Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Situata e sotme e gruas....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi


Male
Numri i postimeve : 429
Age : 72
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

Situata e sotme e gruas.... Empty
MesazhTitulli: Situata e sotme e gruas....   Situata e sotme e gruas.... EmptyThu Mar 08, 2012 11:04 pm


SITUATA E SOTME E GRUAS...

...Situata e sotme e gruas është me të vërtetë dramatike, pa folur këtu, për tregun e seksit e pornografinë. Mjafton të sjellësh në mendje vetëm disa të dhëna statistike, për t’u tmerruar. E kjo, sepse flasim për 320 milionë djem e vajza të shpërdoruara seksualisht. E të dhëna të tilla nuk mund të shikohen me indiferencë. Na kujtojnë se gruas i duhet dhënë vendi i drejtë, se duhet të rigjejë dinjitetin e humbur, se nuk duhet shikuar, siç shikohet tepër shpesh, vetëm si objekt i kënaqësisë e i shfrimit seksual....Radio Vatikani, 8 Mars 2012
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Situata e sotme e gruas....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Tensionohet situata në Maqedoni
» PREJARDHJA E DITËS SË GRUAS
» Situata aktuale ne Presheve...Si duhet te veproje Presheva ?
» Metoda praktike për të fituar dashurinë e gruas
» Humor

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Sociologji-
Kërce tek: