Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?

Shko poshtë 
+6
......
xhiti
Driniiiii
detektivi
xhema
shqipdon
10 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
shqipdon


Male
Numri i postimeve : 42
Age : 38
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 19, 2010 12:56 am

Me duket se Albinit dhe Vetvendosjes ka nis me iu hargjuar bugjeti tash e vetmja zgjidhje mbetet me u ber parti politike (band hajnash) dhe me u financuar nga TORTA (Bugjeti i Kosoves) e madhe Nje fjal popullore thot:kape njerin,meshoji tjetrit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 19, 2010 1:13 am

ja paske fut koti Shqipdon, mos po do me than LB esht ma e mir!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
shqipdon


Male
Numri i postimeve : 42
Age : 38
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 19, 2010 2:34 pm

Xhema Mua me duket vendin jo i mire sepse deri me tash Albini ka organizue protesta kunder zgjedhjeve dhe eshte kunder keti shteti e tash kerkon voten e popullit per ta marr pushtetin ne dore, si duket e gjith ajo qe ka bo per Kosoven z-Albin Kurti e ka bo veq per vota
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 19, 2010 11:54 pm

Shqipdon -si mund ta ndryshoj gjendjen momentale te mjer Albini pa voten e popullit, dhe pa pushtet, duhet ta marr pushtetin ta pys pupullin apo dojn vetvendosje a jo, nese i shkojm mbrapa dot ta kem, nese jo edhe aj ska shka banas aj ,veq te trasht e surles!
Keshtu mendoj se duhet vepru por nejse ka dhe te tjera, por jan ma te vrazhda.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptySat Oct 23, 2010 7:47 pm

ja ma si shkoj askuj mbrapa
se me kan zhgenjye te gjithe
Rugova na tradhtoje
Ldk po
PDK po
AKK po AKR po
LDD po
kushe smet pa na tradhtue
deputet po qun gishte me naj nderrue flamurin kombin identitetin
te gjithe
Edhe Albinit si besoje se edhe Thaqi pa ardh ne pushtet ishte shum i mire
po si po vijn ne pushtet po na tradhtojne
edhe Albini do te bene si keta
Ai kritikoi keta planin e Ahrtisarit decentralizimin kosovarizmin Unmik Eulex
tashe po regjistrohet te keta te unmikut e ulex te kosovaret

ka kritikue badihava
edhe keta ne politik te Ahrtisarit Eulex me kosovare
na hanger dreqi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
shqipdon


Male
Numri i postimeve : 42
Age : 38
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 26, 2010 1:50 am

Pajtohem me ty Detektivi edhe un mendoj ashty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 26, 2010 1:56 am

Detektiv te paska shku mundi kote pas LDK se e te tjerave, po me dhimbesh, ama mos paragjyko njerzit , dhe mos jep vlersime per nje pune qe ende nuke eshte filluar, prit perfundimin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 26, 2010 10:30 am

edhe une pajtohem me detektivin
se deri dje Albini protestoje kunder ketyre partive kesaj qeverie kunder unmik eulex kunder planit te Ahtisarit kunder rez.1244.
kunder gjykates etj
tash po regjistrohet te kjo gjykat
me planin e ahtisarit me rez 1244
pra qka eshte kjo ..lakmi per pushtet se me dy deputet as me 10 nuk ndryshon asgje.
lakmia ja ka qerrue syte vetem shqiptareve dhe skemi liri qe 3500 vjet edhe skemi me pas kurre liri me kesi njerez dhe kete popull trallava..
gjithmone i huaji ka me na nejte permi koke
e me e keqja qe humbem kombin po na quajne keta tonet edhe te huajt kosovare
multietnik pa flamure pa komb
ku ka ne bote kesi populli dhe kesi politikanesh qe te tradhtojne e ne mbrapa ju shkojme.

Ti Drini e ke gabim
qe kritikon detektivin se ju paska shkue mbrapa nje partie
po ai ka vetdije kombetare dhe nuk ju shkon asnje partie as une as shoket e mi
po ende pa ardhe ne pushtet te gjithe po folin e po shiten atdhetare po kure po vijne ne pushtet atehere po lakmojne dhe po tradhtojne .
per ate kurre nuk ju shkoje mbrapa..
per mua 3 muaj kan afat punon mir i perkrahi spunojne jam kunder dhe i kritikoje..
duhet te mesohemi qe mos tju shkojme si dhent mbrapa tradhtise..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 26, 2010 8:48 pm

Nuk dua te keqkuptohem, vet detetkivi e ka cek qe eshte zhgenjyar duke vrapuar pas ketyre partive, jo une...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 26, 2010 8:57 pm

une nuk po e shohe se dikush paha thene se paha vrapue pas ketyre partive.
po qellimi ka qen qe nuk i shkoj pas partive
edhe per mua te gjitha jane njesoje
te gjitha kane tradhtue interesat kombetare
ate bqe smundi te beje serbija me shekuj e beren servilet shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 17, 2010 11:13 pm

LISTA E VETVENDOSJES

Listën e përbëjnë:

1. Albin Kurti
2. Afrim Hoti
3. Albana Fetoshi
4. Afrim Kasolli
5. Agim Kuleta
6. Albana Gashi
7. Agron Limani
8. Ali Jonuzi
9. Albulena Haxhiu
10. Ali Lahu
11. Arben Vitia
12. Alma Lama
13. Arif Krasniqi
14. Arsim Thaçi
15. Antigona Uka
16. Artan Çollaku
17. Arton Musliu
18. Arbërore Kelmendi
19. Avdi Shkreli
20. Avdullah Bajra
21. Arlinda Bytyqi
22. Avni Klinaku
23. Avni Rudaku
24. Aurora Bakalli
25. Bajram Binaku
26. Basri Kodra
27. Bahrije Ademi
28. Bejtush Isufi
29. Berat Lahu
30. Behar Sahitaj
31. Besnik Bislimi
32. Enver Bajrami
33. Blerta Sadiku
34. Fadil Fazliu
35. Faruk Mujka
36. Bukurije Fazliu
37. Fatlik Lila
38. Faton Limani
39. Burbuqe Shurdha
40. Faton Topalli
41. Florin Krasniqi
42. Drenushë Xhemajli
43. Gani Krasniqi
44. Gëzim Mekuli
45. Elza Sadiku
46. Glauk Konjufca
47. Haqif Ilazi
48. Fitnete Ramosaj
49. Hedvig Kadriu
50. Hysamedin Feraj
51. Flaka Dika
52. Hysen Durmishi
53. Hysni Guraziu
54. Florije Drevinja
55. Imer Halimi
56. Isa Elezaj
57. Hatixhe Latifi Pupovci
58. Islam Thaqi
59. Ismajl Kurteshi
60. Igballe Malushaj
61. Ismet Hamiti
62. Jahja Drançolli
63. Leonora Morina
64. Jakup Bullatovci
65. Jashar Aliaj
66. Liridona Guci
67. Jeton Budima
68. Kadri Bytyqi
69. Luljeta Selimi
70. Kushtrim Krasniqi
71. Liburn Aliu
72. Lumturie Svetla
73. Masar Vuciterna
74. Milaim Kadriu
75. Majlinda Gjelaj
76. Murat Musliu
77. Naser Shatri
78. Radije Hoxha
79. Nazmi Mikullovci
80. Nexhmedin Shaqiri
81. Sadete Jashari – Aliu
82. Nezir Myrtaj
83. Petrit Ahmeti
84. Sanije Berisha
85. Qemal Aliu
86. Raif Qela
87. Saranda Pozhegu
88. Ramadan Limani
89. Rexhep Selimi
90. Shemsije Seferi
91. Rifat Demaku
92. Rizah Xhakli
93. Shkurte Aliu
94. Rushit Ramabaja
95. Sadri Ramabaja
96. Shqipe Alishani-Gorani
97. Salih Zyba
98. Sami Luma
99. Violeta Salihu
100. Skender Limani
101. Sylejman Pireva
102. Vjollca Ramiqi
103. Valdet Gjonbalaj
104. Valon Murati
105. Vlora Haxhimehmedi
106. Visar Ymeri
107. Xhelal Sveçla
108. Zanita Halimi
109. Xhemajl Arënliu
110. Xhemajl Pllana
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 17, 2010 11:15 pm

E shet banesën për ta financuar partinë

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka shitur banesën personale për ta financuar subjektin e tij politik për t’u përgatitur për zgjedhjet e pritshme të 12 dhjetorit.
“Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje po sakrifikon shumë për partinë e tij. Atë që ai ka bërë së fundi për parti, nuk mbahet mend të ketë ndodhur tek partitë tjera, asnjëherë”, njofton Klan Kosova.

Kurti e ka shitur për 70 mijë euro banesën e tij në lagjen Dardania në Prishtinë, ndërsa me këto para do të ndihmojë lëvizjen e tij, ka konfirmuar zyrtari për financa në “Vetvendosje”, Hysen Durmishi.

Kurti tash e tutje do të kthehet te prindërit për të banuar. Mjete financiare personale për ta ndihmuar Lëvizjen “Vetëvendosje”, mësohet se ka dhënë edhe anëtari i ri i kësaj lëvizjeje dhe pretendent i saj për deputet, biznesmeni shqiptaro-amerikan, Florin Krasniqi. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
istref gegaj
Fillestar/e
Fillestar/e
istref gegaj


Male
Numri i postimeve : 23
Age : 54
Vendi : lladroc therand
Profesioni/Hobi : teknik i makineris
Registration date : 14/05/2010

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyThu Nov 18, 2010 2:20 am

ju kisha lut forumit a egziston mundesia qe tme tregon dikush per historin e sabit gashit sekretarin e lrvizjes per bashkim shum pom intereson faleminderit ne mirkuptim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptySat Nov 20, 2010 3:02 pm

te gjithe njesoje o vllazni
mos u mashtroni se te gjithe per pushtet e jo per shtet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptySat Nov 20, 2010 4:24 pm

XHITI-Mos i shtin te gjith me nji thes se ne SHQIPTARI ka ende Adem Jashara!
Dhe un kam pas mendu se e pat puna jon, por dul ADEM JASHARI qe se kisha pas ni kurr per ket njeri.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptySat Nov 20, 2010 5:10 pm

o more vllazni ,krejt rrena jane keto ,
se kjo eshte bllof politik qe kinse po shesin pasurin per komb e
keta te gjithe jane per pushtet
e banesa blejne sa te duash se kane para bolle..
po vetem budalla se merr vesh se qka eshte duke ndodhur..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 12:09 am

tash dot te shifet se a jem per Shqipri Etnike a jo.
Sa po vtojn ALBIN KURTIN.....!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 12:33 am

A i njifni anetaret qe ka Albin Kurti
apo vetem po ja futni
ka fut njerez qe kane nje te kaluar te dyshymte,djem te komunisteve bashkpunetoreve te udbes.
Deri dje kritikoi partit npolitike se jane servile te huajve e sote vete merre pjese ne keto zgjedhje qe jane te organizuara nga servilet ..
deri dje shajti keto parti ,eulex unmik gjykata e qka jo sote po te keto gjykata regjistrohet..

A po ja merr mendja se perme do te naj ban bashkimin LV.
Apo jane blofe politike qe te vijne ne pushtet pa shtet...
Pra partit kane interesin e vete e jo te popullit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 12:15 pm

Lama: Bashkimi me Shqipërinë është e drejtë dhe interes shqiptar
Intervistë me Alma Lamajn, kandidate e Vetëvendosjes për deputete
“Bota sot”: Cili ishte motive që ju hytë në politikë, dhe braktisët gazetarinë, dhe pse e zgjodhët Lëvizjen Vetëvendosje?

Lama: Arsyeja pse vendosa të bëjë këtë hap tjetër në lidhje me karrierën time ka të bëjë më shumë me hapësirën të cilën unë kërkoj që të avokoj për çështje të cilat unë besoj, siç është transparenca, drejtësia, lufta ndaj korrupsionit etj. Pastaj pse në Vetëvendosje? Për shumë arsye e kam ndjekur që ditën e parë që është krijuar dhe kam parë se si ka evoluar dhe ka bërë një opozitë që i ka munguar Kosovës gjatë këtyre viteve edhe pse ka qenë jashtë Parlamentit dhe ajo opozitë ka qenë e rëndësishme për proceset politike, nëpër të cilat kaloi Kosova.

“Bota sot”: Cili është angazhimi juaj në këto zgjedhje dhe çfarë pretendoni ju personalisht, sa po gjeni përkrahje ju personalisht në këtë Lëvizje?

Lama: Pasi vendosa t’i bashkohem Lëvizjes Vetëvendosje kam filluar të jap kontributin tim duke shkuar në takime me njerëz të ndryshëm duke ju shpjeguar programin. Shoh se ka njerëz të pjekur që i kuptojnë problemet jashtëzakonisht mirë dhe që distancohen nga situate aktuale dhe që janë të interesuar për një politikë të re, për një qeveri të re.

“Bota sot”: Lëvizja Vetëvendosje deri tani ishte lëvizje deri në rebelim ndaj institucioneve të Kosovës, po veçanërisht ndaj bashkësisë ndërkombëtare. A mos po zbehet ky imazh i kësaj Lëvizje, mos po i ngushtohen “rrugët” për arritjen e sovranitetit të plotë?

Lama: Nuk e di, nëse pajtohem me faktin se ishte lëvizje deri në rebelim. Mjetet, të cilat i ka zgjedhur: rruga, protestat demonstrata të ndryshme janë shumë demokratike në të gjitha vendet e botës. Sa u përket raporteve me bashkësinë ndërkombëtare dhe faktin që konsiderohet si ekstrem janë akuza që nuk qëndrojnë. Vetëvendosje nuk është kundër bashkësisë ndërkombëtare, thjeshtë është për ridefinimin e rolit të bashkësisë ndërkombëtare. E ka kundërshtuar misionin EULEX sepse ai vjen nëpërmjet Rezultues 1244. Por, sovranitetin Kosova e ka të kushtëzuar dhe nuk është vend i pavarur dhe sovran siç jemi mësuar ta dëgjojmë Kryeministrin çdo ditë. Nuk është sovran, sepse shiko Veriun, kufijtë janë të hapur dhe në 17 për qind të territorit Qeveria e Kosovës nuk e shtrin dot autoritetin e saj.

“Bota sot”: Së fundi baronesha Eshton ka nënshkruar një akt me të cilin e autorizon EULEX-in për përfshirje në bisedime Kosovë-Serbi. Si e vlerësoni këtë zhvillim?

Lama: Lëvizja nuk e ka pranuar Pakon e Ahtisarit, që copëton Kosovën në zona etnike. Bashkësia ndërkombëtare kërkon të integrohen serbët në shoqëri, mirëpo nuk mund të integrohen duke u veçuar. Ky proces është bërë për t’i bërë qef Beogradit. Vetëvendosje është kundër këtyre bisedimeve për arsye se nuk ka çfarë të bisedohet përderisa Beogradi nuk na njeh si shtet. EULEX-it e ka fare mirë të përcaktuar misionin e tij në Kosovë. EULEX ka dështuar në çështje të sundimit të ligjit, korrupsioni është më i lartë se kurrë.

“Bota sot”: A do të mbesin vetëm premtime përpjekjet e Vetëvendosjes, a do të

shembni Pakon e Ahtisarit, zgjedhjet negative të saj , në decentralizim, trashëgimi kulturore, etj.?

Lama: Lëvizja synon të marr pushtetin dhe mbështetjen e popullit e ka.. Andaj nuk janë premtime boshe, po të realizueshme dhe reale e mbi të gjitha begraundi i saj i pastër është garanci për një gjë të tillë. Pakoja e Ahtisarit kur është miratuar është thënë të rishqyrtohet pas tri vjetësh dhe Vetëvendosje mendon se duhet ta anulojë Pakon e Ahahtisarit.

“Bota sot”: Po sa do të mund të përmbushet synimi i lëvizjes vetëvendosje që Kosova dhe Shqipëria të bëhen një?


Lama: Ndryshe nga subjektet e tjera politike, Vetëvendosja nuk ka frik ta thotë këtë gjë. Është thjeshtë dëshira e njerëzve në Kosovës për tu bashkuar me Shqipërinë, është aspiratë e të gjithëve, pavarësisht si e thonë. Vetëvendosje po e artikulon atë aspiratë dhe e ka të përcaktuar shumë qartë: bashkimi me Shqipërinë është edhe e drejtë edhe interes shqiptar dhe Vetëvendosja synon mbajtjen e referendumit që shqiptarët të vendosin fatin e vet.


XHITI- MOS U DESHPRO KAQ HETRET SE KA KOH DERI NE VLERSIMIM E PLOT TE POLITIKES ALBINIT SE KY ESHT DIAMANTI I YN, POR NUK E DI SA DOTA VLERSOJN POPULLI,DHE A DOT JA JAPIN VOTEN SE KY I ARRIN TE GJITHA.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 9:54 pm

Alma lama zedhenese e Agim cekut.
Shajti qka si tha Albin Kurtit Lv ,bandit te pa pjekur kriminel .
Kure policia Rumune vrau Dy te rinjet e lv.
Tashe ne lv.
Albin Kurti po ban gabimet e Thaqit qe i inkuadroi shpijunet ata qe ishin kunder UCK dhe tije sote po ju hakmerren.
Edhe Albini po shti Ujkun ne torishte e ujku ti ha delet .
kete gabim e banen e dhe haradinaj qe bene Politiken e tradhtarit Rugova dhe pesoi.
Edhe Albini po inkuadron ne lv Shpijunet ata qe shkaterruan kombin.
Do pendohet por vone.
Dmth ska as nga LV asgje deri ne lv pranon njerez te dyshymte .
me shaje je me i mire .
kete pe ban Albini.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 10:43 pm

Gjithmone thojne se ai qe te shane jete me i mire ..
edhe te ne po ja bejne Prtit ::
Shajem te marre ne parti ..
SI Alma Albinin dhe lv kur ishte zedhenese e cekut...
Edhe une do tja nisi me sha mos po me bejne ndonje minister...
haaaaaa keshtu shkon te Kosovaret ..
te ata qe me deshire hiqen kombin ,qe serbia nuk mundi me ushtri e polici ..
keta tonet e benen per nje dite...edhe lavderohen se paskan luftue e naj ,,paskan pru lirine" serbine.....
na myten me rrena......e spo ju vjen marre..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 10:47 pm

Detektivi&Xhiti mos e ngatrroni Almen se nuk eshte ajo qe ju po mendoni .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 10:52 pm

Po cila eshte o Drini...une u futa ne Google dhe lexo....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 10:58 pm

Detektiv po ia le Arbrit kete eshte me ma pervoj, dhe do te ne sjell biografin e alma lamaj, dhe te asaj zedhenses te Qekut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 11:09 pm

Drinii merre kete e mshoji tjetres ....
Parti per parti kemi plot as tere evropa me Amerik nuk kane te gjitthe sa ka Kosova parti.
Ashtu shqiperia dhe Shkupi..
Shqiptare e parti...
tashe dua edhe une me shoke ta formojme nje parti ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES
» Pse nuk ka shqiptarë në parajsë? - Albin Kurti
» Albin Kurti: Si do ta bashkojmë Kosovën me Shqipërinë
» Reagim Albin Kurti - LDSH
» Piratët e Kosovës - Albin Kurti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: