Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si duhet të çlirohemi nga maqedonët

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
USHTARILIRIS
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 52
Registration date : 28/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyMon Jun 02, 2008 7:24 pm

Premisim eshte bere nga Betoni .

''Dhe vellezer te dashur kisha kerkuar nga gjithe Forumistet qe te hini ne kete teme e te japim mendimin e vet dhe timin le mos ta marin parasysh nese ju duket pa vler edhe te me kritikoni i duroj ,por te japim mendimin e vete dhe te nxjerim ate te mire si eshte nje apel per te gjithe qe ti kushtojn rendesij kesaj teme .

Pershendetje dhe Respekt''
Nese nuk e permireson kete shkrim kapital do te fshihet postimi.

Stafi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 349
Age : 82
Registration date : 16/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyMon Jun 02, 2008 10:23 pm

Ushariiliris ne duhet qe te mundohemi se si te ndahemi nga ekeqja qe kemi brenda nesh se si te ndahemi nga urrejtja qe kemi ndaj dikujt vetem pse eshte me i zoti ne punen e vet apo pse eshte me i ditur ne parti politike apo biznes apo dashuri,ne nuk duhet te perserisim ate qe ndodhi dje ne maqedoni e maqedonet nuk po kane pse te na vrasin apo urrejne neve,sepse ne jemi ata qe po e vrasim njeri tjetrin,ata po punojne po shkollohen po perperajne e fatin e vet nuk po e lejne ne doren e tjetrit siq e lame ne.SI TE NDAHEMI NGA MAQEDONET? Ne duhet qe ta duam tjetrin pamarparasysh se eshe nga feja tjeter pamarparasysh se biznnesi po i ec me mire apo shkolla dituria,neve na duhet te kyqemi aty ku na kerkohet e jo te kyqemi per ate qe nuk jemi te lindur,duhet qe te kerkojme ate se per cilen jemi te lindur,nese nuk na ec puna ne nje punishte neve na duhet ta nderrojme dhe ta gjejme se per ku jemi te lindur.Neve na nevojitet shkolle pune dashuri respekt moral.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
USHTARILIRIS
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 52
Registration date : 28/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyMon Jun 02, 2008 10:39 pm

FLM idol qe e thae mendimin tende dhe me vjene mire qr mrndon ashtu po te shofem edhe forumiste te tjere se cfare mendojne te flm IDOL
Mbrapsht në krye Shko poshtë
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 62
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: si duhet te clirohemi nga maqedonet   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 10:58 am

Nga maqedonet do te clirohemi ashtu dhe atehere kur te clirohemi nga budallalleqet tona shqiptare!
Historikisht shqiptaret kane punu per interesat e te tjereve e rralle,shume rralle per interesat vetjake!
Fatkeqsisht kjo po ndodhe edhe sot!
Zgjedhjet e fundit ne Maqedoni e vertetojne kete me se miri!
Ne vend qe te bashkohen shqiptaret vriten mes veti dhe ate per interesat e huaja!
ceshtja shqiptare ne Maqedoni eshte margjinalizu maksimalisht e kjo do te vazhdoj gjer ne infinit-jo vetem me fajin e maqedoneve por dhe vet shqiptareve!
Mendoj se shkaqet jane te thella dhe me se shumti kane te bejne me kompleksin e inferioritetit qe kane,mendoj une,shqiptaret e Maqedonise.
Ne nje shtet te ri dhe aq te vogel me identitet kombetare dhe historik,gjeografik e ekonomik aq diskutabil cfare eshte Maqedonia dhe maqedonet te kesh aq shume grupe(s'dua ti quaj parti sepse s'jane te tilla)
shqiptaresh qe grinden dhe masakrohen mes veti per qeshtje interesash individuale-jo as grupore e lere me kombetare-as qe mund te behet fjale per clirim nga maqedonet.
Thuhet se i mencmi meson nga gabimet e te tjereve e budallai nga te vetat!
Nuk dua te fyej askend aq me pak bashkekombasit por mendoj se eshte koha e fundit qe te mirremi me vetveten dhe intereat e perbashketa-ti luftojme dobesite dhe mangesite vetjake e tek mandej si te forte dhe pjekur te clirohemi nga te tjeret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 1:56 pm

shqiptaret ne maqedoni duhet te jen unik, dhe te punojn bashkaridht, per popllin shqiptar, per qllilirm e shqiptarve nga maqedonet, duhet te punojn prap shum dhe ka koh per qlirimin e shqiptarve ne maqedoni, pse tash skan mundsu mu shqliru nga meqedonet ka shum arsy,por zhvillimi i vet pollit dhe bashkimi i shqiptarve ka mundsi po shum ma von .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 5:19 pm

Po të bashkohen shqiptarët dhe mos tentojnë të veprojnë politikisht për projektet e makosllavisë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 5:49 pm

Tere kjo tollovi qe po shkaktohet ne mesin e shqiptarve ka nje qellim;
te ndahen shqitaret ,te perqahen shqiptaret ne menyre qe kur Maqedoina te marre vendime te rendesishme per te ardhmen e atij vendi , faktori
shqiptarë te mos jetë në gjendje te ndikoi apo te pengoi skenaret dhe
aktet qe do te sjellnin vetem humbje territoresh të banuara qysh heret
me shqiptarë apo apo te mos ndryshojë anjë cm e kufirit por komplet
Maqedonia t'i bashkohej Bullgarisë ...
Keto i them nga friga e me te keqes sepse ne sikur jemi te prirur te mos "besojme" se te kqijat mund te na ndodhin neve por fatkeqesisht po deshmohet se " kur ke fqinje bishat ,duhet te bësh roje " perndyshe do te pesojmë keq ...

Krejt ajo qe dua t'a permbledhë ne fund te ketij shkrimi-shqetesimi eshte pikerisht ajo qe i nderuari "feneri" ka cekë më lart .
Arma me e forte ndaj ketij rreziku eshte vetedijesimi i popullit per kete rrezik dhe bashkimi i shqiptarve rreth nje qellimi madhor qe eshte :interesi kombetar , e kjo ne dukje mund dikujte edhe t'i duket si dicka qe eshte "demode" por kjo eshte çelësi jo vetem per nje jete te lire dhe te denjë por edhe per mireqenje njerzore te popullates se asaj ane ..
nderime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 6:41 pm

Respekt per ty moter , Euridika .

Problemi qendron tek nje individ apo nje subjekt i caktuar politik , ne kete rast problemi qendron tek Menduh Thaçi dhe partia e tij PDSH. Ky njeri duhet ta lej politiken ose te bindet per gabimet e tij trashanike , per tradhetin qe po ja ben popullit shqiptar.Ndersa pasojat veçse kane fillu te shihen , kjo perçarja mes shqiptareve u pa gjat fushates zgjedhore dhe gjate zgjedhjeve te 1 qershorit ...

Kur ky bashkpunon me maqedone , nuk di kush tjeter mund te jete fajtor perveç ketij tradhtari dhe serbo-maqedonet qe po e shfrytezojne kete rast per te krijuar perçarje mes shqiptareve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 6:52 pm

Edhe une mendoj qe Menduh Thaçi po paraqet per momentin piken kyçe te problemeve qe po lindin dhe qe po dalin ne siperfaqe por ne asnje moment nuk mendoj se ky u fundit do t'a lejë politiken sepse ao tashmë ka hyrë shume thellë edhe perderisa iu nevoitet maqedonve edhe do te jete ne politike prandaj edhe desha te shtoj edhe kete se Menduh Thaçi nuk po gabon por po TRADHETON , sepse gabimet edhe falen edhe permiresohen edhe njeriu shpesh kur t'a kuptoj qe gabon te pakten terhiqet por ai nuk do te terhiqet kurre perderisa te kete mundesi , do te vazhdoi me tradhetitë e tij dhe me rolin e "jokkerit" sahere qe maqedonve do te iu duhet nje i tille ...

Shpresoj qe populli te vetedijesohet dhe te shohe qartë se kah po shkon ...

Nderime edh eper juve Mergimtari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 7:09 pm

Euridika shkruajti:
Edhe une mendoj qe Menduh Thaçi po paraqet per momentin piken kyçe te problemeve qe po lindin dhe qe po dalin ne siperfaqe por ne asnje moment nuk mendoj se ky u fundit do t'a lejë politiken sepse ao tashmë ka hyrë shume thellë edhe perderisa iu nevoitet maqedonve edhe do te jete ne politike prandaj edhe desha te shtoj edhe kete se Menduh Thaçi nuk po gabon por po TRADHETON , sepse gabimet edhe falen edhe permiresohen edhe njeriu shpesh kur t'a kuptoj qe gabon te pakten terhiqet por ai nuk do te terhiqet kurre perderisa te kete mundesi , do te vazhdoi me tradhetitë e tij dhe me rolin e "jokkerit" sahere qe maqedonve do te iu duhet nje i tille ...

Shpresoj qe populli te vetedijesohet dhe te shohe qartë se kah po shkon ...

Nderime edh eper juve Mergimtari

Duhet me organizu mbledhje neper qytete , komuna dhe fshatra shqiptare ne maqedoni per vetedijesimin e tyre , personalisht nuk jam i informuar nqs ka ndonje organizate jo qeveritare , sikurse levizja MJAFT qe operon ne shqiperi apo levizja vetevendosje ne kosove . Keto mledhjet dhe ndonje proteste do te ndihmonin shume ne vetedijesimin e popullates shqiptare ne maqedoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 2:21 am

Problemi qendron tek nje individ apo nje subjekt i caktuar politik , ne kete rast problemi qendron tek Menduh Thaçi dhe partia e tij PDSH. Ky njeri duhet ta lej politiken ose te bindet per gabimet e tij trashanike , per tradhetin qe po ja ben popullit shqiptar.Ndersa pasojat veçse kane fillu te shihen , kjo perçarja mes shqiptareve u pa gjat fushates zgjedhore dhe gjate zgjedhjeve te 1 qershorit ...

Shume e drejt i nderuar Mergimtari kjo

Mendu Thaçi sa me pare duhet te mer vendim te largohet ky tradhetar nga politika e udhequr ne favote te sllavo-maqedonasve.

Nuk mendoj se ka force Maqedonia te ndal nej levizje siç ka cek Mergimtari ate qe nuk pati force ta ndal para ca viteve per vendimin e Hapjes se Univerzitetit te Tetoves .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 10:23 am

Me sllavizmin vetem me forc dhe angazhim te pa ndaleshem mund te clirohemi .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 12:54 pm

kjo eshte, por duhet organizim i madh qe ti shtyje shqiparet te angazhohen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 2:07 pm

rroni shkruajti:
Me sllavizmin vetem me forc dhe angazhim te pa ndaleshem mund te clirohemi .

Me mendimin tuaj jam i nderuar rroni .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 4:11 pm

Sllaveve u duhet dhene nje grusht i fuqishem dhe ata do te shuhen sic shuhen gjithe pushtuesit.

Shqiptaret duhet te dine qe revolucionin e ardhshem ta gershetojne me shtimin e larte te tyre, me popullsine e re.

Sllavet jane popullata me e plakur ne Europe. Si serbet, si malazezet, si sllavomaqedonet. Qe te trija keto popullsi kercenohen prej 'murtajes se bardhe' demografike qe faktikisht eshte nje renie e shpejte e popullsise.

Shqiptaret kane shtimin me te larte ne Europe (edhe pse ka rene krahasuar me para vitet e 90'ta si ne Kosove si ne Shqiperi). Kane popullsine me te re ne Europe.

Shqiptaret nuk kane as para e as armatim cfare na duhet per clirim. Mirepo ne kemi ate qe nuk e kane armiqte sllavogrek: fuqine njerezore. Nese e ke fuqine njerezore ke cdo gje. Prandaj, shqiptaret duhet ta shfrytezojne fuqine e tyre njerezore dhe vitalitetin duke u organizuar ne tere plotnine e tyre gjeografike. Shteti nukelues shqiptar duhet te fuqizohet ushtarakisht dhe ekonomikisht ne menyre qe trevat e tjera shqiptare ta kene me lehte bashkimin me te.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 4:14 pm

Mirepo ne nuk duhet te presim se shtimi natyror vetevetiu mund te beje mrekullira! Jo, per kete duhet angazhuar. Mua shpeshehere gjate debateve me nejrez te ndryshem me bie te degjoj nje klishe: 'Shqiptaret ne Maqedoni nuk ben te cohen ne kryengritje, sepse pas dhjete viteve apo me shume do te jene shumica absolute ne Maqedoni'.

Ne nuk duhet te varemi me aso shpresa, per shkak se ne te ardhmen gjiothcka mund te ngjase. Maqedonet edhe mund te fillojne turli agresioni dhe shprengulje ndaj shqiptareve.

Keshtu qe shqiptaret tani duhet te clirohen. Nuk e ka pasur kot revolucionari hindus Mahatma Gandi kur thoshte: 'Pavaresi ketu dhe tani'.

Bashkim Kombetar ketu dhe tani! Sic thonin latinet e vjeter: hic et nunc'.

Ketu dhe tani!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fina
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 83
Registration date : 19/06/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 6:02 pm

AAhh,,po te ishte gjithqka tek fjalet shqiptaret qysh moti do ta udhehiqnin BOTEN...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 6:06 pm

fina shkruajti:
AAhh,,po te ishte gjithqka tek fjalet shqiptaret qysh moti do ta udhehiqnin BOTEN...

Shqiptari e ka drejtuar ne kulltur Boten fina edhe pse gjithmon ne mbrojtje ka qen,edhe me kulltuar me te mirat e shqiptarit ushqehet e gjithe Bota sote .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 8:12 pm

Ne ketu mundet yr flasem sa te duam por duhet qe nje gje te kemi ne sy se jemi te robruar nje pjese e kombit one vllezer e motra vetem nje gje ju them qe ne nese nuk e ngacmojm shkjaun aji kure nuk dote kundervihet sepse e dine por ai kur shef percarje dhe ferkon duart e forcone pozicionet e veta e ne ngelim duke u share me njeri tjetrin
por mos haroni luften e UCK kur kryente sulmet mbi stacionet policore
pra duhet te provokojme per te arit ate qe duam nese e duam te vrasem shkije te vriten isa polic te shtohet dhuna e tani ne jemi me te bashkuar e fitojme ate qe duam vetem pushka asgje tjeter mos te meremi me politikane por te ngjeshim pushken e tani e shifni se si ndron cdo gje por te jemi unik krejt dome thane nje LEVIZJE SI VETVENDOSJA POR E ARMATOSUR keshtu munde te mberime tung e respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 10:32 pm

fina shkruajti:AAhh,,po te ishte gjithqka tek fjalet shqiptaret qysh moti do ta udhehiqnin BOTEN...


Fina se pari krenohu edhe ti qe je Shiptare , nje duhesh ta dishe se Shipetaret gjitheher i kane pasur edhe fjalet edhe kenget por mos harro se edhe pushket kan dit ti perdorin dhe do din edhe ne te ardhmen ti futin ne perdorim kur e lyp puna dhe vendi.

Nuk e kemi pasur leht as nuk do ta kem edhe ne te ardhmen se dihen armiqt e Shqipetarve rreth e perqark i kemi por nje dit do ta marrim ne kontroll edhe boten .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jeetaa
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 20
Registration date : 08/07/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 10:51 pm

Fina na flet per llafe e harron se llafet i kishim para veprave !

Fina mund te na thot se kishin llafe te mdhenjte tane politikan te cilit mundin e ushtarve qe u gjakosen per ta cliruar pjesen shqiptare nga maqedonet e vune ne rrugen e gabuar ne ate lufte per te bashkjetuar me armikun shekullor, sllavet maqedon ne vend se te benin lufte per te ndare nga armiku sllav maqedon.
Nje organizim i radhes ne te ardhmen patjeter se duhet te behet e pikrisht lufte me sllavet maqedon per ta ndare pjesen shqiptare nga ata sllavo maqedonet dhe per te ja bashkuar Shqiperise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptyFri Jul 11, 2008 11:43 pm

Leka i Madh shkruajti:
Mirepo ne nuk duhet te presim se shtimi natyror vetevetiu mund te beje mrekullira! Jo, per kete duhet angazhuar. Mua shpeshehere gjate debateve me nejrez te ndryshem me bie te degjoj nje klishe: 'Shqiptaret ne Maqedoni nuk ben te cohen ne kryengritje, sepse pas dhjete viteve apo me shume do te jene shumica absolute ne Maqedoni'.

Ne nuk duhet te varemi me aso shpresa, per shkak se ne te ardhmen gjiothcka mund te ngjase. Maqedonet edhe mund te fillojne turli agresioni dhe shprengulje ndaj shqiptareve.

Keshtu qe shqiptaret tani duhet te clirohen. Nuk e ka pasur kot revolucionari hindus Mahatma Gandi kur thoshte: 'Pavaresi ketu dhe tani'.

Bashkim Kombetar ketu dhe tani! Sic thonin latinet e vjeter: hic et nunc'.

Ketu dhe tani!


Leka i Madh, Makosllavët nuk e pranojnë këtë emër. I ke provokuar! Atyre u arriti edhe Mir nga shpellat e Himallajeve. dhe e pritën me shumë lezet se ishte fara e Aleksandar Makedonskit!

Nëse shqiptarët vazhdojnë me këtë avaz, makosllavët që nuk kishin as emër, as shtet, as identitet, ia arritën fal atyre luftëtarëve që ia behën si engjuj dhe në politikë po shndërrohen dreqër! Kjo amplitudë e këtij botëkuptimi na ka vënë në gjumin e atyre që përjetojnë shok! Ndoshta jam me dozë pesimiste, por i tillë është realiteti !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptySat Jul 12, 2008 12:29 am

Bejm mire te formojm edhe njesit guriere ne ç'do fshate qytet pse jo !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptySat Jul 12, 2008 1:35 am

Na knaqen me te kanqurat e tyre aman aman vetem knaqesi po bejen e pune hiq !

Nuk kuptoj pse duhet te jete i knaqur Gruevski .?


Gruevski i kënaqur nga kuadrot e Ahmetit

Mandatari Gruevski është shprehur i kënaqur nga zgjidhja e BDI-së për kuadrot e sajë që do t’i drejtojnë 5 dikastere në kabinetin e tij.

Gjatë ditës së djeshme ai në kabinetin e tij ka pritur në takime të ndara Abdulhaqim Ademin kandidat për zv/kryeministër, Musa Xhaferin ministër i ardhshëm i Pushtetit Lokal, Fatmir Besimin kandidat për ministër të Ekonomisë si dhe Xhelal Bajramin, i cili duhet ta drejtojë dikasterin e Punës dhe Politikës Sociale, Bujar Osmanin atë të Shëndetësisë dhe Nexhati Jakupin, i cili pritet të ulet në Ministrinë e Ekologjisë. Deputet e partnerëve të rinj qeveritar sot në Parlament votuan edhe vendimin për zgjerimin e numrave të ministrive nga 14 në 15. Në kabinetin e ri qeveritar do të shtohet ministria e Shoqërisë Informatike., propozim ky që hasi në kundërshtim të opozitës.
“Ky është ndryshim kozmetik, ekzistonte ministri pa portofol e cila u transferua në Sekretariat për Shoqëri Informatike prandaj them ndryshim kozmetik, nga sekretariati kalon në ministri me buxhet të panjohur, i cili nuk dimë sa do të kushtojë konkretisht sa do t'i kushtojë qytetarëve, vetëm për të kënaqë interesat personale”, akuzoi Jani Makraduli nga LSDM.
“Ky ligj miratohet me 2/3 e votave të deputetëve dhe nga ajo që thamë nëse hartuesi i kushtetutës ka ngritur në këtë nivel miratimin e këtij ligji, vlerësoj se nuk është dinjitoze që aq lehtë të kalojë një ndryshim i tillë dhe krucial pa sqarim nga përfaqësuesi i Qeverisë”, shtoi deputeti tjetër nga radhët e LSDM-së Vllado Buçkovski.
Funksionimi i shumicës parlamentare u dëshmua pikërisht në këtë seancë duke pas parasysh faktin se për vetëm 2 orë deputet arritën të miratojnë 18 ligje .Në fillim të seancës Parlamenti verifikoi edhe 6 mandatet e fundit të deputetëve me çka u kompletua përbërja e re parlamentare.
Gjatë javës së ardhshme pritet të votohet edhe përbërja e re qeveritare. Nga kabineti i Gruevskit kanë paralajmëruar se propozimi i tij për qeverinë e re do t’i dorëzohet Parlamentit deri te premten për kur është caktuar edhe takimi i radhës midis kryetarit të VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
spirito
Anëtar
Anëtar
spirito

Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 EmptySat Jul 12, 2008 1:38 am

Beton shkruajti:
Bejm mire te formojm edhe njesit guriere ne ç'do fshate qytet pse jo !

fjale me vend kjo. te lumte Beton, bashkoem me mendimin tuaj Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si duhet të çlirohemi nga maqedonët
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: