Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lajme nga Shqiperia

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
AutoriMesazh
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptyFri Jun 03, 2011 12:35 am

Lajme sa te dush-per shembull, ne kosov shqiptart me te madhe tuj marr pasaporta biometrik nga serrbet ne mitrovic me kto para finanancohet strukturat paralele.
Ne maqedoni maqedont marrin pasaporta bullgar per arsye dihet.
Ndersa shqipria shteti jon nuk lejon asesi dhe kursesi qe shqiptar te paisen me pasaport shqiptar,un ndoshta dhe nuk po dij a dhe ndoshata jam jasht dhe larg rrjedhave , veqse kjo esht.... mos te bahem dhe bajat gjithnji dhe brutal veq se ksaj rradhe po tham , NO KOMENT..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptyFri Jun 03, 2011 3:16 pm

Si nuk paska as nje lajm nga Shqiperia...?

PO mire o Drini ,ja po te jap nje lajm qe eshte me te vertete i tmerrshem.....
Zonja e Pare e Kavajes tallet me ish Qytetarin e Pare te Tiranes
Horrori i sajuar, qe u tentua te perdorej nga PS. Mjaftoi nje sajese e nje 28 vjecare qe te hedhe ne aventure te gjithe PS, me gjithe kryetarin e saj, ish-kryetarin e Bashkise se Tiranes, Edi Rama. Vetem pak minuta pasi u be publik ky trillim tipik kinematografik, kryetari i PS, i vuri etiketen "Fajin e ka Saliu" edhe kesaj ngjarjeje. Dhe kjo nuk eshte hera e pare qe kryesocialisti dhe eksponentet e tjere socialiste bejne duke i nxituar ne deklaratat e tyre, ende pa u thene fjala e drejtesise e ca me keq, ende pa u shprehur zyrtarisht organet e hetimit si policia dhe prokuroria, duke mos u lene kohe as te hetojne per denoncimet qe u shkojne.

***

Historia e sajuar e 28-vjecares, Griselda Roshi, bashkeshortes se kryetarit te sapozgjedhur te Bashkise se Kavajes, Elvis Roshi, ngriti ne kembe dy dite me pare grupin parlamentar socialist. Me berjen publike te historise se saj ne media, per dhunim, rrembim dhe marrjes se foshnjes se saj nente muajsh ne bark, ngriti peshe deputetet socialiste. Menjehere kryetari i Partise Socialiste i shoqeruar edhe nga bashkeshortja u nisen per ne Kavaje. Nderkohe qe nje varg deputetesh te tjere, si Dashamir Peza, Saimir Tahiri, Fatmir Toci, Ermelinda Meksi, Arta Dade, Besnik Bare, Lindita Nikolla, e te tjere, rreth 20 deputete, mberriten ne Kavaje, prane familjes se ciftit. Madje mesohet, se kreu socialist kishte gati edhe nje deklarate per median, e cila vetem pak ore me vone as nuk u permend me.

Nderkohe qe te tjere deputete, si Erion Brace, bene thirrje publike nepermjet faqeve te internetit, per mbledhje e revolta popullore per ngjallje te tilla makabre. Pas testimit te situates ne terren, qendrimi i kreut socialist ne Kavaje ishte vetem per 1 ore e 10 minuta, duke u rikthyer ne Tirane, pa deklarate publike apo prononcime. Institucionet perkatese zbardhen diten e djeshme skenarin e Griselda Roshit, qe ne fakt tronditi te gjithe opinionin publik per menyren e tmerrshme te ndertimit te tij.

Pavaresisht kthimit ne Tirane, buja e "tmerrit" nga opozita u shfaq edhe ne median e saj zyrtare gazeten "Zeri i Popullit", i cili u hap diten e djeshme me titullin "Ne humnere, rikthehen metodat e rrembimeve te SHIK-ut ne 1992-1997". Por cdo gje rezultoi false. Por kjo nuk eshte e para here qe kreu socialist gabohet ne dhenien e vleresimeve per ngjarje te tilla, duke i perfshire me politiken, ne nje kohe kur organet kompetente si gjykatat kane dhene nje vleresim teresisht ndryshe.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptyFri Jun 03, 2011 3:59 pm

Rrëzohen 3 ankesat e PS dhe PD, Basha në avantazh 81 vota
Tërhequr më 03 Qershor 2011

SHKRUAN: Fejzi Braushi 03-06-2011 11:26

Ashtu siç edhe pritej, KQZ-ja për shkak të mungesës së numrit të duhur të votave, nuk ka mundur të miratojë asnjë nga katër kërkesat e paraqitura nga subjektet politike dhe që kishin të bënin me kundërshtimin e rezultatit të zgjedhjeve për Bashkinë Tiranë, duke lënë kështu në fuqi vendimet e mëparshme, të cilat nxjerrin Lulëzim Bashën fitues me 81 vota avantazh. Bëhet fjalë për dy kërkesat e PS-së për pavlefshmëri të tabelës së miratuar nga KQZ-ja për njësinë 5, dhe tabelës përmbledhëse për gjithë Tiranën, një kërkesë të PD-së për të ndryshuar rezultatin final për bashkinë e kryeqytetit, duke përfshirë edhe votat e rivlerësuara, si dhe një kërkesë të partisë së pensionistëve për të pezulluar procesin e shpalljes së rezultatit final. Tashmë fati i këtyre kërkesave mund të përfundojë në Kolegjin Zgjedhor, por vetëm nëse ky i fundit do të vendosë sot të pranojë kërkesën e socialistëve për të shpallur të pavlefshëm procesin e numërimit të votave gjendura në kutitë e gabuara dhe të cilat nxorën fitues të zgjedhjeve në Tiranë kandidatin demokrat Lulëzim Basha.

Seanca

KQZ është përfshirë në një debat përsa i përket procedurës që do të ndiqej për votimin e tri kërkesave të paraqitura nga PS-ja dhe PD-ja. Nënkryetarja Dëshira Subashi, për shkak se çështjet ishin bashkuar në shqyrtim, kërkoi që si procedurë të vendosej që të dëgjoheshin pretendimet e secilës palë, për secilën kërkesë, dhe në fund KQZ t’i miratonte ato si pika të veçanta. Ndërkohë që kreu i KQZ-së ka theksuar se meqenëse kërkesat godisnin vendime të ndryshme, duhet të votoheshin pas prezantimit të çdo pretendimi dhe prapësimi. Megjithatë, me konsensus komisioni ka vendosur që të vijohej sipas propozimit të Subashit.

Rrëzimi

Të parët që kanë paraqitur pretendimet e tyre kanë qenë socialistët, të cilët me anë të avokatit Eno Bushi kanë kërkuar dhe një herë pavlefshmërinë e vendimit të KQZ-së për miratimin e tabelës së rezultatit të njësisë numër 5 dhe nxjerrjen e një tabele të re sipas të dhënave të sjella nga KZAZ. Të njëjtën gjë Bushi ka kërkuar edhe për kërkesën e dytë, e cila trajtonte rezultatin e gjithë njësisë vendore Bashkia Tiranë dhe shpalljen e Edi Ramës fitues të tyre. Ndërkohë që ai ka kundërshtuar kërkesën e paraqitur nga PD me të njëjtat argumente që u shpreh dhe ditët e mëparshme, se kërkesa nuk ishte bazuar në ligj dhe se ajo bëhej për arsye publiciteti të procesit. Nga ana tjetër, përfaqësuesi i PD-së, Oerd Bylykbashi, duke prezantuar dhe një herë kërkesën e PD-së, ka theksuar se rivlerësimi i votave është një proces ligjor. Gjithashtu ai i ka kërkuar KQZ-së që të shprehet edhe për kërkesën shtesë për të rivlerësuar të gjitha votat e gjendura në kutitë e gabuara dhe të numëruara nga ky komision. Më pas KQZ ka kaluar në votim, duke rrëzuar dy kërkesat e PS-së me 4 vota kundër dhe 2 vota pro, ndërsa kreu i KQZ-së ka sqaruar se miratimi i tyre do të thoshte kundërshtim i punës së kryer nga ky institucion pak javë më parë. Më pas Ristani, para se të hidhte për votim edhe kërkesën e PD-së, ka sqaruar se përsa i përket rivlerësimit të votave në 117 kutitë e gabuara nuk kishte kuptim përsa kohë ishte KQZ ajo që i numëroi ato në cilësinë e KZAZ-së. Më pas KQZ ka hedhur për votim kërkesën shkresore të PD-së, e cila, megjithëse ka marrë 4 vota pro dhe 2 kundër, nuk është konsideruar e miratuar. Kjo për shkak se neni 24 i Kodit Zgjedhor parashikon që vendimi për ndryshimin e tabelës së rezultateve nga KQZ bëhet me 5 vota minimumi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptyFri Jun 03, 2011 9:37 pm

Arberia u kyqa ne net, dhe si cdo her shfletoj edhe "gazeten shekulli" dhe cka me pa mu tmerru me ato komente-akuza, dhe vetum nje njeri faijtor saliu.
Me habiti ky rast qe eshte perkeqardhje per ate goce, por me shume per ate burr? Qe ka fjetur ne shtrate me te, nend muaj...
Nuk kam patur edhe aq shume simpati per salen por koheve te fundit kame fillua te sipatizoi, pasi me te vertet ka te bej me komunist qe ende mendojn qe Partia mbi te gjitha.
Edhe nje her sala shpetoj, dro do ta padisni, e ndoshta edhe ne hag do ta qonin hahahahaha nga nuk ju shkon mendja te kuqve kane eksperjanc nga e kaluara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptyFri Jun 03, 2011 10:28 pm

Kolegji zgjedhor shpall Bashën kryebashkiak të Tiranës
Publikuar: Sot, më 03 qershor 2011

Islami e Harasani thyejnë sërish bojkotin e PS-së Tiranë, 3 qershor - Sipas informatave më të reja nga Tirana, kandidati i Partisë Demokratike për kryetar të baskisë së kryeqytetit shqiptar, Lulzim Basha ka fituar zgjedhjet lokale të 8 majit për Tiranën.

Si njoftoi televizioni Vizionplus, Kolegji zgjedhor i ka hedhur poshtë pretendimet dhe aktpadinë e Partisë Socialiste për paligjshmërinë e rinumërimit të votave, duke e shpallur të vlefshëm vendimin e mëparshëm të KQZ-së, sipas të cilit Basha ka fituar 81 vota më shumë se kandidati i PS-së dhe kryebashkiaku i deritashëm Edi Rama.

Kjo është instanca e fundit e animimeve dhe vendimi i Kolgjit zgjedhor është përfundimtar.

babo fort fort tash presim vetum pun pun nat e dit dot lulzoj tirana. JA UROJM FITOREN E NAGT ME TE SHNOSH ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptyFri Jun 03, 2011 11:48 pm

cheers cheers cheers URIME URIME DHE PUNE TE MBARE QYTETARIT TE PARE TE TIRANES,LULZIM BASHES,HAJDE ME KRAHE TE LEHTA DHE TIRANA TE MARE FRYME LIRISHT SOT E TUTJE cheers cheers cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:18 am

Basha: Fituam betejën më të madhe, u dëgjua zëri i qytetarit

Në daljen e parë për mediat, pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, kandidati i PD-së për Tiranën Lulzim Basha, deklaroi se beteja më e madhe është fituar, kjo për të dëgjuar zërin e qytetarëve, në respekt të ligjit dhe të kushtetutës.


“Para pak orësh, Kolegji Zgjedhor mori një vendim duke lënë në fuqi vendimin e KQZ-së, për të numëruar çdo votë. Në pritje të certifikimit përfundimtar dhe në respekt të tij, dua t’ju them se sot, jam shumë i lumtur sepse ka patur një motiv, dëgjimin e zërit të qytetarit.


Më vjen shumë mirë që çdo votë u numërua e rregullt, sipas ligjit dhe kushtetutës dhe me një transparencë të admiruar deri më sot. Kjo është fitorja më e madhe”, tha më tej Basha.
http://www.ora-news.com/v2/index.php?on=details&id=19014&nid=1Urime fitoren simpatuzuesve te PD, gjithashu urime edhe per detektivin Very Happy


Edituar për herë të fundit nga Atdhetari në Sat Jun 04, 2011 2:47 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:25 am

Per Detektivin dhe Xhemen pasi jetoni ne Gjermani dhe kuptoni gjermanishten :

"Fletet e hedhura ne kutite e gabuara, nxirren dhe futen ne kutine e duhur! VOTA NJIHET!"

Pra ska asnje manipulim me vota , zgjedhjet ishin korrekte , ja ku e keni edhe ligjin Gjerman : http://www.wahlrecht.de/lexikon/wahlurne.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:33 am

E per cilen gjermani e ki fjale ti Atdhetar per ate f..., mos eshte ky ligj i DDR e sala iu ka vjedh, sala i zoti edhe ate far dretoreshen e sportve e kish porosit me rraf karate atleten qe ka votu Ramen . Cka nuk ndegjon...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:36 am

Paj te drejten me te thene edhe mi pas vjedh une ia kisha bo HALLALL pasi ana tjeter jane armiq te shqiptareve , perndryshe mbasi edhe ligji Gjerman e paska kshu , atehere "Hasta la vista, baby" Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:37 am

URIME juve simpatizuesve te SALES veqse shpresojm te mos pendoheni per perkrahjen qe jav beni kti subjekti,edhe ne me te shnosh ,se populli e ka votu.
verdikti i popullit esht i pa diskutushem,por dhe sovrani po i lan kto alleshvereshe me shpin,veq perpara drejt...... BK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:40 am

Po nuk i doin ata ligjet gjermane, iu pelqein me shume ligjet e Kubes, dhe te venezueles, Keta me gjerman kane luftu ore, mos i ngacmo ti heeeeeeeeeeeeeeee, se perndryshe je bashkpuntor i tyre...f
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:41 am

Atmosfera papare para PD per fitoren e bashkise se Tiranes nga LULZIM BASHA


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:44 am

Cito :
Po nuk i doin ata ligjet gjermane, iu pelqein me shume ligjet e Kubes, dhe te venezueles, Keta me gjerman kane luftu ore, mos i ngacmo ti heeeeeeeeeeeeeeee, se perndryshe je bashkpuntor i tyre...f

Kush po jau var se cfare thuan ata Very Happy
Kryesorja vizioni "greko"-Vlleh dal nga dal po zhduket nga trojet shqiptare .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:47 am

Xhem mos harro ate qe shpesh e ke ndegju, "Sa ta ben vetvetja askush nuk ta ben" PS ishalla kendjellet pas ketyre zgjedhjve, dhe lirohet nga Edi qe po e sundon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:51 am

Atdhetari- mos te mirrem shum me parti se mu keto parti dhe simpatizuesit militant dhe extrem po e neglizhojn qeshtjen kombetare, ne rend te par poe qesin interesin partiak e tani at kombetar.
Fal zotit se gjerat drejt Bashkimit Kombetar po i qon ne drejtim te duher vet inercioni dhe foca e popollit apsolut ,pa deshiren e ktyre matrapazve dhe politkuajve tan .
Por si do qe te jet me qen se shum ngadal po te ishin ma te devotshem dhe ma te ndergjegjshem shum shpejt gjerat dot binin ne vend te vet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 12:55 am

Shum dakord jam me komentin siper , qe te mos miremi shum me parti ..
Qellimi im eshte ti largojme jo-shqiptaret nga trojet shqiptare ndaj edhe jemi ne kete gjendje .
Deri sa udheheqin "greket" e Vllehet ate parti te ashtuquajtur PS kurr nuk do kete rehati ne trojet tona , ajo eshte programi tyre , aty eshte qellimi i tyre , shiqo ne jug te Shqiperise sa propaganden e bejne , sa Kisha "Greke" , sa Shkolla "Greke" , pa ekzistuar kurr asnje "grek" ne ate vend , por VLLEHET u shendruan ne "Grek" sot , qellimet shifet dhe keta VLLEH e udheheqin PS .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 1:03 am

ATDHETARI-po mendon vvleh jan vetum prisit e PS a e gjith paria,... nese gjith jan grek e vlle na paska hanger dreqi...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 1:04 am

E-po Xheme po mendon qe perinat po flas !
Mu ky eshte qellimi , njekohesisht edhe pyetja "PSE NE KRYE TE PS VETEM VLLEH" ?
HA?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 1:11 am

Paskal Milo ne Top channel :
" Edhe qeparotsit kanë ditur greqisht "

Video : http://www.top-channel.tv/video.php?id=19776
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 1:17 am

Vazhdim me Vllehet e PS


KUJT I SHERBENI JU ZOTI BEN BLUSHI?
Cili eshte Ben Blushi?


Ben Blushi eshte politikan edhe deputet aktual i Partis Socialiste edhe njekohesisht shkrimtare qe sapo ka fituar cmimin e vitit me librin e tij "Otello arapi i Vlores".

Ben Blushi ishte njeri nga rivalet kryesore per fitimin e postit drejtuas te Partis socialiste.

Njekohesisht eshte nipi i dhimiter Shuteriqit edhe djale teze me Fatos Nanon.

Ben Blushi eshte i origjines vllehe=cobane...ashtu si shume koka qe kane drejtuar edhe drejtojn vendin qe quhet Shqiperi.

Libri tij i pare eshte titulluar "Te jetosh ne ishull" ,ne te cilin ai mbane nje qendrim krejt qesharak kundra figures nr 1 te kombit shqiptare :GJERGJ KASTRIOTIT..edhe per kete ceshtje ai eshte person i padeshirueshem ne Kosove..ashtu sikurse u permend ne emisionin Opinion te drejtuar nga Blendi Fejziu pak dite me pare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 1:33 am

Nga 15 qershori kufiri Kosovë-Shqipëri vetëm me një kontroll
Publikuar: Sot, më 03 qershor 2011

o zot e qelem ne luft me gjak, ndersa e mbyllin ne paq.
Qfar hipokrizie e pa skrupellt..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 67
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 9:54 am

Fitoi me i miri, u shporr pislleku nga Tirana!
Urime Shqypni, Urime Tirane Urime Lulzim Basha Urime Arberie , Atdhetari,Drini
E tane shqypaetaret
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 2:50 pm

Urime urime fituan miqte e serbise greqise sala sllobodanka me fazliqin drejt e ka serbia greqia .
Bravo fitore me vota te pa vlefhsmr keshtu e ka demokracia shqipatroviqave..Levizja per shpetimin kombetare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 EmptySat Jun 04, 2011 9:24 pm

hahahahaha sa gezim qe ka Tirana
Tirana jon e shumevujtun
prej ktij horri,leshpalare
urime ktij djali te mbare
Lulzim Bashes me shoke,
qe e gjen Tiranen troke
Tirana po feston
po feston kendon gezon
gjithe rinia atje shkojne
me dolli do te kendojme
Shnet te kete Sali Berish
Lulin ne Bashki e ka grish
t'punoj e t'punoj shume
per qytetin ,t'mos kete gjume
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiperia   Lajme nga Shqiperia - Faqe 11 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lajme nga Shqiperia
Mbrapsht në krye 
Faqja 11 e 13Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: