Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptyMon May 11, 2009 5:09 am

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të Kosovës
08 May 2009 Të
dielën, më 3 maj 2009, diku kah ora 15:00 në Malin Mokna të Burimit
është arrestuar Visar Hajzeraj, 26 vjeçar nga komuna e Burimit. Visari
kishte shkuar së bashku me 3 persona të tjerë për t’i marrë disa drunj
të prerë në malin e tij. Ushtria serbe ka hyrë brenda territorit të
Kosovës dhe e ka arrestuar Visarin.

Deri tash askush nga
institucionet e Kosovës, qofshin ato komunale a qendrore, vendore a
ndërkombëtare, nuk kanë reaguar për këtë arrest. Këta politikanë të
cilët nga rehatia e zyreve të tyre luksoze e quajnë Kosovën vendin më
të sigurt në botë, nuk e lëvizin as gishtin e vogël kur një qytetar i
Kosovë arrestohet në pikë të ditës nga një ushtri armike siç është ajo
e Serbisë. Ka shumë gjasa që politikanët e Kosovës as që kanë dëgjuar
për këtë rast, për shkak se për ta, siç është dëshmuar, dhe po
dëshmohet për ditë me pjesën veriore të vendit, Kosovë nënkupton vetëm
pronat e tyre personale (shtëpitë e mëdha, veturat luksoze, bizneset
…), por jo edhe territori i Kosovës të cilin e njohin për të tillë
qytetarët e Kosovës, dhe ku i kanë pronat e tyre këta qytetarë.

Visari
fillimisht është marrë në pyetje në Tutin, komunë kjo që ndodhet në
pjesën e Sanxhakut të okupuar nga Serbia. Visarin e kishte marrë në
pyetje komandanti i policisë së Serbisë që kishte shërbyer edhe në
kohën e Milosheviqit në Burim, Moma Pantiq. Ky polic serb ishte i
njohur për represionin që kishte ushtruar ndaj shqiptarëve sa kishte
shërbyer në Burim. Sipas informatave që ka familja e Visarit, ky i
fundit është maltertuar dhe rrahur nga ushtarët e Serbisë si dhe nga
policia serbe. Me ta arrestuar pjesëtarët e Ushtrisë së Serbisë e
kishin fotografuar Visarin me pushkë automatike (AK47) në qafë për ta
arsyetuar kështu arrestimin dhe inkriminuar Visarin.

Kjo nuk
është hera e parë që forcat policore e ushtarake të Serbisë hynë thellë
brenda territorit të Kosovës për të arrestuar e maltretuar shqiptarët
këtu. Raste të tilla ka shumë në anën lindore të Kosovës në fshatin
Karaçevë. Të mos flasim për ata pak shqiptarë që kanë mbetur në pjesën
veriore të Kosovës. Fshatarët që jetojnë në kufirin me Maqedoninë
praktikisht e kanë pasur të pamundur ta punojnë tokën e tyre për një
kohë të gjatë për shkak të forcave ushtarake maqedone. Njëjtë qëndron
puna me shqiptarët që jetojnë në Bjeshkët e Rugovës – këta nuk mund t’i
shfrytëzojnë kullosat e tyre për shkak të forcave speciale të policisë
së Malit të Zi. Shqiptarëve përherë po u ngushtohet hapësira e të
ekzistuarit. Ndërkohë që politikanët e Kosovës, krerët institucionalë,
nuk pushojnë së përmenduri sigurinë e kufirit për shkaqe simbolike,
fqinjtë po na e cenojnë po këtë siguri për përfitime faktike. Dhe
përherë po e pësojnë qytetarët e Kosovës. Të tillë sikur Visari. Ky i
fundit është duke u mbajtur i burgosur në Novi Pazar, në qytetin
kryesor të Sanxhakut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptyMon May 11, 2009 8:00 am

Akte te tilla kryente edhe KFORi sllovak e ai çek para nje kohe , tani nuk e di se a po bejn akoma arrestime ne Malet e Kosoves (Llap&Gollak - ketu veprojne çeko-sllovaket).

Shpesh-here jane pa edhe xhipa te policise serbe brenda territorit te Kosoves , ne keto ane Llap&Gollak dhe ne rrethin e Gjilanit.

Shihet qarte "sovraniteti" e "pavaresia" e H.Thaçit e F.Sejdiut.
Shihet qarte "siguria" qe ofrojne nderkombetaret e vendoret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptyMon May 11, 2009 1:43 pm

jO JO KU ISHIN DIVIZIONET E GAFUR ADILIT QE TI MBRONIN SEPSE THONIN QE E KONTROLLOJNE KOSOVEN PSE HUMBEN ATO TRIMA NE TER QE DOLEN QE I REKLLAMONIN FYTYRAT SI MACA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptyMon May 11, 2009 5:11 pm

Ne plazhin e Durresit a dreqi e di, por kurresesi ne front. Kete pyetje ua kam shtru disa here , disave - edhe zedhenesit te Gafurrit ne kete forum. Por kurre s'kam marre nje pergjigje konkrete , kendej thone i mbrojme trojet etnike shqiptare (permes deklaratave) , tani kur i pyet pse nuk ishit ne vendngjarje te pergjigjen me "jo nuk jemi ne pergjegjes por qeveria e Kosoves , KFORi , hasa e hysa..."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptyMon May 11, 2009 5:17 pm

Eh more vellazni ,nuk me besoni se ne nje fetyre qe lajmerphen si AKSH eshte nje ish perkrahes i imi qe me pergjonte dite e nate dhe Fatmir Lima sherri tij kinse !!!Nuk me pranonte se me tha eshte me shkije e keni neper fotot e AKSH,dhe ate e morren si zevendes komandant te plicise ushtarake te uçk e mua ma pruren punen qe te iku nga kosova dhe ky tani drejtor e çka jo ?A ka zot diku me ndare tradhetarin nga patrioti ?Apo per atedhetar nuk ka as drejtesi as perendi !Une e kam ditur qe ne fillim se çka eshte ka na zihet,por nuk pata perkrahes as nga gjaku im ma i ngushti !!!
Zeri mire e ke,por ma mire ta qet ty e mua si ja ke pas nisur ne fillim se drejtesi nuk ka ne kete boten e qiqihanes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptyMon May 11, 2009 5:23 pm

Eh more vellazni ,nuk me besoni se ne nje fetyre qe lajmerohen si AKSH eshte nje ish perkrahes i imi qe me pergjonte dite e nate !Dhe Fatmir Lima sherri tij kinse !!!Nuk me pranonte ne uçk !se me tha eshte me shkije Kete e keni neper fotot e AKSH,Dhe ate e morren si zevendes komandant te plicise ushtarake te uçk e mua ma pruren punen qe te iku nga kosova !Dhe ky tani drejtor e çka jo ?A ka zot diku me ndare tradhetarin nga patrioti ?Apo per atedhetar nuk ka as drejtesi as perendi !Une e kam ditur qe ne fillim se çka eshte ka na zihet ne iracionalen,por nuk pata perkrahes as nga gjaku im ma i ngushti !!!
Zeri mire e ke,por ma mire ta qet ty e mua si ja ke pas nisur ne fillim se drejtesi nuk ka ne kete boten e qiqihanes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptyTue May 12, 2009 12:43 pm

Haxhi!
Jam i befasuar q43e edhe ne Aksh FBKSH njerez karieriste tradhtare per karrig e fotele,kurre shqiptaret nuk kan me pa dit.
Te gjithe tradhtare!
qka spo ndodhka te ne! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptyTue May 12, 2009 3:51 pm

Xhiti

Ne Paris ne vitet e dymita me thane disa shqiptar te bashkohemi se nese na ngacmon dikushi bile te mbrohemi!Dhe nuk shkoi larg une u kerkova ndihm,por ata trima ma priten zoti te ndihmoft!!Opa thash !Dhe me disa franqez i drejtova vete me forcen time!Por nuk zgjati shume njerit nje franqez iu ulte ne preher te gruas se tij dhe bertet o shqiptar po ma ngucin gruan me ndihmoni !Kerkush nga shqiptaret as qe guxojshin me hanger but!Dhe prape une budallai e kam kapur ate e hudhur dhe e shpetova gruan e tij dhe u thash a ju kujtohet çka me patet thene kur u kerkojsha ndihme ?Dhe u thash o qena a keni hanger m*** me shkije se dhembet kam per tua thyer ?Po njeri me tha edhe tjetri per bese dhe njeri thonte se nga zori per ti mbajtur femit !A une nuk paskna pasur femi e familje §Njeri me tha Haxhi vritna te gjitheve shqiptareve e trojet shqiptare trashegoi ti vete e provoje a mundesh vete me jetue si shqiptar !Po pse jo nese nuk jam tradhetar ua pafsha hajrin trojeve shqiptare dhe kush eshte i pastert bashk me mua pse jo !
Xhiti deshta me ta vazhdue qat fjalen qe e permende se tan tradhetar!Tan jo por 95 perqind po por edhe pesperqindeshi mjafton mu kan i pastert me gjak shqiptari se kur je i drejte je dhe trim mos harro dhe kerkujna nuk ke per çka me iu frigue .
Te fala
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kaqurrelja
Fillestar/e
Fillestar/e
kaqurrelja

Female
Numri i postimeve : 60
Age : 33
Vendi : deutschland
Registration date : 11/05/2009

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptyTue May 12, 2009 5:54 pm

perseb ata zuzar nuk burgosin nje politikan tonin,pastaj keta te shkret politikaj te mos guxoj te i merr gjumi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptySun May 24, 2009 9:12 pm

Informacionet kundra shqiptareve jepen serbit nga qeverite shqiptare ne Tirane e Prishtine.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptySun May 24, 2009 9:34 pm

Keto qeveri, petrit jane antishqiptare. Duhen rrezuar, per t'i bashkuar Kosoven Shqiperise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptySun May 24, 2009 9:50 pm

O petrit keta jane nje si sala serbi si thaqi si fatmir sejdija si ramushi si behxheti si vetoni me serb te lidhur.
Tregti mallin prej shkau e marrin,i ka lidh kumarlliku! fla
Keta duhet mi vjerre si sadamin .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptySat May 30, 2009 2:21 am

Kush mi rrexue keto qeveri,kur kan eksperonce me shekuj ?Me fjale nuk barsohet lopa as nuk prehet me fjale,por me thike ne fyt!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptySat May 30, 2009 2:30 am

Une e shikoje situetan te pjekur....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptySat May 30, 2009 2:30 am

Une e shikoje situaten te favorshme...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptySat May 30, 2009 4:47 am

Vetum nje shqiptar eshte perfekt, pa te meta e ai eshte i madhi nder ma te vegjlit. Xhiti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptySat May 30, 2009 6:34 pm

Driniii!
Flm ju pershendes! fla Exclamation
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K EmptySun Jun 07, 2009 2:03 am

Teuta Gjika
Ana tregon ti bre se si mu bashkue ?çka po presim,nga diaspora qe te gjithe e kan marr kalan mos harroni ju te roberuarit shqiptar!Por duhet qe te beni aleance me shtete pa kurrefare marre se çdo shtetit i nevoten keso njerez dhe bejna mardhenje si keto qeveri te pista !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K   Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ushtria e Serbisë arreston shqiptarët brenda territorit të K
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: