Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Reagim Albin Kurti - LDSH

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
baki_ecc@yahoo.com
Fillestar/e
Fillestar/e
baki_ecc@yahoo.com


Male
Numri i postimeve : 21
Age : 43
Vendi : Gostivar
Profesioni/Hobi : shqipetar
Registration date : 02/06/2009

Reagim Albin Kurti - LDSH Empty
MesazhTitulli: Reagim Albin Kurti - LDSH   Reagim Albin Kurti - LDSH EmptyMon Jun 14, 2010 12:36 am

REAGIM

Lëvizja Demokratike
Shqipetare me seli ne Gostivar, me rastin e arestimit – burgosjes
se liderit te Levizjes “ VETËVENDOSJE” ne Kosove , reagon
ashper per incidentin ne fjale me crast forcat policore te Kosoves me
urdher te qeverise perdoren format me brutale dhe te turpshme per
opinioin shqipetar. Respektivisht rasti I arestimit te liderit te
VETEVENDOSJES, zotit Albin Kurtit dhe aktivisteve te kesaj organizate
na perkujtoi dhunen dhe terrorin klasik te cilen qeverite e
Millosheviqit dhe Morines e perdornin mbi popullaten e pafajshme
shqipetare sa here qe keta te fundit dilnin me kerkesa racionale dhe
njerezore.


Kujtojme
opinionin mbarshqipetar se levizja e zotit Kurti perfaqesonte zerin e
arsyes kombetare jo vetem ne Kosove por me te gjitha trojet e
okupuara shqipetare, ngase ne kete rast LDSH konsideron se e drejta
per vetevendosje e nje populli nuk mund te ndalohet me asnje forme te
dhunes, pasiqe e njejta e drejte eshte e garantuar me te gjitha
konventat nderkombetare gjegjesisht e sanksionuar me rezoluten per
veteidentifikim dhe vetevendosje prane OKB se.


Gjithashtu
kujtojme edhe bashkesine nderkombetare se pikerisht ata, sa here qe
kane qene ne pyetje shqipetaret, ata asnjiher nuk i kane zbatuar keto
dokumente nderkombetare, kete e themi me vet rastin se gjate ndarjes
se drejtesise gjithnje shqipetaret anashkalohen dhe vetem ata jane
me pasoja dhe fajtor, duke iu imponuar te dtrejta perqindjesh e te
dreja te diskriminimit pozitiv sidomos ne Kosove e Fyrom kur dihet
mire se te gjitha shtetet tjera bashke me Kosoven qe ishin elemente
konstituive te ish Jugosllavise fituan shtete etnike e te pavarura,
ne kete rast vetem ne dhe kosovaret mbetem pa shtet edhe pse
sakrifikuam me shume, ketu bashkesia nderkombetare deshmon se ajo
vete nuk respekton principin e reciprocoitetit gjate ndarjes se
sovranitetit dhe te drejtes se shteteformimit te kombeve ne Ballkan.


Kerkojme
nga organet relevante ne Kosove sic jane : Gjyqesia e “pavarur” ,
Qeveria e koruptuar dhe kryesuesi I UNMIK-ut dhe te EULEX-it, qe
urgjentisht te intervenojne me rastin ne fjale dhe te lirojne nga
burgu dhe nga ndjekjet e metutjeshme liderin Albin Kurtin me
aktivistet e tij, ngase ai dhe shoket e tije sot ne nje Kosove te “
Pavarur” kane me shume te drejte te kerkojne ate qe populit I fle
ne zemer.


Ndersa
ShPK-se, UNMIK-ut dhe EULEX-it I sugjerojme qe ata le te mos merren
me aktivitetet legale te subjekteve politike dhe OJQ-ve shqipetare ne
Kosove por masat te cilat I perdoren me rastin ne fjale ti
shfrytezojne per mbrojtjen e sovranitetit teritorial ne veri te
Kosoves ku cdo serb hyn e del kur ti teket me arme dhe pa te.
13.06.2010
Nga : Kryesia e LDSH
- se


G o s t i v a r


Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Reagim Albin Kurti - LDSH Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim Albin Kurti - LDSH   Reagim Albin Kurti - LDSH EmptyMon Jun 14, 2010 1:06 am

Kominikat mjaf e qelluare dhe me behete qefi kur pashe kete shkrim, me te vertet me gezoj fakti kur hasa ne kete shkim.

Ramushi dhe Bajram Regjepi, denuan ashper para ca dite sulmin kunder policis kufitare dhe nuk dulen me nje kominikat till qe ti tregojn botes, qe edhe maqedonij eshte shtet shqiptar dhe nuk eshte vetem,por treguan injorancen apo then me shkurt treguan frigen se mos po ju largohete dora qe po i ushqen
...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Reagim Albin Kurti - LDSH Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim Albin Kurti - LDSH   Reagim Albin Kurti - LDSH EmptyMon Jun 14, 2010 10:18 pm

Hidhe hapin vella! Hidhe hapin!
Kemi vetvendosur me Lidhjen Shqiptare te Prizrenit.
Bashkim vella! Bashkim!
Tash ne fund me BASKIMIN me pelqeve.
Cohe zerin! BASHKIM!
Ne Dardani nuk ndodhi cudia.
http://vertet.blogspot.com/2010/06/ne-dardani-nuk-ndodhi-cudia.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Reagim Albin Kurti - LDSH Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim Albin Kurti - LDSH   Reagim Albin Kurti - LDSH Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Reagim Albin Kurti - LDSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Reagim i LDSH se Gostivar
» Piratët e Kosovës - Albin Kurti
» ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES
» Albin Kurti: Si do ta bashkojmë Kosovën me Shqipërinë
» Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: