Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?

Shko poshtë 
+7
BashKom
xhiti
Driniiiii
xhema
detektivi
feride
......
11 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySat Jan 30, 2010 11:10 pm

Duke e pasur parasysh se Serbia si trasheguese te nje arsenali dhe
filozofie ushtarake te nje Shteti me renome luftarake si Yugosllavia, te deshtoj perball nje "ushtrie" siq ishte UCKja.

Te mos harrojm qe Serbia ka trasheguar arsenalin Luftarak te Yugosllavis qe ne ate kohe eshte konsideruar dhe radhitur si superfuqia gati e tret e Evropes ne kete fushe.

Dhe kush ne fakt ka qen UCKja dhe qfar potenciali Luftarak ka pasur qe te sfidoj nje Gjigant te tille ne kete fushe.

Dhe a e bene UCKen ky fakt edhe prej Levizjeve me te suksesshme Qlirimtare qe ka pasur Kombi ynë, duke perfshire ketu edhe Ushtrine e Skenderbeut(gjithnje marr per baze kriterin: luften e fituar dhe jo betet e fituara).

Ku mendoni se eshte filozofia e gjithe kesaj Lufte qe e ka bere Ushtrin Clirimtare te Kosoves, te jete ajo qe i dha shkelmat e fundit Yugosllavis.









A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Rachel-uchitel-blue-12089-4
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride


Female
Numri i postimeve : 427
Age : 38
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 12:15 am

uçk
eshte ushtria ma perparimtare ne bote sepse ne vend luftes kan organizue koncerte dhe recitale,e emitue Adem Jasharin e ma tutje serbet vriteshin e dhunuojshin femrat tona.Uçk eshte nje ushtri qe ka luftue me kemb....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 11:56 am

UCK nuk ishte e sukseshme fare.
kete e pjellen keta lider te saje qe ne emer te uck u pasuruan dhe shfrytezuan te rinje e te reja per qellimet e tyre .Ata qe dhane jeten ata dhane jeten per bashkim kombetare .
Po keta qe i futen ata ne lufte e beren qe te vijne ne pushtet ,te vjedhin dhe ne funde te tradhtojne idealet e luftetareve .
keta gjate luftes jane mshefe neper hotele luksoze ne Diaspore dhe tirane,duke dijte me dinakeri te ruhen per kete dite.Ka u pasuruan ne menyre marramendese .
Nga u pasuruan pas lufte me miliona e miliarda nga...!
keta lider te uck dhe kjo politik e sotit
jane njerezit me tradhtare ne historin shqiptare .
keta ne emer te luftes dhe tradhtise hiqen qka ka shqiptare .
keta coptuan tokat shqipztare keta pranuan heqjen e flamurit kombit shqiptare keta hiqen uck tmk hiqen historin shqiptare hiqen qka ka shqiptare.
keta na bene multietnik keta na bene kosovare sipas aptiteve te serbise dhe miqve te saje.
keta bashkpunojne nate e dite me shkije tregti pasuni etj.
Ata qe labvderojne keta jane vete si keta dhe zoti ja ka qerrue syte .
Sepse keta qe lavderojne kete politik tradhtare jane ata qe ja lepijne mbeturinat qe lene keta ne tanjire te tyre.
keta jane si ai qeni qe lehe ka ta shehe.
keta zoti i denofte e i marrofte..
keta kane nje emer ai eshte tradhtare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 12:59 pm

Faktori UCK esht senzacion shok; por disa individ te dal nga ky faktor qe per ket apo at arsye e detyruan UCK te ABORTOJ-NE RAMBUJE) dhe po te mos ishin dhe disa individ brena kti faktori kambengules sdot largohej as shkau nga kosova.vizioni i uck ju nderpre ne gjysum te rruges pra (bisedimet) arsyet gjeni vet, ktu qendroj un, kam cek te mos i identifikojm dy tre individ me ket faktor.UCK ska faj qe qeverija bukoshi dhe ibrahim shalla nuk financuan nuk benen asgje ne ket drejtim, dhe plus populli shkoj mas pacifisteve dhe nuk ju bashkangjit masivikisht uck-s problemet duhet trajtu parimisht e jo nga bishti.arsyet per te mos ju bashku uck-s jan te shumta i dini dhe vet, keshtu qe ata te cillet murren kinse pergjithsi per organizim te populit i lan nen meshiren e zotit, por disa liridashes te cillet aty per aty benen dhe vepruan siq diten dhe siq munden, pra ne baza vullnetare siq na benin edhe thirrje prej fronti kush don mun te vij te luftoj, e kush te financoj pra ne aspektin financiar.A siq e dim dhe asht rregull ushtarake se ne raste lufte pra dergohet LETER THIRRJA; pra nese nuk i pergjigjes denohesh me ligje luftes per tradhti etj. Pra ket esht desht ta bej qeverija jon pra ne ekzil Bukoshi ne krye me Prsidentin.dhe mos ti´ hudhim fajin tjerve...etj.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 5:28 pm

Edhe ne kohen e luftes, edhe pas perfundimit te saj, kemi patur dhe kemi njerz qe nencmojne kontributi e UCK-se.
Por shtrohet pytja se kush ishni dhe jan keta. Nuk don koment kijo pytje.
A eshte UCK-ja ushtria me e suksesshme e shekullit, per mendimin tim PO, pasiqe UCK-ja ka qen faktori vendimtar per clirimin e Kosoves. Por jo me kaq, lufta e UCK-se dhe madheshtia e saj eshte edhe me e madhe, se bashkoi popullin shqiptar me shum se kudoher.
Vigjilenca e UCK-se ishte ajo qe beri nje luft te paster.
Kijo ushtri mund te quhet e suksesshme edhe per nje shka, pasi ne luften e pa barabart me armikun, qe posedonte nje arsenal te madh armesh, e goditi rend armikun jo vetum serb, ushtris serbe iu kishin bashkuar edhe mercionar ruse.
Armiku aktivizoi te gjitha njesit ushtarake-policore, ne luften kunder UCK-se.
E me gjithe ket UCK nuk u thye ajo arriti fitore jo vetum ne beteja si pershembull, thyrja e kufive Koshar, Pashtrik, pore ne funde edhe cliroi Kosoven me ndihmen nga NAT-o.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride


Female
Numri i postimeve : 427
Age : 38
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 8:49 pm

Luftuan individet dhe ne emer te tyre vodhen meritat kjo qevi!
Ata qe luftuan u perbuzen gjere ne palce,edhe disa emigruan perjashta siq jan disa ne kete forum qe nuk guxoin nga emri i i vjedhur i uçkes te kethehen ne vendlindje!
Kjo eshte e vertete por nuk ua kana me thene te verteten !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 8:57 pm

Nuk eshte e vertet se u clirua kosovca.
po u roberua u shkaterrua ne emer te uck.
U hiq kombi flamuri u hiq historia .
shkijet jane komplet ne kosove bandit e kriminel serbe.
Mos rreni mos mashtroni popullin se e di me mire se ju do servile e rrenacak.
UCK ka deshtue .
nato ishte ajo qe intervenoi jo pse i done shqiptaret po interesi strategjik.
Eshte rrene se uck u bashkuan shqiptaret ishin te perqame dhe mbeten te perqame .
PO te ishim te bashkuar ne uck kishim lirine shtetin.
PO jo u bashkuan ne politik lidereet euck qe te pasurohen vjedhin popullin.
Te shkaterrojne popullin kombin identitetin.
realiteti eshte i idhet po eshte e vertet se shqiptaret nuk fituan.
Po fituan udbashet hajnat karieristet manipulantet.
Kurse deshmoret dhane jeten per keta politikan hajna servile.
Dhe ata i kane harrue i permendin sa per vota.

Kurre me tradhtare se tashe nuk kena pase asnjehere.
leni demagogjit titiste rrenat dihet se kushe qka.
murren ne qafe rinin per asgje.
Dikushe duhet te pergjigjet per kete .
Dikush do te pergjigjet se pse mashtruan rinine qe te japin jeten.
per kosoven multietnike pa kombe .
ne qoftese qenka be lufte per kete statuse atehere po del se keta lider te uck paskan qen ne bashkpunim me udben siq tha vete kadri veseli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 10:03 pm

Urrejtja demton shendetin.
Cka fitoni ju o njerz qe e urreni UCK.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride


Female
Numri i postimeve : 427
Age : 38
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 10:22 pm

Asgje nuk po fitojna,pos popullin pe informojna me realitetin qe jetone sot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride


Female
Numri i postimeve : 427
Age : 38
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 10:23 pm

Nuk eshte urrejtje kundra uçkes,pos qe kete hyni qe e keqperdoren per tu pasurue grupet dhe partiti qe i keni ne qeverin e kosoves dhe ma gjere .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 11:06 pm

Nuk e urrejm uck o driniii se ne kena zhvillue dhe ngrit uck.
Po po urrejme ata qe po thirren ne emer te uck-
Ata qe ishin dezertore tradhtare dhe veshen uniformen e uck dhe perdhosin emrin e tyre.
Ata te uck kane vdek ata jane deshmore.
ka disa te gjalle po nuk pajtohen me rrena se paskemi fitue lirine .
keshtu thojne ata qe jane pasunue ne emer te uck .
keshtu thojne ata qe shajten uck.
Keshtu rrejne ata qe kane bere miliona ne emer te uck.
Kosova eshte koloni e huaja siq ka qen ne luften e pare te dyte botnore .
po ska liri fare shkijet jane gjalle dhe ne qytetet me te bukura i kane zaptue me ndihmen e ketyre qe kinse kane udheheq uck.
keta servile qe mburren se paskan bashkpunue me udbashet ,dhe pshurren luften
mos u bane ti me do me uck se ne shoket .
qe kure ne kena kontribue ju keni qen duke thirre Lugova lugova..
Po shume patriot lider te uck nuk pajtohen me mendimin se u arrit liria.
PO u arrit shkaterrimi i kombit shqiptare i kultures dhe i identitetit.
kete po mundohen ta kthejne atdhetaret.
po veshtire se tradhtare e lider kinse te uck i kane hyp kalit prap.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptySun Jan 31, 2010 11:23 pm

shume pak ishin njerzit qe perkrahen uck.
tashe na dulen plot komandanta ushtare .
Edhe Adnan merovci na dul uck ku dihet se ishte udbashi me i madhe dhe roje e rugoves edhe luta edhe gecet edhe ai edhe ky u mbushe kosova me uck.
po gjat luftes ishin ne gishta njerezit qe perkrahen dhe veshen uniformen dhe ja kthyen pushken shkaut.
njerezit po mendojne se mund te rrejne .
se me ndojne se ska pase kushe ti evidentone se qka kushe ishin.
pas lufte krejt ,,uck" per karrig e hajni.
mosni se gjynah prej deshmoreve gjynah prej gjakut te tyre te manipuloni.
dihet kushe ka udheheq uck ,kushe per interes e kushe per atdhe e kombe.
u pane po tregojne vte puna e tyre se pse kane luftue.
nuk do kallauz kjo pune.
allahu i marrofte kriminelet qe thirren ne emer te uck.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyMon Feb 01, 2010 1:12 am

Nuk ka gje me te veshtir ne bot se mjeshtria e fjaleve.
Te lexosh e te mos kuptosh, kjo eshte si te shkosh ne gjueti e te mos gjuash asgje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride


Female
Numri i postimeve : 427
Age : 38
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyMon Feb 01, 2010 5:04 am

Drinii
Nuk ka lidhje kjo me qshtjen madhore;Tjeter ka fati ne gjueti,a sa per realitetin e vertete te hidhur e thote te verteten Detektivi.
Pse e them se e thote te verteten,sepse e kam perjetue si cuvil luften mes uçk dhe serboqetnikeve qe kan bashkpunue çka u kan rekomandue!
Dhe ne brendin e luftes se uçkes nuk kan marr shqiptar qe e kan kuptue politiken e saj.
Ma keq se mos me tregue te verteten e hidhur nuk ka,por nese frigohesh nga spiunet me thene te verteten ajo ashte tjeter hesap !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyWed Feb 03, 2010 12:19 pm

se pari ai qe ka parashtrue kete pyetje eshte manjak apo vetem ja fute kinse diqka.
Ushtrit me te sukseshme ne bote nuk jane amerikanet gjermanet francezet.
Ushtri e sukseshme nuk eshte ajo ushtri qe futet ne lufte.
Po ajo ushtri qe fiton luften lirine shtetin.
Kurse ne nuk fituam asgje.
vetem jemi te okupuar .
Qdo prorektorat eshte okupim.
keshtu edhe italia erdhe ne shqiperi ne luften e dyte kinse ti ndihmoi zhvilloi ,po ajo e okupoi dhe u be lufte deri ne qlirim.Shume shqiptare te ashtequajtur balliste ishin bashkpunetore te okupatorit shkaut italise gjermanit.
Po besa ky fare falli balli edhe ne kohen e uck ishte kunder uck ,e perkrahshin pacifistin tradhtarin I.Rugova.
Mikun e Milloshit .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyWed Feb 03, 2010 12:41 pm

UCK Ishte Ushtri madhore dhe do mbetet në Histrorin e njerzimit .
Por disa nga strukturat e saja Politike ja humbën at vler madhshtore për intersa të tyre presonale që nga fillimi deri në mbarim kishin tjetër qëllim dhe sod po duket kjart kush jan ?
Ata që vërtet ishin UCK e vërtet shumica sod nuk jetojn më dhe ata që kan mbet gjall me siguri i lutet zotit që të mos kishin mbete për të par këto marrina që po i bajn disa në emer të tyre


Edituar për herë të fundit nga BashKom në Thu Feb 04, 2010 12:26 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride


Female
Numri i postimeve : 427
Age : 38
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyWed Feb 03, 2010 2:17 pm

BashKom

Une kur i kam pas shkrue qeto fjale me ke largue nga forumi,shyqyr o zot qe koke ne binare,hallall buka e kosoves te kofte o Bashkom .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyWed Feb 03, 2010 5:51 pm

uck ishte shembull per popullin gjumash.
Po uck u perzien edhe udbashet e serbise me aminin e Rugove pacoves.
Po nuk ishte ushtria me e sukseshme ne bote .
turp te thuhet se kemi pas nje ushtri me te forte ne bote .
se atehere kishmi zoterue boten.
E ne nuk kena liri ne trojet shqiptare .
tani trimat vdiqe , e mbeten hajnat ata qe ne emer te uck jane pasurue per veti .kete emer e perdorin sa per vota per veti.
ne uck ishin pak anetare shume pak.
po pas lufte na dolen si kepurdhjat pas shiut.
keshtu thojne edhe agim qeku e shume shoke te uck
prej 15 mijeve sa kishte tashe na kane dal te uck 100000 apo 500000 marre per njerez te tille.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyWed Feb 03, 2010 7:00 pm

BASHKOM- Po ja ban si fiona nese e shkrun keshtu siq ti ke shkruar (UQK) esht si nji lloj cinizmi ndaj kti faktori; se qdo testatur e ka ket UCK*........ me qen se opinijoni i jujaj esht i njejt me te t´timin, dhe un mendoj keshtu si ti.klm....etj un deri diku te kuptoj se e ke pas per gut...etj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyThu Feb 04, 2010 12:21 am

Xhem më fal se ishte pa qëllim .por kam problem me taster se nuk ma qet ç tö madhe vetëm të voglël ta shkruj me C si ti spo di as vetë .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyThu Feb 04, 2010 9:03 am

e di se as un nuk po e shkruaj siq duhet bashkom- por disi shkon ma mir, pasi qe problemi asht te testatura e dim te gjith , tek e fundit nuk ka problem se cilli per vete, veq mu me duket si nji lloj tallje disi, i pa randesishem nese nuk e shkrun qysh duhet....klm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyThu Feb 04, 2010 11:51 am

xhemo edhe une beje gabime sepse testatura mi nderron gerrmat ,seshte problem i madhe nuk jemi ne provim ketu.
po te komunikojme diqka,se tybe me foruma nuk behet bashkimi kombetare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride


Female
Numri i postimeve : 427
Age : 38
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyThu Feb 04, 2010 2:45 pm

Duhet me ua àprishur qerdhet ketyre kopilave servilave te sllavit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
great-albania-illyrians
Fillestar/e
Fillestar/e
great-albania-illyrians


Male
Numri i postimeve : 2
Age : 31
Vendi : therandë
Registration date : 02/03/2010

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyTue Mar 02, 2010 11:49 pm

joo njeri mfal per uqk sun thush qe jon tradhtar se kreit te njejt nuk jan mundet me qenë naj tradhtart sepse kudo qe shkon ki tradhtar veq shum trima japen jeten per lirin e kosoves se mos te ishte ne ate kohe UQK kosova sod dot ishte ne serbi 100% kshtuqe Long Live UQK 1 esht problem qe duhet me qen me t e bashkuar sepse kshtu dot jemi met fort dhe dot qendrojm me shum dhe te mos dorezohemi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? EmptyWed Mar 03, 2010 1:52 am

un mendoj se po, sepse sido qoft u hjek mekanizmi luftarak i shkaut, dhe ktu esht esenca. pra tash te gjith patriotet i kan duart e lira te veprojn dhe te luftojn si te dojn ne se dojn, ne rrethanat e luftes UCK nuk mundesh kurrrr ta krahasosh situaten e sodit. veq ta shiqojm situaten dhe ALBIN KURTIN; i shtin ne burg zguxon kerkush me prek i majn nga 3-4 kater jav i lshojn e kshtu me radh po te ishte shkau sa njeri kish ngran plum e dojak me mija. patriota te ghith e kem mundsin me treguar veten ne nji pozicion 100% MA TE FAVORSHEM se te UCK-s... etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty
MesazhTitulli: Re: A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?   A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A është UÇK-ja ushtria më e suksesshme e shekullit ne botë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 100 datat më të rëndësishme të Shekullit të kaluar!
» Kush eshte krenar qe eshte shiptare
» Ne bijtë e shekullit të ri
» Leter e nje Luftetari te UCK –SE(ushtria qlirimtare Kombetar
» Ushtria serbe arreston një kosovar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: