Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyFri Apr 18, 2008 11:53 am

Këshilla estetikë
Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?
Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Vetullat0001


· Shumë femra nuk u kushtojnë vëmendje vetullave të tyre ose më keq akoma i rrjepin ato. Kur bëhet zbukurimi i syrit, vetullat i japin atij një pamje më shprehëse. Ato i japin një dukje të balancuar fytyrës tuaj. Kështu që, është tepër e rëndësishme përpjekja për t’i bërë ato të duken mirë.

Vetullat natyrale

Për një kujdes perfekt dhe të shpejtë duhet te krehim me krehrin e posaçëm në mënyrë që të largojmë pudrën ose kremin e pudrës. Krehja bëhet me drejtim nga ana e jashtme lart. Kjo ndihmon gjithashtu që syri të duket më i madh. Një lyerje e shpejtë me xhel pa ngjyrë do t’u sigurojë atyre një formë të qëndrueshme.

Një mënyrë tjetër është edhe përdorimi i llakut. Pas hedhjes së llakut i jepni vetullës formën e dëshiruar me dorë ose me krehër të posaçëm. Kjo metodë do të përdoret sidomos për vetullat me formë të çrregullt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyFri Apr 18, 2008 11:54 am

Ngjyrosja e vetullave

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Vetullat0003

1. Për të theksuar ngjyrën vetullave përdorim pudrën ose lapsin. Përdorimi i pudrës bëhet duke e lyer vetullën me furçën e duhur, duke u kujdesur që të mos ndotim lëkurën rreth e qark vetullës. Kjo jep një efekt natyral dhe kërkon pak mundim. Mjaft që ngjyra e pudrës të jetë e afërt me të vetullave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyFri Apr 18, 2008 11:54 am

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Vetullat0004


3. Pas kësaj duke përdorur një pambuk siç tregohet në figurë e zbusim vijën e bërë me laps dhe e shtrijmë atë natyrshëm. Këtë duhet ta bëjmë njëkohësisht me kujdes në mënyrë që të mos e fshijmë vizën. Kjo bën që t'i jepet një ngjyrë e njëtrajtshme në të gjithë sipërfaqen e ngjyrosur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyFri Apr 18, 2008 3:38 pm

Amaniiii o cupaaa, cfare teme qe keni hapur! Nuk mendoni se bukuria eshte iluzion?

Zbukurimi i vetullave! Merni nje "maskara" dhe i thoni te lyeje gjuhen me laps te zi dhe pastaj t'ju lepije vetullen. Do te shikoni se vetulla del e bukur, eshte gallate dhe ngacmoheni fizikisht. Lol!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyFri Apr 18, 2008 3:42 pm

tom sojer shkruajti:
Amaniiii o cupaaa, cfare teme qe keni hapur! Nuk mendoni se bukuria eshte iluzion?

Zbukurimi i vetullave! Merni nje "maskara" dhe i thoni te lyeje gjuhen me laps te zi dhe pastaj t'ju lepije vetullen. Do te shikoni se vetulla del e bukur, eshte gallate dhe ngacmoheni fizikisht. Lol!
Amaniiiie dhe ti sot eshte fat te jeshe e bukur, fatkeqesi e zgjuar..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptySat Apr 19, 2008 1:50 am

Shumë femra nuk u kushtojnë vëmendje vetullave të tyre ose më keq akoma i rrjepin ato.

Biligoia nuk i kushtojne vemendje femrat vetullave se va kan len ne rend meshkujve .
shume meshkuj i kushtojn vemendje sote vetullave Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyMon Apr 21, 2008 12:52 pm

Haha Beton, me bere te qesh me ket qe ke then, por eshte gje e vertet kjo qe thua, se me te vertet shum meshkuj, kane filluar ti zevendesojn femrat apo me mir te them t'ju bejne konkurenc ne zbukurimin e vetullave, hahaha...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyWed Apr 23, 2008 3:59 pm

BiBiKiM nuk di sa eshte tek ju ne kosove kjo mode ,une po shofi ketu ku frekuentoj disa lokale shqiptare si p.s Rinora 4 , boleros ,etj i shikoj e me veten them eshte humbur mashkulli shqiptar totall e zavendosn femeren , e mjera ajo femer te do te mendon qe mere nje ''burre'' te martohet me te me vjen keq por ky eshte realiteti ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyWed Apr 23, 2008 5:11 pm

Beton, te them te drejten edhe ketu ne Kosove eshte duke ndodhur e njejta gje, gje te cilen nuk kisha me quajt ' MODE ', por ' DEGJENERIM ' i meshkujve Shqipetar. Nuk e dij ku humbi krenaria, morali etj, te nje mashkulli Shqipetar ... !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyWed Apr 23, 2008 5:47 pm

Biligoa, po sa do te zgjasi kjo bukuri? Po pastaj cfare do ndodhi?

Pra ti thua qe eshte fat ta perdoresh bukurine si karte krediti.

Mencuria rron per jete dhe i fiton te gjitha betejat. Pastaj Biligoa mos kerko ata qe kerkojne bukurine por kerko ata qe kerkojne mencurine. Pra me mire kujdesu per vlerat dhe mencurine.

Tani po i heqin vetullat edhe meshkujt dhe po behen mashkula. Nje cike kujdes duhet. Dakord.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lanetja
Fillestar/e
Fillestar/e
Lanetja

Female
Numri i postimeve : 65
Vendi : Ne Hapesire ku nuk me gjen njeri!!!!
Profesioni/Hobi : Studentin
Registration date : 23/04/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyWed Apr 30, 2008 4:53 pm

tom sojer shkruajti:
Biligoa, po sa do te zgjasi kjo bukuri? Po pastaj cfare do ndodhi?

Pra ti thua qe eshte fat ta perdoresh bukurine si karte krediti.

Mencuria rron per jete dhe i fiton te gjitha betejat. Pastaj Biligoa mos kerko ata qe kerkojne bukurine por kerko ata qe kerkojne mencurine. Pra me mire kujdesu per vlerat dhe mencurine.

Tani po i heqin vetullat edhe meshkujt dhe po behen mashkula. Nje cike kujdes duhet. Dakord.

Wow sikur te kishim te dy nje ide e ke thene tamam lol!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyWed Apr 30, 2008 8:23 pm

Shoh femra qe i rrjepin vetullat dhe me pas i vizatojne dhe fare nuk dine se duken shume te shemtuara.ndersa mashkujt qe heqin vetullat duken si travesti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyWed Apr 30, 2008 8:32 pm

Albea;

Ka nga ato meshkuj qe i hjekin vetullat,kam patur raste shume te shikoj si duket nje mashkull qe i hjek vetullat,(mendimi ime eshte nuk ka te keqe nese nje mashkull i hjek vetullat) ,por te dije si i hjek,jo ne ate femrore por mashkullore,kami biseduar me nje ''X'' person te (profesionitme provoj pune vitore qe ka),duhet te dihet te ket kufi nje vetull e mashkullit, kur te zbukurohet do te thote te mos njihet mos ta kalon kufirin,por nuk jam kunder asaj qe edhe mashkulli ka nevoj t'i rregulloje (zbukuroje)vetullat.
Ka disa meshkuj qe ne vetullat e tyre ka shume vetulla,edhe kjo nuk eshte nje gje e bukur.(duhet te rregullohet te zbukurohen)

Mendimi ime .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 46
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyWed Apr 30, 2008 8:49 pm

po edhe une kam pas rastin e kam par mashkullin me vetulla qe i hjek ama ajo nuk esht e keqe qe e zbukuron veten ama jo qe ti kjekun shum por siq ju ka hije nje mashkulli persa i perket femres esht shum e mir kur ajo kujdeset per vetullat ama mi hjek shum e mi ngjyros vetem tek ne Shqiptaret ndegjon ket une i hjeku vetullat siq i ka hije nje femre ama mi ngjyros nuk kam nevoj sepse ashtu i kam vetullat shum te zeza respekt per ata qe e mbajn vehten siq duhet

Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 44
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptySun May 11, 2008 11:36 pm

Vetullat e zeza hijeshojn femren,dhe qerpiket gjith ashtu por femrat te cilat lyhen ngjyhen ,nuken shum mua me duket se kan diqka apo shum qka te teper ndoshta e dhe en kok hahah ju pershendes jam i pa sherr mendoj i drejt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptySun May 11, 2008 11:44 pm

Murturi cdo gje qe kalon ne ekstremizem duket dicka e pahijshme per syrin e tjetrit,edhe vetulla duhet te zbukurohet,por jo ne ate qe te heket krejtesisht ose te vizatohet me ngjyra te ndryshme,sic kemi rastin te shofim sot se jo vetem femrat por me e keqja edhe mashkujt mundohen te i rregullojne vetullat me pretendimin se te duken me te bukur,por se din te mjeret se duken edhe me keq Arrow

E per vetulla qe paske thone ty se vetulla e zeze e zbukuron femren,eshte e vertet e sidomos vetulla e majte haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
fi2a1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
fi2a1

Male
Numri i postimeve : 124
Age : 35
Registration date : 11/05/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptySun May 11, 2008 11:50 pm

mir e mir u kan me i hek krejtesishte atehr duken bukur awawawaw
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptySun May 11, 2008 11:52 pm

fi2a1 shkruajti:
mir e mir u kan me i hek krejtesishte atehr duken bukur awawawaw

Ajt provoje ti njehere heki haha te shohim si do dukesh ??Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
fi2a1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
fi2a1

Male
Numri i postimeve : 124
Age : 35
Registration date : 11/05/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptySun May 11, 2008 11:59 pm

jo subhanallah sma lejon feja me i hek une vetullat

kosovare po a e ke pa MONALIZA pa vetulla sa e mir qaty u bazova une
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyTue Jun 24, 2008 10:25 am

fi2a1 shkruajti:
jo subhanallah sma lejon feja me i hek une vetullat

kosovare po a e ke pa MONALIZA pa vetulla sa e mir qaty u bazova une

fi2a1 pershendetje

Jam kurioz te di se ciles feje i takon ,dhe pse ajo feje nuk ta lejon ti zbukuroish vetullat .?
ke lexuar per moslejimin ,apo vetem ja ke fute kote kete mendim ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana

Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyTue Jun 24, 2008 11:15 am

shkoni ne pej per zbukurim te vetlla. kuku sa te poshtra ishin bre frizerkat ne pej pa dhimt hiq a. nven se me mi hek vetllat dojshin edhe likuren me ma hek kaaaaaa...

fi2a1 ka kalu mo ajo koh e monalizes. tash asht koha e adelines hahahaha...

edhe me nis njeri me ju permbajt gjitha rreglau shka te thot feja as ne net nuk guzoj me hi me fol me djem se haram asht.
munesh me majt fejn me sene tjera mos mi ba kujna keq se perse i heki vetllat kerkujna dom si boj.

me falni se hina ka feja se nuk kam qef shum me fol per ket tem. ju pershendes gjithve me respekt ne loredana
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyWed Jun 25, 2008 4:47 pm

loredana shkruajti:
shkoni ne pej per zbukurim te vetlla. kuku sa te poshtra ishin bre frizerkat ne pej pa dhimt hiq a. nven se me mi hek vetllat dojshin edhe likuren me ma hek kaaaaaa...

hahaha O Loredana sot iq me larg e vertetova se jo vetem ne peje por gjikthund jane ashtu frizerkat,se kom qajt sot me beso prej vetullave haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana

Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyThu Jun 26, 2008 7:38 pm

hahaahahahahaha... hahahahha... asht ni fjali gjermanisht
"schönheit muss leiden" me perkthy domethan
"bukurija duhet me vujt!!"
edhe na femnat per bukuri i durojm dhimt e krejt.
o kursen nuk um doken vetllat po shka asht kur te shkoj te kinezet per tjetersen oj loqki hahahha.. qather mi sheh mu lot se une pejonk jom, nuk ma sheh kush lotin, veq rrall e permall hahaaaahhha..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyThu Jun 26, 2008 7:58 pm

nuk e di....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? EmptyFri Jun 27, 2008 12:36 am

ju femnat je te bukura dhe pa i hjek vetllat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty
MesazhTitulli: Re: Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?   Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vetullat: Si duhet bërë zbukurimi i tyre?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shëndeti-
Kërce tek: