Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Heshtja!!!

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptySun Nov 01, 2009 1:42 pm

Duke lexuar ke numer, 2841 heshta u ndala dhe i fola vetes, athua me heshtje tejkalohen problemet???
Nga brendija me pershperiti diq, heshtja nuk eshte zgjidhje, vetem tejkalim i problemeve pa zgjidhje!!! Pajtim me ate qe po sillet rreth nesh!!!Heshtja mos na qenka friga kur nuk ka guxim te kundershton???!!! Dua te jem gabim, e di qe ka shume heshtje, por a ka heshtje te shpirti??? Po qe ka thuane ju te gjithe 2841 antar te nderuar, thjesht jemi ne forum BK, te shkembejm mendime te lira, per BK te pakten!!!
Fol kur duhet, hesht kur duhet, pa keqkuptime e pa pretendime 2841. Mirmbetshi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 67
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptySun Nov 01, 2009 1:55 pm

pershendetje i nerumi Drini, me duket teme me vend kjo e heshtjes e 2841- tave, edhe pse ka shume per tu thene per kete muhabete qe keni zgjedhe ju, une akoma ne vazhedoj me zgjedhe heshtjen ketu ne kete e ashtuquajtun BK.
Jo i nerum, nuk do me thene se pajtohem me heshtjen, ase mendoj se zgjidhet dicka me heshtje, se paku nuk zmadhohen qyfyret ndaj njeni tjetrit!

thjesht jemi ne forum BK, te shkembejm mendime te lira, per BK te pakten!!!

Drini nerum, per dika mendimi lire paguhet shtrejte ,vuan shpirti prej heshtjes, heshtja sashet lehete,Por nderi dhe dinjiteti i familjes dhe i ftyres ashete me i rande.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptySun Nov 01, 2009 2:32 pm

E di qe mund ti bi pishman pse fola, por nuk mund ti bi pishman pse heshta!!!
I nderum Medalim. Po qe nuk qane femija edhe nena nuk i jep qumshte!!!
Po kam frig se heshtja e 2841 mos po mirret edhe si e zanme si per budall!!!
Mirmbetshi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptySun Nov 01, 2009 3:23 pm

Do e cekja nje thenje te madhit Ismail Qemalit,,Nje popull qe fle vdes``
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teutaa
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Teutaa

Female
Numri i postimeve : 84
Age : 38
Vendi : Gjermani
Registration date : 12/11/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptySun Nov 01, 2009 10:59 pm

- Ekzistojnë momente kur heshtja jehon më fuqishëm se çdo gjë tjetër.

- Personi i cili nuk e kupton heshtjen tuaj, ka gjasa që të mos i kuptojë as fjalët tuaja.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptySun Nov 01, 2009 11:04 pm

Rujuni nga qnjet q s,lehin, dhe njerzit qe nuk flasin!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyMon Nov 02, 2009 1:42 am

Heshtni ju qe skeni fol deri tani se une skome kohe per heshtjen njehere.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 67
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyMon Nov 02, 2009 10:36 am

hahahaha Drini nerum, une per veti kam zgjedhe heshtjen, nuk e ka keq edhe fiona nerume, por une i permbahem hshtjes njihere, kuveni si mas venit a si bjen kjo
ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyMon Nov 02, 2009 11:07 am

qenet qe slehin dhe heshtin ,jane shum te rrezikshem ata te hajne tinza.
heshtaket jane shum te rrezikshem se ata jane edhe me ata edhe me ata.
heshtaket gjat diferencimeve politike ishin te rrezikshem se ishin edhe me serbine edhe me keta .
Kushe te vjen ne pushtet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyMon Nov 02, 2009 12:07 pm

Ai qe hesht e qe dine, e prishe muhabetin, ndersa ai qe sdin e nuk hesht edhe ai e prish muhabetin.
Keti te fundit tek ne ne anadrin ja beim nje kafe, dhe ia qesim nje cigare qe te hesht pak!!!

2841 Mos heshtni per koh te gjate se eshte rrezik te beheni memeca!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyMon Nov 02, 2009 2:46 pm

ai qe hesht pajtohet me gjithqka...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyTue Nov 03, 2009 2:57 am

Aje qe heshte nuk din asgje :po te dinte nuk do heshte..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyTue Nov 03, 2009 3:00 am

Fjales si behet von kurre, heshtjes po!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyTue Nov 03, 2009 3:02 am

Nuk eshte mike i yti ai qe kerkon heshtjen tende!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyTue Nov 03, 2009 11:14 am

Heshtja është gabimi më i madh i njeriut ,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyTue Nov 03, 2009 2:17 pm

2841+22=2863 Nuk them te nxirrni zemrat jashte? Te pakten nje pershendetje, une nuk do heshti ju jeni faijtor!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyTue Nov 03, 2009 8:52 pm

Njeriu meson te flase shume shpejt, ndersa te heshte shume vone..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 38
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyWed Nov 04, 2009 9:23 am

Per ty qe heshtAi tani s’është veç një hije - pa zë e pa gjuhë,
Sepse kur duhej të fliste, ai heshti…!
- Nuk di pse vazhdon të kërkosh
Ish miqtë e tu…?
Ata, me heshtjen tënde, i braktise se deshe…


Tani si nje amebë malinje heshtja metastaza lëshon
Dhe me të as veten tënde nuk mundesh ta vrasësh.
Kujtohu se jeta në çdo hap, mes dhimbjesh na mëson.
Ky ish mësimi për heshtjen e ligë
tamam kur duhet të flasësh…


Kujtohu se me heshtjen tënde vret pabesisht.
Reagimi yt do ishte një grusht
Per gjithfare pseudomiqsh e xhambazësh,
Mos harro se nesër Dielli i të vërtetës do lindë sërish.
Ku do shkosh ti që hesht atëhere kur duhet të flasësh…?

- Eva Sotiri -
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyWed Nov 04, 2009 10:29 pm

Heshtja eshte nje nga argumentat me te veshtira per t'u hedhur poshte ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyWed Nov 04, 2009 10:30 pm

Sa me shume qe dua te heshti aq me shume fol heshtja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyWed Nov 04, 2009 10:32 pm

Paaftësia per heshtur paraqet një nga dështimet më të mëdha të njerëzimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyWed Nov 04, 2009 10:32 pm

Heshtja jo gjithmone deshmon menquri; ajo deshmon edhe per pranin e budallakut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyWed Nov 04, 2009 10:33 pm

Heshtja dhe modestia janë stolia më e bukur e gruas.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyWed Nov 04, 2009 10:33 pm

Sa me shume qe dua te heshti aq me shume fol heshtja!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! EmptyWed Nov 04, 2009 10:34 pm

Heshtja!Shkelqim i te forteve,strehim i te dobetive.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Heshtja!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Heshtja!!!   Heshtja!!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Heshtja!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 14Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: