Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Çka urreni më së shumti?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
AutoriMesazh
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyMon Jan 04, 2010 10:59 pm

pseodopolitikajt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyTue Jan 05, 2010 12:08 am

Dy Tradhetine dhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 34
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyWed Jan 06, 2010 1:23 am

Drejtesin e shtremberuar nga njerez te pa moralshem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyFri Jan 08, 2010 5:50 pm

SAHANLEPIRESAT
 
Per nje koc te lepire
shesin trup dhe fytyre
gjuhen porsi qen e qesin
Lehin edhe pasi te vdesin!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
AULONA tttt
Fillestar/e
Fillestar/e
AULONA tttt

Female
Numri i postimeve : 8
Age : 37
Vendi : ATHINË
Registration date : 24/11/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyFri Jan 08, 2010 9:35 pm

URREJ NJERËZIT MOSMIRËNJOJTËSH ATA AS ZOTI SI FALI.EDHE HAJDUTIN EDHE VRASËSIN EDHE GËNJESHTARIN ZOTI I FALI KUR KERKUAN NDIHMËN E TIJ DHE U DHA NJË MUNDËSI TË DYTË POR MOSMIRËNJOJTJEN SE FALI KURRË
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptySun Jan 10, 2010 12:46 pm

ALONA tttt
Per deri nuk je mirnjohes atyre qe zoti naj dergoj ne tok per tena shpetuar nga katrahurat e kti planeti mos prit se
dot ken mirnjohje per diq jasht toksore, ne po jetojm me ta dhe nuk u jem mirnjohes per te bemat edhe te mirat qe naj sollen e mos te fasim me larg!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 34
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyWed Jan 13, 2010 12:12 am

Ma se shumti i urreje minjet qafe cullaka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyWed Jan 13, 2010 9:38 am

armiqt tan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptySun Feb 13, 2011 2:11 am

Albinin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Merisa
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
Merisa

Female
Numri i postimeve : 276
Age : 28
Vendi : Kosovë
Profesioni/Hobi : mjekesi
Registration date : 16/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyWed Jun 22, 2011 5:54 pm

me se shumti urrej njerezit dy fytyresh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 25
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyWed Jun 22, 2011 6:46 pm

Me se shumti urrej,ato qe dua dhe s'eksistojn.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Merisa
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
Merisa

Female
Numri i postimeve : 276
Age : 28
Vendi : Kosovë
Profesioni/Hobi : mjekesi
Registration date : 16/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyWed Jun 22, 2011 10:11 pm

me se shumti urrej genjeshtrat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 36
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyFri Jun 24, 2011 10:00 am

ty meri haha se te kam yll

_________________
VESA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptySat Jun 25, 2011 7:48 am

Te gjith ata qe jan kunder nesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyTue Jun 28, 2011 10:34 am

tradhtine dyftyresine rrenacaket tradhtaret patriotat me bateri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyTue Jun 28, 2011 2:19 pm

Kuvendi i Shqipërisë votoi pro regjistrimit mbi baza etnike e fetareMe gjithë kundërshtinë e “Aleancës Kuq e Zi” kuvendi ka miratuar pak minuta më parë projekt-vendimin për regjistrimin e popullsisë mbi baza etnike dhe fetare. Kanë qenë 71 deputetë të mazhorancës, të cilët kanë votuar pro propozimit të qeverisë, ndërkohë që opozita prej dy muajsh po mungon në seancat plenare.

Në orën 10:00, mbështetës të Aleancës Kuqezi u mblodhën përpara kuvendit për të protestuar kundër miratimit të pr/ligjit për regjistrimin e popullsisë mbi baza etnike e fetare. Protestuesit bënë thirrje që kuvendi i Shqipërise të votojë urgjentisht kundër propozimit ligjor të ministrit Pollo.

“Votoni peticionin e popullit dhe jo pr/ligjin e grekut”- tha një nga përfaqësuesit e Aleancës Kuqezi duke shtuar se pr/vendimi “Bie ndesh me interesat kombëtare”.

Aleanca Kuq e Zi prezantoi dhe nismën e dytë nën moton “Një komb një pasaportë” ku i kërkohet kuvendit ndryshimin e “menjëhershëm” të Kushtetutës në dispozitat për dhënien e shtetësisë shqiptare dhe dhënien e pasaportave shqiptare çdo qytetari me origjinë dhe kombësi shqiptare kudo që jeton.

HEC E MOS I URREJ KTA SHIZOFRENA TANI THOJN JO NAJ BEN GREKU E SHKAU JO BURR JO,PO JA BEJM VETES ME KTA IDIOTA......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 25
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyTue Jun 28, 2011 9:01 pm

Nuk ja bajn vetes po popullit se keta jane njerz qe e shesin atdheun per pes pare......e blihen per pare te kuqe......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyFri Jul 01, 2011 5:41 pm

Kombi i shkokëzuar
Shpërndaje
1:58 / 1.07.2011


Lis Bukuroca
Lis Bukuroca

Vështrim sinoptik: asnjë komb në Europë nuk është shkokëzuar si kombi shqiptar. Po ushtrohet një sakrilegj mbi çdo personalitet, mbi integritetin e tyre dhe mbi veprimtarinë, e cila deri dje vlente si shëmbëlltyrë e kombit. Nuk ka mbetur asnjë vete me rëndësi kombëtare, qoftë historike, qoftë e gjallë, që nuk është kryqëzuar kryq e tërthor. Krejt varet nga interesi, pikëvështrimi, bagazhi ideologjik, grupi, shoqata, apo analisti që e zë ngoje. Për disa vjet demokraci, u shndërruam në komb pa shëmbëlltyra: u shkokëzuam tërësisht! Po shkatërrojmë të kaluarën tonë, po dëmtojmë të tashmen rrjedhimisht po e bëjmë të pasigurt të ardhmen. Asnjë komb në Evropë nuk gjallon në një kaos dhe mjegullnajë të tillë.

Nuk ka vend në botë, ku festohet dita e pushtimit. Te ne po! Nuk ka asnjë vend në botë, që dëshiron të ndërtojë komb të ri duke huazuar një fjalë nga gjuha e atij, që i robëroi dhe masakroi. Te ne po! Nuk ka asnjë vend në botë, ku me dëshirë do të rrëzohej përmendorja e themeluesit të kombit dhe vihej e pushtuesit. Te ne po. Madje, mëtojnë edhe ta fshijnë nga librat dhe kujtesa. Madje, dëshirojnë t’ i imponojnë njerëzve ndjenja turpi dhe fajësie për krenaritë e djeshme. Diçka e tillë nuk ndodhë askund në Evropë. Te ne po!

Predikuesit e brendshëm në favor të shteteve të jashtme, përhapin ide edhe kundër qenies shqiptare. Çdonjëri ka shpjegimet e veta historike dhe shkencore. Çdonjëri arsyeton, përligj dhe “dokumenton” faktet e veta. Çdonjëri përpiqet të fitojë njerëz. Dhe, çudia më e madhe shqiptare, të gjitha këta gjoja përpiqen për të mirën e kombit. Të gjithë këta qëndrimet e veta i quajnë patriotike. Nuk ka demokraci funksionale aty ku rrënohet çdo gjë e shenjtë kombëtare, por anarki vlerash, i gjykimeve dhe i qëndrimeve. Kaos i plotë politik dhe shoqëror: gjendje patologjike. Plogështia, oportunizmi dhe depresion shoqëror shquhet si rezultat. Ata mundohen të ndërtojnë realitete dhe bindje të reja. Pasi të përmbyllin këtë dezorientimin tërësor, do të paraqiten si shpëtimtarë dhe udhërrëfyes. Ky është qëllimi i tyre. Prandaj u duhet kjo zallamahi.

Dikur posedonim një kohezion shpirtëror dhe kishim një strumbullar, ku lidheshim dhe patëm personalitete që nderonim dhe adhuronim të gjithë. Si kombet tjera për rreth. Sot, kombi shqiptar, si asnjë komb tjetër, ka ngelur pa shëmbëlltyra të veta. Madje, kësaj dukurie vetëshkatërruese, nuk i shpëtoi as Nënë Tereza. Rinia e sotshme ka probleme orientimi. Ajo nuk mund të konsiderojë si shëmbëlltyrë një politikan shqiptar. Politika jonë ka rënë në shkollarizëm dhe vetëm zbaton ide, që i jepen nga jashtë. Nga të gjitha anët.

Nëse rinia zgjedh një shkrimtar si shëmbëlltyrë të veten, shfaqet tjetri, që mendon se din më shumë dhe ia rrënon. Çdo lagje ka analistin dhe predikuesin e vet të madh. Rinia nuk ka me kë të mburret e as modele të pa damkosur, që do të duhej t’i imitonte. Këtë gjendje mund t’ia dëshironte një vendi vetëm armiku. Komb i shkokëzuar dhe i shkokëluar. Pse ndodh kjo? Kjo ndodh sepse ne nuk kuptojmë demokracinë. Ne mendojmë se në demokraci mund të shkatërrohet çdo gjë që nuk i pëlqen një grupi të caktuar apo nuk i përshtatet bindjeve të disave apo të një individi. Nëse një personalitet kombëtar me veprën e vet na imponon respekt dhe mirënjohje, ngrihen “intelektualët” dhe kërkojnë “fakte” për ta poshtëruar në mënyrë sa më të përkryer. Në një vend të tillë nuk mund të funksionojë si duhet as shteti, as ligji, as ekonomia. Ata që duhet të kujdesen për mirëqenie e popullit, merren me thashetheme dhe mirëqenien e vet! Ata nxjerrin përfitime nga kjo katrahurë.

Me elitën e sotshme politike, me orientimin e saj dhe me punën e saj, mirëqenien do ta kërkojmë me teleskop duke e drejtuar atë drejt Perëndimit, si në shekullin XX. Si në kohën e komunizmit. Asnjë komb tjetër në Evropë nuk ka problem të orientimit. Ky është eksperimenti më oportunist, që po bëhet dhe tolerohet nga klasa politike shqiptare me kombin e vet. Kombit i duhet një lajtkulturë, një doktrinë politike dhe morale, sepse jemi katandisur si asnjë komb tjetër. Ajo që shkatërrohet te ne me aq lehtësi dhe pasion, nuk mund të shihet askund! Më të përçarë se ne, nuk mund të gjendet tjetër komb në Evropë.

Duket se po na ndjek sindroma e Rozafatit. Atë që ndërtojmë ditën me shumë mund, rrënojmë natën me shumë lehtësi. Pasdarke, nëpër oda, nëpër gazeta e nëpër internet. Dikur mburreshim me Kadarenë të gjithë, tani u shfaq R. Qosja dhe shpalli letërsinë tonë inferiore kundrejt asaj perëndimore. E ku lexohet Kadare? Në Perëndim. E çka thotë kritika perëndimore për Kadarenë? Ajo e konsideron si njërin nga shkrimtarët më të mëdhenj të gjallë në botë...

Ne shajmë Nënë Terezën, kurse Shkupi i falë qytetit të Nyrnbergut një shtatore të saj, e cila vendoset në oborrin e spitalit. Jo vetëm që i falin, por siç njoftonte N-TV, Shkupi ia falte duke e quajtur maqedonase Nënën që quhet Gonxhe. Televizori gjerman bën të ditur se shtatorja e Nënë Terezës është shndërruar në vend vizitorësh, ku njerëzit vendosin pusulla me dëshira për shërimin e shpejt të të dashurve, apo dhe copëza letrash me falënderime për shërimin nga sëmundjet. Gjermanët dhuratën e maqedonasve, jo të shqiptarëve të Maqedonisë, e pranuan me falënderime.

Maqedonasit i ndërtojnë përmendore Lekës së Madh. Ne përlloçim tonat. Maqedonasit mburren me Nënën tonë, ne protestojmë kundër shtatores së saj. Sllavët fshehin krimet edhe të kriminelëve të vet, ne përpiqemi t’i kriminalizojmë edhe humanistët që fisnikërojnë imazhin tonë. Serbet fshehin mendimet fashiste të Ivo Andriçit, neve trishtohemi nëse Kadare fiton Çmimin Nobel dhe me zell të madh jemi kundër. Naiviteti jonë dhe zelli infantil për drejtësi, nuk ka fund. Ne prodhojmë iluzione dhe dëshirojmë t’i bindim bashkëkombësit se jetojmë në një botë ideale ku sundon drejtësia dhe peshorja e mëkateve...Të shkruhet për moralin, normat e mirësjelljes, për esëllim në një vend ku çdo gjë matet me dobi vetjake, përfitim, inat dhe smirë, është gjëja ma më e pamoralshme që mund ta bëjë njeriu! Për fat të keq, po ditojmë duke hëngër vetveten! Greqia hëngri shtetin, ne po hamë kombin!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ann@
Anëtar
Anëtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 32
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptySat Jul 16, 2011 12:57 am

Urrej kur i thuhe te bardhes te zeze dhe te zezes e bardhe ''ne pergjithesi dhe me kuptime te plote ''
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyTue Oct 25, 2011 10:27 pm

Armiqet urrej!immmmm nuk kam armiq un kam vetme miq dhe i pershendes shummmmmmmmmmmmmmm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyTue Nov 08, 2011 4:00 pm

Tradhtine.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vesa
Admin
Admin
Vesa

Female
Numri i postimeve : 256
Age : 36
Vendi : Ne mes te luleve
Registration date : 13/07/2010

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyWed Nov 09, 2011 5:58 pm

Tradhin .

_________________
VESA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptySat Nov 12, 2011 7:22 pm

Dmagoget,dhe injorantet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyMon Nov 14, 2011 7:14 pm

injorancen ,mendjemadhesine dhe njerezit kompleks dhe paraxhykues.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 EmptyThu Nov 17, 2011 12:28 am

a tradhtaret ,rrenacaket dhe patriotet me bateri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka urreni më së shumti?   Çka urreni më së shumti? - Faqe 11 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çka urreni më së shumti?
Mbrapsht në krye 
Faqja 11 e 12Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: