Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Blair lexon Kuranin

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi


Male
Numri i postimeve : 429
Age : 72
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

Blair lexon Kuranin Empty
MesazhTitulli: Blair lexon Kuranin   Blair lexon Kuranin EmptyTue Jun 14, 2011 1:16 pm


Blair lexon Kuranin

Nga Express, Prishtinë, më 13 qershor 2011

Ai njihej si një person që refuzonte të diskutonte për fenë kur ishte kryeministër i Britanisë.

Por që kur u largua nga detyra, ai ka nisur të bëhet gjithmonë e më i hapur për rëndësinë e fesë.

Tony Blair, që u konvertua në katolicizëm disa muaj pasi la detyrën, tani ka rrëfyer se ai lexon çdo ditë Kuranin.

“Të lexosh librin e shenjtë islamik- që konsiderohet nga myslimanët si fjalët ekzakte të Zotit, të siguron të jesh i informuar për besimin,” tha ish-lideri laburist.

“Lexoj çdo ditë Kuranin. Pjesërisht për të kuptuar disa gjëra që ndodhin në botë, por kryesisht sepse është jashtëzakonisht udhëzues”, theksoi Blair.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 57
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Blair lexon Kuranin Empty
MesazhTitulli: Re: Blair lexon Kuranin   Blair lexon Kuranin EmptyTue Jun 14, 2011 11:18 pm

Moj e mira naper ara n´kallabllik shfet BudallA!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Blair lexon Kuranin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kush lexon ne ditet e sotme

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: