Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kush lexon ne ditet e sotme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka


Male
Numri i postimeve : 65
Age : 71
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

Kush lexon ne ditet e sotme Empty
MesazhTitulli: Kush lexon ne ditet e sotme   Kush lexon ne ditet e sotme EmptyThu Aug 27, 2020 2:36 pm

@ Kush lexon sot!
Sot ata që shkruajnë bukur nuk po i lexon asnjëri,pasi,nuk lexohet fjala ,por emiri i paguar i të gjallëve që kanë vdekur!..Duke lexuar emrin e paguar letërsia e vërtetë po humbet nëpër dhomat e pluhurosura të histoisë,dhe kur vjen koha e artit nuk janë bashkë vlera dhe autori!...
Kështu përtypet dhe ripërtypet fjala e humbure tretet në heshtje fjala e vërtetë.Ju udhëheqes politik dilni zot fjalës së artë,se po e lënë Shqipërinë,”bekerishte”të perandorëve “remi” që do helmojnë të gjallët e të vdekurit.
Nga qyteti i bardhë i mermertë ku prehet krenaria e kombit,vjen thirrja:-hyni në rrugën e paqes së vërtetë,ndaloni pushkën e inatit dhe të grindjeve tinzare,ndaloni lekun e zi që përdoret nga karieristët,bosët e majmur me lekun e pushtetit,se ndryshe kriminalizuat kombin,humbët teritorin paqësor të jetës,!?...
Dikur të rrethuar me kufirin e izolimit,sot po na ngujoni nga izolimi i“Parasë”….
Ju poet e shkrimtarë,shkruani për Shqiperinë,mos u merni me deshët dhe cjepët e politikës! Ata janë gjallë por të vdekur,kanë pushtetin e parasë,por nuk kanë emer.!?..Ata vdesin elektoralishtë,bashkë me forcën e konfliktit,që me maska e kanë mbjellë,vdesin moralisht se nuk kanë vepra të mira.
Bashkohuni me njerëzit e mirë të këtij vendi,që ka emer ditën e bukur të mengjezit të bardhë!
Shkruani bukur se, bukuria e të shkruarit bukur ,është bukuria e shpirtit tuaj të mrekullueshëm!
Hidhni librat e paguar,që,të vdesin moralisht filantropët dhe militantët e gënjeshtrës dhe të mashtrimit!...
Faluani shpirtin nënave të dashura,e të vuajtura,baballarëve punëmirë,urtësinë e paqes,dashurinë njerzore,vujtjen e ngadhnimin,emrit të merituar,emrit të skalitur në vepra,frymëzuese,që buron nga vetëmohimi,..
Sherbesa e humanizmi është dita e betimit.Kjo është fjala e pathënë e jetës njerzore!?....

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush lexon ne ditet e sotme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
» Blair lexon Kuranin
» "DITET E PLEJADES” ERSEKE
» Situata e sotme e gruas....
» Opozita e sotme shterpe!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: