Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??

Shko poshtë 
+120
......
rrimtaf
agim__barja
haxhiu
Delia
xhiti
Labinot Drenica
arberia
xhema
Ramizi
Driniiiii
socratus
detektivi
an-di
tonche
laloni
klodian
Dritoni
PeriiKeputur
Muja e Halili
Hamitmatjani
tornado
Tigrina
ngadhenjimi
Liisi
dezertori
egzona-
Eva0506
L1ndush3
kercova
feratkoca
mentori
Veneta
Kushtrimi86
el43
Fjona
katunariplak
Luki
katunari
nikchee
che
Parapsikologu
buqe
Pirro i Epirit
zeriatdheut
stabili
Ademi85
Kasper
prishtinalia uk
Ago Muji
njomeza
Ibrahim Rugova
Martina
istogalia
njonidrenica
Çlirimi
anila
Ali Baba Tepelena
Arizona
morena
lilu
elisa
murturi
beri
voglushja
idol
rolling
besim78
echo
Mergimtari
Driola
luan mreti
eri M
meti1986
MUHAMETII
fi2a1
rroni
Urata
agim barja
nardlushnja
loredana
Lanetja
fati
Guximi
interesant
Mysafir
nadi
tom sojer
Xili
feneri
Lavdi
Orfe@
drit98
xhavo_
shkodrani_1
Ballistet
Ani
ai
xhevdeti
dibran
schumi
NetSerseri
shaban cakolli
meli
genta
BUKUROSHI
shpendi
azzurra
E_Bukura
perparimi
Riki30
Beton
Leka i Madh
kingXa
Sy kaltri
Sofra
petritkola
Kosovarja
silvi
Anna
124 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Next
AutoriMesazh
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyWed Oct 08, 2008 4:58 am

Kunati i Bashës ishte administrator në momentin e shitjes në Qipro

Nga Tema
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Kunatiibashes
Erion Isufi, kunati i ministrit të Jashtëm, Lulëzim Basha, reagoi dje përmes një e-mail-i duke deklaruar se mediat po shpifin ndaj tij. Ai deklaroi se ka qenë administrator në firmat që ka ngritur Fazlliç dhe se këto firma nuk kanë kryer asnjë aktivitet ekonomik.
Në këtë mënyrë, Erioni thjesht ka pohuar ato çfarë janë shkruar në media, sepse askush nuk ka deklaruar se ai ishte pronar apo ortak me Fazlliç, por se ishte administrator. Gjithashtu, problemi që kanë ngritur këto media është se njëra prej këtyre firmave, pa kryer asnjë aktivitet ekonomik dhe pa asnjë aset, është shitur për 1.75 milionë euro. Dhe faktin që firmat nuk kanë kryer asnjë aktivitet e pohon vetë Isufi në deklaratën e tij. “Si reagim ndaj shpifjeve dhe spekulimeve ndaj meje në disa media, lëshoj këtë deklaratë për të informuar opinionin publik. Unë nuk kam ushtruar asnjë aktivitet ekonomik të përbashkët me z. Fazlliç, dhe nuk kam qenë asnjëherë partner, dhe/ose ortak me z. Fazlliç.
Kam qenë i punësuar si administrator pranë kompanisë “SRF Developments”, e cila nuk ka kryer asnjë aktivitet ekonomik gjatë kohës që unë kam ushtruar këtë detyrë. Dy kompanitë e tjera, “Virtu Acquisitions” dhe “Crown Acquisitions”, nuk janë bërë asnjëherë aktive dhe nuk kanë kryer asnjë aktivitet ekonomik gjatë kohës që unë kam qenë administrator”, - thuhet në deklaratën e Isufit.


Mashtrimi


Por kunati i zotit Basha thotë në e-mail-in e tij se është larguar si administrator i firmës “Crown Acquisitions”, që u shit në Qipro, shumë përpara këtij akti. Ai deklaron se largimi është bërë më 30 dhjetor, çka nuk është e vërtetë, për shkak se, siç e thotë dhe vendimi i gjykatës, ai është larguar si administrator më 4 qershor 2007, disa ditë pas kryerjes së blerjes. “Nga pozicioni i administratorit kam dhënë dorëheqjen e parevokueshme përkatësisht më 30 dhjetor 2006 për “Virtu Acquisitions” dhe “Crown Acquisitions”, dhe më 20 mars të vitit 2007 për kompaninë “SRF Developments”, - thotë Isufi.


Dokumenti i gjykatës


Por, edhe nëse Fazlliç mund të përgënjeshtrojë faktin se nuk është shitur kompania e tij “Crown Acquisitions”, vendimi i datës 9 korrik 2007 që botohet sot nga gazeta “TemA” provon krejt të kundërtën. Sipas këtij vendimi, gjykatësja e vetme, Majlinda Doga, e Gjykatës së Tiranës ka vulosur blerjen e kompanisë nga firma qipriote.
Kështu, sipas fakteve që botoi gazeta “TemA”, superspekulanti Damir Fazlliç ka marrë realisht 1 milion e 750 mijë euro, jo për të shitur një kompani fantazmë, por për të marrë bakshishin e blerjes së energjisë nga firma serbe “Rudnap”. Sipas të dhënave që ka siguruar gazeta “TemA”, Aleksander Lupsiç, pronar i kompanisë “Rudnap” me qendër në Vjenë, në rrugën kryesore të saj, Kärntnerstraße, është kompania, e cila na ka shitur 34.3 milionë euro energji.
I njëjti njeri, pra Aleksandër Lupsiç, është dhe pronar real i “Altaria Research Limited” në Qipro, që më 9 korrik ka blerë kompaninë “Crown Acquisitions” për shumën e 1.750 mijë eurove.
Fakti që Fazlliç ka shitur një firmë fantazmë me një çmim astronomik një njeriu që ka blerë energji në Shqipëri dhe konsulentë të blerjes së energjisë janë të njëjtët avokatë, tregon se transferta është bërë për të ndarë bakshishin e blerjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 1:31 am

Shteti në dispozicion të një trafikanti

Nga Mero Baze

Problemi i parë për një shikues fanatik për TV “Klan” është sonte emri i Fazlliçit. Ai do të shikojë në një tavolinë me gazetarin Fevziu një njeri, për të cilin s’ka dëgjuar asgjë. Ai televizion nuk ka dhënë asnjë lajm për Damir Fazlliçin. Nuk ka dhënë lajm që është arrestuar, nuk ka përcjellë lajmin që vajza e kryeministrit është bashkëpronare me avokaten që i ka blerë si përfaqësuese e një kompanie qipriote kompaninë Fazlliçit, nuk ka shkruar që bizneset e Fazlliçit i ka administruar kunati i Lulëzim Bashës etj., akuza që janë hedhur në shtyp. Kështu që do të ndjehet pak konfuz të dëgjojë një njeri, të cilin e sjellin me charter në Rinas, e shoqëron Policia e Shtetit sikur është Xhorxh Bushi, dhe përplasin në tokë kameramanë, sikur të ruajnë njeriun më të rëndësishëm të botës. Në këtë kuptim e gjithë ajo shëmti shtetërorë në dispozicion të një televizioni, të lë shijen e hidhur se misioni më i ri i ardhjes së tij me charter, nuk ishte më “lavatriçja e parave të pista” për të cilën akuzohet Fazlliç, por përdorimi i ekranit si lavatriçe e rrobave të brendshme të bëra pis në familjen e kryeministrit.
Mashtrimi i tij i parë u provua. Damir Fazlliç tha në intervistën e tij në “Top Channel”, se “nuk e kam shitur kompaninë “Crown Acquisitions” tek avokatja Flutura Kola, që përfaqëson një kompani qipriote në Tiranë”, dhe theksoi se “këtë e thonë njerëz si Mero Baze”. Dje, Shoqata e Avokatëve të Shqipërisë tha se kompania është shitur brenda gjithë rregullave dhe avokatja Kola ka vepruar drejt. Shoqata ka kërkuar të mbrojë avokaten Kola nga akuzat, pasi, nëse kompania nuk do të ishte shitur, atëherë i binte që ajo të kishte bërë letra false. Deklarata provon se mashtruesi është ai që kryeministri, Sali Berisha, e solli dje me charter në televizionin ku pyetjet nuk marrin kurrë përgjigje, kur janë kundër tij.
Por ky është një detaj me të cilin qytetarët shqiptarë janë mësuar. Ajo që ishte më e rënda dje, kishte të bënte me faktin se prokuroria nuk ka mundur dot të ndalojë për ta pyetur shtetasin boshnjak Damir Fazlliç, pasi policia e mori atë në mbrojte, dhe injoroi fletëthirrjen e prokurorisë. Sipas burimeve nga prokuroria, fletëthirrja është regjistruar një orë e gjysmë para se Fazlliç të linte Tiranën. Ajo i është komunikuar drejtuesit të policisë në Rinas, por ai nuk e ka përfillur, pasi ka qenë i angazhuar nga persona jozyrtarë të shoqëronte dhe të mbante nën kujdes shtetasin Damir Fazlliç. Një këshilltar i kryeministrit Berisha po ashtu u shfaq pas Fazlliç dhe përdori autoritetin e kryeministrit për të mos ia dorëzuar drejtësisë njeriun e kërkuar prej saj. Ndërkohë që Fazlliç ishte në Tiranë, Dhoma e Avokatëve kishte përgënjeshtruar deklaratën e tij të parë publike se nuk e kishte shitur kompaninë dhe kjo ishte e mjaftueshme që ndaj tij të nisnin hetimet për mashtrim publik, me pasojë financiare për buxhetin e shtetit. Ky skandal më shumë se objekt hetimi duhet të bëhet objekt debati publik rreth keqpërdorimit të shtetit për interesa private dhe për fshehje të njerëzve të kërkuar.
Damir Fazlliç erdhi për të na fyer në emër të arrogancës së pushtetit, njësoj si fyente Delijorgji punëtorët e pafuqishëm për të protestuar në Gërdec, duke punuar si skllevër. Ai erdhi të na tregojë se, sa të ketë pushtetin Sali Berisha, askush nuk e prek këtu. Skena e shëmtuar e futjes së tij ilegale në TV “Klan”, mospërballja publike me shtypin që e ka akuzuar dhe përdorimi i pushtetit të Berishës për t’iu shmangur prokurorisë tregojnë qartë kush është njeriu më i besuar i kryeministrit. Ky i fundit e përdori emrin e tij për të bërë shantazh publik, duke e paraqitur si “kutinë e Pandorës”, që po të hapej kapaku i saj, opozita do të ndjehej keq. Dhe nuk ka përse ta përdorë tjetër një njeri të tillë veçse për shantazh. Gjithkund njerëz të tillë për të tilla gjëra përdoren. Problemi ynë është se kryeministri nuk mund të jetë në dispozicion të njerëzve të tillë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 1:32 am

MEMLI KRASNICI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
katunariplak
Anëtar i ri
Anëtar i ri
katunariplak


Numri i postimeve : 115
Registration date : 23/06/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 10:08 am

Rufi Osmani për Alsat: Rikthehem në politikë

03 October, 2008

Rikthehet në politikë, Rufi Osmani, ish-kryetar i komunës së Gostivarit. Ai për Alsat bëri të ditur qëllimin e tij, që pas 12 viteve të largimit nga skena politike, sërish të kandidojë për postin numër një të komunës së Gostivarit, por si i pavarur.
Me këtë, Osmani ka përjashtuar zërat se pas tij qëndron ndonjë subjekt politik. Në intervistën e cila do të transmetohet të dielën në orën 18:50 në Alsat, Rufi Osmani thotë se me kandidimin në zgjedhjet e ardhshme lokale, synon të rikthejë mandatin politik të cilin shteti ia mori me dhunë në vitin 1997.
“Gjasat janë reale që unë nga një ish-politikan dhe nga një politikan potencial të transformohem në një politikan aktiv. Unë këtë do t’a bëj në zjgedhjet e ardhshme lokale në Gostivar, do të kandidoj si i pavarur dhe do të tentoj të rikthej mandatin politik që shteti i Maqedonisë në 1997 ma mori në mënyrë të dhunëshme”, deklaoi Osmani.
Ai në këtë intervistë ka thëën se zyrtarisht sot për herë të paraë promovon rikthimin e tij në politikë, konkretisht në zgjedhjet e ardhshme lokale të vitit të ardhshëm.
Osmani më tej ka shtuar se deri më tani shumë parti politike shqiptare e kanë keqpërdorur emrin e tij, përfshirë edhe partinë e re të Imer Selmanit, gjë që vlerëson se është gjest jokorrekt.

Alsat-M

Asenje parti politike se meriton vendosmerin e Rufi Shqypetarit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
istogalia
Anëtar
Anëtar
istogalia


Male
Numri i postimeve : 298
Age : 40
Vendi : Istog,Kosova
Profesioni/Hobi : futbollist
Registration date : 31/08/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 1:02 pm

NEXHAT DACI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
njonidrenica
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 2:00 pm

BESA GAGJERI HAHAHAHA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
istogalia
Anëtar
Anëtar
istogalia


Male
Numri i postimeve : 298
Age : 40
Vendi : Istog,Kosova
Profesioni/Hobi : futbollist
Registration date : 31/08/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 2:25 pm

njonidrenica shkruajti:
BESA GAGJERI HAHAHAHA

hehehehhe te lumte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 3:55 pm

istogalia shkruajti:
NEXHAT DACI

hahahha leje bre Memli Krasnici asht ma i miri, edhe Astrit Haraqia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
istogalia
Anëtar
Anëtar
istogalia


Male
Numri i postimeve : 298
Age : 40
Vendi : Istog,Kosova
Profesioni/Hobi : futbollist
Registration date : 31/08/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 3:56 pm

Fjona shkruajti:
istogalia shkruajti:
NEXHAT DACI

hahahha leje bre Memli Krasnici asht ma i miri, edhe Astrit Haraqia

ata sjon politikana jon frajera me vatha hehehehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 3:58 pm

istogalia shkruajti:
Fjona shkruajti:
istogalia shkruajti:
NEXHAT DACI

hahahha leje bre Memli Krasnici asht ma i miri, edhe Astrit Haraqia

ata sjon politikana jon frajera me vatha hehehehe

qysh jooo...bash tmir jan..memli asht deputet hahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
istogalia
Anëtar
Anëtar
istogalia


Male
Numri i postimeve : 298
Age : 40
Vendi : Istog,Kosova
Profesioni/Hobi : futbollist
Registration date : 31/08/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 3:59 pm

ateher mu me pelqen deputetja rita hajzeri se asht top fare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 4:01 pm

istogalia shkruajti:
ateher mu me pelqen deputetja rita hajzeri se asht top fare


walla spe njoh.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
istogalia
Anëtar
Anëtar
istogalia


Male
Numri i postimeve : 298
Age : 40
Vendi : Istog,Kosova
Profesioni/Hobi : futbollist
Registration date : 31/08/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 4:04 pm

Fjona shkruajti:
istogalia shkruajti:
ateher mu me pelqen deputetja rita hajzeri se asht top fare


walla spe njoh.....

asht 24 vjeqare nga istogu por e lindur ne prishtin asht deputete e akr te behxhet pacolli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
el43
Fillestar/e
Fillestar/e
el43


Male
Numri i postimeve : 51
Age : 28
Vendi : prishtine
Registration date : 09/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: cili politikan ju pëlqen më së shumti   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 4:17 pm

GJITHMON ME KA PËLQYER -ENVER HOXHA-
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 4:17 pm

Albin Kurti e Erion Veliaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 4:18 pm

el43 shkruajti:
GJITHMON ME KA PËLQYER -ENVER HOXHA-

I bashkangjitem mendimit te anetares me lart.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kushtrimi86
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kushtrimi86


Male
Numri i postimeve : 172
Age : 38
Vendi : Prishtine
Registration date : 29/08/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyThu Oct 09, 2008 5:55 pm

Ago Muji shkruajti:
Albin Kurti e Erion Veliaj


Te lumet Ago Muji
Pajtohem me mendimin tend...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
anila
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
anila


Female
Numri i postimeve : 973
Age : 28
Registration date : 29/08/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyFri Oct 10, 2008 7:29 pm

Kushtrimi86 shkruajti:
Ago Muji shkruajti:
Albin Kurti e Erion Veliaj


Te lumet Ago Muji
Pajtohem me mendimin tend...

Pergjigjjes tuaj ju bashkangjitem edhe une e kuptimin e plot te fjales
ju lumet Ago Muji & Kushtrimi86
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyFri Oct 17, 2008 4:50 am

Po e ndaj me ju kete e-mail qe me erdhi.


Kjo ndjenje Shqiptarizmi shpirtin po ma ngacmon e tash gjaku po me vlon nga terrbimi!
Eshte e thene per ne Shqiptaret e Shqiperise e per gjithe gjak-shqiptaret krenare kudo ne bote qe kurre te mos gjejme paqe...
Kesaj radhe tradhetia ka marre formen e nje fantazme kercenuese per cdo gurre te tokes tone.E nderkohe kur ne shpirtin tone formohet e forcohet dita-dites ideali,virtytet e cmuara e deshira per ti brere realitet enderrat per token e arbrit...zemra e 'shqiponjes' po i transplantohet pjese-pjese 'gjarprit'.
Kjo e keqe e madhe qe na ka ardhur nga tanet e eshte perhapur si kanceri,ashtu ngadale ne heshtje,duhet shkulur me rrenje sa nuk eshte vone.
O Shqiptar!
Hallet tona gjithnje i kemi zgjidh vete.Ne momentet me te veshtira kemi harruar buke e uje,kemi marre pushke e pene.
O Shqiptar!
Prisheni per nje cast rrehatine,harroni vuajtjet se nje hall i madh e ka gjet Shqiperine!
Tradhetia e shtyre nga etjet e pasurimit ne kurriz tone ka kaluar c'do kufi te moralit dhe dinjitetit,ne kohen me te begate,shume pak pas shpalljes se pamvarsise se Kosoves,gjarpri i fshehur ne gjirin e individeve me pozita nga me te lartat kafshoi e helmoi zemren e Shqipes.
O ju bijte e Shqipes!
A ju leviz ndonje qelize nga keto padrejtesi qe po na behen ne syte e gjithe botes?
Atehere cohuni e bjeruni tradhetareve me gurre,me dru,me fjale e me se te mundni!
Mos ti lejojme te ikin duke u tallur me idealin e Shqipes,me krenarine tone me te larte e hyjnore,po ti c'nderojme e te ikin me turp porsi laviret qe bejne pare duke shit nderin dhe trupin e tyre.
O burra ti veme perpara opinionit keta agjente antishqiptare e tu tregojme se c'do te thote te luash e te shesesh interesat e Shqiptarise!
Valle vendi si po ju mban?

A.L
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyFri Oct 17, 2008 5:25 am

Perse Hollanda duhet ti jipte 200 mije dollar "Mjaft"...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyTue Nov 11, 2008 2:59 am

Ukshin Hoti.!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyTue Nov 11, 2008 4:28 am

Haxhi Zylfi Mërxha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyTue Nov 11, 2008 10:37 am

memli krasniqi:
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Memli-Krasniqi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Veneta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyTue Nov 11, 2008 1:09 pm

Albin Kurti nuk eshte politikan, por politika qe ai ndjek eshte e shkelqyeshme. Ai punon per popullin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
anila
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
anila


Female
Numri i postimeve : 973
Age : 28
Registration date : 29/08/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 EmptyTue Nov 11, 2008 2:09 pm

Te lumte Veneta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 16 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??
Mbrapsht në krye 
Faqja 16 e 33Shko tek faqja : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Next
 Similar topics
-
» Cili instrument ju pelqen me se shumti? Dhe pse?
» Si duhet te jete nje politikan/e i/e mire per Shqiptaret ??
» O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON PER KET POPULL
» Çfar duhet te beje nje politikan qe ta duan shqiptaret?
» Gezuar per shum mot.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: