Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 "DITET E PLEJADES” ERSEKE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar


Male
Numri i postimeve : 11709
Age : 63
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"DITET E PLEJADES” ERSEKE Empty
MesazhTitulli: "DITET E PLEJADES” ERSEKE   "DITET E PLEJADES” ERSEKE EmptySun Aug 05, 2012 9:51 pm


NJOFTIM
PEGAISTE DHE PEGAISTË, KRIJUES NGA SHQIPERIA, KOSOVA , MAQEDONIA, MALI I ZI E DIASPORA JEPNI KONTRIBUTIN TUAJ NE ZHVILLIMIN ME NIVEL TE LARTE TE KESAJ GJETJE FESTUESE DHE EVIDENTUESE, VEPRIMTARIA “DITET
E PLEJADES” NE KUADRIN E 100 VJETORIT TE SHPALLJES SE PAVARESISE SE SHQIPERISE
1.Kudo që ndodheni me një poezi të bukur me temë Pavarësinë, rilindasit, heroizimin, trimërinë , Fan Nolin e të tjerë ju mund të bëheni pjesë e veprimtaris ëmadhore dy ditore te Ersekës ‘DITËT E PLEJADËS”. Poezia jua do të recitohet në mItingun e Ersekës dhe do të përfshihet në librin antologjik që do të botohet pas veprimtarisë nga Bashkia e Ersekës për këtë event.
2. Kush prej jush dëshiron që pasuria krijuese të jetë fond i Bibliotekës së qytetit të Ersekës t’i dërgoi ato në adresën : Bibioteka e Qytetit te Ersekës për veprimtarinë “DITËT E PLEJADËS”. N ëkëtë veprim obligues përfshihen të gjithë krijuesit kudo që ndodhen në Shqipëri, Kosovë , mal të Zi, Maqedoni e gjetkë që dëshirojnë të kryejënë një akt të tillë , pasi në ditën e parë në këtë qytet do të organizohet një PANAIR- EKSPOZE, i cili do të zhvillohet me mjediset e Bibliotekës së Qytetit të Ersekës… , ku do të marrin pjesë dhe krijuesit e Kolonjës me pasurinë e tyre creative.
3. Çdo pegaist , pegaiste apo krijues nga Shqipëria, Kosova , Mali i Zi, Maqedonia apo nga Diaspora mundtë dërgojë mesazhe dhe përshëndetje për këtë veprimtari këtu në këtë faqe .
4. Po kështu kush dëshiron të dërgoi mendime për veprën shumëplanshe të Fan S. Nolit , poetit Dhori Qirjazi ( i ndarë nga jeta ) , bejtarit Hasan Zyko Kamberit, mundta bëjë këtë duke dhënë kontribut në të mir të kësaj veprimtarie , e cila kështu merr karakter gjithpërfshirës…
5. Pjesëmarrësit në këtë veprimtari, të shfaqur edhe këtu në këtë faqe të përgatitin librat e tyre për në Panair- Ekspoze , poezinë dhe materialet për objektet e kësaj veprimtarie …

PRESIM POEZINE TUAJ DHE GJITHÇAK QË PARASHTRUAM MË LART NE MESAZHE FACEBOOK, OSE NE NJE MUNDESI TJETER E -MAIL : pegasi2003@yahoo.com
Jepni kontributin Tuaj!
Poezite tuaja dhe materialet i presim deri me 12 gusht...
PRESIDENCA E LNPSHA”PEGASI” ALBANI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar


Male
Numri i postimeve : 11709
Age : 63
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"DITET E PLEJADES” ERSEKE Empty
MesazhTitulli: Re: "DITET E PLEJADES” ERSEKE   "DITET E PLEJADES” ERSEKE EmptySun Aug 05, 2012 9:51 pm

PEGASI NE ERSEKE ...NE ERSEKE LNPSHA "PEGASI" ALBANIA DO TE PREZANTOJE LIBRIN ANTOLOGJIK TE SUKSESSHEM "KORSI E HAPUR" 2 , KU JANE TE PERFSHIRE RRETH 200 POETE NGA VENDI DHE BOTA, NE 12 GJUHE , REVISTEN "PEGASI' DHE REVISTEN "PEGASI, B
UKURIA DHE SHENDETI NE FOKUS"...
NJE PARAQITJE E LIBRIT DHE REVISTAVE DINJITOZE ...
PARAQITJA DO TE BEHET NE SHQIP, ANGLISHT DHE ITALISHT ...MEQELLIM NJOHJE TE SIMOTRAVE DHE TE ANETAREVE TE LNPSHA "PEGASI" ALBANIA NGA 40 VENDE TE BOTES...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
"DITET E PLEJADES” ERSEKE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "DITET E PLEJADES" NE fokus dhe Hasan Zyko Kamberi
» "DITET E PLEJADES"DHE MANIFESTIMI "100000 POETET E BOTES..."
» 28 SHTATOR 2012 "DITET E PLEJADES" PEGASI NE FIER
» BASHKIA ERSEKE, LNPSHA "PEGASI" NE FOKUS FAN S. NOLIN
» Kush lexon ne ditet e sotme

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: