Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 "KUNDRIMI POETIK NË DY PAMJE"nga Kristaq F. Shabani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"KUNDRIMI POETIK NË DY PAMJE"nga Kristaq F. Shabani Empty
MesazhTitulli: "KUNDRIMI POETIK NË DY PAMJE"nga Kristaq F. Shabani   "KUNDRIMI POETIK NË DY PAMJE"nga Kristaq F. Shabani EmptyTue Nov 14, 2017 2:19 am

KUNDRIMI POETIK NË DY PAMJE
Nga Kristaq F. Shabani


1. Vallëzim rrethor në faj ngjyrash

Në një tringjyrësh :
a. kuqërremtësi njerëzore,
b. gjelbërim pafaj natyror
c. një blu +mim hapësiror ...

bymehet mendimi...

Kuqërremtësia :
e lakuriqëzuar
e sapodalë
nga lindja e “rritur”...

Hapësira: e veshur...

Natyra e veshur:
e gjelbër
e qeshur ...
“Kuqërremtësia
nuk ka gisht
t’i vëjë gishtin kokës...
Rrethi valëzon i papjekur
mbi kurm të gjelbër...
ditën dhe natën...
në një lakuriqësi
tejet totale...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
"KUNDRIMI POETIK NË DY PAMJE"nga Kristaq F. Shabani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: