Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Leter e nje Luftetari te UCK –SE(ushtria qlirimtare Kombetar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Leter e nje Luftetari te UCK –SE(ushtria qlirimtare Kombetar Empty
MesazhTitulli: Leter e nje Luftetari te UCK –SE(ushtria qlirimtare Kombetar   Leter e nje Luftetari te UCK –SE(ushtria qlirimtare Kombetar EmptyFri Apr 24, 2009 12:36 am

Bija ime !


Aq e kisha dashur qe te jem afer teje ,te shoh se sa je rritur.Por edhe pse jam larg,larg sa qe na ndajne dy botra,une e ndjej veten krenar dhe shum afer teje ,kur e di se per cka u sakrifikova,e ti bija ime e dashur ,duhet te jesh shum krenare,gjithmone te ecesh me koke te ngritur lart,te mos dorezohesh edhe pse disa te mendojne per jetime .

Une jam larg,thash sa dy botera,por shpirti im cdo mbremje vie ne nate,ne dhomen tende ti perkdhel floket e arta,floket e gjata,qe aq shum I desha.

Pas ca kohesh me anen e kesaj letre ,nuk deshiroj qe te te arsyetohem me ikjen time pa fjale pa gjurme , por te te them se edhe pse une vdiqa ,ketij populli te pervuajtur duhet t’I dale dikush ne krah.
Une isha I fundit qe mora kete guxim,sepse shoket e vellezerit e mi , mu ateher kur u paraqita per ne lufte,ata vetem se kishin ujitur token me gjakun e tyre ,e lulet e lirise sa vijne e rriten

Bija ime !Ngre koken lart,se nuk deshiroj te te shoh se si e ndjen veten jetime .Ta lash nenen e cila ishte frymezimi im per te shkuar ne lufte,zemra e cila gjakoi per mua ,qe juve tju shoh te lir,te kenaqur ne atdheun tone te shkelur nga cizma e felliqur.Ajo prej tani do te jet udhezimi yt ,por te perkujtoj ,kujdesu shum per te .

Bija ime !Letren qe po e lexon,eshte shkruar mu ne front, ku dominon fryma e barotit,fryma e lirise,sepse llomotitjet e askujt nuk vlejne ,e as shitjet e patrioteve nuk bejne para,nese nuk je ne front te luftes ,e te shikosh me armikun nepermjet shenjesters .
Kjo eshte kenasqesia e vetme ,qe mund ta perjetoje secili qe deshiron te vdes , e jo te luftoje me shprese qe te kthehet ne familje .


Te lutem bija ime ! Mos ma kerko varrin se nuk do te ma gjeshe . Dije edhe mbaje mend se varri ime eshte ne Sllupqan ,ne Tanushe ne Kalan e Tetoves. Ketu prehen eshtrat e mia.Te lutem mos ngurro ,dhe thuaju te gjitheve qe mos te ngurrojne qe te me ngrisin permendore,sepse nuk dhash jeten per permendore e per strofa kengesh , por vetem e vetem qe te fitoj kenaqesin e Zotit qe e falenderoj shum qe me gatoi aq mire .


E di se tash duke I lexuar keto rreshta te pikojne lotete,por ,me vie shum e qarte se ato jan lotet e krenarise, e jo lotet e dhimbjes per babane e vdekur per babane I cili flijoi veten sikur shum baballare tjere.


Bija Ime !


Jane keto fjalet e mira te fundit,sepse pas kesaj nisem ne nje beteje ne te cilen nuk ka mbrapa. behu vajze e mire ,e ndershme,e degjueshme ndaj nenes,behu vajze e diturise ,e sinqerte. mos lejo qe kjo bote mashtruese te te kape me thonjet e saj te felliqur e te te qoje ku jan shum vajza te mbetura rrugeve te Italis e Europes .

Bija ime vdekja nuk eshte asgje per ata qe I ofrohen vullnetarishte.
Ajo eshte faze qe kerkon haracin e saj,por qe shperblehet me nje bote ,me nje jeter tjeter per te cilen po ta dinte mire bota ,do te ngarendin te gjithe qe ta marrin me shpate


Te lutem bija ime ,pershendeti te gjithe njerzite qe me kan njohur ,te gjithe miqte.Pershendete nene tende dhe ruaje si syte e ballit,sepse
shum e respektova dhe me respektoi .

Mir u pafshim ne boten e amashuar ne boten ku nuk ka me brenga.

Dhashte Zoti qe te jemi te gjithe bashke ,ne njerin kopshte te Xhennetit.


********************************************************
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Leter e nje Luftetari te UCK –SE(ushtria qlirimtare Kombetar Empty
MesazhTitulli: Re: Leter e nje Luftetari te UCK –SE(ushtria qlirimtare Kombetar   Leter e nje Luftetari te UCK –SE(ushtria qlirimtare Kombetar EmptyFri Apr 24, 2009 12:36 am

Ky vlla ishte nga Shqiperia por deshti All-llahu s.v.t qe ta udhezoj ne rruge te drejt tia forcoj besimin dhe nuk pati frik kudo qe ndegjoi po luftohet sidomos tani ne vitet e fundit qe ishte lufta ne Kosove dhe ky vlla nuk ngurroj qe te ishte nder te paret te perballet kunder Armikut ,me pas dhe ne luften ne Kosoven Lindore ishte nder te paret dhe ne fund deshti All-llahu s.v.t Inshalla dhe ta ket pranur si Shehid ku dhe u vra ne luften e fundit ne Maqedoni .
Dhe pse pati ky vlla familje , me pas dhe Vajzen e tij , Nuk u hutua ndaj kenaqesive te kesaj dunjaje …##############################################Kete Vlla Inshalla All-llahu s.v.t ta ket pranuar nga shehidet kete dhe gjithe ata qe kan luftu dhe luftojne vazhdimishte per Ngritjen e Fjales se All-llahu qe ajo te jet me e larte .Kete e kemi obligim dhe vet ne me aq mundesi qe kemi .Muhamedi s.a.v.s na keshillon se Feja Islami eshte si Trupi,ne qofte se dhemb nje pjes e saj dhemb e gjithe trupi yn njashtu dhe Islami eshte nje gje e till nese ndegjojme Shikojm se po vuajne vellzerit motrat tona kudo ne bote nese nuk kemi mundesi bile me trup ti ndimojm atje tani ku po luftohet (Gaza),nese skemi mundesi kete ateher bile dhe ne duat tona mos te ngurrojm ,ndoshta dhe ne do te kishim qene ne vend te tyre e si do te ishmi ndier qe te mos merakoset askush per neve bile dhe ne Dua qe ta lusim All-llahun ti forcoj ata qe po luftojn ti ndimojn Muslimanet…e ti shaktrroj Inshalla Jo besimtaret ..Amin.Lusim All-llahun qe ti forcoj ata vellzer dhe motra, femije qe tani jane ne kete kohe te veshtira atje ne Gaza Inshalla All-llahu ja shtone Sabrin se ndihma e All-llahut do te ju vie dhe atyre …
Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu
"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Leter e nje Luftetari te UCK –SE(ushtria qlirimtare Kombetar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: