Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si duhet të çlirohemi nga maqedonët

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyThu May 01, 2008 2:58 am

Mendoje te kemi nje baze,nje vendim,nje organizim te shendoshe,gjithe keta i kemi edhe ne kete forum,por nuk e dij sa eshte vedimi dhe deshira per te arytur nje organizim dhe vendim te vullnetshme e gjithe kjo mund te fillon ketu te kete nje baze ,mendoje se ne kete forum ka nga ata te pendes,te pushkes,te shkrimit,te gjuhes etj.veqse kemi nevoj per vendim e vullnet,per nje status te bazohemi ne ate dhe çlirohemi nga nje grushte maqedonas qe kemi te bjem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyThu May 01, 2008 11:12 pm

Bashkimi me Shqiperine. Kjo eshte zgjidhja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyFri May 02, 2008 1:23 am

Clirimi nga maqedonet eshte lufta e perbashket me plateforme gjith kombetare qe mos te lejohen marveshje te tipit oher por marveshja te behet vetem e vetem kur cdo pllame toks shqiperis te clirohet kjo eshte marveshje dhe asgje tjeter vetem lufta e drejt kombetare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptySun May 04, 2008 1:44 am

Nje plan program duhet ,top fare te organizuar ,te vendosur, guximtar, ushtarakishte, politikishte,finaciarishte dhe çlirohemi nga maqedoni,se ne ne shpij tone jemi.!

Por deri sa nuk i kemi keta organizime dhe te jemi te vendosur te kemi besim ne keta organizime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptySun May 04, 2008 3:45 am

Për të kuptuar situatën aktuale në Maqedoni duhet analizuar të kaluarën e kësaj ish republike të Jugosllavisë dhe situatën aktuale dhe na dalin në pah këto çështje:
-Shovinizmi okupues maqedonas;
-Populli shqiptar dhe peripetit e tija nga pushtuesi maqedonas,
-Duhet kuptuar dështimin e rruges parlamentare drejt çlirimit të shqiptarve nga pushtimi maqedonasve dhe Bashkimit me Shqipërinë.

-Edhe pse shqiptarët nën pushtimin maqedonës kanë një histori të dhimbshme që nga pushtimi i tokave tona nga trungu i Shqipërisë si dje po ashtu edhe sotë, vazhdon diskriminimi, brutaliteti i policisë dhe ushtrisë maqedonase, gjithmon në dëm të shqiptarve si nga maqedonasit po ashtu edhe nga Tirana dhe Prishtina zyrtare, në emër të stabilitetit të rajonit e konsiderojnë si shtet demokratik, kurse për realizimin e të drejtave komëtare të shqiptarve e shohin vetëm në kuadër të këtijë shteti.
-Populli Shqiptar në këtë republikë duhet të jetë i vendosur si në kohën kur u hap Univerziteti i Tetovës... si Univerzitet i parë i shqiptarve në atë kohë në Maqedoni. Në atë rastë shohim dy karakteret ball për ball të pushtuesit Maqedon në njërën anë dhe të popullit shqiptar i cili ishte i vendosur për ta hapur dhe mbrojtur Univerzitetin e Tetovës. Ato ngjarje të asaj kohe përreth Univerzitetit të Tetovës, demaskuan hapur politikën antikombëtare të partive politike shqiptare në Maqedoni, po ashtu edhe të asaj në Tiranë e Prishtinë.

-Të kthehemi tek politika aktuale dështuese e partive politike shqiptare që veprojnë në parlamentin e maqedonisë.
Rruga parlamentare që ndjekin partitë politike shqiptare në Maqedoni nuk kanë mundësi t'i realizojnë të drejtat kombëtare është utopi. Këte madje edhe vetë sot kanë arritur që ta kuptojnë me ngjarjen e fundit të Brodecit dhe me shkeljen e marveshjes së Ohrit.
Shqiptarve në Maqedoni u mbeten dy rrugë për vazhdimin e veprimtarisë së tyre politike.... ajo parlamentare ku të shkilen të drejtat kombëtare, madje edhe përdorimi i Flamurit, dhe rruga tjetër është ajo e luftës.
Mendojë se e vetmja rrugë e cila i realizonë të drejtat kombëtare është ajo e luftës, e cila duhet të dallojë shumë nga lufta e mëparshme në aspektin politiko-ushtarak.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyMon May 05, 2008 1:48 am

Sofra pergezime per ket shkrim dhe pajtohem plotsishte mbeshteti mendimin tuaj ,por me kete kuptoj se ç'fare eshte Tirana e Prishtine per Tetove,Kumanove,Shkup,Kerçovë,Diber etj .!?

Nuk kan veshë nuk ndegjoin apo shofin deri tek hunga e vete .!?
Apo me daull duhet tju shkojm tek veshi t'i zgjojme nga gjumi.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
eri M
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyMon May 05, 2008 2:02 am

Përderisa Shqipëria, gjegjësisht autoritete e saj nuk e ndryshojnë Kushtetutën e 28000 km katrorve, dhe Kosova e flamurit me gjashtë yje, del me Kushtetutë se do të interesohet për t'i pasur edhe pjesët e shkëputura në tërësinë që do ta bëjë me Shqipërinë, e nga ana tjetër, pjesët siç janë Pollogu dhe Pellagonia ku shqiptarët i nënshtron administrata e makosllavëve , por, ata u përgjigjen zgjedhjeve ku gjithmonë humbin, dhe kurrë nuk provojnë të dalin në zgjedhje me projektet e zgjedhjeve në Shqipëri e Kosovë, mos e presim Bashkimin ! Sepse kurrë s'do të çlirohemi nga makosllavët, por gjithmonë do t'u shërbejmë siç u shërbyen shumë marioneta politike !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
alban kita
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 23
Age : 30
Vendi : korce
Profesioni/Hobi : nacionalizem
Registration date : 01/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyTue May 06, 2008 1:52 am

per mendimin tim gjithcka duhet te filloje nga bashkepunimi dhe bashkimi i partive politike shqiptare. sot per sot shqiptaret jane shume te percare politikisht dhe fitorja e vertete do te filloje nga bashkimi politik gjithmome flas per tu cliruar ne rruge pa dhune . faktori shqiptar suhet te forcohet shume ne maqedoni dhe i ka te gjitha mundesite per tu forcuar . dihet qe pupulli shqiptar arrin ne 40-45% te te gjiteh popullsise pavarsisht shifrave qe jep shteti maqedon .por gjithashtu dihet qe ne kete shtet artificila ka shume turq boshnjake serbe etj etj vetem turqit dhe boshnjaket perbejne me shume se 7-8% dhe jane turqit dhe boshnjaket qe jane ne krahun e shqiptareve dhe jo te maqedoneve.., pra sa me fort te krijohet ideja per bashkimin e shqiptareve brenda maqedonise aq me mire eshte .dhe ma pak ndihme nga turqit dhe boshnjaket shqiptaret do arrijne qe jo vetem te clirohen por te marrin ne dore gjith shtetin ( shqiptaret e kosoves kane lidhje sh te forta me ata te maqedonise dhe do ndihmojme shume ne forcimin e shqiptareve ne maqedoni sidomos ne komnat tetove shkup dhe kumanove ) .. vlen per tu theksuar dicka : ne maqedoni ka shume komuna si manastir,prilep,veles,resnje demir isar etj etj ku ka shume shqiptare pavaresisht se nuk jane shumice dhe jane pikerisht keta shqiptare te ketyre komunave qe duhen ndihmuar shume sepse jane duke u shtypur dhe asimiluar ne menyre te dhimbshme. kjo gje nuk mund te lejohet sepse shqiptaret e ketyer komunave jetojne ne maqedonine qendrore dhe bejne lidhjen e shqipeve me maqedonet .. kjo eshte shume e rendesishme sepse nuk eshte nje numer i vogel qe po asimiohet por jane shume . dhe duhet vepruar / politikanet shqiptare duhen te bashkohen pavaresisht interesave dhe grindjeve te tyre . duhet ta tregojne veten qe nuk jane ne pushtet vetem per karrigen por edhe se jane me ndjenja te forta shqiptare. .RROFTE SHKUPI , QYTETI I TRETE SHQIPTAR DHE QENDRA DARDANE. personalisht besoj qe lufta me arme do te ishte me shume humbje per te dyja palet por sidonos per shqiptaret sepse maqedonet kontrollojne shtetin ushtrine policine etj etj. RROFTE SHQIPERIA ETNIKE . ULTRA NACIONALISTI NGA KORCA . respekte epr temen shume e goditur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyTue May 06, 2008 2:07 am

alban kita pershendetje

Kure thua se maqedonet kontrollojn shtetin ushtrin policin etj etj .

jam kurioze te dij i nderuar sa eshte numri i ushtris maqedone ,dhe sa perqindje jane maqedon e sa shqiptar ne ushtrin maqedone , ke njohuri per kete .!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
alban kita
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 23
Age : 30
Vendi : korce
Profesioni/Hobi : nacionalizem
Registration date : 01/05/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyTue May 06, 2008 8:05 pm

jo per kete nuk di te dhena te sakta por do te interesohem do te shikoj dhe do ti posotj ketu.. dhe juve ju lutem me jepni nje adrese ku te gjej te dhena te tjera epr popullsine shqiptare ne maqedoni ,di shume por dua te gjej akoma me shume faleminderit RESPEKTE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyTue May 06, 2008 8:20 pm

Sa i përket ushtrisë dhe policisë në Maqedoni duhet bërë hulumtime se kush janë ata që e kontrollojnë e jo posht sa ka shqiptar në polici dhe ushtri.
Dikur edhe ushtrinë jugosllave e përbënin të gjithë popujt por në fund gjith armatimin e mori serbija. Mos të mashtrohemi me supozime jo kjo ose ajo, jo në bazë të natalitetit etj etj....do të dominojm e do ti fitojm të drejtat në Maqedoni.
E vetmja zgjidhje e shqiptarve në Maqedoni është të shkuputemi me teritoret tona e të ribashkohemi em trungun ëmë Shqipëri.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjakushi
V.I.P
V.I.P
gjakushi

Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyTue May 06, 2008 8:51 pm

Mos merreni me ushtrinë e maqedonasve por ma tepër duhet analizuar pozicionet e makojeniçerëve shqiptarë! Ata tashti veprojnë me anë partishë dhe e dëmtojnë bashkimin dhe pavarësinë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyWed May 07, 2008 1:33 am

gjakushi

une mendoj se bejm mire te meremi me gjithçka ,pse mos te meremi edhe me ushtrin ,edhe ne ate ushtri ka shqiptar,duhet te ken kujdes,duhet ata arme qe i kane ne dore te vete ,ajo eshte pasuria jone qe i takon aty ushtari qe te kujdeset per kombin e vete,per ditur te mbrohet me ate arme se nuk i takon kjo ushtri vetem maqesonis , qe te lejoin me ata arme me ate ushtri nga e moren lejen te futen ne fshatin Brodes ku ishin ushtaret shqiptar ne maqedoni ,perse e kan nje arme ne dore,perse e marin kete detyre te kryen sherbimin ushtarak,nuk eshte nje perqindje e vogel e ushatrve shqiptar ne maqedoni ,mbi te gjitha ne maqenonin verilindore ku aty moren vendimin ushtria sllavo -maqedonase te futen ne Fshatin Brodec te vrasin civil te pafajshme,,,,,,nuk kuptoj ku jane ata ushtar shqiptar ne kete ushtri edhe mendoj qe eshte nje perqindje e madhe e ushtris POLICIS shqiptare ne Maqedoni .etj etj .....
SI ISHTE E MUNDUR NE NGJARJEN E BRODECIT ASNJE SHQIPTARE NUK KA PATUR KUSH ISHINE KETA USHTEAR NGA ERDHEN NE ATE USHTRI PSE NUK I NJEF ASKUSHE KETA USHTAR.???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyWed May 07, 2008 5:17 pm

E dini se cfare porte u ka lene Maqedonia shqiptareve ne ushtrine e Maqedonise? Paj i ka lene ne pozitat me te uleta ne ato te xheniereve (per te hapur rruge e tunele) a[po edhe gjera te tjera tretesore e fyese. Edhe Greqia batalionin me djem cam dikur e shfrytezonte vetem per pune xhenieresh.

Maqedonet e poshter!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyWed May 07, 2008 10:24 pm

Shikoni me vemendje nje pjese te Kosoves qe Serbia ja dha Maqedonise...

Mendoje se atje do te filloje clirimi, qe do te quhet Bashkim.

Nuk ka clirim pa bashkim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyWed May 07, 2008 11:21 pm

MOs ngatërroheni! Do të çlirohemi dhe do të bashkohemi kur nga mesi ynë mos ketë llojlloj emblemash e gradash që i jep armiku!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 12:13 am

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 1166199604_GP285
Do të qlirohemi kur të këndoj kjo më lart edhe një her siq duket pa ja nxehë grikën mir nuk do të ket qlirim të mir dhe Bashkim të mirfilltë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 1:34 am

Deli shkruajti:

Do të qlirohemi kur të këndoj kjo më lart edhe një her siq duket pa ja nxehë grikën mir nuk do të ket qlirim të mir dhe Bashkim të mirfilltë.

por fillimisht duhet bashkuar me mendje , duhet qite qellimin perpara dhe pastaj pune e organizim per nje qellim ..e pse jo ,kur t'i vij koha edhe pushkes me qene te pergatitur e te organizuar ne menyre qe te mos kete me kthim prapa


Edituar për herë të fundit nga Euridika në Thu May 08, 2008 1:41 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 1:39 am

lufta e vietnamit Euridika ka qen e vendosur edhe pse nuk e kan patur lehet ,e kan ditur qe me nje superfuqi jane ne lufte.
Por,!per te mos kete me kthim prapa aq te vendosur qe kan qen kan lidhe kembet e veta qe mos te ikin.
Kjo te bene te mos kete kthim prapa,kurre edhe ne para se gjithave te jemi te nje mendimi ,te nje ideali, te nje qellimi,dhe kembe lidhur çlirohemi jo vetem nga maqedoni por nga gjithe sllavokaurroshkinia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 1:46 am

Po Beton ,eshte shume me rendesi kjo sepse te nisesh dhe te luftosh per dicka tjeter e kur te perfundosh te marresh dicka tjeter ,kjo eshte shume keq ,si psh ne luften ne Kosove e MAqedoni .

Une mendoj se nese edhe njehere mendohet te fitohet ribashkimi dhe lirimi, duhet organizim mbarekombetar i planifikuar e organizuar ne menyren me te mire te mundshme..dhe jo psh.ne MAqedoni te luftohet e Shqiperia apo Kosova te mundohen te behen "ndermjetesues" per armepushim apo mareveshje te kota ...se kur do te vije kjo kohe veshtire te themi njehere ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 2:01 am

Shqiptaret dojm apo nuk dojm realiteti dhe vendim jone duhet te jet te gjithe shqiptaret ne nje list zgjedhore.!
Arsya pse ne nje liste zgjedhore eshte fakti se ne ''maqedoni '' ende nuk eshte zgjedhur problemi i te drejtve kombetar,edhe pse jane 40 perqind e popullsis shqiptare.

Tirana ,Prishtina , Shkupi duhet te ulen ne tavolin per nje list zgjedhore...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 4:36 am

Beton,

Te sotmit nuk ulen sepse paguhen per te kunderten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 5:30 am

Një vrull kryengritëse që po zihet brenda kombit "ëdhë një listë zgjedhore" e cila ka për t'i rrëzuar politikanët aktualë shumë shpejtë.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 46
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptyThu May 08, 2008 7:35 am

e vertet esht kjo qe thua vlla Beton se duhet se pari te jen te gjitha trojet Shqipe te bashkuara te flasin se bashku ta zgjedhin ket problem por secili me duket asht kah shikon vetem kah interesi i vet e i lajn keto pun pa u zgjedh a per popullin qe vuan me duket nuk e kan shum rendesi kryesit sepse vet jan shum mir

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 EmptySun May 11, 2008 2:19 am

Ne luften e maqedonis ka ndodhe thuajse per ç'do dite kure qytetet shqiptare ne mbremje çliroheshin e ne mengjes ''ndermjetsusit'' benin kerkesa per armpushim apo marveshje te kota,populli i dashure nuke jemi nje popull i vogel por jemi nje kombi i madhe qe te jemi te nje ideali e te bashkuar,jemi kombi i madhe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Si duhet të çlirohemi nga maqedonët   Si duhet të çlirohemi nga maqedonët - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si duhet të çlirohemi nga maqedonët
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: