Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

  HAPJE E SIPARIT TË KONGRESIT NDËRKOMBËTAR 19 PRILL 2012

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 HAPJE E SIPARIT TË KONGRESIT NDËRKOMBËTAR  19 PRILL 2012 Empty
MesazhTitulli: HAPJE E SIPARIT TË KONGRESIT NDËRKOMBËTAR 19 PRILL 2012    HAPJE E SIPARIT TË KONGRESIT NDËRKOMBËTAR  19 PRILL 2012 EmptyFri Apr 13, 2012 2:43 am


“MUZA POETIKE PEGASI- VITRINA 2012”

TE LOKALI “VRITE LOTIN”

PRITJE NGA PRESIDENCA E LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA
TE LOKALI “VRITE LOTIN “, QENDER E LIDHJES DATE 19.04.2012


DATË 19 PRILL 2012 ORA 19.15

MARRIN PJESE PRESIDENCA E LIDHJES NDËRKOMBËTARE TË POETËV E, SHKRIMTARËVE DHE POETËVE “ PEGASI” ALBANIA,
PRESIDENTI, KRISTAQ F. SHABANI, SEKRETARI I PËRGJTHSHËM, AGRON SHELE Z/VENDËSPRESIDENTJA KOZETA ZAVALANI, PETRO DUDI , ZEV/PRESIDENT I PËRGJITHSHËM I LNPSHA”PEGASI” ALBANIA , SEKRETARE E PËRGJITHSME E LNPSHA “PEGASI” KOSOVA SHEFQETE GOSALCI, SEKRETARE PER ETIKEN E LNPSHA “PEGASI”, TEKI KURTI, Z/VENDES REKTOR I UNIVERSITETIT “VITRINA”, ELONA HASIMLLARI, KOORDINATORE PËR VEPRIMTARITË KULTURORE UNIVERSITETI VITRINA, SEKRETARE E ARTIT FIGURATIV, PIKTORJA FLUTURA MAÇI, POETJA SHQIPONJA DURO, KOORDINATORE PËR TALENTET E RINJ NË EVROPË E LIDHJES, ALEKSANDRA SHABANI (MAJLINDA) POETE PERKTHYESE , ZEV/SEKRETARE E PERGJITHSHME E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA, ANXHELA PEZA, SEKRETARE E LIDHJES SE KRIJUESVE “PEGASI” PËR DEGËN E TIRANËS, PERIKLI SHULI, KRYEKORDINATOR I LNPSHA “PEGASI” DHE PRONAR I “VRITE LOTIN”, XHELAL LUCA , KOORDINATOR I LNPSHA “PEGASI’ PËR TIRANËN, HYQMET HASKO KOORDINATOR I LNPSHA”PEGASI” PËR TIRANËN , AGETINA MARTINI, KRYESEKRETARE E PRESIDENCES SE KONGRESIT NDËRKOMBËTAR , ËNGJËLL SHAMETI, PËRFAQËSUES I DEGËS SË LNPSHA “PEGASI” FIER,
ROLAND LUSHI, BOTUES I REVISTËS “OBLEISK “ , ELEFTERIA KALLOJERI, Z/KRYETARE E LNPSHA PEGASI” ALBANIA PËR GJIROKASTRËN , VASIL ZËRA , POET , BARD , N/KRYETAR I DEGËS SË LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PË GJIROKASTRËN, ALKETA MAKSUTI ,POETE, SHKRIMTARE TIRANË, KLODIANA KULLOLI, POETE, LUSHNJË, REZARTA PODE, SEKRETARE PER PSIKO- ANALITIKËN LETRARE, SHKODËR.


*POETËT E MBËRRITUR NGA VENDET PJESËMARRËSE : ITALI, TURQI, GREQI, KROACI, SUEDI, IRAN, BELGJIKË, MALI I ZI, KOSOVË, SHQIPËRI E TJERE SI DHE NGA KRIJUESIT SHQIPTARË ME BANIM NË: ITALI , FRANCË, BELGJIKË, ZVICËR, ITALI, GREQI, SUEDI, FINLANDË E TJERË.

PROGRAMI

*FJALA E MIKPRITJES: “Mirëseerdhët në KONGRESIN NDËRKOMBËTAR” MUZA POETIKE PEGASI- VITRINA -2012”
ME OBJEKT: “UNIVERSIALITETI I VLERAVE NE LETERSI DHE NË ARTIN BASHKËKOHOR” (SHQIP, ANGLISHT, ITALISHT)
PRESIDENTI I LIDHJES
*FJALA PËRSHËNDETËSE E Z/REKTORIT TË UNIVERSITETIT VITRINA
DR. TEKI KURTI

PËRSHËNDETJE NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZMAVE LETRARE PREZENTE DHE NGA KRIJUESIT SHQIPTARË NË VENDET E TJERA TË EVROPËS SI DHE NGA KRYEREDAKTORJA E GAZETËS PLUS GAZETA E ATHINËS ZONJA IRA LONDO.

*GJATË PRITJES SHFAQJE NË MONITOR : PJESMARRËSIT E KONGRESIT NDËRKOMBËTAR , FOTO, CURRICULUM VITAE , KREATURA E TYRE...
* SHFAQJE E FILMIT: “SIMPOZIUMI IV NDËRKOMBËTAR “MUZA POETIKE PEGASI- VITRINA 2011” NË UNIVERSITETIN “VITRINA” DHE VEPRIMTARI TE TJERA TË LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA.
*NJOHJE, AUTOGRAFE, LIDHËSI, SHKEMBIM VEPRASH TË NDERSELLTA.
ANTOLOGJIA “KORSI E HAPUR” 2, RINJOHJE ME PROGRAMIN E (VEÇANTË ) KONGRESIT
* SURPRIZA

*MERR PJESË GRUPI POLIFONIK “PEGASI” ALBANIA

DREJTUES I VEPRIMTARISË : PERIKLI SHULI, POET, KRYEKOORDINATOR I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA, PRONAR I LOKALIT “VRITE LOTIN

PRITJA ORGANIZOHET TE RRUGA ”DON BOSKO”, AFËR TV VIZION PLUSIT
TELEFONI PËR KOMUNIKIM
PERKLI SHULI 0696105232
0682222361

PRESIDENCA E LIDHJES NDËRKOMBËTARE TË POETËVE , SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE “PEGASI” ALBANIA
TIRANË, 12.04.2012
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
HAPJE E SIPARIT TË KONGRESIT NDËRKOMBËTAR 19 PRILL 2012
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: