen dhe jemi ne atdhe, e kemi pyetur veten ndonjeher se cfar kemi bere per atdheun tone? Apo, akoma vazhdojme me te vjetren..., qe te krenohemi ne kurriz te tjereve ! Daja, komshija, gjyshi, etj., kane bere per atdheun dhe ne krenohemi me keto fakte !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty
MesazhTitulli: Re: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'   'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA' Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: