Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR ABI, USA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR  ABI, USA Empty
MesazhTitulli: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR ABI, USA   GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR  ABI, USA EmptySat Feb 25, 2012 3:29 am

Prof. Shabani
SI “NJERI I VITIT 2011” unë njoftoj formalisht thirrjen Tuaj për bashkëpunëtoR të ABI.
Në emër të ABI jam i kënaqur t’ju njoftoj nominimin tuaj si bashkëpunëtor me të drejta të barabarta të ABI.
Prof. Shabani, ky është nder tepër i lartë, i jashtëzakonshëm, që flet për zotësitë Tuaja shumë të rralla dhe influencë pozitive te të tjerët.
Një panel i përkushtuar në më shumë se 40 vjet eksperiencë kërkimore biografike zgjedh ju për këtë dallim të nderueshëm.
Dëshira juaj guxuese nisma, bashkësia dhe largpamësia kulturore dhe humanitare ishin tepër të shqyrtuara shumë të thellë, duke u njohur Juve si “Njeriu i Vitit 2011”.
Ne jemi më tej të impresionuar nga përpjekjet tuaja për të përmirësuar, rregulluar, zbukuruar, vlerësuar, përfaqësuar statusin dhe mjediset profesionale të cilat jeni të përfshirë.
Këto cilësi përshtypëzuese kanë lojtur një rol të gjërë në selektimin Tuaj për bashkëpunëtor të ABI, si një shok bashkëpunëtor i ABI, si një bashkëpunëtor i avancuar, i vlerësuar, të cilin ne e kemi në vështrim të lartë.
Çfarë do të nënkuptojë bashkëpunëtor? Nuk do të zëvëndësojë pozicione profesionale, por më mirë simbolizon, mishëron miratim të konfirmuar nga ABI. Unë ju inkurajoj të lexoni më shumë rreth institucionit të ABI në broshurën përmbyllëse.
Bashkëpunëtorët e ABI tregojnë, nxjerrin në pah dedikim ose përkushtim kundrejt përpjekjeve të tyre, gjatë përpara me mënyrë të ndërgjegjshme për mënyrën se si shëmbylli i tyre frymëzon të tjerët.
ABI do të njohë ose do të pranojë bashkëpunëtorët e ABI nga autoriteti i vet. Për të kumtuar këtë event dhe kontributin tuajin të rëndësishëm kundrejt tij, në emër të Institutit, unë kam autorizuar ndryshimet në statusin e një bashkëpunëtori të ABI në mënyrë zyrtare.
Prof. Shabani, në mënyrë të sjellshme, unë ju kërkoj juve të rishqyrtoni formën e pranimit tuaj të pëlqimit prapa faqes, si bashkëpunëtor dhe të na ktheni përgjigje brenda 3 shkurtit 2012 për të pranuar kremtimin tuaj si bashkëpunëtor i ABI. Ndoshta mund të ketë ndonjë ngadalësim në marrjen në dorëzim të email, ju mund të ktheni përgjigjen tuaj dhe, nëse data e nominimit tuaj është mbyllur, ose afati aktual ka mbaruar.
Sinqerisht
C. A. Mitchell
Coverting board of Editors
American Biografical Institute.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR ABI, USA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: