Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP

Shko poshtë 
+28
Gjeta 9
Arianiti
NIPIIXHAXHIT
petritkola
Xhemshiti
Mixha Selim
feride
Atdhetari
murturi
voglushja
kasapi
shahini
gjergji
Tatoo
......
Delia
BashKom
rrimtaf
xhema
xhiti
Çlirimi
Xili
Ramizi
agim__barja
detektivi
haxhiu
zeriatdheut
Driniiiii
32 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptySun Apr 26, 2009 11:44 am

Lufta qe kishte marruar përmasat e mëdha ne Drenicën Legjendare dhe ne Dukagjin Heroik, ajo u shtri   edhe ne Andrinë.
Me 26.04.1998 Dalja e UÇK-ës andrinë e ne Drenocin Legjendar i dha një kontribut te madh Ushtrisë Çlirimtar te Kosovës ne mobilizimin dhe ne strukturimi e saj.
Djem e vajza  te kësaj ane te gjithë ata qe patën arme u radhiten ne radhët e UCK-se, ku se bashku me popullin bën një organizim te mirëfilltë.
Si çdo kund ne Kosove edhe ne këto ane filluan betejat , me 12 maj te vitit 1998 ra heroikisht ne vijën frontit te përgjakshme mes forcave serbe, dhe Ushtrisë Çlirimtare te Kosovës mes fshatrave Bratotin dhe Drenoc dëshmori i pare ne këto ane Milaim Krasniqi i cili me një lufte te rralle  tmerroi armikun.
Lufta e UÇK-ës dhe Heroizmi i ushtareve qe flijoheshin për lirin e Kosovës  çdo dit e me shume shtohej ne këto ane, e edhe kjo ane si shume rajone te Kosovës u bën te lira, deri me katër shtator te vitit 1998 ku  armiku me alte lëri te rend nga Qabrati i Gjakovës garantonte me dite te tera, e pastaj filloi ofensivën e egër, duke vra civil e djegur, por kurrë nuk arriti ta mposht UÇK-ës ku  sa vije e shtoheshin radhët e saje,  e vendosmëria e popullit te kësaj ane për mos ti lëshuar trojet e te pareve e tmerroi  armikun e tërbuar me 31 mars te vitit 1999 ne fshatin Pastasel mu ne vendlindjen e luftëtarit Milaim Krasniqi armiku pushkatoi 106 burra civil, por edhe pas kësaj masakre populli i mbeti besnik Ushtrisë Çlirimtare deri ne ditën e fundit te luftuese.
Si çdo kund ne Kosove edhe ne andrinë ne lirinë e shume pritur dhe te sjell nga bit e bijat me te devotshëm te popullit, filluan proceset e montuara te pjesëtareve te UÇK-ës ku i burgosen e i mbajtën ne paraburgim deri ne 5 vite. Ku mungesa e tyre ishte e madhe.
Tri shkronjat e arta u njollosen me variantet, e metodat me te ndyrat te ndryshme, e këto tri shkronja u harruan edhe nga ata te cilët si themelues , e ne emër te luftës përfituan, harruan betimin e idealin e dëshmoreve, ku shume   nga ta mbeten me nga një dërrase te varri. Liria ka emër, këtë emër mund ta gjesh kudo ne Kosovë, e edhe ne fshatin tim qe 106 gur u hodhën ne themelet e saj.      


Njeriu qe përpiqet te arrije idealin e vet i ngjan udhëtarit i cili ne mbrëmje hip ne kodër, ku nuk është me afër   yjeve , por i sheh me bukur ata.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Tue May 11, 2021 1:50 am, edituar 5 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyMon Apr 27, 2009 8:55 pm

Betimi i Ushtarit te UCK-se


<<Une, ushtari i Ushtrise Clirimtare te Kosoves, betohem se do te luftoj per clirimin e tokave shqiptare dhe bashkimin e tyre. Do te jem perhere ushtar besnik, luftetar i denje i lirse,vigjilent,guximtar dhe i disiplinuar, i gatshem qe ne cdo koh pa kursyer as jeten time te luftoj per ti mbrojtur interesat e shenjta te atdheut. Nese shkel betim,le te ndeshkohem me ligjet me te ashpera te luftes dhe nese tradhtoj, qofte i humbur gjaku im.Betohem,betohem,betohem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyWed May 13, 2009 12:42 am

Lavdi Dëshmoriti  Milaim Krasniqi

Kushtrimi i tri shkronjave te arta UÇK,  zëri i pushkëve  nga Drenica e Dukagjin  ngjallen shpresat qe kishin filluar te zhbëheshin , përpjekjeve paqësore e durimit i erdhi fundi , vetëm pak kohë pas epopesë se lavdishme e sakrificave ne Drenicë e Dukagjin.
Lufta u zgjeruara edhe ne Andrinë. Populli i  kësaj ane kapen armët , ashtu si shumë djem e vajza te Kosovës e me gjer. Te gjithë pa përjashtim, me çka paten u kyçen ne radhët e UÇK-ës për çlirimin e Kosovës nga okupatori serb.
Njeri ndër ta ishte edhe Milaim Krasniqi i  cili si shumë te tier, ishte brumosur me ndjenja patriotike ne kullat tona qe bartin e ruanin, bresa pas bërsi  tradita tona e idealin për bashkim kombëtare.
Fatin si shumë patriotë te tjerë e kishte edhe Milami, nuk arriti te realizoj ëndrrën qe kishte për shkollim, edhe ky u detyruar te emigroj nga vendlindja si shumë vendase, ketë fat kishin të gjithë ata që bënin përpjekje për liri ne viset shqiptare.
Ashtu  si shumë mërgimtar  edhe ne mërgim Milaimi  u  angazhuar, e kontribuojë  për lirinë e Kosovës , e Bashkim Kombëtar. Me zërin e ëmbël i këndoj Shaban Polluzhes, e si ushtar sypatrembur i orëve te para. Në Betejën 12 maj 1998 Milaim Krasniqi në vi te frontit merr plagë te renda vdekjeprurëse.  Me qëndrese heroike ai nuk arriti ta shijoj lirinë. Por me sytë  nga Shqipëria  ai nga bjeshkët e Zatriqit porositë që lufta te vazhdoje deri ne fitore e bashkim kombëtar. Nga kjo beteje u krijua edhe një zone e lire qe kontrollohej  nga tri shkronjat e arta UÇK.
Milaimi si shumë te tjerë  u  be simbol, u be gur-themeli i vazhdimit te luftës deri ne fitore. Me shumë sakrifica arritëm lirin, por jo dhe synimet  e te rënëve. Një ideal mbetet ideal, vetëm per atë se nuk është realizuar tërësisht!  Ashtu si amaneti e ideali i Milaimt,  e betimi i ushtarëve te UÇK-ës!
Liria ka emer.Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Tue May 11, 2021 1:44 am, edituar 7 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptySun May 17, 2009 3:52 pm

Fjala e UCK-se Ne varrimin e mesuesit Halit Geci ne Llaushe

Nentor 1997


Vellezer dhe motra
Nena dhe baballare, te aferm te vellait tone Halit Gecaj
Ne emer te Ushtrise per Clirimin e Kosoves, u shprehim ngushllime te sinqerta dhe ju njoftojme se e ndajme dhimbjen me ju.
Populli shqiptar ne trojet e veta, ketu ne Kosoven e roberuar, ne vite dhe dekada ka provuar mbi supet e veta shtypjen dhe dhunen me cnjerezore nga pushtuesit serbe.
Na u vrane na u burgosen e na u masakruan bijte dhe bijat me te mira te popullit tone te pambrojtur...................... Po nje dite nga gjiri i ketij populli lindi Ushtria Clirimtare e Kosoves si e vetmja force serioze per realizimin e idealeve dhe aspiratave te popullit tone per Bashkimin tone Kombetar...............Lufta jone e shenjte do te zhvillohet deri ne clirim, deri ne bashkimin tone kombetar. ............
Lavdi te reneve per liri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptySun May 17, 2009 4:00 pm

Te lumte dora Driniiiiiiii per kujtimin qe ju ben Deshmoreve respektet e mia
Lavdi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptySun May 17, 2009 6:46 pm

Pershendetje Zeri.

Un mendoi Zeri, se iu kem borxhe Dëshmoreve te Lirisë se Kombit te cilët u flijuan.
Ata nuk kane nevoje për lëvdata, ne duhet ti rikujto-ime amanetin e tyre.
Ne qofte se i harrojmë dëshmoret do te jemi te mallkuar nga gjaku i tyre.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Tue Dec 29, 2020 7:06 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyMon May 18, 2009 1:35 pm

Deshmoret u perbuzen,dhe po perbuzen ne çdo kohe dhe tani!
Une punova shume per çeshtjen shqiptare ,por nuk rash so martir kurr,sepse nuk deshta te me mekembin tradhetaret siq po o nerkembin martiret!Dhe sa interesant,tradhetaret mbajn ditet perkujtimore se kinse sa shume i nderoin martiret e ne anen tjeter femit e martireve i çnjerezoin ne masa te papara duke ua shkatrrue jeten!
Une e kam nje te fresket ne trurin tim:Kur ne kohen e luftes e kerkoja nje vertetim ne financa aty ishte edhe nje shqiptar koloboracionist i shkive,dhe me thane shkijet se pa e pague tatimin nuk ta leshojna vertetimin se keshtu na ka rekomandue Milloshi !Une nga meria thash ***** Milloshit ,serbet mbeten duke u shikue nderveti dhe ky shqiptar e kapi telefonin dhe thote tashti e sheh ti kujna ja shan ***** ?Po sa e ka kap telefonin i kam thash pa provoje e qen i poshter se me tel te telefonita kepusi koken.
Serbet me than a e sheh ne ty nuk deshtem me te lajmrue e shqiptari eshte ma besnik i serbeve te Milloshit ?Sot ky qen eshte minister!!!Me pas luftue Lima e Ali Ahmeti moti ishte harrue pavaresia e shqiptareve!Ata qe luftuan lavdi,por nana iu ka kajtur atyr e ata qe vdiqen,kjo qe"veri po ua shkerdhen grat dhe vajzat e tyre dhe ma keq pa buke duke bredhur si te dalur mendesh!Nese kam gabue shok ne drejtesi qe po na ngulfat te gjitha sygjerimet do i pranoi .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyTue May 19, 2009 1:21 am

Njeriu nuk mund te behet cdo here Hero, por mund te behet Njeri?
Haxhiu nuk e kuptova se cka desht te thoni me kete shkrim.
Nuk e di pse nuk e thoni emrin e ati qeni, edhe qeni ka emer.
Haxhiu Kombi qe humb vetedijen per te kaluren e tij gradualisht humb edhe veten e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptySun May 31, 2009 5:46 pm

Marrëveshja ne Andrinë me 10 maj 1998 mes UCK-se dhe LKCK-se.

Shume here është shkruar për shume marrëveshje.
Mes shqiptareve, si për shembull marrëveshja e Mykjes marrëveshja e Prizrenit, etj etj.
Kto ngjarje ishin te rëndësishme dhe historike.
E një nder to është edhe një marrëveshje  lokale e cila u respektuar nga te dy palët.
Marrëveshja ne Andrinë me 10 maj 1998 mes UCK-se dhe LKCK-se.
Ne fshatin Drenoc njësit i LKCK-se bën marrëveshje me njësitin e UCK-se dhe bashkuan grykat e pushkëve.
Bashkimi sjell forcën, e me 12 maj 1998 pas një beteje tete ore, armiku u largua një here e për gjithmonë nga këto ane.
Ne këto ane 10 maj ishte simbol i bashkimit.
Ky bashkim u be nen Betimin.
Betohem se do te luftoje për Çlirimin e Tokave Shqiptare dhe Bashkimin e tyre.
Nuk e di pse harrohen këto ngjarje te rëndësishme, ndoshta qelli-mishte po injorohen.
Ku sode me shuam se kurrë duhet te kërkojmë te gjithë shqiptaret e ndershëm e patriot Bashkimin Kombëtar.
Harresa e këtyre marrëveshjeve me vlera kombëtare behet nga te verbrit, te cilët nuk respektojnë as vullnetin e popullit, e as betimin e dëshmoreve te cilët u flijuan për ribashkimin e Shqipërisë dhanë jetën.


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Tue Dec 29, 2020 7:25 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptySun May 31, 2009 6:15 pm

Haxhi krejt me ven e ke.Se lun topi.
Po kushe e do njeriun qe tregon te verteten te ne.Askush!
hajni rrenci dilingjija tradhtari pushtetari e ka fjalen.
Veshtire e kemi dhe e kemi pas e me shekuj.
Vetem nje qeveri e paster patriotike kombetare dhe nje president kombetare patriot atdhetare mund ti rregullon keto qeshtje.
E kesi njerez vella te shqiptaret kurre nuk dote vjen se nuk lejojn tradhtaret pisat hajnat te poshterit te korruptuarit!
QE benen luften dhe sote jane ne pushtet pa shtet.
Dhe prap kane forcen fuqin te manipulojne me jetimet me at familje te deshmoreve.
Te miret vdiqen na mbeten berllogat e pushtetit.
keta deshmoret i permendin vetem sa per sy e faqe per vota!
A femijet e tyre skan buk me ngrane!
Allahu i denofte keta sa me keq! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptySun May 31, 2009 7:54 pm

Detektivi per cilin top ke fjalen Topin Shiptar apo te Allamanit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptySun May 31, 2009 7:58 pm

Jo more te Allamanit! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyMon Jun 01, 2009 9:28 pm

Ne shkrimet e tua z Detektivi me jep te kuptoi se e doni ate qe nuke e kuptoni, dhe e urreni ate pse nuk e kuptoni, ti japish dikuit te dreit i cili flet pa argumente eshte e njeta gje sikur te beni krim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 59
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyMon Jun 01, 2009 9:35 pm

Z:DRINI te pershendes dhe ju falenderohemi per keto shkrime shume me vler dhe qe jane ne interes te kombit tone shqiptare te lumt dora
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 59
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyMon Jun 01, 2009 9:36 pm

lexova diqka dhe mesova shume diqka cka me pare se kame dijte flm Drini
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyMon Jun 01, 2009 9:51 pm

agim__barja shkruajti:
lexova diqka dhe mesova shume diqka cka me pare se kame dijte flm Drini
Agim nuk shkohet ne mal pa sopate, si disa mendoin.
Per ta varrosur te verteten, duhen shum lopata, e koha e lopates ka ikur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 59
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyMon Jun 01, 2009 9:59 pm

tani eshte koha e penes por disa jane qe nuk hahen me asgje gjithqka qka eshte ne te mir te kombit i duket mbrapshte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyTue Jun 02, 2009 12:37 pm

Ti nuk po dishe magarit mi dhane uje.Pena e udbasheve si ti nuk i vyne shqiptarise.
penat si ti kena pas edhe hesata pashe toptanin zogun Ali shukriun Rugoven Rrahman Morinen remzi Kolgecin sali berishoviqin Thaqin etj.
PO ju jeni dhe dote mbeteni sahan lepeires te te huajve dhe sherbetore te tyre.PO kurrsesi ne tokat shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ramizi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Ramizi


Male
Numri i postimeve : 158
Age : 42
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyTue Jun 02, 2009 1:56 pm

defektiv muti
po ik ore plere po ça do ti ketu ne forumin shqipetar se ti je Sezrb i qelbur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyTue Jun 02, 2009 2:05 pm

Serbe jeni ju qe perbehi ne saloviqa Rugoviqa fazliqa Millosheviqa.
A e shiqoni veten ne pasqyre ju disa se qka perkrahni.Ne perkrahim vetem shqiptarine jo bashkim vllaznimin si ju .
Servile grek e serbe.
perne nuk vlen flamuri i pshurrte serbe multietnik.As kosovarizmi as AHrtisari.JU m..e shqiptarise thirri ne to.Sa ata aq edhe ju keni vlere. fla
Rrnofte Bashkimi shqiptare pa plehera pa servile pa fazliqa pa salioviqa pa Rugoviqa pa .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 59
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyTue Jun 02, 2009 6:40 pm

PO RAMOZ DETEKTIVI I NJEJTI ME PSEO XHITIN JANE SERBOFIL ME GJAKE SHKAU SJA VLEN TE MIRREMI ME TA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 59
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyTue Jun 02, 2009 6:42 pm

PERSHENDETJE VELLA RAMIZ KETA JANE UDBASHE GJAK I SHKAUT SJA VLEN TE MIRREMI ME TA KETA PLASEN NGA INATI PSE SHQIPERIA U BE ME RRUGE ME ME STANDARDET ME TE LARTA EUROPJANE FATI I SHQIPTAREVE ESHTE KY URIME E GEZOFSHIM KETE AUTOSTRADE VELLA I NDERUM RAMIZ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 59
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyTue Jun 02, 2009 6:44 pm

RROFT SALI BERISHA , HASHIM THAQI QE SOT JA NE NE RRUGEN DREJT BASHKIMIT KOMBETARE SE SKA NJERI QE NHUK GABONE POR TANI PER TANI E TREGUAN VEHTEN SE JANE SHQIPTARE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyWed Jun 03, 2009 12:01 am

detektivi shkruajti:
Ti nuk po dishe magarit mi dhane uje.Pena e udbasheve si ti nuk i vyne shqiptarise.
penat si ti kena pas edhe hesata pashe toptanin zogun Ali shukriun Rugoven Rrahman Morinen remzi Kolgecin sali berishoviqin Thaqin etj.
PO ju jeni dhe dote mbeteni sahan lepeires te te huajve dhe sherbetore te tyre.PO kurrsesi ne tokat shqiptare.
z.Detektivi po te ishim me nje teme argetuse do ta tregoja nje ndodhi te Gomarit, detektivi munde te them se me shum se 100 her keni shkruar e mrin e Esate P Toptanit, per cudi si ju ashtu edhe xhiti gjithmon e keni shkruar gabimishte, (hesata pashe toptanin) kjo me shtyne te dyshoi se ju i takoni nje minoritetit nga kosova, sepse nuk arrin shpesh ti shqiptoni fjalet shqip!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 59
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP EmptyWed Jun 03, 2009 12:23 am

UNE ISHA EDHE JAME KETU NE TOKEN E SHEJT TE SHQIPERIS ETNIKE E JU DETEKTIV ISHIT POR ME KURR NUK DO TE JENI SE PER MYSAFIR KENI ARDHUR NGA KARPATET ME STRAJCA ERDHET DHE ME STRAJCA DOLET . HARROJE HARROJE SE KETU I THOJN SHQYPNI E SHQYPNI DO MBETET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 21Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Epopeja e ndritshme e UCK
» BALLI KOMBETAR - KOLOBORATOR APO LUFTETARE?
» EPOPEJA E BESELIDHJES KOMBETARE DEMOKRATIKE B.K.D.SH
» Dr. Shefqet Krasniqi: Epopeja e Kosovës së Re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: