Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP

Shko poshtë 
+28
Gjeta 9
Arianiti
NIPIIXHAXHIT
petritkola
Xhemshiti
Mixha Selim
feride
Atdhetari
murturi
voglushja
kasapi
shahini
gjergji
Tatoo
......
Delia
BashKom
rrimtaf
xhema
xhiti
Çlirimi
Xili
Ramizi
agim__barja
detektivi
haxhiu
zeriatdheut
Driniiiii
32 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyWed Jun 03, 2009 6:47 pm

nga karpatet ke ardhe ti o qen shkau!
Se ti lavderon udben Rugoviqet saloviqet Thaqoiqet etj.vetem tradhtaret si ti lehin ne keta njerez q e shajten uck dhe shkuan ne beopgrad ta pshtojne bethen te Milloshi.
Se ju dridhen uck te vertet .
E sa per ju qe vetem keni veshe ate uniforme me tahir M...Ahmet m....qe ta shkaterroni uck.
Po tashe ju berllogat e hijeve te udbes hapni gojen.
O xhiti keta jane berllogu i shqiptareve plehrat. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 59
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyWed Jun 03, 2009 7:24 pm

oha sa mire me kane shqiptare
rroft shqypnia etnike
edhe te gjithe shqiptarete kudo qe jane
te gjithe te bashkuare ecim para drejt bashkimit kombetare serbija ne karpate me ato strajcat e veta se ketu ska vend me per te se ketu i kane then shqypni dhe shqypni do ti thojne fla fla fla fla fla fla fla fla fla fla fla Twisted Evil fla Idea zemer zemer bye Lule per ty Bravo Thanks fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyWed Jun 03, 2009 10:13 pm

Me datën 21 netore 1996  Euro ZERI  Nr.47

Pata shkruar një shkrim ne javoren Zëri, shkrimi im nuk e patën botuar tërësisht, por prape se prape i falënderohem Kryeredaktorit.

Unë po e sjelli ketë shkrim te asaj kohe ne forumin tone BK.


Ende vazhdojmë t'i tregojmë botes se çka duam!

Ishin vite qe shkuan vite kur shume gjera lëvizen kur u rrezuan shume diktatura, kure ranë shume mure dhe mbeti vetëm muri ynë, kur u formuan shume shtete te reja e nuk u formua vetëm shteti ynë-Kosova.
Nisen këto vite mrekullueshëm: i treguam botes se kush jemi dhe se çka duam.
Ia treguam ketë pa frike dhe ngurrim.
Ajo ketë e mori vesh, por u be sikur nuk ndien.
Dhe tash ne ne vend qe atë qe e shtruam si kërkese te luftojmë qe ta realizojmë, ne ende vazhdojmë tregojmë botes se çka duam!
Deri kur?


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Sat Apr 03, 2021 11:37 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptySun Jun 28, 2009 1:18 pm

Simbol i Bashkimi  Arjan BRAHIMI ( Shkodrani)


Vlen te veçojmë lidhjet shpirtërore  te çështjes sonë kombëtare.
Ata qe ju shërbyen aspiratave qe me çdo çmim deri ne vetëflijime u bën kurora e unitetit simbol i bashkimit.
Radhëve te UCK-se iu bashkuan edhe shume vullnetare nga te gjitha viset shqiptare .
Njeri nder ta ishte  qe la vendlindjen qe nga orët e para te luftës ishte edhe luftëtari i lirisë Arjan BRAHIMI (Shkodrani).
Përkushtimi i tyre dhe gatishmëria për te dhen jetën për atdheun u be frymëzimi për te gjithë.
E ne veçanti nga bashkëluftëtarët për guximin dhe vendosmërinë.
Lufta ne aksione guerile kishte marruar përmasa te gjera ne disa rajone te Kosovës.
Ne shume beteja  një nder betejat është edhe beteja e qytetit Rreze malit (Rahovec) ne Andrinë . Ne ketë betejë me një heroizëm te rralle te vendi i quajtur Rraset u be shkëmbe i palëvizshëm duke i shkaktuar dëme te mëdha armikut i cili me një arsenal tankesh ishte vërsulur drejt ati pozicioni.
Shkodrani ra heroikisht me 18 korrik 1998  ai hyri ne përjetësi .
Ashtu si te gjithë dëshmoret  bijtë me te mire Shpirti i kombit qe me gjakun e tyre u bën gur themeli i lirisë.
Do te kujtohen përgjithmonë .
Lavdi Dëshmoret.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Wed Mar 17, 2021 2:24 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptySat Jul 18, 2009 1:33 pm

Sot me 18 korrik po bëhen 11 vite ku ne balle te betejës ra trimi i lirisë Arjan Brahimi ( SHKODRANI).


                      Ne te kujtojmë

I forte si shkëmb
Ne ballë te betejave
Lidhe Besën
Ti trimi i lirisë
Me pushkë
Mbrojte Kosovën
Nderove Shkodrën
Token Arbërore
Me flamurin Kuq e Zi.U qoftë i lehte dheu Dëshmoreve te Kombit.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Wed Mar 17, 2021 2:29 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptySun Jul 19, 2009 12:28 am

Me nis e me kendue sa deshmoreve jau kan shkerdhav gjakun as lapsa nuk ka me shkrue vargje!Por duhet me dite se per shtet duhet i madhe e i vogel me i dale ndihme!Po si me i dale ne ndihme kur si te formohet nje nisi e uçk menjeherit komandanta po kyqen ata qe me serbin e grekun apo maqedonin pijshin e shkerdhafshin motrat shqiptare dhe qata i kemi ne krye te kuvendeve !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptySun Jul 19, 2009 11:08 pm

Haxhiu argat i atyre qe mundohen ( shkerdhav gjakun e deshmorve) jeni edhe ju.
Por kurr nuk do te arrini ate qellim.
Fushate per njollosjen e vlerave te luftes, e dim se kush ka ber dhe vazhdon te bej.
Armiqet e popullit shqiptare me veglat e tyre.
Vlerat e luftes do ti kuitojm, e mbrojm, duke i mbrojtur vlerat e luftes, idealin dhe gjakun e deshmorve, mbrojm identitetin tone, te drejten tone, per bashkim kombetar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyMon Jul 20, 2009 12:11 am

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Drini

Kurr nuk kam qen as argat as kundershtar i atyre shqiptareve qe e kan dashte atedheun dhe kombin shqiptar.
Por babe e babegjysh kemi dhene jetra e mund per ta ndritur qeshtjen e bashkimit shqiptar.Nuk e di ku ju zotri bazoheni se une jam kundra atyre qe dhane gjak per bashkim ?Ku eshte bashkimi bre njeri ?
Me pas luftue uçk,ska pas nevoj me nderhyre NATO!Dhe ndaq me dite sa keni luftue tan shqiptaret me baterija e tokivoka,une Haxhi Lata ua kam ba punen qe nato ta bombardoi serbiçn,kete e kam cekur me qindra here por juve nuk u intereson kush e lujti gurin por kush e vodhi mundi tim!

Une kur i kam mbrojtur vlerat e shqiptareve as ti as baba yt ska guxue me pordhe,dhe as qe ka me pjelle nana shqiptare se çfare mundi kam dhane per shqiptar,por i tere mundi me paska shkue per tradhetar e qeni nonen,tjeter spo di se çka me te thene !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyMon Jul 20, 2009 12:26 am

Kurr nuk paskit qen as argat, as kundershtar .
Pak ma i kjart nuk po ju kuptoi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyTue Jul 21, 2009 1:17 am

drini ti po lypke magar per Rahovec!!!!!
spo ta kapka truri se _ka paskna shkrue ? dil nga ketu ma mire e luj futball! E me guraleca
çka spaska ne mesin e shqiptareve
A din me shkrue nje poezi?shkruje apo kopjo doku e pershtatja disi !SE keshtu behesh njeri !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyTue Jul 21, 2009 8:42 am

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 49029109
Ata që fituan betejat, nuk janë as në lista!
Ata që i bishtnuan luftës u gdhinë ministra!” (Agolliane)

Avdi Ibrahimi – ish-zëvendës komandant në Brigadën 128 të UÇK-së në ZOP

Të nderuar dëshmorë, Ju që fituat përjetësinë!
Ne që patëm nderin të ishim bashkëluftëtar me Ju. Nga të gjitha trojet shqiptare shprehim respektin dhe admirimin ndaj jush dhe, veprës suaj fisnike rënë në luftën çlirimtare për liri e bashkim kombëtar.

Përpjekjet çlirimtare te një grupi shokësh nga Komiteti Kombëtar Shqiptar Për Bashkimin e Trojeve Shqiptare, të cilët kishin bashkuar idealet e larta patriotike e njerëzore për ta luftuar pushtuesin serbo-jugosllav që mbanin të pushtuara tokat shqiptare, arriti qellimin, më 28 nëntor 1987 në fshatin Nashec të Prizrenit në vatrën bujare të një atdhetari, vendosi formimin e Shtabit politiko-ushtarak me ç’rast u formua brigada – 28-të. Kjo date do të jetë simbol i mëvonshëm Brigadas 128- të Ushreisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Pashtrikut. Ky formacion politiko-ushtarak kryen disa akcione guerilase anemban trojeve të pushtuara shqiptare. Por duke mos dashur të zgjatemi në këtë histori, do të veçojmë datat e dëshmorëve të rënë në kuadër të këtij formacioni:
Më 19. 04. 1992, në krye të detyrës nga pritat e patrullës serbe në Prizren në lagjen “ortakoll” bie heroikisht duke e paguar veten Komandanti i njësitit gueril”Zjarri 003” Alush Kryeziu.
Më 03. 05. 1995. bie heroikisht, komandanti i njësitit gueril “Zjarri 002” Besim Ndreca, duke mos pranuar dorëzimin e armës, në vendin e tij të punës në Shirok, komandantit të milicisë serbe famëkeqit Shoshkiq, Besimi i bie plumbë ballit duke i thënë se vetëm kështu shqiptari e dorëzon armën o biri shkinës, mëpastaj epilogu i kësaj ngjarje rezuton me vrasjen e dy oficereve e disa ushtarëve ushtarako-policor në Malësi të Re, kështu duke paguar veten shumfish si Tahir Meha në Prekaz, bie heroikisht me armen në dorë si kushtrimtar i lirisë!
Me daljen në skenë të UÇK-së, e cila ja dridhi themelet shtetit shovenist serbomadh, ne si forc e organizuar që ishim, iu bashkangjitem pa u hamendur Ushtrisë son Çlirimtare dhe, komandantit toneë legjendar Adem Jasharit nga Prekazi heroik. Njesitet tona guerile ngado që ishin të formuara nëpër Kosovë të Levizjes guerile”Shqipet e Lirisë” transformohen në Shtabe të UÇK-së duke vazhduar luftën e armatosur çlirimtare nëpër zona luftarake në hapsirën e pushtuar të tokave shqiptare në Kosovë. Përpos luftimeve në kuadër të kësaj brigade u angazhuan njësite të veçanta për furnizimin e armatimit të UÇK-së në Zona të ndryshme luftarake, pastaj sigurimin, kalimin e mijëra luftëtarëve në kufirin e ndaluar shqiptaro-shqiptar, njëkohësisht pati rol të rëndësishëm në mobilizimin dhe stërvitjen e pjestarëve të UÇK-së në Shqipëri, vlen të përmendet se gjatë furnizimit me armë u vranë nga pritat e ushtrisë serbe: Më 09. 06. 1998. Liman Tejeci në Gorozhup.
Ndërsa Më 10. korrik 1998. ranë duke luftuar me pushkë në dorë dy pjestar tjerë të brigades sonë Albrim Fanaj dhe, Ylber Fanaj, në Vërmicë.
Ponjashtu me 15. 08. 1998. , në Buqe të Sharrit bie nga plumbat e pushtuersit serb Adem Berisha.
Në prill të vitit 1999 me urdhër të shtabit një pjesë e kësaj brigade kaluan për të mobilizuar dhe strevitur forca të reja luftarake në Shqipëri, ku për këtë më së miri tregon Gjenerali i Luftës Kudusi Lame, mes të tjerash thotë komandanti Ruzhdi Saramati me bashkëluftëtarët e tij më shpëtuan nga vetëvrasja.
Kur ishim në vlugun më të madh të stervitjeve ushtarake në Burrel ku afërsisht streviteshin 3800. ushtarë për ta thyer kufirin shqiptaro-shqiptar.
Më 2 maj 1999 nga dora e fshehur e forcave të errata antikombëtare na u vra ushtari Halil Gashi nga Landovica. Ne bashkëluftëtarët e tij e përjetuam tepër rëndë këtë vrsje tinzare.

Ata që fituan betejat, nuk janë as në lista!
Ata që i bishtnuan luftës u gdhinë ministra!” (Agolliane)

Avdi Ibrahimi – ish-zëvendës komandant në Brigadën 128 të UÇK-së në ZOP

Të nderuar dëshmorë, Ju që fituat përjetësinë!
Ne që patëm nderin të ishim bashkëluftëtar me Ju. Nga të gjitha trojet shqiptare shprehim respektin dhe admirimin ndaj jush dhe, veprës suaj fisnike rënë në luftën çlirimtare për liri e bashkim kombëtar.

Përpjekjet çlirimtare te një grupi shokësh nga Komiteti Kombëtar Shqiptar Për Bashkimin e Trojeve Shqiptare, të cilët kishin bashkuar idealet e larta patriotike e njerëzore për ta luftuar pushtuesin serbo-jugosllav që mbanin të pushtuara tokat shqiptare, arriti qellimin, më 28 nëntor 1987 në fshatin Nashec të Prizrenit në vatrën bujare të një atdhetari, vendosi formimin e Shtabit politiko-ushtarak me ç’rast u formua brigada – 28-të. Kjo date do të jetë simbol i mëvonshëm Brigadas 128- të Ushreisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Pashtrikut. Ky formacion politiko-ushtarak kryen disa akcione guerilase anemban trojeve të pushtuara shqiptare. Por duke mos dashur të zgjatemi në këtë histori, do të veçojmë datat e dëshmorëve të rënë në kuadër të këtij formacioni:
Më 19. 04. 1992, në krye të detyrës nga pritat e patrullës serbe në Prizren në lagjen “ortakoll” bie heroikisht duke e paguar veten Komandanti i njësitit gueril”Zjarri 003” Alush Kryeziu.
Më 03. 05. 1995. bie heroikisht, komandanti i njësitit gueril “Zjarri 002” Besim Ndreca, duke mos pranuar dorëzimin e armës, në vendin e tij të punës në Shirok, komandantit të milicisë serbe famëkeqit Shoshkiq, Besimi i bie plumbë ballit duke i thënë se vetëm kështu shqiptari e dorëzon armën o biri shkinës, mëpastaj epilogu i kësaj ngjarje rezuton me vrasjen e dy oficereve e disa ushtarëve ushtarako-policor në Malësi të Re, kështu duke paguar veten shumfish si Tahir Meha në Prekaz, bie heroikisht me armen në dorë si kushtrimtar i lirisë!
Me daljen në skenë të UÇK-së, e cila ja dridhi themelet shtetit shovenist serbomadh, ne si forc e organizuar që ishim, iu bashkangjitem pa u hamendur Ushtrisë son Çlirimtare dhe, komandantit toneë legjendar Adem Jasharit nga Prekazi heroik. Njesitet tona guerile ngado që ishin të formuara nëpër Kosovë të Levizjes guerile”Shqipet e Lirisë” transformohen në Shtabe të UÇK-së duke vazhduar luftën e armatosur çlirimtare nëpër zona luftarake në hapsirën e pushtuar të tokave shqiptare në Kosovë. Përpos luftimeve në kuadër të kësaj brigade u angazhuan njësite të veçanta për furnizimin e armatimit të UÇK-së në Zona të ndryshme luftarake, pastaj sigurimin, kalimin e mijëra luftëtarëve në kufirin e ndaluar shqiptaro-shqiptar, njëkohësisht pati rol të rëndësishëm në mobilizimin dhe stërvitjen e pjestarëve të UÇK-së në Shqipëri, vlen të përmendet se gjatë furnizimit me armë u vranë nga pritat e ushtrisë serbe: Më 09. 06. 1998. Liman Tejeci në Gorozhup.
Ndërsa Më 10. korrik 1998. ranë duke luftuar me pushkë në dorë dy pjestar tjerë të brigades sonë Albrim Fanaj dhe, Ylber Fanaj, në Vërmicë.
Ponjashtu me 15. 08. 1998. , në Buqe të Sharrit bie nga plumbat e pushtuersit serb Adem Berisha.
Në prill të vitit 1999 me urdhër të shtabit një pjesë e kësaj brigade kaluan për të mobilizuar dhe strevitur forca të reja luftarake në Shqipëri, ku për këtë më së miri tregon Gjenerali i Luftës Kudusi Lame, mes të tjerash thotë komandanti Ruzhdi Saramati me bashkëluftëtarët e tij më shpëtuan nga vetëvrasja.
Kur ishim në vlugun më të madh të stervitjeve ushtarake në Burrel ku afërsisht streviteshin 3800. ushtarë për ta thyer kufirin shqiptaro-shqiptar.
Më 2 maj 1999 nga dora e fshehur e forcave të errata antikombëtare na u vra ushtari Halil Gashi nga Landovica. Ne bashkëluftëtarët e tij e përjetuam tepër rëndë këtë vrsje tinzare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyTue Jul 21, 2009 8:45 am

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 88572437

Gorozhup-Lapidar i dëshmorëve të UÇK-së nga brigade 128

Më 26 maj në këtë luftë ranë luftëtarët trima Salih Zenunu nga Lubizhda e Vitisë, Bafti Haxhiu (Kajolli) i cili erdhi nga Perendimi së bashku me dhjetë të afërm nga familja e tij. Flurim Rushiti(Kingji) nga fshati Kapit Medvegjë ky snajperist sypatrembur qe kishte qenë tmerri i armikut në front lufte, të tre bashkëluftëtarët tanë ranë dëshmor në vijen e pare të frontit në Kërrhan të Gorozhupit.
Ndërsa me 27 maj ranë hereoikisht edhe dy dëshmorë, Alirizan Selmani biri I Tetovës kreshnike dhe, Astrit Suli nga Kuçova e Shqipërisë i cili kishte lënë gurbetin në Greqi tek ishte rreshtuar në Ushtrin Çlirimtare për ta bashkuar Kosovën me Shqipërinë.
Lufta vazhdonte pa u ndalur luftëtarët e lirisë përjetonin rëndë rënien e trimave luftëtar kishin moral të lart dhe po hakmerreshin duke luftuar rrept armikun. Kështu erdhi dita më e përgjakshme e 31 majit për brigadën tone…Këtë ditë luftimet qenë nga më të ashprat në vijen frontale që nga Drini i bardhë, deri te Qafa e prushit. , oshëtinin armet tona dhe, tundeshin brigjet e pyjet e këtyre anëve, ndërsa Drini kish marrë një pamje të kuqe…Bateria e artilerisë e komanduar nga Sali Saramati, godiste tanksa të armikut ku dukej qartë tymi dhe flaka. Pastaj godiste tekniken luftarake duke asgjesuar çdo gjë që kishte marrë në objektiv. Sulmonte pozicionet e armikut edhe kompania e komandant Shpend Berishës, tërë brigada ishte vë në objektiv sulmi ndaj forcave të armikut, po, ama edhe armiku në tërheqje qëllonte pa u ndalur në caqet tona sidomos nga distance e largët me artileri të rëndë nga Vreshtat e Landovicës dhe Gryka e Zhurit, njëkohësisht u ngritën dy aeroplan luftarak Mig-21 dhe lëshuan bomba kasetë në caqet tona, kështu nga mesdita e kësaj beteje të ashpër, tek luftohej për jetë a vdekje ranë dhe dëshmorë të tjerë, komandanti I baterisë artilerike Sali Saramati mori plagë vdekjeprurëse më 6 qershor në Spitalin ushtarak të Tiranë pushon së rrahuri zemra e këtij luftëtari të paepur. Më pastaj në fushën e nderit bie sypatremburi anëtari i shtabit të brigades që ishte në detyrën e ndërlidhjes Selver Maçkaj, kështu atë ditë u shkëput një pjesë e shkëmbit nga Pashtriku…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyTue Jul 21, 2009 8:47 am

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 32976901

Pastaj bie për të mos vdekur kurrë komandanti i kompanisë Shpend Berisha i cili kishte ardhur nga Gjermania për t’ja shtuar një krushk lirie Kosovës plagemadhe…Ponjashtu ranë duke luftuar pushtuesin dhe për ta bërë bashkimin e trojeve shqiptare edhe trimat tjerë luftëtarë, Gani Saramati nga Luma; Beron Gashi nga Prizreni; Safet Peci nga Mitrovica e Isa Boletinit; Ejup Kosumi nga Stanovci i Epërm i Vushtrrisë së Hasan Prishtinës.
Më 01. 06. 1999. bie heroikisht në luftime të ashpra frontale nga forcat serbe Xhelal Sopi nga Dardana; nga plumba snajperi në front lufte vritet dhe, bie dëshmor Avdurrahman Gërdellaj nga Sharri.
Më 03. 06. 1999 bie me heroizem të pashoq në përleshje me forcat serbe Zejnulla Zena nga fshati Sojevë e Ferizajit.
Në këto beteja të përgjakshme u plagosën rëndë edhe anëtari i shtabit të brigades mjeku Ilir Rakaj i cili tregoi trimëri të rrallë dhe përkushtim të jashtëzakonshëm ndaj atyre që kishin nevojë për ndihmën e mjekut, ponjashtu u plagos rëndë edhe Jeton Krasniqi. Drei me 12 qershor 1999. brigada jon♪ për asnjë çast nuk i ka ndërprerë luftimet me pushtuesin serb.
Më 17 qershor bie në minat e armikut në fshatin Stajk të Hasit korrieri i shtabit të brigades Arben Rashkaj, që të tre sot janë invalid lufte. Në këto beteja patëm edhe 31 të plagosur tjerë paksa më lehtë…
Më 22 qershor nga gjakatarët e fshehur serbë në lubizhd të Prizrenit u vra edhe ushtari Sherif Muçaj nga Prizreni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyTue Jul 21, 2009 8:52 am

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 11453749

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 11453749
Organika e Brigadës radhitej në këtë mënyrë për kohën e atëhershme momentale:
Organika e Brigadës 28 Sulmuese:
1. Komandant Brigade – Ruzhdi Saramati /ZEFI/
2. Zv. kom. Brigade - Faredin Shala /PROFI/
3. Shef i Shtabit - Sali Saramati /LISI/
4. Shef i Personelit - Informimit - Avdi Ibrahimi /A. SHPATA/
5. Shef i Operativës - Elmi bytyqi /BARDHI/
6. ZvSh i Operativës - Sadik Gutaj /GUTI/
7. Zbulimi - Bashkim Hogjaj /QORRI
8. Shef i Stërvitjes - Of. Elez Durmishi /MALËSORI/
9. Shefi i sigurimit në brigade -Of. Shukri Koqinaj /GJENERALI/
10. Shefi për moral dhe komunikim -Of. Xhemali Berisha /GJINI/
11. Shef i Organizimit -Of. Zikri Bojaxhiu /ZIKO/
12. Shef i Armatimit Logjistikë -Of. Shukri Krasniqi /VLASHI/
13. Shef i Strehimit dhe Evakuimit - Of. Misin Krasniqi /MALI/.
Njësiti i drejtuar nga vet Komandanti Ruzhdi Saramati /ZEFI/ ishte njësiti /GURI KUÇ/.

Njësitet dhe Komandantët e Njësive në kuadër të Komitetit dhe të Brigadës:
1. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 001. – Sali Saramati – Grykë Lumë.
2. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 002. – Besim Ndrecaj – Suharekë
3. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 003. – Alushë Kryeziu – Prizren
4. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 004. – Elez Durmishi - Krojmir – Komoran
5. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 005. – Hysen Ngucati – Polacë - Skenderaj
6. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 006. – Misin Krasniqi – Nashec – Prizren
7. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 007. – Ilaz Durguti Rezallë – Skenderaj
8. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 008. – Sanije Geci – Llaushë – Skenderaj
9. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 009. – Merita Mazreku – Prizren
10. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 010. - Resul Jusufi – Buzez – Sharr
11. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 011. – Enver Hasani – Pllajnik – Sharr
12. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 012. – Zikri Bojaxhiu -Pllavë – Sharr
13. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 013. – Petrit Bojaxhiu – Plavë - Sharr
14. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 014. – Jetë Hasani – Godancë – Shtime
15. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 015. – Miradin Badalli – Zhur – Prizren
16. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 016. – Gani Saramati – Prizren
17. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 017. – Nazim Hoxhaj - Petrovë – Prizren
18. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 018. – Hazir Saramati – Petrovë – Prizren
19. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 019. – Hakik Vukshinaj – Prizren
20. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 020. – Shaqir Gashi – Prizren
21. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 021. – Zaim Pulaj – Vërmicë – Prizren
22. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 022. – Ramiz Qeriqi – Krojmirë – Komoran
23. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 023. – Shukri Krasniqi - Vlashne – Prizren
24. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 024. – Zaim Kurtaj – Muradem - Prizren
25. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 025. – Agim Saramati- Dobrushtë – Prizren
26. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 026. – Avdi Ibrahimi – Mushtishtë – Suharekë
27. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 027. – Rrahman Llugaxhiu – Vraniqë – Suharekë
28. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 028. – Idriz Qeriqi – Prizren
29. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 029. – Hajriz Qeriqi – Krojmirë – Komoran
30. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 030. – Jahir Qeriqi – Krojmirë – Komoran
31. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 031. – Shaban Mustafa – Drenicë – Komoran
32. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 032. – Sylë Qeriqi – Drenicë – Komoran
33. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 033. – Agim Shala – Nëperbisht – Prizren
34. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 034. – Mehdi Qeriqi – Krojmirë – Komoran
35. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 035. – Xhergj Kqira – Sërbicë – Prizren
36. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 036. - Alush Shala – Prizren
37. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 037. – Selami Kryeziu – Retijë – Prizren
38. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 038. –Xhemal Fetahu – Raushiqë – Pejë
39. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 039. –Ferid Fanaj – Vërmicë – Prizren
40. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 040. – Safet Krasniqi – Prizren
41. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 041. – Muharrem Saramati - Dobrusht - Prizren
42. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 042. – Hysen Rashkaj – Milaj – Prizren
43. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 043. – Nexhat Saramati – Dobrusht – Prizren
44. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 044. – Mifail Saramati – Dobrusht – Prizren
45. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 045. – Sadik Bojaxhiu – Pllavë – Sharr
46. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 046. – Xhemali Berisha – Dushanovë – Prizren
47. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 047. – Mon Karavida – Mazrek – Hasë
48. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 048. – Azem Jahiri – Godancë – Shtime
49. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 049. – Sef Morina – Prizren
50. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 050. – Liman Tejeci – Gorozhup- Hasë
51. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 051. – Maksut Saramati – Dobrusht – Prizren
52. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 052. – Hane Rashkaj – Milaj – Hasë
53. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 053. – Feta Saramati – Dobrusht – Prizren
54. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 054. – Sami Saramati – Dobrusht – Prizren
56. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 056. – Resmie Badalli – Zhur – Prizren
57. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 057. - Zulfie Bilalli – Gjinocë – Suharekë
58. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 058. – Shqipe Telaku – Prizren
59. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 059. – Hamide Buçaj – Lladrovc – Malishevë
60. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 060. - Kadishe Avdiu – Shkup – Maqedoni
61. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 061. – Sevdie Bojaxhiu – Pllavë – Sharr
62. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 062. – Shukri Koqinaj – Vërmicë - Prizren
63. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 063. – Elizabet Bojaxhiu – Pllavë – Sharr
64. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 064. – Merushe Krasniqi – Kurillë – Prizren
65. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 065. – Rrushadie Gashi – Brezne – Sharr
66. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 066. – Sami Vehapi – Lubizhdë – Prizren
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyTue Jul 21, 2009 11:46 am

Xixi
Avdi Ibrahimin e kam pasur shok te shtepise xixi

Dhe sa here kam shkue tek Lima ne Deberdelan me thonte se une jam shoqerue me spiuna,me kete Avdi po dhe kam flejte e ka flejt ne shtepin time!Dhe nje ushtar apo komandant mbiemrin Balaj mesues shtat lig qe emrin ja kam harrue nga deberdelani dhe kemi qen ne normale ne prizren me tha se per sherr te Avdis nuk pote marrin sepse ai ka pasur nje telefon extra sa ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke dhe kerkush ska guxue me ja preke telefonin sekret!!Keshtu ka qen puna,!Dhe Lima ma ka nxjerr edhe revolen qe mos ti lajmrona ne shtabin e tij!
E kam ftue ne shtepi Avdiun bashk me Haziz Morinen nga reshtani dhe ia kam thene keto fjale,dhe harrova se kinse Avdiu e ka dite se ku i ka mshef do armatim Besim Ndreca diku nebiraq e kinse vetem Avdiu i dika!Dhe kur i kam ba byetje per keto,me tha se nuk di fare dhe kur e luta qe te shkojna tek Lima kundershtoi,se me keso pisa nuk bisedoi!Ndersa Hazizi me tha se shkojna e ja qie nonen!U quam per me shkue ne deberdelan ne shtabin e Limes por kur hyrem ne reshtan me tha ndale kerrin se une nuk vij me fole me bandita!

Bajram Bekteshi ka qen epror qe i ka mesue ushtaret ne Deberdelan ka qen me Limen ne fillim,dhe kur ia thash te gjitha keto per Limen ,me tha se une kam gabue qe jam vesh e ti me tha ma mire mos i hyne kesaj lufte qe nuk po e kuptoi !Une i thash pasi çenka keshtu leje edhe ti pra mos u perzi,jo me tha se une jam kyq!!!!Dhe me tha se nuk kam kohe se jam tue i mesue ushtaret ne gjuajtje!
Uke Bytyqi me mua kurr nuk folke ikte sepse ky ne vitin 1981 kur kam konkurue ne OBI me pate refuzue si person i pa parshtatshem moralo politke si antirevolucionist i jugosllavise dhe si u ba qe te behet komandant i uçk ?

Pasi Avdin e konsiderojshin spiun si e banen komandante ?!E mua kinse sherri tij jo!Dhe çka eshte ma e keqja ne Marali te Malisheves policia e uçk me rrethoi duke ma kerkue armen qe e kam bler nga komandanti i uçk S.L.qe grante nje mercedes te bardhe me regjistrim te DJ !A po te kujtohet kush e ngiste kete mercedes ?Dhe ne fund dojshin me me que ne shtabin ne malisheve duke me thene se une po propagandoi kundra uçk ,çka nuk ka qen keshtu .Dhe ne fund me than se kush jam une me organizue me disa mbrojtjen e popullates nese vijn forcat serbe,dhe me thane se nese beje e e vraje nje polic serb kan mem likvidue me familje dhe me than se une po bashkpunoi me serb !
Une e kam thene dhe kam me thene vetem te verteten e din mire Avdi Ibrahimi se kush jam e dine mire profesor Rexhep Qosja,e dine mire se kush jam Mejdi Elezi,e din mire se kush jam Bajram Bekteshi,e din mire se kush jam Behram Hoti,Begzad Baliu akademik me te shoqen e tij Myrveten,me njef mire Arsim Bajrami,Sali Kurteshi,Ismet Saliu ,me njef mire kryetari i prizrenit Ramadan Muja qe jam rrahur per te nga policia e serbeve ne te dalur nga gjakova etjer e tjer!!!!

Avdi Ibrahimi per mua eshte shok nuk e di qe diçka ka punue kundra meje,e nese ka bere ndonje te keqe kundra meje e une se di zotit po ja la!Bajram Bekteshin e kam thirr sa ka qen ne prizren komandant i TMK,por nuk mu lajmronte se di ose nuk ka qen lidhja si duhet,Por tek e fundit ja kam ngrere buken e ma ka ngrere!Per te gjitha e dijn se kush ashte Haxhi Latif Kuçi


Nese ka ndonje shqiptar qe kam punue kundra atedheut apo popullit le te shkruan,more nese din dikush qe nje sekond kam punue kundra atedheut apo kompbit .
Une per veten time po te them jo ty por tan shqiptareve se per me rreh spiuna nuk me jete marak,prish i kam me dru e shkel me kerr,a per me likvidue nuk me la LIMA?UKA ?BAJRAMI? e shume te tjere qe me pergjojshin ne çdo hape !!!

Jam lajmrue ne shume shtabe por çdo gje e kote ka qen per tu kyqur ne luften çlirimtare!!!!

Ata qe luftuan ata u vrane neper prita ose nga mbrapa shpines dhe i shapllen heronje e femit e tyre bredhin rrugeve si lugeter,dhe qeverisjen e vendit e bejne tradhetaret duke e mashtrue popullin e mjer!Terrorizmi


Nese uçk nuk ka qen teroriste,ateherit uçk nuk ka luftue per bashkim e as per pavaresi,?!!!
Pse kush thote se bota donte qe uçk ta shpallte terroriste jan spiuna dhe tradhetaret e kombit shqiptar!
Une per vete po bota te me kishte thene se jam terrorist,po u kisha thene se pa ken keshtu ske si e çliron vendin,sepse edhe forcat armike pa qen terrorist nuk munden me mposhtur nje popull ne roberi,por me ndihmen e terrorizmit e ftohin popullin qe tu nenshtrohet urdhave per mu skllavizue!Edhe forcat çlirimtare pa ken forca terrorizmi armiku nuk del aq lehte nga ai vend i roberuar,por kur te shkakton dhemje masakra ne ushtrin e tyre ateheri atyre ska me u ra ndermend ta shikoi ate popull me roberue ma!!!!Kete ja kam thene edhe nderkombetareve ne shtepin time dhe po ata nderkombetar i kam shtie mbas masakres se Raqakut ta ftoin KS te OKB qe te nderhyjn sa ma pare duke vajtue une me te shoqen time,por a jeni ka ma dini joooo!Ani !Zotit po ja la!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyTue Jul 21, 2009 11:55 am

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Moz-screenshot-2
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyTue Jul 21, 2009 12:04 pm

]Pse

Avdi Ibrahimit

Pse o shok nuk me tregove se si duhet te bashkpunoim qe lirin popullit tja dhurojme,por mshefe çdo gje nga shoku yt qe se di pse kur e din se une nga ju kurgje nuk meshefa por çdo gje edhe problemet sekrete te familjes sime ti tregojsha sikur shokut ne besim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyTue Jul 21, 2009 9:05 pm

I nderuar z. Haxhiu hidhja edhe nje sy shkrimit tende, ju vete thoni se nuk ishit (As argat as Kundershtar i atyre qe luftuan per bashkim kombetar) .
Ateher me kun na paske qen ty? Mos jeni ju ai Fetahu Ofeta o feta as me ne as me ata!
Une nuk kerkova shum nje qartesi te vogel, ndoshta mendova qe keni ber gabim teknik, eshte gje normale qe njeriu nuk i sheh gabimet e veta.
E sa u perket sharjve ato jane argument per ata qe nuk kane te drejte,njeriu behet i menqur me shume prej marrezive te tejereve, sesa prej dijes se vet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyThu Jul 23, 2009 12:43 am

Drinii
Mos jeni ju ai Fetahu Ofeta o feta as me ne as me ata!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po as me ju as me ata shkije sepse me shkije jeni perqit 99 perqind e shqiptareve a mos po te djege tani o drini zi!
Une me duket se as ty as kerkend nuk e kam shajte,tek e fundit per shqiptar eshte e drejte qe edhe tani ti hyni ne byth shkive,dhe eulexi po e pergadit serbin a e ndegjove Zevendesin e kryeministrit ?
Ti lavdromu mua sa te deshiron,por njerezia nuk hane balte derrash siq po i shitni popullit te meruar e shihni shpejte se çka po pergadisin per shqiptar por voneeee ka me qen !!!A e din o burr drini sa sanduqe KS i ka pergadite per shqiptar ?Ma teper nuk po u lodhi se shyqyr zotit qe nuk jan ka e dinin shqiptaret se çka po u pret!!!Me tradheti ndaj kombit as gje nuk fitohet!haram biti haram gjiti thone zorragjit!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyThu Jul 23, 2009 12:47 am

Driniiiii
Anëtar
"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Biere3
"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Paavat10

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Icon_minigender_male
Numri i postimeve: 386
Age: 28

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Icon_post_targetTitulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptySun
"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Quote10
Haxhiu argat i atyre qe mundohen ( shkerdhav gjakun e deshmorve) jeni edhe ju.
Por kurr nuk do te arrini ate qellim.
Fushate per njollosjen e vlerave te luftes, e dim se kush ka ber dhe vazhdon te bej.
Armiqet e popullit shqiptare me veglat e tyre.
Vlerat
e luftes do ti kuitojm, e mbrojm, duke i mbrojtur vlerat e luftes,
idealin dhe gjakun e deshmorve, mbrojm identitetin tone, te drejten
tone, per bashkim kombetar.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kurr nuk kam qen as argat==me ja,e gjakun e deshmoreve as kundershtar i atyre shqiptareve qe e kan dashte atedheun dhe kombin shqiptar.

A ta rroke rradaka tani more djalosh kokrroshi ?

!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyThu Jul 23, 2009 12:49 am

Une kurr nuk gaboi,por ti ja se ke dite qe vete me ke ba pyetje dhe ke harrue se çfare pyetje bene!!!!!Une jam ne gjendje me tu pergjigje edhe ateher qe kam shkrue para dyzetave!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptyFri Jul 24, 2009 7:48 pm

Eshte per tu cuditur edhe pa gabime jeni, e keqja juaja eshte se nuk i shihni gabimet e juaja.
Ndoshta i beni nga mosdija?
Njeriu vulgar eshte gjithmone i tronditur.
Ju deshmoni kete ne cdo postim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptySat Jul 25, 2009 10:06 pm

Drini

I nderuar
Une tek e fundit nuk jam i mvarur ma per kosoven,por po me dhimbet populli i mjerum,se tek e fundit e leje me ka krejte sepse vete kush jam qe do mundem ta qesi ne binare qeshtjen e shqiptareve!Une jam mundue ta japi jeten per popull shqiptar dhe kam punue ma shume se sa mundesit,dhe ja zotri nga shkijet nuk u largova nga kosova por nga spiunet.E ti merre si te deshirone zoti e shperbleft popullin shqiptar si eshte !!!
Mua me njofin mire suharekasit,dhe bene pyetje katundar e qytetar se kush kam qen !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptySat Jul 25, 2009 10:08 pm

Populli eshte barometri i çdo kujt e qe tuten me tregue,une trimerin nuk mundem tjuadhuroi,sepse trimerin ta dhuron natyra!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 EmptySat Aug 01, 2009 2:04 pm

O ata t'lumet qe dhane jeten
o ata t'umet qe dhane jeten
o ata t'lumet qe shkrine veten
per Atdhe e gjuhe te t'Pareve,
per shqiperine e shqipetareve".

A.GJ.Fishta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 21Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Epopeja e ndritshme e UCK
» BALLI KOMBETAR - KOLOBORATOR APO LUFTETARE?
» EPOPEJA E BESELIDHJES KOMBETARE DEMOKRATIKE B.K.D.SH
» Dr. Shefqet Krasniqi: Epopeja e Kosovës së Re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: