Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si duhet të çlirohemi nga maqedonët

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
GERI_G
Anëtar i ri
Anëtar i ri
GERI_G

Male
Numri i postimeve : 161
Vendi : in big albania
Profesioni/Hobi : shkoll
Registration date : 31/01/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptySun May 11, 2008 7:08 pm

si duhet te clirohemi po ja nje mendim shume i thjesht armet ne dore dhe malet se aq jane ata dy dite i kemi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albania-nation.com
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi

Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptySun May 11, 2008 9:51 pm

Nje sqarim per beton:
I nderuar te pershendes dhe dua te sqaroj se ne luften e Maqedonis ne vitin 2001 armpushim gjat luftes nuk ka pas,armpushimi eshte arritur ne fund te luftes ateher kur edhe erdhen "dashamiret" tan na ndihmuan per dorezimin "vullnetar" te armeve.
Gjithnji flas per rajonin e karadakut ku kan vepruar Brigadat 113 dhe 114.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi

Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptySun May 11, 2008 10:17 pm

Te nderuar forumiste dhe te gjith shqiptaret ngado qe jan,ju kisha propozuar qe te hapni nje tem tjeter psh.si te clirohen trojet e roberuara ne Cameri,Lugina e Presheves,Mali zi.
Te nderuar problemi ne Maqedoni eshte i zgjidhur aq edhe sa jemi munduar pra sa kemi luftuar per Liri. Pra na ka mbetur tash qe luften ta bejme ne mes veti pra ne Shqiptaret,se me maqedonet i pastruam hesapet.
Ne mesin e Shqiptareve ne Maqedoni ka vojvoda qe mundohen te degradojne Kombin shqiptar dhe te dhunojne dinjitetin e popullit tane.Po u larguan nga skena politike disa vojvoda te Nikolles shum shpejt pastrohet edhe puna me sllavomaqedonasit.Ne maqedoni vertet eshte e paperfunduar puna,por ceshte me e rendesishmja ka filluar dhe nuk ndalet, do perfundoj ashtu sic kemi deshir ne.Flamuri jone kombetar nuk eshte i legalizuar me ligj por te nderuar Flamuri ne masen e popullit perdoret me lirshem se ne Kosoven e pavarur me 90%Shqiptar.Ne rajonet me popullsi Shqiptare kemba e sllaveve nuk shkel ne Maqedoni,as policia as punetoret e nderrmarjeve publike,por kane punesuar Shqiptare per te kryer veprimtarit e perditshme.
Prandaj ku duhet lufte ne do luftojm ku duhet mende edhe atje do punojm vetem e vetem te arrijme ate qe cdo shqiptar ka enderruar me shekuj-Bashkimin e trojeve ne nje shtet.


pershendetje nga

shpendi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptySun May 11, 2008 10:47 pm

Maqedoni nuk ka! Srepse as është e pranuar as nuk veprojnë makosllavët në tokën maqedone.

Pollogu dhe Pellagonia nuk jan/ maqedonase - sllave!

Por, Maqedoni që mbahet nga xhonmaqedonasit si mendoshopët e alipopët ka!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon May 12, 2008 11:12 am

Lufte te armatosur, organizim dhe qartesim politik. Duke i kombinuar keta dy faktor arrihet edhe revolucioni i shumepritur ne Iliride.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Si duhet të clirohemi nga maqedonet   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon May 12, 2008 12:52 pm

Vllezer dhe motra qlirimi i shqiptarve nga maqedonet eshte problemi me i vogel ne gjith troje shqiptare.Gjithëher sa her ne shqiptaret jemi forcu dhe jemi kalitur me lufta dhe kemi qen ne perfundim te qlirimit si ne kosov aqedoni po ashtu ne preshev bujanovc kan nderhy e ashtuqujtura bota demokratike gjoja se po ju ndihmojm shqiptarve , po nuk ishte kjo ndihm po ishte ndalje e vrullit t eqlirimit perfundimtar te shqiptarve nga sllavo maqedonasit dhe pengimi per qlirim definitiv . ata erdhen per ta rujtur serbin ashtu edhe maqedonin si po i ruajn ende per qellime te tyre politike. Nje eshte e ditur se ne ballkan nuk munden me kalu 50 vjet e mos me pas luftra , kshtu qe luftrat ne ballkan nuk kan perfundu siq pretendojm disa.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon May 12, 2008 1:54 pm

Rroni e ke thene shume mire ,pra, duhet vendosmeri por fillimisht duhet bashkim ne mendje dhe veper pastaj vendosmeri qe lufta qofte politike qofte ushtarake te niset me nje qellim dhe te perfundohet me permbushje te atij qellimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon May 12, 2008 6:00 pm

Luftërat e reja do të pasojnë pa tjetër, por si shkruajti më lart edhe rroni të huajt vetëmse kanë ndërhyrë për t'i kurdisur pozicionet e veta që në të ardhmen kur atyre t' ju konvenon një destabilizim në Ballkan ta ndezin për qëllimet e tyre (të të mëdhenjëve). Situatën e shqiptarve deri sot e kanë shfrytëzuar shumë mirë, por edhe Bosnën e kanë rajon të kurdisur për qëllimet e veta....
Nga kjo rrjedhë se shqiptarët duhet ta shfrytzojnë maksimalisht faktorin e brendshëm, dmth forcën e popullit, që faktori i jashtëm të vihet në funksion të faktorit të brendshëm, për të zgjidhur një herë e mirë problemin e popullit i cili është i ndarë e duhet ta bëjë Ribashkimin..

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Mon May 12, 2008 6:41 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri M
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon May 12, 2008 6:25 pm

Si duhet të çlirohemi!

Edhe Ismail Qemali ishte në Parlamentin turk! Por, ai kur doli prej tij u drejtua drejtë kërkesës së drejtë të çështjes shqiptare. Edhepse nuk ia arrit polotësisht, atë copë Shqipëri e shpalli të pavarur!

Parlamentarët ligaqë që nga 1990 e deri në këto momente po turren të hyjnë Parlamentin e makosllavëve. Heronj nisen , kryeneqë si desh! Dhe brënda në parlament shndërrohen si derra ! Vetëm shtyhen dhe turfullinjë me turinj ! Asgjë në dritë nuk nxjerrin përveç një xhuxhërie sllave që u përmutet pa identite e pa komb! Pa territor e pa jetëgjatësi !

Në thyqafje vafshin ! Rroftë bashkimi dhe pavarësia e plotë e Shqiptarërëve!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyTue May 13, 2008 12:45 am

Për tu qliruar nga maqedonasit së pari dueht që qlirohemi nga Shqiptarët sepse deri sa të vrahen shqiptarët në mes veti për tja plotsu dëshirën maqedonit nuk do qlirohemi kurr kshtu ndoshta vetëm ne kangë.


Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Default Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Pixel-vfl73

Dava Gjergji - Tetova Krenaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyTue May 13, 2008 11:53 am

Beton shkruajti:
Ne luften e maqedonis ka ndodhe thuajse per ç'do dite kure qytetet shqiptare ne mbremje çliroheshin e ne mengjes ''ndermjetsusit'' benin kerkesa per armpushim apo marveshje te kota,populli i dashure nuke jemi nje popull i vogel por jemi nje kombi i madhe qe te jemi te nje ideali e te bashkuar,jemi kombi i madhe.

Beton une pajtohem kateciperisht me ju. Ke te drejte kur thia se ndermejtuesisit nderkombetare e kane fikur luften ne Ilirde. Bile - bile ishte ky qeni i zgjebosur (Peter Feithi - qe sot mjerisht eshte ne krye te EULEX it ne Kosove) qe e shuajti UCk kombetaren duke e indoktrinuar Ali Ahmetin te nenshkruante nje marreveshje qe parashihte terheqjen nga Tetova dhe pikat te tjera strategjike. Me vone ky njeri inicoi bashke me ALine marreveshjen e 26 gushtit ne Shipkovice ku i tha lamutmire armeve perfundimisht.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyTue May 13, 2008 11:56 am

Forumiste, kur te clirohet Ilrida (e qe kjo dite po afron) duhet pasur kujdes qe lufta te mos izolohet vetem ne Tetove a Kumanove sepse kesisoj maqedonasit e izolojne luften. Bile nese ju kujtohet Akademia e shkencave maqedone gjate luftes se fundit pat ngerhur nje projekt te rrezikshem ku thoshte se Maqedonia eshte e gatshme tia jape Shqiperise Tetoven dhe Gostivarin. Po cka per viset e tjera shqiptare?

Ndaj, luftetaret shqiptare dhe liberdoret e vertete duhet pasur kujdes qe lufta te ndezet cep me cep te Ilirdes qe nga Kumanova, gjer ne Veles, qe nga Krusheva e deri ne Dolnen, qe nga Demir Hisari gjer ne Resnje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptySat May 24, 2008 5:56 am

Ne shqiptarët sa më shpejtë që të bëhemi gati për t'i çliruar trojet tona në Maqedoni, aq më pak pasoja do të kemi, arsyeja është se maqedonët dita ditës po armatosen dhe janë më afër futjes në NATO.
Prandaj ne shqiptarët duhet me ngulmë dhe me të gjitha format t'i kërkojnë të drejtat tona legjitime deri në shkëputje definitive nga Maqedonia.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 349
Age : 82
Registration date : 16/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptySat May 24, 2008 10:19 am

Une do te thoja se ne qe te jemi te qliruar nga maqedonet neve na duhet pune vetem pune asgje tjeter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptySat May 24, 2008 1:45 pm

per mendimin tim thejshte :!:te pregaditemi dhe Question ti kapim per fyti se macedonet nuk kane force te luftojne me nje ushtri deri diuku te forte Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptySat May 24, 2008 1:59 pm

Qlirimi më i mirë në ditët e sotshme ashtë mendoj vetëm me punë si dhe rritjen e konomike të jemi të fort dhe të ecim përpara ,sepse ka kaluar koha e lutës kur isht ekoha nuk ditëm si ta bëjm siq po shifet sod disa e kishin bër për karrier e jo për qlirim të mirfillt seps e për të dhez edhe nji luft do duhej punë punë e sod jan të paktë ata që do i veshin qizmet prap ,(për falë ka sa të duash apo siq thot populli të hedhësh barut në zjarr )por për të bër punë jo , pastaj sod bot po ec përpara dhe me koh do zhuken edhe kta kufij që kan mbetë siq po ndodh me Bashkimin Evropian dhe në bazë të ksaj mendoj se puna e luftës i takon së kaluarës dhe se shkolla dhe diturija e puna me ecjen përpara do mund ta mundim qdo kend .
Dhe sod kush asht i fort ekonomikisht asht edhe i fort në qdo aspet.Prandaj ti lëm ato që kaluan dhe të shikojm përpara .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon Jun 02, 2008 2:44 pm

Mendoj se pas zhvillimeve dhe zgjedhjeve te fundit , Maqedonia ka fillu të ecën në rrugen e ndarjes .. dhe bashkimit me Bullgarinë e një pjese të sajë , prandaj shqiptaret duhet të pregatiten per te papriturat qe munden shume shpejt të na dalin perpara ...dhe të jenë në gjendje të mbrojnë territoret shqiptare nga shkeputja dhe bashkimi i pjeses sllave te Maqedonise me Bullgarine ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
USHTARILIRIS
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 52
Registration date : 28/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon Jun 02, 2008 3:16 pm

ESHTE fjale me vende ajo qe thote eurodika duhet qe te organizohemi te mbrojm ate pjese shqiptare nga MANASTIRI E DERI NE VELES E NE KUMANOVE eshte shum ide e mire ajo qe thote EURODIKA TE LUMTE MOTER
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon Jun 02, 2008 3:31 pm

Cito :
Si duhet të çlirohemi nga maqedonët?

Duke u vrarë me njëri-tjetrin...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
USHTARILIRIS
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 52
Registration date : 28/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon Jun 02, 2008 5:57 pm

xhavo nuk pate asnje mendim qe te thuash tjeter apo ashtu don me na pare neve ne iliride duke u vrare njeri me tjetrin ndoshta ashtu ke deshire xhavo pse nuk e jep nje mendim tendin dhe te shofem se sa i arsyeshem eshte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon Jun 02, 2008 6:18 pm

Koha per lufte ka shku , tani duhet te mendojme ne menyra te tjera dhe te jemi te kujdes'shem ne deklaratat qe bejme. Maqedonia kurre nuk do te funksionoj si duhet gjithmone do te kete probleme , keshtu qe ndarja eshte e paevitushme. Por per lufte ka ec koha sepse Shqiperia gati eshte futur ne NATO , gjithashtu edhe maqedonia do te futet ne NATO , keshtu qe gjasat per lufte jane minimale. Maqedoneve ju ka hy frika , sepse shqiptaret brenda 10-15 viteve do jene shumice ne Maqedoni ndersa maqedonet kane nje mosh goxha te vjeter ( per mesatare e kam fjalen) , ndersa populli yne eshte i ri nqs shikojme moshen mesatare.
Ndersa tani ata po tentojne te krijojne/ te ndezin nje lufte "civile" mes shqiptareve , fale disa tradhtareve qe gjithmone kane ekzistu ne popollin tone.

Pajtohem me shkrimet e Delis dhe te Euridikes. Jane paksa me reale se disa shkrime te tjera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
USHTARILIRIS
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 52
Registration date : 28/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon Jun 02, 2008 6:24 pm

Ashtu eshte mergimtari po un po them qe te jemi te gateshem si do qe te jete puna qe edhe ne te marim ate qe eshte e jona mergimtari un spo them qe ti e ke keq por ja po vriten vellezrit per nje shtet qe edhe nuk dote ekzistoj ndoshta apo mos e kam gabim un kete po them qe te jemi te gateshem ne momentin e duhur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon Jun 02, 2008 6:28 pm

historikisht ne ballkan nuk kan shku 50 vjet pa pasur ndoni lufte
e mos i perjashtoni luftrat ne vitet e ardhshme, se artificialitetet nuk jetojn gjat o milet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon Jun 02, 2008 6:33 pm

USHTARILIRIS shkruajti:
Ashtu eshte mergimtari po un po them qe te jemi te gateshem si do qe te jete puna qe edhe ne te marim ate qe eshte e jona mergimtari un spo them qe ti e ke keq por ja po vriten vellezrit per nje shtet qe edhe nuk dote ekzistoj ndoshta apo mos e kam gabim un kete po them qe te jemi te gateshem ne momentin e duhur

Normal qe duhet te jemi te gatshem por problemi qendron se shqiptaret ne maqedoni nuk jane te unifikuar. Pike se pari duhet me punu ne kete drejtim , tani duhet te jemi te gjithe se bashku te gatshem per çfardo lloje sakrifice qe do te na duhet te bejme per mos me i humb trojet shqiptare ne maqedoni.

Shkurt e shqip , se pari na duhet ti eliminojme tradhtaret e popullit qe po nxisin urrejtje mes shqiptareve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
USHTARILIRIS
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 52
Registration date : 28/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 EmptyMon Jun 02, 2008 7:17 pm

DJE uvrane shqiptare dje u gjakose ruget nga shqiptaret e kurse nga maqedonetasnje ekses e pse ndodh kjo kush na ka faj na ka faij vet vetja qe rime e flasem ne forume apo rugeve e nuk marim asnje mase per te ndaluar kete gjak derdhje qe disa vampir e kerkojn me cdo kushte spese nuk shofin nje dore te hekur qe ju shtine kret ne thes per ate e kan nxjer kryet tani e po behen si ne filmat kauboj dhe vrasin njeri tjetrin si me qen si kafshe kjo eshte turp turp per gjith kombin shqiptare qe nje grusht njerez nuk mundet me u binde ne nje ruge te vetun ngase disa kolaborocioniste jetoj te lire dhe ferkoj duart duke na par se si vrutemi e pse vellezer e lejojm kete psenuk ktrijojm nje force te perbsashket qe te ndalim kete dhumene hde te fillojne nga e bmbara ne ketu ne mergim qe jemi te bashkohemi reeth nje fjale e te flasime e ti ndajmedisa gjena kush poshte e kush ketu e te veprohet se koha nuk pret un po them kerkoj edhe mendimin tuaj me falni shum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si duhet të çlirohemi nga maqedonët
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: