Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besa hysenaj
Fillestar/e
Fillestar/e
besa hysenaj

Female
Numri i postimeve : 15
Age : 34
Vendi : Aty ku gjithmon me kerkon puna
Profesioni/Hobi : Prof.
Registration date : 19/09/2011

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyThu Sep 29, 2011 10:53 pm

Me ka ra rasti te lexoj ne forume te ndryshme ne lidhje me ket per ate edhe hapa nje tem, kam lexuar qe ka sharje ne mes te shqipetarve te Shqiperise ndaj atyre te Kosoves dhe anasjelltas hapen diskutime rreth kengetareve e shum gjerave te tjera ku perfundojn me shum fjale ofenduse si ato: ik ore shko hek grekun prej Shqiperise dhe ajo tjetra mir ua kan ber serbet.Nuk di pse behen kto percarje e kto sharje mes veti fundja fundit nje komb jemi dhe nje gjak kemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyThu Sep 29, 2011 11:05 pm

Iu përgëzoj per temën.
Tek ne themi pyll pa derra nuk ka, si andej ne Shqipëri ashtu edhe ne Kosove ka njerëz injorant sa te duash, por shpresoj se me kohen do te vetëdijesohem se jemi një Kombe dhe kemi një gjuhe.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Sat Jul 29, 2017 1:39 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyWed Oct 12, 2011 3:15 pm

Dallimi ndermjet popullit te shqiperise dhe kosoves eshte se ata jane shume mik pritsa dhe gjuha qe na dallon asgje tjeter me shume.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyMon Oct 17, 2011 7:41 pm

ku na dallon gjuha o rrimtaf ,ata shqip flasin ne shqip ,po na ndan kufiri asgje tjeter..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyMon Oct 17, 2011 10:57 pm

Detektiv ne Kosovë jetojnë shumë popuj, dhe flasin gjuhe te ndryshme, hahaha pa keqkuptime.
Dallimi mes shqiptarit te Shqipërisë dhe atij te Kosovës nuk do këtë... Deri sa kemi lagje e parti. Rrushi sheh rrushin dhe piqet, kështu nga ne themi.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Sat Jul 29, 2017 1:43 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
erik2002
Fillestar/e
Fillestar/e
erik2002

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 48
Vendi : italy
Registration date : 06/07/2011

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyWed Mar 21, 2012 11:34 am

ska shqiptare prej kosove o shqiptare prej shqiprie ne jemi te gjith thjesht
SHQIPTAR pershendetje nga pogradeci
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptySun Mar 25, 2012 5:30 pm

Si në Shiqpri ashtu edhe në Kosovë e vende tjetra (Maqedoni ,Lugina e Preshevesh Mali zi, Qamëri ) të gjith thon jemi Shqiptar dhe Shqip flasin dhe gjak u rrjeth nga venat prandaj nuk mund të bëhet dalime për pos disa fjali lagjesh apo pjesë ku jetojn .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gryka e Kaçanikut
Fillestar/e
Fillestar/e
Gryka e Kaçanikut

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 53
Vendi : Kosovë
Registration date : 16/04/2012

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyMon Apr 16, 2012 5:30 am

"Ska shqipëri të madhe e të vogël por ekziston vetëm një shqipëri i banuar me po të njejtin popull me të njejtën kulturë me të njejtin gjuhë me të njejtin gjak dmth. nga shqiptarët."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
juljan myrtaj
Fillestar/e
Fillestar/e
juljan myrtaj

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 36
Vendi : vlore
Registration date : 07/09/2016

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptySat Nov 05, 2016 11:56 am

me kujtoet se ne ashu quajtur qevrin e skenderbeut ishim te gjithe shqiptar ndas na kumanova ndas na kosova dhe ndas camdhe ndas arberesh apo te tjera.po ashtu dhe ne qeverrin e ismail qemali bej vlora. pra kemi nje rrac. jemi shqiptar. pse mos te vazhdojm te kemi akom respeket per njeri tjetrin.harta biografike tregon se kemi qen te bashkuar gjithmon... pra budallaleqeet dhe egoizmet ti lem per injorantet dh atyre qe spranojne gjakun shqiptar. pra re pa arruar qofshin heronjet tane qe na skenderbeu der te adem jashari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Drin
Fillestar/e
Fillestar/e
Drin

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 41
Vendi : Shqiperi
Registration date : 09/06/2017

Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves EmptyMon Jul 24, 2017 9:32 am

Pergezime per temen e hapur. Asnje dallim nuk ka, jan perpjek armiqte te na ndajn ne vite por nje gje qe natyra e ben te bashkuar nuk e ndan dot njeriu, sido qe te shkojne punet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves   Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dallimi mes shqiptarit te Shqiperise mes atij te Kosoves
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: