Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?

Shko poshtë 
+6
......
xhiti
Driniiiii
detektivi
xhema
shqipdon
10 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyWed Nov 24, 2010 11:20 pm

Detektivi disa parti duhet ti qesim ne pencion, si PDK-compani qe e qoi ne pencion te hershem Rahoveci, ky eshte vetum fillimi. Ty dhe shokve tu iu uroi sukse ne formimin e partise suaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyWed Nov 24, 2010 11:23 pm

Ishalla Drinii une gezohem shume ,ne qoftese LV punon si perpara
se ka qen e vetmja Opozit..
Po mos harro se dikur deri me 2004 edhe pdk ka qen opozit e forte po e hangren karremin ne politik.
E frigona se edhe lv do ta ha karremin se shqiptaret lehte shiten dhe per kete kurre skemi pas liri ....
Te presim ...mos u ngut..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyThu Nov 25, 2010 2:03 pm

Un mendoj se sikur UCK-ja qe beri nji hap dhe largoj ushtrin serrbe nga kosova,aty ishte dhe albini ,pra dhe vetvendosja dot ta bej se paku nji hap politik pra; mahallen- e ATISARVE dota menjanoj nga skema , dhe kontrollin e kufijve te kosoves ,nji ushtri te mirfillt, dhe sovranitet teplot,mjafton kjo per mua,drejt bashkimit kshtu une mendoj drejt shtigjeve te liris son te perbashket......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Politikani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 9
Age : 61
Vendi : Gjilan
Registration date : 26/11/2010

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyFri Nov 26, 2010 9:25 pm

Sa i perket Albin Kurtit ky djale i shkeli premtimet qe i pat dhene se nuk dote formoje parti.
Pasi qe deri dje ky ishte kunder gjithqkaje qe u quajke Kosovare.
I shajti e qka s,ju tha partive politike ne pushtet.
Shajti UNMIK e eulex ,Gjygj e Kushtetut.
tani lakmija per pushtet ja qerroi syte edhe ketynev,dhe harruan premtimet ,sharjet..
Te shajshe keta dhe ti vete te futesh ne politik eshte barazi me zero.
Politika eshte politik ,per pushtet ..
Une mendoi se LV eshte dashur te jete levizje -opozite e forte pasi qe te ne nuk ka nje opozite te forte.Te gjitha partit jane njesoje.
vendimi i Albinit eshte i gabueshem moralishte dhe politikishte..
Ky djale nuk e dije se me mendjen e kujte po punon.
Po ai qe i ka apelue te futet ne politik nuk ja ka dashte te miren.
NUk do te kete dallime e kesaj levizje nga partit tjera .

keta kane premtue se ne parlament do te shkojne me bicikel.
Po se shpejti do ti shihni me mercedesa te zi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySat Nov 27, 2010 1:19 am

POLITIKANI- Jepe ndoj analiz te lutem se po na mungojn sidomos tash ne kohen e fundit,spo i dihet as maca as kuces!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySun Nov 28, 2010 2:17 pm

Politikan shume me vend e ke skjarue dhe me argumet..
se deri dje lv i ka share keta ne politik.
e tashe vet po hyn ne politik me ata qe i ka sha ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySun Nov 28, 2010 2:24 pm

e qysh me jav marr pushtetin XHITI po mendon me puq ushtarak a? ndryshe nuk arrin cilin kurr!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySun Nov 28, 2010 2:30 pm

me politik askushe nuk ka fitue lirin ne bote
as hasan Prishtina as Is Buletini nuk benen bashkimin
e pa bejne hajnat e kosoves a te shqipersise
qe rrejne e mashtrojne veteveten se populli nuk po ju beson ketyre njerezve se i njofin se kushe jane.
Nuk ka Popull te organizuar e te vetdijshem per bashkim
as lider .
A ta merr mendja se lideret e sotit jane me te menqur Se Imer Prizreni is Buletini hasan PRishtina e tj Ismajl Qemajli etj.
Ismajl qemajlin e perzun pas pavaresise se shqiperise tradhtaret populli nuk e mbrojti po u pajtua me perzerjen e tije.
Atdhetaret kane vdekur
gjhithmone trimat vdesin e jetojne berllogat ata qe pasurohen ne emer te luftes.
Sepse si populli si politikanet i injorojne atdhetaret patrioetet ata qe dijne dhe kane guxim te bejne shtetin se pari pastaj bashkimin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySun Nov 28, 2010 10:36 pm

Vetëvendosje: Flamuri kombëtar, së shpejti në institucione28-11-2010 17:53 CET Lëvizja “Vetëvendosje” i ka uruar gjithë qytetarët shqiptar me rastin e 28 Nëntorit - Ditës së Flamurit, me ç’rast edhe kësaj radhe kanë kritikuar politikanët që kanë lënë jashtë institucioneve flamurin kombëtar.

“Vetëvendosje”, përmes një komunikate për medie, thotë se ndarja që ekziston midis institucioneve të Kosovës dhe qytetarëve të saj, jetohet çdo ditë.

“Përjashtim nuk bën as shënimi i datave historike. Qyteti i Prishtinës sot po vlon nga qytetarët, ata po e festojnë ditën e kombit të tyre. Mijëra flamuj kuq e zi valëviten në rrugë e sheshe. Gjithë hapësira jonë kolektive frymon kuq e zi, por flamurin kombëtar po e mbajmë fort edhe secili individualisht”.

Më tutje, kjo lëvizje konsideron se aty ku janë qytetarët, nuk janë institucionet dhe se nuk ka si të jetë ndryshe, kur bëhet fjalë për institucione që nuk janë ndërtuar mbi bazën e vullnetit të popullit.

“28 Nëntori nuk është në kalendarin e festave zyrtare të shtetit, ai është në vetëdijen tonë kombëtare si histori dhe si perspektivë. Kjo datë historike bashkë më këtë flamur do t’i rrijë si nur shumë shpejtë edhe institucioneve tona”, ka theksuar “Vetëvendosje”.

Currently 5.00/5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyTue Dec 14, 2010 10:59 pm

https://www.youtube.com/watch?v=dtzrEimI0Yk&feature=related
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyWed Dec 15, 2010 12:53 am

12 dhjetori - disfata definitive e mendësisë jugosllave
Shkruan: Teki Dervishi
Biografia e shkrimit të autorit dhe faktura e tij në titullin e këtij shkrimi, u jep “argument” të zhgënjyerve të 12 dhjetorit, që tipizimin këtu “mendësi jugosllave” ta perceptojë si qëndrim “ekstremist”. Por dua që këtu të zhgënjyerve t’ua mohoj edhe këtë “argument” të kualifikimit “ekstrem”, dhe t’u them: ky nuk është karakterizim imi, por është karakterizim i ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, zotit Kristofer Dell, i cili një muaj më parë, ditën kur u shkarkuar Parlamenti i Kosovës, në mënyrë decidive e karakterizoi një copë falange (nuk e identifikoi) të klasës politike të Kosovës si “mendësi jugosllave”. Pra, pas 10 vjetëve sintagmën “mendësi jugosllave” nuk e aktualizova unë në këtë shkrim, por zoti ambasador i SHBA-së.

Në çastet e mesnatës së 12 dhjetorit, nëpër të gjitha kanalet televizive, aktivistët e “Vetëvendosjes” bënin një performancë që rrezikonte pakuptimisht ta kontestonte negativisht rregullsinë e zgjedhjeve, derisa mediat më eminente të Evropës, në ato çaste mesnate të 12 dhjetorit, tashmë i kishin karakterizuar zgjedhjet e 12 dhjetorit si një shembull i demokracisë së civilizuar që ia shfaqi faqen e bardhë Kosovës. Si të tilla, si zgjedhje shumë të civilizuara, ku pikë së pari u dëshmua kultura politike e elektoratit të Kosovës, i karakterizoi edhe BE-ja.

Personalisht unë jam fans i “Vetëvendosjes” për kursin e saj parimor politik, por jo edhe për fakturën gjuhësore propagandistike të kësaj Lëvizjeje. Albin Kurti nuk është lider i zgjedhur, por është lider i lindur, dhe të tillë e bën biografia e rezistencës së tij të organizuar kundër okupatorëve të Kosovës që nga mosha e tij studentore e deri sot. Duke e përkrahur gjithmonë me shkrimet e mia, kam të drejtë t’i them këtu se fjalori i fushatës së tij, sidomos nga performancat publike të disa arrivistëve autsajderë të postuar vonë në këtë lëvizje, konceptualisht bien ndesh me kursin politik të definuar të “Vetëvendosjes”. Më 12 dhjetor moralisht “Vetëvendosje!” është partia e dytë në Kosovë pas PDK-së, sepse numerikisht partia e dytë (LDK) pas 12 dhjetorit nuk ekziston më, dhe këtë do ta dëshmojë koha shumë shpejt.

Po të donte një analizë paraprake para se ta konceptonte formatin dhe fakturën e propagandës së saj kundër PDK-së, “Vetëvendosja” do të zbulonte shumë lehtë se kjo parti (PDK-ja) është e vetmja parti që asnjëherë nuk i është kundërvënë “Vetëvendosjes” dhe nuk i është përgjigjur akuzave të saj publike për “tradhti kombëtare”, kurse të gjitha partitë e tjera janë distancuar nga “Vetëvendosja”. Tipin e shtetit të Kosovës nuk e ka konceptuar klasa politike në Kosovë, ndaj as PDK-ja, por shteti i Kosovës është produkt politik (jo juridik) i Fuqive të Mëdha. Prandaj ka pak hipokrizi populliste nëse përpiqemi që të bëhemi kategorikë dhe fajin për një tip shteti si Kosova t’ia ngarkojmë një partie, e jo proceseve të imponuara nga Fuqitë e Mëdha. Kjo nuk do të thotë që të mos kundërshtohen Fuqitë e Mëdha, por kundërshtimin mund ta bëjë secila parti dhe secili individ për vete, e jo t’ia imponojë edhe partive të tjera bartëse të procesit të natyrshëm të shtetbërjes me koncesione të detyrueshme të shtetit të pavarur të Kosovës.

Më poshtë do ta parafrazoj një qëndrim të zotit Hajredin Kuçi (në Klan Kosova) që pa dyshim do të mbetet historik për ta vërtetuar rëndësinë politike që ka “Vetëvendosja” si lëvizje kombëtare. Tre vjet këtu kam konstatuar se skena politike në Kosovë nuk ka opozitë. Opozita e vetme ka qenë “Vetëvendosja”. Por kjo në linjë të këtij diskursi nuk ka rëndësi të madhe. E rëndësishme është se të gjitha partitë e tjera të Kosovës, përveç PDK-së, madje edhe shoqëria civile, ka dhjetë vjet që anatemojnë dhe propagandojnë kundër “Vetëvendosjes” në mënyrë histerike, dhe kjo vërteton statusin e opozitës që gëzonte kjo lëvizje. (Albini mbase nuk i ka harruar polemikat që ka pasur me ato struktura, të cilat sot janë në koalicione “teknike” (jo parimore politike) dhe konfidenciale me LDK-në dhe me të gjithë ata që brenda kësaj partie të degjeneruar pas vdekjes së Rugovës, kanë krijuar një koalicion që prodhon propagandë (bashkë edhe me EULEX-in) kundër PDK-së, njësoj si edhe kundër “Vetëvendosjes”. Më 12 dhjetor, në mesnatë, sllakvordi i denonciadës së “Vetëvendosjes” kundër PDK-së ishte e njëjta fakturë gjuhësore e të gjitha partive të tjera të bashkuara në konceptin e mendësisë jugosllave që po përpiqet kot të reinkarnohet. Terreni është i rrëshqitshëm pikërisht në domosdonë e mandatimit të pushtetit sipas koalicioneve, nëse “Vetëvendosja” nuk do të rrëshqasë, mandatori Thaçi nuk do të jetë i detyruar t’i inkorporojë në pushtet doajenët e “demokratizimit të Serbisë”, përkatësisht të mendësisë muzeore jugosllave.


Pa dashur të dukem kategorik, e ta përdorë fjalën “përjashtim”, janë vetëm dy parti politike që nuk i shquan biografia e mendësisë jugosllave, e ato janë PDK-ja dhe “Vetëvendosje!”. Këtu është i padobishëm arsyetimi që mund ta japë fenomeni i konvertimit politik të partive që sot e quajnë veten demokratike ose liberale, sepse ka qenë proces i natyrshëm transiti teknik i socialistëve në një parti “të djathtë” ku vetëm kryetari i saj ka qenë djathtist, e askush tjetër. Kjo nuk do të fliste keq po të shihej se ata kanë konvertuar qëndrimet ashtu si i kanë ndërruar fjalët. Vetëm komunistët anatemojnë të kaluarën, por realiteti sot dëshmon se “konvertitët” e mendësisë së përmendur, më shumë sesa në kohën kur kërkonin që shqiptarët të dilnin në zgjedhjet e Serbisë, sot janë të organizuar kundër një kursi politik, ose dy kurseve politike, kundër 1. PDK-së dhe 2. “Vetëvendosjes”.

Thashë më lart këtu se më 12 dhjetor “Vetëvendosje!” moralisht është partia e dytë më e madhe në Kosovë dhe premtova se do ta parafrazoj një qëndrim më tepër intelektual sesa teknikisht politik të zotit Hajredin Kuçi në Klan Kosova. Ai tha decidivisht se PDK-ja është më e afërt me “Vetëvendosjen” sesa me të gjitha partitë e tjera të Kosovës, madje shtoi se projektin e “Vetëvendosjes” PDK-ja do të provojë ta realizojë ndoshta pak më ndryshe nga si pretendon “Vetëvendosja”. Elokuenca e Kuçit është një prejudikim i situatës politike aktuale në Kosovë pas zgjedhjeve të 12 dhjetorit, dhe na jep të kuptojmë se Kosova definitivisht e profilizoi klasën politike të saj, në çastin kur elektorati përjashtoi “mendësinë jugosllave”. Kemi dy parti që kanë program, ndonëse jo identik, por që angazhohen që Kosova të fillojë fazën e fundit në kursin shtetformues që bazohet në kontinuitetin historik të lëvizjes kombëtare për krijimin e shtetit shqiptar.

Prandaj kryeministri Thaçi, në mënyrë të kondicionuar, në Sheshin 21, më 12 dhjetor, përsëriste pareshtur cilësorin e orientimit të PDK-së si “parti demokratike”, që aludon diferencën me ish-socialistët, andej dhe këndej. Profilizimi i vetëm dy partive, një demokratike dhe një socialiste, ka qenë koha definitive t’i ndodhë Kosovës. Dhe nga 12 dhjetori kemi dy parti të mëdha që do ta marrin barrën e rëndë të shtetndërtimit definitiv, e këto janë: PDK-ja dhe “Vetëvendosje!”. 12 dhjetori i përjashtoi të gjitha të tjerat. Verdikti i popullit.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 52
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyWed Dec 15, 2010 1:15 am

Vetëvendosja nuk i njef zgjedhjet .


Lideri i lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti, në një konferencë për media të mbajtur sonte, ka bërë me dije se rezultatet e zgjedhjeve të shpallura nga KQZ-ja, janë të papranueshme dhe si të tilla, i ka kontestuar jo vetëm në dy qytet të rajonit të Drenicës, por në tërë Kosovën.

“Zgjedhjet e mbajtura të dielën nuk ishin aspak demokratike dhe të ndershme, dhe si të tilla, janë të papranueshme”, ka thënë Kurti, duke shtuar se një rezultat i tillë vjen si pasojë e ndikimit të regjimit, ka raportuar Zeri.

Ai ka shtuar se nga manipulimet që janë bërë në tërë Kosovën, Lëvizja “Vetëvendosje” është dëmtuar dukshëm në përqindje, por megjithatë ka shtuar se “Vetëvendosje” është më e fuqishme se kurrë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyThu Dec 16, 2010 1:58 am

Nje vendim i mire dhe ne kohen e duhur. Rezultatet po shihen. Uro sukse ne te ardhmen VV.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyMon Dec 27, 2010 4:32 pm

Nje lider i con njerzit aty ku duan te shkojne. Nje lider i madh i con njerzit jo aty ku duan te shkojne, por aty ku duhet te jen. R.Carter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyMon Dec 27, 2010 7:15 pm

vendim per lakmi
ka ba gabim shume...vetem do te komprimitohet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyFri Dec 31, 2010 1:22 am

Si duket Albini po i lexon shkrimet e mija per clirimin e Prishtines e Tiranes.

Kurti: Nuk i përjashtojmë as demonstratat
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se kjo lëvizje do të marrë pjesë në zgjedhjet e 9 janarit.

Megjithatë, ai ka thënë se do të presë vendimet e Panelit Zgjedhor për Ankesa e Parashtesa dhe të Gjykatës Supreme lidhur me ankesat dhe kallëzimet penale të bëra nga Vetëvendosja dhe pastaj “do të vendosin për veprimet e mëtejme, nëse do të marrin pjesë në Kuvendin e Kosovës”.

Kurti i ka thënë Kosovapresit se do t’i shfrytëzojnë të gjitha mundësitë institucionale dhe joinstitucionale, duke mos i përjashtuar as demonstratat.

“Për neve politika është populli, e populli nuk duhet të jetë vetëm brenda institucionit, do të jetë rreth e rrotull institucioneve, çdoherë, kudo”, ka thënë Kurti.

“ZERI”

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySun Oct 07, 2018 11:19 pm

A.Kurti e vetmja shpresë për popullin e Kosovës.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySat Sep 28, 2019 12:35 am

Ndryshimet po vinë me VV.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES
» Pse nuk ka shqiptarë në parajsë? - Albin Kurti
» Albin Kurti: Si do ta bashkojmë Kosovën me Shqipërinë
» Reagim Albin Kurti - LDSH
» Piratët e Kosovës - Albin Kurti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: